German Shepherd Dog (Long Stock Coat) Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the German Shepherd Dog (Long Stock Coat) (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

19-Aug-2018 (Sunday)


18-Aug-2018 (Saturday)

Ganmain Show Society (NSW)

General Specials : Mr Phred Wong (Thailand)   Group Specials : Mr James Camac (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Gipfel City Travlla (A Scarcella)


Horsham Wimmera Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)   Group Specials : Mrs Valerie Carter (SA)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vonpeta Just Slip N Trip (AI) (Shebelle Kennels)


Dogs Victoria Conformation Judges Training Committee (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mr Jonathan D F Marshall (VIC)   Group Specials : Mrs Dianne Lee (VIC)

BOB, Best Dog & Puppy of Breed: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)


Dogs Victoria Conformation Judges Training Committee (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Ms Robynne Spencer (VIC)   Group Specials : Mr Wayne Sharp (VIC)

BOB, Best Dog & Puppy of Breed: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)


SA Poultry & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs P Lanctot (Canada)   Group Specials : Mrs Karen Furk (Sth Africa)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Leberhine Jeronimoe A'Z (Damonte Kennels)
Baby of Breed: Damonte Jezzabelle (Damonte Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)


Brisbane Royal Show (QLD)

General Specials : Mr Carlos Flaquer (Brazil)   Group Specials : Mrs L Stojkovic (Macedonia)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Wolfonyx Valentino (R Clarke)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)



17-Aug-2018 (Friday)

Coolamon Ganmain Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr James Camac (VIC)   Group Specials : Mr C Chantarasmee (Thailand)

Junior in Group: Aust Ch Gipfel City Travlla (A Scarcella)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Gipfel City Travlla (A Scarcella)


SA Poultry & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr M Lanctot (Canada)   Group Specials : Mr M Anderson (South Africa)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Leberhine Jeronimoe A'Z (Damonte Kennels)
Baby of Breed: Damonte Jezzabelle (Damonte Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)


12-Aug-2018 (Sunday)

Lillydale Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr M Anderson (South Africa)   Group Specials : Mrs Karen Furk (Sth Africa)

R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)
Minor (Bitch) of Breed: Crytara Gotcha (Mrs Jen Eaton & Mrs Cathy Shayler)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Karastro Noble Nana (Ms D Berghofer)


11-Aug-2018 (Saturday)

Lillydale Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Pierluigi Buratti (Italy)   Group Specials : Mr M Anderson (South Africa)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Karastro Noble Nana (Ms D Berghofer)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vonpeta Just Slip N Trip (AI) (Shebelle Kennels)
Baby of Breed: Eroica Jethro (C Whitford & C Leonard)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Karastro Noble Nana (Ms D Berghofer)


Ladies Kennel & Obedience Club of Broken Hill (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

Baby of Breed: Damonte Jezzabelle (Damonte Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)


Ladies Kennel & Obedience Club of Broken Hill (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)

Baby of Breed: Damonte Jezzabelle (Damonte Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)


Northern Districts Kennel & Obedience Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)   Group Specials : Mrs M Anderson (SA)

Group 1st: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)
BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)


5-Aug-2018 (Sunday)

Wagga Wagga All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr William Stevenson (NSW)   Group Specials : Mr William Stevenson (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Gipfel City Travlla (A Scarcella)


Northern Classic Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)   Group Specials : Mrs Ros Bacich (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)


Metropolitan Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Ruth Thompson (SA)   Group Specials : Mrs Patricia Buckley (SA)

Baby of Breed: Damonte Jezzabelle (Damonte Kennels)


Metropolitan Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)   Group Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)

Intermediate in Group: Aust Ch Grandwest Gold Sparkle (I & M Cooke)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Grandwest Gold Sparkle (I & M Cooke)
Baby of Breed: Damonte Jezzabelle (Damonte Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)


4-Aug-2018 (Saturday)

Eaglehawk Kennel Club Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mr Zachary Tan (WA)   Group Specials : Mr John J Doyle (VIC)

Junior in Group: Aust Ch Gipfel City Travlla (A Scarcella)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Gipfel City Travlla (A Scarcella)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TDX (L Brownhill)


