Ch Neut Ch Eliterolys Two Times A Lady

For further information contact:

Contact :
Rodney and Kim Abell (Member Details)
Phone :
0417775255
Email :
Send Email
Web :
http://www.tubeezsharpei.com
Pedigree for Ch Neut Ch Eliterolys Two Times A Lady
Sire : AUST. SUP. CH. Deakie's Despicable Me (IMP UK) S: S:
D:
D: S:
D:
Dam : AUST. GR. CH. Taracin Hit The Target S: S:
D:
D: S:
D:

Recent Results

  • 1-Sep-2013 BITCH CHALLENGE / BEST OF BREED / BEST INTERMEDIATE OF BREED

    Rockhampton Kennel Club [CH] (Judge was Ms S Packer (SA))

  • 31-Aug-2013 BITCH CHALLENGE / BEST OF BREED / BEST INTERMEDIATE OF BREED

    Rockhampton Kennel Club AM Show [CH] (Judge was Ms S Foster (SA))

  • 31-Aug-2013 BITCH CHALLENGE / BEST OF BREED / BEST INTERMEDIATE OF BREED

    Rockhampton Kennel Club PM Show [CH] (Judge was Mrs J Ashton (SA))

  • 25-Aug-2013 BITCH CHALLENGE / BEST OF BREED / BEST AUSTRALIAN BRED IN GROUP

    Tull & District Kennel Club [CH] (Judge was Rev C Seymour (NSW))

  • 24-Aug-2013 BITCH CHALLENGE / BEST OF BREED / BEST AUSTRALIAN BRED IN GROUP

    Tull & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs I Glynn (SA))

  • 4-Aug-2013 BITCH CHALLENGE / BEST OF BREED / BEST INTERMEDIATE OF BREED

    Sarina Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mr G Ness)

  • 3-Aug-2013 BITCH CHALLENGE / BEST OF BREED / BEST INTERMEDIATE OF BREED

    Sarina Show Society [CH] (Judge was Mr A Fitzgerald)

  • 28-Jul-2013 INTERMEDIATE OF BREED

    Towers Pastoral, Ag & Mining Assoc [CH] (Judge was Miss E Brown)

  • 27-Jul-2013 INTERMEDIATE OF BREED

    Charters Towers Kennel Club [CH] (Judge was Ms D Jovanovic)

  • 20-Jul-2013 RESERVE BITCH CHALLENGE / RUNNER-UP TO BEST OF BREED / INTERMEDIATE OF BREED

    Rockhampton Kennel Club [CH] (Judge was Mr P Tjerkstra)

  • 7-Jul-2013 RESERVE BITCH CHALLENGE / BEST INTERMEDIATE OF BREED

    Callide Valley Canine Club Inc [CH] (Judge was Mr R Lucas (NSW))

  • 6-Jul-2013 RESERVE BITCH CHALLENGE / RUNNER-UP TO BEST OF BREED / BEST JUNIOR OF BREED

    Callide Valley Canine Club Inc [CH] (Judge was Mr R Dawson (PHIL))

  • 20-Jun-2013 BITCH CHALLENGE / RUNNER-UP TO BEST OF BREED / BEST JUNIOR OF GROUP

    Mackay & District Agricultural Show [CH] (Judge was Mrs N Zimmerle)

  • 16-Jun-2013 RESERVE BITCH CHALLENGE / RUNNER-UP TO BEST OF BREED / BEST JUNIOR OF BREED

    Pioneer Valley Agricultural Show Society [CH] (Judge was Mr C Woodrow)

  • 15-Jun-2013 RESERVE BITCH CHALLENGE / RUNNER-UP TO BEST OF BREED / BEST JUNIOR OF BREED

    Mackay Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mrs G Hovey-Jacobs)

  • 10-Jun-2013 RESERVE BITCH CHALLENGE / RUNNER-UP TO BEST OF BREED / BEST JUNIOR OF BREED

    Thuringowa City Kennel Club [CH] (Judge was Mr W Ranie (ACT))

  • 9-Jun-2013 RESERVE BITCH CHALLENGE / RUNNER-UP TO BEST OF BREED / BEST JUNIOR OF GROUP

    Thuringowa City Kennel Club [CH] (Judge was Mrs K Cannon (NSW))

  • 8-Jun-2013 RESERVE BITCH CHALLENGE / RUNNER-UP TO BEST OF BREED / BEST JUNIOR OF BREED

    Thuringowa City Kennel Club [CH] (Judge was Mrs D Paterson (SA))

