Schnauzer (Miniature) Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Schnauzer (Miniature) (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

18-Aug-2018 (Saturday)

Brisbane Royal Show (QLD)

General Specials : Mr Carlos Flaquer (Brazil)   Group Specials : Mrs L Stojkovic (Macedonia)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Diego China Majestic (Imp CHINA) (Stacy Kellie)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nellabah Ava Gardner (J Roosen)


14-Aug-2018 (Tuesday)

Brisbane Royal Utility Group Feature Show (QLD) (S)

General Specials : Mr Alvaro Salazar Castro (Costa Rica)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chicabud Call of the Jungle (J Windle & J Sharland)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chicabud Basket Full O Trouble (Mrs J Windle & Mrs J Sharland)



12-Aug-2018 (Sunday)

Mudgee & District Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)   Group Specials : Mrs Pauline Hartwell (NSW)

Puppy in Group: Alclay Zeig Keine Gnade (Mrs A Neyle & Miss K Miller)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Alclay Zeig Keine Gnade (Mrs A Neyle & Miss K Miller)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Ebshine Google Me (Mrs A Neyle)
Minor of Breed: Alclay Rock N Run (Mrs A Neyle)


Lillydale Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr M Anderson (South Africa)   Group Specials : Mr M Lanctot (Canada)

Minor in Show: Rushmere Pure Anarchy (Lay & Williams)
Minor in Group: Rushmere Pure Anarchy (Lay & Williams)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dabinette Cut To The Chase (Denise Hocking)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rushmere Bella Donna (Lay & Williams)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Dabinette Game Changer (Denise Hocking)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Dabinette Gypsy Rose Lee (Jan Reeves)
Minor of Breed: Rushmere Pure Anarchy (Lay & Williams)
Minor (Bitch) of Breed: Rushmere Femme Fatale (Lay & Williams)
Puppy of Breed: Rushmere Poison Ivy (Lay & Williams)


Bay City All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Barbara Balaam (QLD)   Group Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Schonhardt Time For A Kit Kat (D Lawson)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ebshine Good Will Hunting (Mrs D Cooper)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Redorah Miss Demeanor (Mrs D Lawson)


11-Aug-2018 (Saturday)

Mudgee & District Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Lynn Butler (NSW)   Group Specials : Mr Lynn Butler (NSW)

Puppy in Group: Alclay Zeig Keine Gnade (Mrs A Neyle & Miss K Miller)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Alclay Zeig Keine Gnade (Mrs A Neyle & Miss K Miller)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Alclay Rock N Run (Mrs A Neyle)
Junior of Breed: Ebshine Google Me (Mrs A Neyle)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Alclay Rock N Run (Mrs A Neyle)


Lillydale Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Pierluigi Buratti (Italy)   Group Specials : Mr Pierluigi Buratti (Italy)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Dabinette Game Changer (Denise Hocking)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dabinette French Connection (Lay & Williams)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rushmere Bella Donna (Lay & Williams)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Dabinette Gypsy Rose Lee (Jan Reeves)
Minor of Breed: Rushmere Pure Anarchy (Lay & Williams)
Minor (Bitch) of Breed: Rushmere Femme Fatale (Lay & Williams)
Puppy of Breed: Rushmere Poison Ivy (Lay & Williams)


Bay City All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mr Jim Black (ACT)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ebshine Good Will Hunting (Mrs D Cooper)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Redorah Miss Demeanor (Mrs D Lawson)


Bay City All Breeds Kennel Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)   Group Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ebshine Good Will Hunting (Mrs D Cooper)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Redorah Miss Demeanor (Mrs D Lawson)


5-Aug-2018 (Sunday)

Campbelltown & Districts All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)   Group Specials : Ms Donna Puttock (NSW)

Aust Bred in Show: Aust Ch Colebrook Moonshine (R & N Inglis)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Colebrook Moonshine (R & N Inglis)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Colebrook Moonshine (R & N Inglis)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Colebrook Champagne Cocktail (R & N Inglis)


Wagga Wagga All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr William Stevenson (NSW)   Group Specials : Mr William Stevenson (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Dabinette Gypsy Rose Lee (Jan Reeves)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dabinette Cut To The Chase (Denise Hocking)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Dabinette Game Changer (Denise Hocking)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Dabinette Gypsy Rose Lee (Jan Reeves)


Bendigo Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mr Arthur Fry (VIC)

Puppy in Group: Komitson Miss Nine T Nine (Barbara Willshire)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Komitson Miss Nine T Nine (Barbara Willshire)
Baby of Breed: Dabinette French Kiss (Jan Reeves)


4-Aug-2018 (Saturday)

Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Ms Pia Kirke (VIC)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Colebrook Enchanter (R & N Inglis)
Aust Bred in Group: Aust Ch Colebrook Moonshine (R & N Inglis)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Colebrook Enchanter (R & N Inglis)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Colebrook Moonshine (R & N Inglis)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Colebrook Champagne Cocktail (R & N Inglis)


Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Sharon Edmunds (NSW)   Group Specials : Dr John Montgomery (ACT)

Intermediate in Group: Aust Ch Colebrook Enchanter (R & N Inglis)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Colebrook Champagne Cocktail (R & N Inglis)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Colebrook Enchanter (R & N Inglis)


Wagga Wagga All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Andrew Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)

