AUST. CH. Terracarol Jadon

For further information contact:

Contact :
Arkadiusz Durslewicz (Member Details)
Phone :
021588297
Email :
Send Email
Pedigree for AUST. CH. Terracarol Jadon
Sire : Grand.Ch.Terracarol Time Square S: Sup.Ch.Driftway Special Envoy S: Ch.Driftway Chivas Regal
D: Ch.Driftway Mercedes
D: Glenndene Rock the Deck S: Ch.Cambewarra Trademark
D: Glenndene Narlah
Dam : Grand Ch.Cambewarra Pennyroyal S: Ch.Driftway Specialvintage S: Ch.Driftway Front Runner
D: Ch.Driftway Silky Oak
D: Cambewarra Mirror Image S: Grand.Ch.Driftway Regal Oak
D: Ch.Cambewarra Coolabah

Recent Results

  • 13-Feb-2016 Runner- Up Best of Breed, Best Australian Bred of Breed

    Henty Show Society [CH] (Judge was S. Wraith ( VIC ))

  • 31-Jan-2016 Best Australian Bred in Group 4, Best of Breed, Challenge, Best Australian Bred

    Ulverstone Kennel Club [CH] (Judge was Dr. R. Lo ( Philippines ))

  • 26-Jan-2016 Best of Breed, Best Australian Bred of Breed

    Western Tiers Kennel Club [CH] (Judge was S. Brackman ( NSW ))

  • 25-Jan-2016 Best of Breed, Best Australian Bred of Breed

    Western Tiers Kennel Club [CH] (Judge was P. McLeod ( QLD ))

  • 23-Jan-2016 Best of Breed, Challenge, Best Australian Bred of Breed

    Western Tiers Kennel Club [CH] (Judge was J. Ireland ( QLD ))

  • 1-Nov-2015 Dog CHalenge

    Albury&Border Kennel Club [CH] (Judge was K. Hammond)

  • 31-Oct-2015 Runner-Up Best of Breed, Dog CC, Australian Bred of Breed

    Albury Show Society [CH] (Judge was N. Hammond-Robertson ( NSW ))

  • 11-Oct-2015 Runner-Up Best of Breed, Challenge, Best Australian Bred of Breed

    Tasmanian Kennel Club [CH] (Judge was J. Wilshier (QLD))

  • 4-Oct-2015 Best of Breed, Dog Challenge, Best Intermediate of Breed

    Burnie&District Kennel Club [CH] (Judge was M. McKenzie ( NZ ))

  • 3-Oct-2015 Runner-Up Best of Breed, Dog Challenge, Best Australian Bred of Breed

    Burnie&District Kennel Club [CH] (Judge was J. Bink ( ACT ))

  • 3-Oct-2015 Runner-Up Best of Breed, Dog Challenge, Best Intermediate of Breed

    Burnie& District Kennel Club [CH] (Judge was V. J. Hutton ( NSW ))

  • 23-Aug-2015 Dog Challenge, Runner-Up Best of Breed

    Coolamon Ganmain Kennel Club [CH] (Judge was K. Santas ( NSW ))

  • 22-Aug-2015 Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Ganmain Show Society [CH] (Judge was A. Burt ( VIC ))

  • 10-May-2015 Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Ellesmere&A&P Society [CH] (Judge was K. O'Carroll ( NZ ))

  • 9-May-2015 Runner-Up Dog Challenge, Best Intermediate of Breed

    Ellesmere&A&P Society [CH] (Judge was D. Fenton ( NSW ))

  • 6-Apr-2015 Runner-Up Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    MacKenzie Country A&P Society [CH] (Judge was K. Lovell ( VIC ))

  • 5-Apr-2015 Res. Dog Challenge

    Southhern Gundog Soc [CH] (Judge was F. Waring