  • 2-Jun-2013 RESERVE BITCH CHALLENGE / RUNNER-UP TO BEST OF BREED / BEST JUNIOR IN GROUP

    Bowen Kennel Club [CH] (Judge was Miss P Suhr (NSW))

  • 1-Jun-2013 BITCH CHALLENGE / RUNNER-UP TO BEST OF BREED / BEST JUNIOR OF BREED

    Bowen Kennel Club [CH] (Judge was Mr W Stevenson (NSW))

  • 29-May-2013 RESERVE BITCH CHALLENGE / BEST JUNIOR IN GROUP

    Clermont Show Society [CH] (Judge was Mrs N Zimmerle)

  • 26-May-2013 RESERVE BITCH CHALLENGE / RUNNER-UP TO BEST OF BREED / BEST JUNIOR OF BREED

    Sarina Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mrs C Redhead (SA))

  • 25-May-2013 RESERVE BITCH CHALLENGE / RUNNER-UP TO BEST OF BREED / BEST JUNIOR OF BREED

    Sarina Kennel Club Inc (AM Show) [CH] (Judge was Mrs P Harnett (SA))

  • 25-May-2013 BEST OF BREED / BEST JUNIOR OF BREED

    Sarina Kennel Club Inc (PM Show) [CH] (Judge was Mr R Redhead (SA))

  • 19-May-2013 RESERVE BITCH CHALLENGE / RUNNER-UP TO BEST OF BREED / BEST JUNIOR OF BREED

    Charters Towers Kennel Club [CH] (Judge was Mrs Maureen Hanley (NSW))

  • 18-May-2013 RESERVE BITCH CHALLENGE / BEST JUNIOR IN GROUP

    Charters Towers Kennel Club [CH] (Judge was Mrs Dayna Johnston (NSW))

  • 5-May-2013 RESERVE BITCH CHALLENGE / RUNNER-UP TO BEST OF BREED / BEST JUNIOR OF BREED

    Rockhampton Kennel Club [CH] (Judge was Mrs S Patterson (NSW))

  • 4-May-2013 BEST OF BREED / BEST JUNIOR OF BREED

    Capricorn Coast Kennel Club [CH] (Judge was Mr M Derbyshire (NSW))

  • 28-Apr-2013 RESERVE BITCH CHALLENGE / BEST JUNIOR OF BREED

    The Caves A & P Society [CH] (Judge was Mrs S Tringham)

  • 1-Apr-2013 RESERVE BITCH CHALLENGE / BEST JUNIOR OF BREED

    Bundaberg Canine Club Inc [CH] (Judge was mrs D Duffin (VIC))

  • 31-Mar-2013 RESERVE BITCH CHALLENGE / RUNNER-UP TO BEST OF BREED / BEST JUNIOR IN GROUP

    Bundaberg Canine Club Inc [CH] (Judge was Mr I Hinde (VIC))

  • 30-Mar-2013 RESERVE BITCH CHALLENGE / RUNNER-UP TO BEST OF BREED / BEST JUNIOR IN GROUP

    Gladstone Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mr W Ranie (ACT))

  • 24-Mar-2013 RESERVE BITCH CHALLENGE / RUNNER-UP TO BEST OF BREED / BEST JUNIOR IN GROUP

    Bowen Kennel Club [CH] (Judge was Mr J Lowbridge (NSW))

  • 23-Mar-2013 RESERVE BITCH CHALLENGE / RUNNER-UP TO BEST OF BREED / BEST JUNIOR IN GROUP

    Bowen Kennel Club [CH] (Judge was Mrs D Hyde (ACT))

  • 14-Oct-2012 RESERVE BITCH CHALLENGE / PUPPY OF BREED

    Sarina Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mr R Greer (NZ))

  • 13-Oct-2012 RESERVE BITCH CHALLENGE / PUPPY OF BREED

    Sarina Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mrs M Boyd (NZ))

  • 30-Sep-2012 BEST OF BREED / BEST PUPPY IN GROUP

    Proserpine Whitsunday O & K Club Inc [CH] (Judge was Mr A Bradshaw (NZ))

  • 29-Sep-2012 BITCH CHALLENGE / RUNNER-UP BEST OF BREED / PUPPY OF BREED

    Proserpine Whitsunday O & K Club Inc [CH] (Judge was Mrs H Furber (NSW))

  • 28-Sep-2012 RESERVE BITCH CHALLENGE / PUPPY OF BREED

    Proserpine Whitsunday O & K Club Inc [CH] (Judge was Mrs J Campbell (VIC))