Junior in Group: Aust Ch Dabinette Gypsy Rose Lee (Jan Reeves)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Dabinette Game Changer (Denise Hocking)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dabinette Cut To The Chase (Denise Hocking)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Dabinette Gypsy Rose Lee (Jan Reeves)


Eaglehawk Kennel Club Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mr Zachary Tan (WA)   Group Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Forestal Warm Amber (Ms P Haigh)
Res Dog CC & Minor of Breed: Rushmere Pure Anarchy (Lay & Williams)
Baby of Breed: Dabinette French Kiss (Jan Reeves)


Eaglehawk Kennel Club Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)   Group Specials : Mr Zachary Tan (WA)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Forestal Warm Amber (Ms P Haigh)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Forestal Warm Amber (Ms P Haigh)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dabinette French Connection (Lay & Williams)
Res Dog CC & Minor of Breed: Forestal Whiskey Chaser (J Davis & P Haigh)
Baby of Breed: Dabinette French Kiss (Jan Reeves)


Pine Rivers A.H. & I. Association (QLD)

General Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)   Group Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)

R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ebshine Guest Musician (Ms B Wilson & Ms D Russell)


Northern Classic Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)   Group Specials : Mrs Toni McNeill (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chicabud Call of the Jungle (J Windle & J Sharland)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Moneglen Walking In Memphis (Tahlia Baines)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chicabud Basket Full O Trouble (Mrs J Windle & Mrs J Sharland)


3-Aug-2018 (Friday)

Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (NSW)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Wendy Hutchison (VIC)

Aust Bred in Group: Aust Ch Colebrook Moonshine (R & N Inglis)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Colebrook Moonshine (R & N Inglis)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Colebrook Champagne Cocktail (R & N Inglis)


Wagga Wagga All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mr Andrew Brown (QLD)

Junior in Group: Aust Ch Dabinette Gypsy Rose Lee (Jan Reeves)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Dabinette Game Changer (Denise Hocking)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dabinette Cut To The Chase (Denise Hocking)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Dabinette Gypsy Rose Lee (Jan Reeves)


Bendigo Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Anthony E Johnson (WA)   Group Specials : Mrs Marion Watson (WA)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Komitson Miss Nine T Nine (Barbara Willshire)
Baby of Breed: Dabinette French Kiss (Jan Reeves)



29-Jul-2018 (Sunday)

Utility Dog Club of Victoria Inc (VIC) (S)

General Specials : Ms Natasha Ryan (WA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dabinette Cut To The Chase (Denise Hocking)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rushmere Bella Donna (Lay & Williams)
Res Dog CC: Aust Ch Dabinette French Connection (Lay & Williams)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Rushmere Poison Ivy (Lay & Williams)
Minor of Breed: Rushmere Pure Anarchy (Lay & Williams)
Minor (Bitch) of Breed: Rushmere Femme Fatale (Lay & Williams)
Junior of Breed: Komitson Miss Nine T Nine (Barbara Willshire)


Ladies Kennel Association of Qld (QLD)

General Specials : Mr Shane Thomas (QLD)   Group Specials : Mrs Vicki Yates (QLD)

BOB, Best Dog & Junior of Breed: Moneglen Walking In Memphis (Tahlia Baines)


Ladies Kennel Association of Qld (QLD)

General Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)   Group Specials : Mr William Mooney (VIC)

Junior in Group: Moneglen Walking In Memphis (Tahlia Baines)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chicabud Basket Full O Trouble (Mrs J Windle & Mrs J Sharland)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Moneglen Walking In Memphis (Tahlia Baines)


Warners Bay Dog Sports Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)   Group Specials : Mr George Gaut (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ebshine Daringly Debonair (Veeni Craig)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Ebshine Good Will Hunting (Mrs D Cooper)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Ebshine Greys Anatomy (Veeni Craig)
Baby of Breed: Ebshine Hashtag Surprise (V Craig)


28-Jul-2018 (Saturday)

Harden Murrumburrah Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)   Group Specials : Mrs Susan Brown (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Colebrook Enchanter (R & N Inglis)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Colebrook Champagne Cocktail (R & N Inglis)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Colebrook Enchanter (R & N Inglis)


Heidelberg & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mr Peter Foster (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dabinette Cut To The Chase (Denise Hocking)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Dabinette Game Changer (Denise Hocking)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dabinette Gypsy Rose Lee (Jan Reeves)


Ladies Kennel Association of Qld (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Maureen Hanley (NSW)   Group Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chicabud Basket Full O Trouble (Mrs J Windle & Mrs J Sharland)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chicabud Call of the Jungle (J Windle & J Sharland)


Ladies Kennel Association of Qld (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mr William Mooney (VIC)   Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chicabud Basket Full O Trouble (Mrs J Windle & Mrs J Sharland)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Moneglen Walking In Memphis (Tahlia Baines)


Tully & District Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)   Group Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Keelambara Sinnerz R Grinnerz (B & L Halliwell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Keelambara Sinnerz R Grinnerz (B & L Halliwell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Keelambara Avin A Whine Or Two (B & L Halliwell)


Warners Bay Dog Sports Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)   Group Specials : Ms Katrina Santas (NSW)

