Great Dane Show Results
The following show results have been submitted to our results system for the Great Dane (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.
24-Mar-2024 (Sunday)
Sunshine Coast Kennel Club (QLD)
General Specials : Mrs Dianne Lee (VIC) Group Specials : Ms Kerryn Harvey (SA)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Hi-Air Lockheed Martin Golden Eagle (USA) (IMP USA) (RJ & KV Whitelock)
Gladstone Kennel Club Inc (QLD)
General Specials : Ms Anne Collyer (VIC) Group Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Aust Gr Ch Riesenhaft The Chill Factor (AI) JC (Nicole Brandon)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Riesenhaft The Chill Factor (AI) JC (Nicole Brandon)
General Specials : Mrs Lyndall Black (NSW) Group Specials : Mrs Elizabeth Wells (NSW)
Baby of Breed: Bremilie Give A Little Whistle (AI) (Ms S Davies & Mrs T Dendy)
Twilight Canine Country Club Inc (A2O Show) (VIC)
General Specials : Mr Zachary Tan (WA) Group Specials : Mrs Valerie Carter (SA)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Danefred Backin Seventh Heaven (AI) (Amy Foster)
Puppy in Group: Underane Kinetic Energy At Strykerdane (AI) (Alisha Watson)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Danefred Backin Seventh Heaven (AI) (Amy Foster)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Danefred Memories Rmade O This (AI) (Frieda Clifton)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Underane Kinetic Energy At Strykerdane (AI) (Alisha Watson)
Baby of Breed: Olympasdanes Bak In Blak (Tracey Wilson)
Bunyip & District Agricultural Society Inc (VIC)
General Specials : Mr Mathew Morse (VIC) Group Specials : Ms Julie Oates (VIC)
Intermediate in Group: Aust Ch Buckersdane Man In The Mirror (AI) (Mr R & Mrs M Buckland)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Buckersdane Man In The Mirror (AI) (Mr R & Mrs M Buckland)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Danefred Living In Dream Time (AI) (Tina Wells)
Res Dog CC & Junior of Breed: Alariqus Diamond In The Sky (Rebecca Rose)
23-Mar-2024 (Saturday)
Sunshine Coast Kennel Club (QLD)
General Specials : Ms Kerryn Harvey (SA) Group Specials : Mrs Colleen Stoate (VIC)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Hi-Air Lockheed Martin Golden Eagle (USA) (IMP USA) (RJ & KV Whitelock)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Hi-Air Lockheed Martin Golden Eagle (USA) (IMP USA) (RJ & KV Whitelock)
Gladstone Kennel Club Inc (Show 1) (QLD)
General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD) Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Riesenhaft The Chill Factor (AI) JC (Nicole Brandon)
Gladstone Kennel Club Inc (Show 2) (QLD)
General Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC) Group Specials : Ms Anne Collyer (VIC)
State Bred in Group: Aust Gr Ch Riesenhaft The Chill Factor (AI) JC (Nicole Brandon)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Riesenhaft The Chill Factor (AI) JC (Nicole Brandon)
Le Fevre Kennel Club Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mr Mark Johnston (NSW) Group Specials : Mr Mark Johnston (NSW)
Intermediate in Show: Aust Ch Danefred Sonoya Mizuno (Frieda Clifton)
Intermediate in Group: Aust Ch Danefred Sonoya Mizuno (Frieda Clifton)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Danefred Sonoya Mizuno (Frieda Clifton)
Baby of Breed: Bremilie Give A Little Whistle (AI) (Ms S Davies & Mrs T Dendy)
Le Fevre Kennel Club Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Mr Jim Black (NSW) Group Specials : Mr Jim Black (NSW)
Group 2nd: Aust Ch Danefred Sonoya Mizuno (Frieda Clifton)
BOB & Bitch CC: Aust Ch Danefred Sonoya Mizuno (Frieda Clifton)
Baby of Breed: Bremilie Give A Little Whistle (AI) (Ms S Davies & Mrs T Dendy)
Twilight Canine Country Club inc (VIC)
General Specials : Mrs Valerie Carter (SA) Group Specials : Ms Tracie Edwards (SA)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Danefred Memories Rmade O This (AI) (Frieda Clifton)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Danefred Memories Rmade O This (AI) (Frieda Clifton)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Danefred Backin Seventh Heaven (AI) (Amy Foster)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Buckersdane Man In The Mirror (AI) (Mr R & Mrs M Buckland)
Baby of Breed: Olympasdanes Bak In Blak (Tracey Wilson)
West Australian Kennel Club (WA)
General Specials : Mrs Sandra McMahon (NSW) Group Specials : Mrs Sue Langford (VIC)
Baby in Group: Chieftains Supernova (Mrs M Wasley)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch TuxDanes Take A Bow (AI) (A & M Furst)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Alariqus Diamond Crown Jewel (Ms R McLean & Mr I Barclay)
Res Dog CC & Minor of Breed: Alariqus Eagles Will Fly (AI) (Mr S Baker & Ms L Pearson)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch TuxDanes Leading Lady (AI) (A & M Furst)
Baby of Breed: Chieftains Supernova (Mrs M Wasley)
Baby (Dog) of Breed: Rithpen King Of The Hway (Ash Godsell / Aimee Wasley)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch TuxDanes Cover Girl (AI) (A & M Furst)
R/UP NEUTER BOB & Res NEUTER Bitch CC: Cymroz Golden Light (Bernadine De Beaux)
22-Mar-2024 (Friday)
Sunshine Coast Kennel Club (QLD)
General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA) Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)
Group 3rd: Hi-Air Lockheed Martin Golden Eagle (USA) (IMP USA) (RJ & KV Whitelock)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Hi-Air Lockheed Martin Golden Eagle (USA) (IMP USA) (RJ & KV Whitelock)
Twilight Canine Country Club inc (VIC)
General Specials : Ms Caron Ellis (TAS) Group Specials : Ms Yvonne Meintjes (NSW)
Runner Up in Group: Aust Ch Danefred Backin Seventh Heaven (AI) (Amy Foster)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Danefred Backin Seventh Heaven (AI) (Amy Foster)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Buckersdane Man In The Mirror (AI) (Mr R & Mrs M Buckland)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Underane Kinetic Energy At Strykerdane (AI) (Alisha Watson)
Baby of Breed: Olympasdanes Bak In Blak (Tracey Wilson)
West Australian Kennel Club (WA)
General Specials : Mrs Sue Langford (VIC) Group Specials : Ms Fiona Ellis (VIC)
Baby in Group: Chieftains Supernova (Mrs M Wasley)
