Labrador Retriever Show Results
The following show results have been submitted to our results system for the Labrador Retriever (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.
17-Mar-2024 (Sunday)
General Specials : Miss Glenda Goller (QLD) Group Specials : Miss Anthea Adamopoulos (QLD)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Wintoppi Sea Jewel (Mrs Karan Griffiths)
General Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand) Group Specials : Mrs Carolyn Cederman (New Zealand)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Petelynn Morning Star at Spiritrock (Mrs S McDouall)
General Specials : Rev Colin Seymour (NSW) Group Specials : Rev Colin Seymour (NSW)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Joalbe Emerald Fire (V A Dodge)
Kerang & District Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Iain Hinde (QLD) Group Specials : Mr Peter Martin (SA)
Baby in Group: Kirkdell Shine On (Bev Jones)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kelindebar Words of Wisdom (Mrs J Hocking & Mrs L Adams)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Kirkdell Marys Girl (Bev Jones)
Baby of Breed: Kirkdell Shine On (Bev Jones)
Baby (Bitch) of Breed: Kirkdell Shine On Me (Bev Jones & Chanpema Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Gr Ch Devinelea Jive Talking (B & R Van Maanen)
General Specials : Mr Rex Lowe (TAS) Group Specials : Mr Jacobus Meyer (QLD)
Baby of Breed: Galestorm Headline Act at Woodsview (Denise Williamson)
Intermediate of Breed: Woodsview Sadie (Denise Williamson)
Pakenham District A H Society Inc (VIC)
General Specials : Mr Arthur Fry (VIC) Group Specials : Mr Arthur Fry (VIC)
Puppy in Show: Driftway Step Back In Time (Guy Spagnolo)
Puppy in Group: Driftway Step Back In Time (Guy Spagnolo)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Driftway Step Back In Time (Guy Spagnolo)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kelindebar Don’t Rock The Boat (Linda Adams)
16-Mar-2024 (Saturday)
General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD) Group Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Eraky In The Nick Of Time (AI) (C Olive / K & E Charnock)
Baby of Breed: Dancourt Spirit Of Jackie (Mrs Carol Olive)
General Specials : Miss Kelly Martin (New Zealand) Group Specials : Mrs Annette Kay O'Carroll (New Zealand)
Puppy in Group: Lacote Helena (AI) (Jude Tankard)
Junior in Group: Lacote Metropolitan (AI) (Jude Tankard)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Lacote Metropolitan (AI) (Jude Tankard)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lacote Helena (AI) (Jude Tankard)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Petelynn Morning Star at Spiritrock (Mrs S McDouall)
New England Ladies Kennel Club (NSW)
General Specials : Mrs Annette Kay O'Carroll (New Zealand) Group Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)
Junior in Show: Lacote Metropolitan (AI) (Jude Tankard)
Best in Group & Junior in Group: Lacote Metropolitan (AI) (Jude Tankard)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Lacote Metropolitan (AI) (Jude Tankard)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Petelynn Morning Star at Spiritrock (Mrs S McDouall)
General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW) Group Specials : Mrs Kerry Lamb (NSW)
Baby in Group: Blackhills Sailing Away to Cigwn (Imp NZ) (Elizabeth Thomas)
Baby of Breed: Blackhills Sailing Away to Cigwn (Imp NZ) (Elizabeth Thomas)
Building and Amenities All Breeds Championship Shows (WA)
General Specials : Mr James Camac (VIC) Group Specials : Mr Myron Arthur (NSW)
Baby of Breed: Blackboy Risky Business (AI) (Blackboy Kennels)
Puppy of Breed: Blackboy Purple Reign (Blackboy Kennels)
Cohuna & District Kennel Club (AM Show) (VIC)
General Specials : Mr Duncan McAllister (QLD) Group Specials : Mr Graham Cruse (NSW)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kelindebar Words of Wisdom (Mrs J Hocking & Mrs L Adams)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Kirkdell Marys Girl (Bev Jones)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Kirkdell Australian Idol (AI) (B & R Van Maanen)
Baby of Breed: Kirkdell Shine On Me (Bev Jones & Chanpema Kennels)
Baby (Dog) of Breed: Kirkdell Shine On (Bev Jones)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Gr Ch Devinelea Jive Talking (B & R Van Maanen)
Cohuna A P & H Society Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Mr Graham Cruse (NSW) Group Specials : Mr Iain Hinde (QLD)
Best NEUTER in Group: Aust Ch Neut Gr Ch Devinelea Jive Talking (B & R Van Maanen)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kelindebar Words of Wisdom (Mrs J Hocking & Mrs L Adams)
Res Bitch CC: Kirkdell Marys Girl (Bev Jones)
Baby of Breed: Kirkdell Shine On (Bev Jones)
Baby (Bitch) of Breed: Kirkdell Shine On Me (Bev Jones & Chanpema Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Gr Ch Devinelea Jive Talking (B & R Van Maanen)
SA Poultry & Kennel Club (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW) Group Specials : Mr Rex Lowe (TAS)
Intermediate in Group: Aust Ch Lornell Gilt Edge (Therese Bussell)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lornell Gilt Edge (Therese Bussell)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Airai Perfect Proposition (Jeannie Leibhardt)
Baby of Breed: Galestorm Headline Act at Woodsview (Denise Williamson)
Minor of Breed: Bachdore Cinnamon Girl (Dr Lynda & Leon McInnes)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Coastaldrift Hes My Boy (Denise Williamson)
SA Poultry & Kennel Club (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW) Group Specials : Mrs Dianne Wright (NSW)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Coastaldrift Hes My Boy (Denise Williamson)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lornell Gilt Edge (Therese Bussell)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Airai Perfect Proposition (Jeannie Leibhardt)
Baby of Breed: Galestorm Headline Act at Woodsview (Denise Williamson)
Minor of Breed: Bachdore Cinnamon Girl (Dr Lynda & Leon McInnes)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Coastaldrift Hes My Boy (Denise Williamson)
Tumbarumba P A & H Society Inc (NSW)
General Specials : Ms Elizabeth Hindley (ACT) Group Specials : Ms Debra Howell (NSW)
Best in Group & Open in Group: Aralyen Presidential Campaign (Vernon / Smith)
Minor in Group: Terracarol London Calling (Mr G Vernon & Mrs A Hamilton & Miss M Smith)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aralyen Presidential Campaign (Vernon / Smith)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Terracarol London Calling (Mr G Vernon & Mrs A Hamilton & Miss M Smith)
General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW) Group Specials : Mrs Karen Paul (NSW)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lindiant Inspiral (Mrs A & Ms S Scott)
Baby of Breed: Wynstream Just Chilli (Lynn Hunter)
15-Mar-2024 (Friday)
General Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand) Group Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand)
Puppy in Group: Lacote Helena (AI) (Jude Tankard)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Lacote Metropolitan (AI) (Jude Tankard)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lacote Helena (AI) (Jude Tankard)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Petelynn Morning Star at Spiritrock (Mrs S McDouall)
New England Ladies Kennel Club (NSW)
General Specials : Mr Chris Graham (New Zealand) Group Specials : Mr Chris Graham (New Zealand)
Junior in Group: Lacote Metropolitan (AI) (Jude Tankard)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Lacote Metropolitan (AI) (Jude Tankard)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lacote Helena (AI) (Jude Tankard)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Petelynn Morning Star at Spiritrock (Mrs S McDouall)
Building and Amenities All Breeds Championship Show (WA)
General Specials : Mrs Diana Fenton (NSW) Group Specials : Mr James Camac (VIC)
Group 1st: Aust Sup Ch Blackboy Absolut Viktor (AI) (Blackboy Kennels)
Baby in Group: Blackboy Risky Business (AI) (Blackboy Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Blackboy Absolut Viktor (AI) (Blackboy Kennels)
Baby of Breed: Blackboy Risky Business (AI) (Blackboy Kennels)
Puppy of Breed: Blackboy Purple Reign (Blackboy Kennels)
Cohuna & District Kennel Club (VIC)
General Specials : Mr Peter Martin (SA) Group Specials : Mr Duncan McAllister (QLD)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Neut Gr Ch Devinelea Jive Talking (B & R Van Maanen)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Kirkdell Marys Girl (Bev Jones)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kelindebar Words of Wisdom (Mrs J Hocking & Mrs L Adams)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Kirkdell Australian Idol (AI) (B & R Van Maanen)
Baby of Breed: Kirkdell Shine On (Bev Jones)
Baby (Bitch) of Breed: Kirkdell Shine On Me (Bev Jones & Chanpema Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Gr Ch Devinelea Jive Talking (B & R Van Maanen)
11-Mar-2024 (Monday)
Warragul & District Kennel & Obedience Club Inc (AM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD) Group Specials : Mr Daniel Aitchison (TAS)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kelindebar Words of Wisdom (Mrs J Hocking & Mrs L Adams)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kelindebar Flash Rocky's Tessa (Magicland Kennels)
Warragul & District Kennel & Obedience Club Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Mr Daniel Aitchison (TAS) Group Specials : Mrs Valerie Hutton (VIC)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kelindebar Words of Wisdom (Mrs J Hocking & Mrs L Adams)
10-Mar-2024 (Sunday)
Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club (QLD)
General Specials : Ms Eva Fekete (WA) Group Specials : Mrs Jeni Sach (WA)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Mikelli Krystal N Pearls (M & S Fisher)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Shanbrotah Oscar Junior (Chris Luscombe)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Mikelli Just Genes (M & S Fisher)
Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (AM Show) (NSW)
General Specials : Grace Wang (China) Group Specials : Mr Rex Wang (Taiwan)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lindiant Inspiral (Mrs A & Ms S Scott)
Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (PM Show) (NSW)
General Specials : Anna Yang (China) Group Specials : Mr William Lee (China)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lindiant Inspiral (Mrs A & Ms S Scott)
Combined Breed Dog Club Of Tasmania Inc (Show 1) (TAS)
General Specials : Mr Darren Bowey (VIC) Group Specials : Mr Darren Bowey (VIC)
Runner Up in Show: Aust Sup Ch Bradorla Ice Chill (Kayla Heenan)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Bradorla Ice Chill (Kayla Heenan)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bradorla Ice Chill (Kayla Heenan)
