Clarence Dog Sports Inc (NSW)

Date of Show : 4-May-2018 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr John Comerford (NSW)

Best in Show & Aust Bred in Show: Newfoundland
Aust Ch Planhaven How High the Moon (Mrs F H Wilson)
Runner Up in Show & Intermediate in Show: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
Baby in Show: Golden Retriever
Wysiwyg Not a Moment Too Moon (A Adamopoulos)
Minor in Show: Scottish Terrier
Aust Ch Bescotted Legend of Zorro (S Campbell)
Puppy in Show: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Almarjo Hannah Von Schnitzel (Mark Yardley)
Junior in Show: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Dapsen Flying First Class with Aryed (Denise Petersen)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Pointer
Aust Sup Ch Gaelforce Blonde Ambition (Patrik & Sharon Berger)

Baby SweepStakes - 2nd Place: Australian Cattle Dog
Willowpark Tribute To You (Vera Bamblett)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Ch Wachowa Susie Carmichael (Mrs Jennifer Watt)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Boston Terrier
Bostonwood Mscongeniality (Mrs V A Tyler)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Rottweiler
Vonzennith Josev (Shaun Oldbury)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: German Shepherd Dog
Debbar Icarus (Mrs M Lewin)

Veteran SweepStakes - 1st Place: Cocker Spaniel
Aust & Neut Ch Showfield True Royalty (S & S Strang)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Vicki Schneider (QLD)

Best in Group & Junior in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Dapsen Flying First Class with Aryed (Denise Petersen)
Baby in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Poochiekoo Made The Dream (Amanda Thompson)
Minor in Group: Pug
Kabova Undercover Agent (R Holtkamp)
Puppy in Group: Papillon
Elenbah Fleur De Lis (Anne Fulton)
Intermediate in Group: Pug
Aust Ch Kabova Special Agent Jay (R Holtkamp)
Aust Bred in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Sup Ch Wachowa Workn Class Man (Mrs Jennifer Watt)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust & Neut Ch Noonameena Orion Star (J & Y Faber)
Runner Up Neuter in Group: Chinese Crested Dog
Aust Neut Ch Shabadi Out Back Girl (M Cager)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Allannette Causin A Storm (Mrs A Collins & Mrs K Pastiu)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Darsa Cast A Spell (Imp HRV) (Kristina Pastiu)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Dapsen Flying First Class with Aryed (Denise Petersen)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Marcavan To The Moon And Back (M Silvester)
Baby of Breed: Chevalove Hugo Boss (R Holtkamp)
Puppy of Breed: Noonameena Miss Personality (J Faber)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Noonameena Orion Star (J & Y Faber)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Benjamin Brown (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Poochiekoo Obi One Kenobi (Amanda Thompson)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Angelica Pickles (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wachowa Tilly Devine (Mrs Jennifer Watt)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wachowa Man On A Mission (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Wachowa Workn Class Man (Mrs Jennifer Watt)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wachowa That Kinda Girl (Mrs Jennifer Watt)
Baby of Breed: Poochiekoo Made The Dream (Amanda Thompson)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Brunkerville Hash Tag Mr Jag (M Cager)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Shabadi Out Back Girl (M Cager)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: I'm Rosa At Tzani Unlimited (Diana Norman)
Baby of Breed: Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)

Havanese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)

Italian Greyhound
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Unico Waiting In Ore (Mr A & Mrs K Yardley)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Pondaroza Red Arrow (Mrs D Jacques)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Pondaroza Tim Two (Mrs D Jacques)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Pondaroza Besuto Himitsu Ni (Mrs D Jacques)

Maltese
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Marblanc Touch The Stars (Mary Atkinson)
Baby of Breed: Aust Ch Marblanc Hollywood Fantasy (Mary Atkinson)

Papillon
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Elenbah Fleur De Lis (Anne Fulton)

Pekingese
Baby of Breed: Ormalu Giorgio Armani (Mrs Patricia Smith)