Minor in Group: Alariqus Eagles Will Fly (AI) (Mr S Baker & Ms L Pearson)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Alariqus Eagles Will Fly (AI) (Mr S Baker & Ms L Pearson)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch TuxDanes Leading Lady (AI) (A & M Furst)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch TuxDanes Take A Bow (AI) (A & M Furst)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Alariqus Diamond Crown Jewel (Ms R McLean & Mr I Barclay)
Baby of Breed: Chieftains Supernova (Mrs M Wasley)
Baby (Dog) of Breed: Rithpen King Of The Hway (Ash Godsell / Aimee Wasley)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch TuxDanes Cover Girl (AI) (A & M Furst)
R/UP NEUTER BOB & Res NEUTER Bitch CC: Cymroz Golden Light (Bernadine De Beaux)
17-Mar-2024 (Sunday)
General Specials : Mrs Robynne Trainor (New Zealand) Group Specials : Mrs Robynne Trainor (New Zealand)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Underane Legends Thgoldnthmask (AI) (Rhonda Harvey)
General Specials : Rev Colin Seymour (NSW) Group Specials : Mrs Lynda Brandt (NSW)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Eleganser Beloved Beech (K Loseby & A Bjornerem)
Building and Amenities All Breeds Championship Shows (WA)
General Specials : Mr Myron Arthur (NSW) Group Specials : Mr Neil Curwen (NSW)
Baby in Group: Cymroz The Admirals Daughter (MJ Wasley)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Bremilie Doesn’t Miss A Trick (AI) (A & M Furst)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch TuxDanes Take A Bow (AI) (A & M Furst)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Alariqus Diamond Crown Jewel (Ms R McLean & Mr I Barclay)
Baby of Breed: Cymroz The Admirals Daughter (MJ Wasley)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch TuxDanes Cover Girl (AI) (A & M Furst)
R/UP NEUTER BOB & Res NEUTER Bitch CC: Cymroz Golden Light (Bernadine De Beaux)
Kerang & District Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Iain Hinde (QLD) Group Specials : Mr Duncan McAllister (QLD)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Danefred Backin Seventh Heaven (AI) (Amy Foster)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Danefred Backin Seventh Heaven (AI) (Amy Foster)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Danefred Memories Rmade O This (AI) (Frieda Clifton)
General Specials : Mr Rex Lowe (TAS) Group Specials : Mrs Anne Howell (WA)
Baby of Breed: Bremilie Give A Little Whistle (AI) (Ms S Davies & Mrs T Dendy)
Pakenham District A H Society Inc (VIC)
General Specials : Mr Arthur Fry (VIC) Group Specials : Ms Pia Kirke (VIC)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Buckersdane Man In The Mirror (AI) (Mr R & Mrs M Buckland)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Buckersdane Man In The Mirror (AI) (Mr R & Mrs M Buckland)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Alariqus Diamond In The Sky (Rebecca Rose)
16-Mar-2024 (Saturday)
General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD) Group Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)
Intermediate in Show: Hi-Air Lockheed Martin Golden Eagle (USA) (IMP USA) (RJ & KV Whitelock)
Intermediate in Group: Hi-Air Lockheed Martin Golden Eagle (USA) (IMP USA) (RJ & KV Whitelock)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Hi-Air Lockheed Martin Golden Eagle (USA) (IMP USA) (RJ & KV Whitelock)
General Specials : Miss Kelly Martin (New Zealand) Group Specials : Miss Kelly Martin (New Zealand)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Underane Legends Thgoldnthmask (AI) (Rhonda Harvey)
New England Ladies Kennel Club (NSW)
General Specials : Mrs Annette Kay O'Carroll (New Zealand) Group Specials : Mrs Annette Kay O'Carroll (New Zealand)
Minor in Group: Underane Legends Thgoldnthmask (AI) (Rhonda Harvey)
Minor of Breed: Underane Legends Thgoldnthmask (AI) (Rhonda Harvey)
Building and Amenities All Breeds Championship Shows (WA)
General Specials : Mr James Camac (VIC) Group Specials : Mr James Camac (VIC)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Riesenhaft Queen Of Hearts (AI) (P & M Hickey / D Curran)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Bremilie Doesn’t Miss A Trick (AI) (A & M Furst)
Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch TuxDanes Take A Bow (AI) (A & M Furst)
Baby of Breed: Rithpen King Of The Hway (Ash Godsell / Aimee Wasley)
Baby (Bitch) of Breed: Chieftains Supernova (Mrs M Wasley)
Junior of Breed: Alariqus Diamond Crown Jewel (Ms R McLean & Mr I Barclay)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch TuxDanes Cover Girl (AI) (A & M Furst)
R/UP NEUTER BOB & Res NEUTER Bitch CC: Cymroz Golden Light (Bernadine De Beaux)
Cohuna & District Kennel Club (AM Show) (VIC)
General Specials : Mr Duncan McAllister (QLD) Group Specials : Mr Iain Hinde (QLD)
Group 4th: Aust Ch Danefred Backin Seventh Heaven (AI) (Amy Foster)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Danefred Backin Seventh Heaven (AI) (Amy Foster)
Cohuna A P & H Society Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Mr Graham Cruse (NSW) Group Specials : Mr Peter Martin (SA)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Danefred Backin Seventh Heaven (AI) (Amy Foster)
SA Poultry & Kennel Club (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW) Group Specials : Mrs Lynn Spargo (WA)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Danefred Sonoya Mizuno (Frieda Clifton)
Baby of Breed: Bremilie Give A Little Whistle (AI) (Ms S Davies & Mrs T Dendy)
SA Poultry & Kennel Club (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Sue Bownds (NSW) Group Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)
Intermediate in Group: Aust Ch Danefred Sonoya Mizuno (Frieda Clifton)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Danefred Sonoya Mizuno (Frieda Clifton)
Baby of Breed: Bremilie Give A Little Whistle (AI) (Ms S Davies & Mrs T Dendy)
Tumbarumba P A & H Society Inc (NSW)
General Specials : Ms Elizabeth Hindley (ACT) Group Specials : Ms Elizabeth Hindley (ACT)
Runner Up NEUTER in Show: Aust Ch Tigabrook Drogheda (Kirstin Milthorpe)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Tigabrook Drogheda (Kirstin Milthorpe)
Baby of Breed: Danedreamer Kingdom Of Darknes (Kirstin Milthorpe)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Tigabrook Drogheda (Kirstin Milthorpe)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Danedreamer Kingdom Of Darknes (Kirstin Milthorpe)
15-Mar-2024 (Friday)
General Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand) Group Specials : Mr Chris Graham (New Zealand)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Underane Legends Thgoldnthmask (AI) (Rhonda Harvey)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Underane Legends Wild West (AI) (Rhonda Harvey)
New England Ladies Kennel Club (NSW)
General Specials : Mr Chris Graham (New Zealand) Group Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Underane Legends Wild West (AI) (Rhonda Harvey)
Minor of Breed: Underane Legends Thgoldnthmask (AI) (Rhonda Harvey)
Building and Amenities All Breeds Championship Show (WA)
General Specials : Mrs Diana Fenton (NSW) Group Specials : Mrs Sue J Mallia (WA)
Group 2nd: Aust Ch Riesenhaft Queen Of Hearts (AI) (P & M Hickey / D Curran)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Riesenhaft Queen Of Hearts (AI) (P & M Hickey / D Curran)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Alariqus Diamond Crown Jewel (Ms R McLean & Mr I Barclay)
Dog CC & Minor of Breed: Alariqus Enterprise Tiberius (AI) (Dianne Richards)
Res Dog CC: Alariqus Eagles Will Fly (AI) (Mr S Baker & Ms L Pearson)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Cymroz Golden Light (Bernadine De Beaux)
R/UP NEUTER BOB & Res NEUTER Bitch CC: Aust Ch Alariqus Cher I Got You Babe (Mrs D Richards)
Cohuna & District Kennel Club (VIC)
General Specials : Mr Peter Martin (SA) Group Specials : Mr Graham Cruse (NSW)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Danefred Backin Seventh Heaven (AI) (Amy Foster)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Danefred Memories Rmade O This (AI) (Frieda Clifton)
11-Mar-2024 (Monday)
Warragul & District Kennel & Obedience Club Inc (AM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD) Group Specials : Mrs Karen Taylor (VIC)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Buckersdane Man In The Mirror (AI) (Mr R & Mrs M Buckland)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Underane Kinetic Energy At Strykerdane (AI) (Alisha Watson)
Warragul & District Kennel & Obedience Club Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Mr Daniel Aitchison (TAS) Group Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)
Group 3rd: Aust Ch Buckersdane Man In The Mirror (AI) (Mr R & Mrs M Buckland)
Puppy in Group: Underane Kinetic Energy At Strykerdane (AI) (Alisha Watson)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Buckersdane Man In The Mirror (AI) (Mr R & Mrs M Buckland)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Underane Kinetic Energy At Strykerdane (AI) (Alisha Watson)
10-Mar-2024 (Sunday)
Lithgow & District Kennel Club (NSW)
General Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW) Group Specials : Mrs Susan Ikin (NSW)
Baby of Breed: Ashadanois Petronella (AI) (Ms S Holland & Mr R Powell)
9-Mar-2024 (Saturday)
General Specials : Mr Anton Weil (QLD) Group Specials : Mr Anton Weil (QLD)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Ch Eleganser Eternal Eccentric (Meg Gardner)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Eleganser Eternal Eccentric (Meg Gardner)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Eleganser Eternal Eccentric (Meg Gardner)
General Specials : Mrs Helen Weil (QLD) Group Specials : Mrs Helen Weil (QLD)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Ch Eleganser Eternal Eccentric (Meg Gardner)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Eleganser Eternal Eccentric (Meg Gardner)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Eleganser Eternal Eccentric (Meg Gardner)
General Specials : Mrs Janelle Mannell (QLD) Group Specials : Mr Steve Yiannou (QLD)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Hi-Air Lockheed Martin Golden Eagle (USA) (IMP USA) (RJ & KV Whitelock)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Hi-Air Lockheed Martin Golden Eagle (USA) (IMP USA) (RJ & KV Whitelock)
3-Mar-2024 (Sunday)
Casino & District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mr James Camac (VIC) Group Specials : Mr Darren Bowey (VIC)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Riesenhaft The Chill Factor (AI) JC (Nicole Brandon)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Underane Just Jazz (AI) (Nicole Brandon)
Australian Cattle Dog Club of SA Inc All Breeds (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW) Group Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Danefred Sonoya Mizuno (Frieda Clifton)
Australian Cattle Dog Club of SA Inc All Breeds (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Joanne Heard (SA) Group Specials : Mrs Lyn McArthur (SA)
Group 3rd: Aust Ch Danefred Sonoya Mizuno (Frieda Clifton)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Danefred Sonoya Mizuno (Frieda Clifton)
General Specials : Mr Zhida Duan (China) Group Specials : Noppadon Chittiwan (Phillipines)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Aust Ch TuxDanes Take A Bow (AI) (A & M Furst)
Runner Up NEUTER in Group: Cymroz Golden Light (Bernadine De Beaux)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch TuxDanes Take A Bow (AI) (A & M Furst)
R/UP BOB, Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch TuxDanes Leading Lady (AI) (A & M Furst)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bremilie Doesn’t Miss A Trick (AI) (A & M Furst)
Baby of Breed: Cymroz The Admirals Daughter (MJ Wasley)
Baby (Dog) of Breed: Rithpen King Of The Hway (Ash Godsell / Aimee Wasley)
Minor of Breed: Alariqus Enter The Dragon (AI) (Mrs M Wilyman)
Junior of Breed: Alariqus Diamond Heart Of Fire (Ms G E Hoeksema)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Cymroz Golden Light (Bernadine De Beaux)
R/UP NEUTER BOB & Res NEUTER Bitch CC: Aust Neut Ch TuxDanes Cover Girl (AI) (A & M Furst)
Children's Cancer Charity Dog Club (NSW)
General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD) Group Specials : Mrs Jennifer Watt (QLD)
Baby in Group: Ashadanois Petronella (AI) (Ms S Holland & Mr R Powell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chelshar Everybodys Talking (AI) (Sharyn Wright)
Baby of Breed: Ashadanois Petronella (AI) (Ms S Holland & Mr R Powell)
2-Mar-2024 (Saturday)
Casino & District Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mr James Camac (VIC) Group Specials : Mr Darren Bowey (VIC)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Riesenhaft The Chill Factor (AI) JC (Nicole Brandon)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Underane Just Jazz (AI) (Nicole Brandon)
Robertson Agricultural Society Inc (NSW)
