Dachshund (Miniature Smooth Haired) Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Dachshund (Miniature Smooth Haired) (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

18-Aug-2018 (Saturday)

Brisbane Royal Show (QLD)

General Specials : Mr Carlos Flaquer (Brazil)   Group Specials : Mrs Peggy Guitierrez-Otaro (Mexico)

Baby in Group: Stardayne Starry Starry Night (B K & Y J Shaw)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Almarjo Hannah Von Schnitzel (Mark Yardley)
Baby of Breed: Stardayne Starry Starry Night (B K & Y J Shaw)
Minor of Breed: Almarjo Oliver Twist (Mark Yardley)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Synjaz Dream of the Sioux (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)


14-Aug-2018 (Tuesday)

Tullamore Kennel Club (NSW)

General Specials : Miss Rosemary Green (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)

Runner Up NEUTER in Show: Aust Ch Neimor Smokey Topaz (Dennis Moran & Leigh Neighbour)
Runner Up in Group: Neimor Azhure Moon Beam (Mr D Moran & Rev L Neighbour)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Neimor Smokey Topaz (Dennis Moran & Leigh Neighbour)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Neimor Azhure Moon Beam (Mr D Moran & Rev L Neighbour)
Aust Bred of Breed: Seamma Astrid M & M (Dennis Moran & Rev Leigh Neighbour)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neimor Smokey Topaz (Dennis Moran & Leigh Neighbour)



13-Aug-2018 (Monday)

Tullamore Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Neimor Smokey Topaz (Dennis Moran & Leigh Neighbour)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Seamma Astrid M & M (Dennis Moran & Rev Leigh Neighbour)
Puppy of Breed: Neimor Azhure Moon Beam (Mr D Moran & Rev L Neighbour)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neimor Smokey Topaz (Dennis Moran & Leigh Neighbour)


12-Aug-2018 (Sunday)

All Breeds Pink Support Show (WA)

Junior in Show: Lowenhyte Annabelle (Ian Cross)
Junior in Group: Lowenhyte Annabelle (Ian Cross)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Lowenhyte Annabelle (Ian Cross)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lowenhyte Harry (Ian Cross)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Terralongi Cross The line (Alan & Gail Jelly)


Tullamore Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)   Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Neimor Smokey Topaz (Dennis Moran & Leigh Neighbour)
Aust Bred in Group: Seamma Astrid M & M (Dennis Moran & Rev Leigh Neighbour)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Neimor Azhure Moon Beam (Mr D Moran & Rev L Neighbour)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Seamma Astrid M & M (Dennis Moran & Rev Leigh Neighbour)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neimor Smokey Topaz (Dennis Moran & Leigh Neighbour)


Lillydale Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr M Anderson (South Africa)   Group Specials : Mr M Anderson (South Africa)

R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Casbas Woodys Special Love (Sylvano Cassingena)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Casbas Sallys Bowser (Sylvano Cassingena)


Ladies Kennel & Obedience Club of Broken Hill (NSW)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)

Baby in Group: Stardayne music maestro please (Mrs V Tapp)
Puppy in Group: Stardayne mission Accomplished (V Tapp)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Stardayne mission Accomplished (V Tapp)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Stardayne Until the Dawn (V Tapp)
Baby of Breed: Stardayne music maestro please (Mrs V Tapp)


Bay City All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Barbara Balaam (QLD)   Group Specials : Mrs Barbara Balaam (QLD)

Bitch CC & Open of Breed: Aashudna Khloe Kardash (Heather Coles)
Junior of Breed: Aashudna Shes Spartan Shield (Heather Coles)


11-Aug-2018 (Saturday)

Lillydale Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Pierluigi Buratti (Italy)   Group Specials : Mrs Karen Furk (Sth Africa)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Casbas Woodys Special Love (Sylvano Cassingena)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Casbas Sallys Bowser (Sylvano Cassingena)


Ladies Kennel & Obedience Club of Broken Hill (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Stardayne mission Accomplished (V Tapp)
R/UP BOB & Bitch CC: Stardayne French connection (V Tapp)
Baby of Breed: Stardayne music maestro please (Mrs V Tapp)


Ladies Kennel & Obedience Club of Broken Hill (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Stardayne mission Accomplished (V Tapp)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Stardayne Blushing Bella (Valerie Tapp)


Bay City All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mrs Robyn Wallis (VIC)

Res Bitch CC & Open of Breed: Aashudna Khloe Kardash (Heather Coles)
Junior of Breed: Aashudna Shes Spartan Shield (Heather Coles)


Bay City All Breeds Kennel Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)   Group Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC)

Junior in Group: Aashudna Shes Spartan Shield (Heather Coles)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aashudna Khloe Kardash (Heather Coles)
Junior of Breed: Aashudna Shes Spartan Shield (Heather Coles)


Tullamore P A & H Association (NSW)

General Specials : Mr Douglas Sidebottom (ACT)   Group Specials : Mrs Jenny Williams (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Neimor Smokey Topaz (Dennis Moran & Leigh Neighbour)
Aust Bred in Group: Seamma Astrid M & M (Dennis Moran & Rev Leigh Neighbour)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Neimor Azhure Moon Beam (Mr D Moran & Rev L Neighbour)
Aust Bred of Breed: Seamma Astrid M & M (Dennis Moran & Rev Leigh Neighbour)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neimor Smokey Topaz (Dennis Moran & Leigh Neighbour)


5-Aug-2018 (Sunday)

Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Tringham (QLD)

Junior in Group: Lowenhyte Annabelle (Ian Cross)
Intermediate in Group: Aust Ch Lowenhyte Harry (Ian Cross)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lowenhyte Harry (Ian Cross)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Lowenhyte Annabelle (Ian Cross)


Campbelltown & Districts All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)   Group Specials : Mr Wayne Lewis (NSW)

Junior of Breed: Aashudna Shes Spartan Shield (Heather Coles)
Aust Bred of Breed: Aashudna Noble Norah (Heather Coles)


Campbelltown & Districts All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Dr Karen Hedberg (NSW)   Group Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW)

Junior of Breed: Aashudna Shes Spartan Shield (Heather Coles)
Aust Bred of Breed: Aashudna Noble Norah (Heather Coles)


Bendigo Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mrs Marion Watson (WA)

Puppy in Group: Berghutte Gold Sovereign (Mrs C Irvin)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Berghutte Gold Sovereign (Mrs C Irvin)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Millewa Madonnas Dream (Mrs C Irvin)


Isis District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Glen Vernon (NSW)   Group Specials : Mr Glen Vernon (NSW)

BOB, Dog CC & Champion Class of Breed: Splendak Hans Solo (Yvonne Shaw)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Stardayne Tiny Bubbles (B K & Y J Shaw)
Baby of Breed: Stardayne Starry Starry Night (B K & Y J Shaw)


Northern Classic Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD)   Group Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD)

Best in Show & Minor in Show: Almarjo Oliver Twist (Mark Yardley)
Best in Group & Minor in Group: Almarjo Oliver Twist (Mark Yardley)
BOB, Best Dog & Minor of Breed: Almarjo Oliver Twist (Mark Yardley)


Northern Classic Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)   Group Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)

Minor in Show: Almarjo Oliver Twist (Mark Yardley)
Minor in Group: Almarjo Oliver Twist (Mark Yardley)
Puppy in Group: Almarjo Hannah Von Schnitzel (Mark Yardley)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Stardayne Royal Bouquet (Debbie Daly)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Almarjo Hannah Von Schnitzel (Mark Yardley)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Stardayne Pol Roger (Debbie Daly)
Res Dog CC & Minor of Breed: Almarjo Oliver Twist (Mark Yardley)
Open (Dog) of Breed: Aust Ch Dakley Franz Joseph (D Cross)


Dubbo & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)   Group Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Neimor Azhure Moon Beam (Mr D Moran & Rev L Neighbour)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neimor Smokey Topaz (Dennis Moran & Leigh Neighbour)


4-Aug-2018 (Saturday)

Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Mr John Hutchison (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lowender Careless Whisper (Paul F P Bevins)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Lowender Skin That Smoke Wagon (Paul Bevins)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Stardayne Nothin Butahound Dog (Janice Sharp)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Lowender If I Had A Mind To (Paul F P Bevins)
Baby of Breed: Stardayne Natalia (V Tapp)
Junior of Breed: Aashudna Noble Norah (Heather Coles)
Aust Bred of Breed: Aashudna Shes Spartan Shield (Heather Coles)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual & Neut Ch Stardayne Royal Emperor (Janice Sharp)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Lowender It's Me (Paul Lowender Bevins)


Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Sharon Edmunds (NSW)   Group Specials : Mr John Kellow (SA)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Dual & Neut Ch Stardayne Royal Emperor (Janice Sharp)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Lowender If I Had A Mind To (Paul F P Bevins)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Lowender Skin That Smoke Wagon (Paul Bevins)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Stardayne Nothin Butahound Dog (Janice Sharp)
Baby of Breed: Stardayne Natalia (V Tapp)
Aust Bred of Breed: Aashudna Shes Spartan Shield (Heather Coles)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual & Neut Ch Stardayne Royal Emperor (Janice Sharp)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)

R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lowenhyte Harry (Ian Cross)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Terralongi Cross The line (Alan & Gail Jelly)


