Papillon Show Results
The following show results have been submitted to our results system for the Papillon (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.
19-May-2024 (Sunday)
General Specials : Mrs Sandy Irlam (NT) Group Specials : Ms Pamela Campbell (WA)
Runner Up in Show: Aust Sup Ch Birikino Victory Dance (Ian Rasmussen and Kaye McGhie)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Birikino Victory Dance (Ian Rasmussen and Kaye McGhie)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Birikino Victory Dance (Ian Rasmussen and Kaye McGhie)
Manilla & Dist Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mr Ben Luxton (SA) Group Specials : Ms Susan Foster (SA)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Sabelia Silver Shadows (R W & L Corbett)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Morte Et Dabo (R W & L Corbett)
18-May-2024 (Saturday)
Metropolitan Kennel Club of SA Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Ms Noreen Harris (VIC) Group Specials : Mrs Kris Coralluzzo (VIC)
Baby in Group: Poehlorpap A Foxing Legend (Poehlorpap Papillons)
Baby of Breed: Poehlorpap A Foxing Legend (Poehlorpap Papillons)
Metropolitan Kennel Club of SA Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC) Group Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)
Baby in Group: Poehlorpap A Foxing Legend (Poehlorpap Papillons)
Baby of Breed: Poehlorpap A Foxing Legend (Poehlorpap Papillons)
Blackbutt Show Society Inc (QLD)
General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD) Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Gr Ch AbFab Gunz N Rozez (Mrs J Holcombe)
Aust Bred in Group: Aust Ch Roseswain Nyx Night Goddess (Mrs J A Moy)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch AbFab Gunz N Rozez (Mrs J Holcombe)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Roseswain Nyx Night Goddess (Mrs J A Moy)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch AbFab One Toy Soldier (Mr J & Mrs J Holcombe)
Baby of Breed: Roseswain Jon Claude (Mrs J A Moy)
Biggenden A P & I Society (QLD)
General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD) Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Goodvibes Special Edition (Mrs L Pronger)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sailoz Russian Tiger (Ms K Lewis & B & J Stewart- Cook)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Goodvibes The Girls Got Rhythm (W & J Stewart-cook)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Goodvibes Blue Sapphire (Mrs L Pronger)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Goodvibes Special Edition (Mrs L Pronger)
General Specials : Ms Pamela Campbell (WA) Group Specials : Mrs Sandy Irlam (NT)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Birikino Victory Dance (Ian Rasmussen and Kaye McGhie)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Birikino Victory Dance (Ian Rasmussen and Kaye McGhie)
Manilla & Dist Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW) Group Specials : Mrs Joanne Rasche (SA)
Intermediate in Group: Aust Ch Sabelia Morte Et Dabo (R W & L Corbett)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Morte Et Dabo (R W & L Corbett)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Sabelia Silver Shadows (R W & L Corbett)
Manilla & Dist Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Ms Susan Foster (SA) Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Morte Et Dabo (R W & L Corbett)
Res Dog CC & Junior of Breed: Sabelia Silver Shadows (R W & L Corbett)
17-May-2024 (Friday)
Coonabarabran Kennel Club (AM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Annette Bowe (NSW) Group Specials : Mr Ben Luxton (SA)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Morte Et Dabo (R W & L Corbett)
Coonabarabran Kennel Club (PM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Joanne Rasche (SA) Group Specials : Mrs Annette Bowe (NSW)
Intermediate in Group: Aust Ch Sabelia Morte Et Dabo (R W & L Corbett)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Morte Et Dabo (R W & L Corbett)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Sabelia Silver Shadows (R W & L Corbett)
15-May-2024 (Wednesday)
General Specials : Mr Graham Kerr (QLD) Group Specials : Mr Graham Kerr (QLD)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Neut Ch Genesia Brilliant Chieko (B A Bissett)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Bordell Mademoselle Mia (Mr B Bissett & Mrs K Hembrow)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Belangelique Beau Regards (Katrina Hall)
Baby of Breed: Roseswain Sir Lancelot (Mrs J A Moy)
Intermediate of Breed: Belangelique Suki De Wallis (Mrs Katrina Hall)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Genesia Brilliant Chieko (B A Bissett)
12-May-2024 (Sunday)
Bathurst & District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD) Group Specials : Mr Edward Hardwicke (NSW)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Sabelia Twist Of Fate (Ashley Gallagher)
Euroa Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)
General Specials : Mr Jim Black (NSW) Group Specials : Mr Jim Black (NSW)
Open in Group: Am Ch Can Ch Aust Sup Ch Nanrich Topflite Mystery Man (S Goodchild)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch Can Ch Aust Sup Ch Nanrich Topflite Mystery Man (S Goodchild)
Euroa Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Iris Glynn (SA) Group Specials : Mr John Comerford (NSW)
Runner Up in Group & Open in Group: Am Ch Can Ch Aust Sup Ch Nanrich Topflite Mystery Man (S Goodchild)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch Can Ch Aust Sup Ch Nanrich Topflite Mystery Man (S Goodchild)
General Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW) Group Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)
Baby of Breed: Poehlorpap A Foxing Legend (Poehlorpap Papillons)
Dublin Kennel Club Inc - Group 1 Specialty (SA) (S)
General Specials : Mrs Janelle Mannell (QLD)
Baby of Breed: Poehlorpap A Foxing Legend (Poehlorpap Papillons)
Tully and District Kennel Club (QLD)
General Specials : Mr Geoffrey Blyth (TAS) Group Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Mojave Ghost (Nikki Williams)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabelia Keep Your Crowns (Nikki Williams)
11-May-2024 (Saturday)
Papillon Club of Victoria Inc (VIC) (S)
General Specials : Mrs Susan Ikin (NSW)
Runner Up in Show: Aust Sup Ch Kennoway Xclusivly Maden Paris (Mr J & Mrs J Sullivan)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust & Neut Ch Sailoz Made To Order (Ms Rosemary Hawkins)
Baby in Show: Poehlorpap Legend Of Rhythm (Miss S Hinton & Miss P MacDonald)
Puppy in Show: Genesia Fenrir (Kate Sharples)
Bitch CC: Aust Sup Ch Kennoway Xclusivly Maden Paris (Mr J & Mrs J Sullivan)
Dog NEUTER CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Sailoz Made To Order (Ms Rosemary Hawkins)
Papillon Club of Victoria Inc (VIC) (S)
General Specials : Miss Charlotte Taylor (VIC)
Runner Up in Show & Open in Show: Sabelia Piece Of My Soul (Amanda McColl)
Puppy in Show: Genesia Fenrir (Kate Sharples)
Best Dog & Open of Breed: Sabelia Piece Of My Soul (Amanda McColl)
Reserve Dog & Junior (Dog) of Breed: Tinychaos Royal Riff (Vu Huynh)
Roma Show Society (Show 1) (QLD)
General Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD) Group Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)
Open in Group: Aust Gr Ch AbFab Gunz N Rozez (Mrs J Holcombe)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch AbFab Gunz N Rozez (Mrs J Holcombe)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch AbFab One Toy Soldier (Mr J & Mrs J Holcombe)
Roma Show Society (Show 2) (QLD)
General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD) Group Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch AbFab Gunz N Rozez (Mrs J Holcombe)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch AbFab One Toy Soldier (Mr J & Mrs J Holcombe)
Bathurst & District Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Mr Anton Weil (QLD) Group Specials : Mrs Helen Weil (QLD)
Minor in Show: Sabelia Twist Of Fate (Ashley Gallagher)
Minor in Group: Sabelia Twist Of Fate (Ashley Gallagher)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Sabelia Twist Of Fate (Ashley Gallagher)
Bathurst & District Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Helen Weil (QLD) Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)
Minor in Group: Sabelia Twist Of Fate (Ashley Gallagher)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Sabelia Twist Of Fate (Ashley Gallagher)
Dogs Victoria Open Show Commitee (Show 1) (VIC)
General Specials : Ms Robyn Price-Killeen (VIC) Group Specials : Mrs Wendy Boce (VIC)
Baby of Breed: Poehlorpap Legend Of Rhythm (Miss S Hinton & Miss P MacDonald)
Dogs Victoria Open Show Commitee (Show 2) (VIC)
General Specials : Mrs Colleen Stoate (VIC) Group Specials : Miss Aimee Petersen (VIC)
Baby of Breed: Poehlorpap Legend Of Rhythm (Miss S Hinton & Miss P MacDonald)
Dublin Kennel Club Inc (Show 1) - ANKC & A2O Show (SA)
General Specials : Ms Kim Tosi (QLD) Group Specials : Mr Daryl Brookes (QLD)
Baby of Breed: Poehlorpap A Foxing Legend (Poehlorpap Papillons)
Tully and District Kennel Club (QLD)
General Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS) Group Specials : Mr Geoffrey Blyth (TAS)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Mojave Ghost (Nikki Williams)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabelia Keep Your Crowns (Nikki Williams)
10-May-2024 (Friday)
Marburg & District A & I Society (QLD)
General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD) Group Specials : Mr Steve Yiannou (QLD)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bordell Mademoselle Mia (Mr B Bissett & Mrs K Hembrow)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Sabelia Jinxed It (S Blakemore & A Harrigan)
Dog CC & Open of Breed: Belangelique Beau Regards (Katrina Hall)
Intermediate of Breed: Belangelique Suki De Wallis (Mrs Katrina Hall)
State Bred of Breed: Bordell Mystique (B Bissett & Katrina Hall)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Genesia Brilliant Chieko (B A Bissett)
Atherton Tableland Kennel Club Inc (QLD)
General Specials : Rev Colin Seymour (NSW) Group Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)
Intermediate in Group: Aust Ch Sabelia Mojave Ghost (Nikki Williams)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Mojave Ghost (Nikki Williams)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabelia Keep Your Crowns (Nikki Williams)
Shepparton & District Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW) Group Specials : Dr Linda Beer (VIC)
Best in Group & Open in Group: Am Ch Can Ch Aust Sup Ch Nanrich Topflite Mystery Man (S Goodchild)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch Can Ch Aust Sup Ch Nanrich Topflite Mystery Man (S Goodchild)
