Australian Shepherd Show Results
The following show results have been submitted to our results system for the Australian Shepherd (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.
17-Mar-2024 (Sunday)
General Specials : Miss Glenda Goller (QLD) Group Specials : Miss Glenda Goller (QLD)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ochaye Across The Seas TK.S CA (Bruna Beddow)
General Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand) Group Specials : Mrs Carolyn Cederman (New Zealand)
Puppy in Group: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Bet On The Black (A Meagher)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Grand Ch Goldmaid What R The Odds (D & L Meagher)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
General Specials : Rev Colin Seymour (NSW) Group Specials : Mrs Lynda Brandt (NSW)
Intermediate in Group: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Goldmaid Benchmark (AI) (D & L Meagher)
Building and Amenities All Breeds Championship Shows (WA)
General Specials : Mr Myron Arthur (NSW) Group Specials : Mrs Diana Fenton (NSW)
Group 3rd: Aust Ch Ochaye Globe Trotter (Tim & Belinda Thomas & Sasha Corker)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ochaye Globe Trotter (Tim & Belinda Thomas & Sasha Corker)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Ochaye Light The Way (Tim & Belinda Thomas, Joshua Avila & Sasha Corker)
General Specials : Mr Rex Lowe (TAS) Group Specials : Mrs Lynn Spargo (WA)
Baby in Group: Voncronan Silver Sands (Mrs T Dix & Miss S L Williams)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
Baby of Breed: Voncronan Silver Sands (Mrs T Dix & Miss S L Williams)
Pakenham District A H Society Inc (VIC)
General Specials : Mr Arthur Fry (VIC) Group Specials : Ms Suzanne Turner (VIC)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Willabaa A Whisp Of Blue (AI) (Ms G Sutherland)
Res Dog CC & Junior of Breed: Amerahnn Thunderstruck (Tara Collins)
16-Mar-2024 (Saturday)
General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD) Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Edensundown Royal Blue Prince (Justin Welfare)
General Specials : Miss Kelly Martin (New Zealand) Group Specials : Mrs Annette Kay O'Carroll (New Zealand)
Puppy in Group: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Goldmaid Bet On The Black (A Meagher)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Bet On The Black (A Meagher)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Grand Ch Goldmaid What R The Odds (D & L Meagher)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
New England Ladies Kennel Club (NSW)
General Specials : Mrs Annette Kay O'Carroll (New Zealand) Group Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Bet On The Black (A Meagher)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Grand Ch Goldmaid What R The Odds (D & L Meagher)
General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW) Group Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Where’s Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Lanbart Now You See Me (L & T Hessenberger & S Oakey)
Baby of Breed: Ukulunga Gotta Get That Boom (AI) (Imp NZ) (T Hessenberger)
Building and Amenities All Breeds Championship Shows (WA)
General Specials : Mr James Camac (VIC) Group Specials : Mrs Wendy Fancote (WA)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ochaye Globe Trotter (Tim & Belinda Thomas & Sasha Corker)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Ochaye Light The Way (Tim & Belinda Thomas, Joshua Avila & Sasha Corker)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Gemelo Gives It A Little Kick (AI) CCD RA TK.S (Mrs M Alliss / Mr A & Mrs K Parkes)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Gemelo A Girl From Arizona CD RE TK.N ET (Melissa Alliss)
SA Poultry & Kennel Club (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW) Group Specials : Mr Jacobus Meyer (QLD)
Junior in Group: Aust Ch Ellagant Looking Sharp at Inddara (Sarah McInerney)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ellagant Looking Sharp at Inddara (Sarah McInerney)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ellagant Rockin Your World at Inddara (Sarah McInerney)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
Baby of Breed: Delchoksky A Scottish Blend (Miss D Whyburn)
SA Poultry & Kennel Club (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW) Group Specials : Mr Rex Lowe (TAS)
Best in Group & Open in Group: Aust Gr Ch Ellagant Rockin Your World at Inddara (Sarah McInerney)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ellagant Rockin Your World at Inddara (Sarah McInerney)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
Baby (Dog) of Breed: Voncronan Silver Sands (Mrs T Dix & Miss S L Williams)
Brighton Kennel Club Inc (Show 1) (TAS)
General Specials : Mr Douglas Anderson (ACT) Group Specials : Mr Douglas Anderson (ACT)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Blueamble Nd Ur Little Dog Too (Ann & John Lamberton, Dr Beth Tillman & Kerry Baker)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Blueamble Nd Ur Little Dog Too (Ann & John Lamberton, Dr Beth Tillman & Kerry Baker)
Brighton Kennel Club Inc (Show 2) (TAS)
General Specials : Miss Caroline Stuart (NSW) Group Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Blueamble Nd Ur Little Dog Too (Ann & John Lamberton, Dr Beth Tillman & Kerry Baker)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Blueamble Nd Ur Little Dog Too (Ann & John Lamberton, Dr Beth Tillman & Kerry Baker)
General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW) Group Specials : Mrs Carole Doherty (NSW)
Intermediate in Group: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
Res Bitch CC: Aust Ch Goldmaid Benchmark (AI) (D & L Meagher)
15-Mar-2024 (Friday)
General Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand) Group Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand)
Puppy in Group: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Bet On The Black (A Meagher)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Grand Ch Goldmaid What R The Odds (D & L Meagher)
New England Ladies Kennel Club (NSW)
General Specials : Mr Chris Graham (New Zealand) Group Specials : Mr Chris Graham (New Zealand)
Puppy in Group: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Bet On The Black (A Meagher)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Grand Ch Goldmaid What R The Odds (D & L Meagher)
Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
Building and Amenities All Breeds Championship Show (WA)
General Specials : Mrs Diana Fenton (NSW) Group Specials : Dr Roberta Crouch (SA)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ochaye Globe Trotter (Tim & Belinda Thomas & Sasha Corker)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Ochaye Light The Way (Tim & Belinda Thomas, Joshua Avila & Sasha Corker)
10-Mar-2024 (Sunday)
Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club (QLD)
General Specials : Ms Eva Fekete (WA) Group Specials : Mrs Jeni Sach (WA)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ochaye A Dogs Journey (Kellie Vardy/ Tim Thomas / Belinda Thomas)
Aust Bred of Breed: Sanpasho Set T Sizzle (B Ryan & W Perry)
Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (AM Show) (NSW)
General Specials : Grace Wang (China) Group Specials : Anna Yang (China)
Runner Up in Show: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Neut Ch Pawsitive Little Nikita (Meagan Brown)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Pawsitive Little Nikita (Meagan Brown)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ravenrose Zen Master (Meagan Brown & Karen Soo)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Pawsitive Little Nikita (Meagan Brown)
Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (PM Show) (NSW)
General Specials : Anna Yang (China) Group Specials : Grace Wang (China)
Runner Up in Show: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Runner Up NEUTER in Show: Aust Neut Ch Pawsitive Little Nikita (Meagan Brown)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Pawsitive Little Nikita (Meagan Brown)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ravenrose Zen Master (Meagan Brown & Karen Soo)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Pawsitive Little Nikita (Meagan Brown)
Lithgow & District Kennel Club (NSW)
General Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW) Group Specials : Mrs Lesley Childs (NSW)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Neut Ch Barkingpines Garden Of Eden (Miss M Moore)
Puppy in Group: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Grand Ch Goldmaid What R The Odds (D & L Meagher)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Bet On The Black (A Meagher)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Edensundown Twilight Dancer (Miss M Moore)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Goldmaid Benchmark (AI) (D & L Meagher)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Barkingpines Garden Of Eden (Miss M Moore)
9-Mar-2024 (Saturday)
Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club (Show 1) (QLD)
General Specials : Mrs Jeni Sach (WA) Group Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW)
Open in Show: Aust Ch Ochaye A Dogs Journey (Kellie Vardy/ Tim Thomas / Belinda Thomas)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Ochaye A Dogs Journey (Kellie Vardy/ Tim Thomas / Belinda Thomas)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ochaye A Dogs Journey (Kellie Vardy/ Tim Thomas / Belinda Thomas)
Aust Bred of Breed: Sanpasho Set T Sizzle (B Ryan & W Perry)
Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club (Show 2) (QLD)
General Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW) Group Specials : Ms Eva Fekete (WA)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ochaye A Dogs Journey (Kellie Vardy/ Tim Thomas / Belinda Thomas)
Lake District Canine Club (AM Show) (NSW)