Eaglehawk Kennel Club Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mr Zachary Tan (WA)   Group Specials : Mrs Barbara Doyle (VIC)

Open in Show: Aust Ch Millewa Madonnas Dream (Mrs C Irvin)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Millewa Madonnas Dream (Mrs C Irvin)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Millewa Madonnas Dream (Mrs C Irvin)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Berghutte Gold Sovereign (Mrs C Irvin)
Minor of Breed: Berghutte Hopes n Dreams (Mrs C Irvin)


Eaglehawk Kennel Club Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)   Group Specials : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)

Minor in Show: Berghutte Hopes n Dreams (Mrs C Irvin)
Minor in Group: Berghutte Hopes n Dreams (Mrs C Irvin)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Millewa Madonnas Dream (Mrs C Irvin)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Berghutte Gold Sovereign (Mrs C Irvin)
Minor of Breed: Berghutte Hopes n Dreams (Mrs C Irvin)


Pine Rivers A.H. & I. Association (QLD)

General Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)   Group Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)

Intermediate in Group: Aust Ch Millewa The Legend Goes On (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Millewa The Legend Goes On (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Synjaz Dream of the Sioux (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)


Isis District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Peter Bennett (SA)   Group Specials : Mr Brett Thompson (NSW)

Baby in Group: Stardayne Starry Starry Night (B K & Y J Shaw)
Junior in Group: Splendak Hans Solo (Yvonne Shaw)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Splendak Hans Solo (Yvonne Shaw)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Stardayne Tiny Bubbles (B K & Y J Shaw)
Baby of Breed: Stardayne Starry Starry Night (B K & Y J Shaw)


Hervey Bay Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Brett Thompson (NSW)   Group Specials : Mr Peter Bennett (SA)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Stardayne Tiny Bubbles (B K & Y J Shaw)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Splendak Hans Solo (Yvonne Shaw)
Baby of Breed: Stardayne Starry Starry Night (B K & Y J Shaw)


Northern Classic Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)   Group Specials : Mr Stephen Wraith (VIC)

Minor in Show: Almarjo Oliver Twist (Mark Yardley)
Minor in Group: Almarjo Oliver Twist (Mark Yardley)
Aust Bred in Group: Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Almarjo Hannah Von Schnitzel (Mark Yardley)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
Res Bitch CC: Aust Ch Stardayne Royal Bouquet (Debbie Daly)
Minor of Breed: Almarjo Oliver Twist (Mark Yardley)
Open of Breed: Aust Ch Dakley Franz Joseph (D Cross)


Dubbo & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)   Group Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Neimor Smokey Topaz (Dennis Moran & Leigh Neighbour)
Puppy in Group: Neimor Azhure Moon Beam (Mr D Moran & Rev L Neighbour)
Puppy of Breed: Neimor Azhure Moon Beam (Mr D Moran & Rev L Neighbour)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neimor Smokey Topaz (Dennis Moran & Leigh Neighbour)



3-Aug-2018 (Friday)

Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (NSW)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mr Ken Rampant (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Stardayne Nothin Butahound Dog (Janice Sharp)


Bendigo Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Anthony E Johnson (WA)   Group Specials : Mr Kevin J Summers (VIC)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Millewa Madonnas Dream (Mrs C Irvin)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Berghutte Gold Sovereign (Mrs C Irvin)
Minor of Breed: Berghutte Hopes n Dreams (Mrs C Irvin)


Dubbo & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)   Group Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)

Runner Up NEUTER in Show: Aust Ch Neimor Smokey Topaz (Dennis Moran & Leigh Neighbour)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Neimor Smokey Topaz (Dennis Moran & Leigh Neighbour)
Puppy in Group: Neimor Azhure Moon Beam (Mr D Moran & Rev L Neighbour)
Puppy of Breed: Neimor Azhure Moon Beam (Mr D Moran & Rev L Neighbour)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neimor Smokey Topaz (Dennis Moran & Leigh Neighbour)


29-Jul-2018 (Sunday)

Harden Murrumburrah Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Lynn Butler (NSW)   Group Specials : Mr Lynn Butler (NSW)

R/UP BOB and Dog CC: Aquadachs Elegant Evette (A Mclachlan)


All Breeds Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Mathew Morse (VIC)   Group Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)

Intermediate in Group: Aust Ch Lowenhyte Harry (Ian Cross)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lowenhyte Harry (Ian Cross)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Lowenhyte Annabelle (Ian Cross)


Ladies Kennel Association of Qld (QLD)

General Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)   Group Specials : Ms Kerry King (SA)

Aust Bred in Group: Aust Ch Stardayne Royal Bouquet (Debbie Daly)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Stardayne Royal Bouquet (Debbie Daly)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dakley Franz Joseph (D Cross)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Stardayne Pol Roger (Debbie Daly)
Res Bitch CC: Aust Ch Dakley Athena (D Cross)
Baby of Breed: Stardayne Starry Starry Night (B K & Y J Shaw)
Junior of Breed: Splendak Hans Solo (Yvonne Shaw)


Gladstone Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)   Group Specials : Mrs Narelle Hammond (NSW)

Baby in Group: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sonree Sheza Sweet Desert Rose (Sue Caldwell)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Delamaine Grande Henri (Sue Caldwell)
Baby of Breed: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)


Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Julio Rueda (Uruguay)   Group Specials : Mr Shaun Watson (Cyprus)

Baby of Breed: Stardayne music maestro please (Mrs V Tapp)
Minor of Breed: Stardayne Until the Dawn (V Tapp)
Puppy of Breed: Stardayne French connection (V Tapp)


28-Jul-2018 (Saturday)

Harden Murrumburrah Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)   Group Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aquadachs Elegant Evette (A Mclachlan)


Royal Agricultural Society of the NT (NT)

General Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)   Group Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)

Intermediate in Group: Aust Ch Burnt Toffee of Markwell (Imp NZ) (Melissa M C Purich)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Burnt Toffee of Markwell (Imp NZ) (Melissa M C Purich)


Heidelberg & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mr Daniel Aitchison (TAS)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Casbas Sallys Bowser (Sylvano Cassingena)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Casbas Woodys Special Love (Sylvano Cassingena)


All Breeds Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Eric Soti (SA)   Group Specials : Mrs Robyn Brown (NSW)

Minor in Group: Terralongi Cross My Heart (Alan & Gail Jelly)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lowenhyte Harry (Ian Cross)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Lowenhyte Annabelle (Ian Cross)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Terralongi Cross The line (Alan & Gail Jelly)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Terralongi Cross My Heart (Alan & Gail Jelly)


Ladies Kennel Association of Qld (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Maureen Hanley (NSW)   Group Specials : Mr William Mooney (VIC)

Minor in Group: Almarjo Twist N Shout (Mark Yardley)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Dakley Athena (D Cross)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dakley Franz Joseph (D Cross)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Almarjo Hannah Von Schnitzel (Mark Yardley)
Baby of Breed: Stardayne Starry Starry Night (B K & Y J Shaw)
Minor of Breed: Almarjo Twist N Shout (Mark Yardley)


Ladies Kennel Association of Qld (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mr William Mooney (VIC)   Group Specials : Mrs Kay Sneath (VIC)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
Minor in Group: Almarjo Twist N Shout (Mark Yardley)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dakley Franz Joseph (D Cross)
Bitch CC & Puppy of Breed: Almarjo Hannah Von Schnitzel (Mark Yardley)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Dakley Athena (D Cross)
Baby of Breed: Stardayne Starry Starry Night (B K & Y J Shaw)
Minor of Breed: Almarjo Twist N Shout (Mark Yardley)
Puppy (Dog) of Breed: Splendak Hans Solo (Yvonne Shaw)


Tully & District Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)   Group Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)

Puppy in Show: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Almarjo Grandslam (Mark Yardley)


Gladstone Kennel Club Inc (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Narelle Hammond (NSW)   Group Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)

Baby in Group: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sonree Sheza Sweet Desert Rose (Sue Caldwell)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Delamaine Grande Henri (Sue Caldwell)
Baby of Breed: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)


Gladstone Kennel Club Inc (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)

Baby in Group: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sonree Sheza Sweet Desert Rose (Sue Caldwell)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Delamaine Grande Henri (Sue Caldwell)
Baby of Breed: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)


Warners Bay Dog Sports Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)   Group Specials : Mr George Gaut (VIC)

Baby in Group: Stardayne Natalia (V Tapp)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Lowender If I Had A Mind To (Paul F P Bevins)
Baby of Breed: Stardayne Natalia (V Tapp)


Warners Bay Dog Sports Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)   Group Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)

Baby in Group: Lowender It's Me (Paul Lowender Bevins)
Baby of Breed: Lowender It's Me (Paul Lowender Bevins)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Stardayne Natalia (V Tapp)


Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Shaun Watson (Cyprus)   Group Specials : Mrs Jan Brownlie (New Zealand)

Baby in Group: Stardayne music maestro please (Mrs V Tapp)
Baby of Breed: Stardayne music maestro please (Mrs V Tapp)


27-Jul-2018 (Friday)

Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Tung-Lin Wu (Taiwan)   Group Specials : Mr Tung-Lin Wu (Taiwan)