6-May-2024 (Monday)
Western Suburbs Kennel Club (QLD)
General Specials : Mrs Jan Brownlie (New Zealand) Group Specials : Ms Giselle Jeannes (New Zealand)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Birikino Victory Dance (Ian Rasmussen and Kaye McGhie)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Neut Ch Bordell Beauregarde (B A Bissett)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Birikino Victory Dance (Ian Rasmussen and Kaye McGhie)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Roseswain Nyx Night Goddess (Mrs J A Moy)
Baby of Breed: Roseswain Jon Claude (Mrs J A Moy)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Bordell Beauregarde (B A Bissett)
Mareeba & District Kennel Club Inc (QLD)
General Specials : Ms Cheryl Currie (SA) Group Specials : Ms Kaye McGhie (QLD)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Aust Ch Karstalee Girls Got Rhythm (S & K Driemel)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Karstalee Girls Got Rhythm (S & K Driemel)
5-May-2024 (Sunday)
Morisset & District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mr John Bryson (NSW) Group Specials : Mrs Denise Smith (QLD)
Aust Bred in Show: Aust Sup Ch Carais Ravello (Mrs K Devereux & Mrs D K Rochester)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Carais Ravello (Mrs K Devereux & Mrs D K Rochester)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Carais Ravello (Mrs K Devereux & Mrs D K Rochester)
Puppy of Breed: Sabelia Silver Shadows (R W & L Corbett)
Dogs Victoria Autumn Extravaganza (VIC)
General Specials : Ms Christy Wang (China) Group Specials : Mr T Aizawa (Japan)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Goodvibes Tap To The Rhythm (M & R Ackland / J & W Stewart-Cook)
Western Suburbs Kennel Club (QLD)
Group Specials : Mrs Pauline Hewitt (QLD)
R/UP BOB, Best Bitch & Junior of Breed: Belangelique Suki De Wallis (Mrs Katrina Hall)
Western Suburbs Kennel Club (QLD)
General Specials : Mr Stephen Meredith (New Zealand) Group Specials : Mrs Jan Brownlie (New Zealand)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Birikino Victory Dance (Ian Rasmussen and Kaye McGhie)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Birikino Victory Dance (Ian Rasmussen and Kaye McGhie)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Roseswain Wookiee Warrior (Mrs J A Moy)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Roseswain Gem of Gold (Mrs J A Moy)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Bordell Mystique (B Bissett & Katrina Hall)
Baby of Breed: Roseswain Jon Claude (Mrs J A Moy)
Junior of Breed: Belangelique Suki De Wallis (Mrs Katrina Hall)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Bordell Beauregarde (B A Bissett)
Mareeba & District Kennel Club Inc (Show 1) (QLD)
General Specials : Mrs Anna Lane (VIC) Group Specials : Ms Cheryl Currie (SA)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Sabelia Mojave Ghost (Nikki Williams)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Mojave Ghost (Nikki Williams)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Goodvibes Shes Got The Look (S & K Driemel / W & J Stewart-cook)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabelia Keep Your Crowns (Nikki Williams)
Mareeba & District Kennel Club Inc (Show 2) (QLD)
General Specials : Ms Kaye McGhie (QLD) Group Specials : Mrs Anna Lane (VIC)
Intermediate in Group: Aust Ch Sabelia Mojave Ghost (Nikki Williams)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Mojave Ghost (Nikki Williams)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Karstalee Girls Got Rhythm (S & K Driemel)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabelia Keep Your Crowns (Nikki Williams)
General Specials : Mrs Jane Armatys (QLD) Group Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)
Open in Group: Merikaez Everything I Wanted (Alicia Keast)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Merikaez Everything I Wanted (Alicia Keast)
WA Toy Dog Specialist Club Inc (WA) (S)
General Specials : Mrs Sue J Mallia (WA)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabelia All For The Victory (Miss Amanda B Gill)
4-May-2024 (Saturday)
Hunter Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Denise Smith (QLD) Group Specials : Mrs Lee Parker (VIC)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Carais Ravello (Mrs K Devereux & Mrs D K Rochester)
Puppy in Group: Sabelia Silver Shadows (R W & L Corbett)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Carais Ravello (Mrs K Devereux & Mrs D K Rochester)
Puppy of Breed: Sabelia Silver Shadows (R W & L Corbett)
Hunter Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Lee Parker (VIC) Group Specials : Mrs Melissa Starkey (QLD)
Best in Show & Aust Bred in Show: Aust Sup Ch Carais Ravello (Mrs K Devereux & Mrs D K Rochester)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Carais Ravello (Mrs K Devereux & Mrs D K Rochester)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Carais Ravello (Mrs K Devereux & Mrs D K Rochester)
Puppy of Breed: Sabelia Silver Shadows (R W & L Corbett)
Dogs Victoria Autumn Extravaganza - FCI CACIB Show (AM Show) (VIC)
General Specials : Mr L Kruger (Sth Africa) Group Specials : Mr L Kruger (Sth Africa)
BOB, Dog CC & Champion Class of Breed [CACIB]: Am Ch Can Ch Aust Sup Ch Nanrich Topflite Mystery Man (S Goodchild)
R/UP BOB, Bitch CC & Champion Class (Bitch) of Breed [CACIB]: Aust Sup Ch Kennoway Xclusivly Maden Paris (Mr J & Mrs J Sullivan)
Dogs Victoria Autumn Extravaganza - A2O Show (PM Show) (VIC)
General Specials : Mr Hidemi Takahashi (Japan) Group Specials : Mrs Marie Thorpe (Ire)
Runner Up in Group: Aust Sup Ch Kennoway Xclusivly Maden Paris (Mr J & Mrs J Sullivan)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kennoway Xclusivly Maden Paris (Mr J & Mrs J Sullivan)
R/UP BOB and Dog CC: Am Ch Can Ch Aust Sup Ch Nanrich Topflite Mystery Man (S Goodchild)
Toy Dog Club of SA Inc (AM Show) (SA) (S)
General Specials : Mr Brett Abraham (NSW)
Runner Up in Show & Intermediate in Show: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
Toy Dog Club of SA Inc (PM Show) (SA) (S)
General Specials : Mrs Lyndy Morris (NSW)
Best in Show & Intermediate in Show: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
Cairns City Kennel Club Inc (Show 1) (QLD)
General Specials : Ms Yvonne Meintjes (NSW) Group Specials : Miss Edwina Thomas (NSW)
Aust Bred in Group: Aust Ch Sabelia Keep Your Crowns (Nikki Williams)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabelia Keep Your Crowns (Nikki Williams)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Mojave Ghost (Nikki Williams)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Goodvibes Shes Got The Look (S & K Driemel / W & J Stewart-cook)
Cairns City Kennel Club Inc (Show 2) (QLD)
General Specials : Miss Edwina Thomas (NSW) Group Specials : Mrs Dianne Lee (VIC)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Aust Ch Karstalee Girls Got Rhythm (S & K Driemel)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Karstalee Girls Got Rhythm (S & K Driemel)
Western Suburbs Kennel Club (QLD)
General Specials : Ms Giselle Jeannes (New Zealand) Group Specials : Ms Jenny Sayers (WA)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Neut Ch Bordell Beauregarde (B A Bissett)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Birikino Victory Dance (Ian Rasmussen and Kaye McGhie)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Belangelique Suki De Wallis (Mrs Katrina Hall)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Bordell Mystique (B Bissett & Katrina Hall)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Bordell Beauregarde (B A Bissett)
General Specials : Ms Kim Tosi (QLD) Group Specials : Mr Jacobus Meyer (QLD)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Merikaez Everything I Wanted (Alicia Keast)
3-May-2024 (Friday)
Morisset & District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mr William Smith (QLD) Group Specials : Mr William Smith (QLD)
Best in Show & Aust Bred in Show: Aust Sup Ch Carais Ravello (Mrs K Devereux & Mrs D K Rochester)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Carais Ravello (Mrs K Devereux & Mrs D K Rochester)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Carais Ravello (Mrs K Devereux & Mrs D K Rochester)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Sabelia Twist Of Fate (Ashley Gallagher)
Puppy of Breed: Sabelia Silver Shadows (R W & L Corbett)
Dogs Victoria Autumn Extravaganza (VIC)
General Specials : Mrs Corinne Walker (Canada) Group Specials : Ms Christy Wang (China)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kennoway Xclusivly Maden Paris (Mr J & Mrs J Sullivan)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Am Ch Can Ch Aust Sup Ch Nanrich Topflite Mystery Man (S Goodchild)
Cairns City Kennel Club Inc (QLD)
General Specials : Mrs Dianne Lee (VIC) Group Specials : Ms Yvonne Meintjes (NSW)
State Bred in Show: Aust Ch Karstalee Girls Got Rhythm (S & K Driemel)
State Bred in Group: Aust Ch Karstalee Girls Got Rhythm (S & K Driemel)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Karstalee Girls Got Rhythm (S & K Driemel)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabelia Keep Your Crowns (Nikki Williams)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Mojave Ghost (Nikki Williams)
Western Suburbs Kennel Club (QLD)
General Specials : Mr Rex Lowe (TAS) Group Specials : Mr Stephen Meredith (New Zealand)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Neut Ch Bordell Beauregarde (B A Bissett)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Belangelique Suki De Wallis (Mrs Katrina Hall)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Bordell Mystique (B Bissett & Katrina Hall)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Bordell Beauregarde (B A Bissett)
28-Apr-2024 (Sunday)
Gunnedah & District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC) Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Morte Et Dabo (R W & L Corbett)
General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW) Group Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)
Runner Up in Group: Aust Sup Ch Kennoway Xclusivly Maden Paris (Mr J & Mrs J Sullivan)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Sailoz Made To Order (Ms Rosemary Hawkins)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kennoway Xclusivly Maden Paris (Mr J & Mrs J Sullivan)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Sailoz Made To Order (Ms Rosemary Hawkins)
Group Specials : Miss Melaine Attridge (QLD)
BOB, Best Bitch & Intermediate of Breed: Roseswain Gem of Gold (Mrs J A Moy)
R/UP BOB, Best Dog & Aust Bred of Breed: Roseswain Wookiee Warrior (Mrs J A Moy)
Baby of Breed: Roseswain Jon Claude (Mrs J A Moy)
