Rhodesian Ridgeback Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Rhodesian Ridgeback (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

18-Aug-2018 (Saturday)

Brisbane Royal Show (QLD)

General Specials : Mr Carlos Flaquer (Brazil)   Group Specials : Mrs Peggy Guitierrez-Otaro (Mexico)

R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Adbesare Coco's Curtain Call (AI) (Miss S Wheatley)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Adbesare National Affair (Sarah Wheatley)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Adbesare National Rendezvous (Sarah Wheatley)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Adbesare Khi Different Song (AI) (Miss S Wheatley)


12-Aug-2018 (Sunday)

All Breeds Pink Support Show (WA)

State Bred in Group: Aust Ch Santasi Dangerous Liaisons (S Taylor)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Santasi Dangerous Liaisons (S Taylor)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Santasi Great Expectations (S Taylor)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)


Lillydale Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr M Anderson (South Africa)   Group Specials : Mr M Anderson (South Africa)

Open in Group: Aust Sup Ch Nambala Acopie ET (Imp NZ) (Brent & Gina Stanyon)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nambala Acopie ET (Imp NZ) (Brent & Gina Stanyon)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shelridge Dangerous Moonlite (Graham Kohler)
Res Bitch CC: Aust Ch Otesha Thandi (Sheena Drai)
Minor (Dog) of Breed: Usakose Lets Play Mind Games (Miss S Hinton & Mrs S Taylor)
Intermediate (Bitch) of Breed: Otesha Kikisa (Nicole Patterson)


Bay City All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Barbara Balaam (QLD)   Group Specials : Mrs Barbara Balaam (QLD)

Intermediate in Group: Seablueridge Sister Golden Hair (Trish Gonzalez)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Seablueridge Sister Golden Hair (Trish Gonzalez)
Baby of Breed: Seablueridge Madonna (Trish Gonzalez)


Northern Districts Kennel & Obedience Club Inc (SA)

General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)   Group Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)

Runner Up in Group: Aust Ch Caprivi Run The Gauntlet (Cheryl Currie)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Caprivi Run The Gauntlet (Cheryl Currie)



11-Aug-2018 (Saturday)

Lillydale Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Pierluigi Buratti (Italy)   Group Specials : Mrs Karen Furk (Sth Africa)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shelridge Dangerous Moonlite (Graham Kohler)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Otesha Thandi (Sheena Drai)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Nambala Acopie ET (Imp NZ) (Brent & Gina Stanyon)
Junior of Breed: Otesha Kellan (D Edgar)
Intermediate of Breed: Otesha Kikisa (Nicole Patterson)
Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Nambala Acayla (Imp NZ) (Brent & Gina Stanyon)


Bay City All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mrs Robyn Wallis (VIC)

Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Seablueridge Sister Golden Hair (Trish Gonzalez)
Baby of Breed: Seablueridge Madonna (Trish Gonzalez)


Bay City All Breeds Kennel Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)   Group Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC)

Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Seablueridge Sister Golden Hair (Trish Gonzalez)
Baby of Breed: Seablueridge Madonna (Trish Gonzalez)


Northern Districts Kennel & Obedience Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)   Group Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Azubuike Midnight Dreams (Sheryl Masson)


5-Aug-2018 (Sunday)

Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Tringham (QLD)

BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Santasi Dangerous Liaisons (S Taylor)


Campbelltown & Districts All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)   Group Specials : Mr Wayne Lewis (NSW)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Ch Lowehund Athena (Karen & Gary Sippl)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Lowehund Athena (Karen & Gary Sippl)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Juzrival Bett She Will (A Barter/ L Fletcher/ J Rae/ D Hasiuk)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Juzrival Amarok (AI) (A Barter & L Fletcher)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Lowehund Athena (Karen & Gary Sippl)


Campbelltown & Districts All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Dr Karen Hedberg (NSW)   Group Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW)

Puppy in Show: Juzrival Bett She Will (A Barter/ L Fletcher/ J Rae/ D Hasiuk)
Puppy in Group: Juzrival Bett She Will (A Barter/ L Fletcher/ J Rae/ D Hasiuk)
R/UP BOB, Best Dog & Aust Bred of Breed: Aust Ch Juzrival Amarok (AI) (A Barter & L Fletcher)
Reserve Bitch & Puppy of Breed: Juzrival Bett She Will (A Barter/ L Fletcher/ J Rae/ D Hasiuk)


Wagga Wagga All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr William Stevenson (NSW)   Group Specials : Mr Andrew Brown (QLD)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
Puppy in Group: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)


Isis District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Glen Vernon (NSW)   Group Specials : Mr Glen Vernon (NSW)

State Bred in Group: Aust Ch Seablueridge Babylon (T Mankowski)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Seablueridge Babylon (T Mankowski)
Baby of Breed: Seablueridge MarianeFaithful (Gitta Libby)


Northern Classic Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD)   Group Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD)

R/UP BOB, Best Bitch & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Adbesare Coco's Curtain Call (AI) (Miss S Wheatley)
Junior of Breed: Adbesare National Affair (Sarah Wheatley)
Junior (Bitch) of Breed: Adbesare National Rendezvous (Sarah Wheatley)


Northern Classic Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)   Group Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)

R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Adbesare Coco's Curtain Call (AI) (Miss S Wheatley)
Res Dog CC & Junior of Breed: Adbesare National Affair (Sarah Wheatley)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Seablueridge Sister Golden Hair (Trish Gonzalez)
Baby of Breed: Seablueridge Madonna (Trish Gonzalez)
Junior (Bitch) of Breed: Adbesare National Rendezvous (Sarah Wheatley)


Metropolitan Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)   Group Specials : Ms Monica McCaffery (SA)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Caprivi Run The Gauntlet (Cheryl Currie)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Caprivi Run The Gauntlet (Cheryl Currie)


4-Aug-2018 (Saturday)

Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Mr John Hutchison (VIC)

Minor in Group: Elangeni Disturbing The Peace (AI) (D/ L & E Friedland)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Elangeni Disturbing The Peace (AI) (D/ L & E Friedland)
Res Bitch CC: Elangeni Peace Of Work (AI) (D/ L & E Friedland)


Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Sharon Edmunds (NSW)   Group Specials : Mr John Kellow (SA)

Puppy in Group: Elangeni Peace Of Work (AI) (D/ L & E Friedland)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Elangeni Peace Of Work (AI) (D/ L & E Friedland)
Res Dog CC & Minor of Breed: Elangeni Disturbing The Peace (AI) (D/ L & E Friedland)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)

R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Umkimzulu DarkWings DarkWords (Mrs Julie Carr)


Wagga Wagga All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Andrew Brown (QLD)   Group Specials : Mr William Stevenson (NSW)

Minor in Group: Kysaridge Aurelias Gaia (Helen Mosslar)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kysaridge Aurelias Gaia (Helen Mosslar)


Eaglehawk Kennel Club Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mr Zachary Tan (WA)   Group Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)

Junior in Group: Etosha Freyja of the Asgard (Anna Lane)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Etosha Uatu of the Asgard (Anna Lane)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Etosha Freyja of the Asgard (Anna Lane)
Res Dog CC & Minor of Breed: Otesha Hondo (Ms C Newhouse)
Baby of Breed: Shangoridge Hey Soul Sista (J Southgate)


Eaglehawk Kennel Club Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)   Group Specials : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)

R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Etosha Freyja of the Asgard (Anna Lane)
Res Dog CC & Minor of Breed: Otesha Hondo (Ms C Newhouse)
Baby of Breed: Shangoridge Hey Soul Sista (J Southgate)


Pine Rivers A.H. & I. Association (QLD)

General Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)   Group Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)

Runner Up in Group: Aust Ch Adbesare Coco's Curtain Call (AI) (Miss S Wheatley)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Adbesare Coco's Curtain Call (AI) (Miss S Wheatley)
Dog CC & Junior of Breed: Adbesare National Affair (Sarah Wheatley)
Junior (Bitch) of Breed: Adbesare National Rendezvous (Sarah Wheatley)


Isis District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Peter Bennett (SA)   Group Specials : Mr Brett Thompson (NSW)

R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Seablueridge Madiba (Gitta Libby)
Baby of Breed: Seablueridge MarianeFaithful (Gitta Libby)


Hervey Bay Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Brett Thompson (NSW)   Group Specials : Mr Peter Bennett (SA)

Baby in Group: Seablueridge MarianeFaithful (Gitta Libby)
Junior in Group: Seablueridge Madiba (Gitta Libby)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Seablueridge Babylon (T Mankowski)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Seablueridge Madiba (Gitta Libby)
Baby of Breed: Seablueridge MarianeFaithful (Gitta Libby)


Northern Classic Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)   Group Specials : Mr Stephen Wraith (VIC)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Adbesare Coco's Curtain Call (AI) (Miss S Wheatley)
Res Dog CC & Junior of Breed: Adbesare National Affair (Sarah Wheatley)
Baby of Breed: Seablueridge Madonna (Trish Gonzalez)
Junior (Bitch) of Breed: Adbesare National Rendezvous (Sarah Wheatley)
Intermediate of Breed: Seablueridge Sister Golden Hair (Trish Gonzalez)


3-Aug-2018 (Friday)

Wagga Wagga All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)

Puppy in Group: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)


Bendigo Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Anthony E Johnson (WA)   Group Specials : Mr Kevin J Summers (VIC)

R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Etosha Freyja of the Asgard (Anna Lane)


29-Jul-2018 (Sunday)

Harden Murrumburrah Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Lynn Butler (NSW)   Group Specials : Mr Lynn Butler (NSW)

Minor in Group: Lionslea Wen ThLast Sword Is Drawn (AI) (Paula Batten/Kym Balcomb)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Thunder Rising (P J Batten)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Dawn Of Justice (P J Batten)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)
Baby of Breed: Lionslea The Equalizer (Paula Batten)
Minor of Breed: Lionslea Wen ThLast Sword Is Drawn (AI) (Paula Batten/Kym Balcomb)


All Breeds Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Mathew Morse (VIC)   Group Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)

BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Santasi Dangerous Liaisons (S Taylor)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Santasi Great Expectations (S Taylor)


Ladies Kennel Association of Qld (QLD)

General Specials : Mr Shane Thomas (QLD)   Group Specials : Mr Shane Thomas (QLD)

Open in Group: Aust Ch Adbesare Coco's Curtain Call (AI) (Miss S Wheatley)
BOB, Best Bitch & Open of Breed: Aust Ch Adbesare Coco's Curtain Call (AI) (Miss S Wheatley)
Reserve Dog & Junior (Dog) of Breed: Adbesare National Affair (Sarah Wheatley)
Minor of Breed: Chilolo CHN Cool Samara (Julie David)