Baby in Group: Ebshine Hashtag Surprise (V Craig)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ebshine Daringly Debonair (Veeni Craig)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Schonhardt Time For A Kit Kat (D Lawson)
Res Bitch CC: Ebshine Greys Anatomy (Veeni Craig)
Baby of Breed: Ebshine Hashtag Surprise (V Craig)


Warners Bay Dog Sports Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)   Group Specials : Miss Pam Young (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Schonhardt Time For A Kit Kat (D Lawson)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Ebshine Daringly Debonair (Veeni Craig)
Res Dog CC & Junior of Breed: Ebshine Good Will Hunting (Mrs D Cooper)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Ebshine Greys Anatomy (Veeni Craig)
Baby of Breed: Redorah Miss Demeanor (Mrs D Lawson)


22-Jul-2018 (Sunday)

Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Yanina Smith (TAS)   Group Specials : Mr John Connell (TAS)

Puppy in Group: Qwicthrill Fate and Fortune (Vanessa Parsons)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Qwicthrill Fate and Fortune (Vanessa Parsons)


North of the Harbour All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Shaun Watson (Cyprus)   Group Specials : Mr Tung-Lin Wu (Taiwan)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Colebrook Enchanter (R & N Inglis)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Colebrook Champagne Cocktail (R & N Inglis)


Cairns City Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Ms Esther Joseph (VIC)   Group Specials : Ms Esther Joseph (VIC)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Keelambara Sinnerz R Grinnerz (B & L Halliwell)
Intermediate in Group: Aust Ch Keelambara Avin A Whine Or Two (B & L Halliwell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Keelambara Sinnerz R Grinnerz (B & L Halliwell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Keelambara Avin A Whine Or Two (B & L Halliwell)


21-Jul-2018 (Saturday)

Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Teena Sloan (TAS)   Group Specials : Ms Yanina Smith (TAS)

Puppy in Group: Qwicthrill Fate and Fortune (Vanessa Parsons)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chicabud Basket Full O Trouble (Mrs J Windle & Mrs J Sharland)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Qwicthrill Fate and Fortune (Vanessa Parsons)


Melbourne Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)   Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Dabinette Game Changer (Denise Hocking)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dabinette Cut To The Chase (Denise Hocking)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dabinette Gypsy Rose Lee (Jan Reeves)


North of the Harbour All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Julio Rueda (Uruguay)   Group Specials : Mrs Christine Watson (Cyprus)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Colebrook Moonshine (R & N Inglis)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Colebrook Champagne Cocktail (R & N Inglis)


Cairns City Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)   Group Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Keelambara Avin A Whine Or Two (B & L Halliwell)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Keelambara Avin A Whine Or Two (B & L Halliwell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Keelambara Sinnerz R Grinnerz (B & L Halliwell)


20-Jul-2018 (Friday)

Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr John Connell (TAS)   Group Specials : Ms Teena Sloan (TAS)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chicabud Basket Full O Trouble (Mrs J Windle & Mrs J Sharland)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Qwicthrill Fate and Fortune (Vanessa Parsons)



Cairns Show Association (QLD)

General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)   Group Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Keelambara Sinnerz R Grinnerz (B & L Halliwell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Keelambara Sinnerz R Grinnerz (B & L Halliwell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Keelambara Avin A Whine Or Two (B & L Halliwell)


15-Jul-2018 (Sunday)

Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Yu-Feng Zee (Taiwan)   Group Specials : Yu-Feng Zee (Taiwan)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Schonhardt Time For A Kit Kat (D Lawson)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ebshine Good Will Hunting (Mrs D Cooper)
Baby of Breed: Redorah Livin La Vida Loca (Mrs D Lawson)


Dandenong Poultry & Kennel Society Inc (VIC)

General Specials : Mr Peter Frost (VIC)   Group Specials : Dr Emma Greenway (VIC)

R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Dabinette Game Changer (Denise Hocking)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rushmere Bella Donna (Lay & Williams)
Minor of Breed: Forestal Warm Amber (Ms P Haigh)


Junior Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mr Darren Bowey (VIC)   Group Specials : Mr Anthony Price (VIC)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Asyut Captain Corajus (Asyut Kennels)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Asyut Partners In Crime (Asyut Knls / C Gray)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Asyut Captain Corajus (Asyut Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Asyut Partners In Crime (Asyut Knls / C Gray)


Atherton Tableland Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)

Intermediate in Group: Aust Ch Keelambara Avin A Whine Or Two (B & L Halliwell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Keelambara Sinnerz R Grinnerz (B & L Halliwell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Keelambara Avin A Whine Or Two (B & L Halliwell)


14-Jul-2018 (Saturday)

Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)   Group Specials : Mr O Toyokawa (Japan)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Schonhardt Time For A Kit Kat (D Lawson)
Baby of Breed: Redorah Livin La Vida Loca (Mrs D Lawson)


Metropolitan Canine Association Inc (VIC)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Miss Lucille Corbett (NSW)

Puppy in Group: Aust Ch Dabinette Gypsy Rose Lee (Jan Reeves)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dabinette Cut To The Chase (Denise Hocking)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dabinette Gypsy Rose Lee (Jan Reeves)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Dabinette Game Changer (Denise Hocking)


Atherton Tableland Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)   Group Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Keelambara Avin A Whine Or Two (B & L Halliwell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Keelambara Sinnerz R Grinnerz (B & L Halliwell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Keelambara Avin A Whine Or Two (B & L Halliwell)


