English Toy Terrier (Black and Tan) Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the English Toy Terrier (Black and Tan) (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

18-Aug-2018 (Saturday)

Brisbane Royal Show (QLD)

General Specials : Mr Carlos Flaquer (Brazil)   Group Specials : Mrs L Stojkovic (Macedonia)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Rosewood Last Rebellion (Imp USA) (Ronda Allen)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Toiresort Mazakean (Ronda J Allen)


14-Aug-2018 (Tuesday)

Tullamore Kennel Club (NSW)

General Specials : Miss Rosemary Green (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sasndash PearlBailey (Mr R W & Mrs R A Murdoch)



13-Aug-2018 (Monday)

Tullamore Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sasndash PearlBailey (Mr R W & Mrs R A Murdoch)


12-Aug-2018 (Sunday)

Mudgee & District Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)   Group Specials : Mr Lynn Butler (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sasndash AndiMurry (K West)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sasndash Blackchantilly (Mr P Begg & Ms K West)


All Breeds Pink Support Show (WA)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Toiresort Blue Fyre (J de Reeper)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Yurrugar Wicked Witch Ofthwest (Jan de Reeper)


Ladies Kennel & Obedience Club of Broken Hill (NSW)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sasndash PearlBailey (Mr R W & Mrs R A Murdoch)


11-Aug-2018 (Saturday)

Mudgee & District Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Lynn Butler (NSW)   Group Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sasndash Blackchantilly (Mr P Begg & Ms K West)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sasndash AndiMurry (K West)


Ladies Kennel & Obedience Club of Broken Hill (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sasndash PearlBailey (Mr R W & Mrs R A Murdoch)


Ladies Kennel & Obedience Club of Broken Hill (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sasndash PearlBailey (Mr R W & Mrs R A Murdoch)


5-Aug-2018 (Sunday)

Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)   Group Specials : Mr John Canellis (NSW)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Toiresort Blue Fyre (J de Reeper)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yurrugar Wicked Witch Ofthwest (Jan de Reeper)


Campbelltown & Districts All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)   Group Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sasndash AndiMurry (K West)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sasndash Blackchantilly (Mr P Begg & Ms K West)


Campbelltown & Districts All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Dr Karen Hedberg (NSW)   Group Specials : Mr Edward Hardwicke (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Sasndash Blackchantilly (Mr P Begg & Ms K West)
BOB, Best Bitch & Junior of Breed: Aust Ch Sasndash Blackchantilly (Mr P Begg & Ms K West)
R/UP BOB & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sasndash AndiMurry (K West)


Bendigo Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mrs Suzanne Scarcella (VIC)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sasndash PearlBailey (Mr R W & Mrs R A Murdoch)


Northern Classic Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)   Group Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Rosewood Last Rebellion (Imp USA) (Ronda Allen)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Toiresort Mazakean (Ronda J Allen)


4-Aug-2018 (Saturday)

Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Wendy Hutchison (VIC)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sasndash Blackchantilly (Mr P Begg & Ms K West)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sasndash AndiMurry (K West)


Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Sharon Edmunds (NSW)   Group Specials : Mr John Hutchison (VIC)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sasndash Blackchantilly (Mr P Begg & Ms K West)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sasndash AndiMurry (K West)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Ms Catherine Horne (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yurrugar Wicked Witch Ofthwest (Jan de Reeper)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Toiresort Blue Fyre (J de Reeper)


Eaglehawk Kennel Club Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mr Zachary Tan (WA)   Group Specials : Mr Zachary Tan (WA)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sasndash PearlBailey (Mr R W & Mrs R A Murdoch)


Eaglehawk Kennel Club Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)   Group Specials : Mr Anthony E Johnson (WA)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sasndash PearlBailey (Mr R W & Mrs R A Murdoch)


Northern Classic Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)   Group Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Rosewood Last Rebellion (Imp USA) (Ronda Allen)



3-Aug-2018 (Friday)

Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (NSW)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mr John Kellow (SA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sasndash AndiMurry (K West)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sasndash Blackchantilly (Mr P Begg & Ms K West)


