Bull Terrier Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Bull Terrier (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

18-Aug-2018 (Saturday)

Bedgerabong P A & H Association Inc (NSW)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)

Puppy in Group: Corajoso Burn It Up (Lesily Johnston)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Corajoso Burn It Up (Lesily Johnston)



Dogs Victoria Conformation Judges Training Committee (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Ms Robynne Spencer (VIC)   Group Specials : Mrs Leanne Trotter (VIC)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Aust Ch Braxstar Cover Girl (L Stephenson)
BOB, Best Bitch & Puppy of Breed: Aust Ch Braxstar Cover Girl (L Stephenson)


Brisbane Royal Show (QLD)

General Specials : Mr Carlos Flaquer (Brazil)   Group Specials : Mrs Peggy Guitierrez-Otaro (Mexico)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Brasshead Gothic King (Mr S Avery/Miss T Ross/Miss K King)


12-Aug-2018 (Sunday)

Lillydale Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr M Anderson (South Africa)   Group Specials : Mr Pierluigi Buratti (Italy)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Proicutta White Knight (AI) (Mr G & Mrs C Moran)


Bay City All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Barbara Balaam (QLD)   Group Specials : Mrs Robyn Wallis (VIC)

Open in Group: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Corajoso Demon Destroyer (G F Field)



11-Aug-2018 (Saturday)

Mudgee & District Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Lynn Butler (NSW)   Group Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)

Baby in Group: Daluja Wont Back Down (Matt Steward & Alison Sutcliffe)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bullraider Shes So Fine (P & J Smith)
Baby of Breed: Daluja Wont Back Down (Matt Steward & Alison Sutcliffe)
Baby SweepStakes - 1st Place: Daluja Wont Back Down (Matt Steward & Alison Sutcliffe)


Lillydale Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Pierluigi Buratti (Italy)   Group Specials : Mrs Kaisa Metteri-Gold (Finland)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Proicutta White Knight (AI) (Mr G & Mrs C Moran)


Bay City All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mr Jim Black (ACT)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Brasshead Rebel Rebel (Natalie Southam)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Corajoso Demon Destroyer (G F Field)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)


Bay City All Breeds Kennel Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)   Group Specials : Mrs Barbara Balaam (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)
Puppy of Breed: Corajoso Demon Destroyer (G F Field)


8-Aug-2018 (Wednesday)

Gladstone Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)

Minor in Group: Cuttabuv Devils Lil Flirt (Liza McLaughlin)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Cuttabuv Devils Lil Flirt (Liza McLaughlin)


5-Aug-2018 (Sunday)

Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)   Group Specials : Mrs Ann Charlotte Holman (QLD)

Minor in Group: Honsazsta The Beat Goes On (AI) (S Honnery & N Sharrett)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Honsazsta The Beat Goes On (AI) (S Honnery & N Sharrett)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Honhazsta Hail Storm (S Honnery & N Sharrett)


Campbelltown & Districts All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)   Group Specials : Mrs Kim Reeder (NSW)

Runner Up in Show & Open in Show: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)


Isis District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Glen Vernon (NSW)   Group Specials : Mr Glen Vernon (NSW)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Cuttabuv Devils Lil Flirt (Liza McLaughlin)


Northern Classic Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)   Group Specials : Mrs Toni McNeill (NSW)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bullarahki Polar Bear (Leah Moorhead)
Dog CC: Bullarahki Paris Collide (Bullarahki)


Dubbo & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)   Group Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)

Puppy in Group: Corajoso Burn It Up (Lesily Johnston)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Corajoso Burn It Up (Lesily Johnston)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Corajoso Advocates Enigma (Ms C Shields)


4-Aug-2018 (Saturday)

Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)


Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Sharon Edmunds (NSW)   Group Specials : Ms Judith Docksey (NSW)

Runner Up in Show & Open in Show: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Tringham (QLD)

BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Cyclop River Of Dreams (Miss E Harrower & Miss J Beveridge)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Honsazsta The Beat Goes On (AI) (S Honnery & N Sharrett)
Puppy of Breed: Honhazsta Hail Storm (S Honnery & N Sharrett)


Eaglehawk Kennel Club Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mr Zachary Tan (WA)   Group Specials : Mr Anthony E Johnson (WA)

Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Braxstar Cover Girl (L Stephenson)


Isis District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Peter Bennett (SA)   Group Specials : Mr Brett Thompson (NSW)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Cuttabuv Devils Lil Flirt (Liza McLaughlin)


Hervey Bay Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Brett Thompson (NSW)   Group Specials : Mr Peter Bennett (SA)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Cuttabuv Devils Lil Flirt (Liza McLaughlin)


Sarina Show Society Inc (QLD)

General Specials : Miss Glenda Goller (QLD)   Group Specials : Miss Glenda Goller (QLD)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Cyclop Ivory Queen (Miss A Grendon)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cyclop Ivory Queen (Miss A Grendon)


