Schnauzer (Giant) Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Schnauzer (Giant) (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

18-Aug-2018 (Saturday)

Brisbane Royal Show (QLD)

General Specials : Mr Carlos Flaquer (Brazil)   Group Specials : Mrs L Stojkovic (Macedonia)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Blackline Grand Design (P Talvinen)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)


14-Aug-2018 (Tuesday)

Brisbane Royal Utility Group Feature Show (QLD) (S)

General Specials : Mr Alvaro Salazar Castro (Costa Rica)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Stablemaster's Krafted by Legends (Imp FIN) (P Talvinen)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)



8-Aug-2018 (Wednesday)

Gladstone Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)


5-Aug-2018 (Sunday)

Isis District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Glen Vernon (NSW)   Group Specials : Mr Glen Vernon (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)


Northern Classic Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)   Group Specials : Mr Craig Fynmore (NSW)

Aust Bred in Show: Aust Ch Blackline Grand Design (P Talvinen)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Blackline Grand Design (P Talvinen)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Stablemaster's Krafted by Legends (Imp FIN) (P Talvinen)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Blackline Grand Design (P Talvinen)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Stablemaster's Krafted by Legends (Imp FIN) (P Talvinen)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)


4-Aug-2018 (Saturday)

Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Ms Pia Kirke (VIC)

Junior in Group: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)


Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Sharon Edmunds (NSW)   Group Specials : Dr John Montgomery (ACT)

Junior in Group: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)


Pine Rivers A.H. & I. Association (QLD)

General Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)   Group Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)


Isis District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Peter Bennett (SA)   Group Specials : Mr Brett Thompson (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Hun Jr & Aust Ch Silver Senator Kaoma Night (Imp HUNG) (Yvonne Hopf)


Hervey Bay Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Brett Thompson (NSW)   Group Specials : Mr Peter Bennett (SA)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Hun Jr & Aust Ch Silver Senator Kaoma Night (Imp HUNG) (Yvonne Hopf)


Northern Classic Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)   Group Specials : Mrs Toni McNeill (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Blackline Grand Design (P Talvinen)


29-Jul-2018 (Sunday)

Ladies Kennel Association of Qld (QLD)

General Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)   Group Specials : Mr William Mooney (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)


Warners Bay Dog Sports Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)   Group Specials : Mr George Gaut (VIC)

Junior in Group: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)


Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Julio Rueda (Uruguay)   Group Specials : Mr Julio Rueda (Uruguay)

Baby of Breed: Munchener Ragnar Von Mooni (Mr J & Mrs M Payne)


28-Jul-2018 (Saturday)

Ladies Kennel Association of Qld (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Maureen Hanley (NSW)   Group Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)

Aust Bred in Show: Aust Ch Blackline Grand Design (P Talvinen)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Blackline Grand Design (P Talvinen)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Blackline Grand Design (P Talvinen)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)


Ladies Kennel Association of Qld (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mr William Mooney (VIC)   Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Blackline Grand Design (P Talvinen)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)


Warners Bay Dog Sports Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)   Group Specials : Ms Katrina Santas (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)


Warners Bay Dog Sports Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)   Group Specials : Miss Pam Young (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)


Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Shaun Watson (Cyprus)   Group Specials : Mrs Christine Watson (Cyprus)

Baby of Breed: Munchener Ragnar Von Mooni (Mr J & Mrs M Payne)



27-Jul-2018 (Friday)

Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Tung-Lin Wu (Taiwan)   Group Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)

Baby of Breed: Munchener Ragnar Von Mooni (Mr J & Mrs M Payne)


22-Jul-2018 (Sunday)

Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Yanina Smith (TAS)   Group Specials : Mr John Connell (TAS)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Hun Jr & Aust Ch Silver Senator Kaoma Night (Imp HUNG) (Yvonne Hopf)


Rockhampton Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Y Kang (Korea)   Group Specials : Mr L Hahn (Korea)

Best in Group & Junior in Group: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)


21-Jul-2018 (Saturday)

Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Teena Sloan (TAS)   Group Specials : Ms Yanina Smith (TAS)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)


Rockhampton Kennel Club Inc (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mr L Hahn (Korea)   Group Specials : Mr Y Kang (Korea)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)


Rockhampton Kennel Club Inc (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)

Junior in Group: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)


20-Jul-2018 (Friday)

Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr John Connell (TAS)   Group Specials : Ms Teena Sloan (TAS)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)


