Saluki Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Saluki (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

18-Aug-2018 (Saturday)

Brisbane Royal Show (QLD)

General Specials : Mr Carlos Flaquer (Brazil)   Group Specials : Mrs Peggy Guitierrez-Otaro (Mexico)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pazada Encore (G & P Russell / Belinda Almpantis)
Res Bitch CC: Aust Ch Tazillah Alexandria (Imp FIN) (Rana Spencer)
Baby of Breed: Etaal Elenion Ancalima (AI) (Rana Spencer & Christine Stevens)
Puppy of Breed: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)


12-Aug-2018 (Sunday)

All Breeds Pink Support Show (WA)

Runner Up in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Crisnick Surprise Parti (Mr C & Mrs N Lawton / Mr A Chato)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Crisnick Surprise Parti (Mr C & Mrs N Lawton / Mr A Chato)
Minor in Group: Crisnick Texa Tornado (C & N Lawton)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Crisnick Surprise Parti (Mr C & Mrs N Lawton / Mr A Chato)
Minor of Breed: Crisnick Texa Tornado (C & N Lawton)
Puppy of Breed: Itsozi The Jewel Keeper (S Timson / C & G Arkell)


Qld Sighthound Association (QLD) (S)

General Specials : Ms P Gutierrez-Otero (Mexico)

Baby of Breed: Etaal Elenion Ancalima (AI) (Rana Spencer & Christine Stevens)
Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Tazillah Alexandria (Imp FIN) (Rana Spencer)


Bay City All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Barbara Balaam (QLD)   Group Specials : Mrs Barbara Balaam (QLD)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Padtheway Its Your Shout (C & G Arkell)
Puppy in Group: Aust Ch Itsozi Persian Jewel (C & G Arkell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Padtheway Its Your Shout (C & G Arkell)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Itsozi Persian Jewel (C & G Arkell)



11-Aug-2018 (Saturday)

Bay City All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mrs Robyn Wallis (VIC)

Aust Bred in Group: Pazada What Goes Around (L Sharpin)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Pazada What Goes Around (L Sharpin)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pazada Reflections (G & P Russell)


Bay City All Breeds Kennel Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)   Group Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pazada Reflections (G & P Russell)


5-Aug-2018 (Sunday)

Canine Expo (Show 4) (NT)

General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Baghdad Ticket To The Top (A A & M A Watt / A Chato)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)


Canine Expo (Show 5) (NT)

General Specials : Mr Steven Warry (WA)   Group Specials : Mr Steven Warry (WA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Baghdad Ticket To The Top (A A & M A Watt / A Chato)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Tringham (QLD)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Crisnick Midnight Stryker (C & N Lawton)


Campbelltown & Districts All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)   Group Specials : Mr Wayne Lewis (NSW)

R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Itsozi The Jewel Thief (C & G Arkell)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Itsozi Persian Jewel (C & G Arkell)


Wagga Wagga All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr William Stevenson (NSW)   Group Specials : Mr Andrew Brown (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Itsozi Jewel In The Crown (Mrs N Rule-Steele / Miss S Turay / Miss A Delich)


Northern Classic Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD)   Group Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD)

Baby of Breed: Etaal Elenion Ancalima (AI) (Rana Spencer & Christine Stevens)


4-Aug-2018 (Saturday)

Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Mr John Hutchison (VIC)

Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Itsozi Persian Jewel (C & G Arkell)
Puppy in Group: Itsozi The Jewel Thief (C & G Arkell)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Itsozi Persian Jewel (C & G Arkell)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Itsozi The Jewel Thief (C & G Arkell)


Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Sharon Edmunds (NSW)   Group Specials : Mr John Kellow (SA)

R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Itsozi The Jewel Thief (C & G Arkell)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Itsozi Persian Jewel (C & G Arkell)


Canine Expo (Show 2) (NT)

General Specials : Mrs L Harris (New Zealand)   Group Specials : Mrs L Harris (New Zealand)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Baghdad Ticket To The Top (A A & M A Watt / A Chato)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)


Canine Expo (Show 3) (NT)

General Specials : Mr Brian Harris (New Zealand)   Group Specials : Mr Brian Harris (New Zealand)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Baghdad Ticket To The Top (A A & M A Watt / A Chato)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Crisnick Midnight Stryker (C & N Lawton)


Wagga Wagga All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Andrew Brown (QLD)   Group Specials : Mr William Stevenson (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Itsozi Jewel In The Crown (Mrs N Rule-Steele / Miss S Turay / Miss A Delich)


Pine Rivers A.H. & I. Association (QLD)

General Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)   Group Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Zipalong Hana Eternal Joy JC FCh LCM (D T Bowman)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Naadirah Anousha Del Rey (AI) (D T Bowman)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Naadirah Al Azim (D T Bowman)
Baby of Breed: Etaal Elenion Ancalima (AI) (Rana Spencer & Christine Stevens)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Zipalong Hana Eternal Joy JC FCh LCM (D T Bowman)


3-Aug-2018 (Friday)

Canine Expo (Show 1) (NT)

General Specials : Miss Diana Norman (QLD)   Group Specials : Miss Diana Norman (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Baghdad Ticket To The Top (A A & M A Watt / A Chato)


Wagga Wagga All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Itsozi Jewel In The Crown (Mrs N Rule-Steele / Miss S Turay / Miss A Delich)