Dubbo & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)   Group Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)

R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Corajoso Burn It Up (Lesily Johnston)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Corajoso Advocates Enigma (Ms C Shields)


3-Aug-2018 (Friday)

Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (NSW)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Dr Karen Hedberg (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)


Dubbo & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)   Group Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)

Puppy in Group: Corajoso Burn It Up (Lesily Johnston)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Corajoso Burn It Up (Lesily Johnston)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Corajoso Advocates Enigma (Ms C Shields)



29-Jul-2018 (Sunday)

All Breeds Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Mathew Morse (VIC)   Group Specials : Mrs Robyn Brown (NSW)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Honsazsta The Beat Goes On (AI) (S Honnery & N Sharrett)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Honhazsta Hail Storm (S Honnery & N Sharrett)


Ladies Kennel Association of Qld (QLD)

General Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)   Group Specials : Mrs Kay Sneath (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Tenaz cool daddy (Heath Clarke & Amanda O'Brien)


Gladstone Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)   Group Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)

State Bred in Group: Aust Ch Kupala Kapstone (Kupala)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Kupala Kapstone (Kupala)


Warners Bay Dog Sports Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)   Group Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)
Res Dog CC & Junior of Breed: Corajoso Demon Destroyer (G F Field)


28-Jul-2018 (Saturday)

Harden Murrumburrah Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)   Group Specials : Mr Lynn Butler (NSW)

Puppy in Group: Corajoso Burn It Up (Lesily Johnston)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Corajoso Burn It Up (Lesily Johnston)


Heidelberg & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Proicutta White Knight (AI) (Mr G & Mrs C Moran)


All Breeds Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Eric Soti (SA)   Group Specials : Miss Christine Timms (NSW)

State Bred in Group: Aust Ch Cyclop River Of Dreams (Miss E Harrower & Miss J Beveridge)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Cyclop River Of Dreams (Miss E Harrower & Miss J Beveridge)
Res Dog CC & Minor of Breed: Honsazsta The Beat Goes On (AI) (S Honnery & N Sharrett)
Puppy of Breed: Honhazsta Hail Storm (S Honnery & N Sharrett)


Ladies Kennel Association of Qld (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mr William Mooney (VIC)   Group Specials : Ms Kerry King (SA)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Bullarahki Paris Collide (Bullarahki)


Gladstone Kennel Club Inc (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Narelle Hammond (NSW)   Group Specials : Mrs Narelle Hammond (NSW)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Kupala Kapstone (Kupala)


Gladstone Kennel Club Inc (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Kupala Kapstone (Kupala)


Warners Bay Dog Sports Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)   Group Specials : Dr David Lowe (NSW)

Aust Bred in Group: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)
Res Dog CC & Junior of Breed: Corajoso Demon Destroyer (G F Field)


Warners Bay Dog Sports Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)   Group Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Corajoso Demon Destroyer (G F Field)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)


22-Jul-2018 (Sunday)

Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Yanina Smith (TAS)   Group Specials : Ms Teena Sloan (TAS)

Baby in Group: Daluja Wont Back Down (Matt Steward & Alison Sutcliffe)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Brasshead Gothic King (Mr S Avery/Miss T Ross/Miss K King)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bullraider Shes So Fine (P & J Smith)
Baby of Breed: Daluja Wont Back Down (Matt Steward & Alison Sutcliffe)


Lyndhurst Canine Country Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)   Group Specials : Ms Sarah Hill (VIC)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Braxstar Cover Girl (L Stephenson)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Proicutta White Knight (AI) (Mr G & Mrs C Moran)


North of the Harbour All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Shaun Watson (Cyprus)   Group Specials : Mrs Christine Watson (Cyprus)

Baby in Group: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)
Baby of Breed: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)


Rockhampton Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Y Kang (Korea)   Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)

Intermediate in Group: Kupala Krime Ov Passion (G & S McAdam)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Kupala Krime Ov Passion (G & S McAdam)


21-Jul-2018 (Saturday)

Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Teena Sloan (TAS)   Group Specials : Mr John Connell (TAS)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Brasshead Gothic King (Mr S Avery/Miss T Ross/Miss K King)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bullraider Shes So Fine (P & J Smith)
Baby of Breed: Daluja Wont Back Down (Matt Steward & Alison Sutcliffe)


Melbourne Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)   Group Specials : Mr Lance Wright (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Braxstar Cover Girl (L Stephenson)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Proicutta White Knight (AI) (Mr G & Mrs C Moran)


North of the Harbour All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Julio Rueda (Uruguay)   Group Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo / H Pinker)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo / H Pinker)
Bitch CC: Kupala Koco Cabana (J & P Ayres)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)
Baby of Breed: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)


Rockhampton Kennel Club Inc (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mr L Hahn (Korea)   Group Specials : Mr L Hahn (Korea)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Kupala Kapstone (Kupala)