General Specials : Ms Kerry King (SA) Group Specials : Mrs Kathryn Berwick (WA)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Roseswain Gem of Gold (Mrs J A Moy)
Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Roseswain Wookiee Warrior (Mrs J A Moy)
Baby of Breed: Clockwork Persian Silk (D Burrows & R Hordern)
Baby (Dog) of Breed: Roseswain Jon Claude (Mrs J A Moy)
Southern Districts Kennel & Obedience Dog Club Inc (SA)
General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW) Group Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
Baby in Group: Jayjess Ima Rock Star (Ms G E Teakel)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
Baby of Breed: Jayjess Ima Rock Star (Ms G E Teakel)
27-Apr-2024 (Saturday)
Mildura & District Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)
General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC) Group Specials : Mrs Carol Eastley (TAS)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Sailoz Made To Order (Ms Rosemary Hawkins)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sosassee Dragon Glass (G Teakel)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kennoway Xclusivly Maden Paris (Mr J & Mrs J Sullivan)
Baby of Breed: Jayjess Ima Rock Star (Ms G E Teakel)
Junior of Breed: Jayjess The Wild West of Oz (Ms G E Teakel)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Sailoz Made To Order (Ms Rosemary Hawkins)
Mildura & District Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Ms Judith Oliver (VIC) Group Specials : Mrs Joanne Rasche (SA)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust & Neut Ch Sailoz Made To Order (Ms Rosemary Hawkins)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Kennoway Xclusivly Maden Paris (Mr J & Mrs J Sullivan)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Sailoz Made To Order (Ms Rosemary Hawkins)
Junior in Group: Jayjess The Wild West of Oz (Ms G E Teakel)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kennoway Xclusivly Maden Paris (Mr J & Mrs J Sullivan)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sosassee Dragon Glass (G Teakel)
Res Dog CC & Junior of Breed: Jayjess The Wild West of Oz (Ms G E Teakel)
Baby of Breed: Jayjess Ima Rock Star (Ms G E Teakel)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Sailoz Made To Order (Ms Rosemary Hawkins)
Caboolture Kennel Club (Show 1) (QLD)
General Specials : Mr Geoffrey Blyth (TAS) Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)
Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Birikino Victory Dance (Ian Rasmussen and Kaye McGhie)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Birikino Victory Dance (Ian Rasmussen and Kaye McGhie)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Birikino Victory Dance (Ian Rasmussen and Kaye McGhie)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sabelia Jinxed It (S Blakemore & A Harrigan)
Southern Districts Kennel & Obedience Dog Club Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mr Craig Fynmore (NSW) Group Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)
Runner Up in Show & Intermediate in Show: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
Southern Districts Kennel & Obedience Dog Club Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Miss Beverley Watt (VIC) Group Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)
Group 2nd: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
Colac Kennel Club (AM Show) (VIC)
General Specials : Ms Jeneene Ford (NSW) Group Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Gracepol Winner Takes All (Jess Mortensen)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Gracepol Seers Secret (Jessica Mortensen)
Baby of Breed: Poehlorpap Devine By Design At Gracepol (Jess Mortensen)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Gracepol Winner Takes All (Jess Mortensen)
Colac Kennel Club (PM Show) (VIC)
General Specials : Ms Carol Gunn (QLD) Group Specials : Mrs Carla Parr (NSW)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Gracepol Winner Takes All (Jess Mortensen)
Baby of Breed: Poehlorpap Devine By Design At Gracepol (Jess Mortensen)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Gracepol Winner Takes All (Jess Mortensen)
County of Cumberland Kennel Association Inc (NSW)
General Specials : Ms Donna Morris (NSW) Group Specials : Mrs Louanne Donald (NSW)
Res Dog CC & Minor of Breed: Sabelia Timeless Treasure (E Scott & R Kelly)
Monto & District Show Society (QLD)
General Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD) Group Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Merikaez Everything I Wanted (Alicia Keast)
26-Apr-2024 (Friday)
Merbein Kennel Club (AM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Heather Morrison (TAS) Group Specials : Ms Judith Oliver (VIC)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Kennoway Xclusivly Maden Paris (Mr J & Mrs J Sullivan)
Intermediate in Group: Jayjess Butch Cassidy (Ms G E Teakel)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kennoway Xclusivly Maden Paris (Mr J & Mrs J Sullivan)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Jayjess Butch Cassidy (Ms G E Teakel)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sosassee Dragon Glass (G Teakel)
Baby of Breed: Jayjess Ima Rock Star (Ms G E Teakel)
Junior of Breed: Jayjess The Wild West of Oz (Ms G E Teakel)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Sailoz Made To Order (Ms Rosemary Hawkins)
Merbein Kennel Club (PM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Carol Eastley (TAS) Group Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)
Runner Up NEUTER in Show: Aust & Neut Ch Sailoz Made To Order (Ms Rosemary Hawkins)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Sailoz Made To Order (Ms Rosemary Hawkins)
Intermediate in Group: Jayjess Butch Cassidy (Ms G E Teakel)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kennoway Xclusivly Maden Paris (Mr J & Mrs J Sullivan)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sosassee Dragon Glass (G Teakel)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Jayjess Butch Cassidy (Ms G E Teakel)
Baby of Breed: Jayjess Ima Rock Star (Ms G E Teakel)
Junior of Breed: Jayjess The Wild West of Oz (Ms G E Teakel)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Sailoz Made To Order (Ms Rosemary Hawkins)
Dogs Queensland Paws Aid Show (QLD)
General Specials : Miss Beth Warman (New Zealand) Group Specials : Miss Carolyn Ryan (QLD)
Runner Up in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Birikino Victory Dance (Ian Rasmussen and Kaye McGhie)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Birikino Victory Dance (Ian Rasmussen and Kaye McGhie)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Neut Ch Bordell Beauregarde (B A Bissett)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Birikino Victory Dance (Ian Rasmussen and Kaye McGhie)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Birikino Love To Dance With Basilika (Ian Rasmussen & Kaye McGhie)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Belangelique Suki De Wallis (Mrs Katrina Hall)
Junior of Breed: Bordell Mystique (B Bissett & Katrina Hall)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Bordell Beauregarde (B A Bissett)
25-Apr-2024 (Thursday)
General Specials : Mrs Joanne Rasche (SA) Group Specials : Mrs Heather Morrison (TAS)
Runner Up in Group: Aust Sup Ch Kennoway Xclusivly Maden Paris (Mr J & Mrs J Sullivan)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Sailoz Made To Order (Ms Rosemary Hawkins)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kennoway Xclusivly Maden Paris (Mr J & Mrs J Sullivan)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Papco Time To Shine (Rosemary Hawkins)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Sailoz Made To Order (Ms Rosemary Hawkins)
Dogs Queensland Anzac Day Show (QLD)
General Specials : Mr Victor Jones (QLD) Group Specials : Mrs Linda Martin (NSW)
Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Birikino Victory Dance (Ian Rasmussen and Kaye McGhie)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Birikino Victory Dance (Ian Rasmussen and Kaye McGhie)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Neut Ch Bordell Beauregarde (B A Bissett)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Birikino Victory Dance (Ian Rasmussen and Kaye McGhie)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Birikino Love To Dance With Basilika (Ian Rasmussen & Kaye McGhie)
Junior of Breed: Bordell Mystique (B Bissett & Katrina Hall)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Bordell Beauregarde (B A Bissett)
County of Cumberland Kennel Association Inc (NSW)
General Specials : Mrs Dayna Johnston (NSW) Group Specials : Ms Charlotte Shah (VIC)
Res Dog CC & Minor of Breed: Sabelia Timeless Treasure (E Scott & R Kelly)
21-Apr-2024 (Sunday)
Greensborough Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Graham Kerr (QLD) Group Specials : Ms Pia Kirke (VIC)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch Can Ch Aust Sup Ch Nanrich Topflite Mystery Man (S Goodchild)
Bitch CC & Puppy of Breed: Gracepol Puff The Magic Dragon (J Mortensen)
Midlands Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Ms Esther Joseph (VIC) Group Specials : Ms Christina John (VIC)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch Can Ch Aust Sup Ch Nanrich Topflite Mystery Man (S Goodchild)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Gracepol Puff The Magic Dragon (J Mortensen)
Hawkesbury District Agricultural Association (NSW)
General Specials : Mr Hugh Gent (NSW) Group Specials : Mrs Robyn Nagle (NSW)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Sabelia Timeless Treasure (E Scott & R Kelly)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Sabelia Queen of Quips (E Scott & R Kelly)
Minor (Bitch) of Breed: Sabelia Twist Of Fate (Ashley Gallagher)
Callide Valley Canine Club Inc (QLD)
General Specials : Mr Russell Ogden (QLD) Group Specials : Mr Russell Ogden (QLD)
Open in Show: Aust Ch Goodvibes The Girls Got Rhythm (W & J Stewart-cook)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Sailoz Russian Tiger (Ms K Lewis & B & J Stewart- Cook)
Open in Group: Aust Ch Goodvibes The Girls Got Rhythm (W & J Stewart-cook)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sailoz Russian Tiger (Ms K Lewis & B & J Stewart- Cook)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Goodvibes The Girls Got Rhythm (W & J Stewart-cook)
Junior of Breed: Goodvibes Blue Sapphire (Mrs L Pronger)
All Breeds Dog Club of SA Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mr John Bryson (NSW) Group Specials : Mr John Bryson (NSW)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