Bendigo Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Anthony E Johnson (WA)   Group Specials : Mr Adam Druce (VIC)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sasndash PearlBailey (Mr R W & Mrs R A Murdoch)


29-Jul-2018 (Sunday)

All Breeds Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Mathew Morse (VIC)   Group Specials : Mr Eric Soti (SA)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yurrugar Wicked Witch Ofthwest (Jan de Reeper)
Baby of Breed: Toiresort Blue Fyre (J de Reeper)


Ladies Kennel Association of Qld (QLD)

General Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)   Group Specials : Mrs Maureen Hanley (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Rosewood Last Rebellion (Imp USA) (Ronda Allen)
Baby of Breed: Toiresort Mazakean (Ronda J Allen)


Warners Bay Dog Sports Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)   Group Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)

NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neverland Rose Royale (Anita Mudd)


28-Jul-2018 (Saturday)

Royal Agricultural Society of the NT (NT)

General Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)   Group Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)

Junior in Group: Alemarlodge Strutin My Stuff (M & A Capell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Sasndash Jack O Diamonds (M & A Capell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Alemarlodge Strutin My Stuff (M & A Capell)


All Breeds Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Eric Soti (SA)   Group Specials : Mrs Jennifer Watt (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yurrugar Wicked Witch Ofthwest (Jan de Reeper)
Baby of Breed: Toiresort Blue Fyre (J de Reeper)


Ladies Kennel Association of Qld (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mr William Mooney (VIC)   Group Specials : Mr William Mooney (VIC)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Rosewood Last Rebellion (Imp USA) (Ronda Allen)
Baby of Breed: Toiresort Mazakean (Ronda J Allen)


Warners Bay Dog Sports Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)   Group Specials : Mr Barry Woodburn (NSW)

NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neverland Rose Royale (Anita Mudd)


Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Shaun Watson (Cyprus)   Group Specials : Mr C P Reaney (South Africa)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Neverland Mr Dynamite (Mr T & Ms K Keves)
Bitch CC & Minor of Breed: Neverland Dynamite Girl (Mr T & Ms K Keves)


27-Jul-2018 (Friday)

Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Tung-Lin Wu (Taiwan)   Group Specials : Mrs Jan Brownlie (New Zealand)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Neverland Mr Dynamite (Mr T & Ms K Keves)
Bitch CC & Minor of Breed: Neverland Dynamite Girl (Mr T & Ms K Keves)


22-Jul-2018 (Sunday)

Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Yanina Smith (TAS)   Group Specials : Ms Yanina Smith (TAS)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Alemarlodge VooDoo Magic (Rachel Whiteman)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Antrimlodge Leilani (Rachel Whiteman)


North of the Harbour All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Shaun Watson (Cyprus)   Group Specials : Mr C P Reaney (South Africa)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sasndash Blackchantilly (Mr P Begg & Ms K West)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sasndash AndiMurry (K West)


21-Jul-2018 (Saturday)

Show Dog Handlers Club (SHOW 1) (NT)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

Junior in Group: Alemarlodge Strutin My Stuff (M & A Capell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Sasndash Jack O Diamonds (M & A Capell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Alemarlodge Strutin My Stuff (M & A Capell)


Show Dog Handlers Club (SHOW 2) (NT)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)

Junior in Group: Alemarlodge Strutin My Stuff (M & A Capell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Sasndash Jack O Diamonds (M & A Capell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Alemarlodge Strutin My Stuff (M & A Capell)


Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Teena Sloan (TAS)   Group Specials : Ms Teena Sloan (TAS)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Antrimlodge Leilani (Rachel Whiteman)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Alemarlodge VooDoo Magic (Rachel Whiteman)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Antrimlodge Leilani (Rachel Whiteman)


North of the Harbour All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Julio Rueda (Uruguay)   Group Specials : Ms Tiina Taulos (Finland)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sasndash AndiMurry (K West)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sasndash Blackchantilly (Mr P Begg & Ms K West)


Cairns City Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)   Group Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)

Runner Up in Show: Aust Ch Yurrugar Lone Star Titanium (Saunders/Thomas)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Yurrugar Lone Star Titanium (Saunders/Thomas)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yurrugar Lone Star Titanium (Saunders/Thomas)