Rockhampton Kennel Club Inc (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Y Kang (Korea)

Intermediate in Group: Kupala Krime Ov Passion (G & S McAdam)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Kupala Krime Ov Passion (G & S McAdam)


20-Jul-2018 (Friday)

Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr John Connell (TAS)   Group Specials : Ms Yanina Smith (TAS)

Baby in Group: Daluja Wont Back Down (Matt Steward & Alison Sutcliffe)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Brasshead Gothic King (Mr S Avery/Miss T Ross/Miss K King)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bullraider Shes So Fine (P & J Smith)
Baby of Breed: Daluja Wont Back Down (Matt Steward & Alison Sutcliffe)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Daluja Wont Back Down (Matt Steward & Alison Sutcliffe)


North of the Harbour All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)   Group Specials : Ms Tiina Taulos (Finland)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
Baby of Breed: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)
Baby SweepStakes - 1st Place: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)


15-Jul-2018 (Sunday)

Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Yu-Feng Zee (Taiwan)   Group Specials : Mr O Toyokawa (Japan)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Brasshead Rebel Rebel (Natalie Southam)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Bullraider Shes So Fine (P & J Smith)
Baby of Breed: Daluja Wont Back Down (Matt Steward & Alison Sutcliffe)
Baby SweepStakes - 1st Place: Daluja Wont Back Down (Matt Steward & Alison Sutcliffe)


Sutherland Shire All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)   Group Specials : Ms Karren Fergusson (NSW)

Runner Up in Group: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)


Dandenong Poultry & Kennel Society Inc (VIC)

General Specials : Mr Peter Frost (VIC)   Group Specials : Mrs Rita Francis-Little (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Braxstar Cover Girl (L Stephenson)


Bungendore & Palerang District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Ronald Besoff (NSW)   Group Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo / H Pinker)
Baby in Group: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo / H Pinker)
Baby of Breed: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)


West Australian Kennel Club Winter Festival Show (WA)

General Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)   Group Specials : Mrs Christine Watson (Cyprus)

R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Honsazsta The Beat Goes On (AI) (S Honnery & N Sharrett)


14-Jul-2018 (Saturday)

British Terrier Club of NSW Inc (NSW) (S)

General Specials : Mrs Diana Fenton (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)


Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)   Group Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)

Baby in Group: Daluja Wont Back Down (Matt Steward & Alison Sutcliffe)
Open in Group: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Brasshead Rebel Rebel (Natalie Southam)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Bullraider Shes So Fine (P & J Smith)
Baby of Breed: Daluja Wont Back Down (Matt Steward & Alison Sutcliffe)


Sutherland Shire All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)   Group Specials : Ms Mary Eather (NSW)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)


Metropolitan Canine Association Inc (VIC)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Mrs Anna Lane (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Proicutta White Knight (AI) (Mr G & Mrs C Moran)


West Australian Kennel Club Inc (FCI Winter Festival Show) (WA)

General Specials : Mr Shhart Sharma (India)   Group Specials : Ms Tiina Taulos (Finland)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Honsazsta The Beat Goes On (AI) (S Honnery & N Sharrett)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed [CACIB]: Aust Ch Cyclop River Of Dreams (Miss E Harrower & Miss J Beveridge)


Bungendore & Palerang District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)   Group Specials : Mr Kenneth Hodge (NSW)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo / H Pinker)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo / H Pinker)
Baby of Breed: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)


13-Jul-2018 (Friday)

Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr O Toyokawa (Japan)   Group Specials : Yu-Feng Zee (Taiwan)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Brasshead Rebel Rebel (Natalie Southam)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Bullysik All Hallows' Eve (Jasmine Roylett)
Baby of Breed: Daluja Wont Back Down (Matt Steward & Alison Sutcliffe)
Minor of Breed: Bullraider Shes So Fine (P & J Smith)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Daluja Wont Back Down (Matt Steward & Alison Sutcliffe)


Bungendore & Palerang District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Kenneth Hodge (NSW)   Group Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)

Intermediate in Group: Aust Sup Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo / H Pinker)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo / H Pinker)
Baby of Breed: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)


8-Jul-2018 (Sunday)

EPIC Advance Dog Sports Extravaganza (ACT)

General Specials : Mr Alex Rojas (Mexico)   Group Specials : Mr Alex Rojas (Mexico)

Best in Show 3rd: Aust Sup Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo / H Pinker)
Group 1st: Aust Sup Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo / H Pinker)
BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo / H Pinker)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Braxstar Cover Girl (L Stephenson)


Lismore & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Mr Arthur Fry (VIC)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bullraider Shes So Fine (P & J Smith)
Baby of Breed: Daluja Wont Back Down (Matt Steward & Alison Sutcliffe)


Hawkesbury Kennel Club Inc (SHOW A) (NSW)

