Sup.Ch Scarborough Ready Teddy Go (NZ IMP)

We Welcome to Australia...

KOOPER


Kooper comes from renowned kennel Scarborough in NZ, and upon arrival in Australia has made his presence known in the ring.
A multi BIS winner from the tender age of 9 months old this pug, a culmination of the finest English and NZ lines, is certainly one to watch.


Kooper is the son of the famous “Mac” Ch Pugalicious Provocateur JW , the 2012 Crufts BOB and reserve best toy winner, we are so proud to have this little man here in the North Queensland.

Sincere thanks to Scarborough Kennels David and Julie Fifield for allowing
Kooper to call North Queensland home.


Thanks to Denise Lea King for campaigning Kooper in metro Brisbane and starting his show career off with such a bang.

Having only just turned one, his record speaks for itself:

Multi BIG winner
Multi BIS winner
Multi RUBIS winner
Toy Specialty BIS winner


With so many wins already under his belt, under both toy specialist judges and all breeds judges alike, we are hopeful this showy pug has a bright future.

For further information contact:

Contact :
Kim Borzi (Member Details)
Phone :
0740541487
Email :
Send Email
Pedigree for Sup.Ch Scarborough Ready Teddy Go (NZ IMP)
Sire : ENG.CH Pugalicious Provocateur S: S:
D:
D: S:
D:
Dam : NZ Scarborough Desert Song S: S:
D:
D: S:
D:

Recent Results

  • 27-Aug-17 ******Best of Breed******Open in Group******

    All Dog Sports Spectacular [CH] (Judge was Ms L Wooley)

  • 20-Aug-17 ******Best in Show******

    Toy Dog Show Of Qld [OP] (Judge was Mr J Attridge)

  • 20-Aug-17 ******Best of Breed******

    Toy Dog Club of Qld [CH] (Judge was Mrs D Tyssen (NZ))

  • 6-Aug-17 ******Best in Group******

    Northern Classic Kennel Club [CH] (Judge was Mrs L Rowles (NSW))

  • 5-Aug-17 ******Best of Breed******Open in Group******

    Northern Classic Kennel Club [CH] (Judge was Ms S Lancaster (NSW))

  • 23-Jul-17 *****Runner up of Breed*****

    Cairns City Kennel Club [CH] (Judge was Mr G Vernon (NSW))

  • 22-Jul-17 ******Best of Breed******

    Cairns City Kennel Club [CH] (Judge was Mr R Reid (Vic))

  • 14-May-17 ******Best in Show******

    Tully & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr I Rasmussen)

  • 13-May-17 ******Runner up Best in Show******

    Tully & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs C Seeber (WA))

  • 1-May-17 ******Best in Show******

    Cairns City Kennel Club [CH] (Judge was Mrs J Campbell (Vic))

  • 30-Apr-17 ******Best in Group******

    Cairns City Kennel Club [CH] (Judge was Ms A Collyer (Vic))

  • 29-Apr-17 ******Best of Breed******Open in Group)

    Cairns City Kennel Club [CH] (Judge was Ms M Clegg (Vic))

  • 23-Apr-17 ******Best of Breed******Open in Group******

    Mareeba & District Kennel Club [CH] (Judge was Dr V Knopke)

  • 22-Apr-17 ******Best of Breed******Open in Group)

    Mareeba & District Kennel Club (Show 1) [CH] (Judge was Mrs M Schelbach)

  • 22-Apr-17 ******Runner up Best in Show******

    Mareeba & District Kennel Club (Sow 2) [CH] (Judge was Ms K McGhie)

  • 12-Mar-17 ******Best in Group******Open in Show******

    Atherton Tableland Kennel Club [CH] (Judge was Mrs S Tassan)

  • 11-Mar-17 ******Runner up in Group******Open in Show******

    Atherton Tableland Kennel Club [CH] (Judge was Ms K Harvey (SA))