Combined Breed Dog Club Of Tasmania Inc (Show 2) (TAS)
General Specials : Mr Jonathan D F Marshall (VIC) Group Specials : Mr Jonathan D F Marshall (VIC)
Runner Up in Show: Aust Sup Ch Bradorla Ice Chill (Kayla Heenan)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Bradorla Ice Chill (Kayla Heenan)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bradorla Ice Chill (Kayla Heenan)
9-Mar-2024 (Saturday)
Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club (Show 1) (QLD)
General Specials : Mrs Jeni Sach (WA) Group Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Shanbrotah Oscar Junior (Chris Luscombe)
Junior of Breed: Mikelli Krystal N Pearls (M & S Fisher)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Mikelli Just Genes (M & S Fisher)
Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club (Show 2) (QLD)
General Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW) Group Specials : Ms Eva Fekete (WA)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Shanbrotah Oscar Junior (Chris Luscombe)
Junior of Breed: Mikelli Krystal N Pearls (M & S Fisher)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Mikelli Just Genes (M & S Fisher)
Lake District Canine Club (AM Show) (NSW)
General Specials : Velika Wang (Taiwan) Group Specials : Anna Yang (China)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lindiant Inspiral (Mrs A & Ms S Scott)
Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (PM Show) (NSW)
General Specials : Mr Rex Wang (Taiwan) Group Specials : Mr Frankie Leung (Hong Kong)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Lindiant Inspiral (Mrs A & Ms S Scott)
Wallamba District A & H Association Inc (NSW)
General Specials : Mrs Robyn Nagle (NSW) Group Specials : Ms Anne Meyn (NSW)
Puppy in Group: Silverstream Panache (Mrs C Blackman)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Joalbe Emerald Fire (V A Dodge)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Silverstream Panache (Mrs C Blackman)
General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC) Group Specials : Mrs Michel A Glover (VIC)
Minor in Show: Terracarol London Calling (Mr G Vernon & Mrs A Hamilton & Miss M Smith)
Minor in Group: Terracarol London Calling (Mr G Vernon & Mrs A Hamilton & Miss M Smith)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Terracarol London Calling (Mr G Vernon & Mrs A Hamilton & Miss M Smith)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Terracarol London Calling (Mr G Vernon & Mrs A Hamilton & Miss M Smith)
8-Mar-2024 (Friday)
Tallangatta Show Society Inc (VIC)
General Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW) Group Specials : Mrs Kim Tresidder (NSW)
Minor in Show: Terracarol London Calling (Mr G Vernon & Mrs A Hamilton & Miss M Smith)
Runner Up in Group & Open in Group: Aralyen Presidential Campaign (Vernon / Smith)
Minor in Group: Terracarol London Calling (Mr G Vernon & Mrs A Hamilton & Miss M Smith)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aralyen Presidential Campaign (Vernon / Smith)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Terracarol London Calling (Mr G Vernon & Mrs A Hamilton & Miss M Smith)
3-Mar-2024 (Sunday)
Cradle Coast Kennel Club (TAS)
General Specials : Mrs Rosemary Weaver (New Zealand) Group Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW)
Puppy in Group: Eraky Dark Horse (R Nielsen)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Eraky Dark Horse (R Nielsen)
Australian Cattle Dog Club of SA Inc All Breeds (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW) Group Specials : Ms Cheryl Currie (SA)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Neut Gr Ch Devinelea Jive Talking (B & R Van Maanen)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Bachdore Han Solo (Lynda & Leon McInnes)
Baby of Breed: Kirkdell Shine On (Bev Jones)
Baby (Bitch) of Breed: Kirkdell Shine On Me (Bev Jones & Chanpema Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Gr Ch Devinelea Jive Talking (B & R Van Maanen)
Australian Cattle Dog Club of SA Inc All Breeds (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Joanne Heard (SA) Group Specials : Ms Marie Patten (NSW)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kirkdell Australian Idol (AI) (B & R Van Maanen)
Res Dog CC: Bachdore Han Solo (Lynda & Leon McInnes)
Res Bitch CC & Open of Breed: Kirkdell Marys Girl (Bev Jones)
Baby of Breed: Kirkdell Shine On (Bev Jones)
Baby (Bitch) of Breed: Kirkdell Shine On Me (Bev Jones & Chanpema Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Gr Ch Devinelea Jive Talking (B & R Van Maanen)
General Specials : Mr Zhida Duan (China) Group Specials : Justin Chen (Taiwan)
Bred by Exhibitor in Group: Loukastar Midnight Cruise (Louise Joesbury)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Blackboy Absolut Viktor (AI) (Blackboy Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Loukastar Midnight Cruise (Louise Joesbury)
Children's Cancer Charity Dog Club (NSW)
General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD) Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)
Puppy in Group: Driftway Master Class (Guy Spagnolo)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Driftway Master Class (Guy Spagnolo)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Driftway Sugar N Spice (Guy Spagnolo)
2-Mar-2024 (Saturday)
Cradle Coast Kennel Club (AM Show) (TAS)
General Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS) Group Specials : Mrs Robyn Brown (QLD)
Baby in Group: Eraky Blacklist (AI) (Mr K & Mrs E Charnock & R Nielsen)
Puppy in Group: Eraky Dark Horse (R Nielsen)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Eraky Dark Horse (R Nielsen)
Baby of Breed: Eraky Blacklist (AI) (Mr K & Mrs E Charnock & R Nielsen)
Cradle Coast Kennel Club (PM Show) (TAS)
General Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW) Group Specials : Mr Jonathon Nash (NSW)
Bitch CC & Puppy of Breed: Eraky Dark Horse (R Nielsen)
Comboyne A & H Association Inc (NSW)
General Specials : Mr Glen Vernon (NSW) Group Specials : Ms Samantha King (NSW)
Puppy in Group: Silverstream Panache (Mrs C Blackman)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Silverstream Panache (Mrs C Blackman)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Joalbe Emerald Fire (V A Dodge)
Australian Cattle Dog Club of SA Inc All Breeds (AM Show) (SA)
General Specials : Ms Marie Patten (NSW) Group Specials : Mr John Rowles (NSW)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Coastaldrift Hes My Boy (Denise Williamson)
Aust Bred in Group: Bachdore Han Solo (Lynda & Leon McInnes)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Bachdore Han Solo (Lynda & Leon McInnes)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Airai Pitch Perfect (Jeannie Leibhardt)
Baby of Breed: Kirkdell Shine On (Bev Jones)
Baby (Bitch) of Breed: Kirkdell Shine On Me (Bev Jones & Chanpema Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Coastaldrift Hes My Boy (Denise Williamson)
Australian Cattle Dog Club of SA Inc All Breeds (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC) Group Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)
Baby in Group: Kirkdell Shine On (Bev Jones)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Kirkdell Marys Girl (Bev Jones)
Baby of Breed: Kirkdell Shine On (Bev Jones)
Baby (Bitch) of Breed: Kirkdell Shine On Me (Bev Jones & Chanpema Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Gr Ch Devinelea Jive Talking (B & R Van Maanen)
Western Classic - Royal Canin Classic (Show 2) (WA)
General Specials : Ms H Glendinning (Canada) Group Specials : Noppadon Chittiwan (Phillipines)
Runner Up in Show: Aust Sup Ch Blackboy Absolut Viktor (AI) (Blackboy Kennels)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Blackboy Absolut Viktor (AI) (Blackboy Kennels)
Baby in Group: Wynstream Chilli Pepper (Jaymi Sheppard)
Bred by Exhibitor in Group: Loukastar Midnight Cruise (Louise Joesbury)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Blackboy Absolut Viktor (AI) (Blackboy Kennels)
Bitch CC & Puppy of Breed: Blackboy Purple Reign (Blackboy Kennels)
Baby of Breed: Wynstream Chilli Pepper (Jaymi Sheppard)
Baby (Dog) of Breed: Wynstream Chilin For Miles (Jaymi Sheppard)
Bred by Exhibitor of Breed: Loukastar Midnight Cruise (Louise Joesbury)
Blayney A & P Association (NSW)
General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW) Group Specials : Mrs Erin Charnock (NSW)
Minor in Group: Oldcastle Touch Ov Majik (Darelle Irvin)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Oldcastle Touch Ov Majik (Darelle Irvin)
Puppy of Breed: Lacote Dame Of The Jungle (Darelle Irvin)
Gundog & Heavy Breeds Club of QLD (QLD)
Group Specials : Mr Nathan McGreevy (QLD)
BOB, Best Bitch & Open of Breed: Eraky In The Nick Of Time (AI) (C Olive / K & E Charnock)
R/UP BOB, Res Bitch & Puppy of Breed: Dancourt Talis Gift (Mrs C Olive)
Baby of Breed: Dancourt Spirit Of Jackie (Mrs Carol Olive)
Gundog & Heavy Breeds Club of QLD (QLD)
General Specials : Ms Frances Darling (QLD) Group Specials : Mrs Angela Tulk (NSW)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sunero Power And Majesty SWN (Mackenzie Parr)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Dewick Snow Cloud (Mrs Karan Griffiths)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Lenimer Airees CAA TK.N RN SWA (Mackenzie Parr)
Children's Cancer Charity Dog Club (NSW)
General Specials : Ms Jeanette Lees (VIC) Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)
Junior in Group: Driftway Sugar N Spice (Guy Spagnolo)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Driftway Master Class (Guy Spagnolo)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Driftway Sugar N Spice (Guy Spagnolo)
Baby of Breed: Wynstream Just Chilli (Lynn Hunter)
General Specials : Mr Graham Cruse (NSW) Group Specials : Mr Neil Curwen (NSW)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Driftway Midnight Rhapsody CCD RN (Mrs A Walkington)
1-Mar-2024 (Friday)
Western Classic - Dogs West Classic (Show 1) (WA)
General Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines) Group Specials : Mr Phred Wong (Thailand)
Puppy in Show: Blackboy Purple Reign (Blackboy Kennels)
Baby in Group: Wynstream Chilin For Miles (Jaymi Sheppard)
Puppy in Group: Blackboy Purple Reign (Blackboy Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Blackboy Absolut Viktor (AI) (Blackboy Kennels)
Baby of Breed: Wynstream Chilin For Miles (Jaymi Sheppard)
Baby (Bitch) of Breed: Wynstream Chilli Pepper (Jaymi Sheppard)
Puppy of Breed: Blackboy Purple Reign (Blackboy Kennels)
Goulburn A P & H Society Inc (NSW)
General Specials : Mrs Caroline Yate (NSW) Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)
Puppy in Group: Cigwn Simply a Legend (E Thomas & K Thomas)
Intermediate in Group: Driftway Midnight Rhapsody CCD RN (Mrs A Walkington)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Driftway Midnight Rhapsody CCD RN (Mrs A Walkington)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Cigwn Simply a Legend (E Thomas & K Thomas)