North of the Harbour All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)   Group Specials : Mr Julio Rueda (Uruguay)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)


14-Jul-2018 (Saturday)

Samford & District Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Mrs Ashley Esad (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Hun Jr & Aust Ch Silver Senator Kaoma Night (Imp HUNG) (Yvonne Hopf)


8-Jul-2018 (Sunday)

EPIC Advance Dog Sports Extravaganza (ACT)

General Specials : Mr Alex Rojas (Mexico)   Group Specials : Mr Norman Deschuymere (Belgium)

BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Wulfgar Elyson (D & K Bracegirdle)


Hawkesbury Kennel Club Inc (SHOW A) (NSW)

General Specials : Mr Lynn Butler (NSW)   Group Specials : Miss Brooke Turner (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Ch Jnr Ukr & Ast Ch Otis Boanergos Sensei (Imp UKR) (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)


Hawkesbury Kennel Club Inc (SHOW B) (NSW)

General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)   Group Specials : Mr Glenn Sparham (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ch Jnr Ukr & Ast Ch Otis Boanergos Sensei (Imp UKR) (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)


7-Jul-2018 (Saturday)

EPIC Advance Dog Sports Extravaganza (ACT)

General Specials : Mr Norman Deschuymere (Belgium)   Group Specials : Mag Gerhard Pollinger (Austria)

BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Wulfgar Elyson (D & K Bracegirdle)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Hun Jr & Aust Ch Silver Senator Kaoma Night (Imp HUNG) (Yvonne Hopf)


Penrith Kennel & Obedience Club Inc (BLUE SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Mrs Barbara Skilton (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ch Jnr Ukr & Ast Ch Otis Boanergos Sensei (Imp UKR) (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)


Penrith Kennel & Obedience Club Inc (RED SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Barbara Skilton (NSW)   Group Specials : Mrs Ros Bacich (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Ch Jnr Ukr & Ast Ch Otis Boanergos Sensei (Imp UKR) (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)


Callide Valley Canine Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Miss Jan Seary (NSW)   Group Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)


Callide Valley Canine Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)   Group Specials : Miss Jan Seary (NSW)

Puppy in Group: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)


Dogs ACT Group Specialty - Utility Group (ACT) (S)

General Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wulfgar Elyson (D & K Bracegirdle)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Hun Jr & Aust Ch Silver Senator Kaoma Night (Imp HUNG) (Yvonne Hopf)


6-Jul-2018 (Friday)

EPIC Advance Dog Sports Extravaganza (ACT)

General Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand)   Group Specials : Antonio Dalle Piagge (Brazil)

BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Wulfgar Elyson (D & K Bracegirdle)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Hun Jr & Aust Ch Silver Senator Kaoma Night (Imp HUNG) (Yvonne Hopf)



1-Jul-2018 (Sunday)

Junior Kennel Club of NSW (NSW)

General Specials : Mr R Dawson (PHIL)   Group Specials : Mrs J Quiros-Kubat (Argentina)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Ch Jnr Ukr & Ast Ch Otis Boanergos Sensei (Imp UKR) (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)


30-Jun-2018 (Saturday)

The Sydney Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr H van den Berg (Holland)   Group Specials : Mr Zererino Silva (Portugal)

BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Ch Jnr Ukr & Ast Ch Otis Boanergos Sensei (Imp UKR) (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)


29-Jun-2018 (Friday)

The Sydney Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Zererino Silva (Portugal)   Group Specials : Mr Luis Catalan (Portugal)

BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Ch Jnr Ukr & Ast Ch Otis Boanergos Sensei (Imp UKR) (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)


24-Jun-2018 (Sunday)


23-Jun-2018 (Saturday)

Woodford A P & I Assoc (QLD)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Hun Jr & Aust Ch Silver Senator Kaoma Night (Imp HUNG) (Yvonne Hopf)


Mt Larcom Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)   Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Wulfgar Elyson (D & K Bracegirdle)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wulfgar Elyson (D & K Bracegirdle)


22-Jun-2018 (Friday)

Kalbar Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Hun Jr & Aust Ch Silver Senator Kaoma Night (Imp HUNG) (Yvonne Hopf)


21-Jun-2018 (Thursday)

Mackay Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Denise Smith (QLD)   Group Specials : Mrs Denise Smith (QLD)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Wulfgar Elyson (D & K Bracegirdle)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wulfgar Elyson (D & K Bracegirdle)