General Specials : Mr Lynn Butler (NSW)   Group Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)


Hawkesbury Kennel Club Inc (SHOW B) (NSW)

General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)   Group Specials : Mr Lynn Butler (NSW)

Runner Up in Show: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Brasshead Rebel Rebel (Natalie Southam)
Res Bitch CC: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)


KCC Park Show (VIC)

General Specials : Mr John W Thompson (VIC)   Group Specials : Mrs Judy Horton (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Proicutta White Knight (AI) (Mr G & Mrs C Moran)


WA Terrier Club (AM SHOW) (WA) (S)

General Specials : Mrs Jeni Sach (WA)

R/UP BOB, Best Bitch & Intermediate of Breed: Aust Ch Cyclop River Of Dreams (Miss E Harrower & Miss J Beveridge)


WA Terrier Club (PM SHOW) (WA) (S)

General Specials : Ms Linda Taylor (WA)

R/UP BOB, Best Bitch & Intermediate of Breed: Aust Ch Cyclop River Of Dreams (Miss E Harrower & Miss J Beveridge)


Callide Valley Canine Club (QLD)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Miss Jan Seary (NSW)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Kupala Kapstone (Kupala)


7-Jul-2018 (Saturday)

EPIC Advance Dog Sports Extravaganza (ACT)

General Specials : Mr Norman Deschuymere (Belgium)   Group Specials : Ms Monika Blaha (Austria)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Braxstar Cover Girl (L Stephenson)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo / H Pinker)
Baby of Breed: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)


Lismore & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bullraider Shes So Fine (P & J Smith)
Baby of Breed: Daluja Wont Back Down (Matt Steward & Alison Sutcliffe)


Penrith Kennel & Obedience Club Inc (BLUE SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Ms Elizabeth Hindley (ACT)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Brasshead Rebel Rebel (Natalie Southam)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)


Penrith Kennel & Obedience Club Inc (RED SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Barbara Skilton (NSW)   Group Specials : Mrs Susan Brown (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)


Junior Kennel Club of Victoria Inc (VIC)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mr Darren Bowey (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Proicutta White Knight (AI) (Mr G & Mrs C Moran)


Hills Kennel Club of WA (WA)

General Specials : Mr Robert Beattie (WA)   Group Specials : Mrs Racheal Bawden (WA)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Honsazsta The Beat Goes On (AI) (S Honnery & N Sharrett)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cyclop River Of Dreams (Miss E Harrower & Miss J Beveridge)


Hills Kennel Club of WA (WA)

General Specials : Mr Rick Berwick (WA)   Group Specials : Mr Rick Berwick (WA)

BOB, Best Bitch & Intermediate of Breed: Aust Ch Cyclop River Of Dreams (Miss E Harrower & Miss J Beveridge)


Beenleigh & District Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Ms Lee Anne Bateman (Canada)   Group Specials : Mr R Natividad (Phillipines)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Tenaz cool daddy (Heath Clarke & Amanda O'Brien)


Dogs ACT Group Specialty - Terrier Group (ACT) (S)

General Specials : Demetris Christodoulou (Cyprus)

Intermediate in Show: Aust Sup Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo / H Pinker)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo / H Pinker)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Braxstar Cover Girl (L Stephenson)
Baby of Breed: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)


6-Jul-2018 (Friday)

EPIC Advance Dog Sports Extravaganza (ACT)

General Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand)   Group Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand)

Group 4th: Aust Sup Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo / H Pinker)
BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo / H Pinker)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Braxstar Cover Girl (L Stephenson)
Baby of Breed: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)


Lismore & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Anne Collyer (VIC)   Group Specials : Ms Anne Collyer (VIC)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bullraider Shes So Fine (P & J Smith)
Baby of Breed: Daluja Wont Back Down (Matt Steward & Alison Sutcliffe)


Dogs ACT Group Specialty - Terrier Group (ACT) (S)

General Specials : Antonio Dalle Piagge (Brazil)

Intermediate in Show: Aust Sup Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo / H Pinker)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo / H Pinker)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Braxstar Cover Girl (L Stephenson)
Baby of Breed: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)


5-Jul-2018 (Thursday)

Dogs ACT Terrier Group Show (ACT) (S)

General Specials : Mr Geir Flyckt-Pedersen (USA)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Braxstar Cover Girl (L Stephenson)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo / H Pinker)
Baby of Breed: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)


1-Jul-2018 (Sunday)

Walcha Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bullraider Shes So Fine (P & J Smith)
Baby of Breed: Daluja Wont Back Down (Matt Steward & Alison Sutcliffe)


Junior Kennel Club of NSW (NSW)

General Specials : Mr R Dawson (PHIL)   Group Specials : Mr Luis Catalan (Portugal)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Brasshead Rebel Rebel (Natalie Southam)
Baby of Breed: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)