Baby of Breed: Wynstream Just Chilli (Lynn Hunter)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Cigwn Simply a Legend (E Thomas & K Thomas)
25-Feb-2024 (Sunday)
Royal National Capital Agricultural Society (Canberra Royal) (ACT)
General Specials : Mr Paul Lawless (Ireland) Group Specials : Ms Diane Stewart-Ritchie (Ireland)
Minor in Group: Terracarol London Calling (Mr G Vernon & Mrs A Hamilton & Miss M Smith)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lornell Gilt Edge (Therese Bussell)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Grand Ch Cigwn Blues at Sun Rise (AI) RN (Elizabeth Thomas & Katy Thomas)
Minor of Breed: Terracarol London Calling (Mr G Vernon & Mrs A Hamilton & Miss M Smith)
Puppy (Bitch) of Breed: Cigwn Simply Magic (Elizabeth Thomas)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Blackhills Eternal Sun for Cigwn (Imp NZ) (E Thomas & K Thomas)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Ch Cigwn Blue Sky Ahead (Elizabeth Thomas)
Tasmanian Kennel Club Inc (TAS)
General Specials : Ms Elizabeth Hindley (ACT) Group Specials : Ms Elizabeth Hindley (ACT)
Baby in Group: Wynstream Chilli Bangbang (AI) (Julie H Mclaurin)
Puppy in Group: Eraky Dark Horse (R Nielsen)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Eraky Dark Horse (R Nielsen)
Baby of Breed: Wynstream Chilli Bangbang (AI) (Julie H Mclaurin)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Wynstream Chilli Bangbang (AI) (Julie H Mclaurin)
Naracoorte Kennel Club Inc (SA)
General Specials : Mr John Lewington (SA) Group Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)
Runner Up NEUTER in Group: Dual Ch (Neut) (T) TS Gr Ch Zenchel Fromelles Honour CD RAE RM QND ORA JD SPD TK.N (Rebecca Kearney)
Open in Group: Aust Ch Kirkdell Watch This Ride (AI) (Chanpema Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kirkdell Watch This Ride (AI) (Chanpema Kennels)
Res Dog CC & Junior of Breed: Zenchel Albertus de Zwarte (AI) (Rebecca Kearney)
Baby (Bitch) of Breed: Kirkdell Shine On Me (Bev Jones & Chanpema Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (Neut) (T) TS Gr Ch Zenchel Fromelles Honour CD RAE RM QND ORA JD SPD TK.N (Rebecca Kearney)
Dorrigo & District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Ms Tania Kirkland (VIC) Group Specials : Mrs Vickie Harris (NSW)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Joalbe Emerald Fire (V A Dodge)
Puppy of Breed: Silverstream Panache (Mrs C Blackman)
Sovereign City Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Coombs (VIC) Group Specials : Mrs Eleanor (Elle) Coombs (VIC)
Aust Bred in Group: Aust Ch Kelindebar Words of Wisdom (Mrs J Hocking & Mrs L Adams)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Spiritrock Two Strong Hearts (Sharon Mulgrew)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kelindebar Words of Wisdom (Mrs J Hocking & Mrs L Adams)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Skyerose Pretty Young Thing (Sharon Mulgrew)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Spiritrock London Rose (Sharon Mulgrew)
Liverpool & District All Breeds Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD) Group Specials : Mr Keith Lovell (VIC)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Driftway Master Class (Guy Spagnolo)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Driftway Limoncello (Guy Spagnolo)
Berwick & District A & P Society Inc (VIC)
General Specials : Mr Theo Horchner (VIC) Group Specials : Ms Annette Alexander (VIC)
Puppy in Show: Driftway Step Back In Time (Guy Spagnolo)
Puppy in Group: Driftway Step Back In Time (Guy Spagnolo)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Driftway Step Back In Time (Guy Spagnolo)
Sofala & District Show Society (NSW)
General Specials : Mr Don Mahoney (NSW) Group Specials : Mrs Sylvia Brackman (NSW)
Junior in Group: Lacote Metropolitan (AI) (Jude Tankard)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lacote Helena (AI) (Jude Tankard)
Dog CC & Junior of Breed: Lacote Metropolitan (AI) (Jude Tankard)
RNCAS Royal Canberra - Group 3 Specialty (ACT) (S)
General Specials : Ms Kirsten Price (New Zealand)
Minor in Show: Terracarol London Calling (Mr G Vernon & Mrs A Hamilton & Miss M Smith)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aralyen Presidential Campaign (Vernon / Smith)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Grand Ch Cigwn Blues at Sun Rise (AI) RN (Elizabeth Thomas & Katy Thomas)
Minor of Breed: Terracarol London Calling (Mr G Vernon & Mrs A Hamilton & Miss M Smith)
Puppy (Bitch) of Breed: Cigwn Simply Magic (Elizabeth Thomas)
Intermediate of Breed: Aust Ch Lornell Gilt Edge (Therese Bussell)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (RO) Aust Neut Gr Ch Riftintime Bohemian Rhapsody CDX RAE TK.N SWN ORA JD (Anne Walkington)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Ch Blackhills Eternal Sun for Cigwn (Imp NZ) (E Thomas & K Thomas)
Res NEUTER Bitch CC: Aust Ch Cigwn Blue Sky Ahead (Elizabeth Thomas)
24-Feb-2024 (Saturday)
General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC) Group Specials : Ms Lisa Berrill (VIC)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Sangate Another Fine Mess (AI) (Ms J Van Dinter & Courtsum Kennels)
Baby in Group: Wynstream Chilli Pepper (Jaymi Sheppard)
Puppy in Group: Blackboy Purple Reign (Blackboy Kennels)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sangate Another Fine Mess (AI) (Ms J Van Dinter & Courtsum Kennels)
Res Dog CC & Junior of Breed: Loukastar Midnight Cruise (Louise Joesbury)
Baby of Breed: Wynstream Chilli Pepper (Jaymi Sheppard)
Puppy of Breed: Blackboy Purple Reign (Blackboy Kennels)
Tasmanian Kennel Club Inc (TAS)
General Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC) Group Specials : Mrs Maureen Gostelow (VIC)
Baby in Group: Wynstream Chilli Bangbang (AI) (Julie H Mclaurin)
Puppy in Group: Eraky Dark Horse (R Nielsen)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Eraky Dark Horse (R Nielsen)
Baby of Breed: Wynstream Chilli Bangbang (AI) (Julie H Mclaurin)
Naracoorte Kennel Club Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA) Group Specials : Mr John Lewington (SA)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Dual Ch (Neut) (T) TS Gr Ch Zenchel Fromelles Honour CD RAE RM QND ORA JD SPD TK.N (Rebecca Kearney)
Baby in Group: Kirkdell Shine On (Bev Jones)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kirkdell Watch This Ride (AI) (Chanpema Kennels)
Res Dog CC & Junior of Breed: Zenchel Albertus de Zwarte (AI) (Rebecca Kearney)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Kirkdell Marys Girl (Bev Jones)
Baby of Breed: Kirkdell Shine On (Bev Jones)
Baby (Bitch) of Breed: Kirkdell Shine On Me (Bev Jones & Chanpema Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (Neut) (T) TS Gr Ch Zenchel Fromelles Honour CD RAE RM QND ORA JD SPD TK.N (Rebecca Kearney)
Naracoorte Kennel Club Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Jean Butterfield (SA) Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Dual Ch (Neut) (T) TS Gr Ch Zenchel Fromelles Honour CD RAE RM QND ORA JD SPD TK.N (Rebecca Kearney)
Baby in Group: Kirkdell Shine On (Bev Jones)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kirkdell Watch This Ride (AI) (Chanpema Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Kirkdell Marys Girl (Bev Jones)
Res Dog CC & Junior of Breed: Zenchel Albertus de Zwarte (AI) (Rebecca Kearney)
Baby of Breed: Kirkdell Shine On (Bev Jones)
Baby (Bitch) of Breed: Kirkdell Shine On Me (Bev Jones & Chanpema Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (Neut) (T) TS Gr Ch Zenchel Fromelles Honour CD RAE RM QND ORA JD SPD TK.N (Rebecca Kearney)
Dorrigo & District Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Kay Sneath (VIC) Group Specials : Ms Robynne Spencer (VIC)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Silverstream Panache (Mrs C Blackman)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Joalbe Emerald Fire (V A Dodge)
Dorrigo & District Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Ms Robynne Spencer (VIC) Group Specials : Mrs Kay Sneath (VIC)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Joalbe Emerald Fire (V A Dodge)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Silverstream Panache (Mrs C Blackman)
Central Gippsland Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC) Group Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Gr Ch Skyerose Brightside Ofthe Road (Sharon Mulgrew)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kelindebar Flash Rocky's Tessa (Magicland Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Spiritrock Two Strong Hearts (Sharon Mulgrew)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Spiritrock London Rose (Sharon Mulgrew)
Aust Bred of Breed: Skyerose Pretty Young Thing (Sharon Mulgrew)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Skyerose Brightside Ofthe Road (Sharon Mulgrew)
Rylstone Kandos Show Society Inc (NSW)
General Specials : Ms Jeneene Ford (NSW) Group Specials : Mr Neil Curwen (NSW)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Lacote Helena (AI) (Jude Tankard)
Dog CC & Junior of Breed: Lacote Metropolitan (AI) (Jude Tankard)
Liverpool & District All Breeds Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Mr Rick Berwick (WA) Group Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)
Puppy in Show: Driftway Master Class (Guy Spagnolo)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Terracarol Power Of Song (AI) (Vernon / Hamilton / Smith)
Baby in Group: Terracarol Dangerous Liaison (AI) (Glen Vernon)
Puppy in Group: Driftway Master Class (Guy Spagnolo)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Terracarol Power Of Song (AI) (Vernon / Hamilton / Smith)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Driftway Master Class (Guy Spagnolo)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Driftway Limoncello (Guy Spagnolo)
Baby of Breed: Terracarol Dangerous Liaison (AI) (Glen Vernon)
Baby (Bitch) of Breed: Terracarol Ivy Rose (AI) (Glen Vernon)
Liverpool & District All Breeds Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD) Group Specials : Miss Lauren Schwerdt (SA)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Terracarol Power Of Song (AI) (Vernon / Hamilton / Smith)
Baby in Group: Terracarol Ivy Rose (AI) (Glen Vernon)
Junior in Group: Aust Ch Driftway Limoncello (Guy Spagnolo)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Terracarol Power Of Song (AI) (Vernon / Hamilton / Smith)
R/UP BOB & Puppy of Breed: Driftway Master Class (Guy Spagnolo)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Driftway Limoncello (Guy Spagnolo)
Baby of Breed: Terracarol Ivy Rose (AI) (Glen Vernon)
23-Feb-2024 (Friday)
General Specials : Mrs Heather Morrison (TAS) Group Specials : Mrs Colleen Stoate (VIC)