Pug
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kabova Crowded House (Jenny Williams)
Minor of Breed: Kabova Undercover Agent (R Holtkamp)
Puppy of Breed: Kabova Yours Truly (J Williams)
Intermediate of Breed: Aust Ch Kabova Special Agent Jay (R Holtkamp)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr John Comerford (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Mitrock Rattlenhum (S Biancotti & K Hornick)
Runner Up in Group & Open in Group: Australian Terrier
Aust Sup Ch Wanora La Walkin On Sunshine (Lauren Lobegeiger)
Baby in Group: Cairn Terrier
Aust Ch Kiatasee Coat of Many Colours (M Lee)
Minor in Group: Scottish Terrier
Aust Ch Bescotted Legend of Zorro (S Campbell)
Aust Bred in Group: Bedlington Terrier
Aust Sup Ch Piperdene Chantily Lace (Mr R J & Mrs P A Osmachenko)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wanora La Walkin On Sunshine (Lauren Lobegeiger)
Bitch CC & Minor of Breed: Aronaw Passion Pop (Lauren Lobegeiger)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Cliftop Dreamed A Dream (S Gilkison)

Bedlington Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Piperdene Chantily Lace (Mr R J & Mrs P A Osmachenko)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bullysik All Hallows' Eve (Jasmine Roylett)
Baby of Breed: Bullraider Shes So Fine (P & J Smith)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Aldridge Little Miss Marley (BH & KJ Liddell)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Yarrinarra Kentucky Rancher (Maxine Lee)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Yarrinarra Saxon (M Lee)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yarrinarra Scout (Maxine Lee)
Baby of Breed: Aust Ch Kiatasee Coat of Many Colours (M Lee)

Scottish Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Bescotted Legend of Zorro (S Campbell)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Bescotted Black Magic Harriet (S Campbell)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Dangul Amais (L & A Lobegeiger)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mitrock Rattlenhum (S Biancotti & K Hornick)

Tenterfield Terrier
Baby of Breed: Yarraview Little Bitty Blue (Ms Dedrie MacFadyen)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hindsight Skywalker (Kathy Mankey)
Baby of Breed: Redinbrin Presummed Innocent (S & A Cloughley)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Miss Susan Rose (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Irish Setter
Aust Sup Ch Yarramo Mighty Quinn (AI) (T & M Norton)
Baby in Group: Golden Retriever
Wysiwyg Not a Moment Too Moon (A Adamopoulos)
Minor in Group: Weimaraner
Hindin Utter Bliss (AI) (Mr W & Miss S Hind)
Puppy in Group: Pointer
Calberick Playing With Fire (Elise Berger)
Open in Group: Golden Retriever
Aust Sup Ch Nautilus Great Barrier Reef@Online (Imp USA) (A Adamopoulos/S Selander)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Pointer
Aust Sup Ch Gaelforce Blonde Ambition (Patrik & Sharon Berger)

Clumber Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Showfield Snow Angel (AI) (S & S Strang)

Cocker Spaniel
Baby of Breed: Royoni Royal Watcher (AI) (S & S Strang)
R/UP Neuter BOB & Res Neuter Bitch CC: Aust & Neut Ch Showfield True Royalty (S & S Strang)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Jettz American Flyer (Victoria Masterfield)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Almanza Double Action Dark Kiss (Imp SWD) (Peter King)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nautilus Great Barrier Reef@Online (Imp USA) (A Adamopoulos/S Selander)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Dobro Diamond Jack (AI) (L Molnar)
Baby of Breed: Wysiwyg Not a Moment Too Moon (A Adamopoulos)
Junior of Breed: Dykinta Grand Marnier (AI) (Wendy Atkins)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ghostrock Once In A Blue Moon (V Thompson)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Agasvari Tristans Izolda (Kath Eory)

Irish Setter
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Yarramo Mighty Quinn (AI) (T & M Norton)
Res Dog CC & Junior of Breed: Yarramo Reign of Fire (T R & M Norton)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Goldychocs Follow My Lead (AI) CCD RN (Kate Hutchison)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Goldychocs Mr McCafferty (Kate Hutchison)

