Beagle Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Beagle (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

18-Aug-2018 (Saturday)

Brisbane Royal Show (QLD)

General Specials : Mr Carlos Flaquer (Brazil)   Group Specials : Mrs Peggy Guitierrez-Otaro (Mexico)

Runner Up in Group: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
Baby of Breed: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)


12-Aug-2018 (Sunday)

All Breeds Pink Support Show (WA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sligrachan Beautys Black Pearl (Sligrachan Kennels)
Junior of Breed: Aust Ch Sligrachan Pearls Argyll (Sligrachan Kennels)


Lillydale Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr M Anderson (South Africa)   Group Specials : Mr M Anderson (South Africa)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Langrigg How Cool Am I (AI) (Bowler & Osmotherly)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Devma Anything You Can Do (Miss S A Hutcheson)
Res Bitch CC: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)


Ladies Kennel & Obedience Club of Broken Hill (NSW)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Minor in Group: Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)


The Beagle Club of Queensland (QLD) (S)

General Specials : Miss H Peach (New Zealand)

Puppy in Show: Casalbeau Crested Pride (Dee Roff/Jenny Sweeney)
Junior in Show: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Tracjobea Black Hawk (Ms D Roff/ Mrs J Sweeney)



11-Aug-2018 (Saturday)

Lillydale Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Pierluigi Buratti (Italy)   Group Specials : Mrs Karen Furk (Sth Africa)

Junior in Group: Aust Ch Devma Anything You Can Do (Miss S A Hutcheson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Beaglyn Foreign Adventure (AI) (Miss S A Hutcheson)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Langrigg How Cool Am I (AI) (Bowler & Osmotherly)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Devma Anything You Can Do (Miss S A Hutcheson)
Res Bitch CC: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)


Ladies Kennel & Obedience Club of Broken Hill (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Minor in Group: Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)


Ladies Kennel & Obedience Club of Broken Hill (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

Best in Group & Puppy in Group: Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Runner Up NEUTER in Group: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Minor in Group: Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)


Bay City All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mrs Robyn Wallis (VIC)

Best in Group & Open in Group: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)


Bay City All Breeds Kennel Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)   Group Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC)

Runner Up in Show & Open in Show: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
Best in Group & Open in Group: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)


All Breeds Kennel Association Inc (TAS)

General Specials : Mrs Cherri Seeber (WA)   Group Specials : Mrs Cherri Seeber (WA)

Runner Up in Group & Junior in Group: Fudeta Neil Diamond (Ali Tabrett)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Fudeta Neil Diamond (Ali Tabrett)


5-Aug-2018 (Sunday)

Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Tringham (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
Baby in Group: Sligrachan Jeans Fnl Frontier (Sligrachan Kennels)
State Bred in Group: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)
Baby of Breed: Sligrachan Jeans Fnl Frontier (Sligrachan Kennels)


Wagga Wagga All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr William Stevenson (NSW)   Group Specials : Mr Andrew Brown (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Brialey On and On (B & L Childs)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Brialey Famous By Name (Andrea Coss)
Baby of Breed: Brialey Lil Bit Ice Maiden (AI) (Andrea Coss)


Bendigo Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mrs Marion Watson (WA)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Beaglyn Foreign Adventure (AI) (Miss S A Hutcheson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Beaglyn Foreign Adventure (AI) (Miss S A Hutcheson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Devma Anything You Can Do (Miss S A Hutcheson)


Northern Classic Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD)   Group Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD)

Baby in Group: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)
Baby of Breed: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)


Northern Classic Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)   Group Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)

Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
Baby in Group: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Casalbeau Crested Pride (Dee Roff/Jenny Sweeney)
Baby of Breed: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)


Dubbo & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)   Group Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)

Baby in Group: Willgaret Dingdongdell (Warren & Brenda Solomon)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Willgaret Thundadownunda (Warren & Brenda Solomon)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Willgaret Shezafoxx (Warren & Brenda Solomon)
Baby of Breed: Willgaret Dingdongdell (Warren & Brenda Solomon)


4-Aug-2018 (Saturday)


Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Sharon Edmunds (NSW)   Group Specials : Mr John Kellow (SA)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Mayster Mahogany (B & M Birkenshaw)
Bitch CC & Junior of Breed: Mayster River Belle (B & M Birkenshaw)


Wagga Wagga All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Andrew Brown (QLD)   Group Specials : Mr William Stevenson (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Brialey Famous By Name (Andrea Coss)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Brialey On and On (B & L Childs)
Baby of Breed: Brialey Lil Bit Ice Maiden (AI) (Andrea Coss)


Eaglehawk Kennel Club Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mr Zachary Tan (WA)   Group Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Devma Anything You Can Do (Miss S A Hutcheson)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Langrigg How Cool Am I (AI) (Bowler & Osmotherly)


Eaglehawk Kennel Club Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)   Group Specials : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)

Open in Group: Aust Ch Langrigg How Cool Am I (AI) (Bowler & Osmotherly)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Langrigg How Cool Am I (AI) (Bowler & Osmotherly)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)


Pine Rivers A.H. & I. Association (QLD)

General Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)   Group Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)

Puppy in Show: Orobay Mysterious Magic (Miss R Telfer)
Puppy in Group: Orobay Mysterious Magic (Miss R Telfer)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Orobay Mysterious Magic (Miss R Telfer)


Northern Classic Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)   Group Specials : Mr Stephen Wraith (VIC)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Casalbeau Crested Pride (Dee Roff/Jenny Sweeney)


Dubbo & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)   Group Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)

Baby in Group: Willgaret Dingdongdell (Warren & Brenda Solomon)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Willgaret Shezafoxx (Warren & Brenda Solomon)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Willgaret Thundadownunda (Warren & Brenda Solomon)
Baby of Breed: Willgaret Dingdongdell (Warren & Brenda Solomon)


3-Aug-2018 (Friday)

Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (NSW)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mr Ken Rampant (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)


Bendigo Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Anthony E Johnson (WA)   Group Specials : Mr Kevin J Summers (VIC)

Junior in Group: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Beaglyn Foreign Adventure (AI) (Miss S A Hutcheson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)