General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW) Group Specials : Ms Debra Howell (NSW)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bocsavil Oils Aint Oils (AI) (M Stubbs)
Western Classic - Royal Canin Classic (Show 2) (WA)
General Specials : Ms H Glendinning (Canada) Group Specials : Mr Zhida Duan (China)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch TuxDanes Cover Girl (AI) (A & M Furst)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bremilie Doesn’t Miss A Trick (AI) (A & M Furst)
Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch TuxDanes Take A Bow (AI) (A & M Furst)
Res Dog CC & Minor of Breed: Alariqus Eagles Will Fly (AI) (Mr S Baker & Ms L Pearson)
Baby of Breed: Cymroz The Admirals Daughter (MJ Wasley)
Baby (Dog) of Breed: Rithpen King Of The Hway (Ash Godsell / Aimee Wasley)
Minor (Bitch) of Breed: Alariqus Enter The Dragon (AI) (Mrs M Wilyman)
Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch TuxDanes Leading Lady (AI) (A & M Furst)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch TuxDanes Cover Girl (AI) (A & M Furst)
R/UP NEUTER BOB & Res NEUTER Bitch CC: Cymroz Golden Light (Bernadine De Beaux)
General Specials : Mrs Kerin Hutchings (SA) Group Specials : Mrs Kerin Hutchings (SA)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Ch Eleganser Eternal Eccentric (Meg Gardner)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Eleganser Eternal Eccentric (Meg Gardner)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Eleganser Eternal Eccentric (Meg Gardner)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Ch Eleganser Eternal Eccentric (Meg Gardner)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Eleganser Eternal Eccentric (Meg Gardner)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Eleganser Eternal Eccentric (Meg Gardner)
Children's Cancer Charity Dog Club (NSW)
General Specials : Ms Jeanette Lees (VIC) Group Specials : Mr Lance Wright (QLD)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chelshar Everybodys Talking (AI) (Sharyn Wright)
1-Mar-2024 (Friday)
Western Classic - Dogs West Classic (Show 1) (WA)
General Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines) Group Specials : Park Sungchul (Korea)
Runner Up NEUTER in Group: Cymroz Golden Light (Bernadine De Beaux)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch TuxDanes Take A Bow (AI) (A & M Furst)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Riesenhaft Queen Of Hearts (AI) (P & M Hickey / D Curran)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Alariqus Conquer The World (Mrs D Turner)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Alariqus Enter The Dragon (AI) (Mrs M Wilyman)
Baby of Breed: Rithpen King Of The Hway (Ash Godsell / Aimee Wasley)
Baby (Bitch) of Breed: Cymroz The Admirals Daughter (MJ Wasley)
Minor of Breed: Alariqus Eagles Will Fly (AI) (Mr S Baker & Ms L Pearson)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Cymroz Golden Light (Bernadine De Beaux)
Veteran SweepStakes - 3rd Place: Aust Neut Ch Alariqus Angel Of Harlem (AI) (Ms G E Hoeksema)
Goulburn A P & H Society Inc (NSW)
General Specials : Mrs Caroline Yate (NSW) Group Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)
Runner Up in Group: Aust Ch Bocsavil Oils Aint Oils (AI) (M Stubbs)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bocsavil Oils Aint Oils (AI) (M Stubbs)
25-Feb-2024 (Sunday)
Royal National Capital Agricultural Society (Canberra Royal) (ACT)
General Specials : Mr Paul Lawless (Ireland) Group Specials : Mr Paul Lawless (Ireland)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bocsavil Oils Aint Oils (AI) (M Stubbs)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Danefred Backin Seventh Heaven (AI) (Amy Foster)
Naracoorte Kennel Club Inc (SA)
General Specials : Mr John Lewington (SA) Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Saphiredanes Hugo Stargazer (Dee Heffernan)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Danefred Another Slice O’ Heaven (Dee Heffernan)
Baby of Breed: Olympasdanes Diamond Nthe Ring (Tracey Wilson)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Saphiredanes Hugo Stargazer (Dee Heffernan)
Sovereign City Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Coombs (VIC) Group Specials : Ms Fiona Ellis (VIC)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Alariqus Diamond In The Sky (Rebecca Rose)
Liverpool & District All Breeds Kennel Club Inc (NSW)
General Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD) Group Specials : Ms Ashleigh Donaldson-Rogers (New Zealand)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chelshar Everybodys Talking (AI) (Sharyn Wright)
Berwick & District A & P Society Inc (VIC)
General Specials : Mr Theo Horchner (VIC) Group Specials : Ms Annette Alexander (VIC)
Puppy in Group: Underane Kinetic Energy At Strykerdane (AI) (Alisha Watson)
Intermediate in Group: Aust Ch Buckersdane Man In The Mirror (AI) (Mr R & Mrs M Buckland)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Underane Kinetic Energy At Strykerdane (AI) (Alisha Watson)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Buckersdane Man In The Mirror (AI) (Mr R & Mrs M Buckland)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Borhunter Amongst The Stars (Miss R Halls)
RNCAS Royal Canberra - Group 7 Specialty (ACT) (S)
General Specials : Ms Pamela Campbell (WA)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bocsavil Oils Aint Oils (AI) (M Stubbs)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Danefred Backin Seventh Heaven (AI) (Amy Foster)
24-Feb-2024 (Saturday)
General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC) Group Specials : Mrs Colleen Stoate (VIC)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch TuxDanes Take A Bow (AI) (A & M Furst)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch TuxDanes Leading Lady (AI) (A & M Furst)
Res Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Alariqus Enterprise Tiberius (AI) (Dianne Richards)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Alariqus Enter The Dragon (AI) (Mrs M Wilyman)
Baby of Breed: Rithpen King Of The Hway (Ash Godsell / Aimee Wasley)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch TuxDanes Cover Girl (AI) (A & M Furst)
R/UP NEUTER BOB & Res NEUTER Bitch CC: Aust Ch Alariqus Cher I Got You Babe (Mrs D Richards)
Naracoorte Kennel Club Inc (PM Show) (SA)
