-
11-Aug-2019 ****Best Neuter in Group****
Brisbane Royal Show [CH] (Judge was Mr.K.Jarvinen (Finland) / Mr.J.Ronco (Pa)
-
19-Jul-2019 ****Best Neuter in Show****
Brunswick Valley Kennel Club [CH] (Judge was Ms.A.Collyer (Vic) / Mr.A Burt (Vic))
-
9-Jun-2019 ****Best Neuter in Show****
Ipswich Kennel Club Show 1 [CH] (Judge was Mrs.Jocelyne Gagne (Canada) / Mr.Pedro L)
-
9-Jun-2019 ****Best Neuter in Show****
Ipswich Kennel Club Show 2 [CH] (Judge was Dr.Vicki Knopke / Mrs.Jocelyne Gagne (Ca)
-
19-May-2019 ****Best Neuter in Show****
Amenities Committee of Dogs Qld [CH] (Judge was Mr.D.Weil)
-
6-May-2019 ****Runner Up Best Neuter in Show****
Western Suburbs Kennel Club [CH] (Judge was Mr.D.Mahoney (NSW) / Mrs.R.Ralphs (NSW))
-
5-May-2019 ****Runner Up Best Neuter in Show****
Western Suburbs Kennel Club [CH] (Judge was Ms.C.Ellis (Tas))
-
29-Mar-2019 Best Neuter in Group
Toowoomba Royal Show [CH] (Judge was Mr.N.Chin (Singapore))
-
2-Mar-2019 ****Best Neuter in Show****
Gundog & Heavy Breeds [CH] (Judge was Mr.D.Kill / Mrs.G.Goller)
-
30-Dec-2018 ****Best Neuter in Show****
Dogs Qld & Kennel Assoc Festive Fiesta [CH] (Judge was Mr.G.Doyle (NZ) / Mrs.E.Knox (NSW))
-
7-Dec-2018 ****Runner Up Best Neuter in Show****
Maree Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.H.Durell (NSW) / Mr.G.Cruse (NSW))
-
30-Nov-2018 ****Best Neuter in Show****
Northern Classic Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.L.Black (ACT) / Mrs.D.Hyde (ACT))
-
21-Oct-2018 ****Best Neuter in Show****
Dog of the Year Support Show [CH] (Judge was Mr.D.Timotheou (Cyprus))
-
7-Oct-2018 ****Best Neuter in Show****
Western Suburbs Kennel Club [OP] (Judge was Ms.S.Wheatley / Mr.D.Kille)
-
30-Sep-2018 ****Best Neuter in Show****
Beaudesert Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.M.Watson (WA)/Mr.K.Suzuki (Japan))
-
29-Sep-2018 ****Runner Up Best Neuter in Show****
Beaudesert Kennel Club [CH] (Judge was Ms.S.Craig (NSW)/Mrs.M.Watson (WA))
-
23-Sep-2018 ****Best Neuter in Show****
Dog of the Year Committee [CH] (Judge was Ms.Pirjo Aaltonen (Finland)/Mr.Shayam Me)
-
21-Sep-2018 ****Best Neuter in Show****
Dog of the Year Committee [CH] (Judge was Ms.Christy Wang (China)/Mr.Edgar Bajona()
-
9-Sep-2018 ****Runner Up Best Neuter in Show****
Pine Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Ms.C.Spry (SA) / Mrs.S.Bruno (Qld))
-
9-Sep-2018 ****Runner Up Best Neuter in Show****
Redcliffe Peninsula Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.M.Burton (NSW) / Mrs.S.Brackman (NSW)
-
1-Sep-2018 ****Best Neuter in Show****
Gold Coast Show Society [CH] (Judge was Mrs.J.Croad (Qld))
-
14-Aug-2018 ****Best Neuter in Show****
Royal Queensland Show Utility Specialty [CH] (Judge was Mr.A.Salazar Castro (Costa Rica))
-
13-Aug-2018 Best Neuter of Breed
Royal Queensland Show [CH] (Judge was Mrs.L.Stojkovoc (Macedonia))