  • 11-Mar-17 ******Runner up Best in Show******

    Atherton Tableland Kennel Club [CH] (Judge was Mr s Tassan)

  • 16-Oct-16 ******Best in Group******

    Innisfail Kennel Club [CH] (Judge was Mrs S Taylor (Tas))

  • 15-Oct-16 ******Best of Breed******

    Innisfail Kennel Club [CH] (Judge was Mr E Ryder)

  • 4-Sep-16 ******Best in Group******

    Mareeba & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr T Thomas)

  • 3-Sep-16 ******Best in Group******

    Mareeba & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr J Comerford (NSW))

  • 21-Aug-16 ******Best of Breed******

    Tully & District Kennel Club Show #3 [CH] (Judge was Mr P Bennett (SA))

  • 21-Aug-16 ******Runner up Best in Show******

    Toy Dog Club of North Qld [CH] (Judge was Ms L McArthur (SA))

  • 20-Aug-16 ******Runner up in Group******

    Tully & District Kennel Club Show #2 [CH] (Judge was Mr R Watson (Tas))

  • 20-Aug-16 ******Best of Breed******Open in Show******

    Toy Dog Club of North Qld [CH] (Judge was Mrs J Costelloe)

  • 20-Aug-16 ******Runner up in Group******Open in Show******

    Tully & District Kennel Club Show #1 [CH] (Judge was Mrs C Scotton (Vic))

  • 14-Aug-16 ******Best of Breed******

    Toy Dog Club of Qld [CH] (Judge was Mrs Chie Ejima (Japan))

  • 30-Jul-16 ******Runner up in Group******

    Tully & District Show Society [CH] (Judge was Mr P Cousins)

  • 24-Jul-16 ******Best in Group******

    Cairns City Kennel Club [CH] (Judge was Mr C Rogers (NZ))

  • 23-Jul-16 ******Best in Group******

    Cairns City Kennel Club [CH] (Judge was Mr R Greer (NZ))

  • 22-Jul-16 ******Runner up in Group******

    Cairns Show Association [CH] (Judge was Ms J McErlane (NZ))

  • 17-Jul-16 ******Runner up Best in Show******

    Atherton Tableland Kennel Club [CH] (Judge was Mrs V Schneider)

  • 16-Jul-16 ******Best in Show******

    Atherton Tableland Kennel Club [CH] (Judge was Mrs D Crofts (NSW))

  • 15-Jul-16 ******Best in Show******

    Innisfail & District Show Society [CH] (Judge was Mr F James)

  • 10-Jul-16 ******Best of Breed******

    Malanda Show Society [CH] (Judge was Mrs D Cuthbert (SA))

  • 8-May-16 ******Best in Show******

    Tully & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs S Cochrane (WA))

  • 7-May-16 ******Runner up Best in Show******

    Tully & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr C Woodrow)

  • 2-May-16 ******Best in Group******

    Cairns City Kennel Club [CH] (Judge was Mr S Warry (WA))

  • 1-May-16 ******Best in Group******

    Cairns City Kennel Club [CH] (Judge was Mrs J Sewell (WA))

  • 30-Apr-16 ******Best in Group******

    Cairns City Kennel Club [CH] (Judge was Mr F Waring (WA))

  • 10-Apr-16 ******Best in Group******

    Mareeba & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs M Hanley (NSW))

  • 9-Apr-16 **********Best in Show**********

    Mareeba & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr R Bridgford (Vic))

  • 28-Mar-16 *******Reserve Dog Challenge******

    2016 Sydney Royal Easter Show [CH] (Judge was Dr Annukka Paloheimo (Finland))

  • 26-Mar-16 **********Best in Show**********

    Flat Face Toy Dog & Tibetan Association [CH] (Judge was Mrs B Stocks (NSW))

  • 20-Mar-16 ******Best of Breed******

    4'PS All Toy Dog Club Of NSW [CH] (Judge was Mr Torbjorn Skaar (Sweden))