20-Jul-2018 (Friday)

North of the Harbour All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)   Group Specials : Mrs Christine Watson (Cyprus)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sasndash Blackchantilly (Mr P Begg & Ms K West)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sasndash AndiMurry (K West)


15-Jul-2018 (Sunday)

Dareton Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)   Group Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)

Puppy in Group: Aust Ch Sasndash PearlBailey (Mr R W & Mrs R A Murdoch)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sasndash PearlBailey (Mr R W & Mrs R A Murdoch)


Junior Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mr Darren Bowey (VIC)   Group Specials : Mr Russell Britten (NSW)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Neverland Dynamite Girl (Mr T & Ms K Keves)
Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Neverland Mr Dynamite (Mr T & Ms K Keves)


West Australian Kennel Club Winter Festival Show (WA)

General Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)   Group Specials : Mrs Christine Watson (Cyprus)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Yurrugar Wicked Witch Ofthwest (Jan de Reeper)
Baby of Breed: Toiresort Blue Fyre (J de Reeper)


14-Jul-2018 (Saturday)

Dareton Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)   Group Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sasndash PearlBailey (Mr R W & Mrs R A Murdoch)


Junior Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)   Group Specials : Ms Dianna Brennan (NSW)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Neverland Mr Dynamite (Mr T & Ms K Keves)
Bitch CC: Neverland Dynamite Girl (Mr T & Ms K Keves)


West Australian Kennel Club Inc (FCI Winter Festival Show) (WA)

General Specials : Mr Shhart Sharma (India)   Group Specials : Ms Tiina Taulos (Finland)

Group 4th: Aust Ch Yurrugar Wicked Witch Ofthwest (Jan de Reeper)
BOB, Bitch CC & Champion Class (Bitch) of Breed [CACIB]: Aust Ch Yurrugar Wicked Witch Ofthwest (Jan de Reeper)
Baby of Breed: Toiresort Blue Fyre (J de Reeper)


13-Jul-2018 (Friday)

Dareton Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sasndash PearlBailey (Mr R W & Mrs R A Murdoch)


8-Jul-2018 (Sunday)

Hawkesbury Kennel Club Inc (SHOW A) (NSW)

General Specials : Mr Lynn Butler (NSW)   Group Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sasndash Blackchantilly (Mr P Begg & Ms K West)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sasndash AndiMurry (K West)


Hawkesbury Kennel Club Inc (SHOW B) (NSW)

General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)   Group Specials : Mr Peter Cutler (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sasndash AndiMurry (K West)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sasndash Blackchantilly (Mr P Begg & Ms K West)


Beenleigh & District Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr E Bertolla (Brazil)   Group Specials : Mr K Itoi (JPN)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Alemarlodge VooDoo Magic (Rachel Whiteman)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Antrimlodge Leilani (Rachel Whiteman)


7-Jul-2018 (Saturday)

Penrith Kennel & Obedience Club Inc (BLUE SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Mrs Maureen Hanley (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sasndash Blackchantilly (Mr P Begg & Ms K West)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sasndash AndiMurry (K West)


Penrith Kennel & Obedience Club Inc (RED SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Barbara Skilton (NSW)   Group Specials : Mrs Patricia Thomas (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sasndash AndiMurry (K West)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sasndash Blackchantilly (Mr P Begg & Ms K West)


Hills Kennel Club of WA (WA)

General Specials : Mr Robert Beattie (WA)   Group Specials : Miss Roberta Carnegie (WA)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yurrugar Wicked Witch Ofthwest (Jan de Reeper)
Baby of Breed: Toiresort Blue Fyre (J de Reeper)


Hills Kennel Club of WA (WA)

General Specials : Mr Rick Berwick (WA)   Group Specials : Mrs Racheal Bawden (WA)

Intermediate in Group: Aust Ch Yurrugar Wicked Witch Ofthwest (Jan de Reeper)
BOB, Best Bitch & Intermediate of Breed: Aust Ch Yurrugar Wicked Witch Ofthwest (Jan de Reeper)
Baby of Breed: Toiresort Blue Fyre (J de Reeper)