-
5-Aug-2018 ****Runner Up Best Neuter in Show****
Northern Classic Kennel Club [CH] (Judge was Mr.C.Fynmore (NSW) / Mrs.P.Douglas (NZ))
-
5-Aug-2018 ****Best Neuter in Show****
Northern Classic Kennel Club [OP] (Judge was Mr.J.Mitchell / Mrs.M.Hammond)
-
28-Jul-2018 ****Best Neuter in Show****
Ladies Kennel Association of Qld [CH] (Judge was Mrs.C.Yate (NSW) / Mrs.M.Hanley (NSW))
-
28-Jul-2018 ****Runner Up Best Neuter in Show****
Ladies Kennel Association of Qld [CH] (Judge was Mr.K.Lee (VIC) / Mr.W.Mooney (VIC))
-
14-Jul-2018 ***Runner Up Best Neuter in Show****
Samford & District Show Society [CH] (Judge was Mrs.A.Esad (NSW)/Mrs.K.Cannon (NSW))
-
8-Jul-2018 ****Best Neuter in Show****
Beenleigh Kennel Club [CH] (Judge was Mr.C.Tsai (Taiwan) / Mr.E.Bertolla (Braz)
-
6-Jul-2018 ****Best Neuter in Show****
Beenleigh Kennel Club [CH] (Judge was Mr.E.Bertolla (Brazil)/Mr.R.Natividad (P)
-
17-Jun-2018 ****Best Neuter in Show****
Queensland Kennel Council [CH] (Judge was Mr.D.Lim (Malaysia)/Mrs.R.Seare (Qld))
-
15-Jun-2018 ****Best Neuter in Show****
Lowood Show Society [CH] (Judge was Mr.T.Thomas)
-
11-Jun-2018 ****Runner up Best Neuter in Show****
Ipswich Kennel Club [CH] (Judge was Mr J De Medeiros Neto (Brazil) / Mrs Y S)
-
10-Jun-2018 ****Best Neuter in Show****
Ipswich Kennel Club [CH] (Judge was Mrs R Kazlauskaite(Lithuania))
-
10-Jun-2018 ****Best Neuter in Show****
Ipswich Kennel Club Show 2 [CH] (Judge was Mr.D.Kill / Ms.K.Tosi)
-
8-Jun-2018 ****Best Neuter in Show****
Ipswich Kennel Club [CH] (Judge was Mr M Freitas dos Santos (Brazil) / Mrs R)
-
19-May-2018 ****Best Neuter in Show****
Brookfield Show Society [CH] (Judge was Mr.M.Johnston (NSW))
-
29-Apr-2018 ****Best Neuter in Show****
Junior Kennel Club Show 1 [CH] (Judge was Mrs. F.Darling (Qld) / Mrs. J.Keenan (Vi)
-
29-Apr-2018 ****Best Neuter in Group / Runner Up Best Neuter In Show****
Junior Kennel Club Show 2 [CH] (Judge was Mrs.M.Gostelow (Vic) / Mrs.C.Donaldson ()
-
15-Oct-2016 Best of Breed
Ipswich Kennel Club Show 2 [CH] (Judge was Mrs.K.Nichols)
-
4-Sep-2016 ****Runner Up to Best Exhibit in Group / Open in Group****
Redcliffe Peninsula Kennel Club [CH] (Judge was Ms.J.Anderson (Vic))
-
4-Sep-2016 Best of Breed
Pine Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Miss M Joyce (Vic))
-
31-Jul-2016 Best of Breed
Northern Classic Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.D.Fenton (NSW))
-
30-Jul-2016 ****Best Exhibit in Group****
Northern Classic Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.F.Crooks (Vic))
-
3-Jul-2016 Best of Breed
Beenleigh & District Kennel Club [CH] (Judge was Ms.S.Guilfoyle)
-
12-Jun-2016 Best of Breed
Ipswich Kennel Club [CH] (Judge was Mr.R.Tolson (Ireland))
-
10-Jun-2016 ****Best Exhibit in Group****
Ipswich Kennel Club [CH] (Judge was Mr.T.Miyagawa (Japan))