All Breeds Dog Club of SA Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Marie Merchant (SA) Group Specials : Mr Peter King-Brown (NSW)
BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
20-Apr-2024 (Saturday)
Greensborough Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Wayne Douglas OAM (VIC) Group Specials : Mr Michael Looby (VIC)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Genesia Brilliance (Mrs Pauline Scott)
Dog CC & Junior of Breed: Sabelia Piece Of My Soul (Amanda McColl)
Midlands Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Christopher Moore (VIC) Group Specials : Mr Graham Kerr (QLD)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch Can Ch Aust Sup Ch Nanrich Topflite Mystery Man (S Goodchild)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Genesia Brilliance (Mrs Pauline Scott)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Sabelia Piece Of My Soul (Amanda McColl)
St George District Kennel Club (NSW)
General Specials : Mr Glen Vernon (NSW) Group Specials : Mr Brad Santas (NSW)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Sabelia Twist Of Fate (Ashley Gallagher)
Royal Agricultural Society of Queensland (QLD)
General Specials : Mrs Patricia Taylor (Canada) Group Specials : Mrs Patricia Taylor (Canada)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Neut Ch Genesia Brilliant Chieko (B A Bissett)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Belangelique Beau Regards (Katrina Hall)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Belangelique Suki De Wallis (Mrs Katrina Hall)
Junior of Breed: Bordell Mystique (B Bissett & Katrina Hall)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Genesia Brilliant Chieko (B A Bissett)
Mount Perry Show Society Inc (QLD)
General Specials : Mrs Benita Mangin (QLD) Group Specials : Mrs Benita Mangin (QLD)
Runner Up in Show & Open in Show: Aust Ch Goodvibes The Girls Got Rhythm (W & J Stewart-cook)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Goodvibes The Girls Got Rhythm (W & J Stewart-cook)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Goodvibes The Girls Got Rhythm (W & J Stewart-cook)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sailoz Russian Tiger (Ms K Lewis & B & J Stewart- Cook)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Goodvibes Blue Sapphire (Mrs L Pronger)
All Breeds Dog Club of SA Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mr Guy Spagnolo (NSW) Group Specials : Mrs Rosemary Easton (NSW)
Best in Show & Intermediate in Show: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
All Breeds Dog Club of SA Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Ms Robynne Spencer (VIC) Group Specials : Mr Phillip Brown (NSW)
Group 1st: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
14-Apr-2024 (Sunday)
Ladies Kennel Association of Vic Inc (VIC)
General Specials : Mr Chris Woodrow (QLD) Group Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)
Puppy in Group: Gracepol Puff The Magic Dragon (J Mortensen)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch Can Ch Aust Sup Ch Nanrich Topflite Mystery Man (S Goodchild)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Sabelia Piece Of My Soul (Amanda McColl)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Gracepol Puff The Magic Dragon (J Mortensen)
Tweed River Canine Club Inc (NSW)
General Specials : Mr Iain Hinde (QLD) Group Specials : Mr Iain Hinde (QLD)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Roseswain Gem of Gold (Mrs J A Moy)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Clockwork Dream Date (Mrs D & Ms R Hordern)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Roseswain Wookiee Warrior (Mrs J A Moy)
Baby of Breed: Roseswain Jon Claude (Mrs J A Moy)
Gawler Kennel Club Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA) Group Specials : Mrs Kim Tresidder (NSW)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Kennoway Xclusivly Maden Paris (Mr J & Mrs J Sullivan)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kennoway Xclusivly Maden Paris (Mr J & Mrs J Sullivan)
Dogs Queensland Junior Handler Committee (QLD)
General Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD) Group Specials : Mr Michael Yates (QLD)
Intermediate in Show: Aust Ch Birikino Coconut Ice With Sabelia (Brooke Pemberton)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Birikino Coconut Ice With Sabelia (Brooke Pemberton)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Neut Ch Genesia Brilliant Chieko (B A Bissett)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Birikino Coconut Ice With Sabelia (Brooke Pemberton)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabelia Flamboyant King Louis (Brooke Pemberton)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Belangelique Beau Regards (Katrina Hall)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Bordell Mystique (B Bissett & Katrina Hall)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Belangelique Suki De Wallis (Mrs Katrina Hall)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Genesia Brilliant Chieko (B A Bissett)
13-Apr-2024 (Saturday)
Tweed River Canine Club Inc (NSW)
General Specials : Ms Carrie Paine (NSW) Group Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Clockwork Dream Date (Mrs D & Ms R Hordern)
Baby of Breed: Clockwork Persian Silk (D Burrows & R Hordern)
General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD) Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)
Aust Bred in Group: Sabelia Jinxed It (S Blakemore & A Harrigan)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sabelia Jinxed It (S Blakemore & A Harrigan)
Western Tiers Kennel Club (AM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW) Group Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Genesia Torbjorn Dreamerson (Heather Tilley)
Western Tiers Kennel Club (PM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Sandy Irlam (NT) Group Specials : Mr Christopher Moore (VIC)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Genesia Torbjorn Dreamerson (Heather Tilley)
155th Royal Bathurst Show (NSW)
General Specials : Ms Judith Docksey (NSW) Group Specials : Ms Judith Docksey (NSW)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sabelia Twist Of Fate (Ashley Gallagher)
12-Apr-2024 (Friday)
Tweed River Canine Club Inc (NSW)
General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC) Group Specials : Ms Carrie Paine (NSW)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Clockwork Dream Date (Mrs D & Ms R Hordern)
General Specials : Mr Serge Tassan (QLD) Group Specials : Mr Serge Tassan (QLD)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Birikino Love To Dance With Basilika (Ian Rasmussen & Kaye McGhie)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Birikino Love To Dance With Basilika (Ian Rasmussen & Kaye McGhie)
7-Apr-2024 (Sunday)
Burdekin Canine Club Inc (QLD)
General Specials : Ms Kerryn Harvey (SA) Group Specials : Mr Andrew J Burt (VIC)
State Bred in Group: Merikaez Everything I Wanted (Alicia Keast)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Merikaez Everything I Wanted (Alicia Keast)
General Specials : Ms Liane Horne (QLD) Group Specials : Mrs Sherry Jewell (QLD)
Aust Bred in Group: Roseswain Gem of Gold (Mrs J A Moy)
BOB, Best Dog & Intermediate of Breed: Roseswain Wookiee Warrior (Mrs J A Moy)
R/UP BOB, Best Bitch & Aust Bred of Breed: Roseswain Gem of Gold (Mrs J A Moy)
Baby of Breed: Roseswain Jon Claude (Mrs J A Moy)
General Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC) Group Specials : Mr Edward Hardwicke (NSW)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Roseswain Wookiee Warrior (Mrs J A Moy)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Roseswain Gem of Gold (Mrs J A Moy)
Baby of Breed: Roseswain Jon Claude (Mrs J A Moy)
6-Apr-2024 (Saturday)
Canine Museum Foundation Inc (AM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC) Group Specials : Mrs Kris Coralluzzo (VIC)
Runner Up in Group: Am Ch Can Ch Aust Sup Ch Nanrich Topflite Mystery Man (S Goodchild)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch Can Ch Aust Sup Ch Nanrich Topflite Mystery Man (S Goodchild)
Bitch CC & Puppy of Breed: Gracepol Puff The Magic Dragon (J Mortensen)
Junior of Breed: Tinychaos Royal Riff (Vu Huynh)
Aust Bred of Breed: Jayjess Dragonfly RA JC (Vu Huynh)
Canine Museum Foundation Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC) Group Specials : Ms Charlotte Shah (VIC)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Goodvibes Tap To The Rhythm (M & R Ackland / J & W Stewart-Cook)
Junior of Breed: Tinychaos Royal Riff (Vu Huynh)
Aust Bred (Dog) of Breed: Jayjess Dragonfly RA JC (Vu Huynh)
Burdekin Canine Club Inc (AM Show) (QLD)
General Specials : Mr Arthur Fry (VIC) Group Specials : Mr Arthur Fry (VIC)
State Bred in Group: Merikaez Everything I Wanted (Alicia Keast)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Merikaez Everything I Wanted (Alicia Keast)
Burdekin Canine Club Inc (PM Show) (QLD)
General Specials : Mr Andrew J Burt (VIC) Group Specials : Ms Esther Joseph (VIC)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Merikaez Everything I Wanted (Alicia Keast)
Redcliffe Peninsula Kennel Club (QLD)
General Specials : Mrs Nadia Attridge (QLD) Group Specials : Mrs Shannon Watherston (QLD)
Aust Bred in Group: Roseswain Gem of Gold (Mrs J A Moy)
BOB, Best Dog & Intermediate of Breed: Roseswain Wookiee Warrior (Mrs J A Moy)
R/UP BOB, Best Bitch & Aust Bred of Breed: Roseswain Gem of Gold (Mrs J A Moy)
Baby of Breed: Roseswain Jon Claude (Mrs J A Moy)
Redcliffe Peninsula Kennel Club (QLD)
General Specials : Mrs Lyn Watson (VIC) Group Specials : Ms Lisa Woolley (VIC)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Roseswain Gem of Gold (Mrs J A Moy)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Roseswain Wookiee Warrior (Mrs J A Moy)
Baby of Breed: Roseswain Jon Claude (Mrs J A Moy)
Gayndah Show Society Inc (QLD)
General Specials : Mrs Helen Weil (QLD) Group Specials : Mrs Helen Weil (QLD)
Junior in Group: Aust Ch Goodvibes Fine And Dandy (B & J Stewart-Cook)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Goodvibes The Girls Got Rhythm (W & J Stewart-cook)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Goodvibes Fine And Dandy (B & J Stewart-Cook)
5-Apr-2024 (Friday)
Burdekin Canine Club Inc (QLD)
General Specials : Ms Esther Joseph (VIC) Group Specials : Ms Kerryn Harvey (SA)
State Bred in Group: Merikaez Everything I Wanted (Alicia Keast)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Merikaez Everything I Wanted (Alicia Keast)
Wangaratta Kennel & Obedience Dog Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Myron Arthur (NSW) Group Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch Can Ch Aust Sup Ch Nanrich Topflite Mystery Man (S Goodchild)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Gracepol Puff The Magic Dragon (J Mortensen)