29-Jul-2018 (Sunday)

All Breeds Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Mathew Morse (VIC)   Group Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)

Puppy of Breed: Itsozi The Jewel Keeper (S Timson / C & G Arkell)


Ladies Kennel Association of Qld (QLD)

General Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)   Group Specials : Ms Kerry King (SA)

Runner Up in Show: Quanmarra Ekeko (Brown/ Dunkley/ Rasmussen/ Bennett)
Best in Group & Intermediate in Group: Quanmarra Ekeko (Brown/ Dunkley/ Rasmussen/ Bennett)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Quanmarra Ekeko (Brown/ Dunkley/ Rasmussen/ Bennett)


Warners Bay Dog Sports Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)   Group Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Pazada Reflections (G & P Russell)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pazada Reflections (G & P Russell)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Pazada What Goes Around (L Sharpin)


Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Julio Rueda (Uruguay)   Group Specials : Mr Shaun Watson (Cyprus)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pazada Grand Royale (A Jones & B Farrell / G & P Russell)



28-Jul-2018 (Saturday)

Royal Agricultural Society of the NT (NT)

General Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)   Group Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)

Puppy in Group: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Baghdad Ticket To The Top (A A & M A Watt / A Chato)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)


Heidelberg & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mr Daniel Aitchison (TAS)

Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)
Puppy in Group: Elarabie Oasis Qabillah (Mrs E Guthrie)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Talkabout Time After Time (Talkabout Kennels)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Elarabie Oasis Qabillah (Mrs E Guthrie)


All Breeds Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Eric Soti (SA)   Group Specials : Mrs Robyn Brown (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
Puppy of Breed: Itsozi The Jewel Keeper (S Timson / C & G Arkell)


Ladies Kennel Association of Qld (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Maureen Hanley (NSW)   Group Specials : Mr William Mooney (VIC)

Baby of Breed: Etaal Elenion Ancalima (AI) (Rana Spencer & Christine Stevens)


Ladies Kennel Association of Qld (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mr William Mooney (VIC)   Group Specials : Mrs Kay Sneath (VIC)

Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Tazillah Alexandria (Imp FIN) (Rana Spencer)
Baby of Breed: Etaal Elenion Ancalima (AI) (Rana Spencer & Christine Stevens)


Gladstone Kennel Club Inc (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Narelle Hammond (NSW)   Group Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)

R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pazada Encore (G & P Russell / Belinda Almpantis)


Warners Bay Dog Sports Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)   Group Specials : Mr George Gaut (VIC)

Puppy in Group: Aust Ch Itsozi Persian Jewel (C & G Arkell)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pazada Reflections (G & P Russell)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Itsozi Persian Jewel (C & G Arkell)
Res Dog CC & Junior of Breed: Itsozi The Jewel Thief (C & G Arkell)


Warners Bay Dog Sports Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)   Group Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pazada Reflections (G & P Russell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Itsozi The Jewel Thief (C & G Arkell)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Itsozi Persian Jewel (C & G Arkell)


Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Shaun Watson (Cyprus)   Group Specials : Mrs Jan Brownlie (New Zealand)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pazada Grand Royale (A Jones & B Farrell / G & P Russell)


27-Jul-2018 (Friday)

Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Tung-Lin Wu (Taiwan)   Group Specials : Mr Tung-Lin Wu (Taiwan)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pazada Grand Royale (A Jones & B Farrell / G & P Russell)


22-Jul-2018 (Sunday)

Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Yanina Smith (TAS)   Group Specials : Ms Yanina Smith (TAS)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Zipalong Shazadi Princess JC FCh LCM (D T Bowman)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Tazillah Alexandria (Imp FIN) (Rana Spencer)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Naadirah Jezabelle (AI) (D T Bowman)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Naadirah Al Azim (D T Bowman)
Baby of Breed: Etaal Elenion Ancalima (AI) (Rana Spencer & Christine Stevens)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Zipalong Shazadi Princess JC FCh LCM (D T Bowman)


Lyndhurst Canine Country Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)   Group Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)

Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)
Puppy of Breed: Crisnick Sourcerers Apprentice (Talkabout Kennels)


Rockhampton Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Y Kang (Korea)   Group Specials : Mr L Hahn (Korea)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pazada Encore (G & P Russell / Belinda Almpantis)


21-Jul-2018 (Saturday)

Show Dog Handlers Club (SHOW 1) (NT)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Baghdad Ticket To The Top (A A & M A Watt / A Chato)


Show Dog Handlers Club (SHOW 2) (NT)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)

Intermediate in Show: Aust Ch Baghdad Ticket To The Top (A A & M A Watt / A Chato)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Baghdad Ticket To The Top (A A & M A Watt / A Chato)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Baghdad Ticket To The Top (A A & M A Watt / A Chato)


Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Teena Sloan (TAS)   Group Specials : Ms Teena Sloan (TAS)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Tazillah Alexandria (Imp FIN) (Rana Spencer)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Naadirah Jezabelle (AI) (D T Bowman)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Naadirah Al Azim (D T Bowman)
Baby of Breed: Etaal Elenion Ancalima (AI) (Rana Spencer & Christine Stevens)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Zipalong Shazadi Princess JC FCh LCM (D T Bowman)