Baby in Group: Wynstream Chilli Pepper (Jaymi Sheppard)
Res Dog CC & Junior of Breed: Loukastar Midnight Cruise (Louise Joesbury)
Baby of Breed: Wynstream Chilli Pepper (Jaymi Sheppard)
Baby (Dog) of Breed: Wynstream Chilin For Miles (Jaymi Sheppard)
Puppy of Breed: Blackboy Purple Reign (Blackboy Kennels)
Cessnock & District Agricultural Society Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Mr John Sheppard (NSW) Group Specials : Mr Raymond Barratt (NSW)
Baby in Show: Terracarol Dangerous Liaison (AI) (Glen Vernon)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Terracarol Power Of Song (AI) (Vernon / Hamilton / Smith)
Baby in Group: Terracarol Dangerous Liaison (AI) (Glen Vernon)
Puppy in Group: Driftway Master Class (Guy Spagnolo)
Intermediate in Group: Aust Ch Lindiant Inspiral (Mrs A & Ms S Scott)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Terracarol Power Of Song (AI) (Vernon / Hamilton / Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lindiant Inspiral (Mrs A & Ms S Scott)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Driftway Master Class (Guy Spagnolo)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Driftway Limoncello (Guy Spagnolo)
Baby of Breed: Terracarol Dangerous Liaison (AI) (Glen Vernon)
Baby (Bitch) of Breed: Terracarol Ivy Rose (AI) (Glen Vernon)
Cessnock & District Agricultural Society Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mr Don Mahoney (NSW) Group Specials : Mrs Michelle Parker-Brien (NSW)
Runner Up in Group: Aust Ch Terracarol Power Of Song (AI) (Vernon / Hamilton / Smith)
Intermediate in Group: Aust Ch Lindiant Inspiral (Mrs A & Ms S Scott)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Terracarol Power Of Song (AI) (Vernon / Hamilton / Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lindiant Inspiral (Mrs A & Ms S Scott)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Driftway Limoncello (Guy Spagnolo)
Baby of Breed: Terracarol Dangerous Liaison (AI) (Glen Vernon)
Baby (Bitch) of Breed: Terracarol Ivy Rose (AI) (Glen Vernon)
Puppy of Breed: Driftway Master Class (Guy Spagnolo)
Naracoorte Kennel Club Inc (SA)
General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA) Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)
Runner Up NEUTER in Group: Dual Ch (Neut) (T) TS Gr Ch Zenchel Fromelles Honour CD RAE RM QND ORA JD SPD TK.N (Rebecca Kearney)
Baby in Group: Kirkdell Shine On Me (Bev Jones & Chanpema Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kirkdell Watch This Ride (AI) (Chanpema Kennels)
Res Dog CC & Junior of Breed: Zenchel Albertus de Zwarte (AI) (Rebecca Kearney)
Baby of Breed: Kirkdell Shine On Me (Bev Jones & Chanpema Kennels)
Baby (Dog) of Breed: Kirkdell Shine On (Bev Jones)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (Neut) (T) TS Gr Ch Zenchel Fromelles Honour CD RAE RM QND ORA JD SPD TK.N (Rebecca Kearney)
Central Gippsland Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Keith Brown (New Zealand) Group Specials : Ms Vivienne McLaughlin (VIC)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Spiritrock London Rose (Sharon Mulgrew)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Spiritrock Two Strong Hearts (Sharon Mulgrew)
Aust Bred of Breed: Skyerose Pretty Young Thing (Sharon Mulgrew)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Skyerose Brightside Ofthe Road (Sharon Mulgrew)
18-Feb-2024 (Sunday)
Sapphire Coast Kennel & Obedience Club Inc (NSW)
General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW) Group Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)
Puppy in Show: Driftway Master Class (Guy Spagnolo)
Puppy in Group: Driftway Master Class (Guy Spagnolo)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Driftway Master Class (Guy Spagnolo)
Junior of Breed: Aust Ch Driftway Limoncello (Guy Spagnolo)
Maryborough Kennel Club Inc (QLD)
General Specials : Ms Meredith Clegg (VIC) Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)
Baby in Group: Dewick Snow Cloud (Mrs Karan Griffiths)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dewick Frozen N Tyme (AI) (Mrs Karan Griffiths)
Baby of Breed: Dewick Snow Cloud (Mrs Karan Griffiths)
Canine Amenities Club of Victoria Inc (VIC)
General Specials : Ms Anne Collyer (VIC) Group Specials : Mrs Elizabeth Harding (VIC)
Puppy in Show: Driftway Step Back In Time (Guy Spagnolo)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Gr Ch Skyerose Brightside Ofthe Road (Sharon Mulgrew)
Puppy in Group: Driftway Step Back In Time (Guy Spagnolo)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Driftway Fly Me To The Moon (Laskelsa Labradors)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Driftway Step Back In Time (Guy Spagnolo)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Spiritrock London Rose (Sharon Mulgrew)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Skyerose Brightside Ofthe Road (Sharon Mulgrew)
General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW) Group Specials : Ms Donna Morris (NSW)
Best in Show & Open in Show: Aralyen Presidential Campaign (Vernon / Smith)
Best in Group & Open in Group: Aralyen Presidential Campaign (Vernon / Smith)
Baby in Group: Wynstream Just Chilli (Lynn Hunter)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aralyen Presidential Campaign (Vernon / Smith)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Terracarol London Calling (Mr G Vernon & Mrs A Hamilton & Miss M Smith)
Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Grand Ch Cigwn Blues at Sun Rise (AI) RN (Elizabeth Thomas & Katy Thomas)
Baby of Breed: Wynstream Just Chilli (Lynn Hunter)
Puppy of Breed: Cigwn Simply a Legend (E Thomas & K Thomas)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Catraz The Editorial (B & M Lennon)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Wynstream Just Chilli (Lynn Hunter)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Terracarol London Calling (Mr G Vernon & Mrs A Hamilton & Miss M Smith)
Albany All Breeds Dog Club (WA)
General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW) Group Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sangate Another Fine Mess (AI) (Ms J Van Dinter & Courtsum Kennels)
17-Feb-2024 (Saturday)
Sapphire Coast Kennel & Obedience Club Inc (NSW)
General Specials : Mrs Carol Eastley (TAS) Group Specials : Ms Marie Patten (NSW)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Dual Ch (RO) Aust Neut Gr Ch Riftintime Bohemian Rhapsody CDX RAE TK.N SWN ORA JD (Anne Walkington)
Baby in Group: Driftway Super Romeo (Guy Spagnolo)
Puppy in Group: Driftway Master Class (Guy Spagnolo)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Driftway Master Class (Guy Spagnolo)
Baby of Breed: Driftway Super Romeo (Guy Spagnolo)
Junior of Breed: Aust Ch Driftway Limoncello (Guy Spagnolo)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (RO) Aust Neut Gr Ch Riftintime Bohemian Rhapsody CDX RAE TK.N SWN ORA JD (Anne Walkington)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Driftway Master Class (Guy Spagnolo)
Sunshine Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mrs Joyce Sullivan (SA) Group Specials : Mrs Iris Glynn (SA)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kelindebar Don’t Rock The Boat (Linda Adams)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Kelindebar Rocky Road (Linda Adams)
General Specials : Mr Iain Hinde (QLD) Group Specials : Mrs Amanda Everson (QLD)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kirkdell Lead Role atDriftway (AI) (Guy Spagnolo)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Driftway Midnight Shadow (Guy Spagnolo)
Maryborough Kennel Club Inc (QLD)
General Specials : Ms Cathy Camac (VIC) Group Specials : Ms Sally Stasytis (VIC)
Baby in Group: Dewick Snow Cloud (Mrs Karan Griffiths)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dewick Frozen N Tyme (AI) (Mrs Karan Griffiths)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Wintoppi Sea Jewel (Mrs Karan Griffiths)
Baby of Breed: Dewick Snow Cloud (Mrs Karan Griffiths)
General Specials : Mr Christopher Moore (VIC) Group Specials : Mr Jason Moore (VIC)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Catraz The Editorial (B & M Lennon)
Minor in Show: Terracarol London Calling (Mr G Vernon & Mrs A Hamilton & Miss M Smith)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Catraz The Editorial (B & M Lennon)
Minor in Group: Terracarol London Calling (Mr G Vernon & Mrs A Hamilton & Miss M Smith)
Intermediate in Group: Trisven Spencer Turrin (Mr S W & Mrs P A Smith)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aralyen Presidential Campaign (Vernon / Smith)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Trisven Spencer Turrin (Mr S W & Mrs P A Smith)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Terracarol London Calling (Mr G Vernon & Mrs A Hamilton & Miss M Smith)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Catraz The Editorial (B & M Lennon)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Terracarol London Calling (Mr G Vernon & Mrs A Hamilton & Miss M Smith)
Hunter River A & H Association Ltd (NSW)
General Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW) Group Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW)
Baby in Group: Terracarol Ivy Rose (AI) (Glen Vernon)
Baby of Breed: Terracarol Ivy Rose (AI) (Glen Vernon)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD) Group Specials : Mrs Carol Keong (QLD)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Airai Pitch Perfect (Jeannie Leibhardt)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Neut Gr Ch Devinelea Jive Talking (B & R Van Maanen)
Baby in Group: Kirkdell Shine On Me (Bev Jones & Chanpema Kennels)
Intermediate in Group: Woodsview Sadie (Denise Williamson)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Airai Pitch Perfect (Jeannie Leibhardt)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Kirkdell Watch This Ride (AI) (Chanpema Kennels)
Baby of Breed: Kirkdell Shine On Me (Bev Jones & Chanpema Kennels)
Baby (Dog) of Breed: Kirkdell Shine On (Bev Jones)
Intermediate of Breed: Woodsview Sadie (Denise Williamson)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Gr Ch Devinelea Jive Talking (B & R Van Maanen)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Neut Ch Coastaldrift Hes My Boy (Denise Williamson)
Albany All Breeds Dog Club (WA)
General Specials : Mr Simon Mills (NSW) Group Specials : Mr Simon Mills (NSW)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sangate Another Fine Mess (AI) (Ms J Van Dinter & Courtsum Kennels)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (PM Show) - Group 3 Specialty (SA) (S)
General Specials : Mrs Olga Meyer (WA)
Runner Up NEUTER in Show: Aust Ch Neut Gr Ch Devinelea Jive Talking (B & R Van Maanen)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kirkdell Australian Idol (AI) (B & R Van Maanen)
Baby of Breed: Kirkdell Shine On (Bev Jones)
Baby (Bitch) of Breed: Kirkdell Shine On Me (Bev Jones & Chanpema Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Gr Ch Devinelea Jive Talking (B & R Van Maanen)