-
21-May-2016 Best of Breed
Esk P A & I Association [CH] (Judge was Mrs.M.Rose)
-
8-May-2016 ****Best Exhibit in Group****
Brisbane Valley Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.R.Seare)
-
2-May-2016 Best of Breed / ****Runner Up Best Exhibit in Group / Best Open in Group****
Western Suburbs Kennel Club [CH] (Judge was Miss C.Stuart (NSW))
-
1-May-2016 Best of Breed / Shortlined for Group
Western Suburbs Kennel Club [CH] (Judge was Mr.R.Broomhall (Tas))
-
24-Apr-2016 ****Best Exhibit in Group****
Durack Grounds Committee [CH] (Judge was Mr.A.Burt (Vic))
-
23-Apr-2016 ****Runner Up to Best Exhibit in Group****
Junior Kennel Club Show 2 [CH] (Judge was Mrs.W.Hutchison (Vic))
-
16-Apr-2016 Best of Breed
Kennel Association of Qld Show 1 [CH] (Judge was Mrs.H.Weil)
-
16-Apr-2016 ****Best Exhibit in Show****
Kennel Association of Qld Show 2 [CH] (Judge was Miss K.Tosi)
-
7-Apr-2016 Best of Breed
Toowoomba Royal Show [CH] (Judge was Mr.F.Pastor (Ecuador))
-
3-Apr-2016 Best of Breed / Shortlined for Group
Pine Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Mr.D.Johnson (SA))
-
27-Mar-2016 ****Best Exhibit in Group / Runner Up Best Exhibit in Show****
Bundaberg Canine Club AM Show [CH] (Judge was Mrs.J.Keenan (Vic) / Mr.D.Salud (Phillip)
-
27-Mar-2016 Best of Breed / ****Best Open In Group****
Bundaberg Canine Club PM Show [CH] (Judge was Mrs.O.Cagney (Canada))
-
26-Mar-2016 ****Best Exhibit in Group****
Bundaberg Canine Club [CH] (Judge was Mr.T.Oo Hock (Malaysia))
-
26-Mar-2016 Best of Breed
Bundaberg Canine Club PM Show [CH] (Judge was Mr.P.Machen (Canada))
-
24-Jan-2016 Best of Breed
Gold Coast Canine Club [CH] (Judge was Mrs.D.Wright (NZ))
-
23-Jan-2016 Best of Breed / Shortlined for Group / Open in Group - Supreme Champion Title
Gold Coast Canine Club [CH] (Judge was Mrs.G.Hovey-Jacobs)
-
31-Dec-2015 Best of Breed
Lockyer Valley Kennel Club [CH] (Judge was Mr.A.Addicott)
-
29-Nov-2015 Best of Breed
Grounds Committee Amenities Show [CH] (Judge was Mr.P.Martin (SA))
-
28-Nov-2015 Shortlined for Best Exhibit in Group / ***Best Open in Group***
Dog of The Year Support Committee [CH] (Judge was Mrs.W.Baker (SA))
-
22-Nov-2015 Best of Breed
Caboolture Kennel Club [CH] (Judge was Mr.S.Swee Lim (Malaysia))
-
21-Nov-2015 ****Best Exhibit in Group****
Bangalow A & I Society [CH] (Judge was Mr.M.Cruise (NSW))
-
15-Nov-2015 Best of Breed
Combined Northern Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Mr.J.Clark (NZ))
-
14-Nov-2015 Best of Breed
Combined Northern Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.L.Chalmers (NZ))
-
13-Nov-2015 Best of Breed / Shortlined for Best Exhibit in Group
Combined Northern Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.D.Clark (NZ))
-
6-Nov-2015 ****Best Exhibit in Group / Runner Up Best Exhibit in Show****