Melbourne Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)   Group Specials : Mr Glenn Wilshier (QLD)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)
Puppy in Group: Crisnick Sourcerers Apprentice (Talkabout Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Talkabout Time After Time (Talkabout Kennels)
Puppy of Breed: Crisnick Sourcerers Apprentice (Talkabout Kennels)


Rockhampton Kennel Club Inc (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mr L Hahn (Korea)   Group Specials : Mr Y Kang (Korea)

Runner Up in Group: Aust Ch Pazada Encore (G & P Russell / Belinda Almpantis)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pazada Encore (G & P Russell / Belinda Almpantis)


Rockhampton Kennel Club Inc (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)

Intermediate in Show: Aust Ch Pazada Encore (G & P Russell / Belinda Almpantis)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Pazada Encore (G & P Russell / Belinda Almpantis)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pazada Encore (G & P Russell / Belinda Almpantis)


20-Jul-2018 (Friday)

Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr John Connell (TAS)   Group Specials : Mr John Connell (TAS)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Zipalong Shazadi Princess JC FCh LCM (D T Bowman)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Naadirah Al Azim (D T Bowman)
Baby of Breed: Etaal Elenion Ancalima (AI) (Rana Spencer & Christine Stevens)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Zipalong Shazadi Princess JC FCh LCM (D T Bowman)


15-Jul-2018 (Sunday)

Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Yu-Feng Zee (Taiwan)   Group Specials : Mr O Toyokawa (Japan)

R/UP BOB & Bitch CC: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)


Dandenong Poultry & Kennel Society Inc (VIC)

General Specials : Mr Peter Frost (VIC)   Group Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)

Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)
Puppy in Group: Crisnick Sourcerers Apprentice (Talkabout Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)
R/UP BOB & Puppy of Breed: Crisnick Sourcerers Apprentice (Talkabout Kennels)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Talkabout Time After Time (Talkabout Kennels)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Crisnick Sourcerers Apprentice (Talkabout Kennels)


Junior Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mr Darren Bowey (VIC)   Group Specials : Mr Darren Bowey (VIC)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Pazada Rock N Rebel (G & P Russell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pazada Grand Royale (A Jones & B Farrell / G & P Russell)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Pazada Rock N Rebel (G & P Russell)


Bungendore & Palerang District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Ronald Besoff (NSW)   Group Specials : Mrs Anne Raymond (SA)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Itsozi The Jewel Thief (C & G Arkell)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Itsozi Persian Jewel (C & G Arkell)


Hound Club of Qld (QLD) (S)

General Specials : Miss Joanne Townsend (New Zealand)

Runner Up in Show & Intermediate in Show: Quanmarra Ekeko (Brown/ Dunkley/ Rasmussen/ Bennett)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Quanmarra Ekeko (Brown/ Dunkley/ Rasmussen/ Bennett)


West Australian Kennel Club Winter Festival Show (WA)

General Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)   Group Specials : Mr Shhart Sharma (India)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Crisnick Surprise Parti (Mr C & Mrs N Lawton / Mr A Chato)
Baby in Group: Crisnick Aurora Raine (C & N Lawton)
Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Crisnick Surprise Parti (Mr C & Mrs N Lawton / Mr A Chato)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
Baby of Breed: Crisnick Aurora Raine (C & N Lawton)
Junior of Breed: Crisnick Wizard Of Oz (AI) (C & N Lawton)


14-Jul-2018 (Saturday)

Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)   Group Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)

Res Bitch CC & Puppy of Breed: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)


Metropolitan Canine Association Inc (VIC)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)

Puppy in Show: Crisnick Sourcerers Apprentice (Talkabout Kennels)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)
Puppy in Group: Crisnick Sourcerers Apprentice (Talkabout Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)
R/UP BOB & Puppy of Breed: Crisnick Sourcerers Apprentice (Talkabout Kennels)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Talkabout Time After Time (Talkabout Kennels)


Junior Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)   Group Specials : Mrs Gail Arkell (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Pazada Rock N Rebel (G & P Russell)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Pazada Rock N Rebel (G & P Russell)


West Australian Kennel Club Inc (FCI Winter Festival Show) (WA)

General Specials : Mr Shhart Sharma (India)   Group Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)

Baby in Show: Crisnick Aurora Raine (C & N Lawton)
Baby in Group: Crisnick Aurora Raine (C & N Lawton)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Itsozi The Jewel Keeper (S Timson / C & G Arkell)
R/UP BOB, Bitch CC & Champion Class (Bitch) of Breed [CACIB]: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
Res Dog CC & Champion Class (Dog) of Breed [CACIB]: Aust Ch Crisnick Midnight Stryker (C & N Lawton)
Baby of Breed: Crisnick Aurora Raine (C & N Lawton)


13-Jul-2018 (Friday)

Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr O Toyokawa (Japan)   Group Specials : Yu-Feng Zee (Taiwan)

Puppy in Group: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)


8-Jul-2018 (Sunday)

EPIC Advance Dog Sports Extravaganza (ACT)

General Specials : Mr Alex Rojas (Mexico)   Group Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand)

Puppy in Show: Aust Ch Itsozi Persian Jewel (C & G Arkell)
Puppy in Group: Aust Ch Itsozi Persian Jewel (C & G Arkell)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Itsozi Persian Jewel (C & G Arkell)


Callide Valley Canine Club (QLD)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)

