Australian Cattle Dog Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Australian Cattle Dog (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

18-Aug-2018 (Saturday)

Bedgerabong P A & H Association Inc (NSW)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mr Myron Arthur (NSW)

R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ferona Th Devil Woman (Amy Curran & Yvette Rolfe)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Tablerock Sheeza Ripper (Scott & Amy Curran)


Brisbane Royal Show (QLD)

General Specials : Mr Carlos Flaquer (Brazil)   Group Specials : Mrs L Stojkovic (Macedonia)

Baby in Group: Blucalypt Quintessence (Greg & Sharon Pinsent)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Jayblue Country Spirit (Mr A Ziebell)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Waykrest Lever Action (Wayne Carter)
Baby of Breed: Blucalypt Quintessence (Greg & Sharon Pinsent)
Baby (Dog) of Breed: Heelersridge Wombat Stew (Heelersridge Kennels)
Junior of Breed: Waykrest Cutting Edge (Wayne Carter)


14-Aug-2018 (Tuesday)

Tullamore Kennel Club (NSW)

General Specials : Miss Rosemary Green (QLD)   Group Specials : Miss Rosemary Green (QLD)

Minor in Group: Tablerock Sheeza Ripper (Scott & Amy Curran)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ferona Th Devil Woman (Amy Curran & Yvette Rolfe)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Tablerock Sheeza Ripper (Scott & Amy Curran)



13-Aug-2018 (Monday)

Tullamore Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)

BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tablerock Sheeza Ripper (Scott & Amy Curran)


12-Aug-2018 (Sunday)

Mudgee & District Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)   Group Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Melcathra King Ofthmountain (S Nicholas)
Baby in Group: Melcathra Ace High (J Worboyes)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Melcathra King Ofthmountain (S Nicholas)
Baby of Breed: Melcathra Ace High (J Worboyes)


Tullamore Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Susan Hewinson (QLD)   Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)

Minor in Group: Tablerock Sheeza Ripper (Scott & Amy Curran)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tablerock Sheeza Ripper (Scott & Amy Curran)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Ferona Th Devil Woman (Amy Curran & Yvette Rolfe)


Lillydale Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr M Anderson (South Africa)   Group Specials : Mrs Karen Furk (Sth Africa)

Minor in Group: Pureheel Royal Adventure (Mr A & Mrs R Spargo)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Pureheel Royal Universe (Alan & Robyn Spargo)
Bitch CC & Puppy of Breed: Dirranlodge Royal Diamond (Mr A & Mrs R Spargo)
Baby of Breed: Pureheel Royal Starlight (Alan & Robyn Spargo)
Minor of Breed: Pureheel Royal Adventure (Mr A & Mrs R Spargo)


Bay City All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Barbara Balaam (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)


11-Aug-2018 (Saturday)

Mudgee & District Kennel & Obedience Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Lynn Butler (NSW)   Group Specials : Mrs Vickie Harris (NSW)

Junior in Group: Welbeblue Dixie Blossoms (J Nicholas)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Melcathra King Ofthmountain (S Nicholas)
Bitch CC & Junior of Breed: Welbeblue Dixie Blossoms (J Nicholas)


Lillydale Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Pierluigi Buratti (Italy)   Group Specials : Mr M Anderson (South Africa)

Puppy in Show: Dirranlodge Royal Diamond (Mr A & Mrs R Spargo)
Baby in Group: Pureheel Royal Starlight (Alan & Robyn Spargo)
Puppy in Group: Dirranlodge Royal Diamond (Mr A & Mrs R Spargo)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Pureheel Royal Universe (Alan & Robyn Spargo)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Dirranlodge Royal Diamond (Mr A & Mrs R Spargo)
Res Dog CC & Minor of Breed: Pureheel Royal Adventure (Mr A & Mrs R Spargo)
Baby of Breed: Pureheel Royal Starlight (Alan & Robyn Spargo)


Bay City All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mr Mick Wilkinson (VIC)

Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Willowpark Dream N Alice (R & S Stapley)


Bay City All Breeds Kennel Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)   Group Specials : Mr Jim Black (ACT)

Minor in Group: Willowpark Dream N Alice (R & S Stapley)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Willowpark Dream N Alice (R & S Stapley)


Northern Districts Kennel & Obedience Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)   Group Specials : Mrs M Anderson (SA)

BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Landmaster Tupelo Blues (R B & C J Redhead)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Landmaster Golden Gate of Cloverdowns (Mr R B & Mrs C J Redhead)


5-Aug-2018 (Sunday)

Canine Expo (Show 4) (NT)

General Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Pamela Brown (QLD)

Best in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Tagetarl Hey Soul Sister (JS & CM Beckett)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Tagetarl Hey Soul Sister (JS & CM Beckett)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Aust Ch Tagetarl Bring Down The Thunder (J & C Beckett)
Puppy in Group: Tagetarl Idoleyes (J S & C M Beckett)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tagetarl Hey Soul Sister (JS & CM Beckett)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Tagetarl Bring Down The Thunder (J & C Beckett)
Puppy of Breed: Tagetarl Idoleyes (J S & C M Beckett)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Tagetarl Baby Got Blue Genes (Jessica Clarke)


Canine Expo (Show 5) (NT)

General Specials : Mr Steven Warry (WA)   Group Specials : Mr Steven Warry (WA)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust & Neut Ch Tagetarl Baby Got Blue Genes (Jessica Clarke)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Tagetarl Baby Got Blue Genes (Jessica Clarke)
Puppy in Group: Tagetarl Idoleyes (J S & C M Beckett)
State Bred in Group: Aust Ch Echomidi Struttin His Stuff (Tanya Reichstein)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Echomidi Struttin His Stuff (Tanya Reichstein)
Puppy of Breed: Tagetarl Idoleyes (J S & C M Beckett)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Tagetarl Baby Got Blue Genes (Jessica Clarke)


Campbelltown & Districts All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)   Group Specials : Mrs Jenny Williams (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Busheela Akinda Magic (C & G Arkell)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Busheela Akinda Magic (C & G Arkell)
Baby of Breed: Pureheel Royal Reserve (C & G Arkell)
Minor of Breed: Azrar Charlottes Web (S Sanders)


Wagga Wagga All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr William Stevenson (NSW)   Group Specials : Mr William Stevenson (NSW)

Minor in Group: Pureheel A Royal Christmas (Kathy McPherson)
Open in Group: Aust Ch Pureheel My Guy (Alan & Robyn Spargo)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Pureheel My Guy (Alan & Robyn Spargo)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Pureheel A Royal Christmas (Kathy McPherson)


Isis District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Glen Vernon (NSW)   Group Specials : Mr Brett Thompson (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)
Junior of Breed: Waykrest Cutting Edge (Wayne Carter)
State Bred of Breed: Aust Ch Waykrest Lever Action (Wayne Carter)


Northern Classic Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Michelle Hammond (QLD)   Group Specials : Miss Melaine Attridge (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Pureheel Royal Turbo ET (Simon Lawrence)
BOB, Best Dog & Open of Breed: Aust Sup Ch Pureheel Royal Turbo ET (Simon Lawrence)
R/UP BOB, Best Bitch & Puppy of Breed: Jayblue Country Rumour (Mr A Ziebell)


Northern Classic Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)   Group Specials : Mrs Ros Bacich (NSW)

Puppy in Group: Jayblue Country Rumour (Mr A Ziebell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pureheel Royal Turbo ET (Simon Lawrence)
Bitch CC & Puppy of Breed: Jayblue Country Rumour (Mr A Ziebell)
Baby of Breed: Heelersridge Wombat Stew (Heelersridge Kennels)


Dubbo & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)   Group Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)

Baby in Group: Tablerock Sheeza Ripper (Scott & Amy Curran)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ferona Th Devil Woman (Amy Curran & Yvette Rolfe)
Baby of Breed: Tablerock Sheeza Ripper (Scott & Amy Curran)


Metropolitan Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)   Group Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Landmaster Tupelo Blues (R B & C J Redhead)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Landmaster Mississippi Blues of Cloverdowns (Mr R B & Mrs C J Redhead)
Minor of Breed: Landmaster Golden Gate of Cloverdowns (Mr R B & Mrs C J Redhead)


