Pointer Show Results
The following show results have been submitted to our results system for the Pointer (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.
17-Mar-2024 (Sunday)
General Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand) Group Specials : Mrs Carolyn Cederman (New Zealand)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Inchara Whistlin Dixie (Miss C Fisher)
Building and Amenities All Breeds Championship Shows (WA)
General Specials : Mr Myron Arthur (NSW) Group Specials : Dr Roberta Crouch (SA)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aviarii Maisie (AI) (Ms C E Thompson)
Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Aviarii Errol (AI) (Mr S Kaserer & Miss S Sutherland)
Res Dog CC: Atsira Grants Born to Run (J & Mrs J Ridgewell)
Kerang & District Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Iain Hinde (QLD) Group Specials : Mr Peter Martin (SA)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Lakewinds Makers Mark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
16-Mar-2024 (Saturday)
General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD) Group Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Arista Mystify Me (Colleen Marwood)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Arista Under The Milkyway (Colleen Marwood)
General Specials : Miss Kelly Martin (New Zealand) Group Specials : Mrs Annette Kay O'Carroll (New Zealand)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Inchara Whistlin Dixie (Miss C Fisher)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Inchara Whistlin Dixie (Miss C Fisher)
New England Ladies Kennel Club (NSW)
General Specials : Mrs Annette Kay O'Carroll (New Zealand) Group Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Inchara Whistlin Dixie (Miss C Fisher)
Building and Amenities All Breeds Championship Shows (WA)
General Specials : Mr James Camac (VIC) Group Specials : Mr Myron Arthur (NSW)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Aviarii Errol (AI) (Mr S Kaserer & Miss S Sutherland)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Atsira Grants Born to Run (J & Mrs J Ridgewell)
Cohuna & District Kennel Club (AM Show) (VIC)
General Specials : Mr Duncan McAllister (QLD) Group Specials : Mr Graham Cruse (NSW)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Lakewinds Makers Mark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
Cohuna A P & H Society Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Mr Graham Cruse (NSW) Group Specials : Mr Iain Hinde (QLD)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Lakewinds Makers Mark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
15-Mar-2024 (Friday)
General Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand) Group Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Inchara Whistlin Dixie (Miss C Fisher)
New England Ladies Kennel Club (NSW)
General Specials : Mr Chris Graham (New Zealand) Group Specials : Mr Chris Graham (New Zealand)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Inchara Whistlin Dixie (Miss C Fisher)
Building and Amenities All Breeds Championship Show (WA)
General Specials : Mrs Diana Fenton (NSW) Group Specials : Mr James Camac (VIC)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Aviarii Errol (AI) (Mr S Kaserer & Miss S Sutherland)
Res Dog CC: Atsira Grants Born to Run (J & Mrs J Ridgewell)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aviarii Maisie (AI) (Ms C E Thompson)
Cohuna & District Kennel Club (VIC)
General Specials : Mr Peter Martin (SA) Group Specials : Mr Duncan McAllister (QLD)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Lakewinds Makers Mark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
11-Mar-2024 (Monday)
Warragul & District Kennel & Obedience Club Inc (AM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD) Group Specials : Mr Daniel Aitchison (TAS)
Puppy in Show: Onpoint Shes A Showgirl (Gerald J Munro)
Runner Up in Group: Aust Sup Ch Onpoint A Class Act (Gerald J Munro)
Puppy in Group: Onpoint Shes A Showgirl (Gerald J Munro)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Onpoint A Class Act (Gerald J Munro)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Onpoint Shes A Showgirl (Gerald J Munro)
10-Mar-2024 (Sunday)
Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club (QLD)
General Specials : Ms Eva Fekete (WA) Group Specials : Mrs Jeni Sach (WA)
Intermediate in Group: Aust Ch HiPoint Frozen Assetts (Mr J & Mrs R Mirto & Mr R & Mrs K Logan)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch HiPoint Frozen Assetts (Mr J & Mrs R Mirto & Mr R & Mrs K Logan)
9-Mar-2024 (Saturday)
Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club (Show 1) (QLD)
General Specials : Mrs Jeni Sach (WA) Group Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch HiPoint Frozen Assetts (Mr J & Mrs R Mirto & Mr R & Mrs K Logan)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch HiPoint Frozen Assetts (Mr J & Mrs R Mirto & Mr R & Mrs K Logan)
Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club (Show 2) (QLD)
General Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW) Group Specials : Ms Eva Fekete (WA)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch HiPoint Frozen Assetts (Mr J & Mrs R Mirto & Mr R & Mrs K Logan)
General Specials : Mrs Janelle Mannell (QLD) Group Specials : Mr Steve Yiannou (QLD)