Tweed River Agricultural Show Society [CH] (Judge was Mrs.M.Rose / Mr.G.Minchinton)
-
3-Nov-2015 ****Best Exhibit in Group****
Maree Kennel Club [CH] (Judge was Mr.A.D.Weil)
-
25-Oct-2015 Best of Breed / Shortlined for Best in Group
Dog of the Year Committee [CH] (Judge was Mrs.E.Yerusalimsky (Russia))
-
24-Oct-2015 Best of Breed / ***Best Open in Group***
North Coast National A & I Society [CH] (Judge was Mrs.S.Bruno)
-
17-Oct-2015 ****Best Exhibit in Group****
Ipswich Kennel Club Show 1 [CH] (Judge was Mrs.M.Starkey)
-
17-Oct-2015 Best of Breed
Ipswich Kennel Club Show 2 [CH] (Judge was Ms.G.Goller)
-
11-Oct-2015 Best of Breed / ***Best Open in Group***
Kyogle & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.C.Muldoon (Ireland))
-
10-Oct-2015 Best of Breed / Shortlined for Best in Group
Kyogle PA & H Society [CH] (Judge was Dr.P.Nisalak (Thailand))
-
9-Oct-2015 Best of Breed
Kyogle & District Kennel Club [CH] (Judge was Dr.M Apiwut Kasemsanta (Thailand))
-
8-Oct-2015 Best of Breed
Kyogle & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr.J.Muldoon (Ireland))
-
5-Oct-2015 Best of Breed
Beaudesert/Maree Kennel Club [CH] (Judge was Ms.D.Norman)
-
4-Oct-2015 Best of Breed / Shortlined for Best in Group
Beaudesert/Maree Kennel Club [CH] (Judge was Mr.G.Eva (South Africa))
-
3-Oct-2015 Best of Breed / ***Best Open in Group***
Beaudesert / Maree Kennel Club [CH] (Judge was Mr.E.Ryder)
-
27-Sep-2015 Best of Breed / ****Runner Up Best Exhibit in Group****
Western Suburbs Kennel Club [CH] (Judge was Mr.D.Staines)
-
20-Sep-2015 Best of Breed / ****Best Open in Group****
Dog Of The Year Committee [CH] (Judge was Mr.U.Ozkanal (Turkey))
-
6-Sep-2015 Best of Breed
Redcliffe Peninsula Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.R.Ralphs (NSW))
-
6-Sep-2015 ****Best Exhibit in Group****
Pine Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Miss C.Birch (Vic))
-
5-Sep-2015 ****Runner Up to Best in Group / Best Open in Group
Pine Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Miss J.Oates (Vic))
-
29-Aug-2015 ****Runner Up Best Exhibit in Group / Best Open in Group
Gold Coast Show Society [CH] (Judge was Mrs.R.Lane)
-
23-Aug-2015 Best of Breed
All Dogs Sports Spectacular [CH] (Judge was Mrs.G.Cook (Vic))
-
16-Aug-2015 ****Best Exhibit in Group****
Gundogs & Heavy Breeds Club of Qld [CH] (Judge was Mr.M.Riady (Indonesia))
-
15-Aug-2015 Best of Breed / Shortlined to Final 6 for Best in Group
Brisbane Royal Show [CH] (Judge was Mr.A.Savva (Cyprus))
-
18-Jul-2015 Best of Breed
Kennel Association of Qld [CH] (Judge was Ms.G.Alexander (Vic))
-
11-Jul-2015 ****Best Exhibit in Group****
Samford & District Show Society [CH] (Judge was Mrs.B.Heal (Canada))
-
5-Jul-2015 Best of Breed / Shortlined for Best in Group
Beenleigh & District Kennel Club [CH] (Judge was Ms.C.Cederman (NZ))