Zone 3 Amenities Grounds Committee of Dogs QLD (QLD)

General Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Keelambara Avin A Whine Or Two (B & L Halliwell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Keelambara Sinnerz R Grinnerz (B & L Halliwell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Keelambara Avin A Whine Or Two (B & L Halliwell)


Samford & District Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Mrs Ashley Esad (NSW)

Junior in Group: Moneglen Walking In Memphis (Tahlia Baines)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Moneglen Walking In Memphis (Tahlia Baines)


13-Jul-2018 (Friday)

Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr O Toyokawa (Japan)   Group Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)

Intermediate in Group: Aust Ch Schonhardt Time For A Kit Kat (D Lawson)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Schonhardt Time For A Kit Kat (D Lawson)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ebshine Good Will Hunting (Mrs D Cooper)
Baby of Breed: Redorah Livin La Vida Loca (Mrs D Lawson)


9-Jul-2018 (Monday)

Atherton Tableland Agricultural Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Keelambara Sinnerz R Grinnerz (B & L Halliwell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Keelambara Avin A Whine Or Two (B & L Halliwell)


8-Jul-2018 (Sunday)

Hawkesbury Kennel Club Inc (SHOW A) (NSW)

General Specials : Mr Lynn Butler (NSW)   Group Specials : Miss Brooke Turner (NSW)

Open in Group: Aust Sup Ch Colebrook Champagne Cocktail (R & N Inglis)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Colebrook Champagne Cocktail (R & N Inglis)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Colebrook Moonshine (R & N Inglis)


Hawkesbury Kennel Club Inc (SHOW B) (NSW)

General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)   Group Specials : Mr Glenn Sparham (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Colebrook Enchanter (R & N Inglis)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Colebrook Champagne Cocktail (R & N Inglis)


KCC Park Show (VIC)

General Specials : Mr John W Thompson (VIC)   Group Specials : Mr Anthony Price (VIC)

Puppy in Group: Forestal Warm Amber (Ms P Haigh)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Forestal Warm Amber (Ms P Haigh)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dabinette Cut To The Chase (Denise Hocking)
Minor of Breed: Forestal Man In The Mirror (Ms P Haigh)
Junior of Breed: Komitson Miss Nine T Nine (Barbara Willshire)


Malanda Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Keelambara Avin A Whine Or Two (B & L Halliwell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Keelambara Sinnerz R Grinnerz (B & L Halliwell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Keelambara Avin A Whine Or Two (B & L Halliwell)


Beenleigh & District Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr E Bertolla (Brazil)   Group Specials : Mr C Tsai (Taipei)

Junior in Group: Moneglen Walking In Memphis (Tahlia Baines)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Moneglen Walking In Memphis (Tahlia Baines)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chicabud Basket Full O Trouble (Mrs J Windle & Mrs J Sharland)


Atherton Tableland Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)

Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Keelambara Avin A Whine Or Two (B & L Halliwell)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Keelambara Avin A Whine Or Two (B & L Halliwell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Keelambara Sinnerz R Grinnerz (B & L Halliwell)


7-Jul-2018 (Saturday)

Penrith Kennel & Obedience Club Inc (BLUE SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Mrs Barbara Skilton (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ebshine Daringly Debonair (Veeni Craig)
Baby of Breed: Ebshine Hashtag Surprise (V Craig)


Penrith Kennel & Obedience Club Inc (RED SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Barbara Skilton (NSW)   Group Specials : Mrs Ros Bacich (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ebshine Daringly Debonair (Veeni Craig)
Baby of Breed: Ebshine Hashtag Surprise (V Craig)


Junior Kennel Club of Victoria Inc (VIC)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Ms Tammy Martin (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dabinette Cut To The Chase (Denise Hocking)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Dabinette Game Changer (Denise Hocking)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dabinette Gypsy Rose Lee (Jan Reeves)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Komitson Miss Nine T Nine (Barbara Willshire)


Beenleigh & District Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Ms Lee Anne Bateman (Canada)   Group Specials : Ms Lee Anne Bateman (Canada)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chicabud Basket Full O Trouble (Mrs J Windle & Mrs J Sharland)
Dog CC & Junior of Breed: Moneglen Walking In Memphis (Tahlia Baines)


Dayboro Show Society (QLD)

General Specials : Miss Rosemary Green (QLD)   Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Moneglen Walking In Memphis (Tahlia Baines)


6-Jul-2018 (Friday)

Beenleigh & District Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr R Natividad (Phillipines)   Group Specials : Mr E Bertolla (Brazil)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chicabud Basket Full O Trouble (Mrs J Windle & Mrs J Sharland)
Dog CC & Junior of Breed: Moneglen Walking In Memphis (Tahlia Baines)


Laidley A & I Society (QLD)

General Specials : Mr Graham Kerr (QLD)   Group Specials : Mr Peter Cousins (QLD)

Intermediate in Group: Aust Ch Nellabah Ava Gardner (J Roosen)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nellabah Ava Gardner (J Roosen)


1-Jul-2018 (Sunday)

Walcha Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Alclay Lil Nut Cracker (Mrs A Neyle)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Alclay Rock N Run (Mrs A Neyle)


Junior Kennel Club of NSW (NSW)