4-Aug-2018 (Saturday)

Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Ms Judith Docksey (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)


Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Sharon Edmunds (NSW)   Group Specials : Mrs Wendy Hutchison (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
Baby of Breed: Pureheel Royal Reserve (C & G Arkell)


Canine Expo (Show 2) (NT)

General Specials : Mrs L Harris (New Zealand)   Group Specials : Mrs L Harris (New Zealand)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust & Neut Ch Tagetarl Baby Got Blue Genes (Jessica Clarke)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Tagetarl Hey Soul Sister (JS & CM Beckett)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Tagetarl Baby Got Blue Genes (Jessica Clarke)
Puppy in Group: Tagetarl Idoleyes (J S & C M Beckett)
State Bred in Group: Aust Ch Echomidi Struttin His Stuff (Tanya Reichstein)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tagetarl Hey Soul Sister (JS & CM Beckett)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tagetarl Idoleyes (J S & C M Beckett)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Echomidi Struttin His Stuff (Tanya Reichstein)
Res Bitch CC: Pavesi Blue Perl (Diane Coe)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Tagetarl Baby Got Blue Genes (Jessica Clarke)


Canine Expo (Show 3) (NT)

General Specials : Mr Brian Harris (New Zealand)   Group Specials : Mr Brian Harris (New Zealand)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust & Neut Ch Tagetarl Baby Got Blue Genes (Jessica Clarke)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Tagetarl Red Right Hand (J & C Beckett)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Tagetarl Baby Got Blue Genes (Jessica Clarke)
Puppy in Group: Tagetarl Idoleyes (J S & C M Beckett)
Junior in Group: Pavesi Blue Perl (Diane Coe)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tagetarl Red Right Hand (J & C Beckett)
Bitch CC & Junior of Breed: Pavesi Blue Perl (Diane Coe)
Puppy of Breed: Tagetarl Idoleyes (J S & C M Beckett)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Tagetarl Baby Got Blue Genes (Jessica Clarke)


Wagga Wagga All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Andrew Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)

Minor in Group: Pureheel A Royal Christmas (Kathy McPherson)
Open in Group: Aust Ch Pureheel My Guy (Alan & Robyn Spargo)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Pureheel My Guy (Alan & Robyn Spargo)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Pureheel A Royal Christmas (Kathy McPherson)


Pine Rivers A.H. & I. Association (QLD)

General Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)   Group Specials : Mr Garry Dryburgh (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Morview A New Leaf (Melissa Powell)


Isis District Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Peter Bennett (SA)   Group Specials : Mr Peter Bennett (SA)

R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)
Bitch CC: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)
Junior of Breed: Waykrest Cutting Edge (Wayne Carter)
State Bred of Breed: Aust Ch Waykrest Lever Action (Wayne Carter)


Hervey Bay Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Brett Thompson (NSW)   Group Specials : Mr Glen Vernon (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)
Junior of Breed: Waykrest Cutting Edge (Wayne Carter)
State Bred of Breed: Aust Ch Waykrest Lever Action (Wayne Carter)


Northern Classic Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)   Group Specials : Mrs Pam Douglas (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Jayblue Country Rumour (Mr A Ziebell)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Morview A New Leaf (Melissa Powell)
Baby (Dog) of Breed: Heelersridge Wombat Stew (Heelersridge Kennels)


Derwent Kennel Club Inc (TAS)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Ms Catherine Loft (NSW)

Baby in Group: Morview Mountain Cattleman (Karen Bailey)
Baby of Breed: Morview Mountain Cattleman (Karen Bailey)


Dubbo & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)   Group Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)

Baby in Group: Tablerock Sheeza Ripper (Scott & Amy Curran)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Ferona Th Devil Woman (Amy Curran & Yvette Rolfe)
Baby of Breed: Tablerock Sheeza Ripper (Scott & Amy Curran)



3-Aug-2018 (Friday)

Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (NSW)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)


Canine Expo (Show 1) (NT)

General Specials : Miss Diana Norman (QLD)   Group Specials : Miss Diana Norman (QLD)

Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Aust Ch Tagetarl Hey Soul Sister (JS & CM Beckett)
Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust & Neut Ch Tagetarl Baby Got Blue Genes (Jessica Clarke)
Veteran (10 Years and Over) in Show: Aust & Neut Ch Cooroorah Catchmeifyoucan JDM GDX ADM SPD RAE ADO2 JDO2 SDX CCD (Tanya Reichstein)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Tagetarl Hey Soul Sister (JS & CM Beckett)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Tagetarl Baby Got Blue Genes (Jessica Clarke)
Puppy in Group: Tagetarl Idoleyes (J S & C M Beckett)
Junior in Group: Pavesi Blue Perl (Diane Coe)
Veteran (10 Years and Over) in Group: Aust & Neut Ch Cooroorah Catchmeifyoucan JDM GDX ADM SPD RAE ADO2 JDO2 SDX CCD (Tanya Reichstein)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tagetarl Hey Soul Sister (JS & CM Beckett)
Puppy of Breed: Tagetarl Idoleyes (J S & C M Beckett)
Junior of Breed: Pavesi Blue Perl (Diane Coe)
Veteran (10 Years and Over) of Breed: Aust & Neut Ch Cooroorah Catchmeifyoucan JDM GDX ADM SPD RAE ADO2 JDO2 SDX CCD (Tanya Reichstein)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Tagetarl Baby Got Blue Genes (Jessica Clarke)


Wagga Wagga All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mr Andrew Brown (QLD)

Minor in Group: Pureheel A Royal Christmas (Kathy McPherson)
Open in Group: Aust Ch Pureheel My Guy (Alan & Robyn Spargo)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Pureheel My Guy (Alan & Robyn Spargo)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Pureheel A Royal Christmas (Kathy McPherson)


Dubbo & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)   Group Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)

Baby in Group: Tablerock Sheeza Ripper (Scott & Amy Curran)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ferona Th Devil Woman (Amy Curran & Yvette Rolfe)
Baby of Breed: Tablerock Sheeza Ripper (Scott & Amy Curran)


29-Jul-2018 (Sunday)

Australian Cattle Dog Club of Vic Inc (VIC) (S)

General Specials : Mr Wayne Sharp (VIC)

Minor in Show: Pavesi Bold As Brass (W & L Greasley)


All Breeds Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Mathew Morse (VIC)   Group Specials : Mr Mathew Morse (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Pureheel Royal Surprise (Mrs D Sprigg)


Ladies Kennel Association of Qld (QLD)

General Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)   Group Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Morview A New Leaf (Melissa Powell)
Minor of Breed: Pangatta Blue Thor (S & K Whyatt)


Warners Bay Dog Sports Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)   Group Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Melcathra Man In The Mirror (N Kendall)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Welbeblue Dixie Blossoms (J Nicholas)


Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Julio Rueda (Uruguay)   Group Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Landmaster Tupelo Blues (R B & C J Redhead)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Landmaster Golden Gate of Cloverdowns (Mr R B & Mrs C J Redhead)
Puppy of Breed: Landmaster Mississippi Blues of Cloverdowns (Mr R B & Mrs C J Redhead)


28-Jul-2018 (Saturday)

Royal Agricultural Society of the NT (NT)

General Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)   Group Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust & Neut Ch Tagetarl Baby Got Blue Genes (Jessica Clarke)
Puppy in Show: Tagetarl Idoleyes (J S & C M Beckett)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Tagetarl Red Right Hand (J & C Beckett)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Tagetarl Baby Got Blue Genes (Jessica Clarke)
Puppy in Group: Tagetarl Idoleyes (J S & C M Beckett)
Junior in Group: Pavesi Blue Perl (Diane Coe)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tagetarl Red Right Hand (J & C Beckett)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Tagetarl Alice In Wonderland (J & C Beckett)
Puppy of Breed: Tagetarl Idoleyes (J S & C M Beckett)
Junior of Breed: Pavesi Blue Perl (Diane Coe)
Intermediate of Breed: Aust Ch Echomidi Struttin His Stuff (Tanya Reichstein)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Tagetarl Baby Got Blue Genes (Jessica Clarke)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust & Neut Ch Cooroorah Catchmeifyoucan JDM GDX ADM SPD RAE ADO2 JDO2 SDX CCD (Tanya Reichstein)
Res NEUTER Bitch CC: Aust Ch Cooroorah Cozican RN ADM JDM JDO2 GD SPD SD ADO (Tanya Reichstein)