-
4-Jul-2015 Best of Breed
Dayboro AH & I Assoc [CH] (Judge was Ms.S.Bendixen)
-
3-Jul-2015 Best of Breed
Laidley A & I Society [CH] (Judge was Mrs.M.McLennan)
-
21-Jun-2015 Best of Breed / Shortlined for Best in Group
Amenities Committee of Dogs Qld [CH] (Judge was Mrs.N.Zimmerle)
-
14-Jun-2015 Best of Breed
Queensland Kennel Council [CH] (Judge was Mrs.B.Dickson)
-
8-Jun-2015 Best of Breed
Western Suburbs Kennel Club [CH] (Judge was Mr.J.Ireland (Canada))
-
7-Jun-2015 Best of Breed / Shortlined for Group
Ipswich Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.G.Johnston (NZ))
-
29-May-2015 Best of Breed
Lowood Show Society [CH] (Judge was Mrs.K.Haddon)
-
16-May-2015 Best of Breed / ****Runner up Best Exhibit in Group****
Brookfield Show Society [CH] (Judge was Ms.K.Tosi)
-
9-May-2015 Best of Breed
Brisbane Valley Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.V.Schneider)
-
1-May-2015 ****Runner Up Best Exhibit in Group / Australian Bred in Group***
Dogs NSW Northern Region [CH] (Judge was Mrs.S.Mashford (Vic))
-
1-May-2015 Best of Breed / Shortlined for Group
Clarence Dog Sports [CH] (Judge was Ms.K.Santas (NSW))
-
30-Apr-2015 ***Shortlined for Best in Group / Australian Bred in Show***
Dogs NSW Northern Region [CH] (Judge was Mrs.D.Crofts (NSW)/Mrs.S.Mashford (Vic))
-
25-Apr-2015 ****BEST EXHIBIT IN GROUP / RUNNER UP BEST EXHIBIT IN SHOW****
Junior Kennel Club [OP] (Judge was Mrs.S.Guilfoyle / Mrs.K.Haddon)
-
25-Apr-2015 Best of Breed / ***Australian Bred in Group***
Junior Kennel Club of Qld Show 1 [CH] (Judge was Dr.E.Greenway (Vic))
-
25-Apr-2015 Best of Breed
Junior Kennel Club of Qld Show 2 [CH] (Judge was Mr.C.Fynmore (NSW))
-
19-Apr-2015 Best of Breed
Kennel Association of Qld [CH] (Judge was Mr.A.Brown)
-
12-Apr-2015 ****BEST EXHIBIT IN GROUP****
Pine Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Miss C Stuart (NSW))
-
28-Mar-2015 Best of Breed / ****Runner up Best Exhibit/Open in Group****
Beaudesert & Maree Kennel Club Show 1 [CH] (Judge was Mr.R.W.Lo (Phillipines))
-
14-Feb-2015 Best of Breed / Shortlined for Group
Redcliffe Peninsula Kennel Club [CH] (Judge was Miss.M.Cowin (NSW))
-
8-Nov-2014 Best of Breed /****Shortlined for Group / Australian Bred in Group****
Combined Northern Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Mr.L.Jeuson (Malaysia))
-
6-Oct-2014 Best of Breed / ****Runner up Best Exhibit in Group****
Beaudesert & Maree Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.Z.Salijevic (Sweden))
-
5-Oct-2014 ****BEST EXHIBIT IN GROUP****
Beaudesert & Maree Kennel Club Show 1 [CH] (Judge was Mr.H Almgren (Sweden))
-
4-Oct-2014 Best of Breed / ***Open in Group***
Beaudesert & Maree Kennel Club [OP] (Judge was Ms.R.Green)
-
28-Sep-2014 Best of Breed / ***Open in Group***
Western Suburbs Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.N.Wilson (Vic))