R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Stardayne Blusting Brooke (V Tapp)
Baby of Breed: Stardayne music maestro please (Mrs V Tapp)
Minor of Breed: Stardayne Until the Dawn (V Tapp)
Puppy of Breed: Stardayne French connection (V Tapp)


22-Jul-2018 (Sunday)

Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Yanina Smith (TAS)   Group Specials : Ms Yanina Smith (TAS)

Minor in Show: Aust Ch Almarjo Lady Sara (Mr M Yardley)
Minor in Group: Aust Ch Almarjo Lady Sara (Mr M Yardley)
Aust Bred in Group: Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Almarjo Lady Sara (Mr M Yardley)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Splendak Hans Solo (Yvonne Shaw)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Splendak Uptown Girl (B K & Y J Shaw)
Baby of Breed: Stardayne Starry Starry Night (B K & Y J Shaw)


Lyndhurst Canine Country Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)   Group Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Casbas Sallys Bowser (Sylvano Cassingena)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Casbas Woodys Special Love (Sylvano Cassingena)


Rockhampton Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Y Kang (Korea)   Group Specials : Mr L Hahn (Korea)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Neut Ch Rainmorn Oconee Tarnie (Mrs J Hogan)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Rainmorn Oconee Tarnie (Mrs J Hogan)
Minor in Group: Almarjo Twisted Fate (Sue Caldwell)
Baby of Breed: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)
Minor of Breed: Almarjo Twisted Fate (Sue Caldwell)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Rainmorn Oconee Tarnie (Mrs J Hogan)


Cairns City Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Ms Esther Joseph (VIC)   Group Specials : Ms Esther Joseph (VIC)

Puppy in Show: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)


21-Jul-2018 (Saturday)

Show Dog Handlers Club (SHOW 1) (NT)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

Intermediate in Group: Aust Ch Burnt Toffee of Markwell (Imp NZ) (Melissa M C Purich)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Burnt Toffee of Markwell (Imp NZ) (Melissa M C Purich)


Show Dog Handlers Club (SHOW 2) (NT)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Burnt Toffee of Markwell (Imp NZ) (Melissa M C Purich)


Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Teena Sloan (TAS)   Group Specials : Ms Teena Sloan (TAS)

Minor in Group: Aust Ch Almarjo Lady Sara (Mr M Yardley)
Aust Bred in Group: Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Almarjo Lady Sara (Mr M Yardley)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Splendak Hans Solo (Yvonne Shaw)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Splendak Uptown Girl (B K & Y J Shaw)
Baby of Breed: Stardayne Starry Starry Night (B K & Y J Shaw)


Melbourne Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)   Group Specials : Mr Glenn Wilshier (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Casbas Sallys Bowser (Sylvano Cassingena)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Casbas Woodys Special Love (Sylvano Cassingena)


Rockhampton Kennel Club Inc (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mr L Hahn (Korea)   Group Specials : Mr Y Kang (Korea)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Rainmorn Oconee Tarnie (Mrs J Hogan)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sonree Sheza Sweet Desert Rose (Sue Caldwell)
Baby of Breed: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)
Minor of Breed: Almarjo Twisted Fate (Sue Caldwell)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Rainmorn Oconee Tarnie (Mrs J Hogan)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)


Rockhampton Kennel Club Inc (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)

Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Delamaine Grande Henri (Sue Caldwell)
Baby of Breed: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)
Minor of Breed: Almarjo Twisted Fate (Sue Caldwell)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Rainmorn Oconee Tarnie (Mrs J Hogan)


Cairns City Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)   Group Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)

Puppy in Show: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)


Hobart Dog Club Inc (AM Show) (TAS)

General Specials : Mrs Linda Buckley (ACT)   Group Specials : Mrs Linda Buckley (ACT)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sonderbar Voules Vous (Mrs H Chabanov)
Baby of Breed: Cidaq Et Tu (Mrs H Chabanov)


Hobart Dog Club Inc (PM Show) (TAS)

General Specials : Mrs Robin Robertson (NSW)   Group Specials : Mrs Robin Robertson (NSW)

Baby in Group: Cidaq Et Tu (Mrs H Chabanov)
Minor in Group: Sonderbar Voules Vous (Mrs H Chabanov)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sonderbar Voules Vous (Mrs H Chabanov)
Baby of Breed: Cidaq Et Tu (Mrs H Chabanov)


20-Jul-2018 (Friday)

North of the Harbour All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)   Group Specials : Mr Shaun Watson (Cyprus)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Dual & Neut Ch Stardayne Royal Emperor (Janice Sharp)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Dual & Neut Ch Stardayne Royal Emperor (Janice Sharp)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Stardayne Nothin Butahound Dog (Janice Sharp)
Baby of Breed: Stardayne Natalia (V Tapp)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual & Neut Ch Stardayne Royal Emperor (Janice Sharp)


Cairns Show Association (QLD)

General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)   Group Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)

Puppy in Show: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)


15-Jul-2018 (Sunday)

Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Yu-Feng Zee (Taiwan)   Group Specials : Mr O Toyokawa (Japan)

Runner Up in Group: Aust Ch Tambo Charona Dawn (Ms N Gilfillan)
Puppy in Group: Aquadachs Embracing Eleanor (Mrs A Denby)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Tambo Charona Dawn (Ms N Gilfillan)
Minor of Breed: Aquadachs Eager Emalee (Mrs A Denby)
Puppy of Breed: Aquadachs Embracing Eleanor (Mrs A Denby)
Junior of Breed: Assuana Black Jack (Mrs A Denby)
Bred by Exhibitor of Breed: Aquadachs Classy Cali (Mrs A Denby)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aquadachs Exuberant Elmo (Mrs A Denby)
Puppy SweepStakes - 1st Place: Aquadachs Embracing Eleanor (Mrs A Denby)


Dandenong Poultry & Kennel Society Inc (VIC)

General Specials : Mr Peter Frost (VIC)   Group Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)

Bitch CC: Aust Ch Millewa Madonnas Dream (Mrs C Irvin)
Puppy of Breed: Berghutte Gold Sovereign (Mrs C Irvin)


Dareton Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)   Group Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)

Baby in Group: Stardayne French connection (V Tapp)
Baby of Breed: Stardayne French connection (V Tapp)


Atherton Tableland Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)

Minor in Group: Almarjo Twisted Fate (Sue Caldwell)
Puppy in Group: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Almarjo Twisted Fate (Sue Caldwell)
Baby of Breed: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)
Baby SweepStakes - 1st Place: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Almarjo Twisted Fate (Sue Caldwell)


Hound Club of Qld (QLD) (S)

General Specials : Miss Joanne Townsend (New Zealand)

Minor in Show: Aust Ch Almarjo Lady Sara (Mr M Yardley)
Puppy in Show: Almarjo Twist N Shout (Mark Yardley)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Almarjo Lady Sara (Mr M Yardley)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dakley Franz Joseph (D Cross)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Dakley Athena (D Cross)
Baby of Breed: Stardayne Starry Starry Night (B K & Y J Shaw)
Puppy of Breed: Almarjo Twist N Shout (Mark Yardley)


West Australian Kennel Club Winter Festival Show (WA)

General Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)   Group Specials : Mr Shhart Sharma (India)

Puppy in Group: Lowenhyte Annabelle (Ian Cross)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lowenhyte Harry (Ian Cross)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lowenhyte Annabelle (Ian Cross)


14-Jul-2018 (Saturday)

Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)   Group Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aquadachs Exuberant Elmo (Mrs A Denby)
Puppy in Group: Aquadachs Embracing Eleanor (Mrs A Denby)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aquadachs Embracing Eleanor (Mrs A Denby)
Dog CC & Junior of Breed: Assuana Black Jack (Mrs A Denby)
Res Bitch CC: Aquadachs Eager Emalee (Mrs A Denby)
Bred by Exhibitor of Breed: Aquadachs Classy Cali (Mrs A Denby)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aquadachs Exuberant Elmo (Mrs A Denby)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Aquadachs Embracing Eleanor (Mrs A Denby)


Metropolitan Canine Association Inc (VIC)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Casbas Woodys Special Love (Sylvano Cassingena)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Casbas Sallys Bowser (Sylvano Cassingena)


Dareton Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)   Group Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)

Baby in Group: Stardayne mission Accomplished (V Tapp)
Open in Group: Aust Ch Stardayne Blusting Brooke (V Tapp)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Stardayne Blusting Brooke (V Tapp)
Baby of Breed: Stardayne mission Accomplished (V Tapp)


Tennant Creek & District Show Society (NT)

General Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)   Group Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Burnt Toffee of Markwell (Imp NZ) (Melissa M C Purich)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Burnt Toffee of Markwell (Imp NZ) (Melissa M C Purich)


West Australian Kennel Club Inc (FCI Winter Festival Show) (WA)

General Specials : Mr Shhart Sharma (India)   Group Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)

Group 4th: Aust Ch Lowenhyte Harry (Ian Cross)
BOB and Dog CC [CACIB]: Aust Ch Lowenhyte Harry (Ian Cross)


Atherton Tableland Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

Minor in Show: Almarjo Twisted Fate (Sue Caldwell)
Minor in Group: Almarjo Twisted Fate (Sue Caldwell)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Almarjo Twisted Fate (Sue Caldwell)
Baby of Breed: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)
Baby SweepStakes - 1st Place: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)