Eaglehawk Kennel Club Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)   Group Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TDX (L Brownhill)


Pine Rivers A.H. & I. Association (QLD)

General Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)   Group Specials : Mr Garry Dryburgh (NSW)

NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)



3-Aug-2018 (Friday)

Bendigo Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Anthony E Johnson (WA)   Group Specials : Mr Zachary Tan (WA)

Junior in Group: Aust Ch Gipfel City Travlla (A Scarcella)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Gipfel City Travlla (A Scarcella)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Vonpeta Just Slip N Trip (AI) (Shebelle Kennels)


29-Jul-2018 (Sunday)

Harden Murrumburrah Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Lynn Butler (NSW)   Group Specials : Mr Lynn Butler (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Allendell Opals On Fire (Mrs R Ralphs)


Warners Bay Dog Sports Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)   Group Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Scherzar Uptown Girl (Miss C Bird)


Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Julio Rueda (Uruguay)   Group Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)


28-Jul-2018 (Saturday)

Newcastle & Hunter Region German Shepherd Dog Club Inc (NSW) (S)

General Specials : Miss Jessica Kada (NSW)

Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Eroica Ice Ice Baby (K & G Wlliams & C Leonard)
Puppy (Bitch) of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)


Harden Murrumburrah Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)   Group Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Allendell Opals On Fire (Mrs R Ralphs)


Heidelberg & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Vonpeta Just Slip N Trip (AI) (Shebelle Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bronacre Murumbidgee Murphy RN (T Schumann)
Res Dog CC & Minor of Breed: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)


Ladies Kennel Association of Qld (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mr William Mooney (VIC)   Group Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)

NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)


Warners Bay Dog Sports Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)   Group Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)


Warners Bay Dog Sports Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)   Group Specials : Mr George Gaut (VIC)

Puppy in Group: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)


Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Shaun Watson (Cyprus)   Group Specials : Mr Shaun Watson (Cyprus)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)


27-Jul-2018 (Friday)

Harden Murrumburrah Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mrs Susan Brown (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Allendell Opals On Fire (Mrs R Ralphs)


Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Tung-Lin Wu (Taiwan)   Group Specials : Mr Julio Rueda (Uruguay)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)


22-Jul-2018 (Sunday)

Lyndhurst Canine Country Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)   Group Specials : Mr Anthony Price (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bronacre Murumbidgee Murphy RN (T Schumann)


Rockhampton Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Y Kang (Korea)   Group Specials : Mr Y Kang (Korea)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Wolfonyx Valentino (R Clarke)


21-Jul-2018 (Saturday)

Melbourne Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)   Group Specials : Miss Kerrie Reeder (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bronacre Murumbidgee Murphy RN (T Schumann)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Vonpeta Just Slip N Trip (AI) (Shebelle Kennels)


Rockhampton Kennel Club Inc (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mr L Hahn (Korea)   Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Wolfonyx Valentino (R Clarke)


Rockhampton Kennel Club Inc (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mr L Hahn (Korea)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Wolfonyx Valentino (R Clarke)


15-Jul-2018 (Sunday)

Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Yu-Feng Zee (Taiwan)   Group Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)

Aust Bred in Group: Aust Ch Scherzar Uptown Girl (Miss C Bird)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Scherzar Uptown Girl (Miss C Bird)


Dandenong Poultry & Kennel Society Inc (VIC)

General Specials : Mr Peter Frost (VIC)   Group Specials : Mrs Elizabeth Harding (VIC)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)


Dareton Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)   Group Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Leberhine Jeronimoe A'Z (Damonte Kennels)
Baby of Breed: Damonte Jezzabelle (Damonte Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)


Junior Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mr Darren Bowey (VIC)   Group Specials : Mrs Gail Arkell (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)


Atherton Tableland Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Jaykri Pearl (P & J Gillies)


German Shepherd Dog Club of Qld Inc (QLD) (S)

General Specials : Ms Melanie Groth (NSW)

Minor (Dog) of Breed: Eroica Ice Ice Baby (K & G Wlliams & C Leonard)
Puppy of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)


14-Jul-2018 (Saturday)

Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)   Group Specials : Yu-Feng Zee (Taiwan)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Scherzar Uptown Girl (Miss C Bird)