  • 6-Mar-16 **********Best in Show**********

    Atherton Tableland Kennel Cluc [CH] (Judge was Mrs C Butler (NSW))

  • 5-Mar-16 ******Best of Breed*******Runner up in Group******Open in Show******

    Atherton Tableland Kennel Cluc Show one [CH] (Judge was Mrs S Smith (NSW))

  • 5-Mar-16 ******Best in Group******Open in Show******

    Atherton Tableland Kennel Cluc Show Two [CH] (Judge was Mr L Butler (NSW))

  • 21-Jan-16 ******Best of Breed******

    Tully & District Kennel Club Show #3 [CH] (Judge was Mr P Bennett (SA))

  • 18-Oct-15 ******Best of Breed*****Open in Show******

    Mareeba & District Kennel Club [OP] (Judge was Mrs S Brown (NSW))

  • 17-Oct-15 ******Best in Group******

    Spring Spectacular Championship Show [CH] (Judge was Mr D Mahoney (NSW))

  • 5-Oct-15 ******Runner up in Group******

    Spring Spectacular Championship Show [CH] (Judge was Mr B Hsu (Taiwan))

  • 4-Oct-15 ******Best of Breed*****Open in Group******

    Spring Spectacular Championship Show [CH] (Judge was Mr K Itoi (Japan))

  • 3-Oct-15 ******Best of Breed*****Open in Group****** Open in Show******

    Spring Spectacular Championship Show [CH] (Judge was Mrs S Walker (NZ))

  • 6-Sep-15 ******Best in Group******Open in Show******

    Mareeba & District Kennel Association [CH] (Judge was Mr C Moore (Vic))

  • 5-Sep-15 ******Best in Group******Open in Show******

    Mareeba & District Kennel Association [CH] (Judge was Mrs E Joseph (Vic))

  • 23-Aug-15 ******Best of Breed*****

    Tully & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs D Clark (NZ))

  • 22-Aug-15 ******Best of Breed*****Open in Group******

    Tully & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr N Clark (NZ))

  • 22-Aug-15 ******Runner up in Show******

    Tully & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr D Staines)

  • 18-Aug-15 ******Best of Breed*****

    Toy Dog Club Of Qld [CH] (Judge was Mr Phred Wong (Thailand))

  • 25-Jul-15 ******Best of Breed*****Open in Group******

    Tully & District Show Society [OP] (Judge was Mrs P Johansen)

  • 19-Jul-15 ******Runner up in Show******

    Cairns City Kennel Club [OP] (Judge was Mr R Trainor (NZ))

  • 18-Jul-15 ******Runner up in Show******

    Cairns City Kennel Club [CH] (Judge was Mr K Brown (NZ))

  • 12-Jul-15 ******Runner up in Show******

    Atherton Tableland Kennel Club [CH] (Judge was Mrs B Skilton (NSW))

  • 11-Jul-15 ******Runner up in Show******

    Atherton Tableland Kennel Club [CH] (Judge was Mrs S McMahon (NSW))

  • 10-Jul-15 ******Best in Show******

    Innisfail Show Society [CH] (Judge was Mrs G Goller)

  • 8-Jul-15 ******Best in Group******

    Atherton Tablelands Ag Show [CH] (Judge was Mrs J Ireland)

  • 5-Jul-15 ******Best in Show******

    Malanda Show Society [CH] (Judge was Mrs G Hovey-Jacobs)

  • 9-May-15 ******Best up in Group******

    Tully & District Kennel Club [CH] (Judge was Ms K King (SA))

  • 9-May-15 ******Best in Show******

    Tully & District Kennel Club [OP] (Judge was Mr S Thomas)

  • 3-May-15 ******Best up in Group******Open in Show******

    Cairns City Kennel Club [CH] (Judge was Mrs L Rowles (NSW))

  • 2-May-15 ******Runner up in Show******

    Cairns City Kennel Club [CH] (Judge was Mrs V Hutton (NSW))

  • 19-Apr-15 ******Best up in Group******

    Innisfail Kennel Club [CH] (Judge was Mr W Smith)

  • 18-Apr-15 ******Runner up in Group******

    Innisfail Kennel Club [CH] (Judge was Mr R Carpenter)

  • 12-Apr-15 ******Runner up in Group******

    Mareeba & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr J Lewington (SA))

  • 11-Apr-15 ******Best up in Group******

    Mareeba & District Kennel Club show 1 [CH] (Judge was Mr J Johnson (NSW))

  • 11-Apr-15 ******Runner up in Show******

    Mareeba & District Kennel Club show 2 [CH] (Judge was Mr G Nolan (SA))

  • 10-Apr-15 ******Best of Breed******Open in Show******

    Tully & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs S Foster (SA))

  • 8-Mar-15 ******Best up in Group******

    Atherton Tableland Kennel Club [CH] (Judge was Mrs S Sutherland (Vic))

  • 7-Mar-15 ******Best of Beed******Open in Group******

    Atherton Tableland Kennel Club (Show 1) [CH] (Judge was Mrs B Marsh (Vic))

  • 7-Mar-15 ******Runner up in Group******

    Atherton Tableland Kennel Club (Show 2) [CH] (Judge was Mrs J Weston (ACT))

  • 2-Nov-14 ******Best in Group******

    Innisfail Kennel Club [CH] (Judge was Ms L Dorr)

  • 1-Nov-14 ******Best in Group******Open in Show******

    Innisfail Kennel Club [CH] (Judge was Mr R Fitzgerald)

  • 26-Oct-14 ******Runner up of Breed******

    Dog of the Year Committee [CH] (Judge was Dr Dome (Thailand))

  • 19-Oct-14 ******Runner up in Group******

    Mareeba & District Kennel Club [CH] (Judge was Miss M Hoy (NSW))

  • 18-Oct-14 ******Best in Group******

    Cairns City Kennel Club [CH] (Judge was Mr M Derbyshire (NSW))

  • 6-Oct-14 ******Best of Breed******

    North Qld Spring Spectacular [CH] (Judge was Mr Yoshio Mori (Japan))

  • 5-Oct-14 ******Best in Group******

    North Qld Spring Spectacular [CH] (Judge was Mr Shharat Sharma (India))

  • 4-Oct-14 ******Best in Group******

    North Qld Spring Spectacular [CH] (Judge was Mr Chin-Fa Tasi (Taiwan))

  • 7-Sep-14 ******Best in Group******

    Mareeba & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs R Robertson (NSW))

  • 6-Sep-14 ******Best in Group******

    Mareeba & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs C Rafton)

  • 24-Aug-14 ******Runner up of Breed******

    Tully & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr R Shandilya (India))

  • 24-Aug-14 ******Best of Breed******

    Toy Dog Club of North Qld [CH] (Judge was Mrs J Gard (Vic))

  • 23-Aug-14 ******Best in Show******

    Toy Dog Club of North Qld [CH] (Judge was Mrs McRae (Vic))

  • 23-Aug-14 ******Best of Breed******

    Tully & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr A Czegledi (Hungary))

  • 26-Jul-14 ******Best in Show******

    Tully & District Show Society [CH] (Judge was Ms D Cozart (WA))

  • 20-Jul-14 ******Best in Group******

    Cairns City Kennel Club [CH] (Judge was Mrs A Lane (Vic))

  • 18-Jul-14 ******Best in Group******

    Cairns Show Association [CH] (Judge was Ms C Camac (Vic))

  • 13-Jul-14 ******Best of Breed******

    Atherton Tableland Kennel Club [CH] (Judge was Mrs D Baillie (Vic))

  • 12-Jul-14 ******Best in Show******

    Atherton Tableland Kennel Club [CH] (Judge was Mrs J Horton (Vic))

  • 11-Jul-14 ******Best of Breed******

    Innisfail Show Society [CH] (Judge was Mrs M Davis)

  • 7-Jul-14 ******Best in Group******

    Atherton Tableland Agricultural Society [CH] (Judge was Mrs P Johansen)

  • 6-Jul-14 ******Runner up in Group******Open in Show ******

    Malanda Show Society [CH] (Judge was Mr M Burgess)

  • 8-Jun-14 ******Best of Breed******

    Ipswich Kennel Club [CH] (Judge was Mr M Leonard (Ireland))

  • 18-May-14 ******Best in Show******

    Toy Dog club of North Qld [CH] (Judge was Mr T Couchman (NSW))

  • 18-May-14 ******Runner up in Show******

    Charters Towers Kennel Club [CH] (Judge was Mrs K McGhee)

  • 17-May-14 ******Best in Show******

    Toy Dog club of North Qld [CH] (Judge was Mr S Warry (WA))

  • 17-May-14 ******Runner up in Show******

    Charters Towers Kennel Club [CH] (Judge was Mrs K Haddon)

  • 11-May-14 Best of Breed

    Tully & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr L Heilmann (SA))

  • 10-May-14 ******Best in Show******

    Tully & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr A Beattie (WA))

  • 10-May-14 ******Best in Show******

    Tully & District Kennel Club [OP] (Judge was Mrs J Wilshier)

  • 4-May-14 ******Best in Show******

    Cairns City Kennel Club [CH] (Judge was Mrs C Cederman (NZ))

  • 3-May-14 ******Best in Show******

    Atherton Tableland Kennel Club [CH] (Judge was Mrs K Hardwick (NZ))

  • 14-Apr-14 ******Dog Challenge******

    Purina Sydney Royal Dog Show [CH] (Judge was Mr Frank Kane (UK))

  • 13-Apr-14 *****Best of Breed*****Intermediate in Show*****

    4 P's All Toy Dog Club of NSW [CH] (Judge was Mr S Thomas)

  • 6-Apr-14 ******Runner up in Group******

    Pine Rivers Kennel Club [CH] (Judge was Mr M Curk)

  • 5-Apr-14 ******Best in Group******intermediate in Show******

    Goombungee-Haden Horticultural Show [CH] (Judge was Mrs S Bruno)

  • 23-Mar-14 ******Best in Group******

    Autumn Extravaganza [CH] (Judge was Mr M Kipina)

  • 22-Mar-14 *****Best of Breed*****Intermediate In Group*****

    Autumn Extravaganza am show [CH] (Judge was Mr J Putkonen (Finland))

  • 21-Mar-14 ******Dog Challenge Runner up of Breed******

    Autumn Extravaganza [CH] (Judge was Mr K Itoi (Japan))

  • 15-Mar-14 ******Best in Group******

    Tweed River Canine Club [CH] (Judge was Mr R Greer (NZ))

  • 9-Mar-14 ******Best of Breed******

    Toy Dog club of Qld [CH] (Judge was Mrs M Keast)

  • 1-Mar-14 *****Best of Breed*****Intermediate In Group*****

    Gundogs & Heavy Breeds Club of Qld [CH] (Judge was Mrs H Weil)

  • 15-Feb-14 ******Best in Group******intermediate in Show******

    Clifton Show Society [CH] (Judge was Ms B Lancey)

  • 9-Feb-14 ******Runner up in Group******intermediate in Show******

    Allora Kennel Club [CH] (Judge was Miss R Green)

  • 8-Feb-14 ******Best in Group******intermediate in Show******

    Allora Show Society [CH] (Judge was Mr D McGreevy)

  • 1-Feb-14 Best of Breed

    Beenleigh & District Kennel Club [CH] (Judge was Miss K Reeder)

  • 26-Jan-14 ******Best in Group******intermediate in Show******

    Gold Coast Canine Club show # 2 [CH] (Judge was Mr T Thomas)

  • 26-Jan-14 *****Best of Breed*****Intermediate In Group*****

    Gold Coast Canine Club show # 3 [CH] (Judge was Mr C Hamilton)

  • 25-Jan-14 ******Runner up in Group******

    Gold Coast Canine Club show # 1 [CH] (Judge was Mrs J Egan)

  • 22-Jan-14 ******Best of Breed******

    Autumn Extravaganza pm show [CH] (Judge was Mrs J Lobb (Canada))

  • 7-Dec-13 ******Best in Show******

    Combined C.C.C. Clubs of Qld [CH] (Judge was Miss C Stuart)

  • 6-Dec-13 ******Runner up best in Show******

    Combined C.C.C. Clubs of Qld [CH] (Judge was Mr J Forbes)

  • 30-Nov-13 Best of Breed******Junior in Show******

    Lockyer Valley Kennel Club [CH] (Judge was Mr J Thompson)

  • 29-Nov-13 ******Runner up in Group******

    Lockyer Valley Kennel Club [CH] (Judge was Mrs J Oliver)

  • 23-Nov-13 Best of Breed

    Caboolture Kennel Club [CH] (Judge was Mrs T Ahlman-Stockmari)

  • 5-Nov-13 ******Best in Group******Junior in Show******

    Maree Kennel Club [CH] (Judge was Mrs M Hammond)

  • 27-Oct-13 ******Best in Group******

    Dog of the Year Support Show [CH] (Judge was Mr Minoru Fujita (Japan))

  • 20-Oct-13 ******Best in Group******

    Mareeba & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr J Sheppard)

  • 19-Oct-13 ******Runner up in Group******

    Cairns City Kennel Club [CH] (Judge was Ms K Tosi)

  • 7-Oct-13 Best of Breed******Junior in Group******

    The North Qld Spring Spectacular [CH] (Judge was Mrs J Bray)

  • 6-Oct-13 Runner up in Group******Junior in Show******

    The North Qld Spring Spectacular [CH] (Judge was Mr T Collicutt)

  • 5-Oct-13 Best of Breed******Junior in Show******

    The North Qld Spring Spectacular [CH] (Judge was Mrs L Stevens)

  • 15-Sep-13 Best of Breed

    Ingham Kennel & Obedience Club [CH] (Judge was Mrs S McMahon)

  • 14-Sep-13 Best of Breed

    Ingham Kennel & Obedience Club [CH] (Judge was Mr G Vernon)

  • 8-Sep-13 Best of Breed

    Mareeba & District Kennel Club [CH] (Judge was Ms C Stuart)

  • 7-Sep-13 Best of Breed

    Mareeba & District Kennel Club [CH] (Judge was Ms E Knox)

  • 25-Aug-13 ******Best in Group******

    Tully & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs I Glynn)

  • 24-Aug-13 ******Best in Group******Junior in Show******

    Tully & District Kennel Club [CH] (Judge was Rev C Seymour)

  • 18-Aug-13 Dog Challenge*****Runner up of Breed

    Toy Dog Club of Qld [CH] (Judge was Mrs B Murdoch)

  • 21-Jul-13 ******Runner up in Group******Junior in Show******

    Cairns City Kennel Club [CH] (Judge was Mr G Blyth)

  • 20-Jul-13 ******Runner up in Show******

    Cairns City Kennel Club [CH] (Judge was Miss T Sloan)

  • 19-Jul-13 ******Runner up in Show******

    Cairns Show Association Inc [CH] (Judge was Mrs H Morrison)

  • 14-Jul-13 *****best of Breed*****Junior in Group*****

    Atherton Tableland Kennel Cub [CH] (Judge was Mr P Warby)

  • 13-Jul-13 ******Best in Group******

    Atherton Tableland Kennel Club [CH] (Judge was Mr R Lucas)

  • 12-Jul-13 ******Best in Show******

    Innisfail show Society [CH] (Judge was Mrs B Marker)

  • 8-Jul-13 Best of breed*****Junior in Group*****

    Atherton Shoe Society [CH] (Judge was M. Rose)

  • 7-Jul-13 *****Runner up in Group*****Junior in Show*****

    Malanda Show Society [CH] (Judge was Mrs J Croad)

  • 30-Jun-13 Runner up of Breed****Junior in Group****

    Townsville Kennel Assoc Inc [CH] (Judge was Mrs P Hall)

  • 29-Jun-13 *****Best in Group***** Junior in Show*****

    Townsville Kennel Assoc Inc [CH] (Judge was Mrs S Millia)

  • 10-Jun-13 Best of breed*****Junior in Group*****

    Thuringowa City Kennel Club [CH] (Judge was Mrs D Paterson)

  • 9-Jun-13 ******Best in Group******

    Thuringowa City Kennel Club [CH] (Judge was Mr R Ranie)

  • 8-Jun-13 *****Junior in Group*****

    Thuringowa City Kennel Club [CH] (Judge was Mrs K Cannon)

  • 26-May-13 *****Best in Group*****Puppy in Show*****

    Mareeba & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs J Weekes)

  • 25-May-13 ******Best in Group******

    Mareeba & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs B Watt)

  • 19-May-13 Best in Group **Puppy in Show**

    Charters Towers Kennel Club [CH] (Judge was Mrs Mrs Maureen Hanley & Mrs Jenny Egan)

  • 18-May-13 Puppy in Show

    Charters Towers Kennel Club [CH] (Judge was Mrs Mrs Maureen Hanley)

  • 18-May-13 ******Best in Show******

    Toy Dog Club of North Qld [CH] (Judge was Mrs K Spiteri)

  • 12-May-13 Best of breed *Puppy in Group*

    Ingham Kennel & Obedience Club [CH] (Judge was Mr S Munton)

  • 11-May-13 Best of breed *Puppy in show*

    Tully & District Kennel Club [OP] (Judge was Mr S Thomas)

  • 11-May-13 Best of breed *Puppy in show*

    Tully & District Kennel Club [CH] (Judge was Mrs S Mashford)

  • 5-May-13 Junior in Group

    Mareeba & District Kennel Club [CH] (Judge was Miss S Rose)

  • 4-May-13 Junior in Group

    Atherton Tableland Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mr G Kill)

  • 21-Apr-13 Best of breed *Runner up in Group*

    Innisfail Kennel Club [CH] (Judge was Mrs V Spence)

  • 20-Apr-13 Best of breed *Junior in show*

    Innisfail Kennel Club [CH] (Judge was Mrs R Ralphs)

  • 31-Mar-13 Best of breed, puppy in show, reserve in groups

    TKA [CH] (Judge was Mrs G Bryne)

  • 30-Mar-13 Best in group and Puppy in show

    TKA [OP] (Judge was C Walker)

  • 30-Mar-13 Best of breed

    TKA [CH] (Judge was Dr M Byrne)

  • 29-Mar-13 Best of breed

    TKA [CH] (Judge was Mr M Bungey)

  • 10-Mar-13 Best of breed *Best in Group* *Best in Show*

    Atherton Tableland Kennel Club Inc [CH] (Judge was Ms S Bendixen)

  • 9-Mar-13 Best of breed *Best in Group* *Puppy in Show*

    Atherton Tableland Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mrs G Cook)

  • 10-Feb-13 Best of breed *Runner up in Group*

    Allora Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mrs J Ireland)

  • 2-Feb-13 Best of breed *Runner up in Group*

    Beenleigh & District Kennel Club [CH] (Judge was Mr S Thomas)

  • 10-Jan-13 Best of Breed**Junior in Group**

    Thuringowa City Kennel Club [CH] (Judge was Mrs D Paterson)

  • 5-Jan-13 Junior in Group

    Mareeba & District Kennel Club [CH] (Judge was Miss S Rose)

  • 8-Dec-12 Best of breed

    Combined CCC Clubs Sub-Committee [CH] (Judge was Mrs C Stoate)