Puppy in Group: Sanmarlitch Tories Rainbow (Sandra McGrath)
State Bred in Group: Aust Ch Sanmarlitch Vision of Victory (Sandra McGrath)
Open in Group: Aust Gr Ch Sanmarlitch Superstition (Colleen Marwood)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sanmarlitch Vision of Victory (Sandra McGrath)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Sanmarlitch Superstition (Colleen Marwood)
Res Dog CC & Minor of Breed: Arista Under The Milkyway (Colleen Marwood)
Puppy of Breed: Sanmarlitch Tories Rainbow (Sandra McGrath)
8-Mar-2024 (Friday)
Tallangatta Show Society Inc (VIC)
General Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW) Group Specials : Mrs Kim Tresidder (NSW)
Puppy in Group: Onpoint Shes A Showgirl (Gerald J Munro)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Onpoint Shes A Showgirl (Gerald J Munro)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Lakewinds Makers Mark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
3-Mar-2024 (Sunday)
General Specials : Mr Zhida Duan (China) Group Specials : Justin Chen (Taiwan)
Intermediate in Group: Aust Ch Rhyll Crushed Ice (Sylvia & Ken Lockwood)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rhyll Crushed Ice (Sylvia & Ken Lockwood)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Aviarii Errol (AI) (Mr S Kaserer & Miss S Sutherland)
Res Dog CC: Atsira Grants Born to Run (J & Mrs J Ridgewell)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aviarii Maisie (AI) (Ms C E Thompson)
2-Mar-2024 (Saturday)
Cradle Coast Kennel Club (AM Show) (TAS)
General Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS) Group Specials : Mrs Robyn Brown (QLD)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Dual T Ch JC Rhyll Dark Storm (Gayle Rickard)
Cradle Coast Kennel Club (PM Show) (TAS)
General Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW) Group Specials : Mr Jonathon Nash (NSW)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Dual T Ch JC Rhyll Dark Storm (Gayle Rickard)
Western Classic - Royal Canin Classic (Show 2) (WA)
General Specials : Ms H Glendinning (Canada) Group Specials : Noppadon Chittiwan (Phillipines)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Atsira Grants Legacy (AI) (J & Mrs J Ridgewell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Atsira Grants Tangelo (J & Mrs J Ridgewell)
Gundog & Heavy Breeds Club of QLD (QLD)
General Specials : Ms Frances Darling (QLD) Group Specials : Mrs Angela Tulk (NSW)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Sanmarlitch Superstition (Colleen Marwood)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sanmarlitch Myles at Arista (Colleen Marwood)
1-Mar-2024 (Friday)
Casino & District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mr Jonathan D F Marshall (VIC) Group Specials : Mr James Camac (VIC)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Sanmarlitch Superstition (Colleen Marwood)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sanmarlitch Myles at Arista (Colleen Marwood)
Western Classic - Dogs West Classic (Show 1) (WA)
General Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines) Group Specials : Mr Phred Wong (Thailand)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Inchara Love At First Sight (Judith Whitehurst)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aviarii Maisie (AI) (Ms C E Thompson)
Res Dog CC & State Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Atsira Grants Legacy (AI) (J & Mrs J Ridgewell)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Aviarii Errol (AI) (Mr S Kaserer & Miss S Sutherland)
25-Feb-2024 (Sunday)
Royal National Capital Agricultural Society (Canberra Royal) (ACT)
General Specials : Mr Paul Lawless (Ireland) Group Specials : Ms Diane Stewart-Ritchie (Ireland)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Zensu Truth N Lies (AI) (Mr B & Mrs H Clarke)
Dorrigo & District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Ms Tania Kirkland (VIC) Group Specials : Mrs Vickie Harris (NSW)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Sanmarlitch Superstition (Colleen Marwood)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sanmarlitch Myles at Arista (Colleen Marwood)
Sovereign City Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Coombs (VIC) Group Specials : Mrs Eleanor (Elle) Coombs (VIC)
Runner Up in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Onpoint A Class Act (Gerald J Munro)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Onpoint A Class Act (Gerald J Munro)
Puppy in Group: Onpoint Shes A Showgirl (Gerald J Munro)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Onpoint A Class Act (Gerald J Munro)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Lakewinds Makers Mark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
Bitch CC & Puppy of Breed: Onpoint Shes A Showgirl (Gerald J Munro)
Baby of Breed: Tintookie Bundy And Dry at Onpoint (Gerald Munro)
24-Feb-2024 (Saturday)
General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC) Group Specials : Ms Lisa Berrill (VIC)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rhyll Crushed Ice (Sylvia & Ken Lockwood)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Aviarii Errol (AI) (Mr S Kaserer & Miss S Sutherland)
Res Dog CC: Atsira Grants Born to Run (J & Mrs J Ridgewell)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aviarii Maisie (AI) (Ms C E Thompson)