General Specials : Velika Wang (Taiwan) Group Specials : Mr Johnny Lee (China)
Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (PM Show) (NSW)
General Specials : Mr Rex Wang (Taiwan) Group Specials : Mr Rex Wang (Taiwan)
Runner Up in Show: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Wallamba District A & H Association Inc (NSW)
General Specials : Mrs Robyn Nagle (NSW) Group Specials : Mrs Robyn Nagle (NSW)
Runner Up NEUTER in Show: Aust Neut Ch Pawsitive Little Nikita (Meagan Brown)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Pawsitive Little Nikita (Meagan Brown)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Pawsitive Little Nikita (Meagan Brown)
Lithgow & District Kennel Club (NSW)
General Specials : Mrs Danielle Dryburgh (NSW) Group Specials : Mrs Danielle Dryburgh (NSW)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Neut Ch Barkingpines Garden Of Eden (Miss M Moore)
Puppy in Group: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Edensundown Twilight Dancer (Miss M Moore)
Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
Open of Breed: Aust Grand Ch Goldmaid What R The Odds (D & L Meagher)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Barkingpines Garden Of Eden (Miss M Moore)
General Specials : Mrs Janelle Mannell (QLD) Group Specials : Mrs Janelle Mannell (QLD)
Intermediate in Group: Aust Ch Ochaye Across The Seas TK.S CA (Bruna Beddow)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ochaye No Easy Way Out (Tim & Belinda Thomas & Bruna Beddow)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ochaye Across The Seas TK.S CA (Bruna Beddow)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Edensundown Royal Blue Prince (Justin Welfare)
General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC) Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)
Intermediate in Group: Aust Ch Ellagant Maze Runner (A Richardson & C Quigley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ellagant Maze Runner (A Richardson & C Quigley)
Bitch CC & Minor of Breed: Lanbart Now You See Me (L & T Hessenberger & S Oakey)
Baby of Breed: Ukulunga Gotta Get That Boom (AI) (Imp NZ) (T Hessenberger)
8-Mar-2024 (Friday)
Lake District Canine Club (AM Show) (NSW)
General Specials : Mr Frankie Leung (Hong Kong) Group Specials : Velika Wang (Taiwan)
Runner Up in Show: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
Lake District Canine Club (PM Show) - A2O Show (NSW)
General Specials : Mr William Lee (China) Group Specials : Mr William Lee (China)
Runner Up in Group: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
Tallangatta Show Society Inc (VIC)
General Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW) Group Specials : Mrs Kim Tresidder (NSW)
Best in Group & Junior in Group: Amerahnn Thunderstruck (Tara Collins)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Amerahnn Thunderstruck (Tara Collins)
3-Mar-2024 (Sunday)
Cradle Coast Kennel Club (TAS)
General Specials : Mrs Rosemary Weaver (New Zealand) Group Specials : Mrs Robyn Brown (QLD)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wajoma Mutiny Spiced Rum (Caitlyn Gooderham & Helen Smith)
Casino & District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mr James Camac (VIC) Group Specials : Mr James Camac (VIC)
Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Australian Cattle Dog Club of SA Inc All Breeds (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW) Group Specials : Mr Ian Cooke (SA)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr Ch Neut Ch Thistledust Black Velvet TK.S RN (Karen Davis)
Puppy in Group: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
Baby of Breed: Thistledust Prince of Penzance (AI) (Karen Davis)
Intermediate of Breed: Parkeyre Start A Riot at Swiftwinds (Mrs E Ward)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Neut Ch Thistledust Black Velvet TK.S RN (Karen Davis)
Australian Cattle Dog Club of SA Inc All Breeds (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Joanne Heard (SA) Group Specials : Mr John Rowles (NSW)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr Ch Neut Ch Thistledust Black Velvet TK.S RN (Karen Davis)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Parkeyre Start A Riot at Swiftwinds (Mrs E Ward)
Baby of Breed: Thistledust Prince of Penzance (AI) (Karen Davis)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Neut Ch Thistledust Black Velvet TK.S RN (Karen Davis)
General Specials : Mr Zhida Duan (China) Group Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)
Baby in Group: Dapsen I Know Your Secrets (Mrs D Peterson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ochaye Globe Trotter (Tim & Belinda Thomas & Sasha Corker)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Ochaye Light The Way (Tim & Belinda Thomas, Joshua Avila & Sasha Corker)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Eliteview Grab The Prize At Norsonix (S Robson)
Baby of Breed: Dapsen I Know Your Secrets (Mrs D Peterson)
Minor of Breed: Norsonix The Rune Mage (Sophie Robson)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Neut Ch (RO) Sanpasho Magic Meteor CA JDX TK.N FS.S HTM.S HT (S Robson)
Children's Cancer Charity Dog Club (NSW)
General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD) Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Pawsitive Little Nikita (Meagan Brown)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Bet On The Black (A Meagher)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Pawsitive Little Nikita (Meagan Brown)
2-Mar-2024 (Saturday)
Cradle Coast Kennel Club (AM Show) (TAS)
General Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS) Group Specials : Mrs Rosemary Weaver (New Zealand)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Wajoma Mutiny Spiced Rum (Caitlyn Gooderham & Helen Smith)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wajoma Mutiny Spiced Rum (Caitlyn Gooderham & Helen Smith)
Cradle Coast Kennel Club (PM Show) (TAS)
General Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW) Group Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW)
Group 1st & Aust Bred in Group: Aust Ch Wajoma Mutiny Spiced Rum (Caitlyn Gooderham & Helen Smith)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wajoma Mutiny Spiced Rum (Caitlyn Gooderham & Helen Smith)
Casino & District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mr James Camac (VIC) Group Specials : Mr Darren Bowey (VIC)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ochaye A Dogs Journey (Kellie Vardy/ Tim Thomas / Belinda Thomas)
Robertson Agricultural Society Inc (NSW)
General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW) Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)
Runner Up in Group: Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Where’s Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Where’s Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Karelea Twisting The Wind (Karen Milinkovic)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Lanbart Hold My Halo SWN (Hessenberger / Oakey)
Baby of Breed: Ukulunga Gotta Get That Boom (AI) (Imp NZ) (T Hessenberger)
Australian Cattle Dog Club of SA Inc All Breeds (AM Show) (SA)
General Specials : Ms Marie Patten (NSW) Group Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
Baby of Breed: Voncronan Silver Sands (Mrs T Dix & Miss S L Williams)
Australian Cattle Dog Club of SA Inc All Breeds (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC) Group Specials : Ms Marie Patten (NSW)
Group 2nd & Puppy in Group: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
Baby of Breed: Thistledust Prince of Penzance (AI) (Karen Davis)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Neut Ch Thistledust Black Velvet TK.S RN (Karen Davis)
Western Classic - Royal Canin Classic (Show 2) (WA)
General Specials : Ms H Glendinning (Canada) Group Specials : Mr Phred Wong (Thailand)
Baby in Group: Dapsen I Know Your Secrets (Mrs D Peterson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ochaye Globe Trotter (Tim & Belinda Thomas & Sasha Corker)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Ochaye Light The Way (Tim & Belinda Thomas, Joshua Avila & Sasha Corker)
Res Dog CC & Minor of Breed: Norsonix Bundegi Breeze (Jarrad Foreman)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Eliteview Grab The Prize At Norsonix (S Robson)
Baby of Breed: Dapsen I Know Your Secrets (Mrs D Peterson)
Bred by Exhibitor (Dog) of Breed: Norsonix The Rune Mage (Sophie Robson)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Neut Ch (RO) Sanpasho Magic Meteor CA JDX TK.N FS.S HTM.S HT (S Robson)
Blayney A & P Association (NSW)
General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW) Group Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)
Aust Bred in Show: Aust Ch Jedabun All Or Nothing (Miss T Simpson)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Jedabun All Or Nothing (Miss T Simpson)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Neut Ch Barkingpines Garden Of Eden (Miss M Moore)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Jedabun All Or Nothing (Miss T Simpson)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Delchoksky Electras Reflection (G Tatton/ D Whyburn)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Edensundown Twilight Dancer (Miss M Moore)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Barkingpines Garden Of Eden (Miss M Moore)
Gundog & Heavy Breeds Club of QLD (QLD)
General Specials : Ms Frances Darling (QLD) Group Specials : Miss Chelsea Bird (NSW)
Intermediate in Group: Aust Ch Ochaye A Dogs Journey (Kellie Vardy/ Tim Thomas / Belinda Thomas)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ochaye A Dogs Journey (Kellie Vardy/ Tim Thomas / Belinda Thomas)
Res Dog CC: Aust Ch Ochaye Across The Seas TK.S CA (Bruna Beddow)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ochaye No Easy Way Out (Tim & Belinda Thomas & Bruna Beddow)
General Specials : Mrs Sue Langford (VIC) Group Specials : Ms Amanda Huggins (NSW)