  • 23-Sep-2012 BITCH CHALLENGE / RUNNER-UP BEST OF BREED / BEST PUPPY IN GROUP

    Zone 2 Support Show [CH] (Judge was Mrs N Zimmerle)

  • 22-Sep-2012 RESERVE BITCH CHALLENGE / PUPPY OF BREED

    Zone 2 Support Show [CH] (Judge was Mr A Brown)

  • 16-Sep-2012 RESERVE BITCH CHALLANGE / PUPPY OF BREED

    Bundaberg Canine Club Inc [CH] (Judge was Mr K Brown (NZ))

  • 15-Sep-2012 RESERVE BITCH CHALLENGE / RUNNER-UP BEST OF BREED / PUPPY OF BREED

    Bundaberg Canine Club Inc [CH] (Judge was Mr G Whitfield (NZ))

  • 9-Sep-2012 RESERVE BITCH CHALLENGE / RUNNER-UP BEST OF BREED / PUPPY OF BREED

    Capricorn Coast Kennel Club [CH] (Judge was Mrs R Ralphs (NSW))

  • 8-Sep-2012 RESERVE BITCH CHALLENGE / RUNNER-UP BEST OF BREED / PUPPY OF BREED

    Capricorn Coast Kennel Club [CH] (Judge was Mrs Y Meintjes (NSW))

  • 2-Sep-2012 RESERVE BITCH CHALLENGE / RUNNER-UP BEST OF BREED / BEST MINOR PUPPY IN SHOW

    Rockhampton Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mrs V Morrow (NSW))

  • 1-Sep-2012 RESERVE BITCH CHALLENGE / MINOR PUPPY OF BREED

    Rockhampton Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mrs H Cramer (NSW))

  • 1-Sep-2012 RESERVE BITCH CHALLENGE / MINOR PUPPY OF BREED

    Rockhampton Kennel Club Inc Show 2 [CH] (Judge was Mrs C Davis (NSW))

  • 26-Aug-2012 RESERVE BITCH CHALLENGE / BEST MINOR PUPPY IN GROUP

    Tully & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr R Besoff (NSW))

  • 25-Aug-2012 RESERVE BITCH CHALLENGE / BEST MINOR PUPPY IN GROUP

    Tully & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs D Besoff (NSW))

  • 16-Aug-2012 RESERVE BITCH CHALLENGE / BEST PUPPY OF BREED

    Royal Queensland Show (Brisbane Royal) [CH] (Judge was Mrs Gael Morison (South Africa))

  • 5-Aug-2012 RUNNER-UP BEST OF BREED / BEST MINOR PUPPY IN GROUP

    Sarina Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mr N Jackson)

  • 4-Aug-2012 RESERVE BITCH CHALLENGE / MINOR PUPPY OF BREED

    Sarina Show Society [CH] (Judge was Mrs L Lane)

  • 22-Jul-2012 BEST OF BREED / BEST MINOR PUPPY IN GROUP

    Mt Morgan & Bouldercombe Kennel Club [CH] (Judge was Mr T Syme (VIC))

  • 21-Jul-2012 RUNNER-UP BEST OF BREED / BEST MINOR PUPPY IN GROUP

    Rockhampton Kennel Club [CH] (Judge was Mrs L Black (VIC))

  • 8-Jul-2012 RESERVE BITCH CHALLENGE / MINOR PUPPY OF BREED

    Callide Valley Canine Club Inc [CH] (Judge was Mrs J Weekes (VIC))

  • 7-Jul-2012 RESERVE BITCH CHALLENGE / MINOR PUPPY OF BREED

    Callide Valley Canine Club Inc [CH] (Judge was Ms E Joseph (VIC))

  • 1-Jul-2012 BABY PUPPY OF BREED

    Townsville Kennel Association Inc [CH] (Judge was Mrs S Monk (WA))

  • 30-Jun-2012 BEST BABY PUPPY IN GROUP

    Townsville Kennel Association Inc [CH] (Judge was Mrs M Watson (WA))

  • 24-Jun-2012 BEST BABY PUPPY IN GROUP

    Isis & District Canine Club Inc [CH] (Judge was Mr A Bradshaw (NZ))

  • 23-Jun-2012 BEST BABY PUPPY IN GROUP

    Isis & District Canine Club Inc [CH] (Judge was Mrs P Middleton (NZ))

  • 21-Jun-2012 BABY PUPPY OF BREED

    Mackay Show Association Inc [CH] (Judge was Miss BH Marker)