Pointer
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Calberick Playing With Fire (Elise Berger)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Calberick Dream To Dream (Patrik & Sharon Berger)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Gaelforce Blonde Ambition (Patrik & Sharon Berger)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Weissenberg High Command (AI) (Imp NZ) (Judy Glover)
Baby of Breed: Bromhund Tempest Rain (Sarah Watson)
Minor of Breed: Hindin Utter Bliss (AI) (Mr W & Miss S Hind)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Silberweis Espresso Martini (LH) (Ann Masjakin & John Robinson)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bromhund Peri (Bromhund Kennels)



Group 4 - Hounds

Specials Judge : Miss Susan Rose (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
Minor in Group: Beagle
Johgra Charisma At Clarion (Mr Joshua & Mrs Mellissa Grant)
Puppy in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Almarjo Hannah Von Schnitzel (Mark Yardley)
Junior in Group: Rhodesian Ridgeback
Taiping Hot Hot Hot (Wendy Lam)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Beagle
Aust Ch Ceugant Kings Hand (Tracy Coop)
Runner Up Neuter in Group: Basset Hound
Aust Ch Beauchasseur Sweet Dreams (Mrs R Bing)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Enarki Kiss The Girls (Tiffany Heares & Holly Greenfield)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Landwell Buster (R Bing)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Beauchasseur Sweet Dreams (Mrs R Bing)

Beagle
BOB, Bitch CC & Open of Breed: JR Pol & Aust Ch Alotorius Old Glory Catch Me If You Can (Imp POL) (Mr Joshua & Mrs Mellissa Grant)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Johgra Campari (Mr Joshua & Mrs Mellissa Grant)
Minor of Breed: Johgra Charisma At Clarion (Mr Joshua & Mrs Mellissa Grant)
Puppy of Breed: Cliftop Sweet Spirit Chaser (Sharon Gilkison)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Ceugant Kings Hand (Tracy Coop)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Belthazor In The Limelight (Miss K Smith & Mrs J Clarke)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Laurieton Follow That Dream (AI) (Karen Smith)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kajmytt Zakiya (Miss K Smith)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Splendak First Chapter (B K & Y J Shaw)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Adadach Buttons N Bows (B K & Y J Shaw)
Baby of Breed: Maharlikah Tru Succesor (B K & Y J Shaw)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
Bitch CC & Puppy of Breed: Almarjo Hannah Von Schnitzel (Mark Yardley)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Splendak Uptown Girl (B K & Y J Shaw)
Junior of Breed: Gersndach Taylor Made (V & J Elsley / Mrs R Gersbach)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
Baby of Breed: Tarrangower Tamagoza (Mrs A D Johnson)

Rhodesian Ridgeback
Res Bitch CC & Junior of Breed: Taiping Hot Hot Hot (Wendy Lam)

Saluki
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Skyzar Catching Fire (Nicole Snerling)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Skyzar Cant Stop The Feeling (Nicole Snerling)

Whippet
Minor of Breed: Debrignac Jeanne de Clisson (Valerie Reichert)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Michele Thomas (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Somom's Less Talk More Action (Imp USA) (Wendy Atkins)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Swedish Vallhund
Barahwolfe Snowdrift Wombat at Icanhaz (Imp NZ) (A E Proudfoot & P Dowle)
Baby in Group: Australian Cattle Dog
Willowpark Dream N Alice (R & S Stapley)
Minor in Group: Border Collie
Trumagik Third Times A Charm (Noel & Maureen Kay)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Willowpark Tequila Sunrise (R & S Stapley)
Baby of Breed: Willowpark Dream N Alice (R & S Stapley)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Somom's Less Talk More Action (Imp USA) (Wendy Atkins)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Wlkabout Dazzling Blu Eyes (Ms A Lally)
Baby of Breed: Kytui Warrior Princess (A Lally)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Graebelge Xpert Witness (Ms Rochelle Manderson)

Border Collie
Res Bitch CC & Minor of Breed: Trumagik Third Times A Charm (Noel & Maureen Kay)

German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Debbar Icarus (Mrs M Lewin)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Scherzar Uptown Girl (Miss C Bird)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tuggun Poetic Justice (P W & W C Boniface)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nedsur Love Me Like U Do (Mrs T & Miss J Rusden)
Baby of Breed: Nedsur Calvin Klein (Mrs T & Miss J Rusden)