Intermediate in Group: Aust Ch Ellagant Maze Runner (A Richardson & C Quigley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ellagant Maze Runner (A Richardson & C Quigley)
Children's Cancer Charity Dog Club (NSW)
General Specials : Ms Jeanette Lees (VIC) Group Specials : Ms Jeanette Lees (VIC)
Runner Up in Group: Aust Ch Goldmaid Benchmark (AI) (D & L Meagher)
Intermediate in Group: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Goldmaid Benchmark (AI) (D & L Meagher)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Delchoksky After The Storm (T Adam / D Whyburn)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
General Specials : Mr Graham Cruse (NSW) Group Specials : Mr Graham Cruse (NSW)
Minor in Group: Lanbart Now You See Me (L & T Hessenberger & S Oakey)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Lanbart Double Dare (L & T Hessenberger)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Lanbart Now You See Me (L & T Hessenberger & S Oakey)
1-Mar-2024 (Friday)
Casino & District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mr Jonathan D F Marshall (VIC) Group Specials : Mr Jonathan D F Marshall (VIC)
Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ochaye A Dogs Journey (Kellie Vardy/ Tim Thomas / Belinda Thomas)
Western Classic - Dogs West Classic (Show 1) (WA)
General Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines) Group Specials : Ms H Glendinning (Canada)
Baby in Group: Dapsen I Know Your Secrets (Mrs D Peterson)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ochaye Light The Way (Tim & Belinda Thomas, Joshua Avila & Sasha Corker)
Baby of Breed: Dapsen I Know Your Secrets (Mrs D Peterson)
Minor of Breed: Norsonix Bundegi Breeze (Jarrad Foreman)
Intermediate of Breed: Gemelo Gives It A Little Kick (AI) CCD RA TK.S (Mrs M Alliss / Mr A & Mrs K Parkes)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Neut Ch (RO) Sanpasho Magic Meteor CA JDX TK.N FS.S HTM.S HT (S Robson)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Neut Ch Gemelo A Girl From Arizona CD RE TK.N ET (Melissa Alliss)
Goulburn A P & H Society Inc (NSW)
General Specials : Mrs Caroline Yate (NSW) Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)
Junior in Group: Lanbart Double Dare (L & T Hessenberger)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Lanbart Double Dare (L & T Hessenberger)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Lanbart Hold My Halo SWN (Hessenberger / Oakey)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Lanbart Now You See Me (L & T Hessenberger & S Oakey)
Boorowa Show Society Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW) Group Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Where’s Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Where’s Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)
Boorowa Show Society Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW) Group Specials : Mr Alan Hunt (NSW)
Runner Up in Show & Open in Show: Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Where’s Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Where’s Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Where’s Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)
25-Feb-2024 (Sunday)
Royal National Capital Agricultural Society (Canberra Royal) (ACT)
General Specials : Mr Paul Lawless (Ireland) Group Specials : Mr Paul Lawless (Ireland)
Aust Bred in Group: Aust Ch Jedabun All Or Nothing (Miss T Simpson)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Jedabun All Or Nothing (Miss T Simpson)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Jedabun Playing with fire (AI) (Miss T Simpson)
Tasmanian Kennel Club Inc (TAS)
General Specials : Ms Elizabeth Hindley (ACT) Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Wajoma Mutiny Spiced Rum (Caitlyn Gooderham & Helen Smith)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wajoma Mutiny Spiced Rum (Caitlyn Gooderham & Helen Smith)
Naracoorte Kennel Club Inc (SA)
General Specials : Mr John Lewington (SA) Group Specials : Mr John Lewington (SA)
Best in Group & Open in Group: Aust Gr Ch Ellagant Rockin Your World at Inddara (Sarah McInerney)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ellagant Rockin Your World at Inddara (Sarah McInerney)
Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
Dorrigo & District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Ms Tania Kirkland (VIC) Group Specials : Ms Tania Kirkland (VIC)
Runner Up in Show: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Sovereign City Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Coombs (VIC) Group Specials : Ms Sherel Money (VIC)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Amerahnn Thunderstruck (Tara Collins)
Sofala & District Show Society (NSW)
General Specials : Mr Don Mahoney (NSW) Group Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)
Runner Up NEUTER in Show: Aust Ch Neut Ch Barkingpines Garden Of Eden (Miss M Moore)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Neut Ch Barkingpines Garden Of Eden (Miss M Moore)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Delchoksky Electras Reflection (G Tatton/ D Whyburn)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Edensundown Twilight Dancer (Miss M Moore)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Barkingpines Garden Of Eden (Miss M Moore)
24-Feb-2024 (Saturday)
General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC) Group Specials : Ms Sally Stasytis (VIC)
Baby in Group: Hayaula Cookies And Cream (Paula Baker)
Open in Group: Aust Ch Ochaye Light The Way (Tim & Belinda Thomas, Joshua Avila & Sasha Corker)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ochaye Light The Way (Tim & Belinda Thomas, Joshua Avila & Sasha Corker)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Can GRCHB Turbars All Of Me (Imp Can) (V Hodson)
Res Bitch CC: Jedabun Reign Of Hope (Mrs D Sprigg & Miss T Simpson)
Baby of Breed: Hayaula Cookies And Cream (Paula Baker)
Minor of Breed: Norsonix The Rune Mage (Sophie Robson)
Junior of Breed: Ngalla Without A Doubt (Kerry Web)
Aust Bred of Breed: Eliteview Grab The Prize At Norsonix (S Robson)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Neut Ch (RO) Sanpasho Magic Meteor CA JDX TK.N FS.S HTM.S HT (S Robson)
Naracoorte Kennel Club Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA) Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Gr Ch Ellagant Rockin Your World at Inddara (Sarah McInerney)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ellagant Rockin Your World at Inddara (Sarah McInerney)
Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
Naracoorte Kennel Club Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Jean Butterfield (SA) Group Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ellagant Rockin Your World at Inddara (Sarah McInerney)
Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
Dorrigo & District Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Kay Sneath (VIC) Group Specials : Ms Robynne Spencer (VIC)
Runner Up in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Dorrigo & District Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Ms Robynne Spencer (VIC) Group Specials : Mrs Vickie Harris (NSW)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Rochester A & P Society Inc (VIC)
General Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC) Group Specials : Mrs Sue Lishman (VIC)
Puppy in Group: Tinkamas Aint Seen Muffin Yet (A Smith)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Tinkamas Aint Seen Muffin Yet (A Smith)
Central Gippsland Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC) Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)
Puppy in Group: Ellagant Tailor Made (Ellagant Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Ellagant Tailor Made (Ellagant Kennels)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Willabaa A Whisp Of Blue (AI) (Ms G Sutherland)
Rylstone Kandos Show Society Inc (NSW)
General Specials : Ms Jeneene Ford (NSW) Group Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Neut Ch Barkingpines Garden Of Eden (Miss M Moore)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Edensundown Twilight Dancer (Miss M Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Delchoksky Electras Reflection (G Tatton/ D Whyburn)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Barkingpines Garden Of Eden (Miss M Moore)
Liverpool & District All Breeds Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Mr Rick Berwick (WA) Group Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)
Puppy in Group: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
Res Dog CC: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Karelea Ashes To Ashes (Jamie Milinkovic)
Liverpool & District All Breeds Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD) Group Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Karelea Ashes To Ashes (Jamie Milinkovic)
RNCAS Royal Canberra - Group 5 Specialty (ACT) (S)
General Specials : Mrs Jean Lawless (Ireland)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Where’s Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Jedabun All Or Nothing (Miss T Simpson)
23-Feb-2024 (Friday)
General Specials : Mrs Heather Morrison (TAS) Group Specials : Ms Lisa Berrill (VIC)
Group 2nd: Aust Ch Ochaye Light The Way (Tim & Belinda Thomas, Joshua Avila & Sasha Corker)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ochaye Light The Way (Tim & Belinda Thomas, Joshua Avila & Sasha Corker)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Can GRCHB Turbars All Of Me (Imp Can) (V Hodson)
Res Bitch CC: Jedabun Reign Of Hope (Mrs D Sprigg & Miss T Simpson)
Baby of Breed: Hayaula Cookies And Cream (Paula Baker)
Puppy of Breed: Norsonix The Rune Mage (Sophie Robson)
Junior of Breed: Ngalla Without A Doubt (Kerry Web)
Intermediate of Breed: Gemelo Gives It A Little Kick (AI) CCD RA TK.S (Mrs M Alliss / Mr A & Mrs K Parkes)