Dubbo & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)   Group Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Willgaret Thundadownunda (Warren & Brenda Solomon)
Baby in Group: Willgaret Dingdongdell (Warren & Brenda Solomon)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Willgaret Thundadownunda (Warren & Brenda Solomon)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Willgaret Shezafoxx (Warren & Brenda Solomon)
Baby of Breed: Willgaret Dingdongdell (Warren & Brenda Solomon)


29-Jul-2018 (Sunday)

Harden Murrumburrah Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Lynn Butler (NSW)   Group Specials : Mr Lynn Butler (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Brialey On and On (B & L Childs)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Brialey Famous By Name (Andrea Coss)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
Baby (Bitch) of Breed: Brialey Lil Bit Ice Maiden (AI) (Andrea Coss)


All Breeds Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Mathew Morse (VIC)   Group Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)

Junior in Group: Sligrachan Pearls Image (Sligrachan Kennels)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Sligrachan Pearls Image (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)


Tasmanian Kennel Club Inc (TAS)

General Specials : Mrs Sandra McMahon (NSW)   Group Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)

Puppy in Group: Fudeta Neil Diamond (Ali Tabrett)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Fudeta Neil Diamond (Ali Tabrett)


Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Julio Rueda (Uruguay)   Group Specials : Mr Shaun Watson (Cyprus)

Baby in Group: Brialey Lil Bit Ice Diva (Mr B & L Childs)
Intermediate in Group: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Hounsley Hooked On A Feeling (Ingrid Matschke)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Baby of Breed: Brialey Lil Bit Ice Diva (Mr B & L Childs)
Aust Bred of Breed: Houndbrook Valentino (S & D Flew)



28-Jul-2018 (Saturday)

Harden Murrumburrah Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)   Group Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Brialey On and On (B & L Childs)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Brialey Famous By Name (Andrea Coss)
Baby of Breed: Brialey Lil Bit Ice Maiden (AI) (Andrea Coss)


Heidelberg & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mr Daniel Aitchison (TAS)

Junior in Group: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)


All Breeds Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Eric Soti (SA)   Group Specials : Mrs Robyn Brown (NSW)

Junior in Group: Sligrachan Pearls Image (Sligrachan Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Sligrachan Pearls Image (Sligrachan Kennels)
State Bred of Breed: Sligrachan Jean Luc Picard (Sligrachan Kennels)


Ladies Kennel Association of Qld (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Maureen Hanley (NSW)   Group Specials : Mr William Mooney (VIC)

Puppy in Group: Orobay Mysterious Magic (Miss R Telfer)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Orobay Mysterious Magic (Miss R Telfer)
Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Hollyjac Heart Breaker (Dee Roff/Jenny Sweeney)
Baby of Breed: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Orobay Mysterious Magic (Miss R Telfer)


Ladies Kennel Association of Qld (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mr William Mooney (VIC)   Group Specials : Mrs Kay Sneath (VIC)

Junior in Group: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
Baby of Breed: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)


Tasmanian Kennel Club Inc (TAS)

General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)   Group Specials : Mrs Sandra McMahon (NSW)

Puppy in Group: Fudeta Neil Diamond (Ali Tabrett)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Fudeta Neil Diamond (Ali Tabrett)


Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Shaun Watson (Cyprus)   Group Specials : Mrs Jan Brownlie (New Zealand)

Puppy in Group: Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Intermediate in Group: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Minor of Breed: Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)


27-Jul-2018 (Friday)

Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Tung-Lin Wu (Taiwan)   Group Specials : Mr Tung-Lin Wu (Taiwan)

Intermediate in Group: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Minor of Breed: Hounsley Hooked On A Feeling (Ingrid Matschke)


22-Jul-2018 (Sunday)

Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Yanina Smith (TAS)   Group Specials : Ms Yanina Smith (TAS)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hollyjac Heart Breaker (Dee Roff/Jenny Sweeney)
Puppy of Breed: Casalbeau Crested Pride (Dee Roff/Jenny Sweeney)


Lyndhurst Canine Country Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)   Group Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)

Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)


North of the Harbour All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Shaun Watson (Cyprus)   Group Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)

Runner Up in Group: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)


21-Jul-2018 (Saturday)

Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Teena Sloan (TAS)   Group Specials : Ms Teena Sloan (TAS)

R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Casalbeau Crested Pride (Dee Roff/Jenny Sweeney)


Melbourne Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)   Group Specials : Mr Glenn Wilshier (QLD)

Junior in Show: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)
Junior in Group: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)



20-Jul-2018 (Friday)

Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr John Connell (TAS)   Group Specials : Mr John Connell (TAS)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Tracjobea Black Hawk (Ms D Roff/ Mrs J Sweeney)
Puppy of Breed: Casalbeau Crested Pride (Dee Roff/Jenny Sweeney)



15-Jul-2018 (Sunday)

Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Yu-Feng Zee (Taiwan)   Group Specials : Mr O Toyokawa (Japan)

Minor in Group: Baldev I Dream of Lucy (S Linek)
Minor of Breed: Baldev I Dream of Lucy (S Linek)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Ceugant Kings Hand (Tracy Coop)


Sutherland Shire All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)   Group Specials : Ms Jill Dunckley (NSW)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Ariahgrove Oops Im in Trouble (Rhonda Dearnaley)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ariahgrove Oops Im in Trouble (Rhonda Dearnaley)


Dandenong Poultry & Kennel Society Inc (VIC)

General Specials : Mr Peter Frost (VIC)   Group Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)

R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)


Dareton Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)   Group Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)

Runner Up in Group: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Puppy in Group: Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Dog CC & Puppy of Breed: Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Dual Ch (T) Hounsley Howard Showers TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)


Junior Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mr Darren Bowey (VIC)   Group Specials : Mr Darren Bowey (VIC)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Hounsley Hooked On A Feeling (Ingrid Matschke)


Bungendore & Palerang District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Ronald Besoff (NSW)   Group Specials : Mrs Anne Raymond (SA)