Ladies Kennel Association of Qld (QLD)

General Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)   Group Specials : Ms Kerry King (SA)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Adbesare Coco's Curtain Call (AI) (Miss S Wheatley)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Starridge Nulli Secondus (AI) (Lucy Besnard & Lee Hunt)
Res Dog CC & Junior of Breed: Adbesare National Affair (Sarah Wheatley)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Chilolo CHN Cool Samara (Julie David)
Junior (Bitch) of Breed: Adbesare National Rendezvous (Sarah Wheatley)


Gladstone Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)   Group Specials : Mrs Narelle Hammond (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Caprivi Grace Under Fire (Susan Carige & Cheryl Currie)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Caprivi Grace Under Fire (Susan Carige & Cheryl Currie)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Caprivi Lets Be Famous (Susan Carige & Cheryl Currie)


Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Julio Rueda (Uruguay)   Group Specials : Mr Shaun Watson (Cyprus)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr & Neut Ch Mikozi Gracious Villain ET RN DWDF S HTM S (V Macgill)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Caprivi Run The Gauntlet (Cheryl Currie)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Ridgeretreat Dont Stop Me Now (Amanda Oakes)
Puppy of Breed: Aust Ch Almazart Dolce Vitta (Almazart Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Mikozi Gracious Villain ET RN DWDF S HTM S (V Macgill)



28-Jul-2018 (Saturday)

Harden Murrumburrah Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)   Group Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)

Minor in Group: Lionslea Wen ThLast Sword Is Drawn (AI) (Paula Batten/Kym Balcomb)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Thunder Rising (P J Batten)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Dawn Of Justice (P J Batten)
Baby of Breed: Kysaridge Aurelias Gaia (Helen Mosslar)
Minor of Breed: Lionslea Wen ThLast Sword Is Drawn (AI) (Paula Batten/Kym Balcomb)


Royal Agricultural Society of the NT (NT)

General Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)   Group Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shelridge Weapon Of Choice (Mr A & Mrs B Mc Villy)


Heidelberg & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mr Daniel Aitchison (TAS)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Etosha Uatu of the Asgard (Anna Lane)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Nambala Acayla (Imp NZ) (Brent & Gina Stanyon)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Otesha Nakala (M Howell)
Junior of Breed: Otesha Kya (Michelle Howell)
Intermediate of Breed: Otesha Kikisa (Nicole Patterson)


All Breeds Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Eric Soti (SA)   Group Specials : Mrs Robyn Brown (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Umkimzulu DarkWings DarkWords (Mrs Julie Carr)


Ladies Kennel Association of Qld (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Maureen Hanley (NSW)   Group Specials : Mr William Mooney (VIC)

Baby in Group: Homerij My Happy Valentine (Peter Cattach)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Adbesare Coco's Curtain Call (AI) (Miss S Wheatley)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Seablueridge Sister Golden Hair (Trish Gonzalez)
Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Starridge Nulli Secondus (AI) (Lucy Besnard & Lee Hunt)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Adbesare National Affair (Sarah Wheatley)
Baby of Breed: Homerij My Happy Valentine (Peter Cattach)
Baby (Bitch) of Breed: Seablueridge Madonna (Trish Gonzalez)
Minor of Breed: Chilolo CHN Cool Samara (Julie David)
Junior of Breed: Adbesare National Rendezvous (Sarah Wheatley)


Ladies Kennel Association of Qld (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mr William Mooney (VIC)   Group Specials : Mrs Kay Sneath (VIC)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Adbesare Coco's Curtain Call (AI) (Miss S Wheatley)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Seablueridge Sister Golden Hair (Trish Gonzalez)
Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Starridge Nulli Secondus (AI) (Lucy Besnard & Lee Hunt)
Baby of Breed: Homerij My Happy Valentine (Peter Cattach)
Baby (Bitch) of Breed: Seablueridge Madonna (Trish Gonzalez)
Minor of Breed: Chilolo CHN Cool Samara (Julie David)
Junior of Breed: Adbesare National Rendezvous (Sarah Wheatley)
Junior (Dog) of Breed: Adbesare National Affair (Sarah Wheatley)


Gladstone Kennel Club Inc (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Narelle Hammond (NSW)   Group Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Caprivi Grace Under Fire (Susan Carige & Cheryl Currie)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Caprivi Lets Be Famous (Susan Carige & Cheryl Currie)


Gladstone Kennel Club Inc (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Caprivi Grace Under Fire (Susan Carige & Cheryl Currie)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Caprivi Lets Be Famous (Susan Carige & Cheryl Currie)


Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Shaun Watson (Cyprus)   Group Specials : Mrs Jan Brownlie (New Zealand)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Caprivi Run The Gauntlet (Cheryl Currie)
Puppy of Breed: Aust Ch Almazart Dolce Vitta (Almazart Kennels)


27-Jul-2018 (Friday)

Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Tung-Lin Wu (Taiwan)   Group Specials : Mr Tung-Lin Wu (Taiwan)

Puppy in Group: Aust Ch Almazart Dolce Vitta (Almazart Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Caprivi Run The Gauntlet (Cheryl Currie)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Almazart Dolce Vitta (Almazart Kennels)


22-Jul-2018 (Sunday)

Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Yanina Smith (TAS)   Group Specials : Ms Yanina Smith (TAS)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Seablueridge High n Dry (Joni Fraser / Trish Gonzalez)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Seablueridge Sister Golden Hair (Trish Gonzalez)
Baby of Breed: Seablueridge Madonna (Trish Gonzalez)


Lyndhurst Canine Country Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)   Group Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nambala Acopie ET (Imp NZ) (Brent & Gina Stanyon)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Etosha Uatu of the Asgard (Anna Lane)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Shelridge Dangerous Moonlite (Graham Kohler)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Etosha Freyja of the Asgard (Anna Lane)


North of the Harbour All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Shaun Watson (Cyprus)   Group Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Ballahond Oceans Bilu (Sandra Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ballahond Tarn Bilu RN (Sandra Bell)
Puppy of Breed: Elangeni Disturbing The Peace (AI) (D/ L & E Friedland)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)
R/UP NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust Ch Lowehund Athena (Karen & Gary Sippl)


Rockhampton Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Y Kang (Korea)   Group Specials : Mr L Hahn (Korea)

State Bred in Group: Aust Ch Seablueridge Babylon (T Mankowski)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Seablueridge Babylon (T Mankowski)
Baby of Breed: Indigo Park Tamu Akelia (Terry Mankowski)


Cairns City Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Ms Esther Joseph (VIC)   Group Specials : Ms Esther Joseph (VIC)

Intermediate in Group: Aust Ch Usakose Halo Be Thy Name (AI) (Sharron Taylor)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Usakose Bluechips National Rio (AI) (Mrs S Taylor)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Usakose Halo Be Thy Name (AI) (Sharron Taylor)


21-Jul-2018 (Saturday)

Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Teena Sloan (TAS)   Group Specials : Ms Teena Sloan (TAS)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Seablueridge High n Dry (Joni Fraser / Trish Gonzalez)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Seablueridge Sister Golden Hair (Trish Gonzalez)
Baby of Breed: Seablueridge Madonna (Trish Gonzalez)


Melbourne Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)   Group Specials : Mr Glenn Wilshier (QLD)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shelridge Dangerous Moonlite (Graham Kohler)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Etosha Uatu of the Asgard (Anna Lane)
Res Bitch CC: Etosha Freyja of the Asgard (Anna Lane)
Junior of Breed: Otesha Kellan (D Edgar)



Rockhampton Kennel Club Inc (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mr L Hahn (Korea)   Group Specials : Mr Y Kang (Korea)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Seablueridge Babylon (T Mankowski)
Baby of Breed: Indigo Park Tamu Akelia (Terry Mankowski)


Rockhampton Kennel Club Inc (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)

Baby in Group: Indigo Park Tamu Akelia (Terry Mankowski)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Seablueridge Babylon (T Mankowski)
Baby of Breed: Indigo Park Tamu Akelia (Terry Mankowski)


Cairns City Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)   Group Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)

Intermediate in Group: Aust Ch Usakose Halo Be Thy Name (AI) (Sharron Taylor)
State Bred in Group: Aust Ch Usakose Bluechips National Rio (AI) (Mrs S Taylor)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Usakose Halo Be Thy Name (AI) (Sharron Taylor)
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Usakose Bluechips National Rio (AI) (Mrs S Taylor)


20-Jul-2018 (Friday)

Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr John Connell (TAS)   Group Specials : Mr John Connell (TAS)

Minor in Group: Valeighunter Halo on Monday (AI) (Denise Mitchell)
R/UP BOB & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Seablueridge Bear (D Mitchell)
Bitch CC & Minor of Breed: Valeighunter Halo on Monday (AI) (Denise Mitchell)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Seablueridge Sister Golden Hair (Trish Gonzalez)
Baby of Breed: Seablueridge Madonna (Trish Gonzalez)


North of the Harbour All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)   Group Specials : Mr Shaun Watson (Cyprus)

Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cedarrose Promises of Injabulo (AI) JC (Mrs Denise Sutcliffe & Mrs V Page)


15-Jul-2018 (Sunday)

Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Yu-Feng Zee (Taiwan)   Group Specials : Mr O Toyokawa (Japan)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ballahond Tarn Bilu RN (Sandra Bell)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)


Dandenong Poultry & Kennel Society Inc (VIC)

General Specials : Mr Peter Frost (VIC)   Group Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)

Junior in Show: Etosha Freyja of the Asgard (Anna Lane)
Junior in Group: Etosha Freyja of the Asgard (Anna Lane)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Etosha Uatu of the Asgard (Anna Lane)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Etosha Freyja of the Asgard (Anna Lane)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Otesha Thandi (Sheena Drai)
Minor of Breed: Otesha Nakala (M Howell)


Junior Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mr Darren Bowey (VIC)   Group Specials : Mr Darren Bowey (VIC)

Runner Up in Group: Aust Ch Caprivi Run The Gauntlet (Cheryl Currie)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Caprivi Run The Gauntlet (Cheryl Currie)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Azubuike Midnight Dreams (Sheryl Masson)


Bungendore & Palerang District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Ronald Besoff (NSW)   Group Specials : Mrs Anne Raymond (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Thunder Rising (P J Batten)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Lionslea Wen ThLast Sword Is Drawn (AI) (Paula Batten/Kym Balcomb)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Dawn Of Justice (P J Batten)


Hound Club of Qld (QLD) (S)