All Breeds Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Eric Soti (SA)   Group Specials : Mr Wolfgang Schnitzer (SA)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Pureheel Royal Surprise (Mrs D Sprigg)


Ladies Kennel Association of Qld (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Maureen Hanley (NSW)   Group Specials : Mrs Kay Sneath (VIC)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Blucalypt Gold As Ice (AI) (Greg & Sharon Pinsent)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Queblue Command Performance (Christine Macdonald)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Jayblue Country Rumour (Mr A Ziebell)
Baby of Breed: Blucalypt Quintessence (Greg & Sharon Pinsent)
Minor of Breed: Pangatta Blue Thor (S & K Whyatt)
Intermediate of Breed: Aust Ch Morview A New Leaf (Melissa Powell)


Ladies Kennel Association of Qld (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mr William Mooney (VIC)   Group Specials : Mrs Caroline Yate (NSW)

Baby in Group: Blucalypt Quintessence (Greg & Sharon Pinsent)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Pureheel Royal Turbo ET (Simon Lawrence)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Jayblue Country Rumour (Mr A Ziebell)
Baby of Breed: Blucalypt Quintessence (Greg & Sharon Pinsent)
Minor of Breed: Pangatta Blue Thor (S & K Whyatt)


Tully & District Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)   Group Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)

Puppy in Group: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)


Warners Bay Dog Sports Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)   Group Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Busheela Akinda Magic (C & G Arkell)
Baby of Breed: Pureheel Royal Reserve (C & G Arkell)


Warners Bay Dog Sports Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)   Group Specials : Mr George Gaut (VIC)

Baby in Group: Pureheel Royal Reserve (C & G Arkell)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Busheela Akinda Magic (C & G Arkell)
Baby of Breed: Pureheel Royal Reserve (C & G Arkell)


Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Shaun Watson (Cyprus)   Group Specials : Mr Shaun Watson (Cyprus)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Landmaster Tupelo Blues (R B & C J Redhead)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Landmaster Mississippi Blues of Cloverdowns (Mr R B & Mrs C J Redhead)
Minor of Breed: Landmaster Golden Gate of Cloverdowns (Mr R B & Mrs C J Redhead)


27-Jul-2018 (Friday)

Harden Murrumburrah Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mrs Susan Brown (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ferona Th Devil Woman (Amy Curran & Yvette Rolfe)
Baby of Breed: Tablerock Sheeza Ripper (Scott & Amy Curran)


Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Tung-Lin Wu (Taiwan)   Group Specials : Mr Julio Rueda (Uruguay)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Landmaster Mississippi Blues of Cloverdowns (Mr R B & Mrs C J Redhead)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Landmaster Tupelo Blues (R B & C J Redhead)
Minor of Breed: Landmaster Golden Gate of Cloverdowns (Mr R B & Mrs C J Redhead)


22-Jul-2018 (Sunday)

Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Yanina Smith (TAS)   Group Specials : Mr John Connell (TAS)

Baby of Breed: Pangatta Blue Thor (S & K Whyatt)


Lyndhurst Canine Country Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)   Group Specials : Mr Anthony Price (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nerralee Silver Surfer (W & L Greasley)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nerralee Silver Sensation (W & L Greasley)


Rockhampton Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Y Kang (Korea)   Group Specials : Mr Y Kang (Korea)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)
State Bred of Breed: Aust Ch Waykrest Lever Action (Wayne Carter)


Cairns City Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Ms Esther Joseph (VIC)   Group Specials : Ms Esther Joseph (VIC)

Puppy in Group: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)


21-Jul-2018 (Saturday)

Show Dog Handlers Club (SHOW 1) (NT)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

Runner Up NEUTER in Show: Aust & Neut Ch Tagetarl Baby Got Blue Genes (Jessica Clarke)
Puppy in Show: Tagetarl Idoleyes (J S & C M Beckett)
Best in Group & State Bred in Group: Aust Ch Tagetarl Bring Down The Thunder (J & C Beckett)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Tagetarl Idoleyes (J S & C M Beckett)
Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Tagetarl Baby Got Blue Genes (Jessica Clarke)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Tagetarl Bring Down The Thunder (J & C Beckett)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Tagetarl Idoleyes (J S & C M Beckett)
Intermediate of Breed: Aust Ch Echomidi Struttin His Stuff (Tanya Reichstein)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Tagetarl Baby Got Blue Genes (Jessica Clarke)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust & Neut Ch Cooroorah Catchmeifyoucan JDM GDX ADM SPD RAE ADO2 JDO2 SDX CCD (Tanya Reichstein)
Veteran SweepStakes - 2nd Place: Aust & Neut Ch Cooroorah Catchmeifyoucan JDM GDX ADM SPD RAE ADO2 JDO2 SDX CCD (Tanya Reichstein)


Show Dog Handlers Club (SHOW 2) (NT)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust & Neut Ch Cooroorah Catchmeifyoucan JDM GDX ADM SPD RAE ADO2 JDO2 SDX CCD (Tanya Reichstein)
Puppy in Show: Tagetarl Idoleyes (J S & C M Beckett)
Best in Group & Puppy in Group: Tagetarl Idoleyes (J S & C M Beckett)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Cooroorah Catchmeifyoucan JDM GDX ADM SPD RAE ADO2 JDO2 SDX CCD (Tanya Reichstein)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tagetarl Idoleyes (J S & C M Beckett)
Intermediate of Breed: Aust Ch Echomidi Struttin His Stuff (Tanya Reichstein)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Cooroorah Catchmeifyoucan JDM GDX ADM SPD RAE ADO2 JDO2 SDX CCD (Tanya Reichstein)
R/UP NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust & Neut Ch Tagetarl Baby Got Blue Genes (Jessica Clarke)
Veteran SweepStakes - 1st Place: Aust & Neut Ch Cooroorah Catchmeifyoucan JDM GDX ADM SPD RAE ADO2 JDO2 SDX CCD (Tanya Reichstein)


Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Teena Sloan (TAS)   Group Specials : Ms Yanina Smith (TAS)

R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Queblue Command Performance (Christine Macdonald)


Rockhampton Kennel Club Inc (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mr L Hahn (Korea)   Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)

Best in Group & Junior in Group: Burjoise Hot of The Press (Jacqui Connolly)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Burjoise Hot of The Press (Jacqui Connolly)


Rockhampton Kennel Club Inc (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mr L Hahn (Korea)

State Bred in Group: Aust Ch Waykrest Lever Action (Wayne Carter)
Open in Group: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Waykrest Lever Action (Wayne Carter)


Cairns City Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)   Group Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)

Puppy in Group: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)
Bitch CC & Puppy of Breed: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)


20-Jul-2018 (Friday)

Cairns Show Association (QLD)

General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)   Group Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)

Puppy in Group: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)


15-Jul-2018 (Sunday)

Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Yu-Feng Zee (Taiwan)   Group Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)

Minor in Group: Willowpark Dream N Alice (R & S Stapley)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Willowpark Dream N Alice (R & S Stapley)


Dandenong Poultry & Kennel Society Inc (VIC)

General Specials : Mr Peter Frost (VIC)   Group Specials : Mrs Elizabeth Harding (VIC)

Baby in Show: Pureheel Royal Starlight (Alan & Robyn Spargo)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Nerralee Silver Surfer (W & L Greasley)
Baby in Group: Pureheel Royal Starlight (Alan & Robyn Spargo)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nerralee Silver Surfer (W & L Greasley)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Dirranlodge Royal Diamond (Mr A & Mrs R Spargo)
Res Dog CC: Aust Ch Pureheel My Guy (Alan & Robyn Spargo)
Baby of Breed: Pureheel Royal Starlight (Alan & Robyn Spargo)
Minor of Breed: Pavesi Bold As Brass (W & L Greasley)