Baby in Group: Fudeta Winx Winx Say No More (Paul Orman)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Bayhound Rosie O'Grady (Paul Orman)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Brialey Famous By Name (Andrea Coss)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Brialey On and On (B & L Childs)
Baby of Breed: Fudeta Winx Winx Say No More (Paul Orman)


Hound Club of Qld (QLD) (S)

General Specials : Miss Joanne Townsend (New Zealand)

Baby in Show: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
Baby of Breed: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)


West Australian Kennel Club Winter Festival Show (WA)

General Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)   Group Specials : Mr Shhart Sharma (India)

Junior in Group: Sligrachan Pearls Image (Sligrachan Kennels)
State Bred in Group: Aust Ch Mayster Mahogany (B & M Birkenshaw)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Mayster Mahogany (B & M Birkenshaw)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sligrachan Pearls Argyll (Sligrachan Kennels)
Puppy of Breed: Uneetoile Last Tango (Mr AJ & N Crocker)
Junior of Breed: Sligrachan Pearls Image (Sligrachan Kennels)


Conformation Judges Training Committee (TAS)

General Specials : Ms Teena Sloan (TAS)   Group Specials : Mr David Sales (TAS)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Fudeta Neil Diamond (Ali Tabrett)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Fudeta Neil Diamond (Ali Tabrett)


14-Jul-2018 (Saturday)

Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)   Group Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)

Junior in Group: Cliftop One Shot Delight (Mrs S Gilkison)
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Cliftop One Shot Ata Time (Sharon Gilkison)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Cliftop One Shot Delight (Mrs S Gilkison)
Minor of Breed: Baldev I Dream of Lucy (S Linek)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Ceugant Kings Hand (Tracy Coop)


Sutherland Shire All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)   Group Specials : Dr Lesley Cameron (NSW)

Baby in Show: Houndmaster Hang Ten (Joshua & Mellissa Grant)
Baby in Group: Houndmaster Hang Ten (Joshua & Mellissa Grant)
Baby of Breed: Houndmaster Hang Ten (Joshua & Mellissa Grant)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Houndmaster Hang Ten (Joshua & Mellissa Grant)


Metropolitan Canine Association Inc (VIC)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)


Dareton Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)   Group Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Dual Ch (T) Hounsley Howard Showers TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)


Junior Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)   Group Specials : Mrs Gail Arkell (NSW)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Hounsley Hooked On A Feeling (Ingrid Matschke)


West Australian Kennel Club Inc (FCI Winter Festival Show) (WA)

General Specials : Mr Shhart Sharma (India)   Group Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)

Group 1st: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
Puppy in Group: Uneetoile Last Tango (Mr AJ & N Crocker)
BOB, Dog CC & Champion Class (Dog) of Breed [CACIB]: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Champion Class (Bitch) of Breed [CACIB]: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Tonicbay Get Around Town (Mr A J & Mrs N Crocker)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Uneetoile Last Tango (Mr AJ & N Crocker)
Intermediate (Bitch) of Breed: Tonicbay Good Vibrations (Mr A J & Mrs N Crocker)


Bungendore & Palerang District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)   Group Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Bayhound Rosie O'Grady (Paul Orman)
Baby of Breed: Fudeta Winx Winx Say No More (Paul Orman)


Samford & District Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Mr Peter Cutler (NSW)

Junior in Show: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
Baby in Group: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
Baby of Breed: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)


The Classic Dog Show (TAS)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)

Minor in Group: Fudeta Neil Diamond (Ali Tabrett)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Fudeta Neil Diamond (Ali Tabrett)


13-Jul-2018 (Friday)

Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr O Toyokawa (Japan)   Group Specials : Yu-Feng Zee (Taiwan)

Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Cliftop One Shot Ata Time (Sharon Gilkison)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Cliftop Sweet Spirit Chaser (Sharon Gilkison)
Minor of Breed: Baldev I Dream of Lucy (S Linek)
Puppy of Breed: Cliftop Tequila Spritz (Sharon Gilkison)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Ceugant Kings Hand (Tracy Coop)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Baldev I Dream of Lucy (S Linek)


Dareton Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Puppy in Group: Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Dual Ch (T) Hounsley Howard Showers TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)


Bungendore & Palerang District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Kenneth Hodge (NSW)   Group Specials : Mr Ronald Besoff (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Bayhound Rosie O'Grady (Paul Orman)
Baby of Breed: Fudeta Winx Winx Say No More (Paul Orman)


8-Jul-2018 (Sunday)

EPIC Advance Dog Sports Extravaganza (ACT)

General Specials : Mr Alex Rojas (Mexico)   Group Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand)

Group 4th: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
Baby in Group: Abercarn Magik Pearl (Carol Thompson)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Devma Anything You Can Do (Miss S A Hutcheson)
Res Bitch CC: Brialey On and On (B & L Childs)
Baby of Breed: Abercarn Magik Pearl (Carol Thompson)


Hawkesbury Kennel Club Inc (SHOW A) (NSW)

General Specials : Mr Lynn Butler (NSW)   Group Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)

NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Ceugant Kings Hand (Tracy Coop)


Hawkesbury Kennel Club Inc (SHOW B) (NSW)

General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)   Group Specials : Mr Gabor Markotany (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Ceugant Kings Hand (Tracy Coop)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Cliftop Tequila Spritz (Sharon Gilkison)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Ceugant Kings Hand (Tracy Coop)


KCC Park Show (VIC)

General Specials : Mr John W Thompson (VIC)   Group Specials : Mr Ray Barter (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #422) (NT)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)

Best in Show & Minor in Show: Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Best in Group & Minor in Group: Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Puppy in Group: Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #423) (NT)

General Specials : Mr John Rice (SA)   Group Specials : Mr John Rice (SA)

Minor in Group: Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)


The Murray Valley Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Robert Redhead (SA)   Group Specials : Mrs Connie Redhead (SA)

Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Houndbrook Valentino (S & D Flew)
Baby of Breed: Brialey Lil Bit Ice Diva (Mr B & L Childs)


7-Jul-2018 (Saturday)

EPIC Advance Dog Sports Extravaganza (ACT)