Dorrigo & District Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Kay Sneath (VIC) Group Specials : Ms Robynne Spencer (VIC)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sanmarlitch Myles at Arista (Colleen Marwood)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Sanmarlitch Superstition (Colleen Marwood)
Dorrigo & District Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Ms Robynne Spencer (VIC) Group Specials : Mrs Kay Sneath (VIC)
Puppy in Group: Aust Ch Sanmarlitch Myles at Arista (Colleen Marwood)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Sanmarlitch Superstition (Colleen Marwood)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sanmarlitch Myles at Arista (Colleen Marwood)
Rochester A & P Society Inc (VIC)
General Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC) Group Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Lakewinds Makers Mark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Lakewinds Trademark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
23-Feb-2024 (Friday)
General Specials : Mrs Heather Morrison (TAS) Group Specials : Mrs Colleen Stoate (VIC)
Group 4th: Aust Ch Rhyll Crushed Ice (Sylvia & Ken Lockwood)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rhyll Crushed Ice (Sylvia & Ken Lockwood)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Inchara Love At First Sight (Judith Whitehurst)
Res Dog CC: Atsira Grants Born to Run (J & Mrs J Ridgewell)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aviarii Maisie (AI) (Ms C E Thompson)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Rhyll Feather In My Cap CA (Judith Whitehurst)
Central Gippsland Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Keith Brown (New Zealand) Group Specials : Ms Vivienne McLaughlin (VIC)
Runner Up in Group: Aust Sup Ch Onpoint A Class Act (Gerald J Munro)
Baby in Group: Tintookie Bundy And Dry at Onpoint (Gerald Munro)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Onpoint A Class Act (Gerald J Munro)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Onpoint Shes A Showgirl (Gerald J Munro)
Baby of Breed: Tintookie Bundy And Dry at Onpoint (Gerald Munro)
18-Feb-2024 (Sunday)
Maryborough Kennel Club Inc (QLD)
General Specials : Ms Meredith Clegg (VIC) Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Sanmarlitch Tories Rainbow (Sandra McGrath)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sanmarlitch Vision of Victory (Sandra McGrath)
Canine Amenities Club of Victoria Inc (VIC)
General Specials : Ms Anne Collyer (VIC) Group Specials : Mrs Elizabeth Harding (VIC)
Baby in Group: Tintookie Bundy And Dry at Onpoint (Gerald Munro)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Onpoint Shes A Showgirl (Gerald J Munro)
Baby of Breed: Tintookie Bundy And Dry at Onpoint (Gerald Munro)
Albany All Breeds Dog Club (WA)
General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW) Group Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Aviarii Errol (AI) (Mr S Kaserer & Miss S Sutherland)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aviarii Maisie (AI) (Ms C E Thompson)
17-Feb-2024 (Saturday)
Sunshine Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mrs Joyce Sullivan (SA) Group Specials : Mrs Iris Glynn (SA)
Junior in Group: Aust Ch Lakewinds Makers Mark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Lakewinds Makers Mark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
Gulgong Show Society Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Miss Beverley Daines (NSW) Group Specials : Ms Amanda Huggins (NSW)
Intermediate in Group: Aust Ch Breilla Dnt Go Breakn My Heart (AI) (Ms A M Adamopoulos)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breilla Dnt Go Breakn My Heart (AI) (Ms A M Adamopoulos)
Gulgong Show Society Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW) Group Specials : Mr Norm Strathdee (NSW)
Intermediate in Group: Aust Ch Breilla Dnt Go Breakn My Heart (AI) (Ms A M Adamopoulos)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breilla Dnt Go Breakn My Heart (AI) (Ms A M Adamopoulos)
Maryborough Kennel Club Inc (QLD)
General Specials : Ms Cathy Camac (VIC) Group Specials : Ms Sally Stasytis (VIC)
State Bred in Group: Aust Ch Sanmarlitch Vision of Victory (Sandra McGrath)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sanmarlitch Vision of Victory (Sandra McGrath)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Sanmarlitch Tories Rainbow (Sandra McGrath)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Ulla Greenwood (QLD) Group Specials : Mrs Carol Keong (QLD)
Junior in Show: Lakewinds X Marks The Spot (Miss Julie Manser)
Best in Group & Junior in Group: Lakewinds X Marks The Spot (Miss Julie Manser)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Lakewinds X Marks The Spot (Miss Julie Manser)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Inchara First High Flyer (Miss J Manser & Miss C Fisher)
Albany All Breeds Dog Club (WA)
General Specials : Mr Simon Mills (NSW) Group Specials : Mr Simon Mills (NSW)
Aust Bred in Group: Aviarii Maisie (AI) (Ms C E Thompson)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aviarii Maisie (AI) (Ms C E Thompson)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Aviarii Errol (AI) (Mr S Kaserer & Miss S Sutherland)