Junior Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mr Darren Bowey (VIC)   Group Specials : Mrs Gail Arkell (NSW)

Aust Bred in Group: Landmaster Tupelo Blues (R B & C J Redhead)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Landmaster Tupelo Blues (R B & C J Redhead)
Bitch CC & Puppy of Breed: Landmaster Mississippi Blues of Cloverdowns (Mr R B & Mrs C J Redhead)
Minor of Breed: Landmaster Hollywood Blues of Cloverdowns (Mr R B & Mrs C J Redhead)


Bungendore & Palerang District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Ronald Besoff (NSW)   Group Specials : Ms Jeneene Ford (NSW)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Busheela Akinda Magic (C & G Arkell)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Busheela Akinda Magic (C & G Arkell)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Dirranlodge Royal Guy (Mr A & Mrs R Spargo)


Atherton Tableland Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)

Puppy in Show: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)
Puppy in Group: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)


14-Jul-2018 (Saturday)

Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)   Group Specials : Yu-Feng Zee (Taiwan)

Minor in Group: Willowpark Dream N Alice (R & S Stapley)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Willowpark Dream N Alice (R & S Stapley)


Tennant Creek & District Show Society (NT)

General Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)   Group Specials : Mrs Julie Fynmore (NSW)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Tagetarl Idoleyes (J S & C M Beckett)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tagetarl Idoleyes (J S & C M Beckett)


Junior Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)   Group Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Landmaster Tupelo Blues (R B & C J Redhead)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Landmaster Mississippi Blues of Cloverdowns (Mr R B & Mrs C J Redhead)
Res Dog CC & Minor of Breed: Landmaster Hollywood Blues of Cloverdowns (Mr R B & Mrs C J Redhead)


Bungendore & Palerang District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Toni McNeill (NSW)   Group Specials : Mrs Toni Dennis (NSW)

Puppy in Group: Ferona Th Devil Woman (Amy Curran & Yvette Rolfe)
BOB, Best Bitch & Puppy of Breed: Ferona Th Devil Woman (Amy Curran & Yvette Rolfe)


Bungendore & Palerang District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)   Group Specials : Mr Ronald Besoff (NSW)

Best in Show & Open in Show: Aust Ch Kombinalong Super Highway HIC (Kombinalong Kennels)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Kombinalong Super Highway HIC (Kombinalong Kennels)
Runner Up NEUTER in Group: Kombinalong Super In Champagne (Kombinalong Kennels)
Puppy in Group: Kombinalong Truly Madly Super (Kombinalong Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kombinalong Super Highway HIC (Kombinalong Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wazwallaby Brumby Jack (Glen & Julie Hogan)
Bitch CC & Puppy of Breed: Kombinalong Truly Madly Super (Kombinalong Kennels)
Baby of Breed: Tablerock Sheeza Ripper (Scott & Amy Curran)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Kombinalong Super In Champagne (Kombinalong Kennels)


Atherton Tableland Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)   Group Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)


Zone 3 Amenities Grounds Committee of Dogs QLD (QLD)

General Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

Puppy in Group: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)


Samford & District Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Aust Ch Waykrest Lever Action (Wayne Carter)
Open in Group: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Waykrest Lever Action (Wayne Carter)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Morview A New Leaf (Melissa Powell)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)
Baby of Breed: Pangatta Blue Thor (S & K Whyatt)
Junior of Breed: Waykrest Cutting Edge (Wayne Carter)


13-Jul-2018 (Friday)

Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr O Toyokawa (Japan)   Group Specials : Mr O Toyokawa (Japan)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Willowpark Tequila Sunrise (R & S Stapley)


Tennant Creek & District Show Society (NT)

General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)   Group Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)

Open in Show: Aust Ch Tagetarl Red Right Hand (J & C Beckett)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Tagetarl Red Right Hand (J & C Beckett)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tagetarl Red Right Hand (J & C Beckett)


Bungendore & Palerang District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Kenneth Hodge (NSW)   Group Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wazwallaby Brumby Jack (Glen & Julie Hogan)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ferona Th Devil Woman (Amy Curran & Yvette Rolfe)
Baby of Breed: Tablerock Sheeza Ripper (Scott & Amy Curran)


Innisfail & District Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)   Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)


9-Jul-2018 (Monday)

Atherton Tableland Agricultural Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

Minor in Show: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)
Runner Up in Group & Minor in Group: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)


8-Jul-2018 (Sunday)

EPIC Advance Dog Sports Extravaganza (ACT)

General Specials : Mr Alex Rojas (Mexico)   Group Specials : Ms Monika Blaha (Austria)

Group 3rd: Aust Ch Busheela Akinda Magic (C & G Arkell)
BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Busheela Akinda Magic (C & G Arkell)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Dirranlodge Royal Guy (Mr A & Mrs R Spargo)


Lismore & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Mr Arthur Fry (VIC)

R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Queblue Command Performance (Christine Macdonald)


Hawkesbury Kennel Club Inc (SHOW A) (NSW)

General Specials : Mr Lynn Butler (NSW)   Group Specials : Mrs Jennifer Arthur (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Avonpark Just Cruizin (Sue Ford / K Fisher)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Avonpark Master Mariner (Sue & Ian Ford)


Hawkesbury Kennel Club Inc (SHOW B) (NSW)

General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)   Group Specials : Mr Myron Arthur (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Ch Avonpark Master Mariner (Sue & Ian Ford)
NEUTER BOB and NEUTER Dog CC: Aust Ch Avonpark Master Mariner (Sue & Ian Ford)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #422) (NT)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)

Runner Up NEUTER in Show: Aust & Neut Ch Tagetarl Baby Got Blue Genes (Jessica Clarke)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Tagetarl Baby Got Blue Genes (Jessica Clarke)
State Bred in Group: Aust Ch Echomidi Struttin His Stuff (Tanya Reichstein)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Pavesi Blue Perl (Diane Coe)
State Bred of Breed: Aust Ch Echomidi Struttin His Stuff (Tanya Reichstein)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Tagetarl Baby Got Blue Genes (Jessica Clarke)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #423) (NT)

General Specials : Mr John Rice (SA)   Group Specials : Mr John Rice (SA)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Tagetarl Baby Got Blue Genes (Jessica Clarke)
Bitch CC & Junior of Breed: Pavesi Blue Perl (Diane Coe)
Intermediate of Breed: Aust Ch Echomidi Struttin His Stuff (Tanya Reichstein)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Tagetarl Baby Got Blue Genes (Jessica Clarke)


Malanda Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)

Minor in Group: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)


Beenleigh & District Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr E Bertolla (Brazil)   Group Specials : Mr R Natividad (Phillipines)

Baby in Group: Blucalypt Quintessence (Greg & Sharon Pinsent)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Blucalypt Gold As Ice (AI) (Greg & Sharon Pinsent)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Morview A New Leaf (Melissa Powell)
Baby of Breed: Blucalypt Quintessence (Greg & Sharon Pinsent)


Callide Valley Canine Club (QLD)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Miss Jan Seary (NSW)

Open in Show: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)
Res Dog CC & Junior of Breed: Waykrest Cutting Edge (Wayne Carter)
State Bred of Breed: Aust Ch Waykrest Lever Action (Wayne Carter)


Beenleigh & District Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Jason Attridge (QLD)   Group Specials : Mrs Bronwen Dickson (QLD)

Junior in Group: Aust Ch Blucalypt Gold As Ice (AI) (Greg & Sharon Pinsent)
BOB, Best Dog & Junior of Breed: Aust Ch Blucalypt Gold As Ice (AI) (Greg & Sharon Pinsent)


Atherton Tableland Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)

Minor in Show: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)
Minor in Group: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)


7-Jul-2018 (Saturday)

EPIC Advance Dog Sports Extravaganza (ACT)

General Specials : Mr Norman Deschuymere (Belgium)   Group Specials : Mr Alex Rojas (Mexico)