General Specials : Mr Norman Deschuymere (Belgium)   Group Specials : Mr Norman Deschuymere (Belgium)

Best in Show 3rd: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
Group 1st: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
R/UP BOB & Res Dog CC: Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
Baby of Breed: Abercarn Magik Pearl (Carol Thompson)


Penrith Kennel & Obedience Club Inc (BLUE SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Mrs Sandra Stocks (NSW)

Puppy in Group: Cliftop Tequila Spritz (Sharon Gilkison)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Cliftop Sweet Spirit Chaser (Sharon Gilkison)
Puppy of Breed: Cliftop Tequila Spritz (Sharon Gilkison)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Ceugant Kings Hand (Tracy Coop)


Penrith Kennel & Obedience Club Inc (RED SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Barbara Skilton (NSW)   Group Specials : Mrs Rosemary Easton (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Cliftop Sweet Spirit Chaser (Sharon Gilkison)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Ceugant Kings Hand (Tracy Coop)


Junior Kennel Club of Victoria Inc (VIC)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mr Alan Hunt (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #420) (NT)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #421) (NT)

General Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)   Group Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)

Minor in Show: Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Minor in Group: Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)


Hills Kennel Club of WA (WA)

General Specials : Mr Robert Beattie (WA)   Group Specials : Mrs Cherri Seeber (WA)

State Bred in Group: Aust Ch Mayster Mahogany (B & M Birkenshaw)
Open in Group: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Mayster Mahogany (B & M Birkenshaw)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Mayster River Belle (B & M Birkenshaw)


Hills Kennel Club of WA (WA)

General Specials : Mr Rick Berwick (WA)   Group Specials : Mrs Lee Parker (WA)

Runner Up in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
Aust Bred in Group: Aust Ch Sligrachan Pearls Argyll (Sligrachan Kennels)
BOB, Best Dog & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Best Bitch & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sligrachan Pearls Argyll (Sligrachan Kennels)


Dogs ACT Group Specialty - Hound Group (ACT) (S)

General Specials : Hitoshi Sayama (Japan)

Baby in Show: Abercarn Magik Pearl (Carol Thompson)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
Baby of Breed: Abercarn Magik Pearl (Carol Thompson)
Intermediate of Breed: Brialey On and On (B & L Childs)


6-Jul-2018 (Friday)

EPIC Advance Dog Sports Extravaganza (ACT)

General Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand)   Group Specials : Mr Alex Rojas (Mexico)

Baby in Group: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Ariahgrove Oops Im in Trouble (Rhonda Dearnaley)
Baby of Breed: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)
Baby (Bitch) of Breed: Fudeta Winx Winx Say No More (Paul Orman)


Central Australian Show Society Inc (NT)

General Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)   Group Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #419) (NT)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)

Puppy in Group: Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)


Dogs ACT Group Specialty - Hound Group (ACT) (S)

General Specials : Ms Monika Blaha (Austria)

Best in Show & Open in Show: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Devma Anything You Can Do (Miss S A Hutcheson)
Baby of Breed: Fudeta Winx Winx Say No More (Paul Orman)
Baby (Dog) of Breed: Fudeta Heart Breaker (Paul Orman)


1-Jul-2018 (Sunday)

Walcha Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)

Minor in Group: Baldev I Dream of Lucy (S Linek)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Cliftop One Shot Ata Time (Sharon Gilkison)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Baldev I Dream of Lucy (S Linek)


Junior Kennel Club of NSW (NSW)

General Specials : Mr R Dawson (PHIL)   Group Specials : Mr H van den Berg (Holland)

BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
Bitch CC & Junior of Breed: Cliftop Sweet Spirit Chaser (Sharon Gilkison)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Cliftop Tequila Spritz (Sharon Gilkison)


Canine Amenities Club of Victoria Inc (VIC)

General Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)   Group Specials : Mrs Michel A Glover (VIC)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)


Townsville Kennel Association (QLD)

General Specials : Mrs Julie Kennan (VIC)   Group Specials : Ms Carol Gunn (QLD)

Runner Up NEUTER in Show: Aust Gr Ch Huntsure Dinkie Di (Yvonne Butler)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr Ch Huntsure Dinkie Di (Yvonne Butler)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Huntsure Dinkie Di (Yvonne Butler)


30-Jun-2018 (Saturday)

Walcha Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Cliftop One Shot Ata Time (Sharon Gilkison)
Minor of Breed: Baldev I Dream of Lucy (S Linek)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Baldev I Dream of Lucy (S Linek)


Working Dog Club of Tasmania (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Mr John Bryson (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Fudeta Neil Diamond (Ali Tabrett)


Working Dog Club of Tasmania (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Fudeta Neil Diamond (Ali Tabrett)


The Sydney Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr H van den Berg (Holland)   Group Specials : Mrs J Quiros-Kubat (Argentina)

Group 3rd: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)


Victorian Poultry & Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)   Group Specials : Mr Brian Hobbs (VIC)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)


Townsville Kennel Association (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Julie Kennan (VIC)   Group Specials : Mrs Julie Kennan (VIC)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Gr Ch Huntsure Dinkie Di (Yvonne Butler)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr Ch Huntsure Dinkie Di (Yvonne Butler)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Huntsure Dinkie Di (Yvonne Butler)


Townsville Kennel Association (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)   Group Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr Ch Huntsure Dinkie Di (Yvonne Butler)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Huntsure Dinkie Di (Yvonne Butler)


29-Jun-2018 (Friday)

Walcha Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)   Group Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)

Dog CC & Junior of Breed: Cliftop One Shot Ata Time (Sharon Gilkison)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Baldev I Dream of Lucy (S Linek)


The Sydney Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Zererino Silva (Portugal)   Group Specials : Mr R Dawson (PHIL)

BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)


24-Jun-2018 (Sunday)

Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Zachary Tan (WA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Brialey Famous By Name (Andrea Coss)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Brialey On and On (B & L Childs)


Red Cliffs Ladies Kennel & Obedience Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Shaneen Bendixen (QLD)   Group Specials : Mr John Burgess (QLD)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Baby in Group: Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Dual Ch (T) Hounsley Howard Showers TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Baby of Breed: Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)