Runner Up in Group: Aust Ch Pazada Watabout Last Night (Gary & Patricia Russell)
Open in Group: Aust Sup Ch Pazada Rebel Rouser (P & R Bazzocco / G & P Russell)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pazada Watabout Last Night (Gary & Patricia Russell)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pazada Rebel Rouser (P & R Bazzocco / G & P Russell)


7-Jul-2018 (Saturday)

Lismore & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mr Arthur Fry (VIC)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)


Junior Kennel Club of Victoria Inc (VIC)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mr Alan Hunt (NSW)

Puppy in Show: Crisnick Sourcerers Apprentice (Talkabout Kennels)
Puppy in Group: Crisnick Sourcerers Apprentice (Talkabout Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Talkabout Time After Time (Talkabout Kennels)
Puppy of Breed: Crisnick Sourcerers Apprentice (Talkabout Kennels)


Hills Kennel Club of WA (WA)

General Specials : Mr Robert Beattie (WA)   Group Specials : Mrs Cherri Seeber (WA)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Itsozi The Jewel Keeper (S Timson / C & G Arkell)
Baby of Breed: Crisnick Aurora Raine (C & N Lawton)
Puppy of Breed: Crisnick Wizard Of Oz (AI) (C & N Lawton)


Beenleigh & District Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Ms Lee Anne Bateman (Canada)   Group Specials : Mr F Tang (Taiwan)

Intermediate in Show: Quanmarra Ekeko (Brown/ Dunkley/ Rasmussen/ Bennett)
Best in Group & Intermediate in Group: Quanmarra Ekeko (Brown/ Dunkley/ Rasmussen/ Bennett)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Quanmarra Ekeko (Brown/ Dunkley/ Rasmussen/ Bennett)


Dayboro Show Society (QLD)

General Specials : Miss Rosemary Green (QLD)   Group Specials : Mr Duncan McAllister (QLD)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Pazada Encore (G & P Russell / Belinda Almpantis)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pazada Encore (G & P Russell / Belinda Almpantis)


Callide Valley Canine Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Miss Jan Seary (NSW)   Group Specials : Miss Jan Seary (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pazada Rebel Rouser (P & R Bazzocco / G & P Russell)


Callide Valley Canine Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)   Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)

Open in Show: Aust Sup Ch Pazada Rebel Rouser (P & R Bazzocco / G & P Russell)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Pazada Rebel Rouser (P & R Bazzocco / G & P Russell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pazada Rebel Rouser (P & R Bazzocco / G & P Russell)


Dogs ACT Group Specialty - Hound Group (ACT) (S)

General Specials : Hitoshi Sayama (Japan)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Itsozi Persian Jewel (C & G Arkell)


6-Jul-2018 (Friday)

Lismore & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Anne Collyer (VIC)   Group Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)


Laidley A & I Society (QLD)

General Specials : Mr Graham Kerr (QLD)   Group Specials : Mrs Patricia Cameron (QLD)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Zipalong Shazadi Princess JC FCh LCM (D T Bowman)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Naadirah Medina Ylona JC (Sabine Mueller)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Zipalong Shazadi Princess JC FCh LCM (D T Bowman)


1-Jul-2018 (Sunday)

Canine Amenities Club of Victoria Inc (VIC)

General Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)   Group Specials : Mrs Michel A Glover (VIC)

Open in Show: Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)
Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Talkabout Time After Time (Talkabout Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)
R/UP BOB & Puppy of Breed: Crisnick Sourcerers Apprentice (Talkabout Kennels)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Talkabout Time After Time (Talkabout Kennels)


Gympie Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Sharron Taylor (QLD)   Group Specials : Mr Peter Frost (VIC)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Zipalong Shazadi Princess JC FCh LCM (D T Bowman)
Junior in Group: Naadirah Anousha Del Rey (AI) (D T Bowman)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pazada Encore (G & P Russell / Belinda Almpantis)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Naadirah Anousha Del Rey (AI) (D T Bowman)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Zipalong Shazadi Princess JC FCh LCM (D T Bowman)


Geraldton & Districts Kennels Club Inc (WA)

General Specials : Mr Peter Bennett (SA)   Group Specials : Mr Peter Bennett (SA)

Aust Bred in Show: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Crisnick Surprise Parti (Mr C & Mrs N Lawton / Mr A Chato)
Baby in Group: Crisnick Aurora Raine (C & N Lawton)
Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Crisnick Surprise Parti (Mr C & Mrs N Lawton / Mr A Chato)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
Baby of Breed: Crisnick Aurora Raine (C & N Lawton)


30-Jun-2018 (Saturday)

Riverina District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Mrs Lesley Childs (NSW)

R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Padtheway Saffron (H Spence / N Strathdee & W Downing)


The Sydney Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr H van den Berg (Holland)   Group Specials : Mrs J Quiros-Kubat (Argentina)

BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Pazada Double Identity (G & P Russell / R Davies)


Gympie Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Iain Hinde (VIC)   Group Specials : Mr Iain Hinde (VIC)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Zipalong Shazadi Princess JC FCh LCM (D T Bowman)
Intermediate in Group: Aust Ch Pazada Encore (G & P Russell / Belinda Almpantis)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pazada Encore (G & P Russell / Belinda Almpantis)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Naadirah Anousha Del Rey (AI) (D T Bowman)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Zipalong Shazadi Princess JC FCh LCM (D T Bowman)