General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA) Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Saphiredanes Hugo Stargazer (Dee Heffernan)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Danefred Another Slice O’ Heaven (Dee Heffernan)
Baby of Breed: Olympasdanes Diamond Nthe Ring (Tracey Wilson)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Saphiredanes Hugo Stargazer (Dee Heffernan)
Naracoorte Kennel Club Inc (AM Show) (SA)
General Specials : Mrs Jean Butterfield (SA) Group Specials : Mr John Lewington (SA)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Saphiredanes Hugo Stargazer (Dee Heffernan)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Danefred Another Slice O’ Heaven (Dee Heffernan)
Baby of Breed: Olympasdanes Bak In Blak (Tracey Wilson)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Saphiredanes Hugo Stargazer (Dee Heffernan)
Rochester A & P Society Inc (VIC)
General Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC) Group Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Ondane Just Wild About Harry (AI) (K M Ward)
Aust Bred in Group: Ondane Soldier of Fortune (K M Ward)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ondane Just Wild About Harry (AI) (K M Ward)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Ondane Soldier of Fortune (K M Ward)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Ondane Tiger Lily (Ms K Ward)
Central Gippsland Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC) Group Specials : Mr Keith Brown (New Zealand)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Annador Like It Like That (AI) (Mrs D & Ms A Alexander)
Puppy in Group: Borhunter Amongst The Stars (Miss R Halls)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Annador Like It Like That (AI) (Mrs D & Ms A Alexander)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Borhunter Amongst The Stars (Miss R Halls)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Underane Kinetic Energy At Strykerdane (AI) (Alisha Watson)
Junior of Breed: Alariqus Diamond In The Sky (Rebecca Rose)
Liverpool & District All Breeds Kennel Club Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Mr Rick Berwick (WA) Group Specials : Miss Lauren Schwerdt (SA)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Chelshar Everybodys Talking (AI) (Sharyn Wright)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chelshar Everybodys Talking (AI) (Sharyn Wright)
Liverpool & District All Breeds Kennel Club Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD) Group Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)
Aust Bred in Group: Aust Ch Chelshar Everybodys Talking (AI) (Sharyn Wright)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chelshar Everybodys Talking (AI) (Sharyn Wright)
23-Feb-2024 (Friday)
General Specials : Mrs Heather Morrison (TAS) Group Specials : Miss Tracey Walker (TAS)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch TuxDanes Cover Girl (AI) (A & M Furst)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Alariqus Conquer The World (Mrs D Turner)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Alariqus Enter The Dragon (AI) (Mrs M Wilyman)
Res Dog CC: Aust Ch TuxDanes Take A Bow (AI) (A & M Furst)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch TuxDanes Leading Lady (AI) (A & M Furst)
Baby of Breed: Rithpen King Of The Hway (Ash Godsell / Aimee Wasley)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch TuxDanes Cover Girl (AI) (A & M Furst)
Cessnock & District Agricultural Society Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Mr John Sheppard (NSW) Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Underane Legends Thgoldnthmask (AI) (Rhonda Harvey)
Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Underane Legends Wild West (AI) (Rhonda Harvey)
Cessnock & District Agricultural Society Inc (PM Show) (NSW)
General Specials : Mr Don Mahoney (NSW) Group Specials : Mr Myron Arthur (NSW)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Underane Legends Wild West (AI) (Rhonda Harvey)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Underane Legends Thgoldnthmask (AI) (Rhonda Harvey)
Naracoorte Kennel Club Inc (SA)
General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA) Group Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Danefred Another Slice O’ Heaven (Dee Heffernan)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Saphiredanes Hugo Stargazer (Dee Heffernan)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Danefred Another Slice O’ Heaven (Dee Heffernan)
Baby of Breed: Olympasdanes Bak In Blak (Tracey Wilson)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Saphiredanes Hugo Stargazer (Dee Heffernan)
Central Gippsland Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Keith Brown (New Zealand) Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)
Puppy in Group: Underane Kinetic Energy At Strykerdane (AI) (Alisha Watson)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Buckersdane Man In The Mirror (AI) (Mr R & Mrs M Buckland)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Underane Kinetic Energy At Strykerdane (AI) (Alisha Watson)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Borhunter Amongst The Stars (Miss R Halls)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Buckersdane Yabba Dabba Doo (Mr R & Mrs M Buckland)
18-Feb-2024 (Sunday)
Canine Amenities Club of Victoria Inc (VIC)
General Specials : Ms Anne Collyer (VIC) Group Specials : Mr Stewart Budd (VIC)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Buckersdane Man In The Mirror (AI) (Mr R & Mrs M Buckland)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Underane Kinetic Energy At Strykerdane (AI) (Alisha Watson)
Res Dog CC & Junior of Breed: Alariqus Diamond In The Sky (Rebecca Rose)
Albany All Breeds Dog Club (WA)
General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW) Group Specials : Mr Simon Mills (NSW)
Baby in Group: Rithpen Never A BlondeBomb (AI) (Dr Judi Moore)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Tigabrook Lady Madonna (Penny Slebos)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Alariqus Diamond Polar Star (Paul & Judy Exton)
Baby of Breed: Rithpen Never A BlondeBomb (AI) (Dr Judi Moore)
Baby (Dog) of Breed: Nevernever Ride N Solo Again (AI) (Dr Judi Moore)
17-Feb-2024 (Saturday)
Sunshine Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mrs Joyce Sullivan (SA) Group Specials : Mrs Christina Rafton (NSW)
