Border Terrier Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Border Terrier (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

18-Aug-2018 (Saturday)

Brisbane Royal Show (QLD)

General Specials : Mr Carlos Flaquer (Brazil)   Group Specials : Mrs Peggy Guitierrez-Otaro (Mexico)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Fencho First N Foremost (Ms V Doherty & Mrs N Smith)


12-Aug-2018 (Sunday)

Lillydale Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr M Anderson (South Africa)   Group Specials : Mr Pierluigi Buratti (Italy)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Glenbogle Just Raisin Hell (Sue Mewse)
Baby of Breed: Glenbogle Just Keeping Up (Sue Mewse)


Northern Districts Kennel & Obedience Club Inc (SA)

General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)   Group Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Guilcroft Waltz With Matilda EIC (T McClelland)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fernbrook Risky Business (T McClelland)



11-Aug-2018 (Saturday)

Lillydale Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Pierluigi Buratti (Italy)   Group Specials : Mrs Kaisa Metteri-Gold (Finland)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Glenbogle Just Raisin Hell (Sue Mewse)
Baby of Breed: Glenbogle Just Keeping Up (Sue Mewse)


Northern Districts Kennel & Obedience Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)   Group Specials : Mrs Joanne Rasche (SA)

Puppy in Show: Bohunt Belle Epoque (Sally Ayres)
Group 2nd & Puppy in Group: Bohunt Belle Epoque (Sally Ayres)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bohunt Belle Epoque (Sally Ayres)
Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Fernbrook Risky Business (T McClelland)


5-Aug-2018 (Sunday)

Canine Expo (Show 5) (NT)

General Specials : Mr Steven Warry (WA)   Group Specials : Mr Steven Warry (WA)

Best in Group & Intermediate in Group: Glenbogle Dazzle N Daze (Colleen Maddigan & Sue Mewse)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Glenbogle Dazzle N Daze (Colleen Maddigan & Sue Mewse)


Metropolitan Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)   Group Specials : Mrs Sue Swalling (SA)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Chanpema Bali Boy (Chanpema Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Chanpema Bali Boy (Chanpema Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chanpema Chase That Feeling (Chanpema Kennels)


4-Aug-2018 (Saturday)

Canine Expo (Show 3) (NT)

General Specials : Mr Brian Harris (New Zealand)   Group Specials : Mr Brian Harris (New Zealand)

Best in Group & Intermediate in Group: Glenbogle Dazzle N Daze (Colleen Maddigan & Sue Mewse)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Glenbogle Dazzle N Daze (Colleen Maddigan & Sue Mewse)


29-Jul-2018 (Sunday)

Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Julio Rueda (Uruguay)   Group Specials : Mr Tung-Lin Wu (Taiwan)

Puppy in Group: Bohunt Belle Epoque (Sally Ayres)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Chanpema Bali Boy (Chanpema Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Chanpema Chase That Feeling (Chanpema Kennels)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Bohunt Belle Epoque (Sally Ayres)


28-Jul-2018 (Saturday)

Royal Agricultural Society of the NT (NT)

General Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)   Group Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Glenbogle Dazzle N Daze (Colleen Maddigan & Sue Mewse)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Glenbogle Dazzle N Daze (Colleen Maddigan & Sue Mewse)


Heidelberg & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Glenbogle Just Raisin Hell (Sue Mewse)


Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Shaun Watson (Cyprus)   Group Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)

R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Chanpema Chase That Feeling (Chanpema Kennels)



27-Jul-2018 (Friday)

Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Tung-Lin Wu (Taiwan)   Group Specials : Mrs Christine Watson (Cyprus)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Chanpema Bali Boy (Chanpema Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Chanpema Bali Boy (Chanpema Kennels)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Chanpema Chase That Feeling (Chanpema Kennels)


22-Jul-2018 (Sunday)

Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Yanina Smith (TAS)   Group Specials : Ms Teena Sloan (TAS)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Fencho First N Foremost (Ms V Doherty & Mrs N Smith)


Lyndhurst Canine Country Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)   Group Specials : Ms Sarah Hill (VIC)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Glenbogle Just Raisin Hell (Sue Mewse)


21-Jul-2018 (Saturday)

Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Teena Sloan (TAS)   Group Specials : Mr John Connell (TAS)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Fencho First N Foremost (Ms V Doherty & Mrs N Smith)