Dayboro Show Society (QLD)

General Specials : Miss Rosemary Green (QLD)   Group Specials : Mr Duncan McAllister (QLD)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Am Ch Rosewood Last Rebellion (Imp USA) (Ronda Allen)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Rosewood Last Rebellion (Imp USA) (Ronda Allen)
Baby of Breed: Toiresort Mazakean (Ronda J Allen)


1-Jul-2018 (Sunday)

Junior Kennel Club of NSW (NSW)

General Specials : Mr R Dawson (PHIL)   Group Specials : Mr R Dawson (PHIL)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sasndash Blackchantilly (Mr P Begg & Ms K West)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sasndash AndiMurry (K West)


Gympie Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Sharron Taylor (QLD)   Group Specials : Mrs Sharron Taylor (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Antrimlodge Leilani (Rachel Whiteman)
Junior in Group: Aust Ch Alemarlodge VooDoo Magic (Rachel Whiteman)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Alemarlodge VooDoo Magic (Rachel Whiteman)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Antrimlodge Leilani (Rachel Whiteman)


30-Jun-2018 (Saturday)

The Sydney Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr H van den Berg (Holland)   Group Specials : Mrs J Quiros-Kubat (Argentina)

BOB and Dog CC: Aust Ch Sasndash AndiMurry (K West)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Sasndash Blackchantilly (Mr P Begg & Ms K West)


Townsville Kennel Association (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)   Group Specials : Ms Carol Gunn (QLD)

Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Yurrugar Lone Star Titanium (Saunders/Thomas)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yurrugar Lone Star Titanium (Saunders/Thomas)


29-Jun-2018 (Friday)

The Sydney Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Zererino Silva (Portugal)   Group Specials : Mr Luis Catalan (Portugal)

BOB & Bitch CC: Aust Ch Sasndash Blackchantilly (Mr P Begg & Ms K West)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Sasndash AndiMurry (K West)


Rosewood Show Society (QLD)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Lance Wright (QLD)

Intermediate in Group: Am Ch Rosewood Last Rebellion (Imp USA) (Ronda Allen)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Rosewood Last Rebellion (Imp USA) (Ronda Allen)
Baby of Breed: Toiresort Mazakean (Ronda J Allen)


24-Jun-2018 (Sunday)

Red Cliffs Ladies Kennel & Obedience Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Shaneen Bendixen (QLD)   Group Specials : Mr John Burgess (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sasndash PearlBailey (Mr R W & Mrs R A Murdoch)


Canine Stewards Association of WA (WA)

General Specials : Ms Frances Darling (QLD)   Group Specials : Mr Mark Clarke (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yurrugar Wicked Witch Ofthwest (Jan de Reeper)
Baby of Breed: Toiresort Blue Fyre (J de Reeper)


23-Jun-2018 (Saturday)

Red Cliffs District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr John Burgess (QLD)   Group Specials : Mr Peter Cousins (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sasndash PearlBailey (Mr R W & Mrs R A Murdoch)


Fremantle Dog Club (WA)

General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)   Group Specials : Mrs Pauline F Barclay (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yurrugar Wicked Witch Ofthwest (Jan de Reeper)
Baby of Breed: Toiresort Blue Fyre (J de Reeper)


22-Jun-2018 (Friday)

Red Cliffs District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Peter Cousins (QLD)   Group Specials : Ms Shaneen Bendixen (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sasndash PearlBailey (Mr R W & Mrs R A Murdoch)


17-Jun-2018 (Sunday)

Building & Amenities Championship Show (WA)

General Specials : Dr Peter J Tallentire (WA)   Group Specials : Mrs Jeni Sach (WA)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yurrugar Wicked Witch Ofthwest (Jan de Reeper)
Baby of Breed: Toiresort Blue Fyre (J de Reeper)


Riverland Dog Training & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sasndash PearlBailey (Mr R W & Mrs R A Murdoch)


Queensland Kennel Council (QLD)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)