Baby in Group: Pureheel Royal Reserve (C & G Arkell)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Dirranlodge Royal Guy (Mr A & Mrs R Spargo)
Baby of Breed: Pureheel Royal Reserve (C & G Arkell)


Lismore & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Queblue Command Performance (Christine Macdonald)


Penrith Kennel & Obedience Club Inc (BLUE SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Mrs Gail Arkell (NSW)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Kombinalong The Age of Super (Kombinalong Kennels)
Baby in Group: Melcathra Ace High (J Worboyes)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kombinalong The Age of Super (Kombinalong Kennels)
Baby of Breed: Melcathra Ace High (J Worboyes)


Penrith Kennel & Obedience Club Inc (RED SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Barbara Skilton (NSW)   Group Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)

Baby in Group: Melcathra Ace High (J Worboyes)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kombinalong The Age of Super (Kombinalong Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Welbeblue Dixie Blossoms (J Nicholas)
Baby of Breed: Melcathra Ace High (J Worboyes)


Junior Kennel Club of Victoria Inc (VIC)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mrs Libby Martin (SA)

Baby in Group: Pureheel Royal Starlight (Alan & Robyn Spargo)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Pureheel My Guy (Alan & Robyn Spargo)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Dirranlodge Royal Diamond (Mr A & Mrs R Spargo)
Baby of Breed: Pureheel Royal Starlight (Alan & Robyn Spargo)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Devonview Holly (W & L Greasley)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #420) (NT)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Tagetarl Baby Got Blue Genes (Jessica Clarke)
State Bred in Group: Aust Ch Echomidi Struttin His Stuff (Tanya Reichstein)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Echomidi Struttin His Stuff (Tanya Reichstein)
Bitch CC & Junior of Breed: Pavesi Blue Perl (Diane Coe)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Tagetarl Baby Got Blue Genes (Jessica Clarke)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #421) (NT)

General Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)   Group Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)

Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Tagetarl Baby Got Blue Genes (Jessica Clarke)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Echomidi Struttin His Stuff (Tanya Reichstein)
Bitch CC & Junior of Breed: Pavesi Blue Perl (Diane Coe)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Tagetarl Baby Got Blue Genes (Jessica Clarke)


Beenleigh & District Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Ms Lee Anne Bateman (Canada)   Group Specials : Mr K Itoi (JPN)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Morview A New Leaf (Melissa Powell)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Jayblue Country Rumour (Mr A Ziebell)


Dayboro Show Society (QLD)

General Specials : Miss Rosemary Green (QLD)   Group Specials : Miss Anthea Adamopoulos (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Morview A New Leaf (Melissa Powell)


Ingham Kennel & Obedience Club Inc (QLD)

General Specials : Ms Katrina Santas (NSW)   Group Specials : Ms Katrina Santas (NSW)

Minor in Group: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)


Callide Valley Canine Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Miss Jan Seary (NSW)   Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)

Open in Show: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Waykrest Lever Action (Wayne Carter)


Callide Valley Canine Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)   Group Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)

Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)
R/UP BOB, Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Waykrest Lever Action (Wayne Carter)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)
Junior of Breed: Waykrest Cutting Edge (Wayne Carter)


Dogs ACT Group Specialty - Working Dog Group (ACT) (S)

General Specials : Antonio Dalle Piagge (Brazil)

Puppy in Show: Dirranlodge Royal Guy (Mr A & Mrs R Spargo)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Dirranlodge Royal Guy (Mr A & Mrs R Spargo)


6-Jul-2018 (Friday)

EPIC Advance Dog Sports Extravaganza (ACT)

General Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand)   Group Specials : Hitoshi Sayama (Japan)

BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Wazwallaby Brumby Jack (Glen & Julie Hogan)


Lismore & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Anne Collyer (VIC)   Group Specials : Ms Anne Collyer (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Queblue Command Performance (Christine Macdonald)


Central Australian Show Society Inc (NT)

General Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)   Group Specials : Mrs Diane Baillie (VIC)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust & Neut Ch Tagetarl Baby Got Blue Genes (Jessica Clarke)
State Bred in Group: Aust Ch Echomidi Struttin His Stuff (Tanya Reichstein)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Echomidi Struttin His Stuff (Tanya Reichstein)
Bitch CC & Junior of Breed: Pavesi Blue Perl (Diane Coe)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Tagetarl Baby Got Blue Genes (Jessica Clarke)


Alice Springs Kennel & Dog Sports Club (Show #419) (NT)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust & Neut Ch Tagetarl Baby Got Blue Genes (Jessica Clarke)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Tagetarl Idoleyes (J S & C M Beckett)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Echomidi Struttin His Stuff (Tanya Reichstein)
Bitch CC: Pavesi Blue Perl (Diane Coe)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Tagetarl Baby Got Blue Genes (Jessica Clarke)


Beenleigh & District Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr R Natividad (Phillipines)   Group Specials : Mr C Tsai (Taipei)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Morview A New Leaf (Melissa Powell)


Herbert River P & A Assoc Inc (QLD)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

Minor in Group: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)


Laidley A & I Society (QLD)

General Specials : Mr Graham Kerr (QLD)   Group Specials : Mr Graham Kerr (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Morview A New Leaf (Melissa Powell)


Dogs ACT Group Specialty - Working Dog Group (ACT) (S)

General Specials : Mr Norman Deschuymere (Belgium)

R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wazwallaby Brumby Jack (Glen & Julie Hogan)


1-Jul-2018 (Sunday)

Riverina District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mr Christopher Moore (VIC)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Pureheel Royal Rainbow (Hessenberger/ Oakey)


Canine Amenities Club of Victoria Inc (VIC)

General Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)   Group Specials : Mr Darren Bowey (VIC)

Minor in Show: Pureheel Royal Adventure (Mr A & Mrs R Spargo)
Baby in Group: Pavesi Bold As Brass (W & L Greasley)
Minor in Group: Pureheel Royal Adventure (Mr A & Mrs R Spargo)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nerralee Silver Surfer (W & L Greasley)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Pureheel Royal Adventure (Mr A & Mrs R Spargo)
Baby of Breed: Pavesi Bold As Brass (W & L Greasley)
Junior of Breed: Kyanyte Lido Shuffle (Mrs T O'Mahoney)


Gympie Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Sharron Taylor (QLD)   Group Specials : Mr Peter Frost (VIC)

Junior in Group: Waykrest Cutting Edge (Wayne Carter)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Waykrest Cutting Edge (Wayne Carter)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)


30-Jun-2018 (Saturday)

Riverina District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Pureheel Royal Rainbow (Hessenberger/ Oakey)


The Sydney Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr H van den Berg (Holland)   Group Specials : Mr Luis Catalan (Portugal)

BOB and Dog CC: Aust Gr Ch Avonpark Just Cruizin (Sue Ford / K Fisher)


Gympie Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Iain Hinde (VIC)   Group Specials : Mr Iain Hinde (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)
Res Dog CC & Junior of Breed: Waykrest Cutting Edge (Wayne Carter)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)
Baby of Breed: Pangatta Blue Thor (S & K Whyatt)


29-Jun-2018 (Friday)

The Sydney Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Zererino Silva (Portugal)   Group Specials : Mr Zererino Silva (Portugal)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Nuwarra Flying High (Sue & Ian Ford)


Rosewood Show Society (QLD)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Serge Tassan (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)


Redcliffe A H & I Society (QLD)

General Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)   Group Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Morview A New Leaf (Melissa Powell)


24-Jun-2018 (Sunday)

Coonabarabran Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Glen Vernon (NSW)   Group Specials : Mr Myron Arthur (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Melcathra Man In The Mirror (N Kendall)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Welbeblue Dixie Blossoms (J Nicholas)


Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mrs Carol Hobday (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Circlebartee Night Train (K Erlewein)


Parramatta & Districts All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Mrs Valerie Spence (QLD)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Ch Avonpark Master Mariner (Sue & Ian Ford)
Minor in Group: Nuwarra Flying High (Sue & Ian Ford)
Minor of Breed: Nuwarra Flying High (Sue & Ian Ford)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Avonpark Master Mariner (Sue & Ian Ford)