General Specials : Miss Joanne Townsend (New Zealand)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Seablueridge Bear (D Mitchell)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Seablueridge Sister Golden Hair (Trish Gonzalez)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Adbesare National Rendezvous (Sarah Wheatley)
Minor of Breed: Valeighunter Halo on Monday (AI) (Denise Mitchell)
Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Adbesare Coco's Curtain Call (AI) (Miss S Wheatley)


West Australian Kennel Club Winter Festival Show (WA)

General Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)   Group Specials : Mr Shhart Sharma (India)

R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Tannu Cheap Thrills (Tanya Nugent)


14-Jul-2018 (Saturday)

Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)   Group Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)
Aust Bred in Group: Aust Ch Ballahond Tarn Bilu RN (Sandra Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ballahond Tarn Bilu RN (Sandra Bell)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)


Metropolitan Canine Association Inc (VIC)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)

R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nambala Acopie ET (Imp NZ) (Brent & Gina Stanyon)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Otesha Kya (Michelle Howell)


Tennant Creek & District Show Society (NT)

General Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)   Group Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)

Best in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Shelridge Weapon Of Choice (Mr A & Mrs B Mc Villy)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Shelridge Weapon Of Choice (Mr A & Mrs B Mc Villy)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shelridge Weapon Of Choice (Mr A & Mrs B Mc Villy)


Junior Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Ms Tracie Edwards (SA)   Group Specials : Mrs Shannon Perkins (SA)

Aust Bred in Group: Aust Ch Ridgeretreat Dont Stop Me Now (Amanda Oakes)
BOB, Best Dog & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ridgeretreat Dont Stop Me Now (Amanda Oakes)


Junior Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)   Group Specials : Mrs Gail Arkell (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Caprivi Run The Gauntlet (Cheryl Currie)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ridgeretreat Dont Stop Me Now (Amanda Oakes)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Azubuike Midnight Dreams (Sheryl Masson)


West Australian Kennel Club Inc (FCI Winter Festival Show) (WA)

General Specials : Mr Shhart Sharma (India)   Group Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)

BOB and Dog CC [CACIB]: Santasi Great Expectations (S Taylor)



Bungendore & Palerang District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)   Group Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)

Baby in Group: Kysaridge Aurelias Gaia (Helen Mosslar)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Dawn Of Justice (P J Batten)
Baby of Breed: Kysaridge Aurelias Gaia (Helen Mosslar)
Puppy of Breed: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)


Samford & District Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Mr Peter Cutler (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Adbesare Coco's Curtain Call (AI) (Miss S Wheatley)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Seablueridge Sister Golden Hair (Trish Gonzalez)
Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Adbesare National Affair (Sarah Wheatley)
Baby of Breed: Chilolo CHN Cool Samara (Julie David)
Junior of Breed: Adbesare National Rendezvous (Sarah Wheatley)


13-Jul-2018 (Friday)

Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr O Toyokawa (Japan)   Group Specials : Yu-Feng Zee (Taiwan)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ballahond Tarn Bilu RN (Sandra Bell)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)


Tennant Creek & District Show Society (NT)

General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)   Group Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)

Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Shelridge Weapon Of Choice (Mr A & Mrs B Mc Villy)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Shelridge Weapon Of Choice (Mr A & Mrs B Mc Villy)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shelridge Weapon Of Choice (Mr A & Mrs B Mc Villy)


Bungendore & Palerang District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Kenneth Hodge (NSW)   Group Specials : Mr Ronald Besoff (NSW)

Baby in Group: Lionslea The Equalizer (Paula Batten)
Minor in Group: Lionslea Wen ThLast Sword Is Drawn (AI) (Paula Batten/Kym Balcomb)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Dawn Of Justice (P J Batten)
Res Dog CC & Minor of Breed: Lionslea Wen ThLast Sword Is Drawn (AI) (Paula Batten/Kym Balcomb)
Baby of Breed: Lionslea The Equalizer (Paula Batten)
Puppy of Breed: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)


8-Jul-2018 (Sunday)

EPIC Advance Dog Sports Extravaganza (ACT)

General Specials : Mr Alex Rojas (Mexico)   Group Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Dawn Of Justice (P J Batten)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Thunder Rising (P J Batten)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Lionslea Wen ThLast Sword Is Drawn (AI) (Paula Batten/Kym Balcomb)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Lionslea Aint Nuthn Sweet About Me (Paula Batten)


Lismore & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Ms Anne Collyer (VIC)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Seablueridge Sister Golden Hair (Trish Gonzalez)
Res Dog CC: Seablueridge Johan Ninja (Patricia Gaye Gonzalez)
Baby of Breed: Seablueridge Madonna (Trish Gonzalez)


Hawkesbury Kennel Club Inc (SHOW A) (NSW)

General Specials : Mr Lynn Butler (NSW)   Group Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Lowehund Athena (Karen & Gary Sippl)
Res Dog CC & Graduate of Breed: Magombe King Of Rock and Roll (Jan Baker)
Res Bitch CC & Novice of Breed: Magombe The White Witch (Jan Baker)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Lowehund Athena (Karen & Gary Sippl)


Hawkesbury Kennel Club Inc (SHOW B) (NSW)

General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)   Group Specials : Mr Gabor Markotany (NSW)

Res Dog CC & Graduate of Breed: Magombe King Of Rock and Roll (Jan Baker)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cedarrose Promises of Injabulo (AI) JC (Mrs Denise Sutcliffe & Mrs V Page)
Novice of Breed: Magombe The White Witch (Jan Baker)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Lowehund Athena (Karen & Gary Sippl)


KCC Park Show (VIC)

General Specials : Mr John W Thompson (VIC)   Group Specials : Mr Ray Barter (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shelridge Dangerous Moonlite (Graham Kohler)
Dog CC & Junior of Breed: Otesha Kellan (D Edgar)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #422) (NT)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shelridge Weapon Of Choice (Mr A & Mrs B Mc Villy)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #423) (NT)

General Specials : Mr John Rice (SA)   Group Specials : Mr John Rice (SA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shelridge Weapon Of Choice (Mr A & Mrs B Mc Villy)


The Murray Valley Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Robert Redhead (SA)   Group Specials : Mrs Connie Redhead (SA)

Runner Up in Show: Aust Ch Caprivi Run The Gauntlet (Cheryl Currie)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Caprivi Run The Gauntlet (Cheryl Currie)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Caprivi Run The Gauntlet (Cheryl Currie)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Shakuru Here I Go Again (Rebecca Lamb)


Beenleigh & District Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr E Bertolla (Brazil)   Group Specials : Mr E Bertolla (Brazil)

Baby of Breed: Chilolo CHN Cool Samara (Julie David)


Beenleigh & District Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Jason Attridge (QLD)   Group Specials : Mrs Nadia Attridge (QLD)

Baby of Breed: Chilolo CHN Cool Samara (Julie David)


7-Jul-2018 (Saturday)

EPIC Advance Dog Sports Extravaganza (ACT)

General Specials : Mr Norman Deschuymere (Belgium)   Group Specials : Mr Norman Deschuymere (Belgium)

BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Dawn Of Justice (P J Batten)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Lionslea Aint Nuthn Sweet About Me (Paula Batten)
Baby of Breed: Lionslea The Equalizer (Paula Batten)


Lismore & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mr Arthur Fry (VIC)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Homerij Queen of Hearts (Peter Cattach)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Homerij Queen of Hearts (Peter Cattach)
Res Dog CC: Seablueridge Johan Ninja (Patricia Gaye Gonzalez)
Baby of Breed: Seablueridge Madonna (Trish Gonzalez)


Penrith Kennel & Obedience Club Inc (BLUE SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Mrs Sandra Stocks (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ballahond White Satin Bay CCD RA ET (Sandra Bell)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cedarrose Promises of Injabulo (AI) JC (Mrs Denise Sutcliffe & Mrs V Page)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)


Penrith Kennel & Obedience Club Inc (RED SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Barbara Skilton (NSW)   Group Specials : Mrs Rosemary Easton (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Ballahond Oceans Bilu (Sandra Bell)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cedarrose Promises of Injabulo (AI) JC (Mrs Denise Sutcliffe & Mrs V Page)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)


Junior Kennel Club of Victoria Inc (VIC)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mr Alan Hunt (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Ch Shelridge Dangerous Moonlite (Graham Kohler)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shelridge Dangerous Moonlite (Graham Kohler)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nambala Acopie ET (Imp NZ) (Brent & Gina Stanyon)
Res Bitch CC: Aust Ch Otesha Thandi (Sheena Drai)
Intermediate of Breed: Otesha Kikisa (Nicole Patterson)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #420) (NT)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shelridge Weapon Of Choice (Mr A & Mrs B Mc Villy)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #421) (NT)

General Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)   Group Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shelridge Weapon Of Choice (Mr A & Mrs B Mc Villy)


The Murray Valley Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Mrs Elizabeth Jackson (WA)

BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Caprivi Run The Gauntlet (Cheryl Currie)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Shakuru Here I Go Again (Rebecca Lamb)


The Murray Valley Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Connie Redhead (SA)   Group Specials : Mr Robert Redhead (SA)

Best in Show 1st: Aust Ch Caprivi Run The Gauntlet (Cheryl Currie)
Group 1st: Aust Ch Caprivi Run The Gauntlet (Cheryl Currie)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Caprivi Run The Gauntlet (Cheryl Currie)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Shakuru Here I Go Again (Rebecca Lamb)


Hills Kennel Club of WA (WA)

General Specials : Mr Robert Beattie (WA)   Group Specials : Mrs Cherri Seeber (WA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Santasi Great Expectations (S Taylor)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Santasi Dangerous Liaisons (S Taylor)
Res Dog CC: Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)


Hills Kennel Club of WA (WA)

General Specials : Mr Rick Berwick (WA)   Group Specials : Mrs Lee Parker (WA)

R/UP BOB, Best Dog & Intermediate of Breed: Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)


Beenleigh & District Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Ms Lee Anne Bateman (Canada)   Group Specials : Mr F Tang (Taiwan)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Adbesare Coco's Curtain Call (AI) (Miss S Wheatley)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Adbesare National Affair (Sarah Wheatley)
Baby (Bitch) of Breed: Chilolo CHN Cool Samara (Julie David)
Junior of Breed: Adbesare National Rendezvous (Sarah Wheatley)


Dayboro Show Society (QLD)

General Specials : Miss Rosemary Green (QLD)   Group Specials : Mr Duncan McAllister (QLD)

Baby in Group: Indigo Park Tamu Akelia (Terry Mankowski)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Seablueridge Babylon (T Mankowski)
Baby of Breed: Indigo Park Tamu Akelia (Terry Mankowski)