Melbourne Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)   Group Specials : Mr Lance Wright (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Glenbogle Just Raisin Hell (Sue Mewse)


Hobart Dog Club Inc (AM Show) (TAS)

General Specials : Mrs Linda Buckley (ACT)   Group Specials : Mrs Robin Robertson (NSW)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Burrowa Knight SE (Lisa McGinn)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Burrowa Knight SE (Lisa McGinn)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Lisgar Otterly Outrageous (Lisa McGinn)


Hobart Dog Club Inc (PM Show) (TAS)

General Specials : Mrs Robin Robertson (NSW)   Group Specials : Mrs Linda Buckley (ACT)

Aust Bred in Group: Aust Ch Burrowa Knight SE (Lisa McGinn)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Burrowa Knight SE (Lisa McGinn)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Lisgar Otterly Outrageous (Lisa McGinn)


15-Jul-2018 (Sunday)

Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Yu-Feng Zee (Taiwan)   Group Specials : Mr O Toyokawa (Japan)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Fencho First N Foremost (Ms V Doherty & Mrs N Smith)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Fencho First N Foremost (Ms V Doherty & Mrs N Smith)


Sutherland Shire All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)   Group Specials : Ms Karren Fergusson (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Chanpema Excellent Adventure (Chanpema Kennels/Green/Lamb)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chanpema Excellent Adventure (Chanpema Kennels/Green/Lamb)


Dandenong Poultry & Kennel Society Inc (VIC)

General Specials : Mr Peter Frost (VIC)   Group Specials : Mrs Rita Francis-Little (NSW)

Runner Up in Group: Aust Ch Glenbogle Just Raisin Hell (Sue Mewse)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Glenbogle Just Raisin Hell (Sue Mewse)


Junior Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mr Darren Bowey (VIC)   Group Specials : Mrs Dianne Lee (VIC)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Chanpema Bali Boy (Chanpema Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Chanpema Bali Boy (Chanpema Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chanpema Chase That Feeling (Chanpema Kennels)


Conformation Judges Training Committee (TAS)

General Specials : Ms Teena Sloan (TAS)   Group Specials : Ms Jodi Fraser (TAS)

Aust Bred in Group: Aust Ch Burrowa Knight SE (Lisa McGinn)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Burrowa Knight SE (Lisa McGinn)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Lisgar Otterly Outrageous (Lisa McGinn)


Conformation Judges Training Committee (TAS)

General Specials : Mr David Sales (TAS)   Group Specials : Mrs Carol Eastley (TAS)

BOB, Best Dog & Aust Bred of Breed: Aust Ch Burrowa Knight SE (Lisa McGinn)
R/UP BOB, Res Dog & Puppy of Breed: Lisgar Otterly Outrageous (Lisa McGinn)


14-Jul-2018 (Saturday)

Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)   Group Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)

Aust Bred in Group: Aust Ch Fencho First N Foremost (Ms V Doherty & Mrs N Smith)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Fencho First N Foremost (Ms V Doherty & Mrs N Smith)


Tennant Creek & District Show Society (NT)

General Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)   Group Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Glenbogle Dazzle N Daze (Colleen Maddigan & Sue Mewse)


Junior Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Ms Tracie Edwards (SA)   Group Specials : Mrs Maureen Sawley (SA)

Best in Show & Open in Show: Aust Ch Chanpema Chase That Feeling (Chanpema Kennels)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Chanpema Chase That Feeling (Chanpema Kennels)
BOB, Best Bitch & Open of Breed: Aust Ch Chanpema Chase That Feeling (Chanpema Kennels)


Junior Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)   Group Specials : Mr Anthony Price (VIC)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Chanpema Bali Boy (Chanpema Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Chanpema Bali Boy (Chanpema Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chanpema Chase That Feeling (Chanpema Kennels)


13-Jul-2018 (Friday)

Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr O Toyokawa (Japan)   Group Specials : Yu-Feng Zee (Taiwan)

Runner Up in Group: Aust Ch Fencho First N Foremost (Ms V Doherty & Mrs N Smith)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Fencho First N Foremost (Ms V Doherty & Mrs N Smith)


Tennant Creek & District Show Society (NT)

General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)   Group Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Glenbogle Dazzle N Daze (Colleen Maddigan & Sue Mewse)


8-Jul-2018 (Sunday)

Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #422) (NT)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Glenbogle Dazzle N Daze (Colleen Maddigan & Sue Mewse)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #423) (NT)

General Specials : Mr John Rice (SA)   Group Specials : Mr John Rice (SA)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Glenbogle Dazzle N Daze (Colleen Maddigan & Sue Mewse)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Glenbogle Dazzle N Daze (Colleen Maddigan & Sue Mewse)


The Murray Valley Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Robert Redhead (SA)   Group Specials : Mr Robert Redhead (SA)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Chanpema Bali Boy (Chanpema Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Chanpema Bali Boy (Chanpema Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chanpema Chase That Feeling (Chanpema Kennels)


7-Jul-2018 (Saturday)

Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #421) (NT)

General Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)   Group Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)

Intermediate in Show: Glenbogle Dazzle N Daze (Colleen Maddigan & Sue Mewse)
Best in Group & Intermediate in Group: Glenbogle Dazzle N Daze (Colleen Maddigan & Sue Mewse)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Glenbogle Dazzle N Daze (Colleen Maddigan & Sue Mewse)


The Murray Valley Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)

Best in Show 3rd: Aust Sup Ch Chanpema Bali Boy (Chanpema Kennels)
Group 1st: Aust Sup Ch Chanpema Bali Boy (Chanpema Kennels)
BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Chanpema Bali Boy (Chanpema Kennels)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Chanpema Chase That Feeling (Chanpema Kennels)


The Murray Valley Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Connie Redhead (SA)   Group Specials : Mrs Anne Sorraghan (VIC)

Group 1st: Aust Sup Ch Chanpema Bali Boy (Chanpema Kennels)
BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Chanpema Bali Boy (Chanpema Kennels)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Chanpema Chase That Feeling (Chanpema Kennels)


6-Jul-2018 (Friday)

Central Australian Show Society Inc (NT)

General Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)   Group Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)

Intermediate in Group: Glenbogle Dazzle N Daze (Colleen Maddigan & Sue Mewse)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Glenbogle Dazzle N Daze (Colleen Maddigan & Sue Mewse)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #419) (NT)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)

Intermediate in Group: Glenbogle Dazzle N Daze (Colleen Maddigan & Sue Mewse)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Glenbogle Dazzle N Daze (Colleen Maddigan & Sue Mewse)


30-Jun-2018 (Saturday)

Working Dog Club of Tasmania (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)

Puppy in Group: Lisgar Otterly Outrageous (Lisa McGinn)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Lisgar Otterly Outrageous (Lisa McGinn)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Burrowa Knight SE (Lisa McGinn)


Working Dog Club of Tasmania (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Lisgar Otterly Outrageous (Lisa McGinn)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Burrowa Knight SE (Lisa McGinn)


Port Pirie Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)   Group Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fernbrook Risky Business (T McClelland)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Guilcroft Waltz With Matilda EIC (T McClelland)


Port Pirie Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)   Group Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fernbrook Risky Business (T McClelland)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Guilcroft Waltz With Matilda EIC (T McClelland)


24-Jun-2018 (Sunday)

Adelaide Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)   Group Specials : Mrs Leanne Duval (NSW)

Runner Up in Group & Minor in Group: Bohunt Belle Epoque (Sally Ayres)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bohunt Belle Epoque (Sally Ayres)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fernbrook Risky Business (T McClelland)


23-Jun-2018 (Saturday)

Adelaide Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)   Group Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)

Minor in Group: Bohunt Belle Epoque (Sally Ayres)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bohunt Belle Epoque (Sally Ayres)


11-Jun-2018 (Monday)

Sporting Terrier Club of Victoria Inc (VIC) (S)

General Specials : Mr Savvas Shiapanis (Cyprus)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Fencho First N Foremost (Ms V Doherty & Mrs N Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Glenbogle Just Raisin Hell (Sue Mewse)


10-Jun-2018 (Sunday)


Australian Cattle Dog Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)   Group Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Ch Guilcroft Waltz With Matilda EIC (T McClelland)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Guilcroft Waltz With Matilda EIC (T McClelland)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fernbrook Risky Business (T McClelland)


9-Jun-2018 (Saturday)

Border Terrier Club of Victoria Inc (VIC) (S)

General Specials : Dr Chevaun Haseldine (SA)