General Specials : Mr R Dawson (PHIL)   Group Specials : Mrs J Quiros-Kubat (Argentina)

Aust Bred in Group: Aust Ch Colebrook Moonshine (R & N Inglis)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Colebrook Champagne Cocktail (R & N Inglis)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Colebrook Moonshine (R & N Inglis)


Canine Amenities Club of Victoria Inc (VIC)

General Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)   Group Specials : Mr Kevin J Summers (VIC)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Dabinette Game Changer (Denise Hocking)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Dabinette Game Changer (Denise Hocking)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dabinette Gypsy Rose Lee (Jan Reeves)


Townsville Kennel Association (QLD)

General Specials : Mrs Julie Kennan (VIC)   Group Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Keelambara Sinnerz R Grinnerz (B & L Halliwell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Keelambara Avin A Whine Or Two (B & L Halliwell)


30-Jun-2018 (Saturday)

Walcha Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)

Puppy in Group: Alclay Zeig Keine Gnade (Mrs A Neyle & Miss K Miller)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Alclay Zeig Keine Gnade (Mrs A Neyle & Miss K Miller)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Alclay Lil Nut Cracker (Mrs A Neyle)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Alclay Rock N Run (Mrs A Neyle)


The Sydney Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr H van den Berg (Holland)   Group Specials : Mr Zererino Silva (Portugal)

BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Colebrook Enchanter (R & N Inglis)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Colebrook Champagne Cocktail (R & N Inglis)


Victorian Poultry & Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)   Group Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)

Minor in Show: Forestal Warm Amber (Ms P Haigh)
Minor in Group: Forestal Warm Amber (Ms P Haigh)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Forestal Warm Amber (Ms P Haigh)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dabinette Cut To The Chase (Denise Hocking)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dabinette Gypsy Rose Lee (Jan Reeves)
Baby of Breed: Forestal Man In The Mirror (Ms P Haigh)


Townsville Kennel Association (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Julie Kennan (VIC)   Group Specials : Ms Carol Gunn (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Keelambara Sinnerz R Grinnerz (B & L Halliwell)
Junior in Group: Aust Ch Keelambara Avin A Whine Or Two (B & L Halliwell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Keelambara Sinnerz R Grinnerz (B & L Halliwell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Keelambara Avin A Whine Or Two (B & L Halliwell)


Townsville Kennel Association (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Kennan (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Keelambara Avin A Whine Or Two (B & L Halliwell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Keelambara Sinnerz R Grinnerz (B & L Halliwell)


29-Jun-2018 (Friday)

Walcha Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)   Group Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Alclay Rock N Run (Mrs A Neyle)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Alclay Lil Nut Cracker (Mrs A Neyle)


The Sydney Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Zererino Silva (Portugal)   Group Specials : Mr Luis Catalan (Portugal)

BOB and Dog CC: Aust Ch Colebrook Enchanter (R & N Inglis)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Colebrook Champagne Cocktail (R & N Inglis)


Rosewood Show Society (QLD)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Graham Kerr (QLD)

R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nellabah Pat Cash (P Bowers)


24-Jun-2018 (Sunday)

Coonabarabran Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Glen Vernon (NSW)   Group Specials : Mrs Stefanie Smith (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Alclay Lil Nut Cracker (Mrs A Neyle)


Parramatta & Districts All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Mrs Denise Smith (QLD)

Intermediate in Group: Aust Ch Colebrook Enchanter (R & N Inglis)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Colebrook Enchanter (R & N Inglis)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Colebrook Champagne Cocktail (R & N Inglis)


Red Cliffs Ladies Kennel & Obedience Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Shaneen Bendixen (QLD)   Group Specials : Mr Peter Cousins (QLD)

Puppy in Group: Komitson Miss Nine T Nine (Barbara Willshire)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Komitson Miss Nine T Nine (Barbara Willshire)


Wangaratta Kennel & Obedience Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Narelle Hammond (NSW)   Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)

Minor in Group: Forestal Whiskey Chaser (J Davis & P Haigh)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Forestal Whiskey Chaser (J Davis & P Haigh)


Durack Grounds Committee Amenities Show (QLD)

General Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Ebshine Guest Musician (Ms B Wilson & Ms D Russell)


Adelaide Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)   Group Specials : Mrs Wendy Hutchison (VIC)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust & Neut Ch Asyut Partners In Crime (Asyut Knls / C Gray)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Asyut Partners In Crime (Asyut Knls / C Gray)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Asyut Captain Corajus (Asyut Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Asyut Partners In Crime (Asyut Knls / C Gray)


23-Jun-2018 (Saturday)

Coonabarabran Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mr Myron Arthur (NSW)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Alclay Rock N Run (Mrs A Neyle)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Alclay Lil Nut Cracker (Mrs A Neyle)


Red Cliffs District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr John Burgess (QLD)   Group Specials : Ms Shaneen Bendixen (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Komitson Miss Nine T Nine (Barbara Willshire)


Wangaratta Kennel & Obedience Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

Minor in Group: Forestal Whiskey Chaser (J Davis & P Haigh)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Forestal Whiskey Chaser (J Davis & P Haigh)


Nor-West Canine Association Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Jeanie Montford (NSW)   Group Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Colebrook Champagne Cocktail (R & N Inglis)


