Hervey Bay Kennel Club (QLD)

Date of Show : 4-Aug-2018 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Brett Thompson (NSW)   (Total Entry : 343)

Best in Show & Open in Show: Keeshond
Aust Sup & Can Ch Klompen's Dancing With Darcy (Imp CAN) (Ms L J Cassidy)
Runner Up in Show: Australian Shepherd
Aust Sup Ch Mysql Strike It Rich (AI) (Ellagant Kennels)
Baby in Show: Chihuahua (Long Coat)
Wachowa Hot To Trot (Mrs Jennifer Watt)
Minor in Show: Staffordshire Bull Terrier
Bxact Champagne Supernova (K Roebig)
Junior in Show: White Swiss Shepherd Dog
Aust Ch Eishund Blonde is th New Black (Miss A Sneddon & Miss S Hill)
Intermediate in Show: Dalmatian
Aust Ch Winterfalls Memphis Belle (Mr T Irving & Mrs S Irving)
State Bred in Show: Finnish Lapphund
Aust Sup Ch Theldaroy Anyone Dare To Diffa ET (L C & R A Seare)
Aust Bred in Show: Rottweiler
Aust Sup Ch Ubersein Flash Back (AI) (J King & R Scells / L Russell)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Australian Kelpie
Aust Ch Morkerbook Copper Maiden (Mrs N & Miss S Morris)

Baby SweepStakes - 2nd Place: Boxer
Mcboxa Lil B Double (Billee-lee Mclaughlin)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Weimaraner (Long-haired)
Greywei Time for Bubbles (Kathleen Rogers)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Ch Wachowa Susie Carmichael (Mrs Jennifer Watt)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Brett Thompson (NSW)  (Group Entry : 72)

Best in Group & Open in Group: Pomeranian
Aust Sup Ch Pomquest Neverending Story (B & S Abraham / Amesen Kennels)
Baby in Group: Chihuahua (Long Coat)
Wachowa Hot To Trot (Mrs Jennifer Watt)
Minor in Group: Chinese Crested Dog
Casmai Fortune Favours Th Bald (Cassie Hatfield)
Junior in Group: Pug
Aust Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
Intermediate in Group: Pug
Aust Ch Hostwill Mei Ling (W S & M H Winter / T Waters)
Aust Bred in Group: Papillon
Aust Ch Sailoz Tap Dancer (K Lewis/ J & B Stewart-Cook)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Gr & Neut Ch Morganlea Starman (Mrs C Ross)
Runner Up Neuter in Group: Papillon
Aust Gr Ch Jaroma Lady Arabella (Imp UK) (Mr W & Ms J Stewart-cook)

Australian Silky Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Pondaroza True Colours (Mrs D Jacques)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Aberlour Whispering Jack (Lyn Dunne)
R/UP BOB & Res Dog CC: Hollinglen Whisper No Secrets (J Morgan)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aberlour Totl Eclipsovth Heart (Lyn Dunne)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Morganlea Starman (Mrs C Ross)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Benjamin Brown (Mrs Jennifer Watt)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wachowa Tilly Devine (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Angelica Pickles (Mrs Jennifer Watt)
Baby of Breed: Wachowa Hot To Trot (Mrs Jennifer Watt)
Baby (Dog) of Breed: Wachowa Hot N Handsome (Mrs Jennifer Watt)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Misty Meadow's Eye On The Prize (Imp ITY) (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wachowa Susie Carmichael (Mrs Jennifer Watt)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wachowa Man On A Mission (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Wachowa That Kinda Girl (Mrs Jennifer Watt)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Casmai Fortune Favours Th Bald (Cassie Hatfield)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Casmai Misbehavin Madam (Cassie Hatfield)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Casmai Cort With No Knickers (Cassie Hatfield)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tunamara jelly baby (Mr R Davis)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Tunamara Morning star (Ms Carolyn Shaw)

Japanese Chin
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Pondaroza Besuto Himitsu Ni (Mrs D Jacques)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Pondaroza Red Arrow (Mrs D Jacques)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pondaroza Desert Storm (Mrs D Jacques)

Papillon
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sailoz Tap Dancer (K Lewis/ J & B Stewart-Cook)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Goodvibes Dance To The Rhythm (W & J Stewart-Cook)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Jaroma Lady Arabella (Imp UK) (Mr W & Ms J Stewart-cook)