  • 17-Jun-2012 BABY PUPPY OF BREED

    Pioneer Valley Ag Show Society Inc [CH] (Judge was Miss L Buchanen)

  • 16-Jun-2012 BABY PUPPY OF BREED

    Mackay Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mrs V Spence)

  • 11-Jun-2012 BEST BABY PUPPY IN GROUP

    Western Suburbs Kennel Club [CH] (Judge was Ms E Ty (Philippines))

  • 10-Jun-2012 BABY PUPPY OF BREED

    Ipswich Kennel Club [CH] (Judge was Mrs E Parker (NZ))

  • 8-Jun-2012 BABY PUPPY OF BREED

    Rockhampton Show Society [CH] (Judge was Mrs B Balaam)

  • 6-Jun-2012 BABY PUPPY OF BREED

    The Emerald Show Society [CH] (Judge was Miss K Tosi)

  • 3-Jun-2012 BEST BABY PUPPY IN GROUP

    Bowen Kennel Club [CH] (Judge was Mrs S Smith (NSW))

  • 2-Jun-2012 BEST BABY PUPPY IN GROUP

    Bowen Kennel Club [CH] (Judge was Mrs B Hession (NSW))

  • 30-May-2012 BABY PUPPY OF BREED

    Clermont Show Society [CH] (Judge was Mrs H Weil)

  • 27-May-2012 BABY PUPPY OF BREED

    Sarina Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mrs E Knox (NSW))

  • 26-May-2012 BEST BABY PUPPY IN GROUP / BEST BABY PUPPY IN SHOW

    Sarina Kennel Club Inc Show 2 [CH] (Judge was Mrs C Camac (VIC))

  • 26-May-2012 BABY PUPPY OF BREED

    Sarina Kennel Club Inc Show 1 [CH] (Judge was Mr J Rice (SA))

  • 20-May-2012 BEST BABY PUPPY IN GROUP

    Charters Towers Kennel Club [CH] (Judge was Mr T Pickering (NSW))

  • 19-May-2012 BEST BABY PUPPY IN GROUP / RESERVE BABY PUPPY IN SHOW

    Charters Towers Kennel Club [CH] (Judge was Mrs M Markotony (NSW))

  • 12-May-2012 BEST BABY PUPPY IN SHOW

    Mundubbera Show Society Inc [CH] (Judge was Mrs D Jovanovic)

  • 6-May-2012 BABY PUPPY OF BREED

    Rockhampton Kennel Club [CH] (Judge was Ms M Patten (NSW))

  • 5-May-2012 BEST BABY PUPPY IN GROUP

    Capricorn Coast Kennel Club [CH] (Judge was Mr G Vernon (NSW))

  • 29-Apr-2012 BABY PUPPY OF BREED

    The Caves P & A Society [CH] (Judge was Mr A Brown)

  • 28-Apr-2012 BABY PUPPY OF BREED

    Monto Show Society [CH] (Judge was Mrs C Keong)

  • 27-Apr-2012 BEST BABY PUPPY IN SHOW

    Marburg & District A & I Assoc. Inc. [CH] (Judge was Mrs B Balaam)

  • 22-Apr-2012 BEST BABY PUPPY IN GROUP / BEST BABY PUPPY IN SHOW

    Innisfail Kennel Club [CH] (Judge was Mrs F Matthews / Mrs D Jovanovic)

  • 21-Apr-2012 BEST BABY PUPPY IN GROUP / RESERVE BABY PUPPY IN SHOW

    Innisfail Kennel Club [CH] (Judge was Mrs D Jovanovic / Mrs F Matthews)

  • 15-Apr-2012 BEST BABY PUPPY IN GROUP

    Pioneer Valley Kennel Club [CH] (Judge was Mrs D Duffin (VIC))

  • 14-Apr-2012 BEST BABY PUPPY IN SHOW

    Pioneer Valley Kennel Club [OP] (Judge was Mrs C Walker)

  • 14-Apr-2012 BEST BABY PUPPY IN GROUP

    Pioneer Valley Kennel Club [CH] (Judge was Mr J Thompson (VIC))

  • 9-Apr-2012 BABY PUPPY OF BREED

    Bundaberg Canine Club Inc [CH] (Judge was Mrs P Campbell (WA))

  • 8-Apr-2012 BEST BABY PUPPY IN GROUP

    Bundaberg Canine Club Inc [OP] (Judge was Mrs M Hammond)

  • 8-Apr-2012 BEST BABY PUPPY IN GROUP

    Bundaberg Canine Club Inc [CH] (Judge was Mr T Horchner (VIC))