Runner Up in Show & Junior in Show: Aust Ch Glenbogle Just Raisin Hell (Sue Mewse)
Intermediate in Show: Glenbogle Dazzle N Daze (Colleen Maddigan & Sue Mewse)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Glenbogle Just Raisin Hell (Sue Mewse)


8-Jun-2018 (Friday)

West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mr Gunnar Nymann (Denmark)   Group Specials : Miss Jennifer Kealy (Ireland)

R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Fencho First N Foremost (Ms V Doherty & Mrs N Smith)


7-Jun-2018 (Thursday)

West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mrs Susan Kealy (Ireland)   Group Specials : Mr Bruce Schwartz (USA)

R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Fencho First N Foremost (Ms V Doherty & Mrs N Smith)


3-Jun-2018 (Sunday)

Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)   Group Specials : Mr J Y Kim (Korea)

Baby in Show: Bohunt Belle Epoque (Sally Ayres)
Baby in Group: Bohunt Belle Epoque (Sally Ayres)
BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Chanpema Bali Boy (Chanpema Kennels)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Guilcroft Waltz With Matilda EIC (T McClelland)
Baby of Breed: Bohunt Belle Epoque (Sally Ayres)


2-Jun-2018 (Saturday)

The Terrier Club Of SA Inc (SA) (S)

General Specials : J A De Medeiros Neto (Brazil)

Baby in Show: Bohunt Belle Epoque (Sally Ayres)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Chanpema Bali Boy (Chanpema Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Guilcroft Waltz With Matilda EIC (T McClelland)
Baby of Breed: Bohunt Belle Epoque (Sally Ayres)


Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : M E Freitas dos Santos (Brazil)   Group Specials : Ms Rosana Knapp dos Santos (Brazil)

BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Chanpema Bali Boy (Chanpema Kennels)
Bitch CC: Aust Ch Guilcroft Waltz With Matilda EIC (T McClelland)


1-Jun-2018 (Friday)

Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)   Group Specials : Mr Eddie Patterson (Ireland)

Bitch CC & Champion Class (Bitch) of Breed [CACIB]: Aust Ch Guilcroft Waltz With Matilda EIC (T McClelland)


Boonah Show Society (QLD)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Fencho First N Foremost (Ms V Doherty & Mrs N Smith)


27-May-2018 (Sunday)

Silver City Kennel Club of Broken Hill (NSW)

General Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)   Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Fernbrook Risky Business (T McClelland)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fernbrook Risky Business (T McClelland)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Guilcroft Waltz With Matilda EIC (T McClelland)


Southern Districts Kennel & Obedience Dog Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Toni Comerford (NSW)

Baby in Show: Bohunt Belle Epoque (Sally Ayres)
Baby in Group: Bohunt Belle Epoque (Sally Ayres)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Chanpema Bali Boy (Chanpema Kennels)
Baby of Breed: Bohunt Belle Epoque (Sally Ayres)


Southern Districts Kennel & Obedience Dog Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)

Baby in Show: Bohunt Belle Epoque (Sally Ayres)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Chanpema Bali Boy (Chanpema Kennels)
Baby in Group: Bohunt Belle Epoque (Sally Ayres)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Chanpema Bali Boy (Chanpema Kennels)
Baby of Breed: Bohunt Belle Epoque (Sally Ayres)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)

Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Fencho First N Foremost (Ms V Doherty & Mrs N Smith)


26-May-2018 (Saturday)

Silver City Kennel Club of Broken Hill (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Valma Morrow (NSW)   Group Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fernbrook Risky Business (T McClelland)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Guilcroft Waltz With Matilda EIC (T McClelland)


Silver City Kennel Club of Broken Hill (PM Show) (NSW)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Mrs Valma Morrow (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Ch Guilcroft Waltz With Matilda EIC (T McClelland)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fernbrook Risky Business (T McClelland)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Guilcroft Waltz With Matilda EIC (T McClelland)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)   Group Specials : Miss Nicole Lane (NSW)

Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Fencho First N Foremost (Ms V Doherty & Mrs N Smith)


Esk P A & I Association (QLD)

General Specials : Mr Peter Cousins (QLD)   Group Specials : Mr Peter Cousins (QLD)

State Bred in Group: Aust Ch Fencho First N Foremost (Ms V Doherty & Mrs N Smith)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Fencho First N Foremost (Ms V Doherty & Mrs N Smith)