Pekingese
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Yysur Fashion Police (A J & F Paterson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Yysur The Matriarch (A J & F Paterson)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pomquest Neverending Story (B & S Abraham / Amesen Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dreamforever Uno Ima Dreamer (Penny Driver)
Baby of Breed: Pomquest Bringin Sexy Back (Mr B & Mrs S Abraham)

Pug
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hostwill Mei Ling (W S & M H Winter / T Waters)
Baby of Breed: Hostwill Forget Me Not (W S & M H Winter / T Waters)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Peter Bennett (SA)  (Group Entry : 43)

Minor in Group: Staffordshire Bull Terrier
Bxact Champagne Supernova (K Roebig)
Junior in Group: Fox Terrier (Smooth)
Keighly Braxton (K & J Hort)
State Bred in Group: Kerry Blue Terrier
Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)
Aust Bred in Group: Bedlington Terrier
Aust Sup Ch Piperdene Chantily Lace (Mr R J & Mrs P A Osmachenko)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust & Neut Ch Reigning Bulls At Jaqov (Imp USA) (Miss A Crosthwaite)

Bedlington Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Piperdene Chantily Lace (Mr R J & Mrs P A Osmachenko)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Cuttabuv Devils Lil Flirt (Liza McLaughlin)

Fox Terrier (Smooth)
Junior of Breed: Keighly Braxton (K & J Hort)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Jacknthebox Masterpiece (S & K Whyatt)
Junior of Breed: Mustangjax Forged Steel (Sandra McGrath)

Kerry Blue Terrier
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)

Staffordshire Bull Terrier
Minor of Breed: Bxact Champagne Supernova (K Roebig)
Puppy (Bitch) of Breed: Ourgang Crank it Up (Miss A Crosthwaite)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Reigning Bulls At Jaqov (Imp USA) (Miss A Crosthwaite)

West Highland White Terrier
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Tarrilli Rhydder In The Sleigh (Miss K Maguire)
Bitch CC & State Bred of Breed: Maceltic Nyah Griffyns Gift (Miss K Maguire & Mrs R Waxman)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Redinbrin Presummed Innocent (S & A Cloughley)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Glen Vernon (NSW)  (Group Entry : 46)

Best in Group & Open in Group: Field Spaniel
Aust Gr Ch Manunga Deep Tempest (Mr R & Mrs P Wilson)
Runner Up in Group: Brittany
Aust & Am Ch Gunnin’for You At Sierra (Imp USA) (Ward)
Baby in Group: Weimaraner
Ghostwind Saint He Ain't (Troy & Susan Stephenson)
Puppy in Group: Weimaraner (Long-haired)
Greywei Time for Bubbles (Kathleen Rogers)
Junior in Group: Irish Setter
Yarramo Kiss of Fire (Tony & Margaret Norton)
Intermediate in Group: Cocker Spaniel
Sheldarich Spirit of Raven (Holly Rey)
State Bred in Group: English Setter
Aust Ch Waratah Gunners Mate (Jasinta Chapman)
Aust Bred in Group: Brittany
Aust Sup Ch Wameika Kazs Short Spirit (Ward)
Runner Up Neuter in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)

Brittany
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & Am Ch Gunnin’for You At Sierra (Imp USA) (Ward)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Wameika Kazs Short Spirit (Ward)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Wameika True Texaslady (Ward)

Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cobalt Pretty Pretzel (Holly Rey)
Dog CC & Intermediate of Breed: Sheldarich Spirit of Raven (Holly Rey)

English Setter
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Waratah Gunners Mate (Jasinta Chapman)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Waratah easter hoping mad (Jasinta Chapman)

English Springer Spaniel
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Silvaspring Walking on Sunshine (Mrs Kerry Evans)
R/UP Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust Ch & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)

Field Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Manunga Deep Tempest (Mr R & Mrs P Wilson)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Wysiwyg Kaotic Story CCD CD RA (T Waters)

Irish Setter
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Yarramo Mighty Quinn (AI) (T & M Norton)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Yarramo Kiss of Fire (Tony & Margaret Norton)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Firefrost Red Garnet (Julie Stockbridge)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aprilraine Nordic Mist (Julie Stockbridge)

Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rhyll Hats Off To Calvin (Olivia Mangin)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Daykeyne Come Out To Play (Mrs Sandra McGrath)
Baby of Breed: Sanmarlitch BeeJay Storm Trooper (Mrs S M McGrath)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Borikenn Girls Got Rhythm (Mr T & Mrs S Stephenson)
Baby of Breed: Ghostwind Saint He Ain't (Troy & Susan Stephenson)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Greywei Time for Bubbles (Kathleen Rogers)



Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Peter Bennett (SA) (Group Entry : 38)

Best in Group & Open in Group: Dachshund (Long Haired)
Aust Ch Briarmist Breaking The Rules (R E & C J Armatys/ J J & L J Black)
Baby in Group: Rhodesian Ridgeback
Seablueridge MarianeFaithful (Gitta Libby)
Minor in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Maharlikah Tru Succesor (B K & Y J Shaw)
Puppy in Group: Afghan Hound
Sashayaway Sweet Child of Mine (Mr B Green & Mr S Bennett)
Junior in Group: Rhodesian Ridgeback
Seablueridge Madiba (Gitta Libby)
Intermediate in Group: Borzoi
Aust Ch Sashayaway Shante' You Stay (S Bennett& B Green)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Whippet
Aust Neut Ch Jorjee Brindi Ash (Lesley King)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Sashayaway Shadow of Your Love (Mr B Green & Mr S Bennett)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Sashayaway Sweet Child of Mine (Mr B Green & Mr S Bennett)

Borzoi
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sashayaway Shante' You Stay (S Bennett& B Green)
Baby of Breed: Argowan On The Road Again (B Green & S Bennett)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Briarmist Breaking The Rules (R E & C J Armatys/ J J & L J Black)
Bitch CC & Minor of Breed: Briarmist Miss Demeanor (R E & C J Armatys / J & L BLack)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Splendak First Chapter (B K & Y J Shaw)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Maharlikah Tru Succesor (B K & Y J Shaw)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Stardayne Tiny Bubbles (B K & Y J Shaw)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Splendak Hans Solo (Yvonne Shaw)
Baby of Breed: Stardayne Starry Starry Night (B K & Y J Shaw)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Seablueridge Babylon (T Mankowski)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Seablueridge Madiba (Gitta Libby)
Baby of Breed: Seablueridge MarianeFaithful (Gitta Libby)

Whippet
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Jorjee Brindi Ash (Lesley King)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Glen Vernon (NSW)  (Group Entry : 48)

Best in Group & Open in Group: Australian Shepherd
Aust Sup Ch Mysql Strike It Rich (AI) (Ellagant Kennels)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Finnish Lapphund
Aust Sup Ch Theldaroy Anyone Dare To Diffa ET (L C & R A Seare)
Baby in Group: Finnish Lapphund
Furballs Glass Walker (Furballs Knls)
Minor in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Cuuchin Heez So Fine at Antudor (Debbie Neilson/Joyce Wheeler)
Puppy in Group: Australian Kelpie
Aust Ch Belljacks Just Foolin Around (S & K Whyatt)
Junior in Group: White Swiss Shepherd Dog
Aust Ch Eishund Blonde is th New Black (Miss A Sneddon & Miss S Hill)
Aust Bred in Group: Australian Cattle Dog
Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Australian Kelpie
Aust Ch Morkerbook Copper Maiden (Mrs N & Miss S Morris)
Runner Up Neuter in Group: Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Aust Ch Tarraray Dixie Chick (J Glenn)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)
Junior of Breed: Waykrest Cutting Edge (Wayne Carter)
State Bred of Breed: Aust Ch Waykrest Lever Action (Wayne Carter)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Kinjarra Rahne As Lace (S & K Whyatt)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Belljacks Just Foolin Around (S & K Whyatt)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kinjarra Georgie Girl As Doll (S & K Whyatt)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Morkerbook Copper Maiden (Mrs N & Miss S Morris)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Mysql Strike It Rich (AI) (Ellagant Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Wlkabout Dazzling Blu Eyes (Ms A Lally)
Bitch CC & Minor of Breed: Kytui Warrior Princess (A Lally)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tarraray Lucifer (J Glenn)
R/UP BOB & Bitch CC: Tarraray Mazikeen (J Glenn)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Tarraray Dixie Chick (J Glenn)

Border Collie
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Trumagik A Flash Of Tartan (J Brown)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Trumagik Third Times A Charm (Noel & Maureen Kay)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Swinbrad Keep In Touch (R E & C J Armatys / D Morris)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Theldaroy Anyone Dare To Diffa ET (L C & R A Seare)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Lapinlumon Zutki (Imp) (R Seare)
Baby of Breed: Furballs Glass Walker (Furballs Knls)