Callide Valley Canine Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)   Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Caprivi Lets Be Famous (Susan Carige & Cheryl Currie)


Dogs ACT Group Specialty - Hound Group (ACT) (S)

General Specials : Hitoshi Sayama (Japan)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Thunder Rising (P J Batten)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Dawn Of Justice (P J Batten)
Res Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Lionslea Aint Nuthn Sweet About Me (Paula Batten)
Baby of Breed: Lionslea The Equalizer (Paula Batten)
Minor of Breed: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)
Puppy of Breed: Lionslea Wen ThLast Sword Is Drawn (AI) (Paula Batten/Kym Balcomb)


6-Jul-2018 (Friday)

EPIC Advance Dog Sports Extravaganza (ACT)

General Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand)   Group Specials : Mr Alex Rojas (Mexico)

BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Dawn Of Justice (P J Batten)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Lionslea Wen ThLast Sword Is Drawn (AI) (Paula Batten/Kym Balcomb)
Baby of Breed: Lionslea The Equalizer (Paula Batten)


Lismore & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Anne Collyer (VIC)   Group Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)

Baby in Group: Seablueridge Madonna (Trish Gonzalez)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Seablueridge Sister Golden Hair (Trish Gonzalez)
Baby of Breed: Seablueridge Madonna (Trish Gonzalez)


Central Australian Show Society Inc (NT)

General Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)   Group Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)

Runner Up in Group: Aust Ch Shelridge Weapon Of Choice (Mr A & Mrs B Mc Villy)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shelridge Weapon Of Choice (Mr A & Mrs B Mc Villy)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #419) (NT)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shelridge Weapon Of Choice (Mr A & Mrs B Mc Villy)


Beenleigh & District Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr R Natividad (Phillipines)   Group Specials : Ms Lee Anne Bateman (Canada)

Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Adbesare National Affair (Sarah Wheatley)
Baby of Breed: Chilolo CHN Cool Samara (Julie David)
Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Adbesare Coco's Curtain Call (AI) (Miss S Wheatley)


Dogs ACT Group Specialty - Hound Group (ACT) (S)

General Specials : Ms Monika Blaha (Austria)

Puppy in Show: Lionslea Wen ThLast Sword Is Drawn (AI) (Paula Batten/Kym Balcomb)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Lionslea Wen ThLast Sword Is Drawn (AI) (Paula Batten/Kym Balcomb)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Dawn Of Justice (P J Batten)
Baby of Breed: Lionslea The Equalizer (Paula Batten)


1-Jul-2018 (Sunday)

Walcha Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Ballahond Oceans Bilu (Sandra Bell)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Ballahond Oceans Bilu (Sandra Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ballahond White Satin Bay CCD RA ET (Sandra Bell)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)


Riverina District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mr Arthur Fry (VIC)

Baby of Breed: Kysaridge Aurelias Gaia (Helen Mosslar)


Junior Kennel Club of NSW (NSW)

General Specials : Mr R Dawson (PHIL)   Group Specials : Mr H van den Berg (Holland)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Dawn Of Justice (P J Batten)
Baby of Breed: Lionslea The Equalizer (Paula Batten)
Puppy of Breed: Lionslea Wen ThLast Sword Is Drawn (AI) (Paula Batten/Kym Balcomb)


Canine Amenities Club of Victoria Inc (VIC)

General Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)   Group Specials : Mrs Michel A Glover (VIC)

Junior in Group: Etosha Freyja of the Asgard (Anna Lane)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Etosha Freyja of the Asgard (Anna Lane)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Etosha Uatu of the Asgard (Anna Lane)


Gympie Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Sharron Taylor (QLD)   Group Specials : Mr Peter Frost (VIC)

Baby in Show: Chilolo CHN Cool Joe Cool (Rosemary Green)
Baby in Group: Chilolo CHN Cool Joe Cool (Rosemary Green)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Jelany Red Nikaya For Chilolo (Imp RUS) (Rosemary Green)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Seablueridge Babylon (T Mankowski)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Chilolo CD Tanami Taboo (AI) (R Green / E Marshall)
Baby of Breed: Chilolo CHN Cool Joe Cool (Rosemary Green)


Geraldton & Districts Kennels Club Inc (WA)

General Specials : Mr Peter Bennett (SA)   Group Specials : Mr Peter Bennett (SA)

Junior in Group: Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Umkimzulu DarkWings DarkWords (Mrs Julie Carr)
Res Dog CC & Junior of Breed: Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)


30-Jun-2018 (Saturday)

Walcha Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Ballahond Oceans Bilu (Sandra Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ballahond White Satin Bay CCD RA ET (Sandra Bell)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)


Riverina District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Mrs Lesley Childs (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Juzrival Amarok (AI) (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Juzrival Bett She Will (A Barter/ L Fletcher/ J Rae/ D Hasiuk)


The Sydney Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr H van den Berg (Holland)   Group Specials : Mrs J Quiros-Kubat (Argentina)

Baby in Group: Lionslea The Equalizer (Paula Batten)
Res Dog CC: Aust Gr Ch Lionslea Thunder Rising (P J Batten)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Dawn Of Justice (P J Batten)
Baby of Breed: Lionslea The Equalizer (Paula Batten)


Victorian Poultry & Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)   Group Specials : Mr Brian Hobbs (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Otesha Kellan (D Edgar)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Otesha Nakala (M Howell)


Gympie Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Iain Hinde (VIC)   Group Specials : Mr Iain Hinde (VIC)

Baby in Show: Chilolo CHN Cool Joe Cool (Rosemary Green)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Jelany Red Nikaya For Chilolo (Imp RUS) (Rosemary Green)
Baby in Group: Chilolo CHN Cool Joe Cool (Rosemary Green)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Jelany Red Nikaya For Chilolo (Imp RUS) (Rosemary Green)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Seablueridge Babylon (T Mankowski)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Chilolo CD Tanami Taboo (AI) (R Green / E Marshall)
Baby of Breed: Chilolo CHN Cool Joe Cool (Rosemary Green)


Gympie Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Liane Horne (QLD)   Group Specials : Mrs Lesley Roebig (QLD)

Baby in Group: Chilolo CHN Cool Joe Cool (Rosemary Green)
Baby of Breed: Chilolo CHN Cool Joe Cool (Rosemary Green)


Port Pirie Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)   Group Specials : Mr Robert Lucas (NSW)

Runner Up in Group: Aust Ch Caprivi Run The Gauntlet (Cheryl Currie)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Caprivi Run The Gauntlet (Cheryl Currie)


Port Pirie Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)   Group Specials : Mrs Joan Bray (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Caprivi Run The Gauntlet (Cheryl Currie)


Geraldton & Districts Kennels Club Inc (WA)

General Specials : Mrs Barbara Marsh (VIC)   Group Specials : Mrs Barbara Marsh (VIC)

Runner Up in Group & Junior in Group: Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Umkimzulu DarkWings DarkWords (Mrs Julie Carr)


29-Jun-2018 (Friday)

Walcha Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)   Group Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)

Aust Bred in Show: Aust Gr Ch Ballahond Oceans Bilu (Sandra Bell)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Ballahond Oceans Bilu (Sandra Bell)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Ballahond Oceans Bilu (Sandra Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ballahond White Satin Bay CCD RA ET (Sandra Bell)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)


Riverina District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Ms Judith Woolley (ACT)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)


The Sydney Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Zererino Silva (Portugal)   Group Specials : Mr R Dawson (PHIL)

Dog CC & Puppy of Breed: Lionslea Wen ThLast Sword Is Drawn (AI) (Paula Batten/Kym Balcomb)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Thunder Rising (P J Batten)


Redcliffe A H & I Society (QLD)

General Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)   Group Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Jelany Red Nikaya For Chilolo (Imp RUS) (Rosemary Green)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Jelany Red Nikaya For Chilolo (Imp RUS) (Rosemary Green)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Chilolo CD Tanami Taboo (AI) (R Green / E Marshall)
Baby of Breed: Chilolo CHN Cool Joe Cool (Rosemary Green)


24-Jun-2018 (Sunday)

Coonabarabran Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Glen Vernon (NSW)   Group Specials : Mr Glen Vernon (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ballahond White Satin Bay CCD RA ET (Sandra Bell)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)


Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Zachary Tan (WA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
Res Dog CC & Minor of Breed: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)


Southern Region Hound Club of NSW (NSW) (S)

General Specials : Mr Sylvano E Cassingena (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)


Durack Grounds Committee Amenities Show (QLD)

General Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)   Group Specials : Mr David Kill (QLD)

Baby in Group: Chilolo CHN Cool Samara (Julie David)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Seablueridge Bear (D Mitchell)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Adbesare Coco's Curtain Call (AI) (Miss S Wheatley)
Baby of Breed: Chilolo CHN Cool Samara (Julie David)
Junior of Breed: Adbesare National Rendezvous (Sarah Wheatley)
Junior (Dog) of Breed: Adbesare National Affair (Sarah Wheatley)


Adelaide Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)   Group Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)

Runner Up in Group: Aust Ch Caprivi Run The Gauntlet (Cheryl Currie)
Puppy in Group: Aust Ch Almazart Dolce Vitta (Almazart Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Caprivi Run The Gauntlet (Cheryl Currie)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Almazart Dolce Vitta (Almazart Kennels)


Canine Stewards Association of WA (WA)

General Specials : Ms Frances Darling (QLD)   Group Specials : Mrs Pauline F Barclay (VIC)

Intermediate in Group: Santasi Great Expectations (S Taylor)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Santasi Great Expectations (S Taylor)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Umkimzulu DarkWings DarkWords (Mrs Julie Carr)
Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Santasi Dangerous Liaisons (S Taylor)
Junior of Breed: Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)


23-Jun-2018 (Saturday)

Coonabarabran Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mrs Stefanie Smith (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)
Open in Group: Aust Ch Ballahond White Satin Bay CCD RA ET (Sandra Bell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Ballahond Oceans Bilu (Sandra Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ballahond White Satin Bay CCD RA ET (Sandra Bell)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)


Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Raymond Wall (TAS)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB & Res Dog CC: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)


Southern Region Hound Club of NSW (NSW) (S)

General Specials : Mr Nathan McGreevy (QLD)

Minor in Show: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)


Woodford A P & I Assoc (QLD)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Mrs Benita Mangin (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Adbesare Coco's Curtain Call (AI) (Miss S Wheatley)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Seablueridge Madiba (Gitta Libby)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Starridge Nulli Secondus (AI) (Lucy Besnard & Lee Hunt)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Adbesare National Rendezvous (Sarah Wheatley)
Baby of Breed: Homerij My Happy Valentine (Peter Cattach)
Aust Bred (Dog) of Breed: Seablueridge Johan Ninja (Patricia Gaye Gonzalez)