Geraldton & Districts Kennels Club Inc (WA)

General Specials : Mrs Barbara Marsh (VIC)   Group Specials : Mrs Barbara Marsh (VIC)

Baby in Group: Crisnick Aurora Raine (C & N Lawton)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Crisnick Surprise Parti (Mr C & Mrs N Lawton / Mr A Chato)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
Baby of Breed: Crisnick Aurora Raine (C & N Lawton)


29-Jun-2018 (Friday)

Redcliffe A H & I Society (QLD)

General Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)   Group Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Zipalong Shazadi Princess JC FCh LCM (D T Bowman)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Naadirah Anousha Del Rey (AI) (D T Bowman)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Zipalong Shazadi Princess JC FCh LCM (D T Bowman)


24-Jun-2018 (Sunday)

Parramatta & Districts All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Taejaan Jewel O The Nile (C & G Arkell/NJ Rule-Steel)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Taejaan Jewel O The Nile (C & G Arkell/NJ Rule-Steel)


Canine Stewards Association of WA (WA)

General Specials : Ms Frances Darling (QLD)   Group Specials : Mrs Pauline F Barclay (VIC)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
Baby in Group: Crisnick Aurora Raine (C & N Lawton)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
Baby of Breed: Crisnick Aurora Raine (C & N Lawton)


23-Jun-2018 (Saturday)

Coonabarabran Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mrs Stefanie Smith (NSW)

Junior in Group: Tiana Magic Happens (Sandra Warner)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Tiana Magic Happens (Sandra Warner)


Nor-West Canine Association Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Jeanie Montford (NSW)   Group Specials : Mr Paul Britza (NSW)

Minor in Group: Aust Ch Itsozi Persian Jewel (C & G Arkell)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Itsozi Persian Jewel (C & G Arkell)
Puppy of Breed: Itsozi The Jewel Thief (C & G Arkell)


Nor-West Canine Association Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Robin Robertson (NSW)   Group Specials : Mr Les Bradney (NSW)

Puppy in Show: Itsozi The Jewel Thief (C & G Arkell)
Puppy in Group: Itsozi The Jewel Thief (C & G Arkell)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Itsozi The Jewel Thief (C & G Arkell)
Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Itsozi Persian Jewel (C & G Arkell)


Mt Larcom Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)   Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)

Aust Bred in Show: Aust Ch Pazada Watabout Last Night (Gary & Patricia Russell)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Pazada Watabout Last Night (Gary & Patricia Russell)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pazada Watabout Last Night (Gary & Patricia Russell)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Pazada Rebel Rouser (P & R Bazzocco / G & P Russell)


Fremantle Dog Club (WA)

General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)   Group Specials : Ms Frances Darling (QLD)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Crisnick Surprise Parti (Mr C & Mrs N Lawton / Mr A Chato)
Puppy in Group: Crisnick Wizard Of Oz (AI) (C & N Lawton)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Crisnick Surprise Parti (Mr C & Mrs N Lawton / Mr A Chato)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Crisnick Wizard Of Oz (AI) (C & N Lawton)
Baby of Breed: Crisnick Texa Tornado (C & N Lawton)


22-Jun-2018 (Friday)

Kalbar Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Mrs Rhonda Lane (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Zipalong Shazadi Princess JC FCh LCM (D T Bowman)
Junior in Group: Naadirah Rafiq Sha (AI) (Sabine Mueller)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Naadirah Rafiq Sha (AI) (Sabine Mueller)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Naadirah Jezabelle (AI) (D T Bowman)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Zipalong Shazadi Princess JC FCh LCM (D T Bowman)


17-Jun-2018 (Sunday)

Building & Amenities Championship Show (WA)

General Specials : Dr Peter J Tallentire (WA)   Group Specials : Ms Julia Van Dinter (WA)

Puppy in Group: Crisnick Wizard Of Oz (AI) (C & N Lawton)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Crisnick Surprise Parti (Mr C & Mrs N Lawton / Mr A Chato)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Itsozi The Jewel Keeper (S Timson / C & G Arkell)
Baby of Breed: Crisnick Aurora Raine (C & N Lawton)
Puppy of Breed: Crisnick Wizard Of Oz (AI) (C & N Lawton)


Cranbourne Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Joanne Sewell (WA)   Group Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)
Puppy of Breed: Crisnick Sourcerers Apprentice (Talkabout Kennels)


Brisbane Water Legacy Dog Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mrs Carole Doherty (NSW)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Pazada Reflections (G & P Russell)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pazada Reflections (G & P Russell)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Pazada What Goes Around (L Sharpin)


Isis & District Canine Club (QLD)

General Specials : Mrs Justine Blyth (TAS)   Group Specials : Mrs Justine Blyth (TAS)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)


16-Jun-2018 (Saturday)

Building & Amenities Championship Show (WA)

General Specials : Mrs Sue J Mallia (WA)   Group Specials : Mrs Jeni Sach (WA)

Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
Minor in Group: Itsozi The Jewel Keeper (S Timson / C & G Arkell)
Puppy in Group: Crisnick Wizard Of Oz (AI) (C & N Lawton)
State Bred in Group: Aust Ch Crisnick Midnight Stryker (C & N Lawton)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Crisnick Midnight Stryker (C & N Lawton)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Crisnick Wizard Of Oz (AI) (C & N Lawton)
Baby of Breed: Crisnick Texa Tornado (C & N Lawton)
Minor of Breed: Itsozi The Jewel Keeper (S Timson / C & G Arkell)