Baby in Group: Toiresort Mazakean (Ronda J Allen)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Rosewood Last Rebellion (Imp USA) (Ronda Allen)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Alemarlodge VooDoo Magic (Rachel Whiteman)
Baby of Breed: Toiresort Mazakean (Ronda J Allen)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Ch Antrimlodge Leilani (Rachel Whiteman)


16-Jun-2018 (Saturday)

Building & Amenities Championship Show (WA)

General Specials : Mrs Sue J Mallia (WA)   Group Specials : Ms Eva Fekete (WA)

Baby in Group: Toiresort Blue Fyre (J de Reeper)
Intermediate in Group: Aust Ch Yurrugar Wicked Witch Ofthwest (Jan de Reeper)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yurrugar Wicked Witch Ofthwest (Jan de Reeper)
Baby of Breed: Toiresort Blue Fyre (J de Reeper)


Riverland Dog Training & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sasndash PearlBailey (Mr R W & Mrs R A Murdoch)


Thuringowa City Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)   Group Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)

Intermediate in Show: Aust Ch Yurrugar Lone Star Titanium (Saunders/Thomas)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Yurrugar Lone Star Titanium (Saunders/Thomas)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yurrugar Lone Star Titanium (Saunders/Thomas)


Queensland Kennel Council (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)   Group Specials : Ms Judith Oliver (VIC)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Rosewood Last Rebellion (Imp USA) (Ronda Allen)
Baby of Breed: Toiresort Mazakean (Ronda J Allen)


Queensland Kennel Council (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Mr Simon Mills (ACT)

R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Rosewood Last Rebellion (Imp USA) (Ronda Allen)
Baby of Breed: Toiresort Mazakean (Ronda J Allen)


15-Jun-2018 (Friday)

Riverland Dog Training & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sasndash PearlBailey (Mr R W & Mrs R A Murdoch)


Lowood Show Society (QLD)

General Specials : Mr Tim Thomas (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Rosewood Last Rebellion (Imp USA) (Ronda Allen)


11-Jun-2018 (Monday)

Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)   Group Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Rosewood Last Rebellion (Imp USA) (Ronda Allen)
Baby of Breed: Toiresort Mazakean (Ronda J Allen)


10-Jun-2018 (Sunday)

Ipswich Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)   Group Specials : M E Freitas dos Santos (Brazil)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Rosewood Last Rebellion (Imp USA) (Ronda Allen)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Alemarlodge VooDoo Magic (Rachel Whiteman)
Baby of Breed: Toiresort Mazakean (Ronda J Allen)


Ipswich Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Mrs Melissa Starkey (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Rosewood Last Rebellion (Imp USA) (Ronda Allen)
Baby of Breed: Toiresort Mazakean (Ronda J Allen)


9-Jun-2018 (Saturday)

Darwin Ladies Kennel Club (Show 1) (NT)

General Specials : Mrs Carol Beckett (NT)   Group Specials : Mrs Carol Beckett (NT)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Sasndash Jack O Diamonds (M & A Capell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Sasndash Jack O Diamonds (M & A Capell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Alemarlodge Strutin My Stuff (M & A Capell)


Darwin Ladies Kennel Club (Show 2) (NT)

General Specials : Mrs Sandy Irlam (NT)   Group Specials : Mrs Sandy Irlam (NT)

Aust Bred in Show: Aust Sup Ch Sasndash Jack O Diamonds (M & A Capell)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Sasndash Jack O Diamonds (M & A Capell)
Junior in Group: Alemarlodge Strutin My Stuff (M & A Capell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Sasndash Jack O Diamonds (M & A Capell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Alemarlodge Strutin My Stuff (M & A Capell)


Darwin Ladies Kennel Club (Show 3) (NT)

General Specials : Mr James Beckett (NT)   Group Specials : Mr James Beckett (NT)

Aust Bred in Show: Aust Sup Ch Sasndash Jack O Diamonds (M & A Capell)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Sasndash Jack O Diamonds (M & A Capell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Sasndash Jack O Diamonds (M & A Capell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Alemarlodge Strutin My Stuff (M & A Capell)