Open in Group: Aust Sup Ch Ondane Just Wild About Harry (AI) (K M Ward)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ondane Just Wild About Harry (AI) (K M Ward)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Ondane Tiger Lily (Ms K Ward)
Baby of Breed: Rithpen One Way Or Another (AI) (Mrs A Parry & Mrs P Davis)
Puppy of Breed: Borhunter Amongst The Stars (Miss R Halls)
Junior of Breed: Alariqus Diamond In The Sky (Rebecca Rose)
Aust Bred of Breed: Ondane Soldier of Fortune (K M Ward)
General Specials : Mr Iain Hinde (QLD) Group Specials : Mr Iain Hinde (QLD)
Intermediate in Group: Hi-Air Lockheed Martin Golden Eagle (USA) (IMP USA) (RJ & KV Whitelock)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Hi-Air Lockheed Martin Golden Eagle (USA) (IMP USA) (RJ & KV Whitelock)
General Specials : Mr Christopher Moore (VIC) Group Specials : Mr Christopher Moore (VIC)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bocsavil Oils Aint Oils (AI) (M Stubbs)
Hunter River A & H Association Ltd (NSW)
General Specials : Ms Rosemary Duffy (NSW) Group Specials : Miss Nicole Lane (NSW)
Minor in Group: Underane Legends Thgoldnthmask (AI) (Rhonda Harvey)
Puppy in Group: Underane Legends Wild West (AI) (Rhonda Harvey)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Underane Legends Thgoldnthmask (AI) (Rhonda Harvey)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Underane Legends Wild West (AI) (Rhonda Harvey)
Albany All Breeds Dog Club (WA)
General Specials : Mr Simon Mills (NSW) Group Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)
Runner Up in Group: Tigabrook Lady Madonna (Penny Slebos)
Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch TuxDanes Cover Girl (AI) (A & M Furst)
Junior in Group: Alariqus Diamond Polar Star (Paul & Judy Exton)
Aust Bred in Group: Aust Ch Bremilie Doesn’t Miss A Trick (AI) (A & M Furst)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Tigabrook Lady Madonna (Penny Slebos)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bremilie Doesn’t Miss A Trick (AI) (A & M Furst)
Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch TuxDanes Take A Bow (AI) (A & M Furst)
Res Dog CC & Junior of Breed: Alariqus Diamond Polar Star (Paul & Judy Exton)
Baby of Breed: Rithpen King Of The Hway (Ash Godsell / Aimee Wasley)
Baby (Bitch) of Breed: Rithpen Never A BlondeBomb (AI) (Dr Judi Moore)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch TuxDanes Cover Girl (AI) (A & M Furst)
11-Feb-2024 (Sunday)
Bunbury & Districts Dog Club Inc (WA)
General Specials : Ms Eva Fekete (WA) Group Specials : Ms Eva Fekete (WA)
Minor in Show: Alariqus Eternal Sunshine(AI) (J Tierney)
Minor in Group: Alariqus Eternal Sunshine(AI) (J Tierney)
BOB, Best Bitch & Minor of Breed: Alariqus Eternal Sunshine(AI) (J Tierney)
Tuggerah Lakes Kennel & Obed Club Inc (NSW)
General Specials : Mrs Amanda Everson (QLD) Group Specials : Ms Jodi Fraser (TAS)
Minor in Group: Underane Legends Thgoldnthmask (AI) (Rhonda Harvey)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Underane Legends Thgoldnthmask (AI) (Rhonda Harvey)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Underane Legends Wild West (AI) (Rhonda Harvey)
10-Feb-2024 (Saturday)
General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD) Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)
Intermediate in Show: Hi-Air Lockheed Martin Golden Eagle (USA) (IMP USA) (RJ & KV Whitelock)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Hi-Air Lockheed Martin Golden Eagle (USA) (IMP USA) (RJ & KV Whitelock)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Hi-Air Lockheed Martin Golden Eagle (USA) (IMP USA) (RJ & KV Whitelock)
Lyndhurst Canine Country Club (VIC)
General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW) Group Specials : Ms Diane Boyle (VIC)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Danefred Sonoya Mizuno (Frieda Clifton)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Borhunter Amongst The Stars (Miss R Halls)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Underane Kinetic Energy At Strykerdane (AI) (Alisha Watson)
Tuggerah Lakes Kennel & Obed Club Inc (AM Show) (NSW)
General Specials : Miss Natasha Ryan (WA) Group Specials : Ms Stacy Guilfoyle (QLD)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Underane Ishara (AI) (Sheree Lindeman)
Crookwell A P & H A Society (NSW)
General Specials : Mr Jim Black (NSW) Group Specials : Mrs Lyndall Black (NSW)
Intermediate in Group: Aust Ch Bocsavil Oils Aint Oils (AI) (M Stubbs)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bocsavil Oils Aint Oils (AI) (M Stubbs)
4-Feb-2024 (Sunday)
Wollongong & District Kennel Club (NSW)
General Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA) Group Specials : Mrs Justine Blyth (TAS)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Danefred Sonoya Mizuno (Frieda Clifton)
Dogs NSW Illawarra & South Eastern Region (NSW)
General Specials : Mr J Wu (China) Group Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Danefred Sonoya Mizuno (Frieda Clifton)
General Specials : Mrs Jeni Sach (WA) Group Specials : Ms Jenny Sayers (WA)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Borhunter I Am Legend (Ms Justine Boreham & Mrs G Robinson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Alariqus Diamond Crown Jewel (Ms R McLean & Mr I Barclay)
Res Dog CC & Minor of Breed: Alariqus Eagles Will Fly (AI) (Mr S Baker & Ms L Pearson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Borhunter About Damn Time (Ms J Boreham & Ms G Robinson)
Baby of Breed: Nevernever Ride N Solo Again (AI) (Dr Judi Moore)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Cymroz Golden Light (Bernadine De Beaux)
3-Feb-2024 (Saturday)
Wollongong & District Kennel Club (NSW)
General Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS) Group Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Danefred Sonoya Mizuno (Frieda Clifton)
Dogs NSW Illawarra & South Eastern Region (NSW)
General Specials : Mrs Dianne Lee (VIC) Group Specials : Mr J Wu (China)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Danefred Sonoya Mizuno (Frieda Clifton)
Darwin Ladies Kennel Club Inc (NT)
General Specials : Mr Chris Woodrow (Qld) Group Specials : Mr Chris Woodrow (Qld)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Ch Eleganser Eternal Eccentric (Meg Gardner)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Eleganser Eternal Eccentric (Meg Gardner)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Eleganser Eternal Eccentric (Meg Gardner)