Adelaide Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)   Group Specials : Mrs Leanne Duval (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Almazart Dolce Vitta (Almazart Kennels)


Fremantle Dog Club (WA)

General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)   Group Specials : Ms Frances Darling (QLD)

Intermediate in Group: Santasi Great Expectations (S Taylor)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Umkimzulu DarkWings DarkWords (Mrs Julie Carr)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Santasi Great Expectations (S Taylor)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Ngoma Clara Schumann (Monique Robins)
Junior of Breed: Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)


22-Jun-2018 (Friday)

Coonabarabran Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Stefanie Smith (NSW)   Group Specials : Mr Myron Arthur (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)
Open in Group: Aust Ch Ballahond White Satin Bay CCD RA ET (Sandra Bell)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ballahond White Satin Bay CCD RA ET (Sandra Bell)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)


Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Mr Zachary Tan (WA)   Group Specials : Mrs Carol Hobday (VIC)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)


Kalbar Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Mrs Rhonda Lane (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Seablueridge Bear (D Mitchell)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Valeighunter Halo on Monday (AI) (Denise Mitchell)


21-Jun-2018 (Thursday)

Mackay Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Denise Smith (QLD)   Group Specials : Mrs Denise Smith (QLD)

Intermediate in Show: Aust Ch Usakose Halo Be Thy Name (AI) (Sharron Taylor)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Usakose Halo Be Thy Name (AI) (Sharron Taylor)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Usakose Halo Be Thy Name (AI) (Sharron Taylor)


17-Jun-2018 (Sunday)

Building & Amenities Championship Show (WA)

General Specials : Dr Peter J Tallentire (WA)   Group Specials : Ms Julia Van Dinter (WA)

State Bred in Group: Santasi Great Expectations (S Taylor)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Santasi Great Expectations (S Taylor)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Santasi Dangerous Liaisons (S Taylor)
Res Dog CC & Junior of Breed: Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)


Yass District Kennel & Training Club Inc (NSW)

General Specials : J A De Medeiros Neto (Brazil)   Group Specials : J A De Medeiros Neto (Brazil)

Baby in Group: Lionslea The Equalizer (Paula Batten)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Dawn Of Justice (P J Batten)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Lionslea Wen ThLast Sword Is Drawn (AI) (Paula Batten/Kym Balcomb)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Lionslea Aint Nuthn Sweet About Me (Paula Batten)
Baby of Breed: Lionslea The Equalizer (Paula Batten)


Cranbourne Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Joanne Sewell (WA)   Group Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW)

Aust Bred in Show: Aust Ch Etosha Uatu of the Asgard (Anna Lane)
Aust Bred in Group: Aust Ch Etosha Uatu of the Asgard (Anna Lane)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Etosha Uatu of the Asgard (Anna Lane)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Etosha Freyja of the Asgard (Anna Lane)


Brisbane Water Legacy Dog Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mrs Carole Doherty (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Ballahond Oceans Bilu (Sandra Bell)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Ballahond Oceans Bilu (Sandra Bell)


Brisbane Water Legacy Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Mr Graham Cruse (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ballahond White Satin Bay CCD RA ET (Sandra Bell)


Riverland Dog Training & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Caprivi Im Chuck Bass (Miss Cheryl Currie)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Caprivi Im Chuck Bass (Miss Cheryl Currie)


Isis & District Canine Club (QLD)

General Specials : Mrs Justine Blyth (TAS)   Group Specials : Mrs Justine Blyth (TAS)

Minor in Group: Marmatia GS Hurricane Kane (AI) (Mrs Russell & Mrs Fejer)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Seablueridge Babylon (T Mankowski)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Marmatia GS Hurricane Kane (AI) (Mrs Russell & Mrs Fejer)


Queensland Kennel Council (QLD)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Ms Judith Oliver (VIC)

Baby in Group: Chilolo CHN Cool Samara (Julie David)
Baby of Breed: Chilolo CHN Cool Samara (Julie David)


Queensland Kennel Council (QLD)

General Specials : Mr Michael Yates (QLD)   Group Specials : Mrs Lesley Roebig (QLD)

Baby (Bitch) of Breed: Chilolo CHN Cool Samara (Julie David)


16-Jun-2018 (Saturday)

Building & Amenities Championship Show (WA)

General Specials : Mrs Sue J Mallia (WA)   Group Specials : Mrs Jeni Sach (WA)

BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Santasi Dangerous Liaisons (S Taylor)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Santasi Great Expectations (S Taylor)
Res Dog CC & Junior of Breed: Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)


Dogs NSW Public Relations Committee (Dogs On Show) (NSW)

General Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)   Group Specials : Mrs Pauline F Barclay (VIC)

Bred by Exhibitor in Group: Aust Gr Ch Ballahond Oceans Bilu (Sandra Bell)
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Gr Ch Ballahond Oceans Bilu (Sandra Bell)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Ballahond White Satin Bay CCD RA ET (Sandra Bell)


Yass District Kennel & Training Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)   Group Specials : Ms Rosana Knapp dos Santos (Brazil)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Lionslea Wen ThLast Sword Is Drawn (AI) (Paula Batten/Kym Balcomb)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Dawn Of Justice (P J Batten)
Minor of Breed: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)


Frankston & Peninsula Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Paul Wilkes (WA)   Group Specials : Mr Paul Wilkes (WA)

Puppy in Group: Otesha Kellan (D Edgar)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Etosha Uatu of the Asgard (Anna Lane)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Etosha Freyja of the Asgard (Anna Lane)
Puppy of Breed: Otesha Kellan (D Edgar)


Isis & District Canine Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)   Group Specials : Mrs Judy Horton (VIC)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: RockRidges Absolutely Fabulous (Mrs J Russell)
Minor in Group: Marmatia GS Hurricane Kane (AI) (Mrs Russell & Mrs Fejer)
State Bred in Group: Aust Ch Seablueridge Babylon (T Mankowski)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Seablueridge Babylon (T Mankowski)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Marmatia GS Hurricane Kane (AI) (Mrs Russell & Mrs Fejer)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: RockRidges Absolutely Fabulous (Mrs J Russell)


Isis & District Canine Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Judy Horton (VIC)   Group Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)

Minor in Group: Marmatia GS Hurricane Kane (AI) (Mrs Russell & Mrs Fejer)
State Bred in Group: Aust Ch Seablueridge Babylon (T Mankowski)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Seablueridge Babylon (T Mankowski)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Marmatia GS Hurricane Kane (AI) (Mrs Russell & Mrs Fejer)


Thuringowa City Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)   Group Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Usakose Halo Be Thy Name (AI) (Sharron Taylor)
Baby in Group: Usakose Dont Mind If I Do (Mrs Sharron Taylor)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Usakose Halo Be Thy Name (AI) (Sharron Taylor)
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Usakose Bluechips National Rio (AI) (Mrs S Taylor)
Baby of Breed: Usakose Dont Mind If I Do (Mrs Sharron Taylor)
Baby SweepStakes - 1st Place: Usakose Dont Mind If I Do (Mrs Sharron Taylor)


Thuringowa City Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)   Group Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)

Intermediate in Show: Aust Ch Usakose Halo Be Thy Name (AI) (Sharron Taylor)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Usakose Halo Be Thy Name (AI) (Sharron Taylor)
State Bred in Group: Aust Ch Usakose Bluechips National Rio (AI) (Mrs S Taylor)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Usakose Halo Be Thy Name (AI) (Sharron Taylor)
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Usakose Bluechips National Rio (AI) (Mrs S Taylor)
Baby of Breed: Usakose Dont Mind If I Do (Mrs Sharron Taylor)


Queensland Kennel Council (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)   Group Specials : Dr Dennis Lim (Malaysia)

Baby in Show: Chilolo CHN Cool Joe Cool (Rosemary Green)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr Ch Taiping Take A Chance (Wendy Lam)
Baby in Group: Chilolo CHN Cool Joe Cool (Rosemary Green)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Taiping Hot Hot Hot (Wendy Lam)
Baby of Breed: Chilolo CHN Cool Joe Cool (Rosemary Green)
Baby (Bitch) of Breed: Chilolo CHN Cool Samara (Julie David)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Taiping Take A Chance (Wendy Lam)


Queensland Kennel Council (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr Ch Taiping Take A Chance (Wendy Lam)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Taiping Hot Hot Hot (Wendy Lam)
Baby of Breed: Chilolo CHN Cool Samara (Julie David)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Taiping Take A Chance (Wendy Lam)


15-Jun-2018 (Friday)

Yass District Kennel & Training Club Inc (NSW)

General Specials : M E Freitas dos Santos (Brazil)   Group Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)


Riverland Dog Training & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Caprivi Im Chuck Bass (Miss Cheryl Currie)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Caprivi Im Chuck Bass (Miss Cheryl Currie)


Lowood Show Society (QLD)

General Specials : Mr Tim Thomas (QLD)   Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Seablueridge Bear (D Mitchell)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Valeighunter Halo on Monday (AI) (Denise Mitchell)


11-Jun-2018 (Monday)

ACT Ladies Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)   Group Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Thunder Rising (P J Batten)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Dawn Of Justice (P J Batten)


Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr David Kill (QLD)   Group Specials : Ms Tanya Hill (QLD)

Baby in Group: Chilolo CHN Cool Samara (Julie David)
Intermediate in Group: Aust Ch Almazart Captive Fyre (M J Goulding/D R Blinco)
BOB, Best Bitch & Intermediate of Breed: Aust Ch Almazart Captive Fyre (M J Goulding/D R Blinco)
Baby of Breed: Chilolo CHN Cool Samara (Julie David)


Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)   Group Specials : Mr Eddie Patterson (Ireland)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Adbesare Coco's Curtain Call (AI) (Miss S Wheatley)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr Ch Taiping Take A Chance (Wendy Lam)
Baby in Group: Chilolo CHN Cool Joe Cool (Rosemary Green)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Adbesare Coco's Curtain Call (AI) (Miss S Wheatley)
Baby of Breed: Chilolo CHN Cool Joe Cool (Rosemary Green)
Baby (Bitch) of Breed: Chilolo CHN Cool Samara (Julie David)
Junior of Breed: Taiping Hot Hot Hot (Wendy Lam)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Taiping Take A Chance (Wendy Lam)


Australian Cattle Dog Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)   Group Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Caprivi Im Chuck Bass (Miss Cheryl Currie)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Shakuru Here I Go Again (Rebecca Lamb)


10-Jun-2018 (Sunday)

Ladies Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Mavis Cochrane (WA)   Group Specials : Dr Michael Byrne (WA)