16-Feb-2024 (Friday)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SA)
General Specials : Mrs Susan Bruno (QLD) Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)
Intermediate in Show: Aust Ch Inchara First High Flyer (Miss J Manser & Miss C Fisher)
Intermediate in Group: Aust Ch Inchara First High Flyer (Miss J Manser & Miss C Fisher)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Inchara First High Flyer (Miss J Manser & Miss C Fisher)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Lakewinds X Marks The Spot (Miss Julie Manser)
11-Feb-2024 (Sunday)
Tuggerah Lakes Kennel & Obed Club Inc (NSW)
General Specials : Mrs Amanda Everson (QLD) Group Specials : Ms Neridah Sharrett (WA)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Zensu Watch This Space (K Holtkamp/ B & H Clarke)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Jane Armatys (QLD) Group Specials : Mrs Anne Sorraghan (VIC)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Inchara First High Flyer (Miss J Manser & Miss C Fisher)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lakewinds X Marks The Spot (Miss Julie Manser)
10-Feb-2024 (Saturday)
General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD) Group Specials : Mr Daryl Brookes (QLD)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Inchara Whistlin Dixie (Miss C Fisher)
Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Sanmarlitch Myles at Arista (Colleen Marwood)
Baby of Breed: Arista Under The Milkyway (Colleen Marwood)
Lyndhurst Canine Country Club (VIC)
General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW) Group Specials : Mr Gary Withers (New Zealand)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Onpoint A Class Act (Gerald J Munro)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Lakewinds Makers Mark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
Bitch CC & Puppy of Breed: Onpoint Shes A Showgirl (Gerald J Munro)
Baby of Breed: Tintookie Bundy And Dry at Onpoint (Gerald Munro)
Tuggerah Lakes Kennel & Obed Club Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Miss Natasha Ryan (WA) Group Specials : Mr Peter Flynn (SA)
Junior in Group: Aust Ch Zensu Watch This Space (K Holtkamp/ B & H Clarke)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Zensu Watch This Space (K Holtkamp/ B & H Clarke)
Tuggerah Lakes Kennel & Obed Club Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mrs Ida Homer (WA) Group Specials : Miss Natasha Ryan (WA)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Zensu Watch This Space (K Holtkamp/ B & H Clarke)
Crookwell A P & H A Society (NSW)
General Specials : Mr Jim Black (NSW) Group Specials : Dr William Crozier (NSW)
Runner Up in Show & Intermediate in Show: Aust Sup Ch Chesterhope I Call T Shots (Imp NZ) (Mr B Threadgold-Wallace)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Chesterhope I Call T Shots (Imp NZ) (Mr B Threadgold-Wallace)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Chesterhope I Call T Shots (Imp NZ) (Mr B Threadgold-Wallace)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (AM Show) (SA)
General Specials : Mr Anton Weil (QLD) Group Specials : Mr David Strachan (VIC)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Inchara First High Flyer (Miss J Manser & Miss C Fisher)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Inchara First High Flyer (Miss J Manser & Miss C Fisher)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lakewinds X Marks The Spot (Miss Julie Manser)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (PM Show) - Group 3 Specialty (SA) (S)
General Specials : Mr Brett Thompson (QLD)
Intermediate in Show: Aust Ch Inchara First High Flyer (Miss J Manser & Miss C Fisher)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Inchara First High Flyer (Miss J Manser & Miss C Fisher)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lakewinds X Marks The Spot (Miss Julie Manser)
9-Feb-2024 (Friday)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SA)
General Specials : Mr David Strachan (VIC) Group Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Inchara First High Flyer (Miss J Manser & Miss C Fisher)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lakewinds X Marks The Spot (Miss Julie Manser)
4-Feb-2024 (Sunday)
Wollongong & District Kennel Club (NSW)
General Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA) Group Specials : Mrs Dianne Lee (VIC)
Runner Up in Group: Aust Ch Breilla Dnt Go Breakn My Heart (AI) (Ms A M Adamopoulos)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breilla Dnt Go Breakn My Heart (AI) (Ms A M Adamopoulos)
Dogs NSW Illawarra & South Eastern Region (NSW)
General Specials : Mr J Wu (China) Group Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Breilla Dnt Go Breakn My Heart (AI) (Ms A M Adamopoulos)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breilla Dnt Go Breakn My Heart (AI) (Ms A M Adamopoulos)
Ulverstone Kennel Club Inc (TAS)
General Specials : Mr Mukul Vaid (India) Group Specials : Mrs A Vaid (India)
Puppy in Show: Onpoint Shes A Showgirl (Gerald J Munro)
Group 4th: Aust Sup Ch Tyeanbo Take Another Look (G Munro)
Puppy in Group: Onpoint Shes A Showgirl (Gerald J Munro)
BOB and Dog CC [CACIB]: Aust Sup Ch Tyeanbo Take Another Look (G Munro)
R/UP BOB, Bitch CC & Champion Class (Bitch) of Breed [CACIB]: Aust Ch Rosenfeld Firework (Chris Lowe)