1-Apr-2024 (Monday)
Bundaberg Canine Club Inc (QLD)
General Specials : Mr D Kwee (Indonesia) Group Specials : Mr P Peerapong (Thailand)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Morte Et Dabo (R W & L Corbett)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Goodvibes The Girls Got Rhythm (W & J Stewart-cook)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Goodvibes Blue Crystal (B & J Stewart-cook)
Puppy of Breed: Sabelia Silver Shadows (R W & L Corbett)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Goodvibes Special Edition (Mrs L Pronger)
Advance Sydney Royal Dog Show (NSW)
General Specials : Mr L Pichard (Switzerland) Group Specials : Mr J Kares (Finland)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Sailoz Designed By Chanel (K Lewis)
Baby of Breed: Sabelia Underworld Connection (Amanda McColl)
Puppy of Breed: Sabelia Tempt Me At Twilight (Amanda McColl)
Puppy (Bitch) of Breed: Sabelia Queen of Quips (E Scott & R Kelly)
Junior (Dog) of Breed: Sabelia Piece Of My Soul (Amanda McColl)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Sailoz Blade Of Gold (K Lewis)
Mount City & District Kennel Club Inc (Purple Show) (SA)
General Specials : Mrs Coral Gray (WA) Group Specials : Mr Michael Yates (QLD)
Runner Up in Group: Aust Sup Ch Kennoway Xclusivly Maden Paris (Mr J & Mrs J Sullivan)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kennoway Xclusivly Maden Paris (Mr J & Mrs J Sullivan)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sosassee Dragon Glass (G Teakel)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Gracepol Seers Secret (Jessica Mortensen)
Junior of Breed: Jayjess The Wild West of Oz (Ms G E Teakel)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Gracepol Winner Takes All (Jess Mortensen)
Dogs Victoria Easter Festival (VIC)
General Specials : Ms Michelle Roberts (WA) Group Specials : Miss Margaret Davis (QLD)
Open in Group: Am Ch Can Ch Aust Sup Ch Nanrich Topflite Mystery Man (S Goodchild)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch Can Ch Aust Sup Ch Nanrich Topflite Mystery Man (S Goodchild)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Genesia Brilliance (Mrs Pauline Scott)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Tinychaos Royal Riff (Vu Huynh)
Intermediate (Dog) of Breed: Jayjess Dragonfly RA JC (Vu Huynh)
31-Mar-2024 (Sunday)
Ingham Kennel & Obedience Club Inc (QLD)
General Specials : Mrs Heather Morrison (TAS)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Mojave Ghost (Nikki Williams)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabelia Keep Your Crowns (Nikki Williams)
Cloncurry & District Canine Club (QLD)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Mojave Ghost (Nikki Williams)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabelia Keep Your Crowns (Nikki Williams)
Bundaberg Canine Club Inc (Show 1) (QLD)
General Specials : Mr R Whitney (Canada) Group Specials : Mr D Kwee (Indonesia)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Goodvibes The Girls Got Rhythm (W & J Stewart-cook)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Goodvibes Special Edition (Mrs L Pronger)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Goodvibes The Girls Got Rhythm (W & J Stewart-cook)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Morte Et Dabo (R W & L Corbett)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Sabelia Silver Shadows (R W & L Corbett)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Goodvibes Blue Crystal (B & J Stewart-cook)
Junior of Breed: Goodvibes Blue Sapphire (Mrs L Pronger)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Goodvibes Special Edition (Mrs L Pronger)
Bundaberg Canine Club Inc (Show 2) (QLD)
General Specials : Mr P Peerapong (Thailand) Group Specials : Mrs Judi Elford (Canada)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Goodvibes The Girls Got Rhythm (W & J Stewart-cook)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Morte Et Dabo (R W & L Corbett)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Goodvibes Blue Crystal (B & J Stewart-cook)
Puppy of Breed: Sabelia Silver Shadows (R W & L Corbett)
Junior of Breed: Goodvibes Blue Sapphire (Mrs L Pronger)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Goodvibes Special Edition (Mrs L Pronger)
Mount City & District Kennel Club Inc (Orange Show) (SA)
General Specials : Ms Katrina Santas (QLD) Group Specials : Ms Eva Fekete (WA)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Gracepol Winner Takes All (Jess Mortensen)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kennoway Xclusivly Maden Paris (Mr J & Mrs J Sullivan)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sosassee Dragon Glass (G Teakel)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Gracepol Seers Secret (Jessica Mortensen)
Junior of Breed: Jayjess The Wild West of Oz (Ms G E Teakel)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Gracepol Winner Takes All (Jess Mortensen)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust & Neut Ch Sailoz Made To Order (Ms Rosemary Hawkins)
Mount City & District Kennel Club Inc (Pink Show) (SA)
General Specials : Mr Michael Yates (QLD) Group Specials : Ms Shirley Gray (UK)
Group 1st: Aust Sup Ch Kennoway Xclusivly Maden Paris (Mr J & Mrs J Sullivan)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kennoway Xclusivly Maden Paris (Mr J & Mrs J Sullivan)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sosassee Dragon Glass (G Teakel)
Res Dog CC & Junior of Breed: Jayjess The Wild West of Oz (Ms G E Teakel)
Puppy of Breed: Gracepol Seers Secret (Jessica Mortensen)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Ch Gracepol Winner Takes All (Jess Mortensen)
Dogs Victoria Easter Festival (PM Show) (VIC)
General Specials : Ms Frances Darling (QLD) Group Specials : Mr Craig Fynmore (NSW)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Genesia Brilliance (Mrs Pauline Scott)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch Can Ch Aust Sup Ch Nanrich Topflite Mystery Man (S Goodchild)
30-Mar-2024 (Saturday)
Ingham Kennel & Obedience Club Inc (QLD)
General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD) Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Mojave Ghost (Nikki Williams)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabelia Keep Your Crowns (Nikki Williams)
Cloncurry & District Canine Club (QLD)
General Specials : Mrs Heather Morrison (TAS) Group Specials : Mrs Heather Morrison (TAS)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Mojave Ghost (Nikki Williams)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabelia Keep Your Crowns (Nikki Williams)
Bundaberg Canine Club Inc (Show 1) (QLD)
General Specials : Mrs Judi Elford (Canada) Group Specials : Mrs E Whitney (Canada)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Goodvibes The Girls Got Rhythm (W & J Stewart-cook)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sailoz Russian Tiger (Ms K Lewis & B & J Stewart- Cook)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Morte Et Dabo (R W & L Corbett)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Goodvibes Blue Crystal (B & J Stewart-cook)
Puppy of Breed: Sabelia Silver Shadows (R W & L Corbett)
Junior of Breed: Goodvibes Blue Sapphire (Mrs L Pronger)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Goodvibes Special Edition (Mrs L Pronger)
Bundaberg Canine Club Inc (Show 2) (QLD)
General Specials : Mrs E Whitney (Canada) Group Specials : Mr S Shen (Singapore)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Goodvibes The Girls Got Rhythm (W & J Stewart-cook)
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Goodvibes Blue Crystal (B & J Stewart-cook)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sailoz Russian Tiger (Ms K Lewis & B & J Stewart- Cook)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Morte Et Dabo (R W & L Corbett)
Puppy of Breed: Sabelia Silver Shadows (R W & L Corbett)
Junior of Breed: Goodvibes Blue Sapphire (Mrs L Pronger)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Goodvibes Special Edition (Mrs L Pronger)
Mount City & District Kennel Club Inc (Green Show) (SA)
General Specials : Mrs Caroline Yate (NSW) Group Specials : Miss Erin Brown (QLD)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Sosassee Dragon Glass (G Teakel)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sosassee Dragon Glass (G Teakel)
Res Dog CC & Junior of Breed: Papco Time To Shine (Rosemary Hawkins)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Gracepol Seers Secret (Jessica Mortensen)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Sailoz Made To Order (Ms Rosemary Hawkins)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Ch Gracepol Winner Takes All (Jess Mortensen)
Mount City & District Kennel Club Inc (Yellow Show) (SA)
General Specials : Miss Erin Brown (QLD) Group Specials : Ms Katrina Santas (QLD)
Group 2nd: Aust Sup Ch Kennoway Xclusivly Maden Paris (Mr J & Mrs J Sullivan)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kennoway Xclusivly Maden Paris (Mr J & Mrs J Sullivan)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Jayjess The Wild West of Oz (Ms G E Teakel)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Sosassee Dragon Glass (G Teakel)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Sailoz Made To Order (Ms Rosemary Hawkins)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Ch Gracepol Winner Takes All (Jess Mortensen)
Papillon (Dog) Club of NSW Inc (NSW) (S)
General Specials : Mrs Gail Arkell (NSW)
Baby in Show: Sabelia Underworld Connection (Amanda McColl)
Minor in Show: Sabelia Tempt Me At Twilight (Amanda McColl)
Intermediate in Show: Aust Ch Sabelia Ignite My Fire (Ms S Spooner & Ms D Marszal)
Open in Show: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
Junior (Dog) of Breed: Sabelia Piece Of My Soul (Amanda McColl)
Minor (Bitch) of Breed: Sabelia Twist Of Fate (Ashley Gallagher)
Dogs Victoria Easter Festival (AM Show) (VIC)
General Specials : Mr Andrew Beattie (WA) Group Specials : Mr Peter Primrose (WA)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Goodvibes Tap To The Rhythm (M & R Ackland / J & W Stewart-Cook)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Gracepol Puff The Magic Dragon (J Mortensen)
Dogs Victoria Easter Festival (PM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Ida Homer (WA) Group Specials : Mr Andrew Beattie (WA)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Goodvibes Tap To The Rhythm (M & R Ackland / J & W Stewart-Cook)
Puppy in Group: Gracepol Puff The Magic Dragon (J Mortensen)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Goodvibes Tap To The Rhythm (M & R Ackland / J & W Stewart-Cook)
Bitch CC & Puppy of Breed: Gracepol Puff The Magic Dragon (J Mortensen)