Zone 3 Amenities Grounds Committee of Dogs QLD (QLD)

General Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)   Group Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)

Puppy in Group: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
Res Dog CC & Minor of Breed: Almarjo Twisted Fate (Sue Caldwell)
Baby of Breed: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)
Baby SweepStakes - 1st Place: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)


Samford & District Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Mr Peter Cutler (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dakley Franz Joseph (D Cross)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Splendak Hans Solo (Yvonne Shaw)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Splendak Uptown Girl (B K & Y J Shaw)
Res Bitch CC: Aust Ch Dakley Athena (D Cross)
Baby of Breed: Stardayne Starry Starry Night (B K & Y J Shaw)


13-Jul-2018 (Friday)

Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr O Toyokawa (Japan)   Group Specials : Yu-Feng Zee (Taiwan)

Runner Up in Group: Aust Ch Berghutte Tiger Lilly (Nerida Gilfillan)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Berghutte Tiger Lilly (Nerida Gilfillan)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Gersndach Raphael (Nerida Gilfillan)
Res Dog CC & Junior of Breed: Assuana Black Jack (Mrs A Denby)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Tambo Charona Dawn (Ms N Gilfillan)
Minor of Breed: Aquadachs Eager Emalee (Mrs A Denby)
Puppy of Breed: Aquadachs Embracing Eleanor (Mrs A Denby)
Bred by Exhibitor of Breed: Aquadachs Classy Cali (Mrs A Denby)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aquadachs Exuberant Elmo (Mrs A Denby)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Aquadachs Embracing Eleanor (Mrs A Denby)


Dareton Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Stardayne Champagne Charlie (Valeriie Tapp)
Baby in Group: Stardayne mission Accomplished (V Tapp)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Stardayne Champagne Charlie (Valeriie Tapp)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Stardayne Blusting Brooke (V Tapp)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Stardayne Blushing Bella (Valerie Tapp)
Baby of Breed: Stardayne mission Accomplished (V Tapp)


Tennant Creek & District Show Society (NT)

General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)   Group Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)

Intermediate in Show: Aust Ch Burnt Toffee of Markwell (Imp NZ) (Melissa M C Purich)
Intermediate in Group: Aust Ch Burnt Toffee of Markwell (Imp NZ) (Melissa M C Purich)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Burnt Toffee of Markwell (Imp NZ) (Melissa M C Purich)


Innisfail & District Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)   Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)

Puppy in Show: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
Best in Group & Puppy in Group: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
Baby in Group: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)
Minor in Group: Almarjo Twisted Fate (Sue Caldwell)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
Res Dog CC & Minor of Breed: Almarjo Twisted Fate (Sue Caldwell)
Baby of Breed: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)


9-Jul-2018 (Monday)

Atherton Tableland Agricultural Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

Baby in Group: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)
Minor in Group: Almarjo Twisted Fate (Sue Caldwell)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Almarjo Twisted Fate (Sue Caldwell)
Baby of Breed: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)


8-Jul-2018 (Sunday)

KCC Park Show (VIC)

General Specials : Mr John W Thompson (VIC)   Group Specials : Mr Ray Barter (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Berghutte Gold Sovereign (Mrs C Irvin)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Millewa Madonnas Dream (Mrs C Irvin)
Minor of Breed: Berghutte Hopes n Dreams (Mrs C Irvin)
Junior of Breed: Berghutte Black Dynasty's (Mrs C Irvin)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #422) (NT)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Burnt Toffee of Markwell (Imp NZ) (Melissa M C Purich)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #423) (NT)

General Specials : Mr John Rice (SA)   Group Specials : Mr John Rice (SA)

Intermediate in Show: Aust Ch Burnt Toffee of Markwell (Imp NZ) (Melissa M C Purich)
Intermediate in Group: Aust Ch Burnt Toffee of Markwell (Imp NZ) (Melissa M C Purich)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Burnt Toffee of Markwell (Imp NZ) (Melissa M C Purich)


Malanda Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)

Minor in Group: Almarjo Twisted Fate (Sue Caldwell)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Almarjo Twisted Fate (Sue Caldwell)
Baby of Breed: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)


Beenleigh & District Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr E Bertolla (Brazil)   Group Specials : Mr E Bertolla (Brazil)

Baby in Group: Stardayne Starry Starry Night (B K & Y J Shaw)
Puppy in Group: Splendak Hans Solo (Yvonne Shaw)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Splendak Hans Solo (Yvonne Shaw)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dakley Athena (D Cross)
Baby of Breed: Stardayne Starry Starry Night (B K & Y J Shaw)
Open of Breed: Aust Ch Dakley Franz Joseph (D Cross)


Atherton Tableland Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)

Minor in Group: Almarjo Twisted Fate (Sue Caldwell)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Almarjo Twisted Fate (Sue Caldwell)
Baby of Breed: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)
Baby SweepStakes - 1st Place: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)


7-Jul-2018 (Saturday)

Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #420) (NT)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Burnt Toffee of Markwell (Imp NZ) (Melissa M C Purich)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Burnt Toffee of Markwell (Imp NZ) (Melissa M C Purich)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #421) (NT)

General Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)   Group Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Burnt Toffee of Markwell (Imp NZ) (Melissa M C Purich)


The Murray Valley Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Mrs Elizabeth Jackson (WA)

R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Stardayne Blusting Brooke (V Tapp)
Baby of Breed: Stardayne mission Accomplished (V Tapp)


The Murray Valley Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Connie Redhead (SA)   Group Specials : Mr Robert Redhead (SA)

Baby of Breed: Stardayne French connection (V Tapp)


Hills Kennel Club of WA (WA)

General Specials : Mr Robert Beattie (WA)   Group Specials : Mrs Cherri Seeber (WA)

Puppy in Group: Lowenhyte Annabelle (Ian Cross)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lowenhyte Annabelle (Ian Cross)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Lowenhyte Harry (Ian Cross)
Res Dog CC: Terralongi Cross The line (Alan & Gail Jelly)
Minor of Breed: Terralongi Cross My Heart (Alan & Gail Jelly)


Beenleigh & District Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Ms Lee Anne Bateman (Canada)   Group Specials : Mr F Tang (Taiwan)

Puppy in Group: Splendak Hans Solo (Yvonne Shaw)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Splendak Hans Solo (Yvonne Shaw)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dakley Athena (D Cross)
Baby of Breed: Stardayne Starry Starry Night (B K & Y J Shaw)
Open of Breed: Aust Ch Dakley Franz Joseph (D Cross)


Ingham Kennel & Obedience Club Inc (QLD)

General Specials : Ms Katrina Santas (NSW)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

Minor in Group: Almarjo Twisted Fate (Sue Caldwell)
Puppy in Group: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
Res Dog CC & Minor of Breed: Almarjo Twisted Fate (Sue Caldwell)
Baby of Breed: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)
Baby SweepStakes - 1st Place: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)


6-Jul-2018 (Friday)

Central Australian Show Society Inc (NT)

General Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)   Group Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)

Intermediate in Group: Aust Ch Burnt Toffee of Markwell (Imp NZ) (Melissa M C Purich)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Burnt Toffee of Markwell (Imp NZ) (Melissa M C Purich)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #419) (NT)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)

Intermediate in Group: Aust Ch Burnt Toffee of Markwell (Imp NZ) (Melissa M C Purich)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Burnt Toffee of Markwell (Imp NZ) (Melissa M C Purich)


Beenleigh & District Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr R Natividad (Phillipines)   Group Specials : Ms Lee Anne Bateman (Canada)

Puppy in Group: Splendak Hans Solo (Yvonne Shaw)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dakley Franz Joseph (D Cross)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dakley Athena (D Cross)
Baby of Breed: Stardayne Starry Starry Night (B K & Y J Shaw)
Puppy of Breed: Splendak Hans Solo (Yvonne Shaw)


1-Jul-2018 (Sunday)

Walcha Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aquadachs Exuberant Elmo (Mrs A Denby)
Puppy in Group: Assuana Black Jack (Mrs A Denby)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Assuana Black Jack (Mrs A Denby)
Res Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Aquadachs Eager Emalee (Mrs A Denby)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aquadachs Exuberant Elmo (Mrs A Denby)


Gympie Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Sharron Taylor (QLD)   Group Specials : Mr Peter Frost (VIC)

Open in Group: Aust Gr Ch Synjaz Chasin The Dream (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Synjaz Chasin The Dream (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Synjaz Dream of the Sioux (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Millewa The Legend Goes On (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)


Townsville Kennel Association (QLD)

General Specials : Mrs Julie Kennan (VIC)   Group Specials : Ms Carol Gunn (QLD)

Baby in Group: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)
Puppy in Group: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
Res Dog CC & Minor of Breed: Almarjo Twisted Fate (Sue Caldwell)
Baby of Breed: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)
Baby SweepStakes - 1st Place: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)


30-Jun-2018 (Saturday)

Walcha Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

Puppy in Group: Assuana Black Jack (Mrs A Denby)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Assuana Black Jack (Mrs A Denby)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aquadachs Classy Cali (Mrs A Denby)
Minor (Bitch) of Breed: Aquadachs Embracing Eleanor (Mrs A Denby)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aquadachs Exuberant Elmo (Mrs A Denby)