Wangaratta Kennel & Obedience Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Narelle Hammond (NSW)   Group Specials : Mrs Narelle Hammond (NSW)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Sup Ch Devonview Holly (W & L Greasley)
Minor in Show: Pureheel Royal Rainstorm (Mr A & Mrs R Spargo)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Devonview Holly (W & L Greasley)
Minor in Group: Pureheel Royal Rainstorm (Mr A & Mrs R Spargo)
Puppy in Group: Dirranlodge Royal Diamond (Mr A & Mrs R Spargo)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Pureheel Royal Rainstorm (Mr A & Mrs R Spargo)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Pureheel My Guy (Alan & Robyn Spargo)
Baby of Breed: Pavesi Bold As Brass (W & L Greasley)
Puppy of Breed: Dirranlodge Royal Diamond (Mr A & Mrs R Spargo)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Devonview Holly (W & L Greasley)


Durack Grounds Committee Amenities Show (QLD)

General Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)   Group Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Blucalypt Gold As Ice (AI) (Greg & Sharon Pinsent)
Bitch CC & Minor of Breed: Jayblue Country Rumour (Mr A Ziebell)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Jayblue Country Spirit (Mr A Ziebell)
Baby of Breed: Pangatta Blue Thor (S & K Whyatt)


23-Jun-2018 (Saturday)

Coonabarabran Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mr Glen Vernon (NSW)

Junior in Group: Welbeblue Dixie Blossoms (J Nicholas)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Welbeblue Dixie Blossoms (J Nicholas)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Melcathra Man In The Mirror (N Kendall)


Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Zachary Tan (WA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Circlebartee Night Train (K Erlewein)


Wangaratta Kennel & Obedience Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)   Group Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)

Runner Up NEUTER in Show: Aust Sup Ch Devonview Holly (W & L Greasley)
Baby in Group: Pavesi Bold As Brass (W & L Greasley)
Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Devonview Holly (W & L Greasley)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nerralee Silver Sensation (W & L Greasley)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Pureheel My Guy (Alan & Robyn Spargo)
Baby of Breed: Pavesi Bold As Brass (W & L Greasley)
Minor of Breed: Pureheel Royal Rainstorm (Mr A & Mrs R Spargo)
Puppy of Breed: Dirranlodge Royal Diamond (Mr A & Mrs R Spargo)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Devonview Holly (W & L Greasley)


Nor-West Canine Association Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Jeanie Montford (NSW)   Group Specials : Mrs Kim Tresidder (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Busheela Akinda Magic (C & G Arkell)


Nor-West Canine Association Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Robin Robertson (NSW)   Group Specials : Mr Thomas Tancred (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)


22-Jun-2018 (Friday)

Coonabarabran Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Stefanie Smith (NSW)   Group Specials : Mrs Stefanie Smith (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Erudite Straight Shooter (Sophia Fitzgerald)


Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Mr Zachary Tan (WA)   Group Specials : Ms Lavina Diamanti (New Zealand)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Circlebartee Night Train (K Erlewein)


Kalbar Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)

Junior in Group: Aust Ch Morview A New Leaf (Melissa Powell)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Morview A New Leaf (Melissa Powell)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Waykrest Cutting Edge (Wayne Carter)


21-Jun-2018 (Thursday)

Mackay Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Denise Smith (QLD)   Group Specials : Mrs Denise Smith (QLD)

Baby in Show: Morview Mountain Lullaby (Jacqui Connolly)
Runner Up in Group & Junior in Group: Burjoise Hot of The Press (Jacqui Connolly)
Baby in Group: Morview Mountain Lullaby (Jacqui Connolly)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Burjoise Hot of The Press (Jacqui Connolly)
Baby of Breed: Morview Mountain Lullaby (Jacqui Connolly)


17-Jun-2018 (Sunday)

Brisbane Water Legacy Dog Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mr Graham Cruse (NSW)

Junior in Group: Willowpark Tequila Sunrise (R & S Stapley)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Willowpark Tequila Sunrise (R & S Stapley)
Baby of Breed: Azrar Charlottes Web (S Sanders)


Brisbane Water Legacy Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Mrs Vivienne Zavattaro (NSW)

Baby of Breed: Azrar Charlottes Web (S Sanders)


Isis & District Canine Club (QLD)

General Specials : Mrs Justine Blyth (TAS)   Group Specials : Mrs Judy Horton (VIC)

Baby of Breed: Pangatta Blue Thor (S & K Whyatt)


Thuringowa City Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Graeme Missen (VIC)   Group Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)

Minor in Show: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)
Best in Group & Minor in Group: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)


Queensland Kennel Council (QLD)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Ms Sharon Hannigan (NSW)

Minor in Group: Jayblue Country Rumour (Mr A Ziebell)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Jayblue Country Rumour (Mr A Ziebell)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Jayblue Country Spirit (Mr A Ziebell)


Queensland Kennel Council (QLD)

General Specials : Mr Michael Yates (QLD)   Group Specials : Miss Ainslie Carius (QLD)

BOB, Best Bitch & Intermediate of Breed: Aust Ch Jayblue Country Spirit (Mr A Ziebell)
R/UP BOB, Res Bitch & Puppy of Breed: Jayblue Country Rumour (Mr A Ziebell)


Pioneer Valley Agricultural Show Society (QLD)

General Specials : Mr David Staines (QLD)   Group Specials : Mr David Staines (QLD)

Runner Up in Group: Burjoise Hot of The Press (Jacqui Connolly)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Burjoise Hot of The Press (Jacqui Connolly)


16-Jun-2018 (Saturday)

Dogs NSW Public Relations Committee (Dogs On Show) (NSW)

General Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)   Group Specials : Mr John Sullivan (SA)

Minor in Group: Nuwarra Flying High (Sue & Ian Ford)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Melcathra Man In The Mirror (N Kendall)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Busheela Akinda Magic (C & G Arkell)
Minor of Breed: Nuwarra Flying High (Sue & Ian Ford)


Frankston & Peninsula Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Paul Wilkes (WA)   Group Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Devonview Holly (W & L Greasley)
Baby in Group: Pavesi Bold As Brass (W & L Greasley)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nerralee Silver Surfer (W & L Greasley)
Baby of Breed: Pavesi Bold As Brass (W & L Greasley)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Devonview Holly (W & L Greasley)


Isis & District Canine Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)   Group Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)

Baby of Breed: Pangatta Blue Thor (S & K Whyatt)


Isis & District Canine Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mrs Judy Horton (VIC)   Group Specials : Mrs Justine Blyth (TAS)

Baby of Breed: Pangatta Blue Thor (S & K Whyatt)


Thuringowa City Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)   Group Specials : Mr Graeme Missen (VIC)

Minor in Group: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)


Thuringowa City Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)   Group Specials : Mr Christopher Woodrow (QLD)

Minor in Show: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)
Minor in Group: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Jayblue Country Brooke (Jan Bradley)


Queensland Kennel Council (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)   Group Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Blucalypt Gold As Ice (AI) (Greg & Sharon Pinsent)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Blucalypt Gold As Ice (AI) (Greg & Sharon Pinsent)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Blucalypt Pagan Gold (G & S Pinsent)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Jayblue Country Spirit (Mr A Ziebell)
Minor of Breed: Jayblue Country Rumour (Mr A Ziebell)


Queensland Kennel Council (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Ms Annella Cooper (USA)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Blucalypt Gold As Ice (AI) (Greg & Sharon Pinsent)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Jayblue Country Spirit (Mr A Ziebell)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Blucalypt Pagan Gold (G & S Pinsent)
Minor of Breed: Jayblue Country Rumour (Mr A Ziebell)


15-Jun-2018 (Friday)

Lowood Show Society (QLD)

General Specials : Mr Tim Thomas (QLD)   Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Morview A New Leaf (Melissa Powell)
Baby of Breed: Pangatta Blue Thor (S & K Whyatt)


11-Jun-2018 (Monday)

Cattle, Kelpie, Border Coillie & German Shepherd Dog Club Inc (NSW) (S)

General Specials : Miss Kerrie Reeder (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Busheela Akinda Magic (C & G Arkell)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Melcathra King Ofthmountain (S Nicholas)
Puppy of Breed: Ferona Th Devil Woman (Amy Curran & Yvette Rolfe)