General Specials : Mrs Stephanie Rickard (VIC) Group Specials : Ms Robynne Spencer (VIC)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Annador Like It Like That (AI) (Mrs D & Ms A Alexander)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Underane Kinetic Energy At Strykerdane (AI) (Alisha Watson)
Res Dog CC & Junior of Breed: Alariqus Diamond In The Sky (Rebecca Rose)
Minor of Breed: Underane Last Draw (AI) (Ms R Harvey)
Aust Bred of Breed: Ondane Soldier of Fortune (K M Ward)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Ondane Tiger Lily (Ms K Ward)
General Specials : Mrs Susan Shrigley (WA) Group Specials : Mrs Lynn Spargo (WA)
Puppy in Group: Borhunter About Damn Time (Ms J Boreham & Ms G Robinson)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Borhunter I Am Legend (Ms Justine Boreham & Mrs G Robinson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Riesenhaft Queen Of Hearts (AI) (P & M Hickey / D Curran)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Borhunter About Damn Time (Ms J Boreham & Ms G Robinson)
Baby of Breed: Nevernever Ride N Solo Again (AI) (Dr Judi Moore)
Minor of Breed: Alariqus Eagles Will Fly (AI) (Mr S Baker & Ms L Pearson)
Junior (Bitch) of Breed: Alariqus Diamond Crown Jewel (Ms R McLean & Mr I Barclay)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Cymroz Golden Light (Bernadine De Beaux)
2-Feb-2024 (Friday)
Wollongong & District Kennel Club (NSW)
General Specials : Miss Edwina Thomas (NSW) Group Specials : Ms Judith Oliver (VIC)
Best in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Danefred Sonoya Mizuno (Frieda Clifton)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Danefred Sonoya Mizuno (Frieda Clifton)
Dogs NSW Illawarra & South Eastern Region (NSW)
General Specials : Mrs Justine Blyth (TAS) Group Specials : Mrs Dianne Lee (VIC)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Danefred Sonoya Mizuno (Frieda Clifton)
28-Jan-2024 (Sunday)
General Specials : Ms Jenny Sayers (WA) Group Specials : Ms Eva Fekete (WA)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bocsavil Oils Aint Oils (AI) (M Stubbs)
General Specials : Miss Beverley Daines (NSW) Group Specials : Mrs Coral Gray (WA)
Puppy in Group: Borhunter About Damn Time (Ms J Boreham & Ms G Robinson)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Tigabrook Lady Madonna (Penny Slebos)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Borhunter About Damn Time (Ms J Boreham & Ms G Robinson)
Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Alariqus Diamond Polar Star (Paul & Judy Exton)
Minor of Breed: Alariqus Enter The Dragon (AI) (Mrs M Wilyman)
Junior (Bitch) of Breed: Alariqus Diamond Heart Of Fire (Ms G E Hoeksema)
State Bred of Breed: Aust Ch Alariqus Copperhead Road (Mrs M Wilyman)
General Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC) Group Specials : Ms Cheryl Wright (VIC)
Aust Bred in Group: Aust Ch Danefred Sonoya Mizuno (Frieda Clifton)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Annador Like It Like That (AI) (Mrs D & Ms A Alexander)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Danefred Sonoya Mizuno (Frieda Clifton)
Res Bitch CC: Ondane Tiger Lily (Ms K Ward)
Dogs ACT (PM - Group 7 Show) (ACT) (S)
General Specials : Mrs Olga Meyer (WA)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bocsavil Oils Aint Oils (AI) (M Stubbs)
27-Jan-2024 (Saturday)
General Specials : Mr Bob Lott (SA) Group Specials : Mr Eric Soti (SA)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bocsavil Oils Aint Oils (AI) (M Stubbs)
General Specials : Mrs Joanne Heard (SA) Group Specials : Mrs Tracie Buckley (NSW)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Riesenhaft Queen Of Hearts (AI) (P & M Hickey / D Curran)
Minor in Group: Alariqus Enter The Dragon (AI) (Mrs M Wilyman)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Riesenhaft Queen Of Hearts (AI) (P & M Hickey / D Curran)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Alariqus Enter The Dragon (AI) (Mrs M Wilyman)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Alariqus Copperhead Road (Mrs M Wilyman)
Minor (Dog) of Breed: Alariqus Excalibur Of Avalon(AI) (Ms G E Hoeksema)
Junior of Breed: Alariqus Diamond Of The North (N McNerney)
Dogs NSW Library & Archives Committee (NSW)
General Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW) Group Specials : Mrs Toni Comerford (NSW)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Chelshar Everybodys Talking (AI) (Sharyn Wright)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chelshar Everybodys Talking (AI) (Sharyn Wright)
Australia Day International Dog Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Kikuhiko Kashiwagi (Japan) Group Specials : Mrs Haruko Mizukoshi (Japan)
Minor of Breed: Underane Last Draw (AI) (Ms R Harvey)
Aust Bred of Breed: Ondane Tiger Lily (Ms K Ward)
Dogs ACT (PM - Group 7 Show) (ACT) (S)
General Specials : Mr Bob Lott (SA)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bocsavil Oils Aint Oils (AI) (M Stubbs)
26-Jan-2024 (Friday)
General Specials : Ms Kerry King (SA) Group Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bocsavil Oils Aint Oils (AI) (M Stubbs)
General Specials : Ms Donna Morris (NSW) Group Specials : Ms Donna Morris (NSW)
Intermediate in Group: Aust Ch Riesenhaft A Knights KIss (AI) (Philip & Michelle Hickey)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Riesenhaft A Knights KIss (AI) (Philip & Michelle Hickey)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Riesenhaft The Chill Factor (AI) JC (Nicole Brandon)
Res Bitch CC: Aust Ch Underane Just Jazz (AI) (Nicole Brandon)
General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW) Group Specials : Miss Beverley Daines (NSW)
Minor in Group: Alariqus Enter The Dragon (AI) (Mrs M Wilyman)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Riesenhaft Queen Of Hearts (AI) (P & M Hickey / D Curran)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch TuxDanes Leading Lady (AI) (A & M Furst)
Dog CC & State Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Alariqus Copperhead Road (Mrs M Wilyman)
Res Dog CC: Aust Ch TuxDanes Take A Bow (AI) (A & M Furst)
Minor of Breed: Alariqus Enter The Dragon (AI) (Mrs M Wilyman)
Minor (Dog) of Breed: Alariqus Eagles Will Fly (AI) (Mr S Baker & Ms L Pearson)
Junior of Breed: Alariqus Diamond Crown Jewel (Ms R McLean & Mr I Barclay)
Junior (Dog) of Breed: Alariqus Diamond Polar Star (Paul & Judy Exton)