16-Feb-2024 (Friday)
Sapphire Coast Kennel & Obedience Club Inc (NSW)
General Specials : Ms Marie Patten (NSW) Group Specials : Mrs Carol Eastley (TAS)
Runner Up NEUTER in Show: Dual Ch (RO) Aust Neut Gr Ch Riftintime Bohemian Rhapsody CDX RAE TK.N SWN ORA JD (Anne Walkington)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Dual Ch (RO) Aust Neut Gr Ch Riftintime Bohemian Rhapsody CDX RAE TK.N SWN ORA JD (Anne Walkington)
Junior in Group: Aust Ch Driftway Limoncello (Guy Spagnolo)
Baby (Dog) of Breed: Driftway Super Romeo (Guy Spagnolo)
Puppy (Dog) of Breed: Driftway Master Class (Guy Spagnolo)
Junior of Breed: Aust Ch Driftway Limoncello (Guy Spagnolo)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (RO) Aust Neut Gr Ch Riftintime Bohemian Rhapsody CDX RAE TK.N SWN ORA JD (Anne Walkington)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SA)
General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD) Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Coastaldrift Hes My Boy (Denise Williamson)
Baby in Group: Kirkdell Shine On (Bev Jones)
Aust Bred in Group: Airai Pitch Perfect (Jeannie Leibhardt)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kirkdell Watch This Ride (AI) (Chanpema Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Airai Pitch Perfect (Jeannie Leibhardt)
Baby of Breed: Kirkdell Shine On (Bev Jones)
Baby (Bitch) of Breed: Kirkdell Shine On Me (Bev Jones & Chanpema Kennels)
Intermediate of Breed: Woodsview Sadie (Denise Williamson)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Coastaldrift Hes My Boy (Denise Williamson)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Ch Neut Gr Ch Devinelea Jive Talking (B & R Van Maanen)
12-Feb-2024 (Monday)
Bega Valley Kennel & Training Club Inc (NSW)
General Specials : Mr Michael Camac (SA) Group Specials : Mr Ben Luxton (SA)
Runner Up NEUTER in Group: Dual Ch (RO) Aust Neut Gr Ch Riftintime Bohemian Rhapsody CDX RAE TK.N SWN ORA JD (Anne Walkington)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (RO) Aust Neut Gr Ch Riftintime Bohemian Rhapsody CDX RAE TK.N SWN ORA JD (Anne Walkington)
11-Feb-2024 (Sunday)
Bega Valley Kennel & Training Club Inc (NSW)
General Specials : Mr Ben Luxton (SA) Group Specials : Mr Michael Camac (SA)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Dual Ch (RO) Aust Neut Gr Ch Riftintime Bohemian Rhapsody CDX RAE TK.N SWN ORA JD (Anne Walkington)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Driftway Midnight Rhapsody CCD RN (Mrs A Walkington)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (RO) Aust Neut Gr Ch Riftintime Bohemian Rhapsody CDX RAE TK.N SWN ORA JD (Anne Walkington)
Tuggerah Lakes Kennel & Obed Club Inc (NSW)
General Specials : Mrs Amanda Everson (QLD) Group Specials : Ms Neridah Sharrett (WA)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Lacote Metropolitan (AI) (Jude Tankard)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lacote Helena (AI) (Jude Tankard)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Jane Armatys (QLD) Group Specials : Mrs Anne Sorraghan (VIC)
Baby in Show: Kirkdell Shine On Me (Bev Jones & Chanpema Kennels)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Neut Gr Ch Devinelea Jive Talking (B & R Van Maanen)
Baby in Group: Kirkdell Shine On Me (Bev Jones & Chanpema Kennels)
Intermediate in Group: Aust Ch Lornell Grand Design (Mr B Wells & Ms J McDonnell)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lornell Grand Design (Mr B Wells & Ms J McDonnell)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kirkdell Australian Idol (AI) (B & R Van Maanen)
Baby of Breed: Kirkdell Shine On Me (Bev Jones & Chanpema Kennels)
Baby (Dog) of Breed: Kirkdell Shine On (Bev Jones)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Gr Ch Devinelea Jive Talking (B & R Van Maanen)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (PM Show) - Group 3 Specialty (SA) (S)
General Specials : Mrs Helen Weil (QLD)
Baby in Show: Kirkdell Shine On (Bev Jones)
Baby of Breed: Kirkdell Shine On (Bev Jones)
10-Feb-2024 (Saturday)
Bega Valley Kennel & Training Club Inc (NSW)
General Specials : Mrs Joanne Rasche (SA) Group Specials : Mrs Joanne Rasche (SA)
R/UP NEUTER BOB & Res NEUTER Bitch CC: Dual Ch (RO) Aust Neut Gr Ch Riftintime Bohemian Rhapsody CDX RAE TK.N SWN ORA JD (Anne Walkington)
Kennel Club of Tasmania (South) Inc (AM Show) (TAS)
General Specials : Mr Lance Wright (QLD) Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bradorla Ice Chill (Kayla Heenan)
Kennel Club of Tasmania (South) Inc (PM Show) (TAS)
General Specials : Miss Edwina Thomas (NSW) Group Specials : Miss Edwina Thomas (NSW)
Group 1st & Open in Group: Aust Sup Ch Bradorla Ice Chill (Kayla Heenan)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bradorla Ice Chill (Kayla Heenan)
General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD) Group Specials : Mr Daryl Brookes (QLD)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Driftway Midnight Shadow (Guy Spagnolo)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kirkdell Lead Role atDriftway (AI) (Guy Spagnolo)
Lyndhurst Canine Country Club (VIC)
General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW) Group Specials : Mr Gary Withers (New Zealand)
Junior in Group: Kelindebar Flash Rocky's Tessa (Magicland Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Kelindebar Rocky Road (Linda Adams)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kelindebar Don’t Rock The Boat (Linda Adams)
Res Dog CC: Morndew Tom Sawyer (AI) (Hugh Vardon)
Res Bitch CC: Morndew Pure Cinnamon (AI) (Hugh B Vardon)
Junior of Breed: Kelindebar Flash Rocky's Tessa (Magicland Kennels)
Tuggerah Lakes Kennel & Obed Club Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Miss Natasha Ryan (WA) Group Specials : Mr Peter Flynn (SA)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Driftway Just Genes (Guy Spagnolo)
Tuggerah Lakes Kennel & Obed Club Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Ida Homer (WA) Group Specials : Miss Natasha Ryan (WA)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Driftway Just Genes (Guy Spagnolo)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Driftway Just Genes (Guy Spagnolo)
Crookwell A P & H A Society (NSW)
General Specials : Mr Jim Black (NSW) Group Specials : Dr William Crozier (NSW)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Driftway Jazz Dancer (Sara Scott)
Baby of Breed: Wynstream Just Chilli (Lynn Hunter)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (AM Show) (SA)
General Specials : Mr Anton Weil (QLD) Group Specials : Mr David Strachan (VIC)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Neut Gr Ch Devinelea Jive Talking (B & R Van Maanen)
Baby in Group: Kirkdell Shine On (Bev Jones)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kirkdell Australian Idol (AI) (B & R Van Maanen)
Baby of Breed: Kirkdell Shine On (Bev Jones)
Baby (Bitch) of Breed: Kirkdell Shine On Me (Bev Jones & Chanpema Kennels)
Junior of Breed: Galestorm Suck it Up Buttercup (Mari Lobbestael)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Gr Ch Devinelea Jive Talking (B & R Van Maanen)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Neut Ch Coastaldrift Hes My Boy (Denise Williamson)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (PM Show) - Group 3 Specialty (SA) (S)
General Specials : Mr Brett Thompson (QLD)
Runner Up NEUTER in Show: Aust Neut Ch Coastaldrift Hes My Boy (Denise Williamson)
Minor in Show: Blackboy Set Fire To The Rain (Jodie McDonnell & Brian Wells)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lornell Grand Design (Mr B Wells & Ms J McDonnell)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kirkdell Watch This Ride (AI) (Chanpema Kennels)
Res Dog CC: Aust Ch Galestorm My Mandingo (Mari Lobbestael)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lornell Gilt Edge (Therese Bussell)
Baby (Bitch) of Breed: Kirkdell Shine On Me (Bev Jones & Chanpema Kennels)
Minor of Breed: Blackboy Set Fire To The Rain (Jodie McDonnell & Brian Wells)
Junior of Breed: Galestorm Suck it Up Buttercup (Mari Lobbestael)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Coastaldrift Hes My Boy (Denise Williamson)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Ch Neut Gr Ch Devinelea Jive Talking (B & R Van Maanen)
9-Feb-2024 (Friday)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SA)
General Specials : Mr David Strachan (VIC) Group Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)
Baby in Show: Kirkdell Shine On (Bev Jones)
Baby in Group: Kirkdell Shine On (Bev Jones)
Intermediate in Group: Aust Ch Lornell Gilt Edge (Therese Bussell)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lornell Grand Design (Mr B Wells & Ms J McDonnell)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lornell Gilt Edge (Therese Bussell)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kirkdell Watch This Ride (AI) (Chanpema Kennels)
Res Dog CC: Aust Ch Galestorm My Mandingo (Mari Lobbestael)
Baby of Breed: Kirkdell Shine On (Bev Jones)
Baby (Bitch) of Breed: Kirkdell Shine On Me (Bev Jones & Chanpema Kennels)
Minor of Breed: Blackboy Set Fire To The Rain (Jodie McDonnell & Brian Wells)
Junior of Breed: Galestorm Suck it Up Buttercup (Mari Lobbestael)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Coastaldrift Hes My Boy (Denise Williamson)
4-Feb-2024 (Sunday)
Ulverstone Kennel Club Inc (TAS)
General Specials : Mr Mukul Vaid (India) Group Specials : Mrs A Vaid (India)
Group 3rd: Aust Sup Ch Bradorla Ice Chill (Kayla Heenan)
BOB, Dog CC & Champion Class of Breed [CACIB]: Aust Sup Ch Bradorla Ice Chill (Kayla Heenan)
General Specials : Mrs Jeni Sach (WA) Group Specials : Mrs Jeni Sach (WA)
Runner Up in Group: Aust Ch Sangate Another Fine Mess (AI) (Ms J Van Dinter & Courtsum Kennels)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sangate Another Fine Mess (AI) (Ms J Van Dinter & Courtsum Kennels)
3-Feb-2024 (Saturday)
Wollongong & District Kennel Club (NSW)
General Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS) Group Specials : Miss Edwina Thomas (NSW)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Terracarol Power Of Song (AI) (Vernon / Hamilton / Smith)
Baby in Group: Terracarol Dangerous Liaison (AI) (Glen Vernon)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Terracarol Power Of Song (AI) (Vernon / Hamilton / Smith)
Baby of Breed: Terracarol Dangerous Liaison (AI) (Glen Vernon)
Baby (Bitch) of Breed: Terracarol Ivy Rose (AI) (Glen Vernon)
Dogs NSW Illawarra & South Eastern Region (NSW)
General Specials : Mrs Dianne Lee (VIC) Group Specials : Ms Judith Oliver (VIC)
Runner Up in Show: Aust Ch Terracarol Power Of Song (AI) (Vernon / Hamilton / Smith)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Terracarol Power Of Song (AI) (Vernon / Hamilton / Smith)