Best in Group & State Bred in Group: Aust Ch Santasi Dangerous Liaisons (S Taylor)
Junior in Group: Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Santasi Dangerous Liaisons (S Taylor)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Santasi Great Expectations (S Taylor)
Junior of Breed: Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)


Parkes & District Kennel Club Inc (SHOW 3) (NSW)

General Specials : Mr Kenneth Iggleden (QLD)   Group Specials : Ms Amanda Huggins (NSW)

Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
Minor in Group: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)


ACT Ladies Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Dawn Of Justice (P J Batten)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Lionslea Mr Majestyk (E Black and P Batten)


Ipswich Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)   Group Specials : Mrs K Takeuchi (Japan)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr Ch Taiping Take A Chance (Wendy Lam)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Seablueridge Bear (D Mitchell)
Baby of Breed: Chilolo CHN Cool Samara (Julie David)
Junior (Bitch) of Breed: Taiping Hot Hot Hot (Wendy Lam)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Taiping Take A Chance (Wendy Lam)


Ipswich Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Seablueridge Bear (D Mitchell)
Baby of Breed: Chilolo CHN Cool Samara (Julie David)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Taiping Take A Chance (Wendy Lam)


Australian Cattle Dog Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)   Group Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Caprivi Run The Gauntlet (Cheryl Currie)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Caprivi Run The Gauntlet (Cheryl Currie)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Azubuike Midnight Dreams (Sheryl Masson)


9-Jun-2018 (Saturday)

Darwin Ladies Kennel Club (Show 1) (NT)

General Specials : Mrs Carol Beckett (NT)   Group Specials : Mrs Carol Beckett (NT)

Aust Bred in Show: Aust Ch Shelridge Weapon Of Choice (Mr A & Mrs B Mc Villy)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Shelridge Weapon Of Choice (Mr A & Mrs B Mc Villy)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shelridge Weapon Of Choice (Mr A & Mrs B Mc Villy)


Darwin Ladies Kennel Club (Show 2) (NT)

General Specials : Mrs Sandy Irlam (NT)   Group Specials : Mrs Sandy Irlam (NT)

Best in Show & Intermediate in Show: Aust Ch Shelridge Weapon Of Choice (Mr A & Mrs B Mc Villy)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Shelridge Weapon Of Choice (Mr A & Mrs B Mc Villy)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Shelridge Weapon Of Choice (Mr A & Mrs B Mc Villy)


Darwin Ladies Kennel Club (Show 4) (NT)

General Specials : Mr Melville Hammett (NT)   Group Specials : Mr Melville Hammett (NT)

Best in Show & Open in Show: Aust Ch Shelridge Weapon Of Choice (Mr A & Mrs B Mc Villy)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Shelridge Weapon Of Choice (Mr A & Mrs B Mc Villy)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Shelridge Weapon Of Choice (Mr A & Mrs B Mc Villy)


Ladies Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Ms Jenny Sayers (WA)   Group Specials : Mrs Sandra Lippiatt (WA)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Umkimzulu DarkWings DarkWords (Mrs Julie Carr)
BOB, Best Dog & Open of Breed: Aust Ch Umkimzulu DarkWings DarkWords (Mrs Julie Carr)


Ladies Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Marion Watson (WA)   Group Specials : Ms Jenny Sayers (WA)

State Bred in Show: Aust Ch Santasi Dangerous Liaisons (S Taylor)
Junior in Group: Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)
State Bred in Group: Aust Ch Santasi Dangerous Liaisons (S Taylor)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Santasi Dangerous Liaisons (S Taylor)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Umkimzulu DarkWings DarkWords (Mrs Julie Carr)
Res Dog CC & Junior of Breed: Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)


Newcastle & Merewether Combined Canine Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)   Group Specials : Ms Rebecca Rafton (NSW)

Minor in Group: Juzrival Bett She Will (A Barter/ L Fletcher/ J Rae/ D Hasiuk)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ballahond White Satin Bay CCD RA ET (Sandra Bell)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Juzrival Amarok (AI) (A Barter & L Fletcher)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Juzrival Bett She Will (A Barter/ L Fletcher/ J Rae/ D Hasiuk)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)


Newcastle & Merewether Combined Canine Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)

BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Gr Ch Ballahond Oceans Bilu (Sandra Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ballahond White Satin Bay CCD RA ET (Sandra Bell)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)


Parkes & District Kennel Club Inc (SHOW 1) (NSW)

General Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)   Group Specials : Mr Kenneth Iggleden (QLD)

Aust Bred in Show: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
Minor in Group: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)


ACT Ladies Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)   Group Specials : Mr Les Bradney (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Lionslea Dawn Of Justice (P J Batten)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Thunder Rising (P J Batten)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Dawn Of Justice (P J Batten)


Rhodesian Ridgeback Club of Qld (QLD) (S)

General Specials : Mr Eddie Patterson (Ireland)

Best in Show & Open in Show: Aust Ch Almazart Captive Fyre (M J Goulding/D R Blinco)
Baby in Show: Chilolo CHN Cool Joe Cool (Rosemary Green)
Intermediate in Show: Aust Ch Kushika Sno Going Back (Shane & Kerrie Lambley)
Open Neuter in Show: Aust Gr & Neut Ch Rex Ventors Rare Edition ET (Imp SWD) (Lambley/ Goulding/Blinco/ Lam)
Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Seablueridge High n Dry (Joni Fraser / Trish Gonzalez)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Almazart Captive Fyre (M J Goulding/D R Blinco)
Intermediate (Dog) of Breed: Huntingridge Back ToThe Future (AI) (Sharon Wood)
Baby (Bitch) of Breed: Chilolo CHN Cool Samara (Julie David)
Minor (Bitch) of Breed: Valeighunter Halo on Monday (AI) (Denise Mitchell)
Dog NEUTER CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Rex Ventors Rare Edition ET (Imp SWD) (Lambley/ Goulding/Blinco/ Lam)
Bitch NEUTER CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Taiping Take A Chance (Wendy Lam)


8-Jun-2018 (Friday)

West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mr Gunnar Nymann (Denmark)   Group Specials : Mrs Susan Kealy (Ireland)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Etosha Uatu of the Asgard (Anna Lane)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Etosha Freyja of the Asgard (Anna Lane)


Newcastle & Merewether Combined Canine Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)

Minor in Group: Juzrival Bett She Will (A Barter/ L Fletcher/ J Rae/ D Hasiuk)
Bred by Exhibitor in Group: Aust Gr Ch Ballahond Oceans Bilu (Sandra Bell)
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Gr Ch Ballahond Oceans Bilu (Sandra Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ballahond White Satin Bay CCD RA ET (Sandra Bell)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Juzrival Amarok (AI) (A Barter & L Fletcher)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Juzrival Bett She Will (A Barter/ L Fletcher/ J Rae/ D Hasiuk)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)


Caboolture and District A P & I Assoc (QLD)

General Specials : Mrs Susan Tringham (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Tringham (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Adbesare Coco's Curtain Call (AI) (Miss S Wheatley)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Seablueridge Madiba (Gitta Libby)
Res Dog CC: Adbesare National Affair (Sarah Wheatley)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Adbesare National Rendezvous (Sarah Wheatley)


Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Rosana Knapp dos Santos (Brazil)   Group Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr Ch Taiping Take A Chance (Wendy Lam)
Baby in Group: Chilolo CHN Cool Joe Cool (Rosemary Green)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Adbesare Coco's Curtain Call (AI) (Miss S Wheatley)
Baby of Breed: Chilolo CHN Cool Joe Cool (Rosemary Green)
Baby (Bitch) of Breed: Chilolo CHN Cool Samara (Julie David)
Junior (Bitch) of Breed: Taiping Hot Hot Hot (Wendy Lam)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Taiping Take A Chance (Wendy Lam)


7-Jun-2018 (Thursday)

West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mrs Susan Kealy (Ireland)   Group Specials : Mr Gunnar Nymann (Denmark)

Minor in Show: Otesha Nakala (M Howell)
Minor in Group: Otesha Nakala (M Howell)
Dog CC & Puppy of Breed: Otesha Kellan (D Edgar)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Jazafira Cockeyed Optimist (J Haberfield/ D O'Connell & E Lloyd)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Etosha Freyja of the Asgard (Anna Lane)
Minor of Breed: Otesha Nakala (M Howell)


6-Jun-2018 (Wednesday)

Emerald Ag Show Society (QLD)

General Specials : Dr Vicki Knopke (QLD)   Group Specials : Dr Vicki Knopke (QLD)

Runner Up in Group: Aust Gr Ch Caprivi Lets Be Famous (Susan Carige & Cheryl Currie)
Intermediate in Group: Aust Ch Caprivi Grace Under Fire (Susan Carige & Cheryl Currie)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Caprivi Lets Be Famous (Susan Carige & Cheryl Currie)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Caprivi Grace Under Fire (Susan Carige & Cheryl Currie)


3-Jun-2018 (Sunday)

Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)   Group Specials : J A De Medeiros Neto (Brazil)

BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Caprivi Run The Gauntlet (Cheryl Currie)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Ridgeretreat Dont Stop Me Now (Amanda Oakes)


Canine Fund Raisers (WA)

General Specials : Mrs Susan Gray (TAS)   Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Santasi Breakfast At Tiffany's (S Taylor)
Res Dog CC & Junior of Breed: Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)


Western Suburbs All Breeds Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)   Group Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Etosha Uatu of the Asgard (Anna Lane)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Etosha Freyja of the Asgard (Anna Lane)


Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Rhonda Lane (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Lee (VIC)

Intermediate in Group: Aust Gr Ch Ballahond Oceans Bilu (Sandra Bell)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Ballahond Oceans Bilu (Sandra Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ballahond White Satin Bay CCD RA ET (Sandra Bell)


Zone 2 Amenities Show (QLD)

General Specials : Mr Robert Cleland (SA)   Group Specials : Mr Robert Cleland (SA)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Seablueridge Babylon (T Mankowski)


Lockyer Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)   Group Specials : Ms Dianna Brennan (NSW)

R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Adbesare Coco's Curtain Call (AI) (Miss S Wheatley)
Baby of Breed: Homerij My Happy Valentine (Peter Cattach)
Baby (Bitch) of Breed: Chilolo CHN Cool Samara (Julie David)
Junior (Bitch) of Breed: Adbesare National Rendezvous (Sarah Wheatley)
Intermediate of Breed: Homerij Queen of Hearts (Peter Cattach)


Lockyer Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Margaret Broughton (QLD)   Group Specials : Mrs Bronwen Dickson (QLD)