Wangaratta Kennel & Obedience Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Narelle Hammond (NSW)   Group Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Karakush Black As The Ace Of (L & H Gibson)


Adelaide Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)   Group Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)

R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Houndbrook Valentino (S & D Flew)
Baby of Breed: Brialey Lil Bit Ice Diva (Mr B & L Childs)


Canine Stewards Association of WA (WA)

General Specials : Ms Frances Darling (QLD)   Group Specials : Mrs Pauline F Barclay (VIC)

Puppy in Group: Uneetoile Last Tango (Mr AJ & N Crocker)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Uneetoile Last Tango (Mr AJ & N Crocker)
Intermediate of Breed: Tonicbay Good Vibrations (Mr A J & Mrs N Crocker)


23-Jun-2018 (Saturday)

Coonabarabran Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mrs Stefanie Smith (NSW)

R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Cliftop One Shot Ata Time (Sharon Gilkison)



Southern Region Hound Club of NSW (NSW) (S)

General Specials : Mr Nathan McGreevy (QLD)

Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Brialey Famous By Name (Andrea Coss)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Brialey On and On (B & L Childs)
Aust Bred (Dog) of Breed: Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)


Red Cliffs District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr John Burgess (QLD)   Group Specials : Mr Peter Cousins (QLD)

Best in Group & Intermediate in Group: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Dual Ch (T) Hounsley Howard Showers TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Baby of Breed: Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)


Wangaratta Kennel & Obedience Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)   Group Specials : Mrs Narelle Hammond (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Karakush Black As The Ace Of (L & H Gibson)


Nor-West Canine Association Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Jeanie Montford (NSW)   Group Specials : Mr Paul Britza (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ulradi's Worldwide Traveller (Imp) (Sanne Palmbak DeAngelis)


Nor-West Canine Association Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Robin Robertson (NSW)   Group Specials : Mr Les Bradney (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ulradi's Worldwide Traveller (Imp) (Sanne Palmbak DeAngelis)


Fremantle Dog Club (WA)

General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)   Group Specials : Ms Frances Darling (QLD)

State Bred in Group: Aust Ch Mayster Mahogany (B & M Birkenshaw)
Aust Bred in Group: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Tonicbay Good Vibrations (Mr A J & Mrs N Crocker)
Puppy of Breed: Uneetoile Last Tango (Mr AJ & N Crocker)
Junior of Breed: Mayster River Belle (B & M Birkenshaw)
State Bred of Breed: Aust Ch Mayster Mahogany (B & M Birkenshaw)


22-Jun-2018 (Friday)

Coonabarabran Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Stefanie Smith (NSW)   Group Specials : Mr Myron Arthur (NSW)

R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Cliftop One Shot Ata Time (Sharon Gilkison)


Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Mr Zachary Tan (WA)   Group Specials : Mrs Carol Hobday (VIC)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Houndmaster Italian Connection (Jill England / Sue Walker / L Osmotherly)


Red Cliffs District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Peter Cousins (QLD)   Group Specials : Ms Shaneen Bendixen (QLD)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Baby in Group: Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Dual Ch (T) Hounsley Howard Showers TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Baby of Breed: Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)


17-Jun-2018 (Sunday)

Building & Amenities Championship Show (WA)

General Specials : Dr Peter J Tallentire (WA)   Group Specials : Ms Julia Van Dinter (WA)

Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
Junior in Group: Sligrachan Pearls Image (Sligrachan Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sligrachan Pearls Argyll (Sligrachan Kennels)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Sligrachan Pearls Image (Sligrachan Kennels)


Yass District Kennel & Training Club Inc (NSW)

General Specials : J A De Medeiros Neto (Brazil)   Group Specials : J A De Medeiros Neto (Brazil)

Intermediate in Show: Aust Ch Ariahgrove Oops Im in Trouble (Rhonda Dearnaley)
Junior in Group: Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
Intermediate in Group: Aust Ch Ariahgrove Oops Im in Trouble (Rhonda Dearnaley)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ariahgrove Oops Im in Trouble (Rhonda Dearnaley)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Brialey Famous By Name (Andrea Coss)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Bayhound Rosie O'Grady (Paul Orman)
Baby of Breed: Fudeta Heart Breaker (Paul Orman)
Baby (Bitch) of Breed: Fudeta Winx Winx Say No More (Paul Orman)
Junior of Breed: Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)


Cranbourne Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Joanne Sewell (WA)   Group Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)
Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Langrigg How Cool Am I (AI) (Bowler & Osmotherly)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)


Brisbane Water Legacy Dog Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mrs Carole Doherty (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ulradi's Worldwide Traveller (Imp) (Sanne Palmbak DeAngelis)


Brisbane Water Legacy Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Mr Graham Cruse (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ulradi's Worldwide Traveller (Imp) (Sanne Palmbak DeAngelis)


Queensland Kennel Council (QLD)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Ms Judith Oliver (VIC)

Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Casalbeau Crested Pride (Dee Roff/Jenny Sweeney)
Baby of Breed: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)


Queensland Kennel Council (QLD)

General Specials : Mr Michael Yates (QLD)   Group Specials : Mrs Lesley Roebig (QLD)

Baby in Show: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)
Baby in Group: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)
Baby of Breed: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)


16-Jun-2018 (Saturday)

Building & Amenities Championship Show (WA)

General Specials : Mrs Sue J Mallia (WA)   Group Specials : Mrs Jeni Sach (WA)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
Junior in Group: Sligrachan Pearls Image (Sligrachan Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Sligrachan Pearls Image (Sligrachan Kennels)


Dogs NSW Public Relations Committee (Dogs On Show) (NSW)

General Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)   Group Specials : Mrs Pauline F Barclay (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ulradi's Worldwide Traveller (Imp) (Sanne Palmbak DeAngelis)


Yass District Kennel & Training Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)   Group Specials : Ms Rosana Knapp dos Santos (Brazil)