The Working Dog Club of NSW Inc (NSW) (S)

General Specials : Mr Christopher Evans (VIC)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Busheela Akinda Magic (C & G Arkell)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ferona Th Devil Woman (Amy Curran & Yvette Rolfe)


Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)   Group Specials : Mrs K Takeuchi (Japan)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Morview A New Leaf (Melissa Powell)


Australian Cattle Dog Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)   Group Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)

Aust Bred in Group: Landmaster Tupelo Blues (R B & C J Redhead)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Landmaster Edge Of Reality (G Lee)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Cloverdowns Blue Suede Shoes (R B & C J Redhead)
Bitch CC & Puppy of Breed: Landmaster Mississippi Blues of Cloverdowns (Mr R B & Mrs C J Redhead)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Landmaster Golden Gate of Cloverdowns (Mr R B & Mrs C J Redhead)
Aust Bred of Breed: Landmaster Tupelo Blues (R B & C J Redhead)


10-Jun-2018 (Sunday)

Parkes & District Kennel Club Inc (SHOW 2) (NSW)

General Specials : Mr John Comerford (NSW)   Group Specials : Mr Kenneth Iggleden (QLD)

Puppy in Group: Ferona Th Devil Woman (Amy Curran & Yvette Rolfe)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ferona Th Devil Woman (Amy Curran & Yvette Rolfe)
Baby of Breed: Tablerock Sheeza Ripper (Scott & Amy Curran)


Parkes & District Kennel Club Inc (SHOW 3) (NSW)

General Specials : Mr Kenneth Iggleden (QLD)   Group Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)

Baby in Group: Tablerock Sheeza Ripper (Scott & Amy Curran)
Baby of Breed: Tablerock Sheeza Ripper (Scott & Amy Curran)
Puppy of Breed: Ferona Th Devil Woman (Amy Curran & Yvette Rolfe)


Ipswich Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)   Group Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Pureheel Royal Turbo ET (Simon Lawrence)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Morview A New Leaf (Melissa Powell)


Ipswich Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Mr Lance Wright (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Avonpark Just Cruizin (Sue Ford / K Fisher)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Pureheel Royal Turbo ET (Simon Lawrence)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Morview A New Leaf (Melissa Powell)


Australian Cattle Dog Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)   Group Specials : Mrs Marlene Martin (VIC)

Puppy in Show: Landmaster Hollywood Blues of Cloverdowns (Mr R B & Mrs C J Redhead)
Best in Group & Open in Group: Aust Ch Landmaster Edge Of Reality (G Lee)
Puppy in Group: Landmaster Hollywood Blues of Cloverdowns (Mr R B & Mrs C J Redhead)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Landmaster Edge Of Reality (G Lee)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Cloverdowns Blue Suede Shoes (R B & C J Redhead)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Landmaster Mississippi Blues of Cloverdowns (Mr R B & Mrs C J Redhead)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Landmaster Golden Gate of Cloverdowns (Mr R B & Mrs C J Redhead)
Puppy of Breed: Landmaster Hollywood Blues of Cloverdowns (Mr R B & Mrs C J Redhead)


9-Jun-2018 (Saturday)

Newcastle & Merewether Combined Canine Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)   Group Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Busheela Akinda Magic (C & G Arkell)
Baby of Breed: Azrar Charlottes Web (S Sanders)


Newcastle & Merewether Combined Canine Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)

Baby in Group: Azrar Charlottes Web (S Sanders)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Busheela Akinda Magic (C & G Arkell)
Baby of Breed: Azrar Charlottes Web (S Sanders)


Parkes & District Kennel Club Inc (SHOW 1) (NSW)

General Specials : Mrs Gwendoline Hovey-Jacobs (QLD)   Group Specials : Mr Wayne Burton (NSW)

Puppy in Show: Ferona Th Devil Woman (Amy Curran & Yvette Rolfe)
Baby in Group: Tablerock Sheeza Ripper (Scott & Amy Curran)
Puppy in Group: Ferona Th Devil Woman (Amy Curran & Yvette Rolfe)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ferona Th Devil Woman (Amy Curran & Yvette Rolfe)
Baby of Breed: Tablerock Sheeza Ripper (Scott & Amy Curran)


Working Dog Club of Victoria Inc (VIC) (S)

General Specials : Mr Gunnar Nymann (Denmark)

Runner Up NEUTER in Show: Aust Sup Ch Devonview Holly (W & L Greasley)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nerralee Silver Surfer (W & L Greasley)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Dirranlodge Royal Diamond (Mr A & Mrs R Spargo)
Baby of Breed: Pavesi Bold As Brass (W & L Greasley)
Puppy of Breed: Dirranlodge Royal Guy (Mr A & Mrs R Spargo)
Intermediate of Breed: Pureheel Royal Universe (Alan & Robyn Spargo)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Devonview Holly (W & L Greasley)


ACT Ladies Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)   Group Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Erudite Jake (AI) PT (Belinda Carter)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wazwallaby Brumby Jack (Glen & Julie Hogan)


Cattle Dog & Kelpie Club of Qld (QLD) (S)

General Specials : Ms Rosana Knapp dos Santos (Brazil)

Runner Up in Show & Intermediate in Show: Welbeblue Piece Of My Heart (S Nicholas)
Junior in Show: Welbeblue Dixie Blossoms (J Nicholas)
Open in Show: Aust Sup Ch Melcathra King Ofthmountain (S Nicholas)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Welbeblue Piece Of My Heart (S Nicholas)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Melcathra King Ofthmountain (S Nicholas)
Junior of Breed: Welbeblue Dixie Blossoms (J Nicholas)


8-Jun-2018 (Friday)

Caboolture and District A P & I Assoc (QLD)

General Specials : Mrs Susan Tringham (QLD)   Group Specials : Mr Geoffrey Kill (QLD)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Morview A New Leaf (Melissa Powell)


Toogoolawah Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Jocelyn Croad (QLD)

Runner Up in Group: Aust Ch Waykrest Lever Action (Wayne Carter)
Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)
Open in Group: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Waykrest Lever Action (Wayne Carter)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Waykrest Cutting Edge (Wayne Carter)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)
Open of Breed: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)


Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Rosana Knapp dos Santos (Brazil)   Group Specials : J A De Medeiros Neto (Brazil)

Junior in Group: Aust Ch Morview A New Leaf (Melissa Powell)
Open in Group: Aust Sup Ch Melcathra King Ofthmountain (S Nicholas)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Morview A New Leaf (Melissa Powell)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Melcathra King Ofthmountain (S Nicholas)


7-Jun-2018 (Thursday)

West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mrs Susan Kealy (Ireland)   Group Specials : Ms Annella Cooper (USA)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Devonview Holly (W & L Greasley)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Nerralee Kiss My Asset (AI) (W & L Greasley)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Devonview Holly (W & L Greasley)


3-Jun-2018 (Sunday)

Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)   Group Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)

R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Karte Outback Trucker (Toni Gardiner)


Western Suburbs All Breeds Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)   Group Specials : Mrs Sue Lishman (VIC)

Minor in Group: Pureheel Royal Rainstorm (Mr A & Mrs R Spargo)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Pureheel My Guy (Alan & Robyn Spargo)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Dirranlodge Royal Diamond (Mr A & Mrs R Spargo)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Pureheel Royal Rainstorm (Mr A & Mrs R Spargo)


Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Rhonda Lane (QLD)   Group Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)

Intermediate in Group: Aust Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)


Zone 2 Amenities Show (QLD)

General Specials : Mr Robert Cleland (SA)   Group Specials : Mr Robert Cleland (SA)

Baby in Group: Pangatta Blue Thor (S & K Whyatt)
Baby of Breed: Pangatta Blue Thor (S & K Whyatt)


Lockyer Valley Kennel Club (QLD)

General Specials : Miss Jill R McDonald (VIC)   Group Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Waykrest Cutting Edge (Wayne Carter)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Waykrest Cutting Edge (Wayne Carter)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pureheel Royal Turbo ET (Simon Lawrence)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Jayblue Country Rumour (Mr A Ziebell)
Intermediate of Breed: Aust Ch Waykrest Lever Action (Wayne Carter)