Canine Amenities Club of Victoria Inc (VIC)

General Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)   Group Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)

Puppy in Group: Aust Ch Braxstar Cover Girl (L Stephenson)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Braxstar Cover Girl (L Stephenson)


Gympie Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Sharron Taylor (QLD)   Group Specials : Mr Iain Hinde (VIC)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Harrick Miss Money Penny (Vicki Thiemann)


Geraldton & Districts Kennels Club Inc (WA)

General Specials : Mr Peter Bennett (SA)   Group Specials : Mr Peter Bennett (SA)

Intermediate in Group: Cyclop Devils Saffron (AI) (J Beveridge)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Cyclop Devils Saffron (AI) (J Beveridge)


30-Jun-2018 (Saturday)

Riverina District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Mr Christopher Moore (VIC)

R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Corajoso Advocates Enigma (Ms C Shields)


The Sydney Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr H van den Berg (Holland)   Group Specials : Mr H van den Berg (Holland)

BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
R/UP BOB & Bitch CC: Kupala Koco Cabana (J & P Ayres)
Baby of Breed: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)


Victorian Poultry & Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)   Group Specials : Mr Paul Berman (NSW)

Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Braxstar Cover Girl (L Stephenson)


Gympie Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Iain Hinde (VIC)   Group Specials : Mrs Sharron Taylor (QLD)

Minor in Group: Cuttabuv Devils Lil Flirt (Liza McLaughlin)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Cuttabuv Devils Lil Flirt (Liza McLaughlin)


Geraldton & Districts Kennels Club Inc (WA)

General Specials : Mrs Barbara Marsh (VIC)   Group Specials : Mrs Barbara Marsh (VIC)

Junior in Group: Cyclop Devils Saffron (AI) (J Beveridge)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Cyclop Devils Saffron (AI) (J Beveridge)


29-Jun-2018 (Friday)

Walcha Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)   Group Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)

Baby of Breed: Daluja Wont Back Down (Matt Steward & Alison Sutcliffe)


Riverina District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)

R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Corajoso Advocates Enigma (Ms C Shields)


The Sydney Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Zererino Silva (Portugal)   Group Specials : Mrs J Quiros-Kubat (Argentina)

BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
Baby of Breed: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)


Redcliffe A H & I Society (QLD)

General Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)   Group Specials : Mrs Ann Charlotte Holman (QLD)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Cuttabuv Devils Lil Flirt (Liza McLaughlin)


24-Jun-2018 (Sunday)

Coonabarabran Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Glen Vernon (NSW)   Group Specials : Mrs Stefanie Smith (NSW)

Runner Up in Show & Open in Show: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)


Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mrs Robynne Trainor (New Zealand)

Minor in Group: Corajoso Burn It Up (Lesily Johnston)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Corajoso Burn It Up (Lesily Johnston)
Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Corajoso Advocates Enigma (Ms C Shields)


Parramatta & Districts All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Miss Glenda Goller (QLD)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Brasshead Rebel Rebel (Natalie Southam)
Baby of Breed: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)


Adelaide Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)   Group Specials : Mrs Leanne Duval (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Azonax Wing Commander (R A Fox)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Azonax Wing Commander (R A Fox)


Canine Stewards Association of WA (WA)

General Specials : Ms Frances Darling (QLD)   Group Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)

Minor in Group: Honsazsta The Beat Goes On (AI) (S Honnery & N Sharrett)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Honsazsta The Beat Goes On (AI) (S Honnery & N Sharrett)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Honhazsta Hail Storm (S Honnery & N Sharrett)


23-Jun-2018 (Saturday)

Coonabarabran Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mr Myron Arthur (NSW)

Runner Up in Group: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)


Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Serge Tassan (QLD)

Minor in Group: Corajoso Burn It Up (Lesily Johnston)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Corajoso Burn It Up (Lesily Johnston)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Corajoso Advocates Enigma (Ms C Shields)


Nor-West Canine Association Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Jeanie Montford (NSW)   Group Specials : Mr Les Bradney (NSW)

Res Dog CC & Minor of Breed: Corajoso Demon Destroyer (G F Field)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Brasshead Rebel Rebel (Natalie Southam)
Baby of Breed: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)


Nor-West Canine Association Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Robin Robertson (NSW)   Group Specials : Mrs Laurel Donohue (NSW)

Baby in Group: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Brasshead Rebel Rebel (Natalie Southam)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Corajoso Demon Destroyer (G F Field)
Baby of Breed: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)


Mt Larcom Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)   Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)

Minor in Group: Cuttabuv Devils Lil Flirt (Liza McLaughlin)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Kupala Kapstone (Kupala)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Cuttabuv Devils Lil Flirt (Liza McLaughlin)


Fremantle Dog Club (WA)