-
21-Sep-2014 Best of Breed / Shortlined for Group
Dog of the Year Committee [CH] (Judge was Miss B.Turner (NSW))
-
7-Sep-2014 Best of Breed / Shortlined for Group
Pine Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.G.Cook (Victoria))
-
7-Sep-2014 Best of Breed / ****Runner up Best Exhibit in Group****
Redcliffe Peninsula Kennel Club [CH] (Judge was Mr.B.Riddell (NSW))
-
6-Sep-2014 Best of Breed
Pine Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Mr.J.Forbes (NSW))
-
30-Aug-2014 ****BEST EXHIBIT IN GROUP****
Gold Coast Show Society [CH] (Judge was Mrs.C.P.Butler (NSW))
-
14-Aug-2014 Best of Breed / Shortlined for Group by Mr.Z.Omarov (Georgia)
Royal Brisbane Show [CH] (Judge was Mrs.C.Hoberg (Nicaragua))
-
3-Aug-2014 Best of Breed
Northern Classic Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.N.Hammond-Robertson (NSW))
-
3-Aug-2014 Best of Breed / ****Intermediate in Show****
Northern Classic Kennel Club [OP] (Judge was Ms.K.Mangan / Mrs.K.Haddon)
-
2-Aug-2014 Best of Breed
Pine Rivers A H & I Association [CH] (Judge was Mr.K.Hammond (NSW))
-
27-Jul-2014 Best of Breed / ***Intermediate in Group***
Ladies Kennel Association [CH] (Judge was Mr.R.Harbin (NSW))
-
12-Jul-2014 Best of Breed / ****Runner up Best Exhibit in Group****
Samford & District Show Society [CH] (Judge was Mr.V.Mulligan (USA))
-
5-Jul-2014 Best of Breed
Beenleigh & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr.T.Oo Hock (Malaysia))
-
22-Jun-2014 Best of Breed
Amenities Committee of Dogs Qld [CH] (Judge was Mrs.J.Armytys)
-
14-Jun-2014 Runner up Best of Breed / ****Intermediate in Group****
Queensland kennel Council [CH] (Judge was Mrs.J.Gotch (NSW))
-
9-Jun-2014 Best of Breed / ****Shortlined for Group****
Western Suburbs Kennel Club [CH] (Judge was Mr. G. Christensen (Denmark))
-
8-Jun-2014 Best of Breed
Ipswich Kennel Club [CH] (Judge was Mr. A. Hudono (Indonesia))
-
18-May-2014 Best Of Breed / ****Intermediate in Show****
Clarence Dog Sports [CH] (Judge was Mr.G.Blyth (Tas))
-
17-May-2014 Best of Breed / ****Runner Up Best Exhibit in Group / Intermediate in Group****
Dogs NSW Northern Region (Coastal) [CH] (Judge was Mrs.P.Hall (NSW))
-
17-May-2014 Best of Breed/ Shortlined for Group
Clarence Dog Sports [CH] (Judge was Mr.P.Martin (SA))
-
16-May-2014 Best of Breed / ****Runner Up Best Exhibit in Group / Intermediate in Group****
Dogs NSW Northern Region (Coastal) [CH] (Judge was Mrs.A.Collyer (Vic))
-
16-May-2014 Best of Breed / ****Intermediate in Group****
Clarence Dog Sports [CH] (Judge was Mrs.E.Joseph (Vic))
-
15-May-2014 Best of Breed / ****Intermediate in Group****
Dogs NSW Northern Region (Coastal) [CH] (Judge was Mr.J.Thompson (Vic))
-
4-May-2014 ****Best Exhibit in Group****
Woodenbong Show Society [CH] (Judge was Ms.L.Stalhandske (Sweden))