Dogs NSW Public Relations Committee (Dogs On Show) (NSW)

General Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)   Group Specials : Mrs Pauline F Barclay (VIC)

Puppy in Show: Itsozi The Jewel Thief (C & G Arkell)
Puppy in Group: Itsozi The Jewel Thief (C & G Arkell)
Minor of Breed: Aust Ch Itsozi Persian Jewel (C & G Arkell)
Puppy of Breed: Itsozi The Jewel Thief (C & G Arkell)


Frankston & Peninsula Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Paul Wilkes (WA)   Group Specials : Mr Paul Wilkes (WA)

Open in Show: Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Talkabout Time After Time (Talkabout Kennels)


Isis & District Canine Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)   Group Specials : Mrs Judy Horton (VIC)

Intermediate in Group: Aust Ch Pazada Encore (G & P Russell / Belinda Almpantis)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pazada Encore (G & P Russell / Belinda Almpantis)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)


Isis & District Canine Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Judy Horton (VIC)   Group Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pazada Encore (G & P Russell / Belinda Almpantis)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)


15-Jun-2018 (Friday)

Lowood Show Society (QLD)

General Specials : Mr Tim Thomas (QLD)   Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)

Best in Group & Intermediate in Group: Quanmarra Ekeko (Brown/ Dunkley/ Rasmussen/ Bennett)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Zipalong Hana Eternal Joy JC FCh LCM (D T Bowman)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Quanmarra Ekeko (Brown/ Dunkley/ Rasmussen/ Bennett)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Naadirah Medina Ylona JC (Sabine Mueller)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Zipalong Hana Eternal Joy JC FCh LCM (D T Bowman)


14-Jun-2018 (Thursday)

Rockhampton Agricultural & Citizens Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)

Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Pazada Watabout Last Night (Gary & Patricia Russell)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Pazada Watabout Last Night (Gary & Patricia Russell)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pazada Watabout Last Night (Gary & Patricia Russell)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Pazada Rebel Rouser (P & R Bazzocco / G & P Russell)


11-Jun-2018 (Monday)

Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr David Kill (QLD)   Group Specials : Ms Tanya Hill (QLD)

R/UP BOB, Best Bitch & Puppy of Breed: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)


Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)   Group Specials : Mr Eddie Patterson (Ireland)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)


10-Jun-2018 (Sunday)

Ladies Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Mavis Cochrane (WA)   Group Specials : Dr Michael Byrne (WA)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Crisnick Surprise Parti (Mr C & Mrs N Lawton / Mr A Chato)
Minor in Group: Itsozi The Jewel Keeper (S Timson / C & G Arkell)
Puppy in Group: Crisnick Wizard Of Oz (AI) (C & N Lawton)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Crisnick Surprise Parti (Mr C & Mrs N Lawton / Mr A Chato)
Minor of Breed: Itsozi The Jewel Keeper (S Timson / C & G Arkell)
Puppy of Breed: Crisnick Wizard Of Oz (AI) (C & N Lawton)


Ipswich Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)   Group Specials : Mrs K Takeuchi (Japan)

Minor of Breed: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)


Ipswich Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Pazada Watabout Last Night (Gary & Patricia Russell)
Minor of Breed: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)


9-Jun-2018 (Saturday)

Ladies Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Ms Jenny Sayers (WA)   Group Specials : Mrs Sandra Lippiatt (WA)

Minor in Show: Itsozi The Jewel Keeper (S Timson / C & G Arkell)
Minor in Group: Itsozi The Jewel Keeper (S Timson / C & G Arkell)
R/UP BOB, Res Dog & Minor of Breed: Itsozi The Jewel Keeper (S Timson / C & G Arkell)


Ladies Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Marion Watson (WA)   Group Specials : Ms Jenny Sayers (WA)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
Minor in Group: Itsozi The Jewel Keeper (S Timson / C & G Arkell)
Puppy in Group: Crisnick Wizard Of Oz (AI) (C & N Lawton)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Crisnick Surprise Parti (Mr C & Mrs N Lawton / Mr A Chato)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Crisnick Wizard Of Oz (AI) (C & N Lawton)
Baby of Breed: Crisnick Aurora Raine (C & N Lawton)
Minor of Breed: Itsozi The Jewel Keeper (S Timson / C & G Arkell)


Newcastle & Merewether Combined Canine Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)   Group Specials : Ms Rebecca Rafton (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pazada Reflections (G & P Russell)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Itsozi Persian Jewel (C & G Arkell)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Itsozi The Jewel Thief (C & G Arkell)


Newcastle & Merewether Combined Canine Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)

Minor in Group: Aust Ch Itsozi Persian Jewel (C & G Arkell)
Intermediate in Group: Aust Ch Pazada Reflections (G & P Russell)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pazada Reflections (G & P Russell)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Pazada What Goes Around (L Sharpin)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Itsozi The Jewel Thief (C & G Arkell)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Itsozi Persian Jewel (C & G Arkell)


8-Jun-2018 (Friday)

West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mr Gunnar Nymann (Denmark)   Group Specials : Mrs Susan Kealy (Ireland)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Talkabout Time After Time (Talkabout Kennels)
Puppy of Breed: Crisnick Sourcerers Apprentice (Talkabout Kennels)