Aust Bred of Breed: Eliteview Grab The Prize At Norsonix (S Robson)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Neut Ch (RO) Sanpasho Magic Meteor CA JDX TK.N FS.S HTM.S HT (S Robson)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Neut Ch Gemelo A Girl From Arizona CD RE TK.N ET (Melissa Alliss)
Cessnock & District Agricultural Society Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Mr John Sheppard (NSW) Group Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ravenrose Zen Master (Meagan Brown & Karen Soo)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Pawsitive Little Nikita (Meagan Brown)
Cessnock & District Agricultural Society Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mr Don Mahoney (NSW) Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ravenrose Zen Master (Meagan Brown & Karen Soo)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Pawsitive Little Nikita (Meagan Brown)
Naracoorte Kennel Club Inc (SA)
General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA) Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)
Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
Central Gippsland Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Keith Brown (New Zealand) Group Specials : Mr Keith Brown (New Zealand)
Intermediate in Show: Aust Ch Willabaa A Whisp Of Blue (AI) (Ms G Sutherland)
Intermediate in Group: Aust Ch Willabaa A Whisp Of Blue (AI) (Ms G Sutherland)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Willabaa A Whisp Of Blue (AI) (Ms G Sutherland)
Junior of Breed: Amerahnn Thunderstruck (Tara Collins)
18-Feb-2024 (Sunday)
Sapphire Coast Kennel & Obedience Club Inc (NSW)
General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW) Group Specials : Ms Marie Patten (NSW)
Runner Up in Show: Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Where’s Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Where’s Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)
Minor in Group: Lanbart Now You See Me (L & T Hessenberger & S Oakey)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Where’s Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Lanbart Double Dare (L & T Hessenberger)
Bitch CC & Minor of Breed: Lanbart Now You See Me (L & T Hessenberger & S Oakey)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Lanbart Hold My Halo SWN (Hessenberger / Oakey)
Maryborough Kennel Club Inc (QLD)
General Specials : Ms Meredith Clegg (VIC) Group Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ochaye Across The Seas TK.S CA (Bruna Beddow)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ochaye No Easy Way Out (Tim & Belinda Thomas & Bruna Beddow)
Canine Amenities Club of Victoria Inc (VIC)
General Specials : Ms Anne Collyer (VIC) Group Specials : Mrs Sue Langford (VIC)
Puppy in Group: Ellagant Tailor Made (Ellagant Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ellagant Covert Officer (Ellagant Kennels)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Ellagant Tailor Made (Ellagant Kennels)
Junior of Breed: Amerahnn Thunderstruck (Tara Collins)
Albany All Breeds Dog Club (WA)
General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW) Group Specials : Mr Simon Mills (NSW)
Minor in Group: Norsonix Bundegi Breeze (Jarrad Foreman)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Norsonix Bundegi Breeze (Jarrad Foreman)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Eliteview Grab The Prize At Norsonix (S Robson)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Norsonix The Rune Mage (Sophie Robson)
Res Bitch CC: Ngalla Without A Doubt (Kerry Web)
Baby of Breed: Dapsen I Know Your Secrets (Mrs D Peterson)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Neut Ch (RO) Sanpasho Magic Meteor CA JDX TK.N FS.S HTM.S HT (S Robson)
17-Feb-2024 (Saturday)
Sapphire Coast Kennel & Obedience Club Inc (NSW)
General Specials : Mrs Carol Eastley (TAS) Group Specials : Mrs Carol Eastley (TAS)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Where’s Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Where’s Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Lanbart Now You See Me (L & T Hessenberger & S Oakey)
Junior of Breed: Lanbart Hold My Halo SWN (Hessenberger / Oakey)
Gulgong Show Society Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Miss Beverley Daines (NSW) Group Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)
Puppy in Show: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
Bred by Exhibitor in Show: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
Best in Group & Bred by Exhibitor in Group: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Neut Ch Barkingpines Garden Of Eden (Miss M Moore)
Puppy in Group: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Edensundown Twilight Dancer (Miss M Moore)
Res Bitch CC: Aust Ch Goldmaid Benchmark (AI) (D & L Meagher)
Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Barkingpines Garden Of Eden (Miss M Moore)
Gulgong Show Society Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW) Group Specials : Ms Amanda Huggins (NSW)
Bred by Exhibitor in Show: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Neut Ch Barkingpines Garden Of Eden (Miss M Moore)
Puppy in Group: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
Bred by Exhibitor in Group: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Delchoksky Electras Reflection (G Tatton/ D Whyburn)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Goldmaid Benchmark (AI) (D & L Meagher)
Res Bitch CC: Aust Ch Edensundown Twilight Dancer (Miss M Moore)
Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Barkingpines Garden Of Eden (Miss M Moore)
General Specials : Mr Iain Hinde (QLD) Group Specials : Mrs Amanda Everson (QLD)
Intermediate in Group: Aust Ch Maisilva Cosmic Shockwave (Miss D Puttock & Mr G Braithwaite)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Maisilva Cosmic Shockwave (Miss D Puttock & Mr G Braithwaite)
Res Dog CC & Minor of Breed: Edensundown Royal Blue Prince (Justin Welfare)
Maryborough Kennel Club Inc (QLD)
General Specials : Ms Cathy Camac (VIC) Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ochaye Across The Seas TK.S CA (Bruna Beddow)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ochaye No Easy Way Out (Tim & Belinda Thomas & Bruna Beddow)
General Specials : Mr Christopher Moore (VIC) Group Specials : Mr Jason Moore (VIC)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ellagant Maze Runner (A Richardson & C Quigley)
Hunter River A & H Association Ltd (NSW)
General Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW) Group Specials : Miss Nicole Lane (NSW)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Pawsitive Little Nikita (Meagan Brown)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ravenrose Zen Master (Meagan Brown & Karen Soo)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Pawsitive Little Nikita (Meagan Brown)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD) Group Specials : Mrs Olga Meyer (WA)
Baby in Group: Delchoksky A Scottish Blend (Miss D Whyburn)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
Baby of Breed: Delchoksky A Scottish Blend (Miss D Whyburn)
Albany All Breeds Dog Club (WA)
General Specials : Mr Simon Mills (NSW) Group Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)
Runner Up NEUTER in Group: Dual Neut Ch (RO) Sanpasho Magic Meteor CA JDX TK.N FS.S HTM.S HT (S Robson)
Aust Bred in Group: Eliteview Grab The Prize At Norsonix (S Robson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Can GRCHB Turbars All Of Me (Imp Can) (V Hodson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Eliteview Grab The Prize At Norsonix (S Robson)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Norsonix The Rune Mage (Sophie Robson)
Res Bitch CC: Ngalla Without A Doubt (Kerry Web)
Baby of Breed: Dapsen I Know Your Secrets (Mrs D Peterson)
Minor of Breed: Norsonix Bundegi Breeze (Jarrad Foreman)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Neut Ch (RO) Sanpasho Magic Meteor CA JDX TK.N FS.S HTM.S HT (S Robson)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (PM Show) - Group 5 Specialty (SA) (S)
General Specials : Mrs Carol Keong (QLD)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
16-Feb-2024 (Friday)
Sapphire Coast Kennel & Obedience Club Inc (NSW)
General Specials : Ms Marie Patten (NSW) Group Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Where’s Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Where’s Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Lanbart Now You See Me (L & T Hessenberger & S Oakey)
Res Dog CC & Junior of Breed: Lanbart Double Dare (L & T Hessenberger)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Lanbart Hold My Halo SWN (Hessenberger / Oakey)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SA)
General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD) Group Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)
Junior in Group: Aust Ch Ellagant Looking Sharp at Inddara (Sarah McInerney)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ellagant Rockin Your World at Inddara (Sarah McInerney)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ellagant Looking Sharp at Inddara (Sarah McInerney)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
Baby of Breed: Delchoksky A Scottish Blend (Miss D Whyburn)
12-Feb-2024 (Monday)
Bega Valley Kennel & Training Club Inc (NSW)
General Specials : Mr Michael Camac (SA) Group Specials : Mrs Joanne Rasche (SA)
Minor in Group: Lanbart Now You See Me (L & T Hessenberger & S Oakey)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Where’s Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Lanbart Now You See Me (L & T Hessenberger & S Oakey)
Res Dog CC & Junior of Breed: Lanbart Double Dare (L & T Hessenberger)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Lanbart Hold My Halo SWN (Hessenberger / Oakey)
11-Feb-2024 (Sunday)
Bega Valley Kennel & Training Club Inc (NSW)
General Specials : Mr Ben Luxton (SA) Group Specials : Mr Ben Luxton (SA)
Minor in Group: Lanbart Now You See Me (L & T Hessenberger & S Oakey)