Working Dog Club of Tasmania (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Mr John Bryson (NSW)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sonderbar Voules Vous (Mrs H Chabanov)


Working Dog Club of Tasmania (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sonderbar Voules Vous (Mrs H Chabanov)


Victorian Poultry & Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)   Group Specials : Mr Brian Hobbs (VIC)

Puppy in Group: Berghutte Gold Sovereign (Mrs C Irvin)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Berghutte Gold Sovereign (Mrs C Irvin)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Casbas Sallys Bowser (Sylvano Cassingena)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Casbas Woodys Special Love (Sylvano Cassingena)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Berghutte Black Dynasty's (Mrs C Irvin)
Baby of Breed: Berghutte Hopes n Dreams (Mrs C Irvin)


Gympie Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Iain Hinde (VIC)   Group Specials : Mr Iain Hinde (VIC)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Synjaz Chasin The Dream (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Millewa The Legend Goes On (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)


Townsville Kennel Association (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Julie Kennan (VIC)   Group Specials : Mrs Julie Kennan (VIC)

Puppy in Show: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
Baby in Group: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)
Puppy in Group: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Almarjo Twisted Fate (Sue Caldwell)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
Baby of Breed: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)


Townsville Kennel Association (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)   Group Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)

Baby in Show: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)
Puppy in Show: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
Baby in Group: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)
Puppy in Group: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
Res Dog CC & Minor of Breed: Almarjo Twisted Fate (Sue Caldwell)
Baby of Breed: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Gersndach Margaux Femm (Mr J & Mrs S Caldwell)


29-Jun-2018 (Friday)

Walcha Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)   Group Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)

Puppy in Group: Assuana Black Jack (Mrs A Denby)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Aquadachs Eager Emalee (Mrs A Denby)
Dog CC & Puppy of Breed: Assuana Black Jack (Mrs A Denby)
Junior (Bitch) of Breed: Aquadachs Classy Cali (Mrs A Denby)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aquadachs Exuberant Elmo (Mrs A Denby)


The Sydney Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Zererino Silva (Portugal)   Group Specials : Mr R Dawson (PHIL)

Group 3rd: Aust Ch Stardayne Nothin Butahound Dog (Janice Sharp)
BOB and Dog CC: Aust Ch Stardayne Nothin Butahound Dog (Janice Sharp)


Rosewood Show Society (QLD)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dakley Athena (D Cross)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dakley Franz Joseph (D Cross)


Redcliffe A H & I Society (QLD)

General Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)   Group Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)

Puppy in Group: Almarjo Hannah Von Schnitzel (Mark Yardley)
Intermediate in Group: Aust Ch Millewa The Legend Goes On (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Millewa The Legend Goes On (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Almarjo Hannah Von Schnitzel (Mark Yardley)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Synjaz Dream of the Sioux (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)
Baby of Breed: Stardayne Starry Starry Night (B K & Y J Shaw)


24-Jun-2018 (Sunday)

Coonabarabran Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Glen Vernon (NSW)   Group Specials : Mr Glen Vernon (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aquadachs Exuberant Elmo (Mrs A Denby)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Assuana Black Jack (Mrs A Denby)
Minor of Breed: Aquadachs Embracing Eleanor (Mrs A Denby)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aquadachs Exuberant Elmo (Mrs A Denby)


Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Zachary Tan (WA)

R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Berghutte Tiger Lilly (Nerida Gilfillan)


Southern Region Hound Club of NSW (NSW) (S)

General Specials : Mr Sylvano E Cassingena (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Berghutte Tiger Lilly (Nerida Gilfillan)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Gersndach Raphael (Nerida Gilfillan)


Parramatta & Districts All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)

Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aashudna Shes Spartan Shield (Heather Coles)
Junior (Bitch) of Breed: Aashudna Noble Norah (Heather Coles)


Cloncurry & District Canine Club (QLD)

General Specials : Mrs Sharron Taylor (QLD)   Group Specials : Mrs Sharron Taylor (QLD)

Puppy in Show: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
Best in Group & Puppy in Group: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)


Durack Grounds Committee Amenities Show (QLD)

General Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)   Group Specials : Mr David Kill (QLD)

Minor in Show: Aust Ch Almarjo Lady Sara (Mr M Yardley)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
Minor in Group: Aust Ch Almarjo Lady Sara (Mr M Yardley)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Dakley Athena (D Cross)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dakley Franz Joseph (D Cross)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Almarjo Lady Sara (Mr M Yardley)
Baby of Breed: Stardayne Starry Starry Night (B K & Y J Shaw)
Puppy of Breed: Almarjo Oliver Twist (Mark Yardley)


23-Jun-2018 (Saturday)

Coonabarabran Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mrs Stefanie Smith (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aquadachs Exuberant Elmo (Mrs A Denby)
Dog CC & Puppy of Breed: Assuana Black Jack (Mrs A Denby)
Minor of Breed: Aquadachs Eager Emalee (Mrs A Denby)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aquadachs Exuberant Elmo (Mrs A Denby)


Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Raymond Wall (TAS)

R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Berghutte Tiger Lilly (Nerida Gilfillan)


Nor-West Canine Association Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Jeanie Montford (NSW)   Group Specials : Mr Paul Britza (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Dual & Neut Ch Stardayne Royal Emperor (Janice Sharp)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual & Neut Ch Stardayne Royal Emperor (Janice Sharp)


Nor-West Canine Association Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Robin Robertson (NSW)   Group Specials : Mr Les Bradney (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Dual & Neut Ch Stardayne Royal Emperor (Janice Sharp)
Aust Bred of Breed: Aashudna Noble Norah (Heather Coles)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual & Neut Ch Stardayne Royal Emperor (Janice Sharp)


Cloncurry & District Canine Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)   Group Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)

Best in Group & Puppy in Group: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)


Cloncurry & District Canine Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)   Group Specials : Mrs Jane Armatys (QLD)

Puppy in Show: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
Best in Group & Puppy in Group: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)


Woodford A P & I Assoc (QLD)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Mrs Benita Mangin (QLD)

Puppy in Group: Splendak Hans Solo (Yvonne Shaw)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Splendak Hans Solo (Yvonne Shaw)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Splendak Uptown Girl (B K & Y J Shaw)
Baby of Breed: Stardayne Starry Starry Night (B K & Y J Shaw)
Intermediate of Breed: Stardayne Tiny Bubbles (B K & Y J Shaw)


Adelaide Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)   Group Specials : Mrs Leanne Duval (NSW)

Baby of Breed: Stardayne Until the Dawn (V Tapp)
Junior of Breed: Stardayne Blushing Bella (Valerie Tapp)


22-Jun-2018 (Friday)

Coonabarabran Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Stefanie Smith (NSW)   Group Specials : Mr Myron Arthur (NSW)

R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Assuana Black Jack (Mrs A Denby)
Minor of Breed: Aquadachs Embracing Eleanor (Mrs A Denby)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aquadachs Exuberant Elmo (Mrs A Denby)


Kalbar Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Mrs Rhonda Lane (QLD)

Puppy in Show: Neimor Azhure Moon Beam (Mr D Moran & Rev L Neighbour)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
Puppy in Group: Neimor Azhure Moon Beam (Mr D Moran & Rev L Neighbour)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dakley Franz Joseph (D Cross)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Almarjo Lady Sara (Mr M Yardley)
Puppy of Breed: Neimor Azhure Moon Beam (Mr D Moran & Rev L Neighbour)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Dakley Athena (D Cross)


21-Jun-2018 (Thursday)

Mackay Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Denise Smith (QLD)   Group Specials : Mrs Denise Smith (QLD)

Minor in Show: Almarjo Twisted Fate (Sue Caldwell)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Rainmorn Oconee Tarnie (Mrs J Hogan)
Minor in Group: Almarjo Twisted Fate (Sue Caldwell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Almarjo Twisted Fate (Sue Caldwell)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Rainmorn Oconee Tarnie (Mrs J Hogan)


17-Jun-2018 (Sunday)

Cranbourne Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Joanne Sewell (WA)   Group Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Casbas Sallys Bowser (Sylvano Cassingena)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Casbas Woodys Special Love (Sylvano Cassingena)


Riverland Dog Training & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)

Runner Up in Group: Aust Ch Stardayne Blusting Brooke (V Tapp)
Junior in Group: Stardayne Blushing Bella (Valerie Tapp)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Stardayne Blusting Brooke (V Tapp)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Stardayne Champagne Charlie (Valeriie Tapp)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Stardayne Blushing Bella (Valerie Tapp)
Baby of Breed: Stardayne French connection (V Tapp)


Thuringowa City Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Graeme Missen (VIC)   Group Specials : Mr Graeme Missen (VIC)

State Bred in Group: Aust Ch Almarjo Grandslam (Mark Yardley)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Almarjo Grandslam (Mark Yardley)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)


Queensland Kennel Council (QLD)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Ms Judith Oliver (VIC)

Puppy in Show: Almarjo Twist N Shout (Mark Yardley)
Minor in Group: Aust Ch Almarjo Lady Sara (Mr M Yardley)
Puppy in Group: Almarjo Twist N Shout (Mark Yardley)
Aust Bred in Group: Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Almarjo Lady Sara (Mr M Yardley)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Almarjo Twist N Shout (Mark Yardley)
Baby of Breed: Stardayne Starry Starry Night (B K & Y J Shaw)