Baby in Group: Terracarol Dangerous Liaison (AI) (Glen Vernon)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Terracarol Power Of Song (AI) (Vernon / Hamilton / Smith)
Baby of Breed: Terracarol Dangerous Liaison (AI) (Glen Vernon)
Baby (Bitch) of Breed: Terracarol Ivy Rose (AI) (Glen Vernon)
General Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC) Group Specials : Mr Cameron Cavallo (VIC)
Puppy in Show: Driftway Step Back In Time (Guy Spagnolo)
Puppy in Group: Driftway Step Back In Time (Guy Spagnolo)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Driftway Fly Me To The Moon (Laskelsa Labradors)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Morndew Pure Cinnamon (AI) (Hugh B Vardon)
Dog CC & Open of Breed: Morndew Tom Sawyer (AI) (Hugh Vardon)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Driftway Step Back In Time (Guy Spagnolo)
Baby of Breed: Morndew Dream Chaser (Hugh Vardon & Junius De Silva)
Junior of Breed: Zenchel Albertus de Zwarte (AI) (Rebecca Kearney)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Skyerose Brightside Ofthe Road (Sharon Mulgrew)
Res NEUTER Dog CC: Dual Ch (Neut) (T) TS Gr Ch Zenchel Fromelles Honour CD RAE RM QND ORA JD SPD TK.N (Rebecca Kearney)
Ulverstone Kennel Club Inc (AM Show) (TAS)
General Specials : Mr Hans Almgren (Sweden) Group Specials : Mr J Sattapunkeeree (Thailand)
Runner Up in Group: Aust Sup Ch Bradorla Ice Chill (Kayla Heenan)
Puppy in Group: Eraky Dark Horse (R Nielsen)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bradorla Ice Chill (Kayla Heenan)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Eraky Dark Horse (R Nielsen)
Ulverstone Kennel Club Inc (PM Show) (TAS)
General Specials : Mr J Sattapunkeeree (Thailand) Group Specials : Mr Mukul Vaid (India)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bradorla Ice Chill (Kayla Heenan)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Eraky Dark Horse (R Nielsen)
General Specials : Mr Tyron Atkinson (VIC) Group Specials : Mr Tyron Atkinson (VIC)
State Bred in Show: Aust Sup Ch Bradorla Ice Chill (Kayla Heenan)
State Bred in Group: Aust Sup Ch Bradorla Ice Chill (Kayla Heenan)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Bradorla Ice Chill (Kayla Heenan)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Eraky Dark Horse (R Nielsen)
Baby of Breed: Eraky Blacklist (AI) (Mr K & Mrs E Charnock & R Nielsen)
Rydal A H & P Association (NSW)
General Specials : Mr Les Bradney (NSW) Group Specials : Mr Roger Ellis (NSW)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Tapua Dream Big (Pauline Gill)
Baby in Group: Tapua Dream Catcher (AI) (Pauline Gill)
Minor in Group: Tapua Waltzing Matilda (Pauline Gill)
Bitch CC & Minor of Breed: Tapua Waltzing Matilda (Pauline Gill)
Baby of Breed: Tapua Dream Catcher (AI) (Pauline Gill)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Tapua Dream Big (Pauline Gill)
2-Feb-2024 (Friday)
Wollongong & District Kennel Club (NSW)
General Specials : Miss Edwina Thomas (NSW) Group Specials : Mrs Justine Blyth (TAS)
Baby in Show: Terracarol Dangerous Liaison (AI) (Glen Vernon)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Terracarol Power Of Song (AI) (Vernon / Hamilton / Smith)
Baby in Group: Terracarol Dangerous Liaison (AI) (Glen Vernon)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Terracarol Power Of Song (AI) (Vernon / Hamilton / Smith)
Baby of Breed: Terracarol Dangerous Liaison (AI) (Glen Vernon)
Baby (Bitch) of Breed: Terracarol Ivy Rose (AI) (Glen Vernon)
Dogs NSW Illawarra & South Eastern Region (NSW)
General Specials : Mrs Justine Blyth (TAS) Group Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)
Best in Show & Open in Show: Aust Ch Terracarol Power Of Song (AI) (Vernon / Hamilton / Smith)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Terracarol Power Of Song (AI) (Vernon / Hamilton / Smith)
Baby in Group: Terracarol Dangerous Liaison (AI) (Glen Vernon)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Terracarol Power Of Song (AI) (Vernon / Hamilton / Smith)
Baby of Breed: Terracarol Dangerous Liaison (AI) (Glen Vernon)
Ulverstone Kennel Club Inc (TAS)
General Specials : Mr Keith Simmons (New Zealand) Group Specials : Mrs Robyn Williams (New Zealand)
Baby in Group: Eraky Blacklist (AI) (Mr K & Mrs E Charnock & R Nielsen)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Eraky Dark Horse (R Nielsen)
Baby of Breed: Eraky Blacklist (AI) (Mr K & Mrs E Charnock & R Nielsen)
28-Jan-2024 (Sunday)
General Specials : Ms Jenny Sayers (WA) Group Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aralyen Presidential Campaign (Vernon / Smith)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Trisven Spencer Turrin (Mr S W & Mrs P A Smith)
Puppy of Breed: Cigwn Simply a Legend (E Thomas & K Thomas)
Junior of Breed: Jancerie with Bells On (Imp NZ) (Deborah Eddy)
Junior (Bitch) of Breed: Margembie Diamond In The Skye (Deborah Eddy)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (RO) Aust Neut Gr Ch Riftintime Bohemian Rhapsody CDX RAE TK.N SWN ORA JD (Anne Walkington)
General Specials : Miss Beverley Daines (NSW) Group Specials : Mrs Tracie Buckley (NSW)
Puppy of Breed: Laidback Blitzing The Ritz At Courtsum (Courtsum Kennels)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Kasdalab Emerald Gem (Tracey Farkas)
General Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC) Group Specials : Ms Anne Lenne (VIC)
Minor in Group: Driftway Step Back In Time (Guy Spagnolo)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kelindebar Don’t Rock The Boat (Linda Adams)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Kelindebar Rocky Road (Linda Adams)
Res Dog CC & Minor of Breed: Driftway Step Back In Time (Guy Spagnolo)
Baby of Breed: Morndew Dream Chaser (Hugh Vardon & Junius De Silva)
Puppy of Breed: Aust Ch Kelindebar Making Waves (Linda Adams)
Dogs ACT (PM - Group 3 Show) (ACT) (S)
General Specials : Ms Jenny Sayers (WA)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aralyen Presidential Campaign (Vernon / Smith)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Trisven Spencer Turrin (Mr S W & Mrs P A Smith)
Puppy of Breed: Cigwn Simply a Legend (E Thomas & K Thomas)
27-Jan-2024 (Saturday)
General Specials : Mr Bob Lott (SA) Group Specials : Mr Bob Lott (SA)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aralyen Presidential Campaign (Vernon / Smith)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Trisven Spencer Turrin (Mr S W & Mrs P A Smith)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Cigwn Simply a Legend (E Thomas & K Thomas)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Margembie Diamond In The Skye (Deborah Eddy)
Junior (Dog) of Breed: Jancerie with Bells On (Imp NZ) (Deborah Eddy)
Gold Coast Canine Club (Show 1) (QLD)
General Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW) Group Specials : Mr Peter Frost (VIC)
Junior in Group: Aust Ch Driftway Midnight Shadow (Guy Spagnolo)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Mavstor The Blacklist (AI) (Ms K Henry)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Driftway Midnight Shadow (Guy Spagnolo)
Gold Coast Canine Club (Show 2) (QLD)
General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW) Group Specials : Mrs Louanne Donald (NSW)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Driftway Midnight Shadow (Guy Spagnolo)
General Specials : Mrs Joanne Heard (SA) Group Specials : Mr Andrew Beattie (WA)
Puppy in Group: Laidback Blitzing The Ritz At Courtsum (Courtsum Kennels)
Aust Bred in Group: Aust Ch Sangate Another Fine Mess (AI) (Ms J Van Dinter & Courtsum Kennels)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sangate Another Fine Mess (AI) (Ms J Van Dinter & Courtsum Kennels)
Puppy of Breed: Laidback Blitzing The Ritz At Courtsum (Courtsum Kennels)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Kasdalab Emerald Gem (Tracey Farkas)
Dogs NSW Library & Archives Committee (NSW)
General Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW) Group Specials : Mr John Comerford (NSW)
Puppy in Group: Driftway Master Class (Guy Spagnolo)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Driftway Just Genes (Guy Spagnolo)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Driftway Master Class (Guy Spagnolo)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Driftway Limoncello (Guy Spagnolo)
Adelaide Kennel Club Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC) Group Specials : Mrs Lyn King (VIC)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lornell Gilt Edge (Therese Bussell)
Adelaide Kennel Club Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Ms Jeanette Lees (VIC) Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)
Group 3rd: Aust Ch Kirkdell Watch This Ride (AI) (Chanpema Kennels)
BOB and Dog CC: Aust Ch Kirkdell Watch This Ride (AI) (Chanpema Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Lornell Gilt Edge (Therese Bussell)
Australia Day International Dog Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Kikuhiko Kashiwagi (Japan) Group Specials : Mrs Debbie Hull (New Zealand)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kelindebar Don’t Rock The Boat (Linda Adams)
Dog CC: Aust Ch Kelindebar Show Time (L Adams)
Baby (Bitch) of Breed: Morndew Dream Chaser (Hugh Vardon & Junius De Silva)
Puppy of Breed: Aust Ch Kelindebar Making Waves (Linda Adams)
ACT Gundog Society Inc (Z-A Show) (ACT) (S)
General Specials : Mr Noel McLaren (SA)
Junior (Dog) of Breed: Jancerie with Bells On (Imp NZ) (Deborah Eddy)
ACT Gundog Society Inc (A-Z Show) (ACT) (S)
General Specials : Mr Gerard Price (New Zealand)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aralyen Presidential Campaign (Vernon / Smith)
Junior (Dog) of Breed: Jancerie with Bells On (Imp NZ) (Deborah Eddy)
R/UP NEUTER BOB & Res NEUTER Bitch CC: Dual Ch (RO) Aust Neut Gr Ch Riftintime Bohemian Rhapsody CDX RAE TK.N SWN ORA JD (Anne Walkington)
Dogs ACT (PM - Group 3 Show) (ACT) (S)
General Specials : Ms Kerry King (SA)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aralyen Presidential Campaign (Vernon / Smith)
Puppy of Breed: Cigwn Simply a Legend (E Thomas & K Thomas)
Junior of Breed: Driftway Midnight Rhapsody CCD RN (Mrs A Walkington)
Junior (Dog) of Breed: Jancerie with Bells On (Imp NZ) (Deborah Eddy)
26-Jan-2024 (Friday)
General Specials : Ms Kerry King (SA) Group Specials : Mr Eric Soti (SA)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aralyen Presidential Campaign (Vernon / Smith)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Otterway The King's Knight (Tony Avison & Karen Turnbull)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Margembie Diamond In The Skye (Deborah Eddy)
Puppy of Breed: Cigwn Simply a Legend (E Thomas & K Thomas)
Junior (Dog) of Breed: Jancerie with Bells On (Imp NZ) (Deborah Eddy)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (RO) Aust Neut Gr Ch Riftintime Bohemian Rhapsody CDX RAE TK.N SWN ORA JD (Anne Walkington)
General Specials : Ms Donna Morris (NSW) Group Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Driftway Midnight Shadow (Guy Spagnolo)