Swedish Vallhund
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Barahwolfe Snowdrift Wombat at Icanhaz (Imp NZ) (A E Proudfoot & P Dowle)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bojojamile Bit of a Doll (Mr R H & V J Hutton)



Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr John Comerford (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Newfoundland
Aust Ch Planhaven How High the Moon (Mrs F H Wilson)
Minor in Group: Boxer
Valeska Raspberry Cooli (Imp NZ) (Ms K E Cox)
Puppy in Group: Rottweiler
Vonzennith Josev (Shaun Oldbury)
Junior in Group: Rottweiler
Aust Ch Blackbark Nike (Shaun Oldbury)
Intermediate in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Ch Chicabud Basket Full O Trouble (Mrs J Windle & Mrs J Sharland)

Boxer
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Valeska Raspberry Cooli (Imp NZ) (Ms K E Cox)
Dog CC: Valeska One Night Stand (Imp NZ) (Ms K E Cox)

Dobermann
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Vansitar New York State O Mind (Imp NZ) (A & T L Chakraborty / The Late VP Brennan / Vansitar Dobermann)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Fireax Rhythm of Love (Ms P Robson / Miss E Pieton)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Planhaven How High the Moon (Mrs F H Wilson)

Rottweiler
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Blackbark Nike (Shaun Oldbury)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Vonzennith Josev (Shaun Oldbury)

Samoyed
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Aploar Ultimate Jewel (Melitta Armstrong)

Schnauzer (Giant)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Hun Jr & Aust Ch Silver Senator Kaoma Night (Imp HUNG) (Yvonne Hopf)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chicabud Basket Full O Trouble (Mrs J Windle & Mrs J Sharland)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chicabud Call of the Jungle (J Windle & J Sharland)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Qwicthrill Fate and Fortune (Vanessa Parsons)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Wolfworx Daichi (A R Craze & J M Wheeler)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Azincourt IronMaiden (Mr A C & Mrs S L Bird)

St Bernard
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Othesaints Obiwan (Kelly O'Connor)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Michele Thomas (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Lhasa Apso
Aust Sup Ch Zaland Bourne Supremacy (B Beves & N Estatheo)
Baby in Group: Boston Terrier
Ripeet Tonka The Brave One (Ms T Hobson)
Junior in Group: Poodle (Toy)
Robelletoy Twinkle Twinkle (Robert Griffith)
Aust Bred in Group: Dalmatian
Aust Ch Krystaway Polka Dot Bikini (R & D Harbin)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Schipperke
Aust & Neut Gr Ch Adorin Cop That JD SD SPD DWDFN HTMS (Ms Rochelle Manderson)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bostonwood Mscongeniality (Mrs V A Tyler)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bostonwood Walkn Th Wildside (L J & D N Blumel)
Baby of Breed: Ripeet Tonka The Brave One (Ms T Hobson)

British Bulldog
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Lorabull The Storm King (Mr C Nutt)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Krystaway Polka Dot Bikini (R & D Harbin)

German Spitz (Mittel)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tralaur In Your Dreams (Tracey Hobson)

Great Dane
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Eleganser Beloved Beech (K Loseby & A Bjornerem)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Eleganser Aurora Australis (A Bjornerem)
Baby of Breed: Eleganser Does Dallas (A Proudfoot)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Zaland Bourne Supremacy (B Beves & N Estatheo)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Zaland Forensics Abby Sciuto (Belinda Beves & Nina Estatheo)

Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ziada Exotic Edition (Anne Scott)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Bienaime Viva Las Vegas (S & L Darling)

Poodle (Toy)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Robelletoy Twinkle Twinkle (Robert Griffith)
Baby of Breed: Silkyelk The Temptrest (Ms Cheryl Gilbert)

Schipperke
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Adorin One Day More (Ms Rochelle Manderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Monterrez You Betta Believe It (Ms Rochelle Manderson)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Adorin Cop That JD SD SPD DWDFN HTMS (Ms Rochelle Manderson)
Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch / Neut Ch Beadale Tell No Tales (Ms Rochelle Manderson)