Pioneer Valley Agricultural Show Society (QLD)

General Specials : Mr David Staines (QLD)   Group Specials : Mrs Bente Marker (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Rainmorn Oconee Tarnie (Mrs J Hogan)
Minor in Group: Almarjo Twisted Fate (Sue Caldwell)
Res Dog CC & Minor of Breed: Almarjo Twisted Fate (Sue Caldwell)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Rainmorn Oconee Tarnie (Mrs J Hogan)


16-Jun-2018 (Saturday)

Dogs NSW Public Relations Committee (Dogs On Show) (NSW)

General Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)   Group Specials : Mrs Pauline F Barclay (VIC)

Runner Up NEUTER in Group: Dual & Neut Ch Stardayne Royal Emperor (Janice Sharp)
Intermediate in Group: Zyzemup Hearts for Hazel (Heather Coles)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Stardayne Nothin Butahound Dog (Janice Sharp)
R/UP BOB, Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aashudna Shes Spartan Shield (Heather Coles)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Zyzemup Hearts for Hazel (Heather Coles)
Minor of Breed: Aquadachs Elegant Evette (A Mclachlan)
Junior of Breed: Aashudna Noble Norah (Heather Coles)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual & Neut Ch Stardayne Royal Emperor (Janice Sharp)


Frankston & Peninsula Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Paul Wilkes (WA)   Group Specials : Mr Paul Wilkes (WA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Casbas Sallys Bowser (Sylvano Cassingena)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Casbas Woodys Special Love (Sylvano Cassingena)
Baby of Breed: Berghutte Hopes n Dreams (Mrs C Irvin)
Puppy of Breed: Berghutte Gold Sovereign (Mrs C Irvin)


Riverland Dog Training & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Stardayne Champagne Charlie (Valeriie Tapp)
Baby of Breed: Stardayne Until the Dawn (V Tapp)
Junior of Breed: Stardayne Blushing Bella (Valerie Tapp)


Mackay Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Bente Marker (QLD)   Group Specials : Mr David Staines (QLD)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Neut Ch Rainmorn Oconee Tarnie (Mrs J Hogan)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Rainmorn Oconee Tarnie (Mrs J Hogan)
Minor in Group: Almarjo Twisted Fate (Sue Caldwell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Almarjo Twisted Fate (Sue Caldwell)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Rainmorn Oconee Tarnie (Mrs J Hogan)


Thuringowa City Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)   Group Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)

Puppy in Show: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
Puppy in Group: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
State Bred in Group: Aust Ch Almarjo Grandslam (Mark Yardley)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Almarjo Grandslam (Mark Yardley)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)


Thuringowa City Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)   Group Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Almarjo Grandslam (Mark Yardley)


Queensland Kennel Council (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)   Group Specials : Dr Dennis Lim (Malaysia)

Minor in Group: Aust Ch Almarjo Lady Sara (Mr M Yardley)
Puppy in Group: Splendak Hans Solo (Yvonne Shaw)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Stardayne Pol Roger (Debbie Daly)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Almarjo Lady Sara (Mr M Yardley)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Splendak Uptown Girl (B K & Y J Shaw)
Baby of Breed: Stardayne Starry Starry Night (B K & Y J Shaw)
Puppy of Breed: Splendak Hans Solo (Yvonne Shaw)


Queensland Kennel Council (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)

Minor in Group: Aust Ch Almarjo Lady Sara (Mr M Yardley)
Puppy in Group: Neimor Azhure Moon Beam (Mr D Moran & Rev L Neighbour)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Almarjo Lady Sara (Mr M Yardley)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Neimor Azhure Moon Beam (Mr D Moran & Rev L Neighbour)
Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Almarjo Oliver Twist (Mark Yardley)
Baby of Breed: Stardayne Starry Starry Night (B K & Y J Shaw)


15-Jun-2018 (Friday)


Riverland Dog Training & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)

Baby in Group: Stardayne mission Accomplished (V Tapp)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Stardayne Blusting Brooke (V Tapp)
Baby of Breed: Stardayne mission Accomplished (V Tapp)


Lowood Show Society (QLD)

General Specials : Mr Tim Thomas (QLD)   Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)

R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Neimor Azhure Moon Beam (Mr D Moran & Rev L Neighbour)
Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Almarjo Oliver Twist (Mark Yardley)


14-Jun-2018 (Thursday)

Rockhampton Agricultural & Citizens Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Rainmorn Oconee Tarnie (Mrs J Hogan)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Rainmorn Oconee Tarnie (Mrs J Hogan)


11-Jun-2018 (Monday)

Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)   Group Specials : Mr Eddie Patterson (Ireland)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dakley Franz Joseph (D Cross)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dakley Athena (D Cross)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Neimor Azhure Moon Beam (Mr D Moran & Rev L Neighbour)
Baby of Breed: Stardayne Starry Starry Night (B K & Y J Shaw)


10-Jun-2018 (Sunday)

Parkes & District Kennel Club Inc (SHOW 2) (NSW)

General Specials : Mr John Comerford (NSW)   Group Specials : Mr John Comerford (NSW)

Puppy in Group: Assuana Black Jack (Mrs A Denby)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aquadachs Classy Cali (Mrs A Denby)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Assuana Black Jack (Mrs A Denby)
Minor (Bitch) of Breed: Aquadachs Eager Emalee (Mrs A Denby)


Parkes & District Kennel Club Inc (SHOW 3) (NSW)

General Specials : Mr Kenneth Iggleden (QLD)   Group Specials : Ms Amanda Huggins (NSW)

Puppy in Group: Assuana Black Jack (Mrs A Denby)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aquadachs Classy Cali (Mrs A Denby)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Assuana Black Jack (Mrs A Denby)
Minor (Bitch) of Breed: Aquadachs Eager Emalee (Mrs A Denby)


Ipswich Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)   Group Specials : Mrs K Takeuchi (Japan)

Puppy in Show: Almarjo Oliver Twist (Mark Yardley)
Puppy in Group: Almarjo Oliver Twist (Mark Yardley)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Stardayne Royal Bouquet (Debbie Daly)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Almarjo Oliver Twist (Mark Yardley)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Almarjo Hannah Von Schnitzel (Mark Yardley)
Baby of Breed: Stardayne Starry Starry Night (B K & Y J Shaw)


Ipswich Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

Puppy in Group: Almarjo Oliver Twist (Mark Yardley)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Almarjo Hannah Von Schnitzel (Mark Yardley)
Baby of Breed: Stardayne Starry Starry Night (B K & Y J Shaw)
Puppy of Breed: Almarjo Oliver Twist (Mark Yardley)


9-Jun-2018 (Saturday)

Darwin Ladies Kennel Club (Show 1) (NT)

General Specials : Mrs Carol Beckett (NT)   Group Specials : Mrs Carol Beckett (NT)

Junior in Group: Aust Ch Burnt Toffee of Markwell (Imp NZ) (Melissa M C Purich)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Burnt Toffee of Markwell (Imp NZ) (Melissa M C Purich)


Darwin Ladies Kennel Club (Show 2) (NT)

General Specials : Mrs Sandy Irlam (NT)   Group Specials : Mrs Sandy Irlam (NT)

Junior in Group: Aust Ch Burnt Toffee of Markwell (Imp NZ) (Melissa M C Purich)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Burnt Toffee of Markwell (Imp NZ) (Melissa M C Purich)


Darwin Ladies Kennel Club (Show 4) (NT)

General Specials : Mr Melville Hammett (NT)   Group Specials : Mr Melville Hammett (NT)

Junior in Group: Aust Ch Burnt Toffee of Markwell (Imp NZ) (Melissa M C Purich)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Burnt Toffee of Markwell (Imp NZ) (Melissa M C Purich)


Newcastle & Merewether Combined Canine Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)   Group Specials : Ms Rebecca Rafton (NSW)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Dual & Neut Ch Stardayne Royal Emperor (Janice Sharp)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Dual & Neut Ch Stardayne Royal Emperor (Janice Sharp)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Stardayne Nothin Butahound Dog (Janice Sharp)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual & Neut Ch Stardayne Royal Emperor (Janice Sharp)


Newcastle & Merewether Combined Canine Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Dual & Neut Ch Stardayne Royal Emperor (Janice Sharp)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Berghutte Tiger Lilly (Nerida Gilfillan)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Stardayne Nothin Butahound Dog (Janice Sharp)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Gersndach Raphael (Nerida Gilfillan)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual & Neut Ch Stardayne Royal Emperor (Janice Sharp)


Parkes & District Kennel Club Inc (SHOW 1) (NSW)

General Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)   Group Specials : Mr Kenneth Iggleden (QLD)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Assuana Black Jack (Mrs A Denby)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aquadachs Classy Cali (Mrs A Denby)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aquadachs Eager Emalee (Mrs A Denby)


Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mr Douglas Bowe (WA)   Group Specials : Mr Douglas Bowe (WA)

Baby in Group: Cidaq Et Tu (Mrs H Chabanov)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sonderbar Voules Vous (Mrs H Chabanov)
Baby of Breed: Cidaq Et Tu (Mrs H Chabanov)


Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)   Group Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)

Baby in Group: Cidaq Et Tu (Mrs H Chabanov)
Minor in Group: Sonderbar Voules Vous (Mrs H Chabanov)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sonderbar Voules Vous (Mrs H Chabanov)
Baby of Breed: Cidaq Et Tu (Mrs H Chabanov)


Dachshund Club of Qld (QLD) (S)

General Specials : Ms I Malecka (Poland)

Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Synjaz Dream of the Sioux (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)
Baby of Breed: Stardayne Starry Starry Night (B K & Y J Shaw)
Junior of Breed: Stardayne Tiny Bubbles (B K & Y J Shaw)


8-Jun-2018 (Friday)

West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mr Gunnar Nymann (Denmark)   Group Specials : Mrs Susan Kealy (Ireland)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Casbas Sallys Bowser (Sylvano Cassingena)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Casbas Woodys Special Love (Sylvano Cassingena)


Caboolture and District A P & I Assoc (QLD)

General Specials : Mrs Susan Tringham (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Tringham (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Stardayne Tiny Bubbles (B K & Y J Shaw)
R/UP BOB & Puppy of Breed: Splendak Hans Solo (Yvonne Shaw)
Baby of Breed: Stardayne Starry Starry Night (B K & Y J Shaw)


Toogoolawah Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD)

State Bred in Show: Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
Best in Group & State Bred in Group: Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Almarjo Hannah Von Schnitzel (Mark Yardley)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Millewa The Legend Goes On (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Synjaz Chasin The Dream (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)
Puppy of Breed: Almarjo Oliver Twist (Mark Yardley)


Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Rosana Knapp dos Santos (Brazil)   Group Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Stardayne Royal Bouquet (Debbie Daly)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Stardayne Pol Roger (Debbie Daly)
Baby of Breed: Stardayne Starry Starry Night (B K & Y J Shaw)


7-Jun-2018 (Thursday)

West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mrs Susan Kealy (Ireland)   Group Specials : Mr Gunnar Nymann (Denmark)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Casbas Sallys Bowser (Sylvano Cassingena)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Casbas Woodys Special Love (Sylvano Cassingena)


3-Jun-2018 (Sunday)

Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)   Group Specials : J A De Medeiros Neto (Brazil)

Baby of Breed: Stardayne Until the Dawn (V Tapp)


Canine Fund Raisers (WA)

General Specials : Mrs Susan Gray (TAS)   Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)

Puppy in Show: Lowenhyte Annabelle (Ian Cross)
Intermediate in Show: Aust Ch Lowenhyte Harry (Ian Cross)
Puppy in Group: Lowenhyte Annabelle (Ian Cross)
Intermediate in Group: Aust Ch Lowenhyte Harry (Ian Cross)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lowenhyte Annabelle (Ian Cross)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lowenhyte Harry (Ian Cross)


Western Suburbs All Breeds Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)   Group Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)

Intermediate in Group: Aust Ch Casbas Woodys Special Love (Sylvano Cassingena)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Berghutte Black Dynasty's (Mrs C Irvin)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Casbas Sallys Bowser (Sylvano Cassingena)
Intermediate of Breed: Aust Ch Casbas Woodys Special Love (Sylvano Cassingena)


Lockyer Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)   Group Specials : Ms Dianna Brennan (NSW)

Best in Group & State Bred in Group: Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Almarjo Hannah Von Schnitzel (Mark Yardley)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)


Lockyer Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Margaret Broughton (QLD)   Group Specials : Mrs Bronwen Dickson (QLD)

Minor in Group: Aust Ch Almarjo Lady Sara (Mr M Yardley)
Minor of Breed: Aust Ch Almarjo Lady Sara (Mr M Yardley)


Bowen Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Susan Rose (NSW)   Group Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Almarjo Grandslam (Mark Yardley)


2-Jun-2018 (Saturday)

Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : M E Freitas dos Santos (Brazil)   Group Specials : Mr Eddie Patterson (Ireland)

Baby of Breed: Stardayne Until the Dawn (V Tapp)


Canine Fund Raisers (AM SHOW) (WA)

General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)   Group Specials : Mr Jason Attridge (QLD)

Puppy in Group: Lowenhyte Annabelle (Ian Cross)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lowenhyte Harry (Ian Cross)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lowenhyte Annabelle (Ian Cross)


Canine Fund Raisers (PM SHOW) (WA)

General Specials : Mr Mark Johnston (NSW)   Group Specials : Mr Mark Johnston (NSW)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Lowenhyte Harry (Ian Cross)
Puppy in Group: Lowenhyte Annabelle (Ian Cross)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lowenhyte Harry (Ian Cross)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lowenhyte Annabelle (Ian Cross)


Box Hill & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mrs Robyn Brown (NSW)

Puppy in Group: Berghutte Gold Sovereign (Mrs C Irvin)
Bitch CC: Berghutte Black Dynasty's (Mrs C Irvin)
Baby of Breed: Berghutte Hopes n Dreams (Mrs C Irvin)
Puppy of Breed: Berghutte Gold Sovereign (Mrs C Irvin)


Hunter Valley Hound Club (Memorial Show) (NSW) (S)

General Specials : Ms Lyn King (VIC)

Runner Up NEUTER in Show: Dual & Neut Ch Stardayne Royal Emperor (Janice Sharp)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Stardayne Nothin Butahound Dog (Janice Sharp)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual & Neut Ch Stardayne Royal Emperor (Janice Sharp)


Hunter Valley Hound Club (SHOW 2) (NSW) (S)

General Specials : Mrs Lesley Childs (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Stardayne Nothin Butahound Dog (Janice Sharp)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual & Neut Ch Stardayne Royal Emperor (Janice Sharp)


Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)

General Specials : Miss Erin Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Rhonda Lane (QLD)

Junior in Group: Aust Ch Lowender Careless Whisper (Paul F P Bevins)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lowender Rueben James (Paul Bevins)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Lowender If I Had A Mind To (Paul F P Bevins)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Lowender Careless Whisper (Paul F P Bevins)
Baby of Breed: Lowender Skin That Smoke Wagon (Paul Bevins)


Lockyer Valley Kennel Club (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)   Group Specials : Ms Jenny Sayers (WA)

Puppy in Group: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Almarjo Lady Sara (Mr M Yardley)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)


Lockyer Valley Kennel Club (PM Show) (QLD)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Mr Wayne Lewis (NSW)

Baby in Group: Zyzanna Ima Kool Seeker (Ms P Watts)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Almarjo Lady Sara (Mr M Yardley)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
Baby of Breed: Zyzanna Ima Kool Seeker (Ms P Watts)


Bowen Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW)   Group Specials : Miss Nicole Lane (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Almarjo Grandslam (Mark Yardley)
Res Dog CC: Splendak Hans Solo (Yvonne Shaw)


1-Jun-2018 (Friday)

Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)   Group Specials : Mrs K Takeuchi (Japan)

Baby in Show: Stardayne Until the Dawn (V Tapp)
Baby in Group: Stardayne Until the Dawn (V Tapp)
Baby of Breed: Stardayne Until the Dawn (V Tapp)


Boonah Show Society (QLD)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Mrs Margaret Broughton (QLD)

R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dakley Franz Joseph (D Cross)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Neimor Azhure Moon Beam (Mr D Moran & Rev L Neighbour)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Dakley Athena (D Cross)


27-May-2018 (Sunday)

Manilla & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)   Group Specials : Mr Robert Harbin (NSW)

Minor in Group: Aquadachs Embracing Eleanor (Mrs A Denby)
Puppy in Group: Assuana Black Jack (Mrs A Denby)
Minor of Breed: Aquadachs Embracing Eleanor (Mrs A Denby)
Puppy of Breed: Assuana Black Jack (Mrs A Denby)
Junior of Breed: Aquadachs Classy Cali (Mrs A Denby)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aquadachs Exuberant Elmo (Mrs A Denby)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Assuana Black Jack (Mrs A Denby)


Silver City Kennel Club of Broken Hill (NSW)

General Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)   Group Specials : Mrs Valma Morrow (NSW)

Runner Up in Show: Aust Sup Ch Stardayne Champagne Charlie (Valeriie Tapp)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Stardayne Champagne Charlie (Valeriie Tapp)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Stardayne Champagne Charlie (Valeriie Tapp)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Stardayne Blusting Brooke (V Tapp)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Stardayne Blushing Bella (Valerie Tapp)
Baby of Breed: Stardayne mission Accomplished (V Tapp)


Ku-Ring-Gai Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Dual & Neut Ch Stardayne Royal Emperor (Janice Sharp)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Dual & Neut Ch Stardayne Royal Emperor (Janice Sharp)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Stardayne Nothin Butahound Dog (Janice Sharp)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Zyzemup Hearts for Hazel (Heather Coles)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual & Neut Ch Stardayne Royal Emperor (Janice Sharp)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Mr Peter McNamara (QLD)

State Bred in Group: Aust Gr Ch Synjaz Chasin The Dream (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)
Aust Bred in Group: Aust Ch Splendak Uptown Girl (B K & Y J Shaw)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Synjaz Chasin The Dream (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Splendak Uptown Girl (B K & Y J Shaw)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Millewa The Legend Goes On (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Splendak Hans Solo (Yvonne Shaw)
Junior (Bitch) of Breed: Stardayne Tiny Bubbles (B K & Y J Shaw)


