MBIS MBISS Grand Champion Wachowa Riley Brown "Riley"
X
Champion Wachowa Maggie Mae "Maggie"
Pedigree for Australian Champion & Neuter Champion Wachowa Chelsea Brown | ||
---|---|---|
Sire : Multi BIS Multi BISS Multi RUBIS Multi RUBISS Australian SUPREME Champion WACHOWA RILEY BROWN | S: Rosiera King Machabelli | S: Ch Jayspen Kittyhawk (UK) |
D: Rosiera Quemeeree | ||
D: Wachowa I Got Pizazz | S: Ch Robeau Calabos | |
D: Wachowa I Got The Look | ||
Dam : Ch Wachowa Maggie Mae | S: Ch Kfinch Ultimate One | S: Ch Peejaymini Just Spot On |
D: Peejaymini The Sneak | ||
D: Wachowa Just Imagine Me | S: Wachowa Lord Othe Night | |
D: Quesera Just Imagine |
Northern Classic Kennel Club [CH] (Judge was Mr S Tassan)
Dog of Year - Support Show [CH] (Judge was Mr W Yang ( China ))
Caboolture Kennel Club [CH] (Judge was Mr. E Sangkunakup ( Thailand ))
Caboolture Kennel Club [CH] (Judge was Mr. JS Pawar ( India ))
Caboolture Kennel Club [CH] (Judge was Mr. JY Kim (Korea))
Cablloture Kennel Club #1 [CH] (Judge was Mr W Lee (Korea))
Caboolture Kennel Club #2 [CH] (Judge was Miss J O'Connor (Ireland))
Caboolture Kennel Club [CH] (Judge was Mr. Z Kralijic ( Croatia))
Nanango Kennel Club [CH] (Judge was Mrs R Preece-Pickering (NSW))
Chihuahua Club Of Queensland [CH] (Judge was Mrs. P. Cracknell ( NSW ))
Redcliffe Kennel Club [CH] (Judge was Mrs. K Cannon (NSW))
Pine Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Mrs L Brandt (NSW))
Pine Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Ms S King (NSW))
Pine Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Mrs S Brackman (NSW))
Burnett Kennel Club [CH] (Judge was Miss. M Joyce (VIC))
Wondai AP&I Society [CH] (Judge was Mr. J. Thompson ( VIC ))
Wondai AP&I Society [CH] (Judge was Mr. J. Thompson ( VIC ))
Burnett Kennel Club [CH] (Judge was Mr G Missen ( VIC ))
All Dogs Sports Spetacular [CH] (Judge was Mrs. D Fenton (NSW))
Toy Dog Club of Qld [CH] (Judge was Mr. W Henderson (VIC))
Brisbane Royal - Ekka [CH] (Judge was V Klucniece ( Latvia))
Northern Classic Kennel Club [CH] (Judge was Mr B James)
Northern Classic Kennel Club [CH] (Judge was Mrs J Costelloe)
Ladies Kennel Club [CH] (Judge was Mr. B. Luxton ( SA ))
Ladies Kennel Club Of Qld [CH] (Judge was Mr. P. Brown ( NSW ))
Ladies Kennel Club Of Qld [CH] (Judge was Mrs. N Harris ( VIC ))
Brunswick Valley Kennel Club [CH] (Judge was Mrs. J Oliver ( VIC))
Brunswick Valley Kennel Club [CH] (Judge was Ms. A. Collyer ( VIC ))
Brunswick Valley Kennel Club [CH] (Judge was Mr. A Burt ( VIC ))
Beenleigh Kennel Club [CH] (Judge was Mrs S Guilfoyle)
Beenleigh Kennel Club [CH] (Judge was Mr J Sattapunkeeree (Thailand))
Samford & District Show Society [CH] (Judge was Mr. D Hunter (NSW))
Redcliffe Kennel Club [CH] (Judge was Mr. G Heyden)
Ipswich Kennel Club - Show 2 [CH] (Judge was Mrs N Attridge)
Caboolture PA&I Assoc [CH] (Judge was Mrs. M Broughton)
Lockyer Valley Kennel Club [CH] (Judge was Mrs. C Stoate (VIC))
Lockyer Valley Kennel Club [CH] (Judge was Mrs. L Watson (VIC))
Lockyer Valley Kennel Club [CH] (Judge was Mrs. L Watson (VIC))
Amenities Committee Of Dogs Qld [CH] (Judge was Mr. V Jones)
Ipswich Show Society [CH] (Judge was Miss E Brown)
Brisbane Valley Kennel Club [CH] (Judge was Miss D Crofts (NSW))
Western Suburbs Kennel Club [CH] (Judge was Ms. K Harvey (SA))
Western Suburbs Kennel Club [CH] (Judge was Mrs. J Starky ( NSW))
Western Suburbs Kennel Club [CH] (Judge was Mrs. C Gray (SA))
Goombungee-Haden AH&P Society Inc [CH] (Judge was Ms. S. Phillips)
Anzac Day Show [CH] (Judge was Ms. A. Rogers (NA))
Junior Kennel Club of Qld [CH] (Judge was Mrs D Norquay (NSW))
Amenities Committee of Dogs Qld [CH] (Judge was Mrs, T Hofman (NSW))
Chihuahua Club Of Qld [CH] (Judge was Mrs. M McLennan)