17-Jun-2018 (Sunday)

Brisbane Water Legacy Dog Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mrs Vivienne Zavattaro (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)


Brisbane Water Legacy Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)


Riverland Dog Training & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)

Baby in Group: Munchener Ragnar Von Mooni (Mr J & Mrs M Payne)
Baby of Breed: Munchener Ragnar Von Mooni (Mr J & Mrs M Payne)


Queensland Kennel Council (QLD)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Dr Dennis Lim (Malaysia)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Hun Jr & Aust Ch Silver Senator Kaoma Night (Imp HUNG) (Yvonne Hopf)


16-Jun-2018 (Saturday)

Dogs NSW Public Relations Committee (Dogs On Show) (NSW)

General Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)   Group Specials : Mr Daniel Filipovic (VIC)

Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)


Riverland Dog Training & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)

Baby in Group: Munchener Ragnar Von Mooni (Mr J & Mrs M Payne)
Baby of Breed: Munchener Ragnar Von Mooni (Mr J & Mrs M Payne)




15-Jun-2018 (Friday)

Riverland Dog Training & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)

Baby of Breed: Munchener Ragnar Von Mooni (Mr J & Mrs M Payne)


Lowood Show Society (QLD)

General Specials : Mr Tim Thomas (QLD)   Group Specials : Mr Tim Thomas (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Hun Jr & Aust Ch Silver Senator Kaoma Night (Imp HUNG) (Yvonne Hopf)


14-Jun-2018 (Thursday)

Rockhampton Agricultural & Citizens Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)

Open in Show: Aust Ch Wulfgar Elyson (D & K Bracegirdle)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Wulfgar Elyson (D & K Bracegirdle)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wulfgar Elyson (D & K Bracegirdle)


11-Jun-2018 (Monday)

Utility Dog Club of NSW Inc (BLACK SHOW) (NSW) (S)

General Specials : Dr Dennis Lim (Malaysia)

Intermediate in Show: Ch Jnr Ukr & Ast Ch Otis Boanergos Sensei (Imp UKR) (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ch Jnr Ukr & Ast Ch Otis Boanergos Sensei (Imp UKR) (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
Bitch CC & Puppy of Breed: Wulfgar Moff Delian Mors (S Gendle)


Utility Dog Club of NSW Inc (GOLD SHOW) (NSW) (S)

General Specials : Ms Annella Cooper (USA)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Ch Jnr Ukr & Ast Ch Otis Boanergos Sensei (Imp UKR) (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)
Bitch CC & Puppy of Breed: Wulfgar Moff Delian Mors (S Gendle)


10-Jun-2018 (Sunday)

Ipswich Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)   Group Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Stablemaster's Krafted by Legends (Imp FIN) (P Talvinen)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)


Ipswich Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Mr David Kill (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Stablemaster's Krafted by Legends (Imp FIN) (P Talvinen)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)


9-Jun-2018 (Saturday)

Newcastle & Merewether Combined Canine Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)   Group Specials : Mrs Ashley Esad (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
Bitch CC & Puppy of Breed: Wulfgar Moff Delian Mors (S Gendle)


Newcastle & Merewether Combined Canine Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Mrs Margaretha Coetzer (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
Bitch CC & Puppy of Breed: Wulfgar Moff Delian Mors (S Gendle)


8-Jun-2018 (Friday)

Newcastle & Merewether Combined Canine Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Mrs Melissa Burton (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)


Caboolture and District A P & I Assoc (QLD)

General Specials : Mrs Susan Tringham (QLD)   Group Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)


Toogoolawah Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mr Edward Ryder (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Hun Jr & Aust Ch Silver Senator Kaoma Night (Imp HUNG) (Yvonne Hopf)


Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Rosana Knapp dos Santos (Brazil)   Group Specials : M E Freitas dos Santos (Brazil)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Stablemaster's Krafted by Legends (Imp FIN) (P Talvinen)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)


6-Jun-2018 (Wednesday)

Emerald Ag Show Society (QLD)

General Specials : Dr Vicki Knopke (QLD)   Group Specials : Dr Vicki Knopke (QLD)

Puppy in Group: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)


3-Jun-2018 (Sunday)

Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Rhonda Lane (QLD)   Group Specials : Mrs Elizabeth Smith (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)


Zone 2 Amenities Show (QLD)

General Specials : Mr Robert Cleland (SA)   Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Hun Jr & Aust Ch Silver Senator Kaoma Night (Imp HUNG) (Yvonne Hopf)