Nor-West Canine Association Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Robin Robertson (NSW)   Group Specials : Mrs Toni McNeill (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Ch Colebrook Moonshine (R & N Inglis)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Colebrook Moonshine (R & N Inglis)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Colebrook Champagne Cocktail (R & N Inglis)


Woodford A P & I Assoc (QLD)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)

Intermediate in Group: Aust Ch Chicabud Basket Full O Trouble (Mrs J Windle & Mrs J Sharland)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chicabud Basket Full O Trouble (Mrs J Windle & Mrs J Sharland)


22-Jun-2018 (Friday)

Coonabarabran Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Stefanie Smith (NSW)   Group Specials : Mr Glen Vernon (NSW)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Alclay Rock N Run (Mrs A Neyle)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Alclay Lil Nut Cracker (Mrs A Neyle)


Red Cliffs District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Peter Cousins (QLD)   Group Specials : Mr John Burgess (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Komitson Miss Nine T Nine (Barbara Willshire)


Kalbar Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Moneglen Walking In Memphis (Tahlia Baines)


17-Jun-2018 (Sunday)

Yass District Kennel & Training Club Inc (NSW)

General Specials : J A De Medeiros Neto (Brazil)   Group Specials : M E Freitas dos Santos (Brazil)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Forestal Warm Amber (Ms P Haigh)
Baby of Breed: Forestal Man In The Mirror (Ms P Haigh)


Cranbourne Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Joanne Sewell (WA)   Group Specials : Mr Paul Wilkes (WA)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rushmere Bella Donna (Lay & Williams)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dabinette Gypsy Rose Lee (Jan Reeves)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dabinette French Connection (Lay & Williams)
Baby of Breed: Rushmere Pure Anarchy (Lay & Williams)
Baby (Bitch) of Breed: Rushmere Femme Fatale (Lay & Williams)


Brisbane Water Legacy Dog Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mrs Vivienne Zavattaro (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ebshine Daringly Debonair (Veeni Craig)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Schonhardt Time For A Kit Kat (D Lawson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ebshine Greys Anatomy (Veeni Craig)


Brisbane Water Legacy Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ebshine Daringly Debonair (Veeni Craig)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Schonhardt Time For A Kit Kat (D Lawson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ebshine Greys Anatomy (Veeni Craig)
Baby of Breed: Ebshine Hashtag Surprise (V Craig)


Queensland Kennel Council (QLD)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Dr Dennis Lim (Malaysia)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chicabud Basket Full O Trouble (Mrs J Windle & Mrs J Sharland)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Qwicthrill Fate and Fortune (Vanessa Parsons)


16-Jun-2018 (Saturday)

Yass District Kennel & Training Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)   Group Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Forestal Warm Amber (Ms P Haigh)
Baby of Breed: Forestal Man In The Mirror (Ms P Haigh)


Frankston & Peninsula Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Paul Wilkes (WA)   Group Specials : Miss Stacey Sewell (WA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dabinette French Connection (Lay & Williams)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rushmere Bella Donna (Lay & Williams)
Baby of Breed: Rushmere Poison Ivy (Lay & Williams)
Baby (Dog) of Breed: Rushmere Pure Anarchy (Lay & Williams)


Queensland Kennel Council (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)   Group Specials : Ms Annella Cooper (USA)

Puppy in Group: Qwicthrill Fate and Fortune (Vanessa Parsons)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chicabud Basket Full O Trouble (Mrs J Windle & Mrs J Sharland)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Qwicthrill Fate and Fortune (Vanessa Parsons)
Dog CC & Junior of Breed: Moneglen Walking In Memphis (Tahlia Baines)


Queensland Kennel Council (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Ms Sharon Hannigan (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chicabud Basket Full O Trouble (Mrs J Windle & Mrs J Sharland)
Dog CC & Junior of Breed: Moneglen Walking In Memphis (Tahlia Baines)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Qwicthrill Fate and Fortune (Vanessa Parsons)


15-Jun-2018 (Friday)

Yass District Kennel & Training Club Inc (NSW)

General Specials : M E Freitas dos Santos (Brazil)   Group Specials : Mrs Susan Kealy (Ireland)

Baby in Group: Forestal Man In The Mirror (Ms P Haigh)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Forestal Warm Amber (Ms P Haigh)
Baby of Breed: Forestal Man In The Mirror (Ms P Haigh)


Lowood Show Society (QLD)

General Specials : Mr Tim Thomas (QLD)   Group Specials : Mr Tim Thomas (QLD)

Junior in Group: Moneglen Walking In Memphis (Tahlia Baines)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Moneglen Walking In Memphis (Tahlia Baines)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nellabah Ava Gardner (J Roosen)


11-Jun-2018 (Monday)

Utility Dog Club of NSW Inc (BLACK SHOW) (NSW) (S)

General Specials : Dr Dennis Lim (Malaysia)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Colebrook Champagne Cocktail (R & N Inglis)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Colebrook Enchanter (R & N Inglis)


Utility Dog Club of NSW Inc (GOLD SHOW) (NSW) (S)

General Specials : Ms Annella Cooper (USA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Colebrook Enchanter (R & N Inglis)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Colebrook Champagne Cocktail (R & N Inglis)


10-Jun-2018 (Sunday)

Parkes & District Kennel Club Inc (SHOW 2) (NSW)