General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)   Group Specials : Mr Anthony Price (VIC)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Honsazsta The Beat Goes On (AI) (S Honnery & N Sharrett)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cyclop River Of Dreams (Miss E Harrower & Miss J Beveridge)


22-Jun-2018 (Friday)

Coonabarabran Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Stefanie Smith (NSW)   Group Specials : Mr Glen Vernon (NSW)

Open in Show: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)


Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Mr Zachary Tan (WA)   Group Specials : Mr Zachary Tan (WA)

Minor in Group: Corajoso Burn It Up (Lesily Johnston)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Corajoso Burn It Up (Lesily Johnston)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Corajoso Advocates Enigma (Ms C Shields)


17-Jun-2018 (Sunday)

Building & Amenities Championship Show (WA)

General Specials : Dr Peter J Tallentire (WA)   Group Specials : Mrs Sally Baxter (WA)

Best in Group & Minor in Group: Honsazsta The Beat Goes On (AI) (S Honnery & N Sharrett)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Honsazsta The Beat Goes On (AI) (S Honnery & N Sharrett)


Yass District Kennel & Training Club Inc (NSW)

General Specials : J A De Medeiros Neto (Brazil)   Group Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo / H Pinker)
Baby in Group: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo / H Pinker)
Baby of Breed: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)
Baby SweepStakes - 1st Place: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)


Cranbourne Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Joanne Sewell (WA)   Group Specials : Mrs Joanne Sewell (WA)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Braxstar Cover Girl (L Stephenson)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Proicutta White Knight (AI) (Mr G & Mrs C Moran)


Brisbane Water Legacy Dog Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kupala Koco Cabana (J & P Ayres)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)
Dog CC & Minor of Breed: Corajoso Demon Destroyer (G F Field)


Brisbane Water Legacy Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Mr Neil Curwen (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)
Dog CC & Minor of Breed: Corajoso Demon Destroyer (G F Field)


Thuringowa City Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Graeme Missen (VIC)   Group Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Kupala Kapstone (Kupala)


16-Jun-2018 (Saturday)

Building & Amenities Championship Show (WA)

General Specials : Mrs Sue J Mallia (WA)   Group Specials : Ms Rita Hayes (WA)

Minor in Group: Honsazsta The Beat Goes On (AI) (S Honnery & N Sharrett)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Honsazsta The Beat Goes On (AI) (S Honnery & N Sharrett)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cyclop River Of Dreams (Miss E Harrower & Miss J Beveridge)
Res Bitch CC: Honhazsta Hail Storm (S Honnery & N Sharrett)



Yass District Kennel & Training Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)   Group Specials : Mrs Susan Kealy (Ireland)

Baby in Group: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo / H Pinker)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Corajoso Advocates Enigma (Ms C Shields)
Baby of Breed: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)
Baby SweepStakes - 1st Place: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)


Frankston & Peninsula Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Paul Wilkes (WA)   Group Specials : Ms Tanya Scales (NSW)

Minor in Group: Aust Ch Braxstar Cover Girl (L Stephenson)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Braxstar Cover Girl (L Stephenson)


Thuringowa City Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)   Group Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Kupala Kapstone (Kupala)


Thuringowa City Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)   Group Specials : Mr Graeme Missen (VIC)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Kupala Kapstone (Kupala)


Queensland Kennel Council (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)   Group Specials : Ms Sharon Hannigan (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Tenaz cool daddy (Heath Clarke & Amanda O'Brien)


Queensland Kennel Council (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Tenaz cool daddy (Heath Clarke & Amanda O'Brien)


15-Jun-2018 (Friday)

Yass District Kennel & Training Club Inc (NSW)

General Specials : M E Freitas dos Santos (Brazil)   Group Specials : J A De Medeiros Neto (Brazil)

Intermediate in Group: Aust Sup Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo / H Pinker)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo / H Pinker)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Corajoso Advocates Enigma (Ms C Shields)
Baby of Breed: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)


11-Jun-2018 (Monday)

Sporting Terrier Club of Victoria Inc (VIC) (S)

General Specials : Mr Savvas Shiapanis (Cyprus)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Proicutta White Knight (AI) (Mr G & Mrs C Moran)


10-Jun-2018 (Sunday)

Sporting Terrier Club of Victoria Inc (VIC) (S)

General Specials : Mr Peter Lauber (Switzerland)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Proicutta White Knight (AI) (Mr G & Mrs C Moran)


9-Jun-2018 (Saturday)

Ladies Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Marion Watson (WA)   Group Specials : Mrs Elizabeth Walmsley (WA)

Intermediate in Group: Aust Ch Cyclop River Of Dreams (Miss E Harrower & Miss J Beveridge)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cyclop River Of Dreams (Miss E Harrower & Miss J Beveridge)