Newcastle & Merewether Combined Canine Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)   Group Specials : Mrs Cathy Smith (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Neverland Rose Royale (Anita Mudd)
NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust Ch Neverland Rose Royale (Anita Mudd)


8-Jun-2018 (Friday)

Toogoolawah Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Rosewood Last Rebellion (Imp USA) (Ronda Allen)
Baby of Breed: Toiresort Mazakean (Ronda J Allen)


Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Rosana Knapp dos Santos (Brazil)   Group Specials : Mrs K Takeuchi (Japan)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Alemarlodge VooDoo Magic (Rachel Whiteman)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Antrimlodge Leilani (Rachel Whiteman)


3-Jun-2018 (Sunday)

Canine Fund Raisers (WA)

General Specials : Mrs Susan Gray (TAS)   Group Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yurrugar Wicked Witch Ofthwest (Jan de Reeper)


Western Suburbs All Breeds Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)   Group Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)

Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Yurrugar Party Popper (Saunders Family & Dr Nicole Rowley)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Yurrugar Party Popper (Saunders Family & Dr Nicole Rowley)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Yurrugar Party Popper (Saunders Family & Dr Nicole Rowley)


Lockyer Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)   Group Specials : Ms Jenny Sayers (WA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Rosewood Last Rebellion (Imp USA) (Ronda Allen)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Alemarlodge VooDoo Magic (Rachel Whiteman)
Baby of Breed: Toiresort Mazakean (Ronda J Allen)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Antrimlodge Leilani (Rachel Whiteman)


2-Jun-2018 (Saturday)

Canine Fund Raisers (AM SHOW) (WA)

General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)   Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yurrugar Wicked Witch Ofthwest (Jan de Reeper)


Canine Fund Raisers (PM SHOW) (WA)

General Specials : Mr Mark Johnston (NSW)   Group Specials : Mrs Nadia Attridge (QLD)

Intermediate in Group: Aust Ch Yurrugar Wicked Witch Ofthwest (Jan de Reeper)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yurrugar Wicked Witch Ofthwest (Jan de Reeper)


Lockyer Valley Kennel Club (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)   Group Specials : Ms Dianna Brennan (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Rosewood Last Rebellion (Imp USA) (Ronda Allen)
Baby of Breed: Toiresort Mazakean (Ronda J Allen)


Lockyer Valley Kennel Club (PM Show) (QLD)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Rev Colin Seymour (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Rosewood Last Rebellion (Imp USA) (Ronda Allen)
Baby of Breed: Toiresort Mazakean (Ronda J Allen)


1-Jun-2018 (Friday)

Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)   Group Specials : Mr Eddie Patterson (Ireland)

BOB, Dog CC & Champion Class (Dog) of Breed [CACIB]: Aust Gr Ch X-pected Dine Mites Dovre (Imp NWY) (Bob Douglass)


Boonah Show Society (QLD)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Mrs Margaret Broughton (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Rosewood Last Rebellion (Imp USA) (Ronda Allen)
Baby of Breed: Toiresort Mazakean (Ronda J Allen)


27-May-2018 (Sunday)

Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Elizabeth Jackson (WA)   Group Specials : Ms Neridah Sharrett (WA)

Intermediate in Group: Aust Ch Yurrugar Wicked Witch Ofthwest (Jan de Reeper)
BOB, Best Bitch & Intermediate of Breed: Aust Ch Yurrugar Wicked Witch Ofthwest (Jan de Reeper)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Sally Baxter (WA)   Group Specials : Mrs Sally Baxter (WA)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yurrugar Wicked Witch Ofthwest (Jan de Reeper)


Ku-Ring-Gai Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)   Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sasndash Blackchantilly (Mr P Begg & Ms K West)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sasndash AndiMurry (K West)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Alemarlodge VooDoo Magic (Rachel Whiteman)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Antrimlodge Leilani (Rachel Whiteman)


26-May-2018 (Saturday)

Cowra & District Kennel Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sasndash Jasminnoir (Mr J C & Mrs S J Wills)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Sasndash Natkingcole (Mr J C & Mrs S J Wills)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Alemarlodge Black Chantilly (Mr J C & Mrs S J Wills)