-
26-Apr-2014 Best of Breed / Shortlined for Group
Junior Kennel Club [OP] (Judge was Mrs.M.Hammond)
-
26-Apr-2014 Best of Breed
Junior Kennel Club AM Show [CH] (Judge was Ms.E.Thomas (NSW))
-
26-Apr-2014 Best of Breed / Shortlined for Group
Junior Kennel Club PM Show [CH] (Judge was Ms.Y.Meintjes (NSW))
-
13-Apr-2014 Best of Breed / ***Intermediate in Group***
Kennel Association of Qld [OP] (Judge was Mrs.B.Dickson)
-
13-Apr-2014 Best of Breed
Kennel Association of Qld [CH] (Judge was Mr.J.Burgess)
-
6-Apr-2014 Best of Breed
Pine Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.N.Abela (NSW))
-
27-Mar-2014 Best of Breed / Shortlined for Best in Group
Toowoomba Royal Show [CH] (Judge was Mr.J.J.Dupas (France))
-
23-Mar-2014 Best of Breed
Autumn Extravaganza [CH] (Judge was Mr.J.Putkonen (Finland))
-
22-Mar-2014 Best of Breed
Autumn Extravaganza (PM Show) [CH] (Judge was Mr.J.Lobb (Canada))
-
16-Mar-2014 Best of Breed / Shortlined for Group
Tweed River Canine Club [CH] (Judge was Mrs.D.Brown (NZ))
-
6-Dec-2013 Best of Breed
Combined CCC Clubs [CH] (Judge was Mrs.L.Ryan (NSW))
-
19-Oct-2013 Best of Breed ****Intermediate in Show****
Ipswich Kennel Club Show 2 [CH] (Judge was Mrs G Hovey-Jacobs)
-
6-Oct-2013 *****BEST EXHIBIT IN GROUP*****
All Dogs Sports Spectacular [CH] (Judge was Mrs.W.Hutchison (Vic))
-
29-Sep-2013 Best of Breed
Western Suburbs Kennel Club [CH] (Judge was Mrs R Henderson)
-
12-Aug-2013 Reserve Dog Challenge
Royal Queensland Show [CH] (Judge was Mr.H.Lehkonen (Finland))
-
21-Jul-2013 ****Best Exhibit in Show****
Kennel Association of Queensland [CH] (Judge was Mr M Yates (Qld) / Mr G Maudlen (SA))
-
7-Jul-2013 Best of Breed & New Champion
Beenleigh & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr P Pistwuttinan (Thailand))
-
6-Jul-2013 Best of Breed/Shortlined for Group/***Intermediate in Group***
Beenleigh & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr F Leung (Hong Kong))
-
19-May-2013 Best of Breed
Gold Coast Canine Club [CH] (Judge was Mrs V Schneider)
-
28-Apr-2013 Best of Breed
CCCQ Library & Archives Sub-Committee [CH] (Judge was Mrs P Suhr (NSW))
-
11-Apr-2013 Runner Up Best of Breed
Toowoomba Royal Show [CH] (Judge was Mr R Scoggins (USA))
-
30-Mar-2013 Best of Breed
Junior Kennel Club [CH] (Judge was Mrs.J.Dickinson-Franks (NSW))
-
31-Dec-2012 Best of Breed
Lockyer Valley Kennel Club [CH] (Judge was Mr.A.D.Weil)
-
1-Sep-2012 Best of Breed
Gold Coast Show Society [CH] (Judge was Mr.G.Minchinton)
-
9-Aug-2012 Reserve Dog Challenge / Puppy of Breed
Royal Brisbane Show [CH] (Judge was Mrs.H.Assenmacher-Feyel (Germany))
-
29-Jul-2012 Best of Breed / ***Puppy in Group***
Ladies Kennel Association [OP] (Judge was Mrs.M.Starkey)
-
16-Jun-2012 Best of Breed / ***Puppy in Group***
Queensland Kennel Council [CH] (Judge was Mr.D.Weil (QLD))