Beenleigh & District Kennel Club Inc (QLD)
Date of Show : 4-Jul-2015 (Saturday)
Championship Show
The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.
General Specials
Specials Judge: Mrs Robyn Williams (New Zealand) (Total Entry : 558)
Aust Sup Ch Pukawidgee Light Oth Moon (Pukawidgee Kennels)
Baby in Show: Golden Retriever
Paterbetgold N Brokenwood (T & P Kurtz)
Aust Bred in Show: Shetland Sheepdog
Aust Ch Gavend Whispers Ov Gold (Traci Addison)
Open Neuter in Show: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Ch / Neut Ch Shasdin Royal Idack (J & T McDonald)
Group 1 - Toys
Specials Judge : Miss Karen Harrison (New Zealand) (Group Entry : 104)
Birikino Ice Diva (Ian Rasmussen & Kaye McGhie)
Aust Bred in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Marcavan Pretty Little Liar (Amanda Dunne)
Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Marcavan Pretty Little Liar (Amanda Dunne)
Minor of Breed: Syon Burlesque (Mrs C Ross)
Puppy of Breed: Aust Ch Morganlea Starman (Mrs C Ross)
Chihuahua (Long Coat)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Jessica Brown (Jennifer Watt)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Benjamin Brown (Mrs Jennifer Watt)
Res Dog CC & Junior of Breed: Dearchi Livin The Dream (Amanda Thompson)
Baby of Breed: Wachowa Angelica Pickles (Mrs Jennifer Watt)
Minor of Breed: Aust Ch Peregrine JP Stand N Deliver (Imp JPN) (Mrs Jennifer Watt)
Intermediate of Breed: Bramver's Bravery Man (Imp JPN) (H E J Bright)
Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Wachowa Workn Class Man (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kristy's Pride Bloody Sunday (Imp NL) (Mrs J M Mannell)
Baby of Breed: Wachowa Kimi Finster (Mrs Jennifer Watt)
English Toy Terrier (Black and Tan)
Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Yurrugar Glory Box (P Saunders / P Trapp)
Havanese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Torza Dom Del A Vega (Mrs Meghan Boole/Mrs Diane Anderson)
Italian Greyhound
Dog CC: Aust Ch Oakway Gold Escort (Jill Marks)
Lowchen
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Paceaway Bon Choix (Fran Darling)
Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Hi Society (Fran Darling)
Maltese
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Soyeux Beautiful Mia (Barbara Beeves)
Papillon
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Birikino Ice Diva (Ian Rasmussen & Kaye McGhie)
Baby of Breed: Roseswain Quinntus The Guard (Mrs J A Moy)
Pomeranian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pomquest Fame N Fortune (Mr B & Mrs S Abraham)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chimere Im Just A Country Boy (Mrs Kim Haddon)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Pomquest Dare To Dream (Mr B & Mrs S Abraham)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Zeigen Jewel In The Crown (Kim Haddon)
Pug
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Troycole Little Miss Sunshine (Mr R & Mrs J Dunn / K & K Cash)
Tibetan Spaniel
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Atalair Don Quixote (B R & B J Matthews)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Barrajy Lulu (B J Matthews)
Group 2 - Terriers
Specials Judge : Mrs Carolyn Cederman (New Zealand) (Group Entry : 88)
Aust Ch Yarrinarra Chips Rafferty (M F Lee)
Minor in Group: Scottish Terrier
Anrias Beowulf (Stacy Kellie)
Intermediate in Group: Cairn Terrier
Aust Ch Natuska Humphrey Bogart (George Ioannidis)
Aust Bred in Group: Jack Russell Terrier
Aust Ch Ouwitllemate Lion Heart (Kirsten Gowen)
American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ravinboutya TwentyFour Seven ET (M Boucher)
Australian Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Xanthorrhoea Finishd in Style (Ann Davies)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Xanthorrhoea With Baronia (Ann J Davies)
Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Natuska Humphrey Bogart (George Ioannidis)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Yarrinarra Clover Tails (Maxine Lee)
Baby of Breed: Aust Ch Yarrinarra Chips Rafferty (M F Lee)
Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ouwitllemate Ivory Mask (Donna & Laureen Horne)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ouwitllemate Lion Heart (Kirsten Gowen)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ouwitllemate Stealing Hearts (Donna Horne)
Minor of Breed: Ouwitllemate Hilltop Hood (Donna Horne)
Manchester Terrier
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Foxwood Quickfire (S Williams)