Baby of Breed: Dewick Snow Cloud (Mrs Karan Griffiths)
General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW) Group Specials : Mrs Joanne Heard (SA)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sangate Another Fine Mess (AI) (Ms J Van Dinter & Courtsum Kennels)
Puppy of Breed: Laidback Blitzing The Ritz At Courtsum (Courtsum Kennels)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Kasdalab Emerald Gem (Tracey Farkas)
Adelaide Kennel Club Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW) Group Specials : Ms Lesley Fairhall (VIC)
BOB and Dog CC: Aust Ch Kirkdell Watch This Ride (AI) (Chanpema Kennels)
Res Bitch CC: Aust Ch Lornell Gilt Edge (Therese Bussell)
Australia Day International Dog Club Inc (VIC)
General Specials : Ms Carrie Paine (NSW) Group Specials : Ms Carrie Paine (NSW)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Driftway Fly Me To The Moon (Laskelsa Labradors)
Res Dog CC & Minor of Breed: Driftway Step Back In Time (Guy Spagnolo)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kelindebar Making Waves (Linda Adams)
Dogs ACT (PM - Group 3 Show) (ACT) (S)
General Specials : Ms Eva Fekete (WA)
Intermediate in Show: Aust Ch Otterway The King's Knight (Tony Avison & Karen Turnbull)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aralyen Presidential Campaign (Vernon / Smith)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Otterway The King's Knight (Tony Avison & Karen Turnbull)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Margembie Diamond In The Skye (Deborah Eddy)
Junior of Breed: Jancerie with Bells On (Imp NZ) (Deborah Eddy)
21-Jan-2024 (Sunday)
Lang Lang PA&H Association Inc (VIC)
General Specials : Mrs Lyn Watson (VIC) Group Specials : Mr Jason Moore (VIC)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kelindebar Flash Rocky's Tessa (Magicland Kennels)
Lady Bay Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC) Group Specials : Ms Robyn Price-Killeen (VIC)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Gr Ch Skyerose Brightside Ofthe Road (Sharon Mulgrew)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Bellbidgee Sea Of Diamonds (Miss M Purtill)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Bellbidgee Enter The Sandman (AI) (Miss M Purtill)
Res Dog CC: Aust Ch Spiritrock Two Strong Hearts (Sharon Mulgrew)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Spiritrock London Rose (Sharon Mulgrew)
NEUTER BOB and NEUTER Dog CC: Aust Neut Gr Ch Skyerose Brightside Ofthe Road (Sharon Mulgrew)
R/UP NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust Ch Neut Ch Ballydoon Tahitian Beauty (Sharon Mulgrew)
Gawler Kennel Club Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mr Serge Tassan (QLD) Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lornell Grand Design (Mr B Wells & Ms J McDonnell)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kirkdell Watch This Ride (AI) (Chanpema Kennels)
Gawler Kennel Club Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD) Group Specials : Mrs Colleen Stoate (VIC)
BOB and Dog CC: Aust Ch Kirkdell Watch This Ride (AI) (Chanpema Kennels)
Bitch CC: Aust Ch Lornell Grand Design (Mr B Wells & Ms J McDonnell)
20-Jan-2024 (Saturday)
Lang Lang PA&H Association Inc (VIC)
General Specials : Ms Jeanette Lees (VIC) Group Specials : Ms Lesley Fairhall (VIC)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Kelindebar Show Time (L Adams)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kelindebar Show Time (L Adams)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kelindebar Don’t Rock The Boat (Linda Adams)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kelindebar Making Waves (Linda Adams)
Hobart Dog Club Inc (Show 1) (TAS)
General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA) Group Specials : Ms Susan Foster (SA)
Runner Up in Show: Aust Sup Ch Bradorla Ice Chill (Kayla Heenan)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Bradorla Ice Chill (Kayla Heenan)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bradorla Ice Chill (Kayla Heenan)
Hobart Dog Club Inc (Show 2) (TAS)
General Specials : Ms Susan Foster (SA) Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)
Best in Show 1st & Open in Show: Aust Sup Ch Bradorla Ice Chill (Kayla Heenan)
Group 1st & Open in Group: Aust Sup Ch Bradorla Ice Chill (Kayla Heenan)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bradorla Ice Chill (Kayla Heenan)
Warrnambool & District Kennel & Obedience Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Darren Bowey (VIC) Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Gr Ch Skyerose Brightside Ofthe Road (Sharon Mulgrew)
BOB and Dog CC: Aust Ch Spiritrock Two Strong Hearts (Sharon Mulgrew)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Driftway Fly Me To The Moon (Laskelsa Labradors)
Res Bitch CC: Aust Ch Spiritrock London Rose (Sharon Mulgrew)
NEUTER BOB and NEUTER Dog CC: Aust Neut Gr Ch Skyerose Brightside Ofthe Road (Sharon Mulgrew)
Lady Bay Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Miss Beverley Watt (VIC) Group Specials : Mrs Michel A Glover (VIC)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Driftway Fly Me To The Moon (Laskelsa Labradors)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Spiritrock Two Strong Hearts (Sharon Mulgrew)
Open of Breed: Aust Ch Spiritrock London Rose (Sharon Mulgrew)
NEUTER BOB and NEUTER Dog CC: Aust Neut Gr Ch Skyerose Brightside Ofthe Road (Sharon Mulgrew)
General Specials : Miss Rosemary Green (QLD) Group Specials : Mr Steve Yiannou (QLD)
BOB and Dog CC: Aust Ch Kirkdell Watch This Ride (AI) (Chanpema Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Bachdore Han Solo (Lynda & Leon McInnes)
14-Jan-2024 (Sunday)
Bass Valley Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA) Group Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aralyen Presidential Campaign (Vernon / Smith)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kelindebar Words of Wisdom (Mrs J Hocking & Mrs L Adams)
Res Dog CC & Junior of Breed: Zenchel Albertus de Zwarte (AI) (Rebecca Kearney)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (Neut) (T) TS Gr Ch Zenchel Fromelles Honour CD RAE RM QND ORA JD SPD TK.N (Rebecca Kearney)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (Show 1) (SA)
General Specials : Mrs Heather Jones (WA) Group Specials : Mrs Toni Comerford (NSW)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kirkdell Watch This Ride (AI) (Chanpema Kennels)
Minor (Bitch) of Breed: Bachdore Cinnamon Girl (Dr Lynda & Leon McInnes)
Intermediate (Dog) of Breed: Bachdore Han Solo (Lynda & Leon McInnes)
Combined Northern Canine Committee Inc (NSW)
General Specials : Mr John Burgess (QLD) Group Specials : Miss Glenda Goller (QLD)
Minor in Group: Lacote Helena (AI) (Jude Tankard)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Lacote Metropolitan (AI) (Jude Tankard)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Lacote Helena (AI) (Jude Tankard)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (Show 2) - Group 3 Specialty (SA) (S)
General Specials : Mr William Smith (QLD)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kirkdell Watch This Ride (AI) (Chanpema Kennels)
Minor of Breed: Bachdore Cinnamon Girl (Dr Lynda & Leon McInnes)
Intermediate (Dog) of Breed: Bachdore Han Solo (Lynda & Leon McInnes)
13-Jan-2024 (Saturday)
Combined Northern Canine Committee Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA) Group Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)
Runner Up in Show: Aust Ch Terracarol Power Of Song (AI) (Vernon / Hamilton / Smith)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Terracarol Power Of Song (AI) (Vernon / Hamilton / Smith)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Terracarol Power Of Song (AI) (Vernon / Hamilton / Smith)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Lacote Metropolitan (AI) (Jude Tankard)
Minor of Breed: Lacote Helena (AI) (Jude Tankard)
Cranbourne Dog Club (AM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Joanne Rasche (SA) Group Specials : Ms Monica McCaffery (SA)
Aust Bred in Show: Aust Ch Kelindebar Words of Wisdom (Mrs J Hocking & Mrs L Adams)
Aust Bred in Group: Aust Ch Kelindebar Words of Wisdom (Mrs J Hocking & Mrs L Adams)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kelindebar Words of Wisdom (Mrs J Hocking & Mrs L Adams)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aralyen Presidential Campaign (Vernon / Smith)
Baby of Breed: Morndew Dream Chaser (Hugh Vardon & Junius De Silva)
Puppy of Breed: Aust Ch Kelindebar Making Waves (Linda Adams)
Junior (Dog) of Breed: Zenchel Albertus de Zwarte (AI) (Rebecca Kearney)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Dual Ch (Neut) (T) TS Gr Ch Zenchel Fromelles Honour CD RAE RM QND ORA JD SPD TK.N (Rebecca Kearney)
Cranbourne Dog Club (PM Show) (VIC)
General Specials : Ms Monica McCaffery (SA) Group Specials : Mrs Anna Lane (VIC)
Best in Group & Open in Group: Aralyen Presidential Campaign (Vernon / Smith)
Baby in Group: Morndew Dream Chaser (Hugh Vardon & Junius De Silva)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aralyen Presidential Campaign (Vernon / Smith)
Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Kelindebar Words of Wisdom (Mrs J Hocking & Mrs L Adams)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Trisven Spencer Turrin (Mr S W & Mrs P A Smith)
Baby of Breed: Morndew Dream Chaser (Hugh Vardon & Junius De Silva)
Puppy of Breed: Aust Ch Kelindebar Making Waves (Linda Adams)
Junior of Breed: Zenchel Albertus de Zwarte (AI) (Rebecca Kearney)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (Neut) (T) TS Gr Ch Zenchel Fromelles Honour CD RAE RM QND ORA JD SPD TK.N (Rebecca Kearney)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (Show 1) (SA)
General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC) Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Coastaldrift Hes My Boy (Denise Williamson)
Aust Bred in Group: Aust Ch Lornell Gilt Edge (Therese Bussell)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lornell Gilt Edge (Therese Bussell)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kirkdell Watch This Ride (AI) (Chanpema Kennels)
Intermediate of Breed: Bachdore Han Solo (Lynda & Leon McInnes)
Open (Bitch) of Breed: Woodsview Sadie (Denise Williamson)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Coastaldrift Hes My Boy (Denise Williamson)
Combined Northern Canine Committee Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA) Group Specials : Mr John Burgess (QLD)
Best in Show & Open in Show: Aust Ch Terracarol Power Of Song (AI) (Vernon / Hamilton / Smith)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Terracarol Power Of Song (AI) (Vernon / Hamilton / Smith)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Terracarol Power Of Song (AI) (Vernon / Hamilton / Smith)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Lacote Metropolitan (AI) (Jude Tankard)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Lacote Helena (AI) (Jude Tankard)