Toogoolawah Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD)

Runner Up NEUTER in Show: Aust Ch Zipalong Hana Eternal Joy JC FCh LCM (D T Bowman)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Zipalong Hana Eternal Joy JC FCh LCM (D T Bowman)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Naadirah Al Azim (D T Bowman)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Naadirah Jezabelle (AI) (D T Bowman)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Zipalong Hana Eternal Joy JC FCh LCM (D T Bowman)


Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Rosana Knapp dos Santos (Brazil)   Group Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Pazada Rebel Rouser (P & R Bazzocco / G & P Russell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Pazada Rebel Rouser (P & R Bazzocco / G & P Russell)


7-Jun-2018 (Thursday)

West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mrs Susan Kealy (Ireland)   Group Specials : Mr Gunnar Nymann (Denmark)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Talkabout Time After Time (Talkabout Kennels)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Talkabout Time After Time (Talkabout Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)
Puppy of Breed: Crisnick Sourcerers Apprentice (Talkabout Kennels)


3-Jun-2018 (Sunday)

Canine Fund Raisers (WA)

General Specials : Mrs Susan Gray (TAS)   Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
Baby in Group: Crisnick Aurora Raine (C & N Lawton)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Crisnick Midnight Stryker (C & N Lawton)
Baby of Breed: Crisnick Aurora Raine (C & N Lawton)
Minor of Breed: Itsozi The Jewel Keeper (S Timson / C & G Arkell)
Puppy of Breed: Crisnick Wizard Of Oz (AI) (C & N Lawton)


Zone 2 Amenities Show (QLD)

General Specials : Mr Robert Cleland (SA)   Group Specials : Mr Robert Cleland (SA)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Pazada Encore (G & P Russell / Belinda Almpantis)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pazada Encore (G & P Russell / Belinda Almpantis)


Lockyer Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)   Group Specials : Ms Dianna Brennan (NSW)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Quanmarra Ekeko (Brown/ Dunkley/ Rasmussen/ Bennett)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Quanmarra Ekeko (Brown/ Dunkley/ Rasmussen/ Bennett)


Bowen Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Susan Rose (NSW)   Group Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)

Minor in Group: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)


2-Jun-2018 (Saturday)

Canine Fund Raisers (AM SHOW) (WA)

General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)   Group Specials : Mr Jason Attridge (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Crisnick Surprise Parti (Mr C & Mrs N Lawton / Mr A Chato)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Crisnick Wizard Of Oz (AI) (C & N Lawton)
Baby of Breed: Crisnick Texa Tornado (C & N Lawton)
Minor of Breed: Itsozi The Jewel Keeper (S Timson / C & G Arkell)


Canine Fund Raisers (PM SHOW) (WA)

General Specials : Mr Mark Johnston (NSW)   Group Specials : Mr Mark Johnston (NSW)

Runner Up in Show: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Crisnick Surprise Parti (Mr C & Mrs N Lawton / Mr A Chato)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Crisnick Wizard Of Oz (AI) (C & N Lawton)
Baby of Breed: Crisnick Aurora Raine (C & N Lawton)
Minor of Breed: Itsozi The Jewel Keeper (S Timson / C & G Arkell)


Box Hill & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mrs Robyn Brown (NSW)

Open in Show: Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)
Puppy of Breed: Crisnick Sourcerers Apprentice (Talkabout Kennels)


Hunter Valley Hound Club (Memorial Show) (NSW) (S)

General Specials : Ms Lyn King (VIC)

R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Itsozi Persian Jewel (C & G Arkell)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Itsozi The Jewel Thief (C & G Arkell)


Hunter Valley Hound Club (SHOW 2) (NSW) (S)

General Specials : Mrs Lesley Childs (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Itsozi Persian Jewel (C & G Arkell)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Itsozi The Jewel Thief (C & G Arkell)


Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)

General Specials : Miss Erin Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Rhonda Lane (QLD)

Minor in Group: Aust Ch Itsozi Persian Jewel (C & G Arkell)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Itsozi The Jewel Thief (C & G Arkell)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Itsozi Persian Jewel (C & G Arkell)


Gin Gin Show Society (QLD)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)

Intermediate in Show: Aust Ch Pazada Encore (G & P Russell / Belinda Almpantis)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Pazada Encore (G & P Russell / Belinda Almpantis)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pazada Encore (G & P Russell / Belinda Almpantis)


Lockyer Valley Kennel Club (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)   Group Specials : Ms Jenny Sayers (WA)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Quanmarra Ekeko (Brown/ Dunkley/ Rasmussen/ Bennett)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Quanmarra Ekeko (Brown/ Dunkley/ Rasmussen/ Bennett)


Lockyer Valley Kennel Club (PM Show) (QLD)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Mr Wayne Lewis (NSW)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Quanmarra Ekeko (Brown/ Dunkley/ Rasmussen/ Bennett)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Quanmarra Ekeko (Brown/ Dunkley/ Rasmussen/ Bennett)


Bowen Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Miss Susan Rose (NSW)

Minor in Group: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)


Bowen Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)   Group Specials : Miss Nicole Lane (NSW)

Minor in Group: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)


1-Jun-2018 (Friday)

Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)   Group Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)