Metropolitan Canine Association Inc (VIC)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Ms Lisa Berrill (VIC)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Vonpeta Just Slip N Trip (AI) (Shebelle Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Karastro Noble Nana (Ms D Berghofer)


Dareton Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)   Group Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Leberhine Jeronimoe A'Z (Damonte Kennels)
Baby of Breed: Damonte Jezzabelle (Damonte Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)


Atherton Tableland Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)   Group Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Jaykri Pearl (P & J Gillies)


Zone 3 Amenities Grounds Committee of Dogs QLD (QLD)

General Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Jaykri Pearl (P & J Gillies)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Jaykri Pearl (P & J Gillies)


German Shepherd Dog Club of Qld Inc (QLD) (S)

General Specials : Ms Heather Macdonald (UK)

Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Eroica Ice Ice Baby (K & G Wlliams & C Leonard)
Puppy of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)


13-Jul-2018 (Friday)

Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr O Toyokawa (Japan)   Group Specials : Mr O Toyokawa (Japan)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Scherzar Uptown Girl (Miss C Bird)


Dareton Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Leberhine Jeronimoe A'Z (Damonte Kennels)
Baby of Breed: Damonte Jezzabelle (Damonte Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)


8-Jul-2018 (Sunday)

KCC Park Show (VIC)

General Specials : Mr John W Thompson (VIC)   Group Specials : Mrs Elaine Job (TAS)

R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)
Junior of Breed: Aust Ch Vonpeta Just Slip N Trip (AI) (Shebelle Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Karastro Noble Nana (Ms D Berghofer)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #422) (NT)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)

Baby in Group: Damonte Jezzabelle (Damonte Kennels)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Leberhine Jeronimoe A'Z (Damonte Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)
Baby of Breed: Damonte Jezzabelle (Damonte Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #423) (NT)

General Specials : Mr John Rice (SA)   Group Specials : Mr John Rice (SA)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)
Baby in Group: Damonte Jezzabelle (Damonte Kennels)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Leberhine Jeronimoe A'Z (Damonte Kennels)
Baby of Breed: Damonte Jezzabelle (Damonte Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)


Callide Valley Canine Club (QLD)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Miss Jan Seary (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Wolfonyx Valentino (R Clarke)


7-Jul-2018 (Saturday)

EPIC Advance Dog Sports Extravaganza (ACT)

General Specials : Mr Norman Deschuymere (Belgium)   Group Specials : Mr Alex Rojas (Mexico)

R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Hillmagic Platnum Nokosi (Karen Hore)


Junior Kennel Club of Victoria Inc (VIC)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mrs Libby Martin (SA)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Awmas Im a Gypsy Spirit (Awmas Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Karastro Noble Nana (Ms D Berghofer)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #420) (NT)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Leberhine Jeronimoe A'Z (Damonte Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)
Baby of Breed: Damonte Jezzabelle (Damonte Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #421) (NT)

General Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)   Group Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Leberhine Jeronimoe A'Z (Damonte Kennels)
Baby of Breed: Damonte Jezzabelle (Damonte Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)


Callide Valley Canine Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Miss Jan Seary (NSW)   Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Wolfonyx Valentino (R Clarke)


Callide Valley Canine Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)   Group Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Wolfonyx Valentino (R Clarke)


Dogs ACT Group Specialty - Working Dog Group (ACT) (S)

General Specials : Antonio Dalle Piagge (Brazil)

Junior in Show: Aust Ch Hillmagic Platnum Nokosi (Karen Hore)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hillmagic Platnum Nokosi (Karen Hore)


6-Jul-2018 (Friday)

EPIC Advance Dog Sports Extravaganza (ACT)

General Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand)   Group Specials : Hitoshi Sayama (Japan)

Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Hillmagic Platnum Nokosi (Karen Hore)


Central Australian Show Society Inc (NT)

General Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)   Group Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)

Baby in Group: Damonte Jezzabelle (Damonte Kennels)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Leberhine Jeronimoe A'Z (Damonte Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)
Baby of Breed: Damonte Jezzabelle (Damonte Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #419) (NT)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)