Res Dog CC [Res CACIB]: Dual T Ch JC Rhyll Dark Storm (Gayle Rickard)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Onpoint Shes A Showgirl (Gerald J Munro)
General Specials : Mrs Jeni Sach (WA) Group Specials : Mrs Jeni Sach (WA)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rhyll Crushed Ice (Sylvia & Ken Lockwood)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Atsira Grants Born to Run (J & Mrs J Ridgewell)
3-Feb-2024 (Saturday)
Dogs NSW Illawarra & South Eastern Region (NSW)
General Specials : Mrs Dianne Lee (VIC) Group Specials : Ms Judith Oliver (VIC)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Aust Ch Chesterhope She痴 A Cyclone (Imp NZ) (Mr B Threadgold-Wallace, Mrs D O誰eill & Miss J O誰eill)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Chesterhope She痴 A Cyclone (Imp NZ) (Mr B Threadgold-Wallace, Mrs D O誰eill & Miss J O誰eill)
General Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC) Group Specials : Mr Cameron Cavallo (VIC)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Lakewinds Makers Mark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
Ulverstone Kennel Club Inc (AM Show) (TAS)
General Specials : Mr Hans Almgren (Sweden) Group Specials : Mr J Sattapunkeeree (Thailand)
Minor in Group: Onpoint Shes A Showgirl (Gerald J Munro)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Tyeanbo Take Another Look (G Munro)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Rosenfeld Firework (Chris Lowe)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Dual T Ch JC Rhyll Dark Storm (Gayle Rickard)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Onpoint Shes A Showgirl (Gerald J Munro)
Ulverstone Kennel Club Inc (PM Show) (TAS)
General Specials : Mr J Sattapunkeeree (Thailand) Group Specials : Mr Mukul Vaid (India)
Minor in Group: Onpoint Shes A Showgirl (Gerald J Munro)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Tyeanbo Take Another Look (G Munro)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Dual T Ch JC Rhyll Dark Storm (Gayle Rickard)
Bitch CC & Minor of Breed: Onpoint Shes A Showgirl (Gerald J Munro)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Rosenfeld Firework (Chris Lowe)
General Specials : Mr Tyron Atkinson (VIC) Group Specials : Mr Tyron Atkinson (VIC)
Minor in Show: Onpoint Shes A Showgirl (Gerald J Munro)
Minor in Group: Onpoint Shes A Showgirl (Gerald J Munro)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Rosenfeld Firework (Chris Lowe)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Onpoint Shes A Showgirl (Gerald J Munro)
Aust Bred of Breed: Dual T Ch JC Rhyll Dark Storm (Gayle Rickard)
General Specials : Mrs Susan Shrigley (WA) Group Specials : Mr Zachary Tan (WA)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aviarii Maisie (AI) (Ms C E Thompson)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Aviarii Errol (AI) (Mr S Kaserer & Miss S Sutherland)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Atsira Grants Born to Run (J & Mrs J Ridgewell)
2-Feb-2024 (Friday)
Wollongong & District Kennel Club (NSW)
General Specials : Miss Edwina Thomas (NSW) Group Specials : Mrs Justine Blyth (TAS)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breilla Dnt Go Breakn My Heart (AI) (Ms A M Adamopoulos)
Ulverstone Kennel Club Inc (TAS)
General Specials : Mr Keith Simmons (New Zealand) Group Specials : Mrs Robyn Williams (New Zealand)
Minor in Group: Onpoint Shes A Showgirl (Gerald J Munro)
Aust Bred in Group: Dual T Ch JC Rhyll Dark Storm (Gayle Rickard)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Dual T Ch JC Rhyll Dark Storm (Gayle Rickard)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Rosenfeld Firework (Chris Lowe)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Onpoint Shes A Showgirl (Gerald J Munro)
28-Jan-2024 (Sunday)
General Specials : Ms Jenny Sayers (WA) Group Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)
Puppy in Show: Aust Ch Chesterhope She痴 A Cyclone (Imp NZ) (Mr B Threadgold-Wallace, Mrs D O誰eill & Miss J O誰eill)
Best in Group & Puppy in Group: Aust Ch Chesterhope She痴 A Cyclone (Imp NZ) (Mr B Threadgold-Wallace, Mrs D O誰eill & Miss J O誰eill)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Chesterhope She痴 A Cyclone (Imp NZ) (Mr B Threadgold-Wallace, Mrs D O誰eill & Miss J O誰eill)
General Specials : Miss Beverley Daines (NSW) Group Specials : Mrs Tracie Buckley (NSW)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rhyll Crushed Ice (Sylvia & Ken Lockwood)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aviarii Maisie (AI) (Ms C E Thompson)
Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Aviarii Errol (AI) (Mr S Kaserer & Miss S Sutherland)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Atsira Grants Born to Run (J & Mrs J Ridgewell)
Baby of Breed: Rhyll Speechless (C Gutzelt)
General Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC) Group Specials : Ms Anne Lenne (VIC)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Lakewinds Makers Mark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
All Breeds Kennel Association Inc (AM Show) (TAS)
General Specials : Mr Les Bradney (NSW) Group Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)
Aust Bred in Group: Dual T Ch JC Rhyll Dark Storm (Gayle Rickard)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Dual T Ch JC Rhyll Dark Storm (Gayle Rickard)