Baby in Group: Fudeta Heart Breaker (Paul Orman)
Intermediate in Group: Aust Ch Ariahgrove Oops Im in Trouble (Rhonda Dearnaley)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ariahgrove Oops Im in Trouble (Rhonda Dearnaley)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Bayhound Rosie O'Grady (Paul Orman)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Gr Ch Brialey Famous By Name (Andrea Coss)
Res Dog CC & Junior of Breed: Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
Baby of Breed: Fudeta Heart Breaker (Paul Orman)
Baby (Bitch) of Breed: Fudeta Winx Winx Say No More (Paul Orman)


Frankston & Peninsula Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Paul Wilkes (WA)   Group Specials : Mr Paul Wilkes (WA)

Runner Up NEUTER in Group: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Intermediate in Group: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Karakush Black As The Ace Of (L & H Gibson)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Langrigg How Cool Am I (AI) (Bowler & Osmotherly)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)
Baby of Breed: Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)


Queensland Kennel Council (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)   Group Specials : Dr Dennis Lim (Malaysia)

Junior in Show: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
Baby of Breed: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)


Queensland Kennel Council (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)

Baby in Group: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)
Junior in Group: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
Baby of Breed: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)


15-Jun-2018 (Friday)

Yass District Kennel & Training Club Inc (NSW)

General Specials : M E Freitas dos Santos (Brazil)   Group Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)

Baby in Group: Fudeta Winx Winx Say No More (Paul Orman)
Intermediate in Group: Aust Ch Ariahgrove Oops Im in Trouble (Rhonda Dearnaley)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Brialey Famous By Name (Andrea Coss)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ariahgrove Oops Im in Trouble (Rhonda Dearnaley)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Bayhound Rosie O'Grady (Paul Orman)
Baby of Breed: Fudeta Winx Winx Say No More (Paul Orman)
Baby (Dog) of Breed: Fudeta Heart Breaker (Paul Orman)


11-Jun-2018 (Monday)

ACT Ladies Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)   Group Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)

Baby in Group: Fudeta Winx Winx Say No More (Paul Orman)
Intermediate in Group: Brialey On and On (B & L Childs)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Kebolee Klassical Music (Nancye Lee)
Res Dog CC & Minor of Breed: Gibbgran Bondi Surfer (N Lee & G Gibson)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Brialey On and On (B & L Childs)
Baby of Breed: Fudeta Winx Winx Say No More (Paul Orman)
Baby (Dog) of Breed: Fudeta Heart Breaker (Paul Orman)
Open of Breed: Aust Gr Ch Brialey Famous By Name (Andrea Coss)


Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)   Group Specials : Mr Eddie Patterson (Ireland)

Puppy in Group: Casalbeau Crested Pride (Dee Roff/Jenny Sweeney)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Casalbeau Crested Pride (Dee Roff/Jenny Sweeney)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Tracjobea Black Hawk (Ms D Roff/ Mrs J Sweeney)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
Baby of Breed: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)


10-Jun-2018 (Sunday)

Ladies Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Mavis Cochrane (WA)   Group Specials : Dr Michael Byrne (WA)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Mayster Mahogany (B & M Birkenshaw)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Mayster River Belle (B & M Birkenshaw)


Parkes & District Kennel Club Inc (SHOW 2) (NSW)

General Specials : Mr John Comerford (NSW)   Group Specials : Mr John Comerford (NSW)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Willgaret Thundadownunda (Warren & Brenda Solomon)
Aust Bred in Group: Aust Ch Willgaret Shezafoxx (Warren & Brenda Solomon)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Willgaret Thundadownunda (Warren & Brenda Solomon)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Willgaret Shezafoxx (Warren & Brenda Solomon)


Parkes & District Kennel Club Inc (SHOW 3) (NSW)

General Specials : Mr Kenneth Iggleden (QLD)   Group Specials : Ms Amanda Huggins (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Willgaret Thundadownunda (Warren & Brenda Solomon)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Willgaret Thundadownunda (Warren & Brenda Solomon)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Willgaret Shezafoxx (Warren & Brenda Solomon)


ACT Ladies Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)

Intermediate in Group: Brialey On and On (B & L Childs)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kebolee Klassical Music (Nancye Lee)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Brialey Famous By Name (Andrea Coss)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Brialey On and On (B & L Childs)
Baby of Breed: Fudeta Winx Winx Say No More (Paul Orman)
Baby (Dog) of Breed: Fudeta Heart Breaker (Paul Orman)


Ipswich Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)   Group Specials : Mrs K Takeuchi (Japan)

Baby in Group: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
Baby of Breed: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)


Ipswich Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

Baby in Group: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)
Junior in Group: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
Baby of Breed: Karakush Taste The Rainbow (J & R Cook / L & H Gibson)


9-Jun-2018 (Saturday)

Darwin Ladies Kennel Club (Show 1) (NT)

General Specials : Mrs Carol Beckett (NT)   Group Specials : Mrs Carol Beckett (NT)

Best in Show & State Bred in Show: Leanya Let It Rain (Emma Carter)
Best in Group & State Bred in Group: Leanya Let It Rain (Emma Carter)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Leanya Let It Rain (Emma Carter)


Darwin Ladies Kennel Club (Show 2) (NT)

General Specials : Mrs Sandy Irlam (NT)   Group Specials : Mrs Sandy Irlam (NT)

State Bred in Show: Leanya Let It Rain (Emma Carter)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Leanya Let It Rain (Emma Carter)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Leanya Let It Rain (Emma Carter)


Darwin Ladies Kennel Club (Show 4) (NT)

General Specials : Mr Melville Hammett (NT)   Group Specials : Mr Melville Hammett (NT)

State Bred in Show: Leanya Let It Rain (Emma Carter)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Leanya Let It Rain (Emma Carter)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Leanya Let It Rain (Emma Carter)


Ladies Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Marion Watson (WA)   Group Specials : Ms Jenny Sayers (WA)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Mayster Mahogany (B & M Birkenshaw)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Mayster River Belle (B & M Birkenshaw)


Newcastle & Merewether Combined Canine Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)   Group Specials : Ms Rebecca Rafton (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Karakush Force Of Black (Imp NZ) (M Butcher/ J Joyce/ K Magnus)