Best in Group & State Bred in Group: Aust Ch Adbesare Coco's Curtain Call (AI) (Miss S Wheatley)
BOB, Best Bitch & State Bred of Breed: Aust Ch Adbesare Coco's Curtain Call (AI) (Miss S Wheatley)
Reserve Bitch & Intermediate of Breed: Homerij Queen of Hearts (Peter Cattach)
Baby of Breed: Chilolo CHN Cool Samara (Julie David)
Baby (Dog) of Breed: Homerij My Happy Valentine (Peter Cattach)
Junior of Breed: Adbesare National Rendezvous (Sarah Wheatley)


Bowen Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Susan Rose (NSW)   Group Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)

Baby in Show: Usakose Changed My Mind (Mrs Sharron Taylor)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Usakose Halo Be Thy Name (AI) (Sharron Taylor)
Baby in Group: Usakose Changed My Mind (Mrs Sharron Taylor)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Usakose Halo Be Thy Name (AI) (Sharron Taylor)
Baby of Breed: Usakose Changed My Mind (Mrs Sharron Taylor)
Baby SweepStakes - 1st Place: Usakose Changed My Mind (Mrs Sharron Taylor)


2-Jun-2018 (Saturday)

Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : M E Freitas dos Santos (Brazil)   Group Specials : Mr Eddie Patterson (Ireland)

R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Shakuru Beat It (Rebecca Lamb)


Canine Fund Raisers (AM SHOW) (WA)

General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)   Group Specials : Mr Jason Attridge (QLD)

Junior in Group: Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Santasi Dangerous Liaisons (S Taylor)


Canine Fund Raisers (PM SHOW) (WA)

General Specials : Mr Mark Johnston (NSW)   Group Specials : Mr Mark Johnston (NSW)

Junior in Group: Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Santasi Breakfast At Tiffany's (S Taylor)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Santasi Great Expectations (S Taylor)
Res Dog CC & Junior of Breed: Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)


Box Hill & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mrs Robyn Brown (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Ujamaa Max Mara (AI) (J & K Allan / M Boyle)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Etosha Uatu of the Asgard (Anna Lane)
Bitch CC: Etosha Freyja of the Asgard (Anna Lane)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Otesha Nakala (M Howell)


Hunter Valley Hound Club (Memorial Show) (NSW) (S)

General Specials : Ms Lyn King (VIC)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)
Intermediate in Show: Aust Ch Cedarrose Promises of Injabulo (AI) JC (Mrs Denise Sutcliffe & Mrs V Page)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cedarrose Promises of Injabulo (AI) JC (Mrs Denise Sutcliffe & Mrs V Page)
Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
Minor of Breed: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)


Hunter Valley Hound Club (SHOW 2) (NSW) (S)

General Specials : Mrs Lesley Childs (NSW)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)
Minor in Show: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Terjon Lucky Dream (Glenda Baldock)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)


Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)

General Specials : Miss Erin Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Rhonda Lane (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Ballahond Oceans Bilu (Sandra Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ballahond White Satin Bay CCD RA ET (Sandra Bell)
Res Dog CC: Aust Ch Terjon Dream Of Xmas (Glenda Baldock)
Res Bitch CC: Terjon Lucky Dream (Glenda Baldock)


Gin Gin Show Society (QLD)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)

State Bred in Group: Aust Ch Seablueridge Babylon (T Mankowski)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Seablueridge Babylon (T Mankowski)


Lockyer Valley Kennel Club (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)   Group Specials : Ms Jenny Sayers (WA)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Jelany Red Nikaya For Chilolo (Imp RUS) (Rosemary Green)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Jelany Red Nikaya For Chilolo (Imp RUS) (Rosemary Green)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Adbesare Coco's Curtain Call (AI) (Miss S Wheatley)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Homerij Queen of Hearts (Peter Cattach)
Baby of Breed: Chilolo CHN Cool Samara (Julie David)
Baby (Dog) of Breed: Homerij My Happy Valentine (Peter Cattach)
Junior of Breed: Adbesare National Rendezvous (Sarah Wheatley)


Lockyer Valley Kennel Club (PM Show) (QLD)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Mr Wayne Lewis (NSW)

Open in Group: Aust Ch Jelany Red Nikaya For Chilolo (Imp RUS) (Rosemary Green)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Jelany Red Nikaya For Chilolo (Imp RUS) (Rosemary Green)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Chilolo CD Tanami Taboo (AI) (R Green / E Marshall)
Baby of Breed: Chilolo CHN Cool Samara (Julie David)
Junior of Breed: Adbesare National Rendezvous (Sarah Wheatley)


Bowen Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Miss Susan Rose (NSW)

Intermediate in Show: Aust Ch Usakose Halo Be Thy Name (AI) (Sharron Taylor)
Intermediate in Group: Aust Ch Usakose Halo Be Thy Name (AI) (Sharron Taylor)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Usakose Halo Be Thy Name (AI) (Sharron Taylor)
Baby of Breed: Usakose Changed My Mind (Mrs Sharron Taylor)


Bowen Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)   Group Specials : Miss Nicole Lane (NSW)

Best in Show & Intermediate in Show: Aust Ch Usakose Halo Be Thy Name (AI) (Sharron Taylor)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Usakose Halo Be Thy Name (AI) (Sharron Taylor)
Baby in Group: Usakose Changed My Mind (Mrs Sharron Taylor)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Usakose Halo Be Thy Name (AI) (Sharron Taylor)
Baby of Breed: Usakose Changed My Mind (Mrs Sharron Taylor)
Baby SweepStakes - 1st Place: Usakose Changed My Mind (Mrs Sharron Taylor)


1-Jun-2018 (Friday)

Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)   Group Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)

Group 4th: Aust Sup Ch Caprivi Im Chuck Bass (Miss Cheryl Currie)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed [CACIB]: Aust Sup Ch Caprivi Im Chuck Bass (Miss Cheryl Currie)


Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)   Group Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Ballahond Oceans Bilu (Sandra Bell)
Bitch CC: Aust Ch Cedarrose Promises of Injabulo (AI) JC (Mrs Denise Sutcliffe & Mrs V Page)


Boonah Show Society (QLD)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Mrs Margaret Broughton (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Jelany Red Nikaya For Chilolo (Imp RUS) (Rosemary Green)
Baby in Group: Chilolo CHN Cool Joe Cool (Rosemary Green)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Jelany Red Nikaya For Chilolo (Imp RUS) (Rosemary Green)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Chilolo CD Tanami Taboo (AI) (R Green / E Marshall)
Baby of Breed: Chilolo CHN Cool Joe Cool (Rosemary Green)
Baby (Bitch) of Breed: Chilolo CHN Cool Samara (Julie David)


27-May-2018 (Sunday)

Manilla & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)   Group Specials : Mr Robert Harbin (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Ballahond White Satin Bay CCD RA ET (Sandra Bell)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ballahond White Satin Bay CCD RA ET (Sandra Bell)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)


Silver City Kennel Club of Broken Hill (NSW)

General Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)   Group Specials : Mrs Valma Morrow (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ridgeretreat Dont Stop Me Now (Amanda Oakes)


Werribee Barwon Canine Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Judy Horton (VIC)   Group Specials : Mr Michael Camac (SA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Etosha Uatu of the Asgard (Anna Lane)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Etosha Freyja of the Asgard (Anna Lane)
Minor of Breed: Otesha Hondo (Ms C Newhouse)


Southern Districts Kennel & Obedience Dog Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mr Milan Curk (NSW)

Intermediate in Group: Jazafira Sunnyside Up (Emma Lloyd)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Jazafira Sunnyside Up (Emma Lloyd)


Southern Districts Kennel & Obedience Dog Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Mr Ken Rampant (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Shakuru Beat It (Rebecca Lamb)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Shakuru Chase N Dreams (AI) (Rebecca Lamb)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Elizabeth Jackson (WA)   Group Specials : Ms Roni Oma (WA)

Open in Group: Aust Ch Umkimzulu DarkWings DarkWords (Mrs Julie Carr)
BOB, Best Dog & Open of Breed: Aust Ch Umkimzulu DarkWings DarkWords (Mrs Julie Carr)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Sally Baxter (WA)   Group Specials : Mrs Mavis Cochrane (WA)

Junior in Group: Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)
Junior of Breed: Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)


Cowra & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Cedarrose Promises of Injabulo (AI) JC (Mrs Denise Sutcliffe & Mrs V Page)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Thunder Rising (P J Batten)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cedarrose Promises of Injabulo (AI) JC (Mrs Denise Sutcliffe & Mrs V Page)


Ku-Ring-Gai Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

Baby of Breed: Elangeni Disturbing The Peace (AI) (D/ L & E Friedland)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Mr Peter McNamara (QLD)

Baby in Show: Chilolo CHN Cool Joe Cool (Rosemary Green)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Jelany Red Nikaya For Chilolo (Imp RUS) (Rosemary Green)
Runner Up NEUTER in Group: RockRidges Absolutely Fabulous (Mrs J Russell)
Baby in Group: Chilolo CHN Cool Joe Cool (Rosemary Green)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Jelany Red Nikaya For Chilolo (Imp RUS) (Rosemary Green)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Adbesare Coco's Curtain Call (AI) (Miss S Wheatley)
Baby of Breed: Chilolo CHN Cool Joe Cool (Rosemary Green)
Minor of Breed: Marmatia GS Hurricane Kane (AI) (Mrs Russell & Mrs Fejer)
Junior (Bitch) of Breed: Adbesare National Rendezvous (Sarah Wheatley)
NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: RockRidges Absolutely Fabulous (Mrs J Russell)


Sarina Kennel Club (QLD)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Rev Colin Seymour (NSW)

Runner Up in Show: Aust Ch Usakose Halo Be Thy Name (AI) (Sharron Taylor)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Usakose Halo Be Thy Name (AI) (Sharron Taylor)
Baby in Group: Usakose Changed My Mind (Mrs Sharron Taylor)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Usakose Halo Be Thy Name (AI) (Sharron Taylor)
Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Caprivi Lets Be Famous (Susan Carige & Cheryl Currie)
Baby of Breed: Usakose Changed My Mind (Mrs Sharron Taylor)


26-May-2018 (Saturday)

Manilla & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)   Group Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)

Runner Up in Show & Intermediate in Show: Aust Gr Ch Ballahond Oceans Bilu (Sandra Bell)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Gr Ch Ballahond Oceans Bilu (Sandra Bell)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Ballahond Oceans Bilu (Sandra Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ballahond White Satin Bay CCD RA ET (Sandra Bell)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)