Intermediate of Breed: Tigabrook Lady Madonna (Penny Slebos)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch TuxDanes Cover Girl (AI) (A & M Furst)
Australia Day International Dog Club Inc (VIC)
General Specials : Ms Carrie Paine (NSW) Group Specials : Mrs Debbie Hull (New Zealand)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Buckersdane Man In The Mirror (AI) (Mr R & Mrs M Buckland)
Bitch CC & Puppy of Breed: Underane Kinetic Energy At Strykerdane (AI) (Alisha Watson)
Dogs ACT (PM - Group 7 Show) (ACT)
General Specials : Ms Kerry King (SA) Group Specials : Ms Kerry King (SA)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bocsavil Oils Aint Oils (AI) (M Stubbs)
21-Jan-2024 (Sunday)
Lang Lang PA&H Association Inc (VIC)
General Specials : Mrs Lyn Watson (VIC) Group Specials : Mr Christopher Moore (VIC)
Best in Show 1st: Aust Ch Buckersdane Man In The Mirror (AI) (Mr R & Mrs M Buckland)
Group 1st: Aust Ch Buckersdane Man In The Mirror (AI) (Mr R & Mrs M Buckland)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Buckersdane Man In The Mirror (AI) (Mr R & Mrs M Buckland)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Underane Kinetic Energy At Strykerdane (AI) (Alisha Watson)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Underane Kinetic Energy At Strykerdane (AI) (Alisha Watson)
20-Jan-2024 (Saturday)
Lang Lang PA&H Association Inc (VIC)
General Specials : Ms Jeanette Lees (VIC) Group Specials : Mrs Lyn King (VIC)
Puppy in Show: Underane Kinetic Energy At Strykerdane (AI) (Alisha Watson)
Puppy in Group: Underane Kinetic Energy At Strykerdane (AI) (Alisha Watson)
Intermediate in Group: Aust Ch Buckersdane Man In The Mirror (AI) (Mr R & Mrs M Buckland)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Buckersdane Man In The Mirror (AI) (Mr R & Mrs M Buckland)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Underane Kinetic Energy At Strykerdane (AI) (Alisha Watson)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Borhunter Amongst The Stars (Miss R Halls)
Junior of Breed: Alariqus Diamond In The Sky (Rebecca Rose)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Danefred Black Peppa (Mrs B Bruce)
14-Jan-2024 (Sunday)
Bass Valley Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mr Geoffrey Maudlen (SA) Group Specials : Mrs Joanne Rasche (SA)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Annador Like It Like That (AI) (Mrs D & Ms A Alexander)
R/UP BOB & Puppy of Breed: Borhunter Amongst The Stars (Miss R Halls)
Junior of Breed: Alariqus Diamond In The Sky (Rebecca Rose)
13-Jan-2024 (Saturday)
Cranbourne Dog Club (AM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Joanne Rasche (SA) Group Specials : Ms Tania Huitema (SA)
Puppy in Group: Underane Kinetic Energy At Strykerdane (AI) (Alisha Watson)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Buckersdane Man In The Mirror (AI) (Mr R & Mrs M Buckland)
Puppy of Breed: Underane Kinetic Energy At Strykerdane (AI) (Alisha Watson)
Junior of Breed: Alariqus Diamond In The Sky (Rebecca Rose)
Open (Dog) of Breed: Ondane Soldier of Fortune (K M Ward)
Cranbourne Dog Club (PM Show) (VIC)
General Specials : Ms Monica McCaffery (SA) Group Specials : Mrs Sheryle Pike (SA)
Puppy in Group: Underane Kinetic Energy At Strykerdane (AI) (Alisha Watson)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Buckersdane Yabba Dabba Doo (Mr R & Mrs M Buckland)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Underane Kinetic Energy At Strykerdane (AI) (Alisha Watson)
Dog CC: Aust Ch Annador Like It Like That (AI) (Mrs D & Ms A Alexander)
Res Dog CC: Ondane Wild Card (K M Ward)
Puppy (Dog) of Breed: Borhunter Amongst The Stars (Miss R Halls)
Intermediate (Bitch) of Breed: Ondane Tiger Lily (Ms K Ward)
Open of Breed: Ondane Soldier of Fortune (K M Ward)
7-Jan-2024 (Sunday)
Bass Valley Kennel Club Inc (VIC)
General Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD) Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Annador Like It Like That (AI) (Mrs D & Ms A Alexander)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Danefred Living In Dream Time (AI) (Tina Wells)
6-Jan-2024 (Saturday)
South Eastern Kennel Club Inc (AM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Kerin Hutchings (SA) Group Specials : Mr Nathan McGreevy (QLD)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Buckersdane Yabba Dabba Doo (Mr R & Mrs M Buckland)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Buckersdane Man In The Mirror (AI) (Mr R & Mrs M Buckland)
Res Dog CC & Open of Breed: Ondane Soldier of Fortune (K M Ward)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Underane Kinetic Energy At Strykerdane (AI) (Alisha Watson)
South Eastern Kennel Club Inc (PM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Benita Mangin (QLD) Group Specials : Mr William Smith (QLD)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Buckersdane Man In The Mirror (AI) (Mr R & Mrs M Buckland)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Underane Kinetic Energy At Strykerdane (AI) (Alisha Watson)
Res Bitch CC: Buckersdane Yabba Dabba Doo (Mr R & Mrs M Buckland)
Intermediate (Bitch) of Breed: Ondane Tiger Lily (Ms K Ward)
Open of Breed: Ondane Soldier of Fortune (K M Ward)
1-Jan-2024 (Monday)
Dogs Victoria New Years Eve Committee (VIC)
General Specials : Mrs Lee Parker (VIC) Group Specials : Mrs Lee Parker (VIC)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Ondane Just Wild About Harry (AI) (K M Ward)Intermediate in Group: Aust Ch Danefred Sonoya Mizuno (Frieda Clifton)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ondane Just Wild About Harry (AI) (K M Ward)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Danefred Sonoya Mizuno (Frieda Clifton)
Puppy of Breed: Borhunter Amongst The Stars (Miss R Halls)
Junior of Breed: Ondane Tiger Lily (Ms K Ward)
31-Dec-2023 (Sunday)
Dogs Victoria New Years Eve Committee (AM Show) (VIC)
General Specials : Ms Noreen Harris (VIC) Group Specials : Ms Anne Collyer (VIC)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Danefred Sonoya Mizuno (Frieda Clifton)
Dog CC & Puppy of Breed: Borhunter Amongst The Stars (Miss R Halls)
Dogs Victoria New Years Eve Committee (PM Show) (VIC)
General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC) Group Specials : Mrs Kerrie McMahon (VIC)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Danefred Sonoya Mizuno (Frieda Clifton)R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Borhunter Amongst The Stars (Miss R Halls)