Sarina Kennel Club (QLD)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Rev Colin Seymour (NSW)

Runner Up in Group & State Bred in Group: Aust Ch Almarjo Grandslam (Mark Yardley)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Almarjo Grandslam (Mark Yardley)


26-May-2018 (Saturday)

Manilla & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)   Group Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)

Minor in Group: Aquadachs Eager Emalee (Mrs A Denby)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Assuana Black Jack (Mrs A Denby)
Minor of Breed: Aquadachs Eager Emalee (Mrs A Denby)
Junior of Breed: Aquadachs Classy Cali (Mrs A Denby)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aquadachs Exuberant Elmo (Mrs A Denby)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Aquadachs Eager Emalee (Mrs A Denby)


Silver City Kennel Club of Broken Hill (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Valma Morrow (NSW)   Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Stardayne Champagne Charlie (Valeriie Tapp)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Stardayne Blusting Brooke (V Tapp)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Stardayne Blushing Bella (Valerie Tapp)
Baby of Breed: Stardayne Until the Dawn (V Tapp)


Silver City Kennel Club of Broken Hill (PM Show) (NSW)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Stardayne Champagne Charlie (Valeriie Tapp)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Stardayne Champagne Charlie (Valeriie Tapp)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Stardayne Blusting Brooke (V Tapp)
Baby of Breed: Stardayne mission Accomplished (V Tapp)
Junior of Breed: Stardayne Blushing Bella (Valerie Tapp)


Caulfield & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Michael Camac (SA)   Group Specials : Ms Robynne Spencer (VIC)

Runner Up in Group: Aust Ch Millewa Madonnas Dream (Mrs C Irvin)
Junior in Group: Berghutte Black Dynasty's (Mrs C Irvin)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Millewa Madonnas Dream (Mrs C Irvin)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Gr Ch Casbas Sallys Bowser (Sylvano Cassingena)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Berghutte Black Dynasty's (Mrs C Irvin)
Baby of Breed: Berghutte Hopes n Dreams (Mrs C Irvin)


Ku-Ring-Gai Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)   Group Specials : Mr John Bink (ACT)

Minor in Show: Lowender If I Had A Mind To (Paul F P Bevins)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Dual & Neut Ch Stardayne Royal Emperor (Janice Sharp)
Minor in Group: Lowender If I Had A Mind To (Paul F P Bevins)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lowender Rueben James (Paul Bevins)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Lowender If I Had A Mind To (Paul F P Bevins)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Lowender Careless Whisper (Paul F P Bevins)
Baby of Breed: Lowender Skin That Smoke Wagon (Paul Bevins)
Puppy of Breed: Aashudna Shes Spartan Shield (Heather Coles)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Zyzemup Hearts for Hazel (Heather Coles)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual & Neut Ch Stardayne Royal Emperor (Janice Sharp)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Lowender If I Had A Mind To (Paul F P Bevins)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)   Group Specials : Miss Nicole Lane (NSW)

Puppy in Show: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
Puppy in Group: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
Aust Bred in Group: Aust Ch Splendak Uptown Girl (B K & Y J Shaw)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Splendak Uptown Girl (B K & Y J Shaw)
Res Dog CC: Splendak Hans Solo (Yvonne Shaw)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Almarjo Lady Sara (Mr M Yardley)
Baby of Breed: Almarjo Twist N Shout (Mark Yardley)
Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Millewa The Legend Goes On (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)
Junior (Bitch) of Breed: Stardayne Tiny Bubbles (B K & Y J Shaw)


Esk P A & I Association (QLD)

General Specials : Mr Peter Cousins (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

Minor in Group: Neimor Azhure Moon Beam (Mr D Moran & Rev L Neighbour)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Neimor Azhure Moon Beam (Mr D Moran & Rev L Neighbour)


25-May-2018 (Friday)

Manilla & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Robert Harbin (NSW)   Group Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)

Minor in Group: Aquadachs Embracing Eleanor (Mrs A Denby)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aquadachs Embracing Eleanor (Mrs A Denby)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Assuana Black Jack (Mrs A Denby)
Puppy of Breed: Aquadachs Delightful Deanne (Mrs A Denby)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aquadachs Exuberant Elmo (Mrs A Denby)


20-May-2018 (Sunday)

Cessnock Dog Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Frankie Leung (Hong Kong)   Group Specials : Mr William Rodriguez Umana (Costa Rica)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Berghutte Tiger Lilly (Nerida Gilfillan)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Gersndach Raphael (Nerida Gilfillan)


Cessnock Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr A G Valdez (Brazil)   Group Specials : Mr Frankie Leung (Hong Kong)

Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Gersndach Raphael (Nerida Gilfillan)


Geraldton & Districts Kennel Club Inc (WA)

General Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)   Group Specials : Mrs Judy Horton (VIC)

Puppy in Group: Lowenhyte Annabelle (Ian Cross)
Intermediate in Group: Aust Ch Lowenhyte Harry (Ian Cross)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lowenhyte Harry (Ian Cross)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lowenhyte Annabelle (Ian Cross)


Charters Towers Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)   Group Specials : Mr Iain Hinde (VIC)

Runner Up in Group & State Bred in Group: Aust Ch Almarjo Grandslam (Mark Yardley)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Almarjo Grandslam (Mark Yardley)


Geelong & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Lynn Butler (NSW)   Group Specials : Mr Robert Lucas (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Miaybrik Layin it on the line (Raylene trotter)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Miaybrik Touch My Potential (Raylene Trotter)
Baby of Breed: Miaybrik Only Hot Til Midnight (Raylene Trotter)


19-May-2018 (Saturday)

Darwin Ladies Kennel Club (Show 1) (NT)

General Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)   Group Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Burnt Toffee of Markwell (Imp NZ) (Melissa M C Purich)


Darwin Ladies Kennel Club (Show 2) (NT)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)

Junior in Show: Aust Ch Burnt Toffee of Markwell (Imp NZ) (Melissa M C Purich)
Junior in Group: Aust Ch Burnt Toffee of Markwell (Imp NZ) (Melissa M C Purich)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Burnt Toffee of Markwell (Imp NZ) (Melissa M C Purich)


Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Dr Eugenio Aguilo (Chile)   Group Specials : Dr A Vega (Costa Rica)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Berghutte Tiger Lilly (Nerida Gilfillan)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Gersndach Raphael (Nerida Gilfillan)


Cessnock Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Dr A Vega (Costa Rica)   Group Specials : Mr Thukaram Preetham (India)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Gersndach Raphael (Nerida Gilfillan)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Berghutte Tiger Lilly (Nerida Gilfillan)


Ladies Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mr S Shen (Singapore)   Group Specials : Mr Peter Griffiths (VIC)

Junior in Group: Berghutte Black Dynasty's (Mrs C Irvin)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Berghutte Black Dynasty's (Mrs C Irvin)
Dog CC & Puppy of Breed: Berghutte Gold Sovereign (Mrs C Irvin)
Baby of Breed: Berghutte Hopes n Dreams (Mrs C Irvin)


Geraldton & Districts Kennel Club Inc (WA)

General Specials : Mrs Judy Horton (VIC)   Group Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lowenhyte Annabelle (Ian Cross)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Lowenhyte Harry (Ian Cross)


Brookfield Show Society (QLD)

General Specials : Mr Mark Johnston (NSW)   Group Specials : Mr Lance Wright (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dakley Franz Joseph (D Cross)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Neimor Azhure Moon Beam (Mr D Moran & Rev L Neighbour)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dakley Athena (D Cross)


Blackbutt Agricultural Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mrs Janelle Mannell (QLD)

R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Almarjo Henrik Von Schnitzel (Mark Yardley)
Res Dog CC: Splendak Hans Solo (Yvonne Shaw)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Splendak Uptown Girl (B K & Y J Shaw)


Biggenden A P & I Society (QLD)

General Specials : Mrs Barbara Balaam (QLD)   Group Specials : Mrs Barbara Balaam (QLD)

Baby in Show: Almarjo Twist N Shout (Mark Yardley)
Runner Up in Group: Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
Baby in Group: Almarjo Twist N Shout (Mark Yardley)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Almarjo Lady Sara (Mr M Yardley)
Baby of Breed: Almarjo Twist N Shout (Mark Yardley)


Charters Towers Kennel Club (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

State Bred in Group: Aust Ch Almarjo Grandslam (Mark Yardley)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Almarjo Grandslam (Mark Yardley)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Almarjo Elsa von Schnitzel (Mr M Yardley)


18-May-2018 (Friday)

Lake Macquarie All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr William Rodriguez Umana (Costa Rica)   Group Specials : Mr P Pisitwuttinan (Thailand)

R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Gersndach Raphael (Nerida Gilfillan)


Charters Towers Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)   Group Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)

Runner Up in Group & State Bred in Group: Aust Ch Almarjo Grandslam (Mark Yardley)
Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Almarjo Elsa von Schnitzel (Mr M Yardley)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Almarjo Grandslam (Mark Yardley)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Almarjo Elsa von Schnitzel (Mr M Yardley)