Ku-Ring-Gai Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)   Group Specials : Mr Jim MacKender (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Sasndash AndiMurry (K West)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sasndash Blackchantilly (Mr P Begg & Ms K West)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)   Group Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Antrimlodge Leilani (Rachel Whiteman)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Alemarlodge VooDoo Magic (Rachel Whiteman)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Antrimlodge Leilani (Rachel Whiteman)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Miss Anthea Adamopoulos (QLD)   Group Specials : Miss Karen Jenkins (QLD)

BOB, Best Bitch & Junior of Breed: Aust Ch Alemarlodge VooDoo Magic (Rachel Whiteman)
NEUTER BOB, Best NEUTER Bitch & Open Neuter of Breed: Aust Ch Antrimlodge Leilani (Rachel Whiteman)


Esk P A & I Association (QLD)

General Specials : Mr Peter Cousins (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Rosewood Last Rebellion (Imp USA) (Ronda Allen)
Baby of Breed: Toiresort Blue Fyre (J de Reeper)


Toy Dog Club of SA Inc (AM Show) (SA) (S)

General Specials : Mrs Rebecca Byrne (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Alemarlodge Crown Jewels (Mr T & Mrs K Keves)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Toiresort A Slice Of Heaven (Mr T & Mrs K Keves)
Baby of Breed: Neverland Mr Dynamite (Mr T & Ms K Keves)


Toy Dog Club of SA Inc (PM Show) (SA) (S)

General Specials : Mrs Karen Taylor (VIC)

Junior in Show: Aust Ch Alemarlodge Crown Jewels (Mr T & Mrs K Keves)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Alemarlodge Crown Jewels (Mr T & Mrs K Keves)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Toiresort A Slice Of Heaven (Mr T & Mrs K Keves)
Baby of Breed: Neverland Mr Dynamite (Mr T & Ms K Keves)


20-May-2018 (Sunday)

Geraldton & Districts Kennel Club Inc (WA)

General Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)   Group Specials : Mrs Judy Horton (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Yurrugar Wicked Witch Ofthwest (Jan de Reeper)


Charters Towers Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)   Group Specials : Mr Iain Hinde (VIC)

Intermediate in Show: Aust Ch Yurrugar Lone Star Titanium (Saunders/Thomas)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Yurrugar Lone Star Titanium (Saunders/Thomas)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yurrugar Lone Star Titanium (Saunders/Thomas)


Metropolitan Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Rhonda Lane (QLD)   Group Specials : Miss Rebecca Preece-Pickering (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Alemarlodge Crown Jewels (Mr T & Mrs K Keves)
Baby of Breed: Neverland Mr Dynamite (Mr T & Ms K Keves)


19-May-2018 (Saturday)

Darwin Ladies Kennel Club (Show 1) (NT)

General Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)   Group Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Sasndash Jack O Diamonds (M & A Capell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Sasndash Jack O Diamonds (M & A Capell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Alemarlodge Strutin My Stuff (M & A Capell)


Darwin Ladies Kennel Club (Show 2) (NT)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)

Aust Bred in Show: Aust Sup Ch Sasndash Jack O Diamonds (M & A Capell)
Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Sasndash Jack O Diamonds (M & A Capell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Sasndash Jack O Diamonds (M & A Capell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Alemarlodge Strutin My Stuff (M & A Capell)


Geraldton & Districts Kennel Club Inc (WA)

General Specials : Mrs Judy Horton (VIC)   Group Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Yurrugar Wicked Witch Ofthwest (Jan de Reeper)


Brookfield Show Society (QLD)

General Specials : Mr Mark Johnston (NSW)   Group Specials : Mrs Dayna Johnston (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Antrimlodge Leilani (Rachel Whiteman)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Alemarlodge VooDoo Magic (Rachel Whiteman)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Antrimlodge Leilani (Rachel Whiteman)


Charters Towers Kennel Club (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

Intermediate in Show: Aust Ch Yurrugar Lone Star Titanium (Saunders/Thomas)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Yurrugar Lone Star Titanium (Saunders/Thomas)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yurrugar Lone Star Titanium (Saunders/Thomas)