Runner Up NEUTER in Show: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)
Baby in Group: Damonte Jezzabelle (Damonte Kennels)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Leberhine Jeronimoe A'Z (Damonte Kennels)
Baby of Breed: Damonte Jezzabelle (Damonte Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)


Laidley A & I Society (QLD)

General Specials : Mr Graham Kerr (QLD)   Group Specials : Mr Graham Kerr (QLD)

NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)



1-Jul-2018 (Sunday)

Riverina District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mr Christopher Moore (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hillmagic Purple Haze (E Bevk & R Koerber)


Port Pirie Kennel Club (SA)

General Specials : Mr Robert Lucas (NSW)   Group Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)

Puppy in Group: Wildhertz Lets Dream Big (J & L Phillis / C Beckett)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Eroica Erotic Erik (J Phillis & L McIntosh)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Wildhertz Lets Dream Big (J & L Phillis / C Beckett)


30-Jun-2018 (Saturday)

Riverina District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hillmagic Purple Haze (E Bevk & R Koerber)


Victorian Poultry & Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)   Group Specials : Mr Warren Greasley (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Awmas Im a Gypsy Spirit (Awmas Kennels)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Bronacre Murumbidgee Murphy RN (T Schumann)
Res Dog CC & Minor of Breed: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Vonpeta Just Slip N Trip (AI) (Shebelle Kennels)


Port Pirie Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)   Group Specials : Mrs Joan Bray (NSW)

Best in Group & Puppy in Group: Wildhertz Lets Dream Big (J & L Phillis / C Beckett)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Wildhertz Lets Dream Big (J & L Phillis / C Beckett)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Eroica Erotic Erik (J Phillis & L McIntosh)


Port Pirie Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)   Group Specials : Mr Robert Lucas (NSW)

BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Eroica Erotic Erik (J Phillis & L McIntosh)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Wildhertz Lets Dream Big (J & L Phillis / C Beckett)


29-Jun-2018 (Friday)

Riverina District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Mr Arthur Fry (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hillmagic Purple Haze (E Bevk & R Koerber)


Rosewood Show Society (QLD)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Serge Tassan (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)


24-Jun-2018 (Sunday)

Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Hobday (VIC)

Runner Up in Group & Junior in Group: Aust Ch Gipfel City Travlla (A Scarcella)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Gipfel City Travlla (A Scarcella)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Sundaneka Black Velvet (E Bevk & R Koerber)


Red Cliffs Ladies Kennel & Obedience Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Shaneen Bendixen (QLD)   Group Specials : Mr Peter Cousins (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Takimbre Call Me Annie (Dianne Cameron)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Bronacre Murumbidgee Murphy RN (T Schumann)


Wangaratta Kennel & Obedience Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Narelle Hammond (NSW)   Group Specials : Mrs Narelle Hammond (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TDX (L Brownhill)


Adelaide Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)   Group Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Leberhine Jeronimoe A'Z (Damonte Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)


23-Jun-2018 (Saturday)

Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Zachary Tan (WA)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sundaneka Black Velvet (E Bevk & R Koerber)


Red Cliffs District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr John Burgess (QLD)   Group Specials : Ms Shaneen Bendixen (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bronacre Murumbidgee Murphy RN (T Schumann)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Takimbre Call Me Annie (Dianne Cameron)


Wangaratta Kennel & Obedience Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)   Group Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TDX (L Brownhill)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Gipfel City Travlla (A Scarcella)


Adelaide Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)   Group Specials : Mr Tim Thomas (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Leberhine Jeronimoe A'Z (Damonte Kennels)
NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)


22-Jun-2018 (Friday)

Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Mr Zachary Tan (WA)   Group Specials : Ms Lavina Diamanti (New Zealand)

Runner Up in Show: Aust Ch Gipfel City Travlla (A Scarcella)
Best in Group & Junior in Group: Aust Ch Gipfel City Travlla (A Scarcella)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Gipfel City Travlla (A Scarcella)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TDX (L Brownhill)


Red Cliffs District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Peter Cousins (QLD)   Group Specials : Mr John Burgess (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bronacre Murumbidgee Murphy RN (T Schumann)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Takimbre Call Me Annie (Dianne Cameron)


17-Jun-2018 (Sunday)

Yass District Kennel & Training Club Inc (NSW)