Open in Group: Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Where’s Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Where’s Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Lanbart Now You See Me (L & T Hessenberger & S Oakey)
Res Dog CC & Junior of Breed: Lanbart Double Dare (L & T Hessenberger)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Lanbart Hold My Halo SWN (Hessenberger / Oakey)
Tuggerah Lakes Kennel & Obed Club Inc (NSW)
General Specials : Mrs Amanda Everson (QLD) Group Specials : Ms Stacy Guilfoyle (QLD)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Goldmaid Bet On The Black (A Meagher)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Bet On The Black (A Meagher)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Goldmaid Benchmark (AI) (D & L Meagher)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Jane Armatys (QLD) Group Specials : Mr Anton Weil (QLD)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr Ch Neut Ch Thistledust Black Velvet TK.S RN (Karen Davis)
Baby in Group: Thistledust Prince of Penzance (AI) (Karen Davis)
Minor in Group: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ellagant Looking Sharp at Inddara (Sarah McInerney)
Baby of Breed: Thistledust Prince of Penzance (AI) (Karen Davis)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Neut Ch Thistledust Black Velvet TK.S RN (Karen Davis)
10-Feb-2024 (Saturday)
Bega Valley Kennel & Training Club Inc (NSW)
General Specials : Mrs Joanne Rasche (SA) Group Specials : Mr Michael Camac (SA)
Minor in Show: Lanbart Now You See Me (L & T Hessenberger & S Oakey)
Minor in Group: Lanbart Now You See Me (L & T Hessenberger & S Oakey)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Lanbart Double Dare (L & T Hessenberger)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Lanbart Now You See Me (L & T Hessenberger & S Oakey)
Kennel Club of Tasmania (South) Inc (AM Show) (TAS)
General Specials : Mr Lance Wright (QLD) Group Specials : Mr Lance Wright (QLD)
Runner Up in Group: Aust Ch Blueamble Nd Ur Little Dog Too (Ann & John Lamberton, Dr Beth Tillman & Kerry Baker)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Blueamble Nd Ur Little Dog Too (Ann & John Lamberton, Dr Beth Tillman & Kerry Baker)
Kennel Club of Tasmania (South) Inc (PM Show) (TAS)
General Specials : Miss Edwina Thomas (NSW) Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)
Group 3rd: Aust Ch Blueamble Nd Ur Little Dog Too (Ann & John Lamberton, Dr Beth Tillman & Kerry Baker)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Blueamble Nd Ur Little Dog Too (Ann & John Lamberton, Dr Beth Tillman & Kerry Baker)
General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD) Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)
Intermediate in Group: Aust Ch Ochaye A Dogs Journey (Kellie Vardy/ Tim Thomas / Belinda Thomas)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ochaye A Dogs Journey (Kellie Vardy/ Tim Thomas / Belinda Thomas)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Showioz Remember Me (Paul Vardy & Kellie Vardy)
Res Dog CC & Minor of Breed: Edensundown Royal Blue Prince (Justin Welfare)
Lyndhurst Canine Country Club (VIC)
General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW) Group Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Willabaa A Whisp Of Blue (AI) (Ms G Sutherland)
Res Dog CC & Junior of Breed: Amerahnn Thunderstruck (Tara Collins)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ausdreaming Takeme Tothe River (Mr M O’kane)
Tuggerah Lakes Kennel & Obed Club Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Miss Natasha Ryan (WA) Group Specials : Miss Natasha Ryan (WA)
Intermediate in Group: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Goldmaid Bet On The Black (A Meagher)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Bet On The Black (A Meagher)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Delchoksky A Secret To Reflect (D Whyburn)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Goldmaid Benchmark (AI) (D & L Meagher)
Minor of Breed: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Pawsitive Little Nikita (Meagan Brown)
Tuggerah Lakes Kennel & Obed Club Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Ida Homer (WA) Group Specials : Mr Peter Flynn (SA)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Pawsitive Little Nikita (Meagan Brown)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Goldmaid Benchmark (AI) (D & L Meagher)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Bet On The Black (A Meagher)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Pawsitive Little Nikita (Meagan Brown)
Crookwell A P & H A Society (NSW)
General Specials : Mr Jim Black (NSW) Group Specials : Ms Sally Stasytis (VIC)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Where’s Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Lanbart Hold My Halo SWN (Hessenberger / Oakey)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (AM Show) (SA)
General Specials : Mr Anton Weil (QLD) Group Specials : Mr Brett Thompson (QLD)
Best in Group & Open in Group: Aust Gr Ch Ellagant Rockin Your World at Inddara (Sarah McInerney)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ellagant Rockin Your World at Inddara (Sarah McInerney)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ellagant Looking Sharp at Inddara (Sarah McInerney)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (PM Show) - Group 5 Specialty (SA) (S)
General Specials : Mr David Strachan (VIC)
Minor in Show: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
9-Feb-2024 (Friday)
Kennel Club of Tasmania (South) Inc (TAS)
General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD) Group Specials : Miss Edwina Thomas (NSW)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Blueamble Nd Ur Little Dog Too (Ann & John Lamberton, Dr Beth Tillman & Kerry Baker)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SA)
General Specials : Mr David Strachan (VIC) Group Specials : Mrs Helen Weil (QLD)
Minor in Group: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ellagant Rockin Your World at Inddara (Sarah McInerney)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ellagant Looking Sharp at Inddara (Sarah McInerney)
4-Feb-2024 (Sunday)
Wollongong & District Kennel Club (NSW)
General Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA) Group Specials : Miss Edwina Thomas (NSW)
Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Karelea Twisting The Wind (Karen Milinkovic)
Baby of Breed: Karelea Green Eggs And Ham (A Thompson)
Baby (Bitch) of Breed: Karelea Wocket In My Pocket (Karen Milinkovic)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Karelea Ashes To Ashes (Jamie Milinkovic)
Dogs NSW Illawarra & South Eastern Region (NSW)
General Specials : Mr J Wu (China) Group Specials : Ms Judith Oliver (VIC)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Karelea Ashes To Ashes (Jamie Milinkovic)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Baby of Breed: Karelea Wocket In My Pocket (Karen Milinkovic)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Karelea Ashes To Ashes (Jamie Milinkovic)
Ulverstone Kennel Club Inc (TAS)
General Specials : Mr Mukul Vaid (India) Group Specials : Mr Mukul Vaid (India)
Group 3rd: Aust Ch Blueamble Nd Ur Little Dog Too (Ann & John Lamberton, Dr Beth Tillman & Kerry Baker)
BOB, Dog CC & Champion Class of Breed [CACIB]: Aust Ch Blueamble Nd Ur Little Dog Too (Ann & John Lamberton, Dr Beth Tillman & Kerry Baker)
General Specials : Mrs Jeni Sach (WA) Group Specials : Miss Natasha Ryan (WA)
Runner Up in Group: Aust Ch Ochaye Light The Way (Tim & Belinda Thomas, Joshua Avila & Sasha Corker)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ochaye Light The Way (Tim & Belinda Thomas, Joshua Avila & Sasha Corker)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Bursirius Can U Feel The Love (AI) RN (M Hondema & J Burren)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Norsonix The Rune Mage (Sophie Robson)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Gemelo Gives It A Little Kick (AI) CCD RA TK.S (Mrs M Alliss / Mr A & Mrs K Parkes)
Minor of Breed: Norsonix Bundegi Breeze (Jarrad Foreman)
Aust Bred of Breed: Eliteview Grab The Prize At Norsonix (S Robson)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Neut Ch (RO) Sanpasho Magic Meteor CA JDX TK.N FS.S HTM.S HT (S Robson)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Neut Ch Gemelo A Girl From Arizona CD RE TK.N ET (Melissa Alliss)
3-Feb-2024 (Saturday)
Wollongong & District Kennel Club (NSW)
General Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS) Group Specials : Mrs Justine Blyth (TAS)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Where’s Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)
Baby of Breed: Karelea Wocket In My Pocket (Karen Milinkovic)
Intermediate of Breed: Karelea Twisting The Wind (Karen Milinkovic)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Karelea Ashes To Ashes (Jamie Milinkovic)
Dogs NSW Illawarra & South Eastern Region (NSW)
General Specials : Mrs Dianne Lee (VIC) Group Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)
Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Baby of Breed: Karelea Wocket In My Pocket (Karen Milinkovic)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Karelea Ashes To Ashes (Jamie Milinkovic)
General Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC) Group Specials : Mrs Anne-Marie Hearn (VIC)
Baby in Group: Dapsen Caught Red Handed (D L Petersen)
Baby of Breed: Dapsen Caught Red Handed (D L Petersen)
Minor of Breed: Ausdreaming Takeme Tothe River (Mr M O’kane)
Intermediate of Breed: Aust Ch Willabaa A Whisp Of Blue (AI) (Ms G Sutherland)
Ulverstone Kennel Club Inc (AM Show) (TAS)
General Specials : Mr Hans Almgren (Sweden) Group Specials : Mrs A Vaid (India)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blueamble Nd Ur Little Dog Too (Ann & John Lamberton, Dr Beth Tillman & Kerry Baker)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wajoma Mutiny Spiced Rum (Caitlyn Gooderham & Helen Smith)