Lockyer Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)   Group Specials : Rev Colin Seymour (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)


Bowen Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Susan Rose (NSW)   Group Specials : Miss Nicole Lane (NSW)

Puppy in Show: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Wulfgar Yanin (S Gendle/H Winter)
Puppy in Group: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wulfgar Yanin (S Gendle/H Winter)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)


2-Jun-2018 (Saturday)

Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)

General Specials : Miss Erin Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)


Bowen Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)

Puppy in Show: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)
Runner Up in Group: Aust Ch Wulfgar Elyson (D & K Bracegirdle)
Puppy in Group: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wulfgar Elyson (D & K Bracegirdle)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wulfgar Yanin (S Gendle/H Winter)


Bowen Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)   Group Specials : Miss Susan Rose (NSW)

Puppy in Show: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)
Puppy in Group: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wulfgar Elyson (D & K Bracegirdle)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wulfgar Yanin (S Gendle/H Winter)


1-Jun-2018 (Friday)

Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)   Group Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)

Junior in Group: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)


Boonah Show Society (QLD)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Mr Robert Cleland (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Stablemaster's Krafted by Legends (Imp FIN) (P Talvinen)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Hun Jr & Aust Ch Silver Senator Kaoma Night (Imp HUNG) (Yvonne Hopf)


30-May-2018 (Wednesday)

Clermont Show Society (QLD)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

Puppy in Show: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Wulfgar Yanin (S Gendle/H Winter)
Puppy in Group: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Wulfgar Yanin (S Gendle/H Winter)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)


27-May-2018 (Sunday)

Ku-Ring-Gai Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)   Group Specials : Mrs Diana Fenton (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Wulfgar Moff Delian Mors (S Gendle)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)

Runner Up in Group: Aust Ch Stablemaster's Krafted by Legends (Imp FIN) (P Talvinen)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Stablemaster's Krafted by Legends (Imp FIN) (P Talvinen)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Hun Jr & Aust Ch Silver Senator Kaoma Night (Imp HUNG) (Yvonne Hopf)


26-May-2018 (Saturday)

Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)   Group Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)


Esk P A & I Association (QLD)

General Specials : Mr Peter Cousins (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)


20-May-2018 (Sunday)

Temora & District A B K C Inc (NSW)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Mr L Manners (New Zealand)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ch Jnr Ukr & Ast Ch Otis Boanergos Sensei (Imp UKR) (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Wulfgar Moff Delian Mors (S Gendle)
Res Dog CC & Junior of Breed: Wulfgar Galen Erso (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)


Cessnock Dog Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Frankie Leung (Hong Kong)   Group Specials : Mr A G Valdez (Brazil)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)


Cessnock Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr A G Valdez (Brazil)   Group Specials : Dr Eugenio Aguilo (Chile)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)


19-May-2018 (Saturday)

Temora & District A B K C Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Esther Joseph (VIC)   Group Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)

Puppy in Group: Wulfgar Moff Delian Mors (S Gendle)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ch Jnr Ukr & Ast Ch Otis Boanergos Sensei (Imp UKR) (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Wulfgar Galen Erso (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)
Bitch CC & Puppy of Breed: Wulfgar Moff Delian Mors (S Gendle)


South West Slopes A B K C (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)   Group Specials : Ms Esther Joseph (VIC)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Ch Jnr Ukr & Ast Ch Otis Boanergos Sensei (Imp UKR) (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Wulfgar Galen Erso (Mrs M Gutenev & Mrs S Gendle)
Bitch CC & Puppy of Breed: Wulfgar Moff Delian Mors (S Gendle)


Brookfield Show Society (QLD)

General Specials : Mr Mark Johnston (NSW)   Group Specials : Mr Mark Johnston (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Stablemaster's Krafted by Legends (Imp FIN) (P Talvinen)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Stablemaster's Krafted by Legends (Imp FIN) (P Talvinen)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)


Biggenden A P & I Society (QLD)

General Specials : Mrs Barbara Balaam (QLD)   Group Specials : Mrs Barbara Balaam (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Hun Jr & Aust Ch Silver Senator Kaoma Night (Imp HUNG) (Yvonne Hopf)


Callide Valley Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Carol Keong (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Keong (QLD)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Wulfgar Yanin (S Gendle/H Winter)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Wulfgar Yanin (S Gendle/H Winter)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)