29-Mar-2024 (Friday)
Ingham Kennel & Obedience Club Inc (QLD)
General Specials : Mrs Jean Butterfield (SA) Group Specials : Mr Glenn Wilshier (QLD)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Mojave Ghost (Nikki Williams)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabelia Keep Your Crowns (Nikki Williams)
Cloncurry & District Canine Club (QLD)
General Specials : Mr Glenn Wilshier (QLD) Group Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Mojave Ghost (Nikki Williams)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabelia Keep Your Crowns (Nikki Williams)
Bundaberg Canine Club Inc (QLD)
General Specials : Mr S Shen (Singapore) Group Specials : Mr R Whitney (Canada)
Aust Bred in Group: Aust Ch Sailoz Russian Tiger (Ms K Lewis & B & J Stewart- Cook)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Goodvibes The Girls Got Rhythm (W & J Stewart-cook)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sailoz Russian Tiger (Ms K Lewis & B & J Stewart- Cook)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Sabelia Silver Shadows (R W & L Corbett)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Goodvibes Blue Crystal (B & J Stewart-cook)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Goodvibes Special Edition (Mrs L Pronger)
Mount City & District Kennel Club Inc (Blue Show) (SA)
General Specials : Ms Eva Fekete (WA) Group Specials : Mrs Coral Gray (WA)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Gracepol Winner Takes All (Jess Mortensen)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kennoway Xclusivly Maden Paris (Mr J & Mrs J Sullivan)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sosassee Dragon Glass (G Teakel)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Gracepol Seers Secret (Jessica Mortensen)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Gracepol Winner Takes All (Jess Mortensen)
Dogs Victoria Easter Festival (VIC)
General Specials : Mr Craig Fynmore (NSW) Group Specials : Mrs Ida Homer (WA)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch Can Ch Aust Sup Ch Nanrich Topflite Mystery Man (S Goodchild)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Genesia Brilliance (Mrs Pauline Scott)
Puppy of Breed: Gracepol Puff The Magic Dragon (J Mortensen)
24-Mar-2024 (Sunday)
Gladstone Kennel Club Inc (QLD)
General Specials : Ms Anne Collyer (VIC) Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Goodvibes The Girls Got Rhythm (W & J Stewart-cook)
Mareeba & District Kennel Club Inc (QLD)
General Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD) Group Specials : Mrs Jenny Whitney (NSW)
Intermediate in Group: Aust Ch Sabelia Mojave Ghost (Nikki Williams)
Aust Bred in Group: Aust Ch Sabelia Keep Your Crowns (Nikki Williams)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Mojave Ghost (Nikki Williams)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabelia Keep Your Crowns (Nikki Williams)
4P's All Toy Dog Club Of NSW (NSW) (S)
General Specials : Mr S Nogkaew (Thailand)
Runner Up in Show: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Kennoway Xclusivly Maden Paris (Mr J & Mrs J Sullivan)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sailoz Designed By Chanel (K Lewis)
Baby of Breed: Sabelia Underworld Connection (Amanda McColl)
Minor of Breed: Sabelia Timeless Treasure (E Scott & R Kelly)
Puppy of Breed: Sabelia Queen of Quips (E Scott & R Kelly)
Junior (Dog) of Breed: Sabelia Piece Of My Soul (Amanda McColl)
Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Ignite My Fire (Ms S Spooner & Ms D Marszal)
Bred by Exhibitor (Bitch) of Breed: Aust Ch Sailoz Blade Of Gold (K Lewis)
Twilight Canine Country Club Inc (A2O Show) (VIC)
General Specials : Mr Zachary Tan (WA) Group Specials : Mr Zachary Tan (WA)
Puppy in Group: Genesia Fenrir (Kate Sharples)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Goodvibes Tap To The Rhythm (M & R Ackland / J & W Stewart-Cook)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Genesia Fenrir (Kate Sharples)
Bunyip & District Agricultural Society Inc (VIC)
General Specials : Mr Mathew Morse (VIC) Group Specials : Mrs Joy McInnes (VIC)
Open in Group: Am Ch Can Ch Aust Sup Ch Nanrich Topflite Mystery Man (S Goodchild)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch Can Ch Aust Sup Ch Nanrich Topflite Mystery Man (S Goodchild)
Res Bitch CC: Gracepol Puff The Magic Dragon (J Mortensen)
23-Mar-2024 (Saturday)
Gladstone Kennel Club Inc (Show 1) (QLD)
General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD) Group Specials : Ms Anne Collyer (VIC)
Runner Up in Group: Aust Ch Goodvibes The Girls Got Rhythm (W & J Stewart-cook)
Aust Bred in Group: Aust Ch Sailoz Russian Tiger (Ms K Lewis & B & J Stewart- Cook)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Goodvibes The Girls Got Rhythm (W & J Stewart-cook)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sailoz Russian Tiger (Ms K Lewis & B & J Stewart- Cook)
Gladstone Kennel Club Inc (Show 2) (QLD)
General Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC) Group Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sailoz Russian Tiger (Ms K Lewis & B & J Stewart- Cook)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Goodvibes The Girls Got Rhythm (W & J Stewart-cook)
Mareeba & District Kennel Club Inc (Show 1) (QLD)
General Specials : Mrs Jenny Whitney (NSW) Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Sabelia Mojave Ghost (Nikki Williams)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Mojave Ghost (Nikki Williams)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabelia Keep Your Crowns (Nikki Williams)
Mareeba & District Kennel Club Inc (Show 2) (QLD)
General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD) Group Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabelia Keep Your Crowns (Nikki Williams)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Mojave Ghost (Nikki Williams)
Twilight Canine Country Club inc (VIC)
General Specials : Mrs Valerie Carter (SA) Group Specials : Mrs Valerie Carter (SA)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch Can Ch Aust Sup Ch Nanrich Topflite Mystery Man (S Goodchild)
Res Bitch CC: Gracepol Puff The Magic Dragon (J Mortensen)
Tasmanian Ladies Kennel Club Inc (AM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Geraldine Gulbransen (New Zealand) Group Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)
Open in Group: Aust Ch Genesia Torbjorn Dreamerson (Heather Tilley)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Genesia Torbjorn Dreamerson (Heather Tilley)
Tasmanian Ladies Kennel Club Inc (PM Show) (TAS)
General Specials : Mr Don Mahoney (NSW) Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Genesia Torbjorn Dreamerson (Heather Tilley)
22-Mar-2024 (Friday)
Warwick Show & Rodeo Society Inc (QLD)
General Specials : Mrs Amanda Everson (QLD) Group Specials : Mrs Amanda Everson (QLD)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Neut Ch Genesia Brilliant Chieko (B A Bissett)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sabelia Jinxed It (S Blakemore & A Harrigan)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Roseswain Born To Blossom (Mr K & Mrs K Hembrow)
Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Belangelique Beau Regards (Katrina Hall)
Junior of Breed: Bordell Mystique (B Bissett & Katrina Hall)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Genesia Brilliant Chieko (B A Bissett)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Ch Neut Ch Bordell Beauregarde (B A Bissett)
Twilight Canine Country Club inc (VIC)
General Specials : Ms Caron Ellis (TAS) Group Specials : Ms Pamela Campbell (WA)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch Can Ch Aust Sup Ch Nanrich Topflite Mystery Man (S Goodchild)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Gracepol Puff The Magic Dragon (J Mortensen)
17-Mar-2024 (Sunday)
General Specials : Miss Glenda Goller (QLD) Group Specials : Miss Anthea Adamopoulos (QLD)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Goodvibes The Girls Got Rhythm (W & J Stewart-cook)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sailoz Russian Tiger (Ms K Lewis & B & J Stewart- Cook)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Goodvibes Blue Sapphire (Mrs L Pronger)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Goodvibes Special Edition (Mrs L Pronger)
Building and Amenities All Breeds Championship Shows (WA)
General Specials : Mr Myron Arthur (NSW) Group Specials : Miss Natasha Ryan (WA)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabelia All For The Victory (Miss Amanda B Gill)
General Specials : Mr Rex Lowe (TAS) Group Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)
Intermediate in Show: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
Pakenham District A H Society Inc (VIC)
General Specials : Mr Arthur Fry (VIC) Group Specials : Ms Jan Cooke (VIC)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch Can Ch Aust Sup Ch Nanrich Topflite Mystery Man (S Goodchild)
16-Mar-2024 (Saturday)
General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD) Group Specials : Miss Breanne Lancey (QLD)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Birikino Love To Dance With Basilika (Ian Rasmussen & Kaye McGhie)
General Specials : Miss Kelly Martin (New Zealand) Group Specials : Mr Chris Graham (New Zealand)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Morte Et Dabo (R W & L Corbett)
New England Ladies Kennel Club (NSW)
General Specials : Mrs Annette Kay O'Carroll (New Zealand) Group Specials : Mrs Robynne Trainor (New Zealand)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Morte Et Dabo (R W & L Corbett)
General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW) Group Specials : Mr Peter Miller (NSW)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Sabelia Twist Of Fate (Ashley Gallagher)
Building and Amenities All Breeds Championship Shows (WA)
General Specials : Mr James Camac (VIC) Group Specials : Mr Neil Curwen (NSW)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabelia All For The Victory (Miss Amanda B Gill)
Cohuna & District Kennel Club (AM Show) (VIC)
General Specials : Mr Duncan McAllister (QLD) Group Specials : Mr Duncan McAllister (QLD)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Gracepol Puff The Magic Dragon (J Mortensen)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch Can Ch Aust Sup Ch Nanrich Topflite Mystery Man (S Goodchild)
Cohuna A P & H Society Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Mr Graham Cruse (NSW) Group Specials : Mr Graham Cruse (NSW)
Minor in Group: Gracepol Puff The Magic Dragon (J Mortensen)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch Can Ch Aust Sup Ch Nanrich Topflite Mystery Man (S Goodchild)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Gracepol Puff The Magic Dragon (J Mortensen)