Scottish Terrier
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Anrias Beowulf (Stacy Kellie)
Baby of Breed: Upyrkilt Magic of Music (Stacy Kellie)
Staffordshire Bull Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Satori Echoing Serenade (Gayle Stephenson)
Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Charbon The Duke (Brian Sommerville)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tentella Wundurra (Pamela Martin)
Baby of Breed: Charbon Lonesum Duke (C E & J F Chambers)
Baby (Bitch) of Breed: Charbon Dove By Design (C E & J F Chambers)
Intermediate of Breed: Aust Ch Charbon Chase The Ace (C E & J F Chambers)
Group 3 - Gundogs
Specials Judge : Mr Graham Saltiel (New Zealand) (Group Entry : 97)
Paterbetgold N Brokenwood (T & P Kurtz)
Minor in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Edelhof Love Is An Open Door (Jade Norman)
Open Neuter in Group: Cocker Spaniel
Aust Neut Ch Cobalt Special Delivery (Mr W & Mrs L Vickery)
Cocker Spaniel
Baby of Breed: Conowie All That Jazz (Mr N & Mrs T Crocker)
Minor of Breed: Myshalair Ice Maiden (Hilare Yeates)
Puppy of Breed: Pencandy Soul Destiny (Tina & Neil Crocker)
Junior of Breed: Pencandy Done N Dusted (J Newbold / N & T Crocker)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Cobalt Special Delivery (Mr W & Mrs L Vickery)
English Setter
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Orwin Jolene Jooleen (Ruth Best and Lesley Shirley)
English Springer Spaniel
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cardhu Because The Night (Miss W Fox/Miss J Birt)
Minor of Breed: Mythril Over The Garden Wall (AI) (Miss W Fox/Miss J Birt)
German Shorthaired Pointer
Minor of Breed: Aust Ch Edelhof Love Is An Open Door (Jade Norman)
Puppy of Breed: Tanzenhund Moonlite Xpress (Dr Ann-Marie Boyd)
Golden Retriever
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Ikentrieve El Amor Sophia (AI) (Mrs B Kent & Miss M Kent)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ikentrieve Kindred Spirit (AI) (Brenda Kent)
Baby of Breed: Paterbetgold N Brokenwood (T & P Kurtz)
Gordon Setter
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Charnnnah Catching The Action (G & C Smith / K Gay)
Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Gamecall Tayke Aim (Mr L & Mrs K Morris)
Irish Setter
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Brodruggan Sirius Stargazer (Gary Ward and Jacque Pollitt)
Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Driftway Special Mission (Mr Guy Spagnolo/Sandra Luchterhand)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Driftway Rhythm On Oak (Guy Spagnolo)
Lagotto Romagnolo
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kebro Dantes Flame (Robynne Flynn)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wispan Bellisima (R L Flynn)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Ginso Go Ragazza (Mrs R L Flynn)
Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Aprilraine Red Squaw RN JDX (Meegan Ally)
Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Ch Aprilraine Red Silk RN (Meegan Ally)
Weimaraner
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Silberweis Take N It Ezy (Ann Masjakin & John Robinson)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ashlaren Rock A Guy Baby (Bev Quinlan)
Baby of Breed: Bromhund U Can Buy Me Diamonds (Lynelle Smith)
Weimaraner (Long-haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Silberweis Harvey Wallbanger (Ann Masjakin & John Robinson)
Group 4 - Hounds
Specials Judge : Mrs Robyn Williams (New Zealand) (Group Entry : 70)
Seablueridge Bear (D Mitchell)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Dachshund (Wire Haired)
Aust Ch Shasdin Wiry All Shook Up (J & T McDonald)
Minor in Group: Dachshund (Miniature Wire Haired)
Agwyr Accentuate The Positive (D G Hoyle & a Beecher)
Aust Bred in Group: Afghan Hound
Aust Sup Ch Tianze Mystify Me (Jacky Harnett)
Open Neuter in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Ch / Neut Ch Shasdin Royal Idack (J & T McDonald)
Afghan Hound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Tianze Mystify Me (Jacky Harnett)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tianze Frozen In Time (AI) (Jacky Harnett)
Bloodhound
Baby of Breed: Torulla Scenter Of Attention (S Sanders)
Borzoi
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Svetlanov Wells Fargo (H Russell)
Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Shasdin Royal Lighten Up (J & T McDonald)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shasdin Royal Lackadaisical (J & T McDonald)
Puppy of Breed: Naekota Its All About Me (Natasha Wood)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch / Neut Ch Shasdin Royal Idack (J & T McDonald)
Dachshund (Miniature Smooth Haired)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Dakley Charlie Brown (D Cross)
Baby of Breed: Dakley Franz Joseph (D Cross)
Baby (Bitch) of Breed: Dakley Gizel (D Cross)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Dakley Lazarus Thone (D Cross)
Dachshund (Miniature Wire Haired)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Agwyr Accentuate The Positive (D G Hoyle & a Beecher)
Baby of Breed: Sandswept Phantom (Carol Sands)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Agwyr Archies Augustus (DG Hoyle & A Beecher)
Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Adbesare Phirst Class (Miss S Wheatley)
Dachshund (Wire Haired)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Shasdin Wiry All Shook Up (J & T McDonald)
Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Seablueridge Bear (D Mitchell)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Adbesare Coco's Curtain Call (AI) (Miss S Wheatley)
Puppy of Breed: Shelridge Magical Power (Denise Mitchell)
Saluki
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ahmadi Interview With a Vampire (AI) (Ian Rasmussen)
Group 5 - Working Dogs
Specials Judge : Mrs Diane O'Neill (New Zealand) (Group Entry : 72)
Aust Sup Ch Pukawidgee Light Oth Moon (Pukawidgee Kennels)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Gavend Whispers Ov Gold (Traci Addison)
Baby in Group: German Shepherd Dog
Castastar Evita (Mandy Doyle)
Minor in Group: Australian Stumpy Tail Cattle Dog
Kerimarlo Just Bel Eve (Kerri Lougheed)
Puppy in Group: Collie (Rough)
Keamaree painted cowboy (Ms M L Clarke)
Junior in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Tiakina Thats For Me To Know (Phil / Michelle & Bianca Hickey)
Intermediate in Group: Swedish Vallhund
Aust Ch Vallarity Fox N Sox (Amanda Smith)
Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Countryglen Aussie Fury (Mr Andrew Ziebell)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Kelprin Heez Just Grand (M Powell)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Countryglen Riding High (Mr Andrew Ziebell)
Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dykinta Night Maestro ET (Elise Lenske)
Australian Stumpy Tail Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kerimarlo Shooting The Breeze (Kerri Lougheed)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kerimarlo Just Be Adam (Mr A Ziebell)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Kerimarlo Just Bel Eve (Kerri Lougheed)
Bearded Collie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Edinglen Till There Was You (Michele Lincoln & Julie Lyons)
Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch One Black Night av Vikholmen HT (Imp) (Kathryn Winton)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mirribandi Juliette PT (Mrs J Hafey)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Mirribandi Alanna PT (Kathryn Winton)
Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mirribandi Leonardo (Mrs J Hafey)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mirribandi Merveilleux HT (Kathryn Winton)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Mirribandi Viceroy Odin PT (R & S Hansen)
Border Collie
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pukawidgee Light Oth Moon (Pukawidgee Kennels)
Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Highclere Show Me The Money (Cecilie Kemp)
R/UP BOB & Puppy of Breed: Keamaree painted cowboy (Ms M L Clarke)
German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Indio di Casa Nobili HIT (Imp ITY) (Karham German Shepherds)
R/UP BOB & Bitch CC: Nanmahar Ulla HT ET (K Long)
Baby of Breed: Castastar Evita (Mandy Doyle)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Karham Talk Dirty To Me HIT (Karham German Shepherds)
German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Karham Destinys High Roller HIT (Karham German Shepherds)
Puli
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Majomarc Angie (Mr V Grasso)
Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Gavend Whispers Ov Gold (Traci Addison)
Junior of Breed: Aust Ch Tiakina Thats For Me To Know (Phil / Michelle & Bianca Hickey)
Swedish Vallhund
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vallarity Fox N Sox (Amanda Smith)
Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Antudor Dream Police (S J Smith & D Neilson)
Group 6 - Utility Dogs
Specials Judge : Mr S Peel (New Zealand) (Group Entry : 46)
Rangehaven Dance In The Dark (Jodi Johnston)
Baby in Group: Schnauzer (Miniature)
Koobalies Kat Got Your Tongue (J Sharland)
Minor in Group: Siberian Husky
Aust Ch Bluemooska The Mighty Atom (A & D Payne)
Open Neuter in Group: Dobermann
Aust Ch Vansitar Koh I Noor (A & T L Chakraborty)
Alaskan Malamute
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Katmai Reflection Of You (T Goodwin)
Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Zeigen Zero Gravity (Mrs Kim Haddon)
Boxer
Puppy of Breed: Hogwartz Im On Fire (S Bryant)
Bullmastiff
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Rangehaven Dance In The Dark (Jodi Johnston)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Atmyside Iz Something Special (V Owen)
Dobermann
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Ch Vansitar Koh I Noor (A & T L Chakraborty)
Rottweiler
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Camerrott Havanas Havoc (Cathy Cameron)
Samoyed
Baby of Breed: Kalaska Hit The Road Jack (J & D Maguire)
Schnauzer
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Regenstauf Start The Party (Mrs I Cox)
Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chicabud Pistol Packin Mama (J Sharland & J Windle)
Baby of Breed: Koobalies Kat Got Your Tongue (J Sharland)
Siberian Husky
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Bluemooska Whos Ya Daddy (M Schelbach)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Icepower Empire Rose (D L Byles)
Minor of Breed: Aust Ch Bluemooska The Mighty Atom (A & D Payne)
Junior of Breed: Aust Ch Bluemooska Lana (M Schelbach)
St Bernard
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Summervogel Blitzon (Kelly O'Connor)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Casperscove Franklin (Sandi Paull)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Bernedale Flying Fever (Bernedale Kennels)
Group 7 - Non-Sporting Dogs
Specials Judge : Mrs Annette Kay O'Carroll (New Zealand) (Group Entry : 81)
Aust Ch Merryjay Bostn Bublgum (Ms L Y Carpenter & Mrs R Kemp)
Baby in Group: Dalmatian
Paceaway Wicked Wingz (Fran Darling)
Minor in Group: Poodle (Toy)
Adithe Dante Guilfo (Rhonda Brumby)
Intermediate in Group: Keeshond
Aust Sup Ch Keez Keep Em Talkin (P & M Hickey / E Hickey & R Stewart)
Open in Group: Schipperke
Aust Gr Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
Open Neuter in Group: Dalmatian
Aust Neut Ch Sarasota Sarabande ET (Michelle Little)
Boston Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Merryjay Bostn Bublgum (Ms L Y Carpenter & Mrs R Kemp)
British Bulldog
Baby (Bitch) of Breed: Aust Ch Majestueux LadyLuk De Surfcity (AI) (J & T Cumner)
Minor of Breed: Diamondbrook miss hyde (Amanda Elisaia)
Chow Chow
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch RegalChow Sheba at Majestuex (J & T Cumner)
Dalmatian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Lotzadotz Aphancy Brand (AI) (Mrs T L Bale)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Paceaway Ticket For Roses (Fran Darling)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Paceaway Give Me More (Fran Darling)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Varewell Crystal Bloom (Julie Beeby)
Baby of Breed: Paceaway Wicked Wingz (Fran Darling)
Neuter BOB & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Sarasota Sarabande ET (Michelle Little)
French Bulldog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Jordajake Sudden Impact (Mr A C & Mrs D N James)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aus Ch Swifdelight U S Forces (David Swift)
Bitch CC & Junior of Breed: Shafear Legends Of Beauty (Imp NZ) (Ms Gaylene King)
Junior (Dog) of Breed: Ordained Kiwi Pride (Imp NZ) (Ms Gaylene King)
Great Dane
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Willitoft Foxy Lady (AI) (Jools Ruddle)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Willitoft Gypsy Rose Lee (Faye Pritchard)
Dog CC: Willitoft Flying Lika Eagle (AI) (A Mann)
Minor of Breed: Willitoft Gonna Fly Forever (Mr A & Mrs S Bruce)
Keeshond
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Keez Keep Em Talkin (P & M Hickey / E Hickey & R Stewart)
Poodle (Toy)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Adithe Dante Guilfo (Rhonda Brumby)
Schipperke
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Pandec Fire Fox (Mr P & Mrs D Comrie)