General Specials : Mr John Comerford (NSW)   Group Specials : Ms Amanda Huggins (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Alstar Liberty (R & Mrs L Parsons)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Alstar Starman (R & Mrs L Parsons)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Alstar She Is A Showgirl (R & Mrs L Parsons)


Parkes & District Kennel Club Inc (SHOW 3) (NSW)

General Specials : Mr Kenneth Iggleden (QLD)   Group Specials : Mr Kenneth Iggleden (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Alstar Starman (R & Mrs L Parsons)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Alstar Liberty (R & Mrs L Parsons)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Alstar She Is A Showgirl (R & Mrs L Parsons)


Ipswich Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)   Group Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chicabud Basket Full O Trouble (Mrs J Windle & Mrs J Sharland)


Ipswich Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Mr David Kill (QLD)

R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chicabud Basket Full O Trouble (Mrs J Windle & Mrs J Sharland)


Australian Cattle Dog Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)   Group Specials : Mr Graham Treacey (VIC)

Runner Up NEUTER in Show: Aust & Neut Ch Asyut Partners In Crime (Asyut Knls / C Gray)
Runner Up in Group & Junior in Group: Asyut Captain Corajus (Asyut Kennels)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Asyut Partners In Crime (Asyut Knls / C Gray)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Asyut Captain Corajus (Asyut Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Asyut Partners In Crime (Asyut Knls / C Gray)


9-Jun-2018 (Saturday)

Newcastle & Merewether Combined Canine Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)   Group Specials : Mrs Ashley Esad (NSW)

BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Ebshine Daringly Debonair (Veeni Craig)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ebshine Greys Anatomy (Veeni Craig)


Newcastle & Merewether Combined Canine Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Mrs Margaretha Coetzer (NSW)

Puppy in Group: Ebshine Greys Anatomy (Veeni Craig)
Bred by Exhibitor in Group: Aust Ch Ebshine Daringly Debonair (Veeni Craig)
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Ebshine Daringly Debonair (Veeni Craig)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ebshine Greys Anatomy (Veeni Craig)


Parkes & District Kennel Club Inc (SHOW 1) (NSW)

General Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)   Group Specials : Mr Wayne Burton (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Alstar She Is A Showgirl (R & Mrs L Parsons)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Alstar Starman (R & Mrs L Parsons)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Alstar Liberty (R & Mrs L Parsons)


8-Jun-2018 (Friday)

West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mr Gunnar Nymann (Denmark)   Group Specials : Ms Annella Cooper (USA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Dabinette Game Changer (Denise Hocking)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dabinette French Connection (Lay & Williams)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dabinette Gypsy Rose Lee (Jan Reeves)
Baby of Breed: Forestal Warm Amber (Ms P Haigh)
Baby (Dog) of Breed: Forestal Man In The Mirror (Ms P Haigh)
Junior of Breed: Komitson Miss Nine T Nine (Barbara Willshire)


Newcastle & Merewether Combined Canine Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Mrs Melissa Burton (NSW)

BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Ebshine Daringly Debonair (Veeni Craig)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ebshine Greys Anatomy (Veeni Craig)


Caboolture and District A P & I Assoc (QLD)

General Specials : Mrs Susan Tringham (QLD)   Group Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Ebshine Guest Musician (Ms B Wilson & Ms D Russell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Moneglen Walking In Memphis (Tahlia Baines)


Toogoolawah Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mr Edward Ryder (QLD)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Nellabah Ava Gardner (J Roosen)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nellabah Ava Gardner (J Roosen)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nellabah Pat Cash (P Bowers)


Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Rosana Knapp dos Santos (Brazil)   Group Specials : M E Freitas dos Santos (Brazil)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Moneglen Walking In Memphis (Tahlia Baines)


7-Jun-2018 (Thursday)

West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mrs Susan Kealy (Ireland)   Group Specials : Mr Savvas Shiapanis (Cyprus)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dabinette Gypsy Rose Lee (Jan Reeves)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rushmere Deadly Nightshade (Lay & Williams)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Komitson Miss Nine T Nine (Barbara Willshire)
Baby of Breed: Forestal Warm Amber (Ms P Haigh)
Baby (Dog) of Breed: Forestal Man In The Mirror (Ms P Haigh)


2-Jun-2018 (Saturday)

Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : M E Freitas dos Santos (Brazil)   Group Specials : M E Freitas dos Santos (Brazil)

BOB and Dog CC: Asyut Captain Corajus (Asyut Kennels)


Box Hill & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)

Puppy in Group: Aust Ch Dabinette Gypsy Rose Lee (Jan Reeves)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Dabinette Game Changer (Denise Hocking)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dabinette Gypsy Rose Lee (Jan Reeves)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dabinette Cut To The Chase (Denise Hocking)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Komitson Miss Nine T Nine (Barbara Willshire)


Lockyer Valley Kennel Club (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)   Group Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)

Intermediate in Group: Aust Ch Nellabah Ava Gardner (J Roosen)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nellabah Ava Gardner (J Roosen)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nellabah Pat Cash (P Bowers)


Lockyer Valley Kennel Club (PM Show) (QLD)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Mr Edward Hardwicke (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nellabah Ava Gardner (J Roosen)


1-Jun-2018 (Friday)

Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)   Group Specials : Mr J Y Kim (Korea)