Ulverstone Kennel Club Inc (PM Show) (TAS)
General Specials : Mr J Sattapunkeeree (Thailand) Group Specials : Mr Hans Almgren (Sweden)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wajoma Mutiny Spiced Rum (Caitlyn Gooderham & Helen Smith)
Rydal A H & P Association (NSW)
General Specials : Mr Les Bradney (NSW) Group Specials : Mr Les Bradney (NSW)
Minor in Show: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Neut Ch Barkingpines Garden Of Eden (Miss M Moore)
Minor in Group: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Goldmaid Benchmark (AI) (D & L Meagher)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Bet On The Black (A Meagher)
Intermediate of Breed: Aust Ch Edensundown Twilight Dancer (Miss M Moore)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Barkingpines Garden Of Eden (Miss M Moore)
General Specials : Mrs Susan Shrigley (WA) Group Specials : Ms Jenny Sayers (WA)
Runner Up NEUTER in Group: Dual Neut Ch (RO) Sanpasho Magic Meteor CA JDX TK.N FS.S HTM.S HT (S Robson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bursirius Can U Feel The Love (AI) RN (M Hondema & J Burren)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Ochaye Light The Way (Tim & Belinda Thomas, Joshua Avila & Sasha Corker)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Eliteview Grab The Prize At Norsonix (S Robson)
Baby of Breed: Dapsen I Know Your Secrets (Mrs D Peterson)
Minor of Breed: Norsonix Bundegi Breeze (Jarrad Foreman)
Puppy of Breed: Norsonix The Rune Mage (Sophie Robson)
Intermediate of Breed: Gemelo Gives It A Little Kick (AI) CCD RA TK.S (Mrs M Alliss / Mr A & Mrs K Parkes)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Neut Ch (RO) Sanpasho Magic Meteor CA JDX TK.N FS.S HTM.S HT (S Robson)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Neut Ch Gemelo A Girl From Arizona CD RE TK.N ET (Melissa Alliss)
2-Feb-2024 (Friday)
Wollongong & District Kennel Club (NSW)
General Specials : Miss Edwina Thomas (NSW) Group Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS)
Runner Up in Show: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Dogs NSW Illawarra & South Eastern Region (NSW)
General Specials : Mrs Justine Blyth (TAS) Group Specials : Mr J Wu (China)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Where’s Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)
Ulverstone Kennel Club Inc (TAS)
General Specials : Mr Keith Simmons (New Zealand) Group Specials : Mr Keith Simmons (New Zealand)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wajoma Mutiny Spiced Rum (Caitlyn Gooderham & Helen Smith)
28-Jan-2024 (Sunday)
General Specials : Ms Jenny Sayers (WA) Group Specials : Mr Bob Lott (SA)
Minor in Group: Lanbart Now You See Me (L & T Hessenberger & S Oakey)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Bet On The Black (A Meagher)
Bitch CC & Minor of Breed: Lanbart Now You See Me (L & T Hessenberger & S Oakey)
General Specials : Miss Beverley Daines (NSW) Group Specials : Mrs Joanne Heard (SA)
Baby in Show: Dapsen I Know Your Secrets (Mrs D Peterson)
Group 2nd: Aust Ch Ochaye Globe Trotter (Tim & Belinda Thomas & Sasha Corker)
Baby in Group: Dapsen I Know Your Secrets (Mrs D Peterson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ochaye Globe Trotter (Tim & Belinda Thomas & Sasha Corker)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Can GRCHB Turbars All Of Me (Imp Can) (V Hodson)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Ochaye Light The Way (Tim & Belinda Thomas, Joshua Avila & Sasha Corker)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Ngalla Without A Doubt (Kerry Web)
Baby of Breed: Dapsen I Know Your Secrets (Mrs D Peterson)
Minor of Breed: Norsonix Bundegi Breeze (Jarrad Foreman)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Neut Ch (RO) Sanpasho Magic Meteor CA JDX TK.N FS.S HTM.S HT (S Robson)
General Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC) Group Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Amerahnn Thunderstruck (Tara Collins)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Ausdreaming Takeme Tothe River (Mr M O’kane)
All Breeds Kennel Association Inc (AM Show) (TAS)
General Specials : Mr Les Bradney (NSW) Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)
Aust Bred in Group: Aust Ch Wajoma Mutiny Spiced Rum (Caitlyn Gooderham & Helen Smith)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wajoma Mutiny Spiced Rum (Caitlyn Gooderham & Helen Smith)
All Breeds Kennel Association Inc (PM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW) Group Specials : Mr Les Bradney (NSW)
Group 4th: Aust Ch Wajoma Mutiny Spiced Rum (Caitlyn Gooderham & Helen Smith)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wajoma Mutiny Spiced Rum (Caitlyn Gooderham & Helen Smith)
Dogs ACT (PM - Group 5 Show) (ACT) (S)
General Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)
Runner Up in Show: Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Where’s Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)
Aust Bred in Show: Aust Sup Ch Goldmaid Bet On The Black (A Meagher)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Where’s Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Bet On The Black (A Meagher)
Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
Intermediate of Breed: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
27-Jan-2024 (Saturday)
General Specials : Mr Bob Lott (SA) Group Specials : Ms Eva Fekete (WA)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Goldmaid Bet On The Black (A Meagher)
Intermediate in Group: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Bet On The Black (A Meagher)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
Gold Coast Canine Club (Show 1) (QLD)
General Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW) Group Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)
Intermediate in Show: Aust Ch Ochaye A Dogs Journey (Kellie Vardy/ Tim Thomas / Belinda Thomas)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Intermediate in Group: Aust Ch Ochaye A Dogs Journey (Kellie Vardy/ Tim Thomas / Belinda Thomas)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ochaye A Dogs Journey (Kellie Vardy/ Tim Thomas / Belinda Thomas)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Trumyra Autumn Leaves (L Jones & K Porter)
Gold Coast Canine Club (Show 2) (QLD)
General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW) Group Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW)
Runner Up in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ochaye A Dogs Journey (Kellie Vardy/ Tim Thomas / Belinda Thomas)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Trumyra Autumn Leaves (L Jones & K Porter)
General Specials : Mrs Joanne Heard (SA) Group Specials : Mrs Coral Gray (WA)
Baby in Group: Dapsen I Know Your Secrets (Mrs D Peterson)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ochaye Light The Way (Tim & Belinda Thomas, Joshua Avila & Sasha Corker)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Jedabun Reign Of Hope (Mrs D Sprigg & Miss T Simpson)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Bursirius Can U Feel The Love (AI) RN (M Hondema & J Burren)
Baby of Breed: Dapsen I Know Your Secrets (Mrs D Peterson)
Minor of Breed: Norsonix Bundegi Breeze (Jarrad Foreman)
Aust Bred of Breed: Ngalla Without A Doubt (Kerry Web)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Neut Ch (RO) Sanpasho Magic Meteor CA JDX TK.N FS.S HTM.S HT (S Robson)
Dogs NSW Library & Archives Committee (NSW)
General Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW) Group Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Lanbart Hold My Halo SWN (Hessenberger / Oakey)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Delchoksky A Secret To Reflect (D Whyburn)
Adelaide Kennel Club Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC) Group Specials : Ms Jeanette Lees (VIC)
Best in Group & Open in Group: Aust Gr Ch Ellagant Rockin Your World at Inddara (Sarah McInerney)
Minor in Group: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ellagant Rockin Your World at Inddara (Sarah McInerney)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ellagant Looking Sharp at Inddara (Sarah McInerney)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
Adelaide Kennel Club Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Ms Jeanette Lees (VIC) Group Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC)
Group 3rd: Aust Gr Ch Ellagant Rockin Your World at Inddara (Sarah McInerney)
BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Ellagant Rockin Your World at Inddara (Sarah McInerney)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Ellagant Looking Sharp at Inddara (Sarah McInerney)
Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
Dogs ACT (PM - Group 5 Show) (ACT) (S)
General Specials : Mr Eric Soti (SA)
Aust Bred in Show: Aust Sup Ch Goldmaid Bet On The Black (A Meagher)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Where’s Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Bet On The Black (A Meagher)
Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
Intermediate of Breed: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
26-Jan-2024 (Friday)
General Specials : Ms Kerry King (SA) Group Specials : Ms Jenny Sayers (WA)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Where’s Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)
Minor in Group: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Where’s Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Lanbart Hold My Halo SWN (Hessenberger / Oakey)
General Specials : Ms Donna Morris (NSW) Group Specials : Mr Peter Frost (VIC)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ochaye Across The Seas TK.S CA (Bruna Beddow)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Trumyra Autumn Leaves (L Jones & K Porter)