All Breeds Kennel Association Inc (PM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW) Group Specials : Mrs Danielle Dryburgh (NSW)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Dual T Ch JC Rhyll Dark Storm (Gayle Rickard)
27-Jan-2024 (Saturday)
Gold Coast Canine Club (Show 1) (QLD)
General Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW) Group Specials : Mr Peter Frost (VIC)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Sanmarlitch Superstition (Colleen Marwood)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Sanmarlitch Myles at Arista (Colleen Marwood)
Baby of Breed: Arista Under The Milkyway (Colleen Marwood)
Gold Coast Canine Club (Show 2) (QLD)
General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW) Group Specials : Mrs Louanne Donald (NSW)
Minor in Group: Aust Ch Sanmarlitch Myles at Arista (Colleen Marwood)
Junior in Group: Aust Ch Inchara Whistlin Dixie (Miss C Fisher)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Inchara Whistlin Dixie (Miss C Fisher)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Sanmarlitch Myles at Arista (Colleen Marwood)
Baby of Breed: Arista Under The Milkyway (Colleen Marwood)
General Specials : Mrs Joanne Heard (SA) Group Specials : Mr Andrew Beattie (WA)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rhyll Crushed Ice (Sylvia & Ken Lockwood)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Atsira Grants Born to Run (J & Mrs J Ridgewell)
Baby of Breed: Rhyll Speechless (C Gutzelt)
Western Tiers Kennel Club (AM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Danielle Dryburgh (NSW) Group Specials : Mr Les Bradney (NSW)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Dual T Ch JC Rhyll Dark Storm (Gayle Rickard)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Dual T Ch JC Rhyll Dark Storm (Gayle Rickard)
Western Tiers Kennel Club (PM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD) Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Dual T Ch JC Rhyll Dark Storm (Gayle Rickard)
Adelaide Kennel Club Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC) Group Specials : Mrs Lyn King (VIC)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Zensu Truth N Lies (AI) (Mr B & Mrs H Clarke)
Adelaide Kennel Club Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Ms Jeanette Lees (VIC) Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Zensu Truth N Lies (AI) (Mr B & Mrs H Clarke)
Australia Day International Dog Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Kikuhiko Kashiwagi (Japan) Group Specials : Mrs Debbie Hull (New Zealand)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Onpoint A Class Act (Gerald J Munro)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Onpoint Shes A Showgirl (Gerald J Munro)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Lakewinds Makers Mark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
Dogs ACT (PM - Group 3 Show) (ACT) (S)
General Specials : Ms Kerry King (SA)
Runner Up in Show & Puppy in Show: Aust Ch Chesterhope She痴 A Cyclone (Imp NZ) (Mr B Threadgold-Wallace, Mrs D O誰eill & Miss J O誰eill)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Chesterhope She痴 A Cyclone (Imp NZ) (Mr B Threadgold-Wallace, Mrs D O誰eill & Miss J O誰eill)
26-Jan-2024 (Friday)
General Specials : Ms Donna Morris (NSW) Group Specials : Ms Julie O'Flynn (NSW)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Sanmarlitch Superstition (Colleen Marwood)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Inchara Whistlin Dixie (Miss C Fisher)
Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Sanmarlitch Myles at Arista (Colleen Marwood)
Baby of Breed: Arista Under The Milkyway (Colleen Marwood)
General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW) Group Specials : Mrs Joanne Heard (SA)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Aviarii Errol (AI) (Mr S Kaserer & Miss S Sutherland)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aviarii Maisie (AI) (Ms C E Thompson)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Atsira Grants Born to Run (J & Mrs J Ridgewell)
Baby of Breed: Rhyll Speechless (C Gutzelt)
Australia Day International Dog Club Inc (VIC)
General Specials : Ms Carrie Paine (NSW) Group Specials : Ms Carrie Paine (NSW)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Lakewinds Makers Mark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
Dogs ACT (PM - Group 3 Show) (ACT) (S)
General Specials : Ms Eva Fekete (WA)
Dog CC & Minor of Breed: Silvagun Smooth Operator (AI) (Silvagun)
21-Jan-2024 (Sunday)
Lady Bay Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC) Group Specials : Ms Robyn Price-Killeen (VIC)
Runner Up in Group: Aust Sup Ch Onpoint A Class Act (Gerald J Munro)
Puppy in Group: Aust Ch Lakewinds Makers Mark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Onpoint A Class Act (Gerald J Munro)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Lakewinds Makers Mark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Onpoint Shes A Showgirl (Gerald J Munro)
Gawler Kennel Club Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mr Serge Tassan (QLD) Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)
Puppy in Show: Lakewinds X Marks The Spot (Miss Julie Manser)
Puppy in Group: Lakewinds X Marks The Spot (Miss Julie Manser)