2-Jun-2018 (Saturday)

Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : M E Freitas dos Santos (Brazil)   Group Specials : Mrs K Takeuchi (Japan)

Puppy in Group: Landmaster Hollywood Blues of Cloverdowns (Mr R B & Mrs C J Redhead)
BOB and Dog CC: Aust Ch Landmaster Edge Of Reality (G Lee)
Res Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Cloverdowns Blue Suede Shoes (R B & C J Redhead)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Cloverdowns Viva Los Vegas (R B & C J Redhead)
Puppy of Breed: Landmaster Hollywood Blues of Cloverdowns (Mr R B & Mrs C J Redhead)


Hunter Region Working Dog Club (NSW) (S)

General Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Busheela Akinda Magic (C & G Arkell)


Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)

General Specials : Miss Erin Brown (QLD)   Group Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)

R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Busheela Akinda Magic (C & G Arkell)


Gin Gin Show Society (QLD)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)

Baby in Group: Pangatta Blue Thor (S & K Whyatt)
Baby of Breed: Pangatta Blue Thor (S & K Whyatt)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Pangatta Blue Thor (S & K Whyatt)


Lockyer Valley Kennel Club (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)   Group Specials : Mr Edward Hardwicke (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Waykrest Lever Action (Wayne Carter)
Puppy of Breed: Waykrest Cutting Edge (Wayne Carter)


Lockyer Valley Kennel Club (PM Show) (QLD)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Ms Jenny Sayers (WA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Waykrest Lever Action (Wayne Carter)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)
Puppy of Breed: Waykrest Cutting Edge (Wayne Carter)


1-Jun-2018 (Friday)

Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)   Group Specials : M E Freitas dos Santos (Brazil)

R/UP BOB, Dog CC & Champion Class (Dog) of Breed [CACIB]: Aust Ch Cloverdowns Blue Suede Shoes (R B & C J Redhead)
Res Bitch CC [Res CACIB]: Aust Ch Cloverdowns Viva Los Vegas (R B & C J Redhead)
Puppy of Breed: Landmaster Hollywood Blues of Cloverdowns (Mr R B & Mrs C J Redhead)


Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)   Group Specials : Mrs Rhonda Lane (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)


Boonah Show Society (QLD)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Morview A New Leaf (Melissa Powell)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Morview A New Leaf (Melissa Powell)
Baby of Breed: Pangatta Blue Thor (S & K Whyatt)


27-May-2018 (Sunday)

Werribee Barwon Canine Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Judy Horton (VIC)   Group Specials : Ms Robyn Price (VIC)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Sup Ch Devonview Holly (W & L Greasley)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Sup Ch Devonview Holly (W & L Greasley)
Baby in Group: Pavesi Bold As Brass (W & L Greasley)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Pureheel Royal Rainstorm (Mr A & Mrs R Spargo)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Pureheel My Guy (Alan & Robyn Spargo)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Dirranlodge Royal Diamond (Mr A & Mrs R Spargo)
Baby of Breed: Pavesi Bold As Brass (W & L Greasley)
Junior of Breed: Kyanyte Lido Shuffle (Mrs T O'Mahoney)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Devonview Holly (W & L Greasley)


Cowra & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Mr Brad Santas (NSW)

Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ferona Th Devil Woman (Amy Curran & Yvette Rolfe)
Baby of Breed: Tablerock Sheeza Ripper (Scott & Amy Curran)


Ku-Ring-Gai Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)   Group Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Kombinalong The Age of Super (Kombinalong Kennels)
Runner Up NEUTER in Group: Kombinalong Super In Champagne (Kombinalong Kennels)
Baby in Group: Kombinalong Truly Madly Super (Kombinalong Kennels)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kombinalong The Age of Super (Kombinalong Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Busheela Akinda Magic (C & G Arkell)
Baby of Breed: Kombinalong Truly Madly Super (Kombinalong Kennels)
Baby (Dog) of Breed: Kombinalong A Boy Name Super (Kombinalong Kennels)
NEUTER BOB, NEUTER Bitch CC & Open Neuter of Breed: Kombinalong Super In Champagne (Kombinalong Kennels)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Miss Nicole Lane (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Waykrest Lever Action (Wayne Carter)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Morview A New Leaf (Melissa Powell)
Puppy of Breed: Waykrest Cutting Edge (Wayne Carter)


Sarina Kennel Club (QLD)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Mr John Comerford (NSW)

Junior in Show: Burjoise Hot of The Press (Jacqui Connolly)
Junior in Group: Burjoise Hot of The Press (Jacqui Connolly)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Burjoise Hot of The Press (Jacqui Connolly)


26-May-2018 (Saturday)

Manilla & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)   Group Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)

Baby in Show: Willowpark Dream N Alice (R & S Stapley)
Baby in Group: Willowpark Dream N Alice (R & S Stapley)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Willowpark Tequila Sunrise (R & S Stapley)
Baby of Breed: Willowpark Dream N Alice (R & S Stapley)


Caulfield & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Michael Camac (SA)   Group Specials : Mrs Ros Bacich (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nerralee Silver Surfer (W & L Greasley)
Baby of Breed: Pavesi Bold As Brass (W & L Greasley)


Cowra & District Kennel Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Melcathra King Ofthmountain (S Nicholas)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Welbeblue Dixie Blossoms (J Nicholas)
Baby of Breed: Tablerock Sheeza Ripper (Scott & Amy Curran)
Puppy of Breed: Ferona Th Devil Woman (Amy Curran & Yvette Rolfe)


Cowra & District Kennel Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

Junior in Group: Welbeblue Dixie Blossoms (J Nicholas)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Melcathra Man In The Mirror (N Kendall)
Baby of Breed: Tablerock Sheeza Ripper (Scott & Amy Curran)
Puppy of Breed: Ferona Th Devil Woman (Amy Curran & Yvette Rolfe)
Junior of Breed: Welbeblue Dixie Blossoms (J Nicholas)


Ku-Ring-Gai Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)   Group Specials : Mr Pieter Tjerkstra (QLD)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Avonpark Just Cruizin (Sue Ford / K Fisher)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Nuwarra Strike A Light (Sue & Ian Ford)
Res Bitch CC: Aust Ch Pureheel Royal Mojo (Sue & Ian Ford)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)   Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)

Aust Bred in Group: Aust Ch Blucalypt Pagan Gold (G & S Pinsent)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Blucalypt Pagan Gold (G & S Pinsent)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Blucalypt Gold As Ice (AI) (Greg & Sharon Pinsent)


Maryborough Kennel Club Inc. (QLD)

General Specials : Miss Anthea Adamopoulos (QLD)   Group Specials : Miss Sarah Wheatley (QLD)

Junior in Group: Aust Ch Blucalypt Gold As Ice (AI) (Greg & Sharon Pinsent)
BOB, Best Dog & Junior of Breed: Aust Ch Blucalypt Gold As Ice (AI) (Greg & Sharon Pinsent)
R/UP BOB, Best Bitch & Open of Breed: Aust Ch Blucalypt Pagan Gold (G & S Pinsent)


Esk P A & I Association (QLD)

General Specials : Mr Peter Cousins (QLD)   Group Specials : Dr Vicki Knopke (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Waykrest Lever Action (Wayne Carter)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)
Puppy of Breed: Waykrest Cutting Edge (Wayne Carter)


Sarina Kennel Club (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mr John Comerford (NSW)   Group Specials : Rev Colin Seymour (NSW)

Junior in Show: Burjoise Hot of The Press (Jacqui Connolly)
Junior in Group: Burjoise Hot of The Press (Jacqui Connolly)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Burjoise Hot of The Press (Jacqui Connolly)


25-May-2018 (Friday)

Manilla & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Robert Harbin (NSW)   Group Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)

Baby in Group: Willowpark Dream N Alice (R & S Stapley)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Willowpark Tequila Sunrise (R & S Stapley)
Baby of Breed: Willowpark Dream N Alice (R & S Stapley)