General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW) Group Specials : Mrs Tracie Buckley (NSW)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Dual Neut Ch (RO) Sanpasho Magic Meteor CA JDX TK.N FS.S HTM.S HT (S Robson)
Open in Show: Aust Ch Can GRCHB Turbars All Of Me (Imp Can) (V Hodson)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Can GRCHB Turbars All Of Me (Imp Can) (V Hodson)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Dual Neut Ch (RO) Sanpasho Magic Meteor CA JDX TK.N FS.S HTM.S HT (S Robson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Can GRCHB Turbars All Of Me (Imp Can) (V Hodson)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Ochaye Light The Way (Tim & Belinda Thomas, Joshua Avila & Sasha Corker)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Gemelo Gives It A Little Kick (AI) CCD RA TK.S (Mrs M Alliss / Mr A & Mrs K Parkes)
Baby of Breed: Dapsen I Know Your Secrets (Mrs D Peterson)
Minor of Breed: Norsonix The Rune Mage (Sophie Robson)
Aust Bred of Breed: Ngalla Without A Doubt (Kerry Web)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Neut Ch (RO) Sanpasho Magic Meteor CA JDX TK.N FS.S HTM.S HT (S Robson)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Neut Ch Gemelo A Girl From Arizona CD RE TK.N ET (Melissa Alliss)
Adelaide Kennel Club Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Sandra Reeve (NSW) Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr Ch Neut Ch Thistledust Black Velvet TK.S RN (Karen Davis)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Ellagant Rockin Your World at Inddara (Sarah McInerney)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ellagant Looking Sharp at Inddara (Sarah McInerney)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Neut Ch Thistledust Black Velvet TK.S RN (Karen Davis)
Adelaide Kennel Club Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW) Group Specials : Mrs Sandra Reeve (NSW)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Gr Ch Neut Ch Thistledust Black Velvet TK.S RN (Karen Davis)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr Ch Neut Ch Thistledust Black Velvet TK.S RN (Karen Davis)
BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Ellagant Rockin Your World at Inddara (Sarah McInerney)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Ellagant Looking Sharp at Inddara (Sarah McInerney)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Neut Ch Thistledust Black Velvet TK.S RN (Karen Davis)
Dogs ACT (PM - Group 5 Show) (ACT) (S)
General Specials : Mrs Olga Meyer (WA)
Best in Show & Open in Show: Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Where’s Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)
Intermediate in Show: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Am Gr Ch Br NZ Sup Ch Dreamstreets Where’s Wally (Imp NZ) (T Hessenberger & B Falconer)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Bet On The Black (A Meagher)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Lanbart Hold My Halo SWN (Hessenberger / Oakey)
Intermediate of Breed: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
21-Jan-2024 (Sunday)
Lang Lang PA&H Association Inc (VIC)
General Specials : Mrs Lyn Watson (VIC) Group Specials : Mr Jason Moore (VIC)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Willabaa A Whisp Of Blue (AI) (Ms G Sutherland)
Lady Bay Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC) Group Specials : Mrs Michel A Glover (VIC)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Ch Amerahnn Walk Of Fame (Nikola James)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Amerahnn Walk Of Fame (Nikola James)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Amerahnn Yippee Ki Yay (N James)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Amerahnn Walk Of Fame (Nikola James)
Bulli District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Coombs (VIC) Group Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)
Intermediate in Group: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Bet On The Black (A Meagher)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
Baby of Breed: Karelea Wocket In My Pocket (Karen Milinkovic)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Karelea Ashes To Ashes (Jamie Milinkovic)
Gawler Kennel Club Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mr Serge Tassan (QLD) Group Specials : Mrs Colleen Stoate (VIC)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr Ch Neut Ch Thistledust Black Velvet TK.S RN (Karen Davis)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Neut Ch Thistledust Black Velvet TK.S RN (Karen Davis)
Gawler Kennel Club Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD) Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)
Best in Show 1st: Aust Gr Ch Ellagant Rockin Your World at Inddara (Sarah McInerney)
Group 1st: Aust Gr Ch Ellagant Rockin Your World at Inddara (Sarah McInerney)
Best NEUTER in Group: Aust Gr Ch Neut Ch Thistledust Black Velvet TK.S RN (Karen Davis)
BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Ellagant Rockin Your World at Inddara (Sarah McInerney)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Ellagant Looking Sharp at Inddara (Sarah McInerney)
NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust Gr Ch Neut Ch Thistledust Black Velvet TK.S RN (Karen Davis)
20-Jan-2024 (Saturday)
Lang Lang PA&H Association Inc (VIC)
General Specials : Ms Jeanette Lees (VIC) Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Willabaa A Whisp Of Blue (AI) (Ms G Sutherland)
Hobart Dog Club Inc (Show 1) (TAS)
General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA) Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)
Intermediate in Group: Aust Ch Blueamble Nd Ur Little Dog Too (Ann & John Lamberton, Dr Beth Tillman & Kerry Baker)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blueamble Nd Ur Little Dog Too (Ann & John Lamberton, Dr Beth Tillman & Kerry Baker)
Hobart Dog Club Inc (Show 2) (TAS)
General Specials : Ms Susan Foster (SA) Group Specials : Ms Susan Foster (SA)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blueamble Nd Ur Little Dog Too (Ann & John Lamberton, Dr Beth Tillman & Kerry Baker)
Warrnambool & District Kennel & Obedience Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Darren Bowey (VIC) Group Specials : Ms Robyn Price-Killeen (VIC)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Amerahnn Walk Of Fame (Nikola James)
R/UP BOB and Dog CC: Amerahnn Yippee Ki Yay (N James)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Amerahnn Walk Of Fame (Nikola James)
Lady Bay Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Miss Beverley Watt (VIC) Group Specials : Mr Darren Bowey (VIC)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Amerahnn Walk Of Fame (Nikola James)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Amerahnn Yippee Ki Yay (N James)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Amerahnn Walk Of Fame (Nikola James)
Bulli District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC) Group Specials : Mrs Eleanor (Elle) Coombs (VIC)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Goldmaid Bet On The Black (A Meagher)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Karelea Ashes To Ashes (Jamie Milinkovic)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Bet On The Black (A Meagher)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
Baby of Breed: Karelea Wocket In My Pocket (Karen Milinkovic)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Karelea Ashes To Ashes (Jamie Milinkovic)
General Specials : Miss Rosemary Green (QLD) Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)
Puppy in Show: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
Puppy in Group: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Ellagant Looking Sharp at Inddara (Sarah McInerney)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
14-Jan-2024 (Sunday)
Bass Valley Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA) Group Specials : Ms Tania Huitema (SA)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Amerahnn Walk Of Fame (Nikola James)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Willabaa A Whisp Of Blue (AI) (Ms G Sutherland)
Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Amerahnn Yippee Ki Yay (N James)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Amerahnn Walk Of Fame (Nikola James)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (Show 1) (SA)
General Specials : Mrs Heather Jones (WA) Group Specials : Mr Rick Berwick (WA)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr Ch Neut Ch Thistledust Black Velvet TK.S RN (Karen Davis)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Neut Ch Thistledust Black Velvet TK.S RN (Karen Davis)
Combined Northern Canine Committee Inc (NSW)
General Specials : Mr John Burgess (QLD) Group Specials : Ms Linda Buckley (ACT)
Minor in Group: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
Intermediate in Group: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Goldmaid Bet On The Black (A Meagher)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Bet On The Black (A Meagher)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Goldmaid Benchmark (AI) (D & L Meagher)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (Show 2) - Group 5 Specialty (SA) (S)
General Specials : Mrs Heather Jones (WA)
Runner Up NEUTER in Show: Aust Gr Ch Neut Ch Thistledust Black Velvet TK.S RN (Karen Davis)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Neut Ch Thistledust Black Velvet TK.S RN (Karen Davis)
13-Jan-2024 (Saturday)
Combined Northern Canine Committee Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA) Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Pawsitive Little Nikita (Meagan Brown)
Minor in Group: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Goldmaid Benchmark (AI) (D & L Meagher)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Bet On The Black (A Meagher)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Pawsitive Little Nikita (Meagan Brown)