Group 4th: Asyut Captain Corajus (Asyut Kennels)
BOB and Dog CC [CACIB]: Asyut Captain Corajus (Asyut Kennels)


27-May-2018 (Sunday)

Werribee Barwon Canine Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Judy Horton (VIC)   Group Specials : Ms Susie Baird (VIC)

R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Komitson Miss Nine T Nine (Barbara Willshire)
Baby of Breed: Forestal Man In The Mirror (Ms P Haigh)
Baby (Bitch) of Breed: Forestal Warm Amber (Ms P Haigh)


Cowra & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Alstar Starman (R & Mrs L Parsons)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Alstar She Is A Showgirl (R & Mrs L Parsons)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Alstar Liberty (R & Mrs L Parsons)


Ku-Ring-Gai Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)   Group Specials : Mrs Diana Fenton (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Colebrook Enchanter (R & N Inglis)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Colebrook Champagne Cocktail (R & N Inglis)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ebshine Guest Musician (Ms B Wilson & Ms D Russell)


26-May-2018 (Saturday)

Caulfield & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Michael Camac (SA)   Group Specials : Mrs Linda Buckley (ACT)

Puppy in Group: Aust Ch Dabinette Gypsy Rose Lee (Jan Reeves)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dabinette Cut To The Chase (Denise Hocking)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Dabinette Game Changer (Denise Hocking)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dabinette Gypsy Rose Lee (Jan Reeves)


Cowra & District Kennel Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Alstar Starman (R & Mrs L Parsons)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Alstar Liberty (R & Mrs L Parsons)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Alstar She Is A Showgirl (R & Mrs L Parsons)


Cowra & District Kennel Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Alstar Liberty (R & Mrs L Parsons)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Alstar Starman (R & Mrs L Parsons)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Alstar She Is A Showgirl (R & Mrs L Parsons)


Ku-Ring-Gai Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)   Group Specials : Mr Edward Hardwicke (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Colebrook Enchanter (R & N Inglis)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Colebrook Enchanter (R & N Inglis)


Esk P A & I Association (QLD)

General Specials : Mr Peter Cousins (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Ebshine Guest Musician (Ms B Wilson & Ms D Russell)


25-May-2018 (Friday)

Manilla & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Robert Harbin (NSW)   Group Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)

Res Bitch CC & Junior of Breed: Alclay Lil Nut Cracker (Mrs A Neyle)


21-May-2018 (Monday)

Euroa Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Susette Monk (WA)   Group Specials : Mrs Georgina Byrne (WA)

Baby of Breed: Forestal Man In The Mirror (Ms P Haigh)


20-May-2018 (Sunday)

Temora & District A B K C Inc (NSW)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Mr L Manners (New Zealand)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Alstar Starman (R & Mrs L Parsons)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Alstar She Is A Showgirl (R & Mrs L Parsons)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Alstar Liberty (R & Mrs L Parsons)


Cessnock Dog Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Frankie Leung (Hong Kong)   Group Specials : Mr A G Valdez (Brazil)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ebshine Daringly Debonair (Veeni Craig)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Ebshine Good Will Hunting (Mrs D Cooper)


Cessnock Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr A G Valdez (Brazil)   Group Specials : Dr Eugenio Aguilo (Chile)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ebshine Daringly Debonair (Veeni Craig)
Puppy of Breed: Ebshine Good Will Hunting (Mrs D Cooper)


Euroa Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Georgina Byrne (WA)   Group Specials : Mrs Susette Monk (WA)

Baby of Breed: Forestal Warm Amber (Ms P Haigh)


Charters Towers Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)   Group Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Keelambara Avin A Whine Or Two (B & L Halliwell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Keelambara Sinnerz R Grinnerz (B & L Halliwell)


19-May-2018 (Saturday)

Temora & District A B K C Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Esther Joseph (VIC)   Group Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Colebrook Enchanter (R & N Inglis)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Colebrook Champagne Cocktail (R & N Inglis)
Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Alstar Liberty (R & Mrs L Parsons)


South West Slopes A B K C (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)   Group Specials : Ms Esther Joseph (VIC)

Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Alstar She Is A Showgirl (R & Mrs L Parsons)
Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Alstar Liberty (R & Mrs L Parsons)


Ladies Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mr S Shen (Singapore)   Group Specials : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dabinette Cut To The Chase (Denise Hocking)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dabinette Gypsy Rose Lee (Jan Reeves)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Dabinette Game Changer (Denise Hocking)


Blackbutt Agricultural Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Ms Stacy Guilfoyle (QLD)

Puppy in Group: Ebshine Guest Musician (Ms B Wilson & Ms D Russell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nellabah Pat Cash (P Bowers)
Puppy of Breed: Ebshine Guest Musician (Ms B Wilson & Ms D Russell)


Charters Towers Kennel Club (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)   Group Specials : Mr Iain Hinde (VIC)

Open in Group: Aust Sup Ch Keelambara Sinnerz R Grinnerz (B & L Halliwell)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Keelambara Avin A Whine Or Two (B & L Halliwell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Keelambara Sinnerz R Grinnerz (B & L Halliwell)


Charters Towers Kennel Club (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Keelambara Avin A Whine Or Two (B & L Halliwell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Keelambara Sinnerz R Grinnerz (B & L Halliwell)