Silver City Kennel Club of Broken Hill (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Valma Morrow (NSW)   Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Ridgeretreat Elevnlevn Poppy (Amanda Oakes)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ridgeretreat Dont Stop Me Now (Amanda Oakes)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Ridgeretreat Elevnlevn Poppy (Amanda Oakes)


Silver City Kennel Club of Broken Hill (PM Show) (NSW)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Ridgeretreat Elevnlevn Poppy (Amanda Oakes)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ridgeretreat Dont Stop Me Now (Amanda Oakes)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Ridgeretreat Elevnlevn Poppy (Amanda Oakes)


Caulfield & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Michael Camac (SA)   Group Specials : Ms Robynne Spencer (VIC)

Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Otesha Kikisa (Nicole Patterson)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Otesha Nakala (M Howell)


Cowra & District Kennel Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Cedarrose Promises of Injabulo (AI) JC (Mrs Denise Sutcliffe & Mrs V Page)
Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cedarrose Promises of Injabulo (AI) JC (Mrs Denise Sutcliffe & Mrs V Page)


Cowra & District Kennel Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Ms Mary Eather (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Dawn Of Justice (P J Batten)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cedarrose Promises of Injabulo (AI) JC (Mrs Denise Sutcliffe & Mrs V Page)
Minor of Breed: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)


Ku-Ring-Gai Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)   Group Specials : Mr John Bink (ACT)

Baby in Group: Elangeni Disturbing The Peace (AI) (D/ L & E Friedland)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Juzrival Amarok (AI) (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Juzrival Bett She Will (A Barter/ L Fletcher/ J Rae/ D Hasiuk)
Baby of Breed: Elangeni Disturbing The Peace (AI) (D/ L & E Friedland)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Elangeni Disturbing The Peace (AI) (D/ L & E Friedland)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)   Group Specials : Miss Nicole Lane (NSW)

Baby in Show: Chilolo CHN Cool Joe Cool (Rosemary Green)
Runner Up NEUTER in Group: RockRidges Absolutely Fabulous (Mrs J Russell)
Baby in Group: Chilolo CHN Cool Joe Cool (Rosemary Green)
Open in Group: Aust Ch Jelany Red Nikaya For Chilolo (Imp RUS) (Rosemary Green)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Jelany Red Nikaya For Chilolo (Imp RUS) (Rosemary Green)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Adbesare Coco's Curtain Call (AI) (Miss S Wheatley)
Baby of Breed: Chilolo CHN Cool Joe Cool (Rosemary Green)
Minor of Breed: Marmatia GS Hurricane Kane (AI) (Mrs Russell & Mrs Fejer)
Junior (Bitch) of Breed: Adbesare National Rendezvous (Sarah Wheatley)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: RockRidges Absolutely Fabulous (Mrs J Russell)
Baby SweepStakes - 1st Place: Chilolo CHN Cool Joe Cool (Rosemary Green)


Esk P A & I Association (QLD)

General Specials : Mr Peter Cousins (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Jelany Red Nikaya For Chilolo (Imp RUS) (Rosemary Green)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Jelany Red Nikaya For Chilolo (Imp RUS) (Rosemary Green)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Homerij Queen of Hearts (Peter Cattach)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Jomeja Sugar Moon (J Burchell)
Baby of Breed: Chilolo CHN Cool Samara (Julie David)
Baby (Dog) of Breed: Homerij My Happy Valentine (Peter Cattach)
Minor of Breed: Valeighunter Halo on Monday (AI) (Denise Mitchell)


Sarina Kennel Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mr John Comerford (NSW)   Group Specials : Mr Wayne Burton (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Usakose Halo Be Thy Name (AI) (Sharron Taylor)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Caprivi Lets Be Famous (Susan Carige & Cheryl Currie)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Usakose Halo Be Thy Name (AI) (Sharron Taylor)
Baby of Breed: Usakose Changed My Mind (Mrs Sharron Taylor)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Usakose Changed My Mind (Mrs Sharron Taylor)


Sarina Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Mr John Comerford (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Caprivi Grace Under Fire (Susan Carige & Cheryl Currie)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Caprivi Lets Be Famous (Susan Carige & Cheryl Currie)
Baby of Breed: Usakose Changed My Mind (Mrs Sharron Taylor)


25-May-2018 (Friday)

Manilla & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Robert Harbin (NSW)   Group Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Gr Ch Ballahond Moola Bayou CD RA ET (Sandra Bell)


21-May-2018 (Monday)

Euroa Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Susette Monk (WA)   Group Specials : Mrs Georgina Byrne (WA)

Bitch CC & Junior of Breed: Etosha Freyja of the Asgard (Anna Lane)


20-May-2018 (Sunday)

Temora & District A B K C Inc (NSW)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Mr Wayne Burton (NSW)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)


Cessnock Dog Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Frankie Leung (Hong Kong)   Group Specials : Mr William Rodriguez Umana (Costa Rica)

Baby in Group: Lionslea Aint Nuthn Sweet About Me (Paula Batten)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Thunder Rising (P J Batten)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Dawn Of Justice (P J Batten)
Baby of Breed: Lionslea Aint Nuthn Sweet About Me (Paula Batten)


Cessnock Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr A G Valdez (Brazil)   Group Specials : Mr Frankie Leung (Hong Kong)

Baby in Group: Lionslea Aint Nuthn Sweet About Me (Paula Batten)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Dawn Of Justice (P J Batten)
Baby of Breed: Lionslea Aint Nuthn Sweet About Me (Paula Batten)


Geraldton & Districts Kennel Club Inc (WA)

General Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)   Group Specials : Mrs Judy Horton (VIC)

State Bred in Group: Santasi Breakfast At Tiffany's (S Taylor)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Santasi Breakfast At Tiffany's (S Taylor)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)


Geelong & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Lynn Butler (NSW)   Group Specials : Mr Robert Lucas (NSW)

Baby of Breed: Usakose Lets Play Mind Games (Miss S Hinton & Mrs S Taylor)


19-May-2018 (Saturday)

Temora & District A B K C Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Esther Joseph (VIC)   Group Specials : Mr L Manners (New Zealand)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
Minor in Group: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)


South West Slopes A B K C (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)   Group Specials : Mrs Kay Sneath (VIC)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)


Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Dr Eugenio Aguilo (Chile)   Group Specials : Dr A Vega (Costa Rica)

Baby in Group: Elangeni Disturbing The Peace (AI) (D/ L & E Friedland)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Thunder Rising (P J Batten)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Dawn Of Justice (P J Batten)
Baby of Breed: Elangeni Disturbing The Peace (AI) (D/ L & E Friedland)


Cessnock Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Dr A Vega (Costa Rica)   Group Specials : Mr Thukaram Preetham (India)

R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Gr Ch Lionslea Thunder Rising (P J Batten)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Dawn Of Justice (P J Batten)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cedarrose Promises of Injabulo (AI) JC (Mrs Denise Sutcliffe & Mrs V Page)
Baby of Breed: Elangeni Disturbing The Peace (AI) (D/ L & E Friedland)


Ladies Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mr S Shen (Singapore)   Group Specials : Mr Peter Griffiths (VIC)

Open in Group: Ujamaa Max Mara (AI) (J & K Allan / M Boyle)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Ujamaa Max Mara (AI) (J & K Allan / M Boyle)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Otesha Thandi (Sheena Drai)
Baby of Breed: Otesha Nakala (M Howell)
Puppy of Breed: Otesha Kellan (D Edgar)
Junior of Breed: Otesha Kikisa (Nicole Patterson)


Geraldton & Districts Kennel Club Inc (WA)

General Specials : Mrs Judy Horton (VIC)   Group Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)

State Bred in Show: Santasi Breakfast At Tiffany's (S Taylor)
Runner Up NEUTER in Group: Zambuana Cinnaminrose (Mr S & Mrs P Gleeson)
Intermediate in Group: Santasi Great Expectations (S Taylor)
State Bred in Group: Santasi Breakfast At Tiffany's (S Taylor)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Santasi Breakfast At Tiffany's (S Taylor)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Santasi Great Expectations (S Taylor)
Junior of Breed: Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Zambuana Cinnaminrose (Mr S & Mrs P Gleeson)


Brookfield Show Society (QLD)

General Specials : Mr Mark Johnston (NSW)   Group Specials : Mr Lance Wright (QLD)

Baby of Breed: Chilolo CHN Cool Samara (Julie David)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Chilolo CHN Cool Samara (Julie David)


Blackbutt Agricultural Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mrs Janelle Mannell (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Jelany Red Nikaya For Chilolo (Imp RUS) (Rosemary Green)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Jelany Red Nikaya For Chilolo (Imp RUS) (Rosemary Green)
Res Bitch CC: Aust Ch Jomeja Sugar Moon (J Burchell)
Baby of Breed: Homerij My Happy Valentine (Peter Cattach)
Baby (Bitch) of Breed: Homerij Mykonos Holiday (Peter Cattach)


Biggenden A P & I Society (QLD)

General Specials : Mrs Barbara Balaam (QLD)   Group Specials : Mrs Barbara Balaam (QLD)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Seablueridge Babylon (T Mankowski)


Callide Valley Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Carol Keong (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Keong (QLD)

Intermediate in Show: Aust Ch Caprivi Grace Under Fire (Susan Carige & Cheryl Currie)
Runner Up in Group: Aust Ch Almazart Captive Fyre (M J Goulding/D R Blinco)
Intermediate in Group: Aust Ch Caprivi Grace Under Fire (Susan Carige & Cheryl Currie)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Almazart Captive Fyre (M J Goulding/D R Blinco)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Caprivi Grace Under Fire (Susan Carige & Cheryl Currie)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Caprivi Lets Be Famous (Susan Carige & Cheryl Currie)


Charters Towers Kennel Club (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)   Group Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)

Intermediate in Show: Aust Ch Usakose Halo Be Thy Name (AI) (Sharron Taylor)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Usakose Halo Be Thy Name (AI) (Sharron Taylor)
Baby in Group: Usakose Changed My Mind (Mrs Sharron Taylor)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Usakose Halo Be Thy Name (AI) (Sharron Taylor)
Baby of Breed: Usakose Changed My Mind (Mrs Sharron Taylor)


Charters Towers Kennel Club (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Usakose Halo Be Thy Name (AI) (Sharron Taylor)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Usakose Halo Be Thy Name (AI) (Sharron Taylor)
Baby of Breed: Usakose Changed My Mind (Mrs Sharron Taylor)


Metropolitan Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Carol Beckett (NT)   Group Specials : Miss Sarah Wheatley (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Shakuru Beat It (Rebecca Lamb)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Shakuru Beat It (Rebecca Lamb)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Shakuru Here I Go Again (Rebecca Lamb)