Southern Midlands Kennel Club (AM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Sue Langford (VIC) Group Specials : Mrs Sue Langford (VIC)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bradorla Ice Chill (Kayla Heenan)
Southern Midlands Kennel Club (PM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD) Group Specials : Ms Suzanne Beinke (SA)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Bradorla Ice Chill (Kayla Heenan)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bradorla Ice Chill (Kayla Heenan)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (Show 2) - Group 3 Specialty (SA) (S)
General Specials : Mrs Heather Jones (WA)
Intermediate in Show: Aust Ch Lornell Gilt Edge (Therese Bussell)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lornell Gilt Edge (Therese Bussell)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kirkdell Watch This Ride (AI) (Chanpema Kennels)
Minor of Breed: Bachdore Cinnamon Girl (Dr Lynda & Leon McInnes)
Intermediate (Dog) of Breed: Bachdore Han Solo (Lynda & Leon McInnes)
12-Jan-2024 (Friday)
Combined Northern Canine Committee Inc (NSW)
General Specials : Miss Glenda Goller (QLD) Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)
Minor in Show: Lacote Helena (AI) (Jude Tankard)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Terracarol Power Of Song (AI) (Vernon / Hamilton / Smith)
Minor in Group: Lacote Helena (AI) (Jude Tankard)
Puppy in Group: Lacote Metropolitan (AI) (Jude Tankard)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Terracarol Power Of Song (AI) (Vernon / Hamilton / Smith)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Lacote Metropolitan (AI) (Jude Tankard)
Minor of Breed: Lacote Helena (AI) (Jude Tankard)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SA)
General Specials : Mr Rick Berwick (WA) Group Specials : Mr Rick Berwick (WA)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kirkdell Watch This Ride (AI) (Chanpema Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lornell Gilt Edge (Therese Bussell)
Intermediate (Dog) of Breed: Bachdore Han Solo (Lynda & Leon McInnes)
7-Jan-2024 (Sunday)
Isis & District Canine Club (QLD)
General Specials : Mrs Heather Jones (WA) Group Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)
Group 2nd: Stormrising Victoria (Rebecca & Joshua Cook)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Stormrising Victoria (Rebecca & Joshua Cook)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sandwoodlabs Heez GotThe Spark (Joshua & Rebecca Cook)
Intermediate of Breed: Shanbrotah Oscar Junior (Chris Luscombe)
Bass Valley Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD) Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kelindebar Words of Wisdom (Mrs J Hocking & Mrs L Adams)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Kelindebar Don’t Rock The Boat (Linda Adams)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kelindebar Making Waves (Linda Adams)
6-Jan-2024 (Saturday)
Isis & District Canine Club (Show 1) (QLD)
General Specials : Mr Zachary Tan (WA) Group Specials : Mr Zachary Tan (WA)
Group 3rd: Aust Ch Sandwoodlabs Heez GotThe Spark (Joshua & Rebecca Cook)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sandwoodlabs Heez GotThe Spark (Joshua & Rebecca Cook)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Stormrising Victoria (Rebecca & Joshua Cook)
Intermediate of Breed: Shanbrotah Oscar Junior (Chris Luscombe)
Isis & District Canine Club (Show 2) (QLD)
General Specials : Mrs Caroline Yate (NSW) Group Specials : Mrs Heather Jones (WA)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Shanbrotah Oscar Junior (Chris Luscombe)
Res Dog CC & State Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Sandwoodlabs Heez GotThe Spark (Joshua & Rebecca Cook)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Stormrising Victoria (Rebecca & Joshua Cook)
South Eastern Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Kerin Hutchings (SA) Group Specials : Mr William Smith (QLD)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Kelindebar Rocky Road (Linda Adams)
Baby of Breed: Morndew Dream Chaser (Hugh Vardon & Junius De Silva)
Puppy of Breed: Aust Ch Kelindebar Making Waves (Linda Adams)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (Neut) (T) TS Gr Ch Zenchel Fromelles Honour CD RAE RM QND ORA JD SPD TK.N (Rebecca Kearney)
South Eastern Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Benita Mangin (QLD) Group Specials : Mrs Benita Mangin (QLD)
Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Kelindebar Rocky Road (Linda Adams)
Baby of Breed: Morndew Dream Chaser (Hugh Vardon & Junius De Silva)
Puppy of Breed: Aust Ch Kelindebar Making Waves (Linda Adams)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Dual Ch (Neut) (T) TS Gr Ch Zenchel Fromelles Honour CD RAE RM QND ORA JD SPD TK.N (Rebecca Kearney)
Tasmanian Kennel Club Inc (AM Show) (TAS)
General Specials : Mr Edward Pickering (NSW) Group Specials : Miss Lauren Schwerdt (SA)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Bradorla Ice Chill (Kayla Heenan)
Baby in Group: Eraky Blacklist (AI) (Mr K & Mrs E Charnock & R Nielsen)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bradorla Ice Chill (Kayla Heenan)
Baby of Breed: Eraky Blacklist (AI) (Mr K & Mrs E Charnock & R Nielsen)
Tasmanian Kennel Club Inc (PM Show) (TAS)
General Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA) Group Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)
Baby in Group: Eraky Blacklist (AI) (Mr K & Mrs E Charnock & R Nielsen)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bradorla Ice Chill (Kayla Heenan)
Baby of Breed: Eraky Blacklist (AI) (Mr K & Mrs E Charnock & R Nielsen)
1-Jan-2024 (Monday)
Dogs Victoria New Years Eve Committee (VIC)
General Specials : Mrs Lee Parker (VIC) Group Specials : Ms Sally Stasytis (VIC)
Minor in Group: Driftway Step Back In Time (Guy Spagnolo)BOB, Dog CC & Minor of Breed: Driftway Step Back In Time (Guy Spagnolo)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Spiritrock Two Strong Hearts (Sharon Mulgrew)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Spiritrock London Rose (Sharon Mulgrew)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Skyerose Brightside Ofthe Road (Sharon Mulgrew)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Ch Neut Ch Ballydoon Tahitian Beauty (Sharon Mulgrew)
31-Dec-2023 (Sunday)
General Specials : Ms Katrina Santas (QLD) Group Specials : Mr Ping Dong (China)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Driftway Midnight Shadow (Guy Spagnolo)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Mavstor The Blacklist (AI) (Ms K Henry)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Mavstor Mission To Glory (AI) (J A Henry)
Group Specials : Mr Andrew Ziebell (QLD)
BOB, Best Dog & Aust Bred of Breed: Mavstor The Blacklist (AI) (Ms K Henry)
NEUTER BOB, Best NEUTER Bitch & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Mavstor Mission To Glory (AI) (J A Henry)
Dogs Victoria New Years Eve Committee (AM Show) (VIC)
General Specials : Ms Noreen Harris (VIC) Group Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Morndew Date With Destiny (AI) (Hugh Vardon)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Morndew Napoleon Bonaparte (AI) (Hugh B Vardon)
Junior of Breed: Zenchel Albertus de Zwarte (AI) (Rebecca Kearney)
Intermediate (Dog) of Breed: Spiritrock Two Strong Hearts (Sharon Mulgrew)
Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Spiritrock London Rose (Sharon Mulgrew)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Skyerose Brightside Ofthe Road (Sharon Mulgrew)
Dogs Victoria New Years Eve Committee (PM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC) Group Specials : Ms Noreen Harris (VIC)
Open in Group: Morndew Napoleon Bonaparte (AI) (Hugh B Vardon)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Morndew Napoleon Bonaparte (AI) (Hugh B Vardon)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Morndew Date With Destiny (AI) (Hugh Vardon)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Spiritrock London Rose (Sharon Mulgrew)
Junior of Breed: Zenchel Albertus de Zwarte (AI) (Rebecca Kearney)
Intermediate of Breed: Spiritrock Two Strong Hearts (Sharon Mulgrew)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Skyerose Brightside Ofthe Road (Sharon Mulgrew)
29-Dec-2023 (Friday)
General Specials : Mr Mathew Morse (VIC) Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Mavstor The Blacklist (AI) (Ms K Henry)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Mavstor Mission To Glory (AI) (J A Henry)
Central Highlands Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW) Group Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)
Minor in Group: Driftway Step Back In Time (Guy Spagnolo)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aralyen Presidential Campaign (Vernon / Smith)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Driftway Step Back In Time (Guy Spagnolo)
Central Highlands Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW) Group Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)
Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Aralyen Presidential Campaign (Vernon / Smith)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aralyen Presidential Campaign (Vernon / Smith)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aralyen Presidential Campaign (Vernon / Smith)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Trisven Spencer Turrin (Mr SW & Mrs PA Smith)
Minor of Breed: Driftway Step Back In Time (Guy Spagnolo)
28-Dec-2023 (Thursday)
General Specials : Mr Graham Kerr (QLD) Group Specials : Mr Blake Wistuba (NSW)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mavstor Carpe Diem (AI) (Ms K Henry)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Gr Ch Mavstor Mission To Glory (AI) (J A Henry)
Lancefield Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Mr Rick Berwick (WA) Group Specials : Mrs Maxeen Hobson (QLD)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Kelindebar Rocky Road (Linda Adams)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aralyen Presidential Campaign (Vernon / Smith)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kelindebar Making Waves (Linda Adams)
Lancefield Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)
General Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD) Group Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kelindebar Show Time (L Adams)R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aralyen Presidential Campaign (Vernon / Smith)
Baby of Breed: Bellbidgee The Memory Remains (AI) (Miss M Purtill)
Puppy of Breed: Aust Ch Kelindebar Making Waves (Linda Adams)
Intermediate (Bitch) of Breed: Bellbidgee Sea Of Diamonds (Miss M Purtill)
Open (Bitch) of Breed: Bellbidgee Shine LikeA Diamond (Miss M Purtill)