Group 3rd: Aust Sup Ch Pazada Grand Royale (A Jones & B Farrell / G & P Russell)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed [CACIB]: Aust Sup Ch Pazada Grand Royale (A Jones & B Farrell / G & P Russell)


Boonah Show Society (QLD)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Mrs Margaret Broughton (QLD)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Quanmarra Ekeko (Brown/ Dunkley/ Rasmussen/ Bennett)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Quanmarra Ekeko (Brown/ Dunkley/ Rasmussen/ Bennett)


30-May-2018 (Wednesday)

Clermont Show Society (QLD)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

Minor in Group: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)


27-May-2018 (Sunday)

Werribee Barwon Canine Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Judy Horton (VIC)   Group Specials : Mr Michael Camac (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Sally Baxter (WA)   Group Specials : Mrs Mavis Cochrane (WA)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Itsozi The Jewel Keeper (S Timson / C & G Arkell)


Ku-Ring-Gai Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Itsozi The Jewel Thief (C & G Arkell)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Itsozi Persian Jewel (C & G Arkell)


Sarina Kennel Club (QLD)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Rev Colin Seymour (NSW)

Minor in Group: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Pazada Watabout Last Night (Gary & Patricia Russell)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)


26-May-2018 (Saturday)

Caulfield & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Michael Camac (SA)   Group Specials : Ms Robynne Spencer (VIC)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Talkabout Time After Time (Talkabout Kennels)
Puppy of Breed: Crisnick Sourcerers Apprentice (Talkabout Kennels)


Esk P A & I Association (QLD)

General Specials : Mr Peter Cousins (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Naadirah Rafiq Sha (AI) (Sabine Mueller)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Naadirah Medina Ylona JC (Sabine Mueller)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Zipalong Hana Eternal Joy JC FCh LCM (D T Bowman)


Sarina Kennel Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mr John Comerford (NSW)   Group Specials : Mr Wayne Burton (NSW)

Open in Show: Aust Ch Pazada Watabout Last Night (Gary & Patricia Russell)
Minor in Group: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)
Open in Group: Aust Ch Pazada Watabout Last Night (Gary & Patricia Russell)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Pazada Watabout Last Night (Gary & Patricia Russell)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)


Sarina Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Mr John Comerford (NSW)

Open in Show: Aust Ch Pazada Watabout Last Night (Gary & Patricia Russell)
Minor in Group: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)
Open in Group: Aust Ch Pazada Watabout Last Night (Gary & Patricia Russell)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Pazada Watabout Last Night (Gary & Patricia Russell)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)


20-May-2018 (Sunday)

Cessnock Dog Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Frankie Leung (Hong Kong)   Group Specials : Mr William Rodriguez Umana (Costa Rica)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Skyzar Cant Stop The Feeling (Nicole Snerling)


Geraldton & Districts Kennel Club Inc (WA)

General Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)   Group Specials : Mrs Judy Horton (VIC)

Puppy in Show: Aust Ch Crisnick Houdini (AI) (C & N Lawton)
Runner Up in Group: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
Puppy in Group: Aust Ch Crisnick Houdini (AI) (C & N Lawton)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Crisnick Houdini (AI) (C & N Lawton)


Geelong & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Lynn Butler (NSW)   Group Specials : Mr Robert Lucas (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Elarabie Oasis Odyssey (S Green/ E Guthrie & A Green)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Elarabie Oasis Odyssey (S Green/ E Guthrie & A Green)


19-May-2018 (Saturday)

Darwin Ladies Kennel Club (Show 1) (NT)

General Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)   Group Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Baghdad Ticket To The Top (A A & M A Watt / A Chato)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Baghdad Ticket To The Top (A A & M A Watt / A Chato)


Darwin Ladies Kennel Club (Show 2) (NT)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Baghdad Ticket To The Top (A A & M A Watt / A Chato)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Baghdad Ticket To The Top (A A & M A Watt / A Chato)


Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Dr Eugenio Aguilo (Chile)   Group Specials : Dr A Vega (Costa Rica)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Skyzar Cant Stop The Feeling (Nicole Snerling)


Cessnock Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Dr A Vega (Costa Rica)   Group Specials : Mr Thukaram Preetham (India)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Skyzar Cant Stop The Feeling (Nicole Snerling)


Ladies Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mr S Shen (Singapore)   Group Specials : Mr Peter Griffiths (VIC)

Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Talkabout Time After Time (Talkabout Kennels)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Talkabout Time After Time (Talkabout Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)
Puppy of Breed: Crisnick Sourcerers Apprentice (Talkabout Kennels)


Geraldton & Districts Kennel Club Inc (WA)

General Specials : Mrs Judy Horton (VIC)   Group Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)

Open in Show: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
Puppy in Group: Aust Ch Crisnick Houdini (AI) (C & N Lawton)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Crisnick Houdini (AI) (C & N Lawton)


Biggenden A P & I Society (QLD)

General Specials : Mrs Barbara Balaam (QLD)   Group Specials : Mrs Barbara Balaam (QLD)

Minor in Group: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pazada Encore (G & P Russell / Belinda Almpantis)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Itsozi Ulmarra's Jewel (Lynda Dunn)


Callide Valley Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Carol Keong (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Keong (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Pazada Watabout Last Night (Gary & Patricia Russell)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Pazada Watabout Last Night (Gary & Patricia Russell)