Newcastle & Merewether Combined Canine Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
R/UP BOB & Minor of Breed: Karakush Force Of Black (Imp NZ) (M Butcher/ J Joyce/ K Magnus)


Parkes & District Kennel Club Inc (SHOW 1) (NSW)

General Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)   Group Specials : Mr Kenneth Iggleden (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Willgaret Thundadownunda (Warren & Brenda Solomon)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Willgaret Shezafoxx (Warren & Brenda Solomon)


ACT Ladies Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)   Group Specials : Mr Les Bradney (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Brialey Famous By Name (Andrea Coss)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Brialey On and On (B & L Childs)
Baby of Breed: Fudeta Winx Winx Say No More (Paul Orman)


8-Jun-2018 (Friday)

West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mr Gunnar Nymann (Denmark)   Group Specials : Mrs Susan Kealy (Ireland)

Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Karakush Black As The Ace Of (L & H Gibson)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Langrigg Cooking Up A Storm (AI) JC (D Q R & G Ford)



Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Rosana Knapp dos Santos (Brazil)   Group Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)


7-Jun-2018 (Thursday)

West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mrs Susan Kealy (Ireland)   Group Specials : Mr Gunnar Nymann (Denmark)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Karakush Black As The Ace Of (L & H Gibson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Jancintine Margarite (Miss S A Hutcheson)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Langrigg Cooking Up A Storm (AI) JC (D Q R & G Ford)


3-Jun-2018 (Sunday)


Canine Fund Raisers (WA)

General Specials : Mrs Susan Gray (TAS)   Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Mayster River Belle (B & M Birkenshaw)
Aust Bred of Breed: Mayster River Paige (M & T Lynch)


Western Suburbs All Breeds Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)   Group Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Beaglyn Foreign Adventure (AI) (Miss S A Hutcheson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Devma Anything You Can Do (Miss S A Hutcheson)


2-Jun-2018 (Saturday)


Canine Fund Raisers (AM SHOW) (WA)

General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)   Group Specials : Mr Jason Attridge (QLD)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Mayster River Belle (B & M Birkenshaw)
Aust Bred of Breed: Mayster River Paige (M & T Lynch)


Canine Fund Raisers (PM SHOW) (WA)

General Specials : Mr Mark Johnston (NSW)   Group Specials : Mr Mark Johnston (NSW)

Open in Group: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Mayster River Paige (M & T Lynch)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Mayster River Belle (B & M Birkenshaw)
State Bred of Breed: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)


Box Hill & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mrs Robyn Brown (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Langrigg How Cool Am I (AI) (Bowler & Osmotherly)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Jancintine Margarite (Miss S A Hutcheson)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Devma Anything You Can Do (Miss S A Hutcheson)


Hunter Valley Hound Club (SHOW 2) (NSW) (S)

General Specials : Mrs Lesley Childs (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ulradi's Worldwide Traveller (Imp) (Sanne Palmbak DeAngelis)


Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)

General Specials : Miss Erin Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Rhonda Lane (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ulradi's Worldwide Traveller (Imp) (Sanne Palmbak DeAngelis)


Lockyer Valley Kennel Club (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)   Group Specials : Ms Jenny Sayers (WA)

Junior in Show: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
Junior in Group: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Casalbeau Crested Pride (Dee Roff/Jenny Sweeney)


Lockyer Valley Kennel Club (PM Show) (QLD)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Mr Wayne Lewis (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)


1-Jun-2018 (Friday)

Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)   Group Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)

Group 2nd: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
BOB and Dog CC [CACIB]: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
R/UP BOB & Bitch CC [CACIB]: Aust Ch Goldengum in Memory of Anna (Miss L Browne & Mr R King)
Res Dog CC [Res CACIB]: Aust Ch Jarrowley Challenger (Imp UK) (Miss L Browne & Mr R King)


Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)   Group Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)

Minor in Group: Karakush Force Of Black (Imp NZ) (M Butcher/ J Joyce/ K Magnus)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Karakush Force Of Black (Imp NZ) (M Butcher/ J Joyce/ K Magnus)


27-May-2018 (Sunday)

Manilla & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)   Group Specials : Mr Robert Harbin (NSW)

Baby in Group: Baldev I Dream of Lucy (S Linek)
Baby of Breed: Baldev I Dream of Lucy (S Linek)


Silver City Kennel Club of Broken Hill (NSW)

General Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)   Group Specials : Mrs Valma Morrow (NSW)

Intermediate in Show: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Aust Bred in Group: Dual Ch (T) Hounsley Howard Showers TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Dual Ch (T) Hounsley Howard Showers TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Baby of Breed: Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)


Werribee Barwon Canine Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Judy Horton (VIC)   Group Specials : Mr Michael Camac (SA)

Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Jancintine Margarite (Miss S A Hutcheson)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Devma Anything You Can Do (Miss S A Hutcheson)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Sally Baxter (WA)   Group Specials : Mrs Mavis Cochrane (WA)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sligrachan Pearls Argyll (Sligrachan Kennels)


Cowra & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ulradi's Worldwide Traveller (Imp) (Sanne Palmbak DeAngelis)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Mr Peter McNamara (QLD)

Puppy in Show: Orobay Mysterious Magic (Miss R Telfer)
Puppy in Group: Orobay Mysterious Magic (Miss R Telfer)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Orobay Mysterious Magic (Miss R Telfer)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Orobay Mysterious Magic (Miss R Telfer)


26-May-2018 (Saturday)

Manilla & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)   Group Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)

Baby in Group: Baldev I Dream of Lucy (S Linek)
Baby of Breed: Baldev I Dream of Lucy (S Linek)


Silver City Kennel Club of Broken Hill (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Valma Morrow (NSW)   Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)

Intermediate in Show: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Best in Group & Intermediate in Group: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Dual Ch (T) Hounsley Howard Showers TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Baby of Breed: Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)


Silver City Kennel Club of Broken Hill (PM Show) (NSW)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)