SA Poultry & Kennel Club (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW) Group Specials : Mrs Dianne Wright (NSW)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
SA Poultry & Kennel Club (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW) Group Specials : Mrs Anne Howell (WA)
Intermediate in Show: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
Brighton Kennel Club Inc (Show 1) (TAS)
General Specials : Mr Douglas Anderson (ACT) Group Specials : Mr Douglas Anderson (ACT)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Malibutango Always Alice (Susan Glennon)
Brighton Kennel Club Inc (Show 2) (TAS)
General Specials : Miss Caroline Stuart (NSW) Group Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Malibutango Always Alice (Susan Glennon)
General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW) Group Specials : Mrs Robin Mackintosh (NSW)
Puppy in Group: Sabelia Queen of Quips (E Scott & R Kelly)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Sabelia Queen of Quips (E Scott & R Kelly)
Minor of Breed: Sabelia Timeless Treasure (E Scott & R Kelly)
15-Mar-2024 (Friday)
General Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand) Group Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Morte Et Dabo (R W & L Corbett)
New England Ladies Kennel Club (NSW)
General Specials : Mr Chris Graham (New Zealand) Group Specials : Miss Kelly Martin (New Zealand)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Morte Et Dabo (R W & L Corbett)
Building and Amenities All Breeds Championship Show (WA)
General Specials : Mrs Diana Fenton (NSW) Group Specials : Mrs Diana Fenton (NSW)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabelia All For The Victory (Miss Amanda B Gill)
11-Mar-2024 (Monday)
Warragul & District Kennel & Obedience Club Inc (AM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD) Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)
Runner Up in Group & Open in Group: Am Ch Can Ch Aust Sup Ch Nanrich Topflite Mystery Man (S Goodchild)
Minor in Group: Gracepol Puff The Magic Dragon (J Mortensen)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch Can Ch Aust Sup Ch Nanrich Topflite Mystery Man (S Goodchild)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Tinychaos Royal Riff (Vu Huynh)
Minor of Breed: Gracepol Puff The Magic Dragon (J Mortensen)
Warragul & District Kennel & Obedience Club Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Mr Daniel Aitchison (TAS) Group Specials : Mrs Karen Taylor (VIC)
Group 2nd: Am Ch Can Ch Aust Sup Ch Nanrich Topflite Mystery Man (S Goodchild)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch Can Ch Aust Sup Ch Nanrich Topflite Mystery Man (S Goodchild)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Szzan Hopelessly Romantic (S Goodchild)
Res Dog CC & Junior of Breed: Tinychaos Royal Riff (Vu Huynh)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Gracepol Puff The Magic Dragon (J Mortensen)
10-Mar-2024 (Sunday)
Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club (QLD)
General Specials : Ms Eva Fekete (WA) Group Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Merikaez Everything I Wanted (Alicia Keast)
Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (AM Show) (NSW)
General Specials : Grace Wang (China) Group Specials : Mr William Lee (China)
Minor of Breed: Sabelia Silver Shadows (R W & L Corbett)
Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (PM Show) (NSW)
General Specials : Anna Yang (China) Group Specials : Anna Yang (China)
Minor of Breed: Sabelia Silver Shadows (R W & L Corbett)
Lithgow & District Kennel Club (NSW)
General Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW) Group Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Sabelia Piece Of My Soul (Amanda McColl)
Baby of Breed: Sabelia Tempt Me At Twilight (Amanda McColl)
Baby (Bitch) of Breed: Sabelia Twist Of Fate (Ashley Gallagher)
Combined Breed Dog Club Of Tasmania Inc (Show 2) (TAS)
General Specials : Mr Jonathan D F Marshall (VIC) Group Specials : Mr Jonathan D F Marshall (VIC)
Runner Up in Group & Open in Group: Sabelia Koin To Your Witcher (Ruth & Terrance Collicut)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Sabelia Koin To Your Witcher (Ruth & Terrance Collicut)
Bitch CC & Puppy of Breed: Malibutango Always Alice (Susan Glennon)
9-Mar-2024 (Saturday)
Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club (Show 1) (QLD)
General Specials : Mrs Jeni Sach (WA) Group Specials : Ms Eva Fekete (WA)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Merikaez Everything I Wanted (Alicia Keast)
Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club (Show 2) (QLD)
General Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW) Group Specials : Mrs Jeni Sach (WA)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Merikaez Everything I Wanted (Alicia Keast)
General Specials : Ms Tanya Hill (QLD)
BOB, Best Bitch & Aust Bred of Breed: Belangelique Suki De Wallis (Mrs Katrina Hall)
General Specials : Mrs Claire Parker O'Sullivan (NSW)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Belangelique Suki De Wallis (Mrs Katrina Hall)
Junior of Breed: Bordell Mystique (B Bissett & Katrina Hall)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Genesia Brilliant Chieko (B A Bissett)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Ch Neut Ch Bordell Beauregarde (B A Bissett)
Lake District Canine Club (AM Show) (NSW)
General Specials : Velika Wang (Taiwan) Group Specials : Grace Wang (China)
Minor of Breed: Sabelia Silver Shadows (R W & L Corbett)
Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (PM Show) (NSW)
General Specials : Mr Rex Wang (Taiwan) Group Specials : Velika Wang (Taiwan)
Minor of Breed: Sabelia Silver Shadows (R W & L Corbett)
Lithgow & District Kennel Club (NSW)
General Specials : Mrs Danielle Dryburgh (NSW) Group Specials : Mrs Danielle Dryburgh (NSW)
Res Bitch CC: Aust Ch Sabelia Nocturnal Summons (Amanda McColl)
Baby of Breed: Sabelia Tempt Me At Twilight (Amanda McColl)
Baby (Bitch) of Breed: Sabelia Underworld Connection (Amanda McColl)
Puppy of Breed: Sabelia Piece Of My Soul (Amanda McColl)
Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Ignite My Fire (Ms S Spooner & Ms D Marszal)
8-Mar-2024 (Friday)
Lake District Canine Club (AM Show) (NSW)
General Specials : Mr Frankie Leung (Hong Kong) Group Specials : Mr Frankie Leung (Hong Kong)
Intermediate in Group: Aust Ch Sabelia Ignite My Fire (Ms S Spooner & Ms D Marszal)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Ignite My Fire (Ms S Spooner & Ms D Marszal)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sabelia Nocturnal Summons (Amanda McColl)
Baby of Breed: Sabelia Underworld Connection (Amanda McColl)
Baby (Dog) of Breed: Sabelia Tempt Me At Twilight (Amanda McColl)
Minor of Breed: Sabelia Silver Shadows (R W & L Corbett)
Puppy of Breed: Sabelia Piece Of My Soul (Amanda McColl)
Lake District Canine Club (PM Show) - A2O Show (NSW)
General Specials : Mr William Lee (China) Group Specials : Mr Rex Wang (Taiwan)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Sabelia Ignite My Fire (Ms S Spooner & Ms D Marszal)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sabelia Nocturnal Summons (Amanda McColl)
Baby of Breed: Sabelia Underworld Connection (Amanda McColl)
Baby (Dog) of Breed: Sabelia Tempt Me At Twilight (Amanda McColl)
Minor of Breed: Sabelia Silver Shadows (R W & L Corbett)
Puppy of Breed: Sabelia Piece Of My Soul (Amanda McColl)
3-Mar-2024 (Sunday)
Casino & District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mr James Camac (VIC) Group Specials : Mr Jonathan D F Marshall (VIC)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Merikaez Everything I Wanted (Alicia Keast)
Australian Cattle Dog Club of SA Inc All Breeds (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW) Group Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Kennoway Xclusivly Maden Paris (Mr J & Mrs J Sullivan)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kennoway Xclusivly Maden Paris (Mr J & Mrs J Sullivan)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
Australian Cattle Dog Club of SA Inc All Breeds (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Joanne Heard (SA) Group Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)
Best in Show 2nd: Aust Sup Ch Kennoway Xclusivly Maden Paris (Mr J & Mrs J Sullivan)
Group 1st: Aust Sup Ch Kennoway Xclusivly Maden Paris (Mr J & Mrs J Sullivan)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kennoway Xclusivly Maden Paris (Mr J & Mrs J Sullivan)
General Specials : Mr Zhida Duan (China) Group Specials : Ms H Glendinning (Canada)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabelia All For The Victory (Miss Amanda B Gill)
Children's Cancer Charity Dog Club (NSW)
General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD) Group Specials : Ms Jeanette Lees (VIC)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Ignite My Fire (Ms S Spooner & Ms D Marszal)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sabelia Nocturnal Summons (Amanda McColl)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Sabelia Queen of Quips (E Scott & R Kelly)
Baby of Breed: Sabelia Tempt Me At Twilight (Amanda McColl)
Baby (Bitch) of Breed: Sabelia Underworld Connection (Amanda McColl)
Puppy (Dog) of Breed: Sabelia Piece Of My Soul (Amanda McColl)
2-Mar-2024 (Saturday)
Cradle Coast Kennel Club (AM Show) (TAS)
General Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS) Group Specials : Mr Jonathon Nash (NSW)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Genesia Torbjorn Dreamerson (Heather Tilley)
Cradle Coast Kennel Club (PM Show) (TAS)
General Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW) Group Specials : Mrs Robyn Brown (QLD)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Genesia Torbjorn Dreamerson (Heather Tilley)
Casino & District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mr James Camac (VIC) Group Specials : Mr James Camac (VIC)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Clockwork Dream Date (Mrs D & Ms R Hordern)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Merikaez Everything I Wanted (Alicia Keast)
Robertson Agricultural Society Inc (NSW)
General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW) Group Specials : Ms Debra Howell (NSW)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Sabelia Queen of Quips (E Scott & R Kelly)
Baby of Breed: Sabelia Timeless Treasure (E Scott & R Kelly)
Australian Cattle Dog Club of SA Inc All Breeds (AM Show) (SA)
General Specials : Ms Marie Patten (NSW) Group Specials : Ms Marie Patten (NSW)
Runner Up in Show & Intermediate in Show: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