Newcastle & Merewether Combined Canine Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)   Group Specials : Mr David Hill (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
Bred by Exhibitor in Group: Aust Ch Niallan Wynonna (Kelvin & Margaret Frost)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)
Res Dog CC & Minor of Breed: Corajoso Demon Destroyer (G F Field)
Res Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Niallan Wynonna (Kelvin & Margaret Frost)
Baby of Breed: Bullraider Shes So Fine (P & J Smith)


Newcastle & Merewether Combined Canine Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Mr Paul Berman (NSW)

Best in Group & Junior in Group: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)
Baby in Group: Bullraider Shes So Fine (P & J Smith)
Aust Bred in Group: Aust Ch Niallan DArtagnan (Mr K & Mrs M Frost)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Corajoso Demon Destroyer (G F Field)
Baby of Breed: Bullraider Shes So Fine (P & J Smith)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Niallan DArtagnan (Mr K & Mrs M Frost)


ACT Ladies Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)   Group Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo / H Pinker)
Baby in Group: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo / H Pinker)
Baby of Breed: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)


Bull Terrier Club of QLD (QLD) (S)

General Specials : Mrs G Branch (UK)

Runner Up in Show & Open in Show: Aust Ch Kupala Kapstone (Kupala)
Puppy in Show: Aust Ch Braxstar Cover Girl (L Stephenson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kupala Kapstone (Kupala)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Braxstar Cover Girl (L Stephenson)


8-Jun-2018 (Friday)

West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mr Gunnar Nymann (Denmark)   Group Specials : Miss Jennifer Kealy (Ireland)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Proicutta White Knight (AI) (Mr G & Mrs C Moran)


Newcastle & Merewether Combined Canine Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)

Open in Group: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)
Res Dog CC & Minor of Breed: Corajoso Demon Destroyer (G F Field)
Baby of Breed: Bullraider Shes So Fine (P & J Smith)


Bull Terrier Club of QLD (QLD) (S)

General Specials : Mr J Branch (UK)

Minor in Show: Bullarahki Paris Collide (Bullarahki)
Aust Bred in Show: Aust Ch Bullarahki Duke It Out (AI) (Miss L Moorhead)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Kupala Kapstone (Kupala)
Minor of Breed: Bullarahki Paris Collide (Bullarahki)
Minor (Bitch) of Breed: Bullarahki Polar Bear (Leah Moorhead)
Puppy of Breed: Aust Ch Braxstar Cover Girl (L Stephenson)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Bullarahki Duke It Out (AI) (Miss L Moorhead)


Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Rosana Knapp dos Santos (Brazil)   Group Specials : Mr Eddie Patterson (Ireland)

Intermediate in Group: Brasshead Gothic King (Mr S Avery/Miss T Ross/Miss K King)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Brasshead Gothic King (Mr S Avery/Miss T Ross/Miss K King)


7-Jun-2018 (Thursday)

West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mrs Susan Kealy (Ireland)   Group Specials : Mr Bruce Schwartz (USA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Proicutta White Knight (AI) (Mr G & Mrs C Moran)


3-Jun-2018 (Sunday)

Canine Fund Raisers (WA)

General Specials : Mrs Susan Gray (TAS)   Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)

Minor in Group: Honsazsta The Beat Goes On (AI) (S Honnery & N Sharrett)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Honsazsta The Beat Goes On (AI) (S Honnery & N Sharrett)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Honhazsta Hail Storm (S Honnery & N Sharrett)


Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Rhonda Lane (QLD)   Group Specials : Mrs Rhonda Lane (QLD)

Open in Group: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Corajoso Demon Destroyer (G F Field)
Bitch CC & Junior of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)


Zone 2 Amenities Show (QLD)

General Specials : Mr Robert Cleland (SA)   Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Kupala Kapstone (Kupala)


Lockyer Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)   Group Specials : Mr Wayne Lewis (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Tenaz cool daddy (Heath Clarke & Amanda O'Brien)


Lockyer Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Margaret Broughton (QLD)   Group Specials : Ms Sandra Smid (QLD)

Junior in Group: Tenaz cool daddy (Heath Clarke & Amanda O'Brien)
BOB, Best Dog & Junior of Breed: Tenaz cool daddy (Heath Clarke & Amanda O'Brien)


Bowen Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Susan Rose (NSW)   Group Specials : Miss Susan Rose (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cyclop Ivory Queen (Miss A Grendon)


2-Jun-2018 (Saturday)

Newcastle Terrier & Toy Club (NSW)

General Specials : Mr Milan Curk (NSW)   Group Specials : Mr Craig Frazer (NSW)

Open in Group: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)
Res Dog CC & Minor of Breed: Corajoso Demon Destroyer (G F Field)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Brasshead Rebel Rebel (Natalie Southam)
Baby of Breed: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)


Canine Fund Raisers (AM SHOW) (WA)

General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)   Group Specials : Mr Mark Johnston (NSW)