Cranbourne Dog Club (AM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Joanne Rasche (SA) Group Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)
Baby in Group: Dapsen Caught Red Handed (D L Petersen)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Willabaa A Whisp Of Blue (AI) (Ms G Sutherland)
Baby of Breed: Dapsen Caught Red Handed (D L Petersen)
Junior of Breed: Amerahnn Thunderstruck (Tara Collins)
Cranbourne Dog Club (PM Show) (VIC)
General Specials : Ms Monica McCaffery (SA) Group Specials : Mrs Joanne Rasche (SA)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Willabaa A Whisp Of Blue (AI) (Ms G Sutherland)
Junior of Breed: Amerahnn Thunderstruck (Tara Collins)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (Show 1) (SA)
General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC) Group Specials : Mr William Smith (QLD)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
Combined Northern Canine Committee Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA) Group Specials : Mr Edward Hardwicke (NSW)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Pawsitive Little Nikita (Meagan Brown)
Minor in Group: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ravenrose Zen Master (Meagan Brown & Karen Soo)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Bet On The Black (A Meagher)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Goldmaid Benchmark (AI) (D & L Meagher)
Minor of Breed: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Pawsitive Little Nikita (Meagan Brown)
Southern Midlands Kennel Club (AM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Sue Langford (VIC) Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blueamble Nd Ur Little Dog Too (Ann & John Lamberton, Dr Beth Tillman & Kerry Baker)
Southern Midlands Kennel Club (PM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD) Group Specials : Mrs Sue Langford (VIC)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Blueamble Nd Ur Little Dog Too (Ann & John Lamberton, Dr Beth Tillman & Kerry Baker)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blueamble Nd Ur Little Dog Too (Ann & John Lamberton, Dr Beth Tillman & Kerry Baker)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (Show 2) - Group 5 Specialty (SA) (S)
General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
12-Jan-2024 (Friday)
Combined Northern Canine Committee Inc (NSW)
General Specials : Miss Glenda Goller (QLD) Group Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Goldmaid Bet On The Black (A Meagher)
Minor in Group: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Bet On The Black (A Meagher)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Goldmaid Benchmark (AI) (D & L Meagher)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Goldmaid Graffiti Mark (AI) (D & L Meagher)
Minor of Breed: Aust Ch Goldmaid Red Alert (D & L Meagher)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SA)
General Specials : Mr Rick Berwick (WA) Group Specials : Mrs Ros Barden (NSW)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Goldmaid Undercover Girl (Mrs A Richardson & Mrs R Daniell)
7-Jan-2024 (Sunday)
Isis & District Canine Club (QLD)
General Specials : Mrs Heather Jones (WA) Group Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)
Best in Show 2nd: Ochaye The Treblemaker (Tim Thomas & Belinda Thomas)
Group 1st & Puppy in Group: Ochaye The Treblemaker (Tim Thomas & Belinda Thomas)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Ochaye The Treblemaker (Tim Thomas & Belinda Thomas)
Junior (Dog) of Breed: Sanpasho Set T Sizzle (B Ryan & W Perry)
Bass Valley Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD) Group Specials : Mr Nathan McGreevy (QLD)
Runner Up in Show: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Junior in Group: Amerahnn Thunderstruck (Tara Collins)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Baby of Breed: Ellagant Tailor Made (Ellagant Kennels)
Junior of Breed: Amerahnn Thunderstruck (Tara Collins)
6-Jan-2024 (Saturday)
Isis & District Canine Club (Show 1) (QLD)
General Specials : Mr Zachary Tan (WA) Group Specials : Mr Zachary Tan (WA)
Group 2nd & Puppy in Group: Ochaye The Treblemaker (Tim Thomas & Belinda Thomas)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Ochaye The Treblemaker (Tim Thomas & Belinda Thomas)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Sanpasho Set T Sizzle (B Ryan & W Perry)
Isis & District Canine Club (Show 2) (QLD)
General Specials : Mrs Caroline Yate (NSW) Group Specials : Mrs Heather Jones (WA)
Best in Show 2nd & Puppy in Show: Ochaye The Treblemaker (Tim Thomas & Belinda Thomas)
Group 1st & Puppy in Group: Ochaye The Treblemaker (Tim Thomas & Belinda Thomas)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Ochaye The Treblemaker (Tim Thomas & Belinda Thomas)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Sanpasho Set T Sizzle (B Ryan & W Perry)
South Eastern Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Kerin Hutchings (SA) Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)
Runner Up in Show: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Baby in Group: Dapsen Caught Red Handed (D L Petersen)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Willabaa A Whisp Of Blue (AI) (Ms G Sutherland)
Baby of Breed: Dapsen Caught Red Handed (D L Petersen)
South Eastern Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Benita Mangin (QLD) Group Specials : Mrs Kerin Hutchings (SA)
Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ellagant Covert Surveillance (Ellagant Kennels)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Willabaa A Whisp Of Blue (AI) (Ms G Sutherland)
Baby of Breed: Ellagant Tailor Made (Ellagant Kennels)
Tasmanian Kennel Club Inc (AM Show) (TAS)
General Specials : Mr Edward Pickering (NSW) Group Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wajoma Mutiny Spiced Rum (Caitlyn Gooderham & Helen Smith)
Tasmanian Kennel Club Inc (PM Show) (TAS)
General Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA) Group Specials : Mr Edward Pickering (NSW)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Wajoma Mutiny Spiced Rum (Caitlyn Gooderham & Helen Smith)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wajoma Mutiny Spiced Rum (Caitlyn Gooderham & Helen Smith)
1-Jan-2024 (Monday)
Dogs Victoria New Years Eve Committee (VIC)
General Specials : Mrs Lee Parker (VIC) Group Specials : Mrs Sue Scholes (VIC)
Junior in Group: Amerahnn Thunderstruck (Tara Collins)Junior of Breed: Amerahnn Thunderstruck (Tara Collins)
31-Dec-2023 (Sunday)
Dogs Victoria New Years Eve Committee (AM Show) (VIC)
General Specials : Ms Noreen Harris (VIC) Group Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Tinkamas aint seen Muffin yet (A Smith)
30-Dec-2023 (Saturday)
General Specials : Mr Glenn Wilshier (QLD) Group Specials : Mr Glenn Wilshier (QLD)
Best in Show & Open in Show: Am Ch CIB Aust Sup Ch Regal Reign Hightide Hit The Jackpot HT (Imp USA) (A Petersen / D Finlay / Karras & B Moore)
Best in Group & Open in Group: Am Ch CIB Aust Sup Ch Regal Reign Hightide Hit The Jackpot HT (Imp USA) (A Petersen / D Finlay / Karras & B Moore)
Puppy in Group: Ochaye The Treblemaker (Tim Thomas & Belinda Thomas)
Intermediate in Group: Aust Ch Ochaye Light The Way (Tim Thomas & Belinda West)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch CIB Aust Sup Ch Regal Reign Hightide Hit The Jackpot HT (Imp USA) (A Petersen / D Finlay / Karras & B Moore)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Ochaye The Treblemaker (Tim Thomas & Belinda Thomas)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ochaye Light The Way (Tim Thomas & Belinda West)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Dapsen All That And Moore (A Petersen/ D Finlay & M Chato)
29-Dec-2023 (Friday)
General Specials : Mr Mathew Morse (VIC) Group Specials : Mrs Patricia Buckley (SA)
Runner Up in Show & Open in Show: Am Ch CIB Aust Sup Ch Regal Reign Hightide Hit The Jackpot HT (Imp USA) (A Petersen / D Finlay / Karras & B Moore)
Best in Group & Open in Group: Am Ch CIB Aust Sup Ch Regal Reign Hightide Hit The Jackpot HT (Imp USA) (A Petersen / D Finlay / Karras & B Moore)
Puppy in Group: Ochaye The Treblemaker (Tim Thomas & Belinda Thomas)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch CIB Aust Sup Ch Regal Reign Hightide Hit The Jackpot HT (Imp USA) (A Petersen / D Finlay / Karras & B Moore)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Dapsen All That And Moore (A Petersen/ D Finlay & M Chato)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Ochaye The Treblemaker (Tim Thomas & Belinda Thomas)
Central Highlands Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW) Group Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Amerahnn Thunderstruck (Tara Collins)
Central Highlands Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW) Group Specials : Mr Rick Berwick (WA)
Junior in Group: Amerahnn Thunderstruck (Tara Collins)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Amerahnn Thunderstruck (Tara Collins)
28-Dec-2023 (Thursday)
General Specials : Mr Graham Kerr (QLD) Group Specials : Mr Mathew Morse (VIC)
Runner Up in Show: Am Ch CIB Aust Sup Ch Regal Reign Hightide Hit The Jackpot HT (Imp USA) (A Petersen / D Finlay / Karras & B Moore)Best in Group & Open in Group: Am Ch CIB Aust Sup Ch Regal Reign Hightide Hit The Jackpot HT (Imp USA) (A Petersen / D Finlay / Karras & B Moore)
Puppy in Group: Ochaye The Treblemaker (Tim Thomas & Belinda Thomas)
Intermediate in Group: Aust Ch Ochaye Light The Way (Tim Thomas & Belinda West)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Ch CIB Aust Sup Ch Regal Reign Hightide Hit The Jackpot HT (Imp USA) (A Petersen / D Finlay / Karras & B Moore)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Ochaye The Treblemaker (Tim Thomas & Belinda Thomas)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ochaye Light The Way (Tim Thomas & Belinda West)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Dapsen All That And Moore (A Petersen/ D Finlay & M Chato)