Intermediate in Show: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Best in Group & Intermediate in Group: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Baby in Group: Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Dual Ch (T) Hounsley Howard Showers TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Baby of Breed: Hounsley Have You Been Told (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T)/ Dual Gr Ch (TS)/ Aust Sup & Neut Ch Hounsley Here Comes Trouble ET (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)


Caulfield & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Michael Camac (SA)   Group Specials : Ms Robynne Spencer (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Karakush Black As The Ace Of (L & H Gibson)


Cowra & District Kennel Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)


Cowra & District Kennel Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Ms Mary Eather (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)   Group Specials : Miss Nicole Lane (NSW)

Junior in Show: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)


Esk P A & I Association (QLD)

General Specials : Mr Peter Cousins (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

Junior in Group: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)


25-May-2018 (Friday)

Manilla & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Robert Harbin (NSW)   Group Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)

Baby in Group: Baldev I Dream of Lucy (S Linek)
Baby of Breed: Baldev I Dream of Lucy (S Linek)


21-May-2018 (Monday)

Euroa Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Susette Monk (WA)   Group Specials : Mrs Georgina Byrne (WA)

Intermediate in Group: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Dual Ch (T) Hounsley Howard Showers TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Baby of Breed: Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)


20-May-2018 (Sunday)

Temora & District A B K C Inc (NSW)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Mr Wayne Burton (NSW)

Minor in Group: Karakush Force Of Black (Imp NZ) (M Butcher/ J Joyce/ K Magnus)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Karakush Force Of Black (Imp NZ) (M Butcher/ J Joyce/ K Magnus)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Karakush Wasnt Built In A Day (M Butcher/ J Joyce/ H & L Gibson)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Karakush The Only High I Need (M Butcher/ J Joyce / H & L Gibson)


Cessnock Dog Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Frankie Leung (Hong Kong)   Group Specials : Mr William Rodriguez Umana (Costa Rica)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ulradi's Worldwide Traveller (Imp) (Sanne Palmbak DeAngelis)


Cessnock Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr A G Valdez (Brazil)   Group Specials : Mr Frankie Leung (Hong Kong)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ulradi's Worldwide Traveller (Imp) (Sanne Palmbak DeAngelis)


Euroa Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Georgina Byrne (WA)   Group Specials : Mrs Susette Monk (WA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Beaglyn Foreign Adventure (AI) (Miss S A Hutcheson)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Devma Anything You Can Do (Miss S A Hutcheson)


Geraldton & Districts Kennel Club Inc (WA)

General Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)   Group Specials : Mrs Judy Horton (VIC)

Junior in Group: Aust Ch Sligrachan Pearls Argyll (Sligrachan Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sligrachan Pearls Argyll (Sligrachan Kennels)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Sligrachan Jean Luc Picard (Sligrachan Kennels)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)


Metropolitan Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Rhonda Lane (QLD)   Group Specials : Mrs Rhonda Lane (QLD)

Baby of Breed: Hounsley Hooked On A Feeling (Ingrid Matschke)


Geelong & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Lynn Butler (NSW)   Group Specials : Mr Robert Lucas (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Langrigg How Cool Am I (AI) (Bowler & Osmotherly)
Baby of Breed: Hounsley Have You Ever (Miss J Lalor & Mr P Hissey)


19-May-2018 (Saturday)

Darwin Ladies Kennel Club (Show 2) (NT)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)

State Bred in Show: Leanya Let It Rain (Emma Carter)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Leanya Let It Rain (Emma Carter)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Leanya Let It Rain (Emma Carter)


Temora & District A B K C Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Esther Joseph (VIC)   Group Specials : Mr L Manners (New Zealand)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Brialey Famous By Name (Andrea Coss)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Karakush The Only High I Need (M Butcher/ J Joyce / H & L Gibson)


South West Slopes A B K C (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)   Group Specials : Mrs Kay Sneath (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Karakush Wasnt Built In A Day (M Butcher/ J Joyce/ H & L Gibson)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Karakush The Only High I Need (M Butcher/ J Joyce / H & L Gibson)


Cessnock Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Dr A Vega (Costa Rica)   Group Specials : Mr Thukaram Preetham (India)

Baby in Group: Baldev I Dream of Lucy (S Linek)
Baby of Breed: Baldev I Dream of Lucy (S Linek)


Ladies Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mr S Shen (Singapore)   Group Specials : Mr Peter Griffiths (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Beaglyn Foreign Adventure (AI) (Miss S A Hutcheson)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Langrigg How Cool Am I (AI) (Bowler & Osmotherly)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Devma Anything You Can Do (Miss S A Hutcheson)


Geraldton & Districts Kennel Club Inc (WA)

General Specials : Mrs Judy Horton (VIC)   Group Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & State Bred of Breed: Sligrachan Jean Luc Picard (Sligrachan Kennels)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sligrachan Pearls Argyll (Sligrachan Kennels)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)


Brookfield Show Society (QLD)

General Specials : Mr Mark Johnston (NSW)   Group Specials : Mr Lance Wright (QLD)

Junior in Show: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
Junior in Group: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)


Metropolitan Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Carol Beckett (NT)   Group Specials : Miss Sarah Wheatley (QLD)

Baby of Breed: Hounsley Hooked On A Feeling (Ingrid Matschke)


18-May-2018 (Friday)

Temora & District A B K C Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Mrs Margaret Broughton (QLD)

Junior in Group: Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Brialey Famous By Name (Andrea Coss)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Karakush The Only High I Need (M Butcher/ J Joyce / H & L Gibson)


South West Slopes A B K C (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Maree McKenzie (New Zealand)   Group Specials : Mrs Maree McKenzie (New Zealand)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Karakush The Only High I Need (M Butcher/ J Joyce / H & L Gibson)
Open of Breed: Aust Gr Ch Brialey Famous By Name (Andrea Coss)



Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Yuan Wang (China)   Group Specials : Dr Eugenio Aguilo (Chile)

Baby in Show: Baldev I Dream of Lucy (S Linek)
Baby in Group: Baldev I Dream of Lucy (S Linek)
Baby of Breed: Baldev I Dream of Lucy (S Linek)