Intermediate in Group: Aust Ch Inchara First High Flyer (Miss J Manser & Miss C Fisher)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Inchara First High Flyer (Miss J Manser & Miss C Fisher)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lakewinds X Marks The Spot (Miss Julie Manser)
Gawler Kennel Club Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD) Group Specials : Mrs Colleen Stoate (VIC)
Group 4th: Aust Sup Ch Aspyre Tongue in Cheek (Miss J Manser / Mr J & Mrs A Lumsden / Miss S Higham)
BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Aspyre Tongue in Cheek (Miss J Manser / Mr J & Mrs A Lumsden / Miss S Higham)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Inchara First High Flyer (Miss J Manser & Miss C Fisher)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Lakewinds X Marks The Spot (Miss Julie Manser)
20-Jan-2024 (Saturday)
Hobart Dog Club Inc (Show 1) (TAS)
General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA) Group Specials : Ms Susan Foster (SA)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Rosenfeld Firework (Chris Lowe)
Hobart Dog Club Inc (Show 2) (TAS)
General Specials : Ms Susan Foster (SA) Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Rosenfeld Firework (Chris Lowe)
Warrnambool & District Kennel & Obedience Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Darren Bowey (VIC) Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)
Group 2nd: Aust Sup Ch Onpoint A Class Act (Gerald J Munro)
Puppy in Group: Onpoint Shes A Showgirl (Gerald J Munro)
BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Onpoint A Class Act (Gerald J Munro)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Onpoint Shes A Showgirl (Gerald J Munro)
Lady Bay Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Miss Beverley Watt (VIC) Group Specials : Mrs Michel A Glover (VIC)
Runner Up in Group: Aust Sup Ch Onpoint A Class Act (Gerald J Munro)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Onpoint A Class Act (Gerald J Munro)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Onpoint Shes A Showgirl (Gerald J Munro)
General Specials : Miss Rosemary Green (QLD) Group Specials : Mr Steve Yiannou (QLD)
Group 2nd: Aust Sup Ch Aspyre Tongue in Cheek (Miss J Manser / Mr J & Mrs A Lumsden / Miss S Higham)
BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Aspyre Tongue in Cheek (Miss J Manser / Mr J & Mrs A Lumsden / Miss S Higham)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Inchara First High Flyer (Miss J Manser & Miss C Fisher)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Lakewinds X Marks The Spot (Miss Julie Manser)
14-Jan-2024 (Sunday)
Combined Northern Canine Committee Inc (NSW)
General Specials : Mr John Burgess (QLD) Group Specials : Miss Glenda Goller (QLD)
Intermediate in Show: Aust Ch Breilla Dnt Go Breakn My Heart (AI) (Ms A M Adamopoulos)
Intermediate in Group: Aust Ch Breilla Dnt Go Breakn My Heart (AI) (Ms A M Adamopoulos)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breilla Dnt Go Breakn My Heart (AI) (Ms A M Adamopoulos)
13-Jan-2024 (Saturday)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (Show 1) (SA)
General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC) Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)
Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Aspyre Tongue in Cheek (Miss J Manser / Mr J & Mrs A Lumsden / Miss S Higham)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Aspyre Tongue in Cheek (Miss J Manser / Mr J & Mrs A Lumsden / Miss S Higham)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Aspyre Tongue in Cheek (Miss J Manser / Mr J & Mrs A Lumsden / Miss S Higham)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Lakewinds X Marks The Spot (Miss Julie Manser)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Inchara First High Flyer (Miss J Manser & Miss C Fisher)
Southern Midlands Kennel Club (AM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Sue Langford (VIC) Group Specials : Mrs Sue Langford (VIC)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Rosenfeld Firework (Chris Lowe)
Southern Midlands Kennel Club (PM Show) (TAS)
General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD) Group Specials : Ms Suzanne Beinke (SA)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Rosenfeld Firework (Chris Lowe)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (Show 2) - Group 3 Specialty (SA) (S)
General Specials : Mrs Heather Jones (WA)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Aspyre Tongue in Cheek (Miss J Manser / Mr J & Mrs A Lumsden / Miss S Higham)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Inchara First High Flyer (Miss J Manser & Miss C Fisher)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Lakewinds X Marks The Spot (Miss Julie Manser)
12-Jan-2024 (Friday)
Australian Dog Show Scene Pty Ltd (SA)
General Specials : Mr Rick Berwick (WA) Group Specials : Mr Rick Berwick (WA)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Inchara First High Flyer (Miss J Manser & Miss C Fisher)
Bitch CC & Puppy of Breed: Lakewinds X Marks The Spot (Miss Julie Manser)
7-Jan-2024 (Sunday)
Isis & District Canine Club (QLD)
General Specials : Mrs Heather Jones (WA) Group Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sanmarlitch Vision of Victory (Sandra McGrath)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Arista Mystify Me (Colleen Marwood)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sanmarlitch Myles at Arista (Colleen Marwood)