German Shepherd Dog
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: LaGuardia Heart of a Hero CCD RN HT (Mrs Meredith Nelson)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hartly Deep Impact (C Murdoch & N Pearson)
Baby of Breed: Hartly The Jewel Thief (Cathryn Murdoch & Nicole Pearson)

Swedish Vallhund
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Morkerbook Cruisn In My Chevy (Sharon Morris)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Morkerbook Cruisn Together (Miss S Morris)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Morkerbook Cruisn Withmy Honey (Miss S & Mrs N Morris)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Cuuchin Heez So Fine at Antudor (Debbie Neilson/Joyce Wheeler)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Eishund Blonde is th New Black (Miss A Sneddon & Miss S Hill)



Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Peter Bennett (SA)  (Group Entry : 49)

Best in Group & Aust Bred in Group: Rottweiler
Aust Sup Ch Ubersein Flash Back (AI) (J King & R Scells / L Russell)
Runner Up in Group: Siberian Husky
Aust Gr Ch Romeka Fox Trot (AI) (Kellie Rayner)
Baby in Group: Boxer
Mcboxa Lil B Double (Billee-lee Mclaughlin)
Minor in Group: Boxer
Zamdigo Voodoo Thunder (Nicholas Mahoney / John & Maree Mahoney)
Puppy in Group: Alaskan Malamute
Icepaws Utopia Enternal Love (L Boulton)
Intermediate in Group: Neapolitan Mastiff
Aust Ch Magnufi Pasifae (D & M Johnstone)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Icepaws Touch Of Love (L Boulton)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Icepaws Utopia Enternal Love (L Boulton)

Boxer
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Zamdigo Voodoo Thunder (Nicholas Mahoney / John & Maree Mahoney)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mcboxa Whole Lota Staunch (Liza Mclaughlin)
Res Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Zamdigo Dodgeindi HQ (Liza McLaughlin)
Baby of Breed: Mcboxa Lil B Double (Billee-lee Mclaughlin)

Neapolitan Mastiff
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Magnufi Pasifae (D & M Johnstone)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Ubersein Flash Back (AI) (J King & R Scells / L Russell)
R/UP BOB & Bitch CC: Kyrajack Its All About Me (Peter & Teagan Holmes)
Res Dog CC & Minor of Breed: HauseVonRott God Of thunder Thor (P & T Holmes)

Schnauzer (Giant)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Hun Jr & Aust Ch Silver Senator Kaoma Night (Imp HUNG) (Yvonne Hopf)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Romeka Fox Trot (AI) (Kellie Rayner)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Brett Thompson (NSW)  (Group Entry : 47)

Best in Group & Open in Group: Keeshond
Aust Sup & Can Ch Klompen's Dancing With Darcy (Imp CAN) (Ms L J Cassidy)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Dalmatian
Aust Ch Winterfalls Memphis Belle (Mr T Irving & Mrs S Irving)
Junior in Group: Poodle (Toy)
Atlantis JP Rose Barni (Imp JPN) (Debra Randall)
State Bred in Group: Shih Tzu
Aust Ch Oeshih Playin The Game (J Brown/M Moore/D Dallinger)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Winterfalls Memphis Belle (Mr T Irving & Mrs S Irving)

French Bulldog
Open of Breed: Moonglade Stepping Up (K L Peek)

German Spitz (Mittel)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Knightfyre Dark Side O Da Moon (Dale Shannon)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hawkesmill Rio Going For Gold (Barbara Winch)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hawkesmill I See Diamonds (Barbara Winch)
Open of Breed: Aust Gr Ch Syide Rider On The Storm (Barbara A Winch)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & Can Ch Klompen's Dancing With Darcy (Imp CAN) (Ms L J Cassidy)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Zaland Enchanted Eden (Jan Stringer)

Poodle (Miniature)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Showcase All Rumours Fly (Imp NZ) (M & S Coombes)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Picardy Poetry in Motion (Shenara Moon & L S Boyd)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Atlantis JP Rose Barni (Imp JPN) (Debra Randall)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Silkyelk Black Velvet (Debra Randall)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Silkyelk Stars and Glory (Debra S Randall)
Baby of Breed: Silkyelk Cafe Romano (Debra Randall)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Oeshih Playin The Game (J Brown/M Moore/D Dallinger)