General Specials : J A De Medeiros Neto (Brazil)   Group Specials : Mrs K Takeuchi (Japan)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Hillmagic Platnum Rain (Mrs E Bevk & Ms R Koerber)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hillmagic Purple Haze (E Bevk & R Koerber)


Cranbourne Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Joanne Sewell (WA)   Group Specials : Miss Stacey Sewell (WA)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Vonpeta Just Slip N Trip (AI) (Shebelle Kennels)
Dog CC & Minor of Breed: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)


Brisbane Water Legacy Dog Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mr Graham Cruse (NSW)

Puppy in Group: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Scherzar Uptown Girl (Miss C Bird)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)


Brisbane Water Legacy Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Mrs Vivienne Zavattaro (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Scherzar Uptown Girl (Miss C Bird)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)


Riverland Dog Training & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Leberhine Jeronimoe A'Z (Damonte Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Zukerpuppe Dina Bay (Damonte Kennels)


Isis & District Canine Club (QLD)

General Specials : Mrs Justine Blyth (TAS)   Group Specials : Mrs Judy Horton (VIC)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Sabaranburg Rasta (Judith & Irene Hayton)


16-Jun-2018 (Saturday)

Yass District Kennel & Training Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)   Group Specials : M E Freitas dos Santos (Brazil)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hillmagic Purple Haze (E Bevk & R Koerber)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Hillmagic Platnum Rain (Mrs E Bevk & Ms R Koerber)


Frankston & Peninsula Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Paul Wilkes (WA)   Group Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW)

Minor in Group: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)
Junior in Group: Aust Ch Vonpeta Just Slip N Trip (AI) (Shebelle Kennels)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Vonpeta Just Slip N Trip (AI) (Shebelle Kennels)
Dog CC & Minor of Breed: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)


Isis & District Canine Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)   Group Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Sabaranburg Rasta (Judith & Irene Hayton)


Isis & District Canine Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Judy Horton (VIC)   Group Specials : Mrs Justine Blyth (TAS)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Sabaranburg Rasta (Judith & Irene Hayton)


Queensland Kennel Council (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)   Group Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Imagick Bianco (Ms Kay Matthews)


15-Jun-2018 (Friday)

Yass District Kennel & Training Club Inc (NSW)

General Specials : M E Freitas dos Santos (Brazil)   Group Specials : Ms Rosana Knapp dos Santos (Brazil)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hillmagic Purple Haze (E Bevk & R Koerber)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sundaneka Black Velvet (E Bevk & R Koerber)


Lowood Show Society (QLD)

General Specials : Mr Tim Thomas (QLD)   Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)


11-Jun-2018 (Monday)

Cattle, Kelpie, Border Coillie & German Shepherd Dog Club Inc (NSW) (S)

General Specials : Miss Kerrie Reeder (NSW)

Best in Show & Open in Show: Allendell Opals On Fire (Mrs R Ralphs)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Allendell Opals On Fire (Mrs R Ralphs)


The Working Dog Club of NSW Inc (NSW) (S)

General Specials : Mr Christopher Evans (VIC)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Allendell Opals On Fire (Mrs R Ralphs)


ACT Ladies Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)   Group Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TDX (L Brownhill)


10-Jun-2018 (Sunday)

Parkes & District Kennel Club Inc (SHOW 2) (NSW)

General Specials : Mr John Comerford (NSW)   Group Specials : Mr Kenneth Iggleden (QLD)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TDX (L Brownhill)


Parkes & District Kennel Club Inc (SHOW 3) (NSW)

General Specials : Mr Kenneth Iggleden (QLD)   Group Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TDX (L Brownhill)


ACT Ladies Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mrs Felicity Prideaux (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Hillmagic Platnum Rain (Mrs E Bevk & Ms R Koerber)


German Shepherd Dog Club of SA Inc (SA) (S)

General Specials : Ms Joylene Neddermeyer (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Eroica Erotic Erik (J Phillis & L McIntosh)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Eroica Everest (Cristel Leonard & Kurt Morton)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)


9-Jun-2018 (Saturday)

Parkes & District Kennel Club Inc (SHOW 1) (NSW)

General Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)   Group Specials : Mr Wayne Burton (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TDX (L Brownhill)


Working Dog Club of Victoria Inc (VIC) (S)

General Specials : Mr Gunnar Nymann (Denmark)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bronacre Murumbidgee Murphy RN (T Schumann)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)


Working Dog Club of Victoria Inc (VIC) (S)

General Specials : Ms Pauline Grutzner (VIC)

BOB, Best Dog & Minor of Breed: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)


German Shepherd Dog League Inc (NSW) (S)

General Specials : Mr Kurt Morton (NSW)

Best Dog & Puppy (Dog) of Breed: Takimbre Hamish (C & S Ford)
Puppy of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)


German Shepherd Dog Club of SA Inc (SA) (S)

General Specials : Dr Wolfgang Lauber SV (Germany)

Best in Show & Intermediate in Show: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Leberhine Jeronimoe A'Z (Damonte Kennels)
Open of Breed: Aust Ch Eroica Erotic Erik (J Phillis & L McIntosh)


8-Jun-2018 (Friday)

West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mr Gunnar Nymann (Denmark)   Group Specials : Mr Marian Draganescu (Romania)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)


Toogoolawah Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD)

NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)


7-Jun-2018 (Thursday)

West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mrs Susan Kealy (Ireland)   Group Specials : Ms Annella Cooper (USA)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)


3-Jun-2018 (Sunday)

Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)   Group Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)

BOB & Bitch CC: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)


Western Suburbs All Breeds Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)   Group Specials : Mrs Sue Lishman (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Gipfel City Travlla (A Scarcella)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Rimerini Dare To Dream RA TDX (L Brownhill)


Zone 2 Amenities Show (QLD)

General Specials : Mr Robert Cleland (SA)   Group Specials : Mr Robert Cleland (SA)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Sabaranburg Rasta (Judith & Irene Hayton)


Lockyer Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)   Group Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Lawine Red Baron (Mrs C A McKenzie)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)


Lockyer Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Margaret Broughton (QLD)   Group Specials : Mrs Sherry Jewell (QLD)

BOB, Best Dog & Minor of Breed: Lawine Red Baron (Mrs C A McKenzie)


2-Jun-2018 (Saturday)

Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : M E Freitas dos Santos (Brazil)   Group Specials : Mrs K Takeuchi (Japan)

BOB & Bitch CC: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)


Box Hill & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mrs Veronica Miles (VIC)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)


Hunter Region Working Dog Club (NSW) (S)

General Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)


Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)

General Specials : Miss Erin Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)


Gin Gin Show Society (QLD)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Sabaranburg Rasta (Judith & Irene Hayton)


Lockyer Valley Kennel Club (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)   Group Specials : Mr Edward Hardwicke (NSW)

NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)


1-Jun-2018 (Friday)

Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)   Group Specials : M E Freitas dos Santos (Brazil)

BOB & Bitch CC [CACIB]: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)


27-May-2018 (Sunday)

Manilla & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)   Group Specials : Mr Robert Harbin (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Scherzar Uptown Girl (Miss C Bird)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)


Werribee Barwon Canine Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Judy Horton (VIC)   Group Specials : Ms Robyn Price (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Gipfel City Travlla (A Scarcella)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Awmas Im a Gypsy Spirit (Awmas Kennels)
Baby of Breed: Karastro Stone Cold Stunner (Ms D Berghofer)
Minor of Breed: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Karastro Noble Nana (Ms D Berghofer)


Sarina Kennel Club (QLD)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Mr John Comerford (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Eroica Happy Birthday (C Williams & C Leonard)


26-May-2018 (Saturday)

Caulfield & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Michael Camac (SA)   Group Specials : Mrs Ros Bacich (NSW)

Minor in Group: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)


Esk P A & I Association (QLD)

General Specials : Mr Peter Cousins (QLD)   Group Specials : Dr Vicki Knopke (QLD)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Imagick Bianco (Ms Kay Matthews)
NEUTER BOB & NEUTER Bitch CC: Aust Ch Abbotsmoor Molly (IID) (Geraldine Myers)


Sarina Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Mr Wayne Burton (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Eroica Happy Birthday (C Williams & C Leonard)