Minor in Show: Honsazsta The Beat Goes On (AI) (S Honnery & N Sharrett)
Minor in Group: Honsazsta The Beat Goes On (AI) (S Honnery & N Sharrett)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Honsazsta The Beat Goes On (AI) (S Honnery & N Sharrett)
Minor (Bitch) of Breed: Honhazsta Hail Storm (S Honnery & N Sharrett)


Canine Fund Raisers (PM SHOW) (WA)

General Specials : Mr Mark Johnston (NSW)   Group Specials : Mr Jason Attridge (QLD)

Minor in Group: Honsazsta The Beat Goes On (AI) (S Honnery & N Sharrett)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Honsazsta The Beat Goes On (AI) (S Honnery & N Sharrett)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Honhazsta Hail Storm (S Honnery & N Sharrett)


Box Hill & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mr Graham Cruse (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Proicutta White Knight (AI) (Mr G & Mrs C Moran)


Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)

General Specials : Miss Erin Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Lee (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Corajoso Demon Destroyer (G F Field)
Bitch CC & Junior of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)


Gin Gin Show Society (QLD)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Mr Robert Cleland (SA)

BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Kupala Kapstone (Kupala)


Lockyer Valley Kennel Club (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)   Group Specials : Rev Colin Seymour (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Tenaz cool daddy (Heath Clarke & Amanda O'Brien)


Lockyer Valley Kennel Club (PM Show) (QLD)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Tenaz cool daddy (Heath Clarke & Amanda O'Brien)


Bowen Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Miss Nicole Lane (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Cyclop Ivory Queen (Miss A Grendon)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cyclop Ivory Queen (Miss A Grendon)


Bowen Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)   Group Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Cyclop Ivory Queen (Miss A Grendon)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cyclop Ivory Queen (Miss A Grendon)


1-Jun-2018 (Friday)

Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)   Group Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Corajoso Demon Destroyer (G F Field)
Bitch CC & Junior of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)


27-May-2018 (Sunday)

Manilla & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)   Group Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)

Baby of Breed: Bullraider Shes So Fine (P & J Smith)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Sally Baxter (WA)   Group Specials : Mrs Elizabeth Jackson (WA)

Minor in Group: Honsazsta The Beat Goes On (AI) (S Honnery & N Sharrett)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Honsazsta The Beat Goes On (AI) (S Honnery & N Sharrett)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Honhazsta Hail Storm (S Honnery & N Sharrett)


Cowra & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)

R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Corajoso Burn It Up (Lesily Johnston)
Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Corajoso Advocates Enigma (Ms C Shields)


Ku-Ring-Gai Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)   Group Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)

Intermediate in Show: Aust Sup Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo / H Pinker)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Sup Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo / H Pinker)
Baby in Group: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo / H Pinker)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)
Baby of Breed: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)


Sarina Kennel Club (QLD)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Mr Wayne Burton (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cyclop Ivory Queen (Miss A Grendon)


26-May-2018 (Saturday)

Manilla & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)   Group Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tenaz All Fired Up (C Handsaker)
Baby of Breed: Bullraider Shes So Fine (P & J Smith)


Caulfield & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Michael Camac (SA)   Group Specials : Mr Anthony Price (VIC)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Braxstar Cover Girl (L Stephenson)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Proicutta White Knight (AI) (Mr G & Mrs C Moran)


Cowra & District Kennel Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Ms Mary Eather (NSW)

Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Corajoso Advocates Enigma (Ms C Shields)


Cowra & District Kennel Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)

Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Corajoso Advocates Enigma (Ms C Shields)
Minor of Breed: Corajoso Burn It Up (Lesily Johnston)


Ku-Ring-Gai Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)   Group Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)
Baby of Breed: Bullacktiv You Dont Own Me (P/ N & A Zullo)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)   Group Specials : Miss Nicole Lane (NSW)

Baby of Breed: Cuttabuv Devils Lil Flirt (Liza McLaughlin)


Esk P A & I Association (QLD)

General Specials : Mr Peter Cousins (QLD)   Group Specials : Mr Peter Cousins (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Tenaz cool daddy (Heath Clarke & Amanda O'Brien)


Sarina Kennel Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mr John Comerford (NSW)   Group Specials : Mr John Comerford (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Satori Magic Mike (ROM) (T Matsen & R Balsillie)
Baby in Group: Huatare Magic Myth (T Matsen & R Balsillie)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Satori Magic Mike (ROM) (T Matsen & R Balsillie)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cyclop Ivory Queen (Miss A Grendon)
Baby of Breed: Huatare Magic Myth (T Matsen & R Balsillie)


Sarina Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Rev Colin Seymour (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cyclop Ivory Queen (Miss A Grendon)


25-May-2018 (Friday)

Manilla & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Robert Harbin (NSW)   Group Specials : Mr Robert Harbin (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tenaz All Fired Up (C Handsaker)
Baby of Breed: Bullraider Shes So Fine (P & J Smith)