Australian Cattle Dog Club of SA Inc All Breeds (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC) Group Specials : Mr Joseph Daidone (QLD)
Group 1st: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Genesia Brightblade (K Lewis & K Sharples)
Blayney A & P Association (NSW)
General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW) Group Specials : Mrs Karen Paul (NSW)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kutas Falena Ruby Rose (D Cavanagh)
Baby of Breed: Sabelia Twist Of Fate (Ashley Gallagher)
Gundog & Heavy Breeds Club of QLD (QLD)
Group Specials : Mrs Vicki Yates (QLD)
BOB, Best Bitch & Junior of Breed: Bordell Mystique (B Bissett & Katrina Hall)
Gundog & Heavy Breeds Club of QLD (QLD)
General Specials : Ms Frances Darling (QLD) Group Specials : Ms Maxine Lee (QLD)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Neut Ch Bordell Beauregarde (B A Bissett)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bordell Mystique (B Bissett & Katrina Hall)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Merikaez Everything I Wanted (Alicia Keast)
Aust Bred of Breed: Belangelique Suki De Wallis (Mrs Katrina Hall)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Bordell Beauregarde (B A Bissett)
Children's Cancer Charity Dog Club (NSW)
General Specials : Ms Jeanette Lees (VIC) Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)
Intermediate in Group: Aust Ch Sabelia Ignite My Fire (Ms S Spooner & Ms D Marszal)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Ignite My Fire (Ms S Spooner & Ms D Marszal)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sabelia Nocturnal Summons (Amanda McColl)
Baby of Breed: Sabelia Underworld Connection (Amanda McColl)
Baby (Dog) of Breed: Sabelia Tempt Me At Twilight (Amanda McColl)
Puppy of Breed: Sabelia Piece Of My Soul (Amanda McColl)
1-Mar-2024 (Friday)
Casino & District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mr Jonathan D F Marshall (VIC) Group Specials : Mr Darren Bowey (VIC)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Clockwork Dream Date (Mrs D & Ms R Hordern)
Western Classic - Dogs West Classic (Show 1) (WA)
General Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines) Group Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabelia All For The Victory (Miss Amanda B Gill)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sabelia Outside The Realm (Haley Shaw)
Boorowa Show Society Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW) Group Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Ignite My Fire (Ms S Spooner & Ms D Marszal)
Baby of Breed: Sabelia Tempt Me At Twilight (Amanda McColl)
Boorowa Show Society Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW) Group Specials : Mr Alan Hunt (NSW)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Sabelia Ignite My Fire (Ms S Spooner & Ms D Marszal)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Ignite My Fire (Ms S Spooner & Ms D Marszal)
Baby of Breed: Sabelia Tempt Me At Twilight (Amanda McColl)
25-Feb-2024 (Sunday)
Naracoorte Kennel Club Inc (SA)
General Specials : Mr John Lewington (SA) Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)
Open in Group: Aust Ch Sosassee Dragon Glass (G Teakel)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sosassee Dragon Glass (G Teakel)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Jayjess Butch Cassidy (Ms G E Teakel)
Bitch CC: Gracepol Just Foxing Around (Jessica Mortensen)
Puppy of Breed: Jayjess The Wild West of Oz (Ms G E Teakel)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Gracepol Winner Takes All (Jess Mortensen)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Neut Ch Jayjess The Wizard of Oz (Gervase Teakel)
Dorrigo & District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Ms Tania Kirkland (VIC) Group Specials : Ms Robynne Spencer (VIC)
Intermediate in Group: Aust Ch Sabelia Morte Et Dabo (R W & L Corbett)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Morte Et Dabo (R W & L Corbett)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Merikaez Everything I Wanted (Alicia Keast)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch AbFab Gunz N Rozez (Mrs J Holcombe)
Minor of Breed: Sabelia Silver Shadows (R W & L Corbett)
Open of Breed: Aust Ch Abfab One Toy Soldier (Mr J & Mrs J Holcombe)
Liverpool & District All Breeds Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD) Group Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Sabelia Queen of Quips (E Scott & R Kelly)
Baby of Breed: Sabelia Timeless Treasure (E Scott & R Kelly)
Berwick & District A & P Society Inc (VIC)
General Specials : Mr Theo Horchner (VIC) Group Specials : Mr Christopher J Talbot (VIC)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Genesia Brilliance (Mrs Pauline Scott)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Tinychaos Royal Riff (Vu Huynh)
Sofala & District Show Society (NSW)
General Specials : Mr Don Mahoney (NSW) Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)
Baby in Group: Sabelia Twist Of Fate (Ashley Gallagher)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kutas Falena Ruby Rose (D Cavanagh)
Baby of Breed: Sabelia Twist Of Fate (Ashley Gallagher)
24-Feb-2024 (Saturday)
General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC) Group Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sabelia All For The Victory (Miss Amanda B Gill)
Tasmanian Kennel Club Inc (TAS)
General Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC) Group Specials : Mrs Annabel Gunn (SA)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Suemia Touch Of Class (Mrs S Laing)
Naracoorte Kennel Club Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA) Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Jayjess The Wizard of Oz (Gervase Teakel)
Puppy in Group: Jayjess The Wild West of Oz (Ms G E Teakel)
Open in Group: Aust Ch Sosassee Dragon Glass (G Teakel)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Jayjess Butch Cassidy (Ms G E Teakel)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sosassee Dragon Glass (G Teakel)
Bitch CC: Gracepol Just Foxing Around (Jessica Mortensen)
Puppy of Breed: Jayjess The Wild West of Oz (Ms G E Teakel)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Jayjess The Wizard of Oz (Gervase Teakel)
Bitch NEUTER CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Ch Gracepol Winner Takes All (Jess Mortensen)
Naracoorte Kennel Club Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Jean Butterfield (SA) Group Specials : Mr John Lewington (SA)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Gracepol Winner Takes All (Jess Mortensen)
Open in Group: Aust Ch Sosassee Dragon Glass (G Teakel)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Jayjess Butch Cassidy (Ms G E Teakel)
R/UP BOB & Bitch CC: Gracepol Just Foxing Around (Jessica Mortensen)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sosassee Dragon Glass (G Teakel)
Puppy of Breed: Jayjess The Wild West of Oz (Ms G E Teakel)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Gracepol Winner Takes All (Jess Mortensen)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Neut Ch Jayjess The Wizard of Oz (Gervase Teakel)
Dorrigo & District Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Kay Sneath (VIC) Group Specials : Mrs Kay Sneath (VIC)
Intermediate in Group: Merikaez Everything I Wanted (Alicia Keast)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Merikaez Everything I Wanted (Alicia Keast)
Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Sabelia Morte Et Dabo (R W & L Corbett)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch AbFab One Toy Soldier (Mr J & Mrs J Holcombe)
Minor of Breed: Sabelia Silver Shadows (R W & L Corbett)
Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch AbFab Gunz N Rozez (Mrs J Holcombe)
Dorrigo & District Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Ms Robynne Spencer (VIC) Group Specials : Ms Tania Kirkland (VIC)
Intermediate in Group: Aust Ch Sabelia Morte Et Dabo (R W & L Corbett)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch AbFab Gunz N Rozez (Mrs J Holcombe)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch AbFab One Toy Soldier (Mr J & Mrs J Holcombe)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Merikaez Everything I Wanted (Alicia Keast)
Minor of Breed: Sabelia Silver Shadows (R W & L Corbett)
Intermediate of Breed: Aust Ch Sabelia Morte Et Dabo (R W & L Corbett)
Rochester A & P Society Inc (VIC)
General Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC) Group Specials : Mrs Sue Lishman (VIC)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Sailoz Made To Order (Ms Rosemary Hawkins)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Papco Time To Shine (Rosemary Hawkins)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Sailoz Made To Order (Ms Rosemary Hawkins)
Central Gippsland Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC) Group Specials : Ms Vivienne McLaughlin (VIC)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Genesia Brilliance (Mrs Pauline Scott)
Rylstone Kandos Show Society Inc (NSW)
General Specials : Ms Jeneene Ford (NSW) Group Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)
Baby in Group: Sabelia Twist Of Fate (Ashley Gallagher)
Baby of Breed: Sabelia Twist Of Fate (Ashley Gallagher)
Liverpool & District All Breeds Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Mr Rick Berwick (WA) Group Specials : Mrs Kathryn Berwick (WA)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Sabelia Queen of Quips (E Scott & R Kelly)
Baby of Breed: Sabelia Timeless Treasure (E Scott & R Kelly)
Liverpool & District All Breeds Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD) Group Specials : Ms Ashleigh Donaldson-Rogers (New Zealand)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Sabelia Queen of Quips (E Scott & R Kelly)
Baby of Breed: Sabelia Timeless Treasure (E Scott & R Kelly)
23-Feb-2024 (Friday)
Naracoorte Kennel Club Inc (SA)
General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA) Group Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Neut Ch Jayjess The Wizard of Oz (Gervase Teakel)Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Jayjess The Wizard of Oz (Gervase Teakel)
Puppy in Group: Jayjess The Wild West of Oz (Ms G E Teakel)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Gracepol Just Foxing Around (Jessica Mortensen)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sosassee Dragon Glass (G Teakel)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Jayjess Butch Cassidy (Ms G E Teakel)
Puppy of Breed: Jayjess The Wild West of Oz (Ms G E Teakel)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Jayjess The Wizard of Oz (Gervase Teakel)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Ch Gracepol Winner Takes All (Jess Mortensen)