Baby of Breed: Arista Under The Milkyway (Colleen Marwood)
Bass Valley Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD) Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Lakewinds Makers Mark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
6-Jan-2024 (Saturday)
Isis & District Canine Club (Show 1) (QLD)
General Specials : Mr Zachary Tan (WA) Group Specials : Mr Zachary Tan (WA)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Arista Mystify Me (Colleen Marwood)
Baby of Breed: Arista Under The Milkyway (Colleen Marwood)
Isis & District Canine Club (Show 2) (QLD)
General Specials : Mrs Caroline Yate (NSW) Group Specials : Mrs Heather Jones (WA)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sanmarlitch Vision of Victory (Sandra McGrath)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Arista Mystify Me (Colleen Marwood)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sanmarlitch Myles at Arista (Colleen Marwood)
Baby of Breed: Arista Under The Milkyway (Colleen Marwood)
1-Jan-2024 (Monday)
Dogs Victoria New Years Eve Committee (VIC)
General Specials : Mrs Lee Parker (VIC) Group Specials : Ms Sally Stasytis (VIC)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Lakewinds Makers Mark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Lakewinds Trademark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
31-Dec-2023 (Sunday)
General Specials : Ms Katrina Santas (QLD) Group Specials : Mr Ping Dong (China)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Inchara Whistlin Dixie (Miss C Fisher)
Dogs Victoria New Years Eve Committee (AM Show) (VIC)
General Specials : Ms Noreen Harris (VIC) Group Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Aust Ch Lakewinds Makers Mark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Lakewinds Makers Mark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Lakewinds Trademark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
Dogs Victoria New Years Eve Committee (PM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC) Group Specials : Ms Noreen Harris (VIC)
Puppy in Show: Aust Ch Lakewinds Makers Mark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Aust Ch Lakewinds Makers Mark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Lakewinds Makers Mark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Lakewinds Trademark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
30-Dec-2023 (Saturday)
General Specials : Mr Glenn Wilshier (QLD) Group Specials : Ms Katrina Santas (QLD)
Junior in Group: Aust Ch Inchara Whistlin Dixie (Miss C Fisher)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Inchara Whistlin Dixie (Miss C Fisher)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Sanmarlitch Myles at Arista (Colleen Marwood)
Baby of Breed: Arista Under The Milkyway (Colleen Marwood)
29-Dec-2023 (Friday)
General Specials : Mr Mathew Morse (VIC) Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sanmarlitch Superstition (Colleen Marwood - Arista Pointers)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Sanmarlitch Myles at Arista (Colleen Marwood)
Baby of Breed: Arista Under The Milkyway (Colleen Marwood)
Central Highlands Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW) Group Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)
Runner Up in Group: Aust Gr Ch Lakewinds Trademark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
Puppy in Group: Aust Ch Lakewinds Makers Mark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Lakewinds Trademark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Lakewinds Makers Mark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
Central Highlands Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW) Group Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Gr Ch Lakewinds Trademark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
Puppy in Group: Aust Ch Lakewinds Makers Mark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Lakewinds Trademark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Lakewinds Makers Mark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
28-Dec-2023 (Thursday)
General Specials : Mr Graham Kerr (QLD) Group Specials : Mr Blake Wistuba (NSW)
Baby in Group: Arista Under The Milkyway (Colleen Marwood)
Junior in Group: Aust Ch Inchara Whistlin Dixie (Miss C Fisher)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Inchara Whistlin Dixie (Miss C Fisher)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Sanmarlitch Myles at Arista (Colleen Marwood)
Baby of Breed: Arista Under The Milkyway (Colleen Marwood)
Lancefield Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Mr Rick Berwick (WA) Group Specials : Mrs Maxeen Hobson (QLD)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Lakewinds Trademark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Lakewinds Makers Mark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
Lancefield Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)
General Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD) Group Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)
Puppy in Group: Aust Ch Lakewinds Makers Mark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Lakewinds Makers Mark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Lakewinds Trademark (Mr T Atkinson & Miss J Jolly)