Sutherland Shire All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

Date of Show : 14-Jul-2018 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Beryl Hession (NSW)

Best in Show & Open in Show: Bernese Mountain Dog
Saracen Hard River (Imp POL) (Mrs L Brand)
Baby in Show: Beagle
Houndmaster Hang Ten (Joshua & Mellissa Grant)
Minor in Show: Old English Sheepdog
Dezignerz American Pie (F Fearon-Zammit & R Zammit/ J & K McLean)
Puppy in Show: Cocker Spaniel
Avila Request Accepted (imp NZ) (Mrs A O'Keefe)
Intermediate in Show: Australian Silky Terrier
Aust Ch Balkana Fire and Ice (J W Camac / Scales / Johnston)
Aust Bred in Show: Dalmatian
Aust Sup Ch Krystaway Glitterati (R & D Harbin)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Cocker Spaniel
Aust & Neut Ch Showfield True Royalty (S & S Strang)
Runner Up Neuter in Show: Japanese Spitz
Aust & Neut Ch Kimyata Playing For Keeps (Katie Watson)

Baby SweepStakes - 2nd Place: Beagle
Houndmaster Hang Ten (Joshua & Mellissa Grant)
Baby SweepStakes - 3rd Place: German Shorthaired Pointer
Centaine Whole Lotta Love (AI) (Lyn Mansfield)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Dalmatian
Krystaway Imagine Dragons (R & D Harbin)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Kerry Blue Terrier
Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Dobermann
Aust Ch Walamara Zero To Infinity at Alldobe (AI) (Imp NZ) (Michelle Cowin)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Laurel Donohue (NSW)

Minor in Group: Pug
Sebandee Halle Blackberry (Colin Seymour)
Intermediate in Group: Australian Silky Terrier
Aust Ch Balkana Fire and Ice (J W Camac / Scales / Johnston)
Aust Bred in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Caperway Mystery N Magic (Ms R Duffy)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Balkana Fire and Ice (J W Camac / Scales / Johnston)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Caperway Mystery N Magic (Ms R Duffy)
Res Bitch CC: Aust Ch Chevalove Imperial Design (K & M Munro)
Baby of Breed: Chevalove Secret Affaire (K & M Munro)
Intermediate of Breed: Chevalove Victoria's Secret (K & M Munro)

Griffon Bruxellois
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Beaufox Comte de la Fere (Sharyn Wood & Jane Wistuba)

Havanese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Hashki Xpert Witness (P Williams)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hashki Xception To The Rule (Philip Williams)
Junior of Breed: Hashki Young Gun (P Williams)

Maltese
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Marblanc Hollywood Fantasy (Mary Atkinson)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Marniechar Akarsha (K M Potts)

Pekingese
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Athalow Rainbows N Lollipops (J Nash)

Pomeranian
R/UP BOB & Res Dog CC: Amorea Big Brothers Karma (John Van Slochteren)

Pug
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sebandee Desparado In Black (Colin Seymour)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sebandee Halle Blackberry (Colin Seymour)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Ms Mary Eather (NSW)

Best in Group & Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Highbourne Flirtatious (Mr C A & Mrs J Frazer)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Bull Terrier
Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)
Minor in Group: Kerry Blue Terrier
Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
Junior in Group: Cairn Terrier
Aust Ch Emeraldcity Ricky Ponting (Ms G Loft & Mr P Miller)
Intermediate in Group: Jack Russell Terrier
Aust Gr Ch Joelleigh Diamond Indus Skys (Leesa Musgrove)
Runner Up Neuter in Group: American Staffordshire Terrier
Aust & Neut Ch Newbelle Live Wire JC (T Talbot)

American Staffordshire Terrier
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Redplatinum Let There Be Rock (AI) (Cassie Caple)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pradakka Pure Elegance (AI) WPD (T Talbot)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Newbelle Live Wire JC (T Talbot)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Temora Remember Me (Imp USA) (Leanne & Allen Boote)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cliftop Blue Times Two (Sharon Gilkison)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Neut Ch / Aust Ch Spalpeen Missy Higgins (Karen Simpson)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bullacktiv Dreamwalker (ROM) (P Zullo)
Dog CC & Junior of Breed: Schardale Sir Angelo (AI) (M J Schafer)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Emeraldcity Ricky Ponting (Ms G Loft & Mr P Miller)

Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Joelleigh Diamond Solitaire (Leesa Musgrove)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Joelleigh Diamond Indus Skys (Leesa Musgrove)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Ozjack Flash in the pan (Bob Purss)
Minor of Breed: Joelleigh Ive Got Pizzazz (Leesa Musgrove)

Kerry Blue Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)

Sealyham Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Pennyflower Dave In Deep Space (Christine Timms)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Highbourne Flirtatious (Mr C A & Mrs J Frazer)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Highbourne Lonhro (Mr C A & Mrs J Frazer)
Res Bitch CC: Grc Ch Staff Diamond Kassia (Imp GRC) (Anthony Orley)
Minor of Breed: Joden Own Tha Space (Kim Sammut)
Puppy of Breed: Bxact Goddess ofth Dawn (Kristy Roebig)
Junior of Breed: Aust Ch Bxact Knock Knock Knock (J Watt & K Roebig)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Atenta Mista Wags (Christine Alderton)
Baby of Breed: Lachlanpark Gypsy Queen (Ms C J Alderton)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Atenta Tommy Teeko (R Gambino)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Susan Brown (NSW)

Best in Group & Open in Group: English Springer Spaniel
Aust Sup Ch Cardhu Scents Of Power (E & M Borg)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Cocker Spaniel
Aust Ch Glenayden Making News (Mrs A O'Keefe)
Baby in Group: German Shorthaired Pointer
Centaine Whole Lotta Love (AI) (Lyn Mansfield)
Puppy in Group: Cocker Spaniel
Avila Request Accepted (imp NZ) (Mrs A O'Keefe)
Junior in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Demorz To Paris With Love (Deb Moran)
Intermediate in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Cocker Spaniel
Aust & Neut Ch Showfield True Royalty (S & S Strang)

Bracco Italiano
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Jonz Chill Factor (Leonie Kellett & John Palmer)

Brittany
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Tobenlee Moves Like Jagger CCD RA ET JC (Samantha Ibbott-Cordi)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kirinbell Party Doll (Samantha Ibbott-Cordi)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kirinbell Tell Me A Secret (Paul & Tiena Palin)
Junior of Breed: Aust Ch Kirinbell Get Off My Cloud (Samantha Ibbott-Cordi)

Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Glenayden Making News (Mrs A O'Keefe)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Ashmere Arrow (Ms Amanda Bray & Mrs Julie Burbidge)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Avila Request Accepted (imp NZ) (Mrs A O'Keefe)
Minor (Dog) of Breed: Royoni Royal Watcher (AI) (S & S Strang)
Junior of Breed: Braycharm Pandora (Ms Amanda Bray)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Showfield True Royalty (S & S Strang)

English Setter
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bendeela To The Manor Born (Paul Terrett)
Baby of Breed: Bendeela English Rose (Paul Terrett)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Cardhu Scents Of Power (E & M Borg)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Sup Ch Azudance Little Lion Man (Miss M Lauder)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Silvaspring Amber Alert (E / M & A Borg)
Junior of Breed: Silvaspring Rise And Shine (E / M & A Borg)
Intermediate of Breed: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Demorz To Paris With Love (Deb Moran)
Baby of Breed: Centaine Whole Lotta Love (AI) (Lyn Mansfield)

Golden Retriever
Res Dog CC & Intermediate of Breed: BlueBreeze Grand Divinity (D Casey)
Junior (Dog) of Breed: Harvikgold Wild Fire RN NRA (D&V Harris)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ashlaren We Will Rock You (S Norbury & E M Knox)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lukedom Kitty Kardashian (Studholme / Lawler / Grech)
Res Dog CC: Aust Ch Lukedom Whatz New Kitty Kat (Studholme / Lawler / Grech)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Lukedom Point Me To The Party (Studholme / Lawler / Grech)



Group 4 - Hounds

Specials Judge : Dr Lesley Cameron (NSW)

Best in Group & Open in Group: Afghan Hound
Aust Sup Ch Aboukir Toughen Up (Day/ Sinclair & Johansen)
Baby in Group: Beagle
Houndmaster Hang Ten (Joshua & Mellissa Grant)
Aust Bred in Group: Petit Basset Griffon Vendeen
Aust Ch Azucroft Dom Perignon (Mr & Mrs R Lauder / Miss M Lauder)
Runner Up Neuter in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Ch Kimscott Sound Of Love (K L Glanford)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Aboukir Toughen Up (Day/ Sinclair & Johansen)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tahkira Steel Doll (AI) (Day / Sinclair / Murdoch / Faint)
Baby of Breed: Tahkira Manhatten Moccha (Miss E Bray)

Beagle
Baby of Breed: Houndmaster Hang Ten (Joshua & Mellissa Grant)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Maralya Ima Master Piece Too (K Nilsen)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kajmytt Classic Hunter (Mrs K L Glanford)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Mittledac Flying High (AI) (S Harloff)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Trutori Control To Major Tom (S Harloff)
Baby of Breed: Tarlou Electric Dreams (Taj Jones)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Kimscott Sound Of Love (K L Glanford)

Deerhound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Lainnir Kunzite (Sandra Waugh)

Irish Wolfhound
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Erinwolf Celtic Rose (AI) (Mrs K Palmer & Mrs S Gendle)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wulfgar Fennoscandia (AI) (C Maciver & S Gendle)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wulfgar Freya (AI) (S Gendle)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Azucroft Dom Perignon (Mr & Mrs R Lauder / Miss M Lauder)

Whippet
Res Dog CC: Penmarric Super Trouper (K Baxter/ G Macquarie & A E Smith)
Baby of Breed: Penmarric Creme Brulee (Mrs K Baxter/ Ms A Smith & Ms G Macquarie)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Chakrata Molly Malone (K Baxter & S Delaney)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Alexa Barr (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Finnish Lapphund
Orical Liz of Finlandia (L Mills & R Petrzalka)
Baby in Group: Australian Shepherd
Sutter Shall We Dance (AI) (Imp NZ) (Leanne Kiely & Nancy Pelletier)
Minor in Group: Old English Sheepdog
Dezignerz American Pie (F Fearon-Zammit & R Zammit/ J & K McLean)
Puppy in Group: German Shepherd Dog
Freevale Cherry On Top (Mr & Mrs M & C Morris)

Australian Shepherd
Dog CC & Aust Bred of Breed: Delchoksky My Santana (D Whyburn / C Benge)
Baby of Breed: Sutter Shall We Dance (AI) (Imp NZ) (Leanne Kiely & Nancy Pelletier)
Minor (Dog) of Breed: Delchoksky Ina Rusty Holdenute (D Whyburn)
Puppy of Breed: Delchoksky The Electra (Delwyn Whyburn)

Bearded Collie
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Llanddona Not With Haste (Imp NZ) (Angela J Dillon)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Hj Ch & Aust Ch Qila De La Terre Sauvage HT (Imp HUN) (Tanyia Tuckey & Lynda Trotter)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Syryne Burning Embers HT (Shiralee Fossey)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Syryne Reign of the Dragon (Shiralee Fossey)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Tullaview This Time Around (P Smith & C Spencer)
Puppy (Bitch) of Breed: Quinora Tell Me More (Carole Hately)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Quinora Lennox Vision (Carole Hately)

Finnish Lapphund
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Orical Liz of Finlandia (L Mills & R Petrzalka)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Orical Juhaofarcadia (AI) (L Mills & T Richardson)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Freevale Cherry On Top (Mr & Mrs M & C Morris)

Maremma Sheepdog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Spaccone (imp ITA) (Carolyn McLean)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & Am Ch Tana's Chunky Monkey at Dezignerz (Imp USA) (F Fearon-Zammit /R Zammit /B Vessel-Dodds /K Krumpe/ F Methelis//J&K M)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Hartwyn Pageants Hero On Ice (AI) (Pauline Hartwell)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Dezignerz You Had Me At Hello (F Fearon-Zammit/R Zammit/J & K McLean)
Minor of Breed: Dezignerz American Pie (F Fearon-Zammit & R Zammit/ J & K McLean)
Puppy of Breed: Dezignerz Americian Patriot (F Fearon-Zammit / R Zammit/ J & K McLean)



Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Beryl Hession (NSW)

Best in Group & Open in Group: Bernese Mountain Dog
Saracen Hard River (Imp POL) (Mrs L Brand)
Runner Up in Group: Boxer
Aust Sup Ch Valeska Big Easy (Imp NZ) (Sylvia Choca)
Puppy in Group: Dobermann
Aust Ch Walamara Zero To Infinity at Alldobe (AI) (Imp NZ) (Michelle Cowin)
Junior in Group: Dobermann
Aust Ch Vansitar Fire N Ice (Imp NZ) (Borealis Kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Bernese Mountain Dog
Aust & Neut Ch Zanzebern Winter Wonderland (Robyn Keen)
Runner Up Neuter in Group: Boxer
Aust Ch Nija Bibbity Bobbity Boo (L Hetherington)

Akita
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Oceanbreeze Raiz Yr Glass (Sandra Craig)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Saracen Hard River (Imp POL) (Mrs L Brand)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Zanzebern Winter Wonderland (Robyn Keen)

Boxer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Valeska Big Easy (Imp NZ) (Sylvia Choca)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Valeska Nicely Wrapped (Imp NZ) (Sylvia Choca)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Nija Bibbity Bobbity Boo (L Hetherington)

Dobermann
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Vansitar Fire N Ice (Imp NZ) (Borealis Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Walamara Zero To Infinity at Alldobe (AI) (Imp NZ) (Michelle Cowin)
Res Dog CC: Aust Ch Bravadobe U Dont Own Me (AI) (Imp NZ) (J / E Henville & Bravadobe)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Bravadobe Rapunzel Tangled At Martyn (AI) (Imp NZ) (Bravadobe Dobermanns/ J & E Henville)

German Pinscher
Minor of Breed: Piratepoint Fat Boy Harley (Mrs S Dunn)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Shelridge Washington (M Rogers)

Rottweiler
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Hardrada Bobby's Girl (Imp NZ) (Borealis Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Emerey Unwritten Law (AI) (D Borg & M Krueger)

Schnauzer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Asyut Any Tick Oth Clock (S M Ansell)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Leanne Duval (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Dalmatian
Aust Sup Ch Krystaway Glitterati (R & D Harbin)
Runner Up in Group & Open in Group: Dalmatian
Aust Gr Ch Telde Magical Rupert Murdog (Matthew Dunscombe)
Minor in Group: Boston Terrier
Rhodepark Sweetness To A Point (J M Vassallo & R Davies)
Puppy in Group: Dalmatian
Krystaway Imagine Dragons (R & D Harbin)
Junior in Group: Chow Chow
Kuteaz Playboys Playgirl (David & Susie Simpson)
Intermediate in Group: Dalmatian
Aust Ch Darlinghill Hashtag Dot Com (R & D Harbin)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Japanese Spitz
Aust & Neut Ch Kimyata Playing For Keeps (Katie Watson)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Rhodepark Sweetness To A Point (J M Vassallo & R Davies)

British Bulldog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Bratrice Breaking The Ice (AI) (Courtney Basa & Hayden Smith)
Baby of Breed: Bumbullb Double Barrel (Courtney & Hayden Smith)

Chow Chow
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kuteaz Playboys Playgirl (David & Susie Simpson)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Cross B's American Playboy (AI) (Imp USA) (David & Susie Simpson)
Res Dog CC & Minor of Breed: Kuteaz Playboys Bundy Bear (David & Susie Simpson)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Krystaway Glitterati (R & D Harbin)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Telde Magical Rupert Murdog (Matthew Dunscombe)
Puppy of Breed: Krystaway Imagine Dragons (R & D Harbin)
Intermediate of Breed: Aust Ch Darlinghill Hashtag Dot Com (R & D Harbin)

French Bulldog
Dog CC & Puppy of Breed: Hushan Lord Marcus (Mr L Samytowski & Mr J Oddi)

Great Dane
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rithpen Miss Congeniality (Sharyn Wright)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tenkashiro Sylver Gold N Topaz (Denise M Sylvester)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Daesdaemar Dancing Queen (Denise M Sylvester)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Shanspitz Perfect Double Act (K Watson / D & S Watherston)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kimyata Playing For Keeps (Katie Watson)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Sooquan My Sweet Addiction (M & L Foster / K Peacock & B Toomey)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Sooquan Sweet Dreams (L & M Foster / K Peacock & B Toomey)

Schipperke
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Monterrez Superstar (NBT) (G Cruse & N Curwen)