Havanese Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Havanese (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

17-Aug-2018 (Friday)

SA Poultry & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr M Lanctot (Canada)   Group Specials : Mr M Lanctot (Canada)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)


13-Aug-2018 (Monday)

Tullamore Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)

Best in Show & Aust Bred in Show: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)



12-Aug-2018 (Sunday)

All Breeds Pink Support Show (WA)

Minor of Breed: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)


Lillydale Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr M Anderson (South Africa)   Group Specials : Mr Noe Aburto Velazquez (Mexico)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Dangerous Liaisons (David Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ananda Pour Some Sugar On Me (Mrs A Lay)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hashki Zambucca N Ice (David Smith)


Ladies Kennel & Obedience Club of Broken Hill (NSW)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)


Bay City All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Barbara Balaam (QLD)   Group Specials : Mr Jim Black (ACT)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Hashki Young Gun (P Williams)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Auskrest Got my Mojo (Sandra McMahon)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Hashki Keeping up Appearances (P Williams)


Northern Districts Kennel & Obedience Club Inc (SA)

General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)   Group Specials : Mrs Lyn McArthur (SA)

Puppy in Group: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Carnwath Painted Lady (S J Baillie)


11-Aug-2018 (Saturday)

Lillydale Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Pierluigi Buratti (Italy)   Group Specials : Mrs P Lanctot (Canada)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Hashki Dangerous Liaisons (David Smith)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Dangerous Liaisons (David Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hashki Zambucca N Ice (David Smith)
Junior of Breed: Carnwath Picasso (T Lee-Porcher)


Ladies Kennel & Obedience Club of Broken Hill (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
Junior of Breed: Hashki Young Gun (P Williams)


Ladies Kennel & Obedience Club of Broken Hill (PM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

Aust Bred in Show: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)


Bay City All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mrs Barbara Balaam (QLD)

Open in Group: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Hashki Keeping up Appearances (P Williams)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Auskrest Got my Mojo (Sandra McMahon)


Bay City All Breeds Kennel Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)   Group Specials : Mr Arthur Fry (VIC)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
Puppy in Group: Auskrest Got my Mojo (Sandra McMahon)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hashki Xception To The Rule (Philip Williams)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Hashki Keeping up Appearances (P Williams)
Puppy of Breed: Auskrest Got my Mojo (Sandra McMahon)
Junior of Breed: Hashki Young Gun (P Williams)


Tullamore P A & H Association (NSW)

General Specials : Mr Douglas Sidebottom (ACT)   Group Specials : Mr Douglas Sidebottom (ACT)

Intermediate in Group: Karyme Tattle Tail (Gail Ransom)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Karyme Tattle Tail (Gail Ransom)


Northern Districts Kennel & Obedience Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Joanne Heard (SA)   Group Specials : Mrs Cherie Terry (SA)

Puppy in Group: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)
BOB, Best Dog & Puppy of Breed: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)


Northern Districts Kennel & Obedience Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)   Group Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)


5-Aug-2018 (Sunday)

Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Carol Donaldson (QLD)   Group Specials : Mr John Canellis (NSW)

R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)


Campbelltown & Districts All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)   Group Specials : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Hashki Young Gun (P Williams)
Puppy of Breed: Hashki Xpert Witness (P Williams)


Campbelltown & Districts All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Dr Karen Hedberg (NSW)   Group Specials : Mr Edward Hardwicke (NSW)

Open in Group: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
BOB, Best Dog & Open of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
R/UP BOB, Best Bitch & Intermediate of Breed: Aust Ch Hashki Xception To The Rule (Philip Williams)
Puppy of Breed: Hashki Xpert Witness (P Williams)


Wagga Wagga All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr William Stevenson (NSW)   Group Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Dangerous Liaisons (David Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hashki Zambucca N Ice (David Smith)


Bendigo Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Mrs Suzanne Scarcella (VIC)

Minor in Show: Carnwath Ricadonna (C Millman)
Minor in Group: Carnwath Ricadonna (C Millman)
Bitch CC & Minor of Breed: Carnwath Ricadonna (C Millman)


Dubbo & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)   Group Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)

Puppy in Group: Auskrest Got my Mojo (Sandra McMahon)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Auskrest Got my Mojo (Sandra McMahon)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Hashki Keeping up Appearances (P Williams)


Metropolitan Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Ruth Thompson (SA)   Group Specials : Mrs Ruth Thompson (SA)

BOB, Best Dog & Minor of Breed: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)


Metropolitan Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mr Lancelot Heilmann (SA)   Group Specials : Mr M Brown (SA)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)


4-Aug-2018 (Saturday)

Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Susan Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Wendy Hutchison (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Hashki Young Gun (P Williams)


Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Sharon Edmunds (NSW)   Group Specials : Mr John Hutchison (VIC)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Hashki Young Gun (P Williams)
Dog CC: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Patrice Johansen (QLD)   Group Specials : Ms Catherine Horne (QLD)

Minor in Group: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)
Res Dog CC & Minor of Breed: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)


Wagga Wagga All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Andrew Brown (QLD)   Group Specials : Mr Andrew Brown (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Dangerous Liaisons (David Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hashki Zambucca N Ice (David Smith)


Eaglehawk Kennel Club Inc (AM SHOW) (VIC)

General Specials : Mr Zachary Tan (WA)   Group Specials : Mr Zachary Tan (WA)

Minor in Group: Carnwath Ricadonna (C Millman)
Minor of Breed: Carnwath Ricadonna (C Millman)


Eaglehawk Kennel Club Inc (PM SHOW) (VIC)

General Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)   Group Specials : Mr Anthony E Johnson (WA)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
Minor of Breed: Carnwath Ricadonna (C Millman)


Northern Classic Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)   Group Specials : Mr Geoff Whitfield (New Zealand)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)


Dubbo & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)   Group Specials : Mrs Linda Stevens (ACT)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Hashki Keeping up Appearances (P Williams)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Auskrest Got my Mojo (Sandra McMahon)


3-Aug-2018 (Friday)

Toy & General All Breeds Dog Club of NSW (NSW)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mr John Kellow (SA)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hashki Xception To The Rule (Philip Williams)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Hashki Young Gun (P Williams)


Wagga Wagga All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mr William Stevenson (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Dangerous Liaisons (David Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hashki Zambucca N Ice (David Smith)


Bendigo Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Anthony E Johnson (WA)   Group Specials : Mr Adam Druce (VIC)

Minor of Breed: Carnwath Ricadonna (C Millman)


Dubbo & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)   Group Specials : Mrs Sandra Patterson (NSW)

Puppy in Group: Auskrest Got my Mojo (Sandra McMahon)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Hashki Keeping up Appearances (P Williams)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Auskrest Got my Mojo (Sandra McMahon)



29-Jul-2018 (Sunday)

Harden Murrumburrah Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Lynn Butler (NSW)   Group Specials : Mrs Susan Brown (NSW)

R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Karyme Tattle Tail (Gail Ransom)
Bitch CC & Junior of Breed: Karyme Zensational (Gail Ransom)


All Breeds Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Mathew Morse (VIC)   Group Specials : Mr Eric Soti (SA)

R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)
Res Dog CC & Minor of Breed: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)


Ladies Kennel Association of Qld (QLD)

General Specials : Mr Roger Bridgford (VIC)   Group Specials : Mrs Maureen Hanley (NSW)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Carnwath Happy Gilmour (D & S Morris)


Warners Bay Dog Sports Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)   Group Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hashki Xception To The Rule (Philip Williams)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Hashki Xpert Witness (P Williams)
Junior of Breed: Hashki Young Gun (P Williams)


Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Julio Rueda (Uruguay)   Group Specials : Mrs Christine Watson (Cyprus)

Best NEUTER in Show & Open Neuter in Show: Aust Neut Ch Valhuru Smoke on the Water (Mrs G Smith/Mrs T Kennard)
Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Valhuru Smoke on the Water (Mrs G Smith/Mrs T Kennard)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Valhuru Smoke on the Water (Mrs G Smith/Mrs T Kennard)


28-Jul-2018 (Saturday)

Harden Murrumburrah Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)   Group Specials : Mr Lynn Butler (NSW)

R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Karyme Tattle Tail (Gail Ransom)


Heidelberg & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)   Group Specials : Mr Phillip Brown (NSW)

Junior in Group: Ananda Pour Some Sugar On Me (Mrs A Lay)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ananda Pour Some Sugar On Me (Mrs A Lay)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ananda Hearts on fire (Anne Lay)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ananda Dont play with my heart (Anne Lay)


All Breeds Dog Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mr Eric Soti (SA)   Group Specials : Mrs Jennifer Watt (QLD)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)


Ladies Kennel Association of Qld (SHOW 1) (QLD)

General Specials : Mrs Maureen Hanley (NSW)   Group Specials : Ms Kerry King (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Carnwath Happy Gilmour (D & S Morris)
Bitch CC & Junior of Breed: Carnwath Painted Angel (D & S Morris)


Ladies Kennel Association of Qld (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mr William Mooney (VIC)   Group Specials : Mr William Mooney (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Carnwath Happy Gilmour (D & S Morris)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Carnwath Painted Angel (D & S Morris)


Tully & District Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)   Group Specials : Mrs Margaret Webber (QLD)

R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Terrabella Maggie May (Amy Henderson)


Warners Bay Dog Sports Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Meredith Clegg (VIC)   Group Specials : Mr Barry Woodburn (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hashki Xception To The Rule (Philip Williams)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Hashki Xpert Witness (P Williams)
Junior of Breed: Hashki Young Gun (P Williams)


Warners Bay Dog Sports Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Mandy Schelbach (QLD)   Group Specials : Mrs Glenda Cook (VIC)

Best in Group & Open in Group: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Hashki Young Gun (P Williams)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Hashki Xpert Witness (P Williams)


Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Shaun Watson (Cyprus)   Group Specials : Mr C P Reaney (South Africa)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Valhuru Smoke on the Water (Mrs G Smith/Mrs T Kennard)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Carnwath Painted Lady (S J Baillie)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Carnwath Macgyver (S J Baillie)
Minor of Breed: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Valhuru Smoke on the Water (Mrs G Smith/Mrs T Kennard)


27-Jul-2018 (Friday)

Harden Murrumburrah Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)

Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Karyme Tattle Tail (Gail Ransom)


Marion Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Tung-Lin Wu (Taiwan)   Group Specials : Mrs Jan Brownlie (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Carnwath Painted Lady (S J Baillie)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Carnwath Macgyver (S J Baillie)
Minor of Breed: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Valhuru Smoke on the Water (Mrs G Smith/Mrs T Kennard)


22-Jul-2018 (Sunday)

Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Yanina Smith (TAS)   Group Specials : Ms Yanina Smith (TAS)

Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Carnwath Painted Angel (D & S Morris)


Lyndhurst Canine Country Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Eleanor (Elle) Maitland (VIC)   Group Specials : Mrs Linda Walsh (VIC)

Junior in Group: Ananda Pour Some Sugar On Me (Mrs A Lay)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Dangerous Liaisons (David Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ananda Pour Some Sugar On Me (Mrs A Lay)


North of the Harbour All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Shaun Watson (Cyprus)   Group Specials : Mr C P Reaney (South Africa)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)


Cairns City Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Ms Esther Joseph (VIC)   Group Specials : Ms Esther Joseph (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Terrabella Maggie May (Amy Henderson)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Terrabella Kimba (Amy Henderson)


21-Jul-2018 (Saturday)

Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Teena Sloan (TAS)   Group Specials : Ms Teena Sloan (TAS)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Carnwath Painted Angel (D & S Morris)


Melbourne Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)   Group Specials : Mrs Lee Pieterse (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Dangerous Liaisons (David Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hashki Zambucca N Ice (David Smith)
Junior of Breed: Ananda Pour Some Sugar On Me (Mrs A Lay)


North of the Harbour All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Julio Rueda (Uruguay)   Group Specials : Ms Tiina Taulos (Finland)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Hashki Keeping up Appearances (P Williams)
Res Dog CC & Minor of Breed: Auskrest Got my Mojo (Sandra McMahon)


Cairns City Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)   Group Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Terrabella Maggie May (Amy Henderson)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Terrabella Kimba (Amy Henderson)


Hobart Dog Club Inc (AM Show) (TAS)

General Specials : Mrs Linda Buckley (ACT)   Group Specials : Mrs Robin Robertson (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ananda One Red Knight (L Williamson / A Lay)


Hobart Dog Club Inc (PM Show) (TAS)

General Specials : Mrs Robin Robertson (NSW)   Group Specials : Mrs Linda Buckley (ACT)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ananda One Red Knight (L Williamson / A Lay)


20-Jul-2018 (Friday)

Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr John Connell (TAS)   Group Specials : Mr John Connell (TAS)

Runner Up in Show: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)
Bitch CC: Carnwath Painted Angel (D & S Morris)


North of the Harbour All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)   Group Specials : Mrs Christine Watson (Cyprus)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Hashki Keeping up Appearances (P Williams)
Res Dog CC & Minor of Breed: Auskrest Got my Mojo (Sandra McMahon)


Cairns Show Association (QLD)

General Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)   Group Specials : Mrs Shellie Marshall (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Terrabella Maggie May (Amy Henderson)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Terrabella Kimba (Amy Henderson)


15-Jul-2018 (Sunday)

Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Yu-Feng Zee (Taiwan)   Group Specials : Mr O Toyokawa (Japan)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)


Sutherland Shire All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)   Group Specials : Miss Elizabeth Davidson (NSW)

Open in Group: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
R/UP BOB & Bitch CC: Hashki Young Gun (P Williams)


Dandenong Poultry & Kennel Society Inc (VIC)

General Specials : Mr Peter Frost (VIC)   Group Specials : Mrs Paula Bockman-Chato (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Hashki Dangerous Liaisons (David Smith)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Dangerous Liaisons (David Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hashki Zambucca N Ice (David Smith)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Ananda Pour Some Sugar On Me (Mrs A Lay)


Dareton Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)   Group Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)

Junior in Group: Aust Ch Carnwath Painted Lady (S J Baillie)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Carnwath Painted Lady (S J Baillie)


Junior Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mr Darren Bowey (VIC)   Group Specials : Mr Russell Britten (NSW)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Valhuru Smoke on the Water (Mrs G Smith/Mrs T Kennard)


Bungendore & Palerang District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Ronald Besoff (NSW)   Group Specials : Ms Caroline Matheson (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Karyme Zensational (Gail Ransom)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Karyme Tattle Tail (Gail Ransom)


Atherton Tableland Kennel Club (QLD)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)

Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Terrabella Maggie May (Amy Henderson)


West Australian Kennel Club Winter Festival Show (WA)

General Specials : Ms Elaine Ty (Phillipines)   Group Specials : Mrs Christine Watson (Cyprus)

Minor in Show: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)
Minor in Group: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Sup Ch Karyme Heartbeat AtMy Feet (Gail Ransom)
Minor of Breed: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)


14-Jul-2018 (Saturday)

Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)   Group Specials : Mrs Lynne Harwood (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)


Sutherland Shire All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Beryl Hession (NSW)   Group Specials : Mrs Laurel Donohue (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Hashki Xpert Witness (P Williams)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hashki Xception To The Rule (Philip Williams)
Junior of Breed: Hashki Young Gun (P Williams)


Metropolitan Canine Association Inc (VIC)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Dangerous Liaisons (David Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ananda Pour Some Sugar On Me (Mrs A Lay)


Dareton Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)   Group Specials : Mrs Patricia Hall (NSW)

Aust Bred in Show: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Carnwath Painted Lady (S J Baillie)


Junior Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Ms Tracie Edwards (SA)   Group Specials : Mrs Patricia Buckley (SA)

BOB, Best Dog & Minor of Breed: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)


Junior Kennel Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Kay Eldred (NSW)   Group Specials : Ms Dianna Brennan (NSW)

Minor in Group: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Valhuru Smoke on the Water (Mrs G Smith/Mrs T Kennard)


West Australian Kennel Club Inc (FCI Winter Festival Show) (WA)

General Specials : Mr Shhart Sharma (India)   Group Specials : Ms Tiina Taulos (Finland)

BOB, Dog CC & Champion Class (Dog) of Breed [CACIB]: Aust Sup Ch Karyme Heartbeat AtMy Feet (Gail Ransom)
R/UP BOB & Res Dog CC [Res CACIB]: Aust Sup Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)
Bitch CC & Champion Class (Bitch) of Breed [CACIB]: Aust Ch Karyme Peloton (Tracy Stewart)


Bungendore & Palerang District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)   Group Specials : Mr Damian Bourne (SA)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Karyme Zensational (Gail Ransom)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Karyme Tattle Tail (Gail Ransom)


Atherton Tableland Kennel Club (SHOW 2) (QLD)

General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Terrabella Kimba (Amy Henderson)


Zone 3 Amenities Grounds Committee of Dogs QLD (QLD)

General Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)   Group Specials : Mrs Lyn Watson (VIC)

Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Terrabella Kimba (Amy Henderson)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Terrabella Maggie May (Amy Henderson)


13-Jul-2018 (Friday)

Kempsey Macleay Valley Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr O Toyokawa (Japan)   Group Specials : Yu-Feng Zee (Taiwan)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)


Dareton Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Carnwath Painted Lady (S J Baillie)


Bungendore & Palerang District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Kenneth Hodge (NSW)   Group Specials : Mr Kenneth Hodge (NSW)

R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Karyme Tattle Tail (Gail Ransom)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Karyme Zensational (Gail Ransom)


Innisfail & District Show Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)   Group Specials : Mrs Jodie Wilshier (QLD)

Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Terrabella Maggie May (Amy Henderson)


9-Jul-2018 (Monday)

Atherton Tableland Agricultural Society Inc (QLD)

General Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)   Group Specials : Mrs Dianne Jovanovic (QLD)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Terrabella Maggie May (Amy Henderson)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Terrabella Kimba (Amy Henderson)


8-Jul-2018 (Sunday)

EPIC Advance Dog Sports Extravaganza (ACT)

General Specials : Mr Alex Rojas (Mexico)   Group Specials : Hitoshi Sayama (Japan)

BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
Res Dog CC: Aust Sup Ch Karyme Heartbeat AtMy Feet (Gail Ransom)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Karyme Zensational (Gail Ransom)


Hawkesbury Kennel Club Inc (SHOW A) (NSW)

General Specials : Mr Lynn Butler (NSW)   Group Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Hashki Young Gun (P Williams)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Hashki Xpert Witness (P Williams)


Hawkesbury Kennel Club Inc (SHOW B) (NSW)

General Specials : Mrs Carolyn Butler (NSW)   Group Specials : Mr Peter Cutler (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Hashki Young Gun (P Williams)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Hashki Xpert Witness (P Williams)


KCC Park Show (VIC)

General Specials : Mr John W Thompson (VIC)   Group Specials : Mrs Susan Gray (TAS)

Junior in Group: Ananda Pour Some Sugar On Me (Mrs A Lay)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Dangerous Liaisons (David Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hashki Zambucca N Ice (David Smith)
Junior of Breed: Ananda Pour Some Sugar On Me (Mrs A Lay)


The Murray Valley Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Robert Redhead (SA)   Group Specials : Mrs Anne Sorraghan (VIC)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Carnwath Painted Lady (S J Baillie)


Malanda Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Terrabella Maggie May (Amy Henderson)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Terrabella Kimba (Amy Henderson)


Beenleigh & District Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr E Bertolla (Brazil)   Group Specials : Mr K Itoi (JPN)

BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Carnwath Happy Gilmour (D & S Morris)
R/UP BOB & Bitch CC: Carnwath Painted Angel (D & S Morris)


Beenleigh & District Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr Jason Attridge (QLD)   Group Specials : Mr Jason Attridge (QLD)

Junior in Group: Carnwath Painted Angel (D & S Morris)
BOB, Best Dog & Puppy of Breed: Carnwath Happy Gilmour (D & S Morris)
R/UP BOB, Best Bitch & Junior of Breed: Carnwath Painted Angel (D & S Morris)


Atherton Tableland Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Terrabella Kimba (Amy Henderson)


7-Jul-2018 (Saturday)


Penrith Kennel & Obedience Club Inc (BLUE SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Robyn Williams (NSW)   Group Specials : Mrs Maureen Hanley (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Hashki Young Gun (P Williams)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Hashki Xpert Witness (P Williams)


Penrith Kennel & Obedience Club Inc (RED SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Barbara Skilton (NSW)   Group Specials : Mrs Patricia Thomas (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Hashki Xpert Witness (P Williams)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Hashki Young Gun (P Williams)


Junior Kennel Club of Victoria Inc (VIC)

General Specials : Mrs Julie Keenan (VIC)   Group Specials : Mr William Henderson (VIC)

Junior in Group: Ananda Pour Some Sugar On Me (Mrs A Lay)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ananda Pour Some Sugar On Me (Mrs A Lay)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ananda Hearts on fire (Anne Lay)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ananda Dont play with my heart (Anne Lay)


The Murray Valley Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Mrs Jenny Williams (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Carnwath Painted Lady (S J Baillie)


The Murray Valley Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Connie Redhead (SA)   Group Specials : Ms Tracey Mol (WA)

BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Carnwath Painted Lady (S J Baillie)


Hills Kennel Club of WA (WA)

General Specials : Mr Robert Beattie (WA)   Group Specials : Miss Roberta Carnegie (WA)

Minor in Group: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)


Hills Kennel Club of WA (WA)

General Specials : Mr Rick Berwick (WA)   Group Specials : Mrs Racheal Bawden (WA)

Minor in Show: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)
Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)
Minor in Group: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)
BOB, Best Dog & Open of Breed: Aust Sup Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)
R/UP BOB, Res Dog & Minor of Breed: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)


Beenleigh & District Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Ms Lee Anne Bateman (Canada)   Group Specials : Mr E Bertolla (Brazil)

Runner Up in Group: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Carnwath Happy Gilmour (D & S Morris)
Bitch CC & Junior of Breed: Carnwath Painted Angel (D & S Morris)
Minor of Breed: Karyme Cruise Control (Tracey Lamb)


Dogs ACT Group Specialty - Toy Group (ACT) (S)

General Specials : Mr Alex Rojas (Mexico)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Karyme Heartbeat AtMy Feet (Gail Ransom)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Hashki Eye of the Beholder (Mr P Williams)
Minor of Breed: Shellbears Black Opal (Gail Ransom)
Puppy (Bitch) of Breed: Karyme Zensational (Gail Ransom)


6-Jul-2018 (Friday)

EPIC Advance Dog Sports Extravaganza (ACT)

General Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand)   Group Specials : Mag Gerhard Pollinger (Austria)

BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Sup Ch Karyme Heartbeat AtMy Feet (Gail Ransom)
Bitch CC: Aust Ch Hashki Eye of the Beholder (Mr P Williams)
Puppy of Breed: Karyme Zensational (Gail Ransom)


Beenleigh & District Kennel Club Inc (QLD)

General Specials : Mr R Natividad (Phillipines)   Group Specials : Mr R Natividad (Phillipines)

Puppy in Show: Carnwath Happy Gilmour (D & S Morris)
Runner Up in Group: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)
Puppy in Group: Carnwath Happy Gilmour (D & S Morris)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Carnwath Happy Gilmour (D & S Morris)
Bitch CC: Carnwath Painted Angel (D & S Morris)
Minor of Breed: Karyme Cruise Control (Tracey Lamb)


Laidley A & I Society (QLD)

General Specials : Mr Graham Kerr (QLD)   Group Specials : Mr Graham Kerr (QLD)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Karyme Cruise Control (Tracey Lamb)


Dogs ACT Group Specialty - Toy Group (ACT) (S)

General Specials : Mr Bruce Anderson (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Hekarwe the dancing queen (Anne Lay)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Karyme Heartbeat AtMy Feet (Gail Ransom)
Minor of Breed: Shellbears Black Opal (Gail Ransom)
Puppy (Bitch) of Breed: Karyme Zensational (Gail Ransom)


1-Jul-2018 (Sunday)

Walcha Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
R/UP BOB & Bitch CC: Hashki Xpert Witness (P Williams)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hashki Xception To The Rule (Philip Williams)
Junior of Breed: Hashki Young Gun (P Williams)


Riverina District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Arthur Fry (VIC)   Group Specials : Ms Lyn Houghton (ACT)

Intermediate in Group: Karyme Tattle Tail (Gail Ransom)
Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Karyme Tattle Tail (Gail Ransom)
Bitch CC & Puppy of Breed: Karyme Zensational (Gail Ransom)


Canine Amenities Club of Victoria Inc (VIC)

General Specials : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)   Group Specials : Mrs Sue Langford (VIC)

Minor in Group: Carnwath Ricadonna (C Millman)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Carnwath Ricadonna (C Millman)


Port Pirie Kennel Club (SA)

General Specials : Mr Robert Lucas (NSW)   Group Specials : Mr Robert Lucas (NSW)

Minor in Group: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)
Junior in Group: Aust Ch Carnwath Painted Lady (S J Baillie)
Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Valhuru Smoke on the Water (Mrs G Smith/Mrs T Kennard)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Carnwath Macgyver (S J Baillie)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Carnwath Painted Lady (S J Baillie)
Minor of Breed: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Valhuru Smoke on the Water (Mrs G Smith/Mrs T Kennard)


Geraldton & Districts Kennels Club Inc (WA)

General Specials : Mr Peter Bennett (SA)   Group Specials : Mr Peter Bennett (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)


30-Jun-2018 (Saturday)

Walcha Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Hashki Xpert Witness (P Williams)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Hashki Young Gun (P Williams)
Intermediate of Breed: Aust Ch Hashki Xception To The Rule (Philip Williams)


Working Dog Club of Tasmania (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)

Junior in Group: Ananda One Red Knight (L Williamson / A Lay)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ananda One Red Knight (L Williamson / A Lay)


Working Dog Club of Tasmania (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)   Group Specials : Mr John Bryson (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ananda One Red Knight (L Williamson / A Lay)


Riverina District All Breeds Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Christopher Moore (VIC)   Group Specials : Mr Christopher Moore (VIC)

BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Karyme Peloton (Tracy Stewart)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Karyme Tattle Tail (Gail Ransom)


The Sydney Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr H van den Berg (Holland)   Group Specials : Mrs J Quiros-Kubat (Argentina)

Group 2nd: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Hashki Keeping up Appearances (P Williams)
Res Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Auskrest Got my Mojo (Sandra McMahon)


Victorian Poultry & Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Ms Jacqui Weekes (VIC)   Group Specials : Mr Christopher J Talbot (VIC)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hashki Zambucca N Ice (David Smith)
Dog CC & Junior of Breed: Carnwath Picasso (T Lee-Porcher)
Aust Bred of Breed: Carnwath Painted Pearl (L J Bolden)


Port Pirie Kennel Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)   Group Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)

Minor in Group: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Carnwath Painted Lady (S J Baillie)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Valhuru Smoke on the Water (Mrs G Smith/Mrs T Kennard)


Port Pirie Kennel Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)   Group Specials : Miss Deirdre Crofts (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Carnwath Macgyver (S J Baillie)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Carnwath Painted Lady (S J Baillie)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Shartooz Wicked (S J Baillie)
Minor (Dog) of Breed: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Valhuru Smoke on the Water (Mrs G Smith/Mrs T Kennard)


Geraldton & Districts Kennels Club Inc (WA)

General Specials : Mrs Barbara Marsh (VIC)   Group Specials : Mrs Barbara Marsh (VIC)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)
Minor in Group: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)


Geraldton & Districts Kennels Club Inc (WA)

General Specials : Mrs Delia Wells (WA)   Group Specials : Mrs Delia Wells (WA)

Minor in Show: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)
Best in Group & Minor in Group: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)
BOB, Best Dog & Minor of Breed: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)


29-Jun-2018 (Friday)

Walcha Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)   Group Specials : Ms Kim Tosi (QLD)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Hashki Young Gun (P Williams)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Hashki Xpert Witness (P Williams)
Intermediate of Breed: Aust Ch Hashki Xception To The Rule (Philip Williams)


The Sydney Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Zererino Silva (Portugal)   Group Specials : Mr Luis Catalan (Portugal)

Group 4th: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)


Rosewood Show Society (QLD)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Lance Wright (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)


24-Jun-2018 (Sunday)

Coonabarabran Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Glen Vernon (NSW)   Group Specials : Mr Myron Arthur (NSW)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Hashki Young Gun (P Williams)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Hashki Xpert Witness (P Williams)


Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)   Group Specials : Mr Serge Tassan (QLD)

Best in Show & Aust Bred in Show: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)


Wangaratta Kennel & Obedience Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Narelle Hammond (NSW)   Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)

Runner Up in Group & Junior in Group: Ananda Pour Some Sugar On Me (Mrs A Lay)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ananda Pour Some Sugar On Me (Mrs A Lay)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Ananda Night Ov The Realm (Mrs Anne Lay & Ms Sarah Lay)


Durack Grounds Committee Amenities Show (QLD)

General Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)   Group Specials : Mr Christopher Moore (VIC)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Carnwath Happy Gilmour (D & S Morris)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Carnwath Painted Angel (D & S Morris)


Canine Stewards Association of WA (WA)

General Specials : Ms Frances Darling (QLD)   Group Specials : Mr Mark Clarke (VIC)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)


23-Jun-2018 (Saturday)

Coonabarabran Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mr Glen Vernon (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
R/UP BOB & Bitch CC: Hashki Young Gun (P Williams)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Hashki Xpert Witness (P Williams)


Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Mr Serge Tassan (QLD)   Group Specials : Mrs Silvana Tassan (QLD)

Aust Bred in Show: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)


Wangaratta Kennel & Obedience Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

Junior in Group: Ananda Pour Some Sugar On Me (Mrs A Lay)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Ananda Night Ov The Realm (Mrs Anne Lay & Ms Sarah Lay)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ananda Pour Some Sugar On Me (Mrs A Lay)


Nor-West Canine Association Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Jeanie Montford (NSW)   Group Specials : Mr Peter King (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Hashki Keeping up Appearances (P Williams)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Auskrest Got my Mojo (Sandra McMahon)


Nor-West Canine Association Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Robin Robertson (NSW)   Group Specials : Mrs Robin Robertson (NSW)

Minor in Group: Auskrest Got my Mojo (Sandra McMahon)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Hashki Keeping up Appearances (P Williams)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Auskrest Got my Mojo (Sandra McMahon)


Adelaide Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Ian Rasmussen (QLD)   Group Specials : Mrs Wendy Hutchison (VIC)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Carnwath Macgyver (S J Baillie)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Carnwath Painted Lady (S J Baillie)


Fremantle Dog Club (WA)

General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)   Group Specials : Mrs Pauline F Barclay (VIC)

Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)
Res Dog CC & Minor of Breed: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)


22-Jun-2018 (Friday)

Coonabarabran Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Stefanie Smith (NSW)   Group Specials : Mrs Stefanie Smith (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hashki Xception To The Rule (Philip Williams)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Hashki Young Gun (P Williams)
Puppy of Breed: Hashki Xpert Witness (P Williams)


Dogs NSW Southern Region Country Classic (NSW)

General Specials : Mr Zachary Tan (WA)   Group Specials : Mrs Robynne Trainor (New Zealand)

Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)


Kalbar Show Society (QLD)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Dr Vicki Knopke (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)


17-Jun-2018 (Sunday)

Building & Amenities Championship Show (WA)

General Specials : Dr Peter J Tallentire (WA)   Group Specials : Mrs Jeni Sach (WA)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)
Minor in Group: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)


Yass District Kennel & Training Club Inc (NSW)

General Specials : J A De Medeiros Neto (Brazil)   Group Specials : Ms Rosana Knapp dos Santos (Brazil)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Karyme Heartbeat AtMy Feet (Gail Ransom)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Karyme Heartbeat AtMy Feet (Gail Ransom)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Karyme Peloton (Tracy Stewart)
Puppy of Breed: Karyme Zensational (Gail Ransom)


Cranbourne Dog Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Joanne Sewell (WA)   Group Specials : Mr Shamil Kurmaev (WA)

State Bred in Group: Aust Ch Ananda Hearts on fire (Anne Lay)
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Ananda Hearts on fire (Anne Lay)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ananda Pour Some Sugar On Me (Mrs A Lay)
Puppy of Breed: Ananda Dont play with my heart (Anne Lay)


Brisbane Water Legacy Dog Club (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Ms Shannon Lancaster (NSW)   Group Specials : Mrs Carole Doherty (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)


Riverland Dog Training & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)   Group Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Valhuru Smoke on the Water (Mrs G Smith/Mrs T Kennard)
Intermediate in Group: Aust Ch Carnwath Macgyver (S J Baillie)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Carnwath Painted Lady (S J Baillie)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Carnwath Macgyver (S J Baillie)
Res Dog CC & Minor of Breed: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Valhuru Smoke on the Water (Mrs G Smith/Mrs T Kennard)


Queensland Kennel Council (QLD)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Carnwath Happy Gilmour (D & S Morris)
Baby of Breed: Karyme Cruise Control (Tracey Lamb)


Queensland Kennel Council (QLD)

General Specials : Mr Michael Yates (QLD)   Group Specials : Mr Nathan McGreevy (QLD)

Baby in Group: Karyme Cruise Control (Tracey Lamb)
BOB, Best Dog & Minor of Breed: Carnwath Happy Gilmour (D & S Morris)
Baby of Breed: Karyme Cruise Control (Tracey Lamb)


16-Jun-2018 (Saturday)

Building & Amenities Championship Show (WA)

General Specials : Mrs Sue J Mallia (WA)   Group Specials : Ms Eva Fekete (WA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)


Dogs NSW Public Relations Committee (Dogs On Show) (NSW)

General Specials : Ms Glenys Alexander (VIC)   Group Specials : Mrs Joyce Sullivan (SA)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)


Yass District Kennel & Training Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)   Group Specials : J A De Medeiros Neto (Brazil)

Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Karyme Heartbeat AtMy Feet (Gail Ransom)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Karyme Zensational (Gail Ransom)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Karyme Peloton (Tracy Stewart)


Frankston & Peninsula Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Paul Wilkes (WA)   Group Specials : Mrs Joanne Sewell (WA)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ananda Dont play with my heart (Anne Lay)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Dangerous Liaisons (David Smith)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Carnwath Painted Pearl (L J Bolden)
Junior of Breed: Carnwath Picasso (T Lee-Porcher)


Riverland Dog Training & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Miss Margaret Joyce (VIC)   Group Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Carnwath Painted Lady (S J Baillie)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Carnwath Macgyver (S J Baillie)
Res Dog CC & Minor of Breed: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Valhuru Smoke on the Water (Mrs G Smith/Mrs T Kennard)


Queensland Kennel Council (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)   Group Specials : Ms Judith Oliver (VIC)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)


Queensland Kennel Council (PM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)   Group Specials : Mr Simon Mills (ACT)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)


15-Jun-2018 (Friday)

Yass District Kennel & Training Club Inc (NSW)

General Specials : M E Freitas dos Santos (Brazil)   Group Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Karyme Peloton (Tracy Stewart)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Karyme Heartbeat AtMy Feet (Gail Ransom)
Puppy of Breed: Karyme Zensational (Gail Ransom)


Riverland Dog Training & Kennel Club Inc (SA)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Mr Keith McCarthy (VIC)

Minor in Group: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Carnwath Macgyver (S J Baillie)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Carnwath Painted Lady (S J Baillie)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Valhuru Smoke on the Water (Mrs G Smith/Mrs T Kennard)


Lowood Show Society (QLD)

General Specials : Mr Tim Thomas (QLD)   Group Specials : Mrs Julie Ireland (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)


11-Jun-2018 (Monday)

ACT Ladies Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mrs Megan Markotany (NSW)   Group Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Karyme Heartbeat AtMy Feet (Gail Ransom)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Karyme Peloton (Tracy Stewart)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Karyme Zensational (Gail Ransom)
Minor of Breed: Shellbears Black Opal (Gail Ransom)


Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)   Group Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)


Australian Cattle Dog Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mr Ken Hammond AFSM (NSW)   Group Specials : Mrs Danielle Dryburgh (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Valhuru Smoke on the Water (Mrs G Smith/Mrs T Kennard)
Baby of Breed: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Valhuru Smoke on the Water (Mrs G Smith/Mrs T Kennard)


10-Jun-2018 (Sunday)

Ladies Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Mavis Cochrane (WA)   Group Specials : Mrs Anne Howell (WA)

Minor in Group: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)
Res Dog CC & Minor of Breed: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)


ACT Ladies Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)   Group Specials : Mrs Roslyn Seare (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Karyme Heartbeat AtMy Feet (Gail Ransom)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Karyme Peloton (Tracy Stewart)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Karyme Zensational (Gail Ransom)
Minor of Breed: Shellbears Black Opal (Gail Ransom)


Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (TAS)

General Specials : Mr Don Mahoney (NSW)   Group Specials : Mr Don Mahoney (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ananda One Red Knight (L Williamson / A Lay)


Ipswich Kennel Club (Show 1) (QLD)

General Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)   Group Specials : M E Freitas dos Santos (Brazil)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)
R/UP BOB & Minor of Breed: Carnwath Happy Gilmour (D & S Morris)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Carnwath Painted Angel (D & S Morris)


Ipswich Kennel Club (Show 2) (QLD)

General Specials : Ms Kim Tosi (QLD)   Group Specials : Mrs Melissa Starkey (QLD)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)
R/UP BOB & Minor of Breed: Carnwath Happy Gilmour (D & S Morris)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Carnwath Painted Angel (D & S Morris)


Australian Cattle Dog Club of SA Inc (SA)

General Specials : Mrs Julie Dickinson-Franks (NSW)   Group Specials : Mrs Narelle Hammond (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Valhuru Smoke on the Water (Mrs G Smith/Mrs T Kennard)
Baby in Group: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Carnwath Painted Lady (S J Baillie)
Baby of Breed: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Valhuru Smoke on the Water (Mrs G Smith/Mrs T Kennard)


9-Jun-2018 (Saturday)

Ladies Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Ms Jenny Sayers (WA)   Group Specials : Ms Roni Oma (WA)

Open in Show: Aust Sup Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)
Runner Up in Group & Minor in Group: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)
BOB, Best Dog & Open of Breed: Aust Sup Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)
R/UP BOB, Res Dog & Minor of Breed: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)


Ladies Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Marion Watson (WA)   Group Specials : Mr Frank Waring (WA)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)
R/UP BOB & Bitch CC: Shellbears Moon Shadow (Michelle Taylor)
Res Dog CC & Minor of Breed: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)


Newcastle & Merewether Combined Canine Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Birgit Ferguson (SA)   Group Specials : Mrs Cathy Smith (NSW)

BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Hashki Keeping up Appearances (P Williams)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)


Newcastle & Merewether Combined Canine Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr Kerry A Lee (VIC)   Group Specials : Mrs Judith Glover (NSW)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Hashki Keeping up Appearances (P Williams)
Minor of Breed: Auskrest Got my Mojo (Sandra McMahon)


Toy Dog Club of Victoria Inc (VIC) (S)

General Specials : Mrs Robynne Trainor (New Zealand)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ananda Hearts on fire (Anne Lay)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hashki Zambucca N Ice (David Smith)
Baby of Breed: Torza Devine Decadence (Anne Lay)
Puppy of Breed: Ananda Dont play with my heart (Anne Lay)


ACT Ladies Kennel Club Inc (ACT)

General Specials : Mrs Jean Butterfield (SA)   Group Specials : Mr Les Bradney (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Karyme Heartbeat AtMy Feet (Gail Ransom)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Karyme Heartbeat AtMy Feet (Gail Ransom)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Shellbears Black Opal (Gail Ransom)
Puppy of Breed: Karyme Zensational (Gail Ransom)


Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (AM SHOW) (TAS)

General Specials : Mr Douglas Bowe (WA)   Group Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)

Res Dog CC & Junior of Breed: Ananda One Red Knight (L Williamson / A Lay)


Combined Breeds Dog Club of Tasmania Inc (PM SHOW) (TAS)

General Specials : Mr Stephen Schwerdt (SA)   Group Specials : Mr Douglas Bowe (WA)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ananda One Red Knight (L Williamson / A Lay)


8-Jun-2018 (Friday)

West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mr Gunnar Nymann (Denmark)   Group Specials : Mr Andras Korozs (Hungary)

Runner Up in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Hashki Dangerous Liaisons (David Smith)
Minor in Group: Dekara Raging Inferno (Kimberly Procak)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Dangerous Liaisons (David Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hashki Zambucca N Ice (David Smith)
Res Dog CC & Minor of Breed: Dekara Raging Inferno (Kimberly Procak)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ananda Dont play with my heart (Anne Lay)
Baby of Breed: Torza Devine Decadence (Anne Lay)


Newcastle & Merewether Combined Canine Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Lynette Niemann (SA)   Group Specials : Ms Rebecca Rafton (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Hashki Keeping up Appearances (P Williams)


Caboolture and District A P & I Assoc (QLD)

General Specials : Mrs Susan Tringham (QLD)   Group Specials : Mr David Kill (QLD)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)


Ipswich Kennel Club (QLD)

General Specials : Ms Rosana Knapp dos Santos (Brazil)   Group Specials : Mrs K Takeuchi (Japan)

Best in Show & Open in Show: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)
R/UP BOB & Minor of Breed: Carnwath Happy Gilmour (D & S Morris)
Bitch CC & Junior of Breed: Carnwath Painted Angel (D & S Morris)


7-Jun-2018 (Thursday)

West Gippsland Kennel Association Inc (VIC)

General Specials : Mrs Susan Kealy (Ireland)   Group Specials : Mrs Susan Kealy (Ireland)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Dangerous Liaisons (David Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hashki Zambucca N Ice (David Smith)


3-Jun-2018 (Sunday)

Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)   Group Specials : M E Freitas dos Santos (Brazil)

Group 4th: Aust Sup Ch Karyme Heartbeat AtMy Feet (Gail Ransom)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Karyme Heartbeat AtMy Feet (Gail Ransom)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Karyme Tattle Tail (Gail Ransom)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Karyme Peloton (Tracy Stewart)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Karyme Xxplosive (Gail Ransom)
Baby of Breed: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)
Puppy of Breed: Karyme Zensational (Gail Ransom)


Canine Fund Raisers (WA)

General Specials : Mrs Susan Gray (TAS)   Group Specials : Mrs Patricia Cutler (NSW)

BOB, Dog CC & Minor of Breed: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)


Western Suburbs All Breeds Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)   Group Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)

R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Dekara Raging Inferno (Kimberly Procak)


Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Rhonda Lane (QLD)   Group Specials : Mrs Chris McGreevy (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)


2-Jun-2018 (Saturday)

Newcastle Terrier & Toy Club (NSW)

General Specials : Mr Milan Curk (NSW)   Group Specials : Mr Milan Curk (NSW)

Junior in Group: Hashki Young Gun (P Williams)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Hashki Young Gun (P Williams)


Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : M E Freitas dos Santos (Brazil)   Group Specials : Mrs Yoshimi Suzuki (Japan)

Group 3rd: Aust Sup Ch Karyme Heartbeat AtMy Feet (Gail Ransom)
Baby in Group: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)
Puppy in Group: Karyme Zensational (Gail Ransom)
BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Karyme Heartbeat AtMy Feet (Gail Ransom)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Karyme Peloton (Tracy Stewart)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Karyme Tattle Tail (Gail Ransom)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Karyme Xxplosive (Gail Ransom)
Baby of Breed: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)
Puppy of Breed: Karyme Zensational (Gail Ransom)


Canine Fund Raisers (AM SHOW) (WA)

General Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)   Group Specials : Mrs Lynn Harrison (SA)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)
Minor of Breed: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)


Canine Fund Raisers (PM SHOW) (WA)

General Specials : Mr Mark Johnston (NSW)   Group Specials : Mrs Nadia Attridge (QLD)

Minor in Group: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)


Box Hill & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Graham Cruse (NSW)   Group Specials : Mr Joseph Daidone (NSW)

BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hashki Zambucca N Ice (David Smith)
R/UP BOB and Dog CC: Dekara Raging Inferno (Kimberly Procak)


Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)

General Specials : Miss Erin Brown (QLD)   Group Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)


Lockyer Valley Kennel Club (AM Show) (QLD)

General Specials : Mrs Jill Hocking (VIC)   Group Specials : Ms Dianna Brennan (NSW)

Open in Group: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)


Lockyer Valley Kennel Club (PM Show) (QLD)

General Specials : Rev Colin Seymour (NSW)   Group Specials : Rev Colin Seymour (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)


1-Jun-2018 (Friday)

Dogs SA Winter International (SA)

General Specials : Mrs Ramune Kazlauskaite (Lithuania)   Group Specials : Ms Rosana Knapp dos Santos (Brazil)

Baby in Group: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)
Puppy in Group: Karyme Zensational (Gail Ransom)
BOB, Bitch CC & Champion Class (Bitch) of Breed [CACIB]: Aust Ch Karyme Peloton (Tracy Stewart)
R/UP BOB, Dog CC & Champion Class (Dog) of Breed [CACIB]: Aust Sup Ch Karyme Heartbeat AtMy Feet (Gail Ransom)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed [Res CACIB]: Karyme Tattle Tail (Gail Ransom)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed [Res CACIB]: Karyme Xxplosive (Gail Ransom)
Baby of Breed: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)
Puppy of Breed: Karyme Zensational (Gail Ransom)


Newcastle & Northern District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Dennis McGreevy (QLD)   Group Specials : Miss Erin Brown (QLD)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)


Boonah Show Society (QLD)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Mrs Margaret Broughton (QLD)

Baby of Breed: Karyme Cruise Control (Tracey Lamb)


27-May-2018 (Sunday)

Manilla & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)   Group Specials : Mrs Deborah Harbin (NSW)

Puppy in Group: Hashki Young Gun (P Williams)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
Bitch CC & Puppy of Breed: Hashki Young Gun (P Williams)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Hashki Xpert Witness (P Williams)
Intermediate of Breed: Aust Ch Hashki Xception To The Rule (Philip Williams)


Silver City Kennel Club of Broken Hill (NSW)

General Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)   Group Specials : Mrs Valma Morrow (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)


Werribee Barwon Canine Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Judy Horton (VIC)   Group Specials : Mrs Judy Horton (VIC)

Aust Bred in Group: Aust Ch Ananda Hearts on fire (Anne Lay)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ananda Hearts on fire (Anne Lay)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ananda Dont play with my heart (Anne Lay)
Baby of Breed: Torza Devine Decadence (Anne Lay)


Southern Districts Kennel & Obedience Dog Club Inc (AM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)   Group Specials : Mrs Lynette Brown (NSW)

Runner Up NEUTER in Group: Aust Neut Ch Valhuru Smoke on the Water (Mrs G Smith/Mrs T Kennard)
Baby in Group: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)
Baby of Breed: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Valhuru Smoke on the Water (Mrs G Smith/Mrs T Kennard)


Southern Districts Kennel & Obedience Dog Club Inc (PM SHOW) (SA)

General Specials : Mrs Kerry Cannon (NSW)   Group Specials : Mrs Toni Comerford (NSW)

Best NEUTER in Group & Open Neuter in Group: Aust Neut Ch Valhuru Smoke on the Water (Mrs G Smith/Mrs T Kennard)
Baby of Breed: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Valhuru Smoke on the Water (Mrs G Smith/Mrs T Kennard)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Elizabeth Jackson (WA)   Group Specials : Ms Neridah Sharrett (WA)

Minor in Show: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)
Minor in Group: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)
BOB, Best Dog & Open of Breed: Aust Sup Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)
R/UP BOB, Res Dog & Minor of Breed: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)


Metropolitan Kennel Club of WA Inc (WA)

General Specials : Mrs Sally Baxter (WA)   Group Specials : Mrs Sally Baxter (WA)

Runner Up in Show: Aust Sup Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)
Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)
Junior in Group: Shellbears Moon Shadow (Michelle Taylor)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)
Bitch CC & Junior of Breed: Shellbears Moon Shadow (Michelle Taylor)


Cowra & District Kennel Club Inc (NSW)

General Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)   Group Specials : Mr John Rowles (NSW)

Best in Group & Open in Group: Aust Sup Ch Karyme Heartbeat AtMy Feet (Gail Ransom)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Karyme Heartbeat AtMy Feet (Gail Ransom)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Karyme Tattle Tail (Gail Ransom)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Karyme Peloton (Tracy Stewart)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Karyme Zensational (Gail Ransom)
Minor of Breed: Shellbears Black Opal (Gail Ransom)
Junior of Breed: Karyme Xxplosive (Gail Ransom)


26-May-2018 (Saturday)

Manilla & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)   Group Specials : Mrs Valerie Hutton (NSW)

Runner Up in Group: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Hashki Xpert Witness (P Williams)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Hashki Young Gun (P Williams)
Intermediate of Breed: Aust Ch Hashki Xception To The Rule (Philip Williams)


Silver City Kennel Club of Broken Hill (AM Show) (NSW)

General Specials : Mrs Valma Morrow (NSW)   Group Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)

Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)


Silver City Kennel Club of Broken Hill (PM Show) (NSW)

General Specials : Miss Marilyn Hoy (NSW)   Group Specials : Mr Michael Derbyshire (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)


Caulfield & District Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mr Michael Camac (SA)   Group Specials : Mr Anthony Ikin (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ananda Pour Some Sugar On Me (Mrs A Lay)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Dangerous Liaisons (David Smith)
Res Dog CC & Junior of Breed: Carnwath Picasso (T Lee-Porcher)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Carnwath Flirtation Walk (L J Bolden)


Cowra & District Kennel Club Inc (AM SHOW) (NSW)

General Specials : Mrs Helen Beasley (NSW)   Group Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Karyme Heartbeat AtMy Feet (Gail Ransom)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Karyme Tattle Tail (Gail Ransom)
Bitch CC & Junior of Breed: Karyme Xxplosive (Gail Ransom)
Minor of Breed: Shellbears Black Opal (Gail Ransom)
Puppy of Breed: Karyme Zensational (Gail Ransom)


Cowra & District Kennel Club Inc (PM SHOW) (NSW)

General Specials : Mr John Rowles (NSW)   Group Specials : Mrs Nellie Abela (NSW)

BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Karyme Heartbeat AtMy Feet (Gail Ransom)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Karyme Peloton (Tracy Stewart)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Karyme Tattle Tail (Gail Ransom)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Karyme Xxplosive (Gail Ransom)
Minor of Breed: Shellbears Black Opal (Gail Ransom)
Puppy of Breed: Karyme Zensational (Gail Ransom)


Esk P A & I Association (QLD)

General Specials : Mr Peter Cousins (QLD)   Group Specials : Mrs Susan Bruno (QLD)

Baby of Breed: Karyme Cruise Control (Tracey Lamb)


Toy Dog Club of SA Inc (AM Show) (SA) (S)

General Specials : Mrs Rebecca Byrne (NSW)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Carnwath Painted Lady (S J Baillie)
Baby of Breed: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Valhuru Smoke on the Water (Mrs G Smith/Mrs T Kennard)


Toy Dog Club of SA Inc (PM Show) (SA) (S)

General Specials : Mrs Karen Taylor (VIC)

BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Carnwath Painted Lady (S J Baillie)
Baby of Breed: Torza Amaricode (Mrs Gillian Smith)
NEUTER BOB, NEUTER Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Valhuru Smoke on the Water (Mrs G Smith/Mrs T Kennard)


25-May-2018 (Friday)

Manilla & District Kennel Club (NSW)

General Specials : Mr Robert Harbin (NSW)   Group Specials : Mr Robert Harbin (NSW)

Aust Bred in Show: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
Best in Group & Aust Bred in Group: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hashki Xception To The Rule (Philip Williams)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Hashki Xpert Witness (P Williams)
Puppy of Breed: Hashki Young Gun (P Williams)


21-May-2018 (Monday)

Euroa Kennel Club Inc (VIC)

General Specials : Mrs Susette Monk (WA)   Group Specials : Mrs Susette Monk (WA)

BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ananda Hearts on fire (Anne Lay)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ananda Dont play with my heart (Anne Lay)
Baby of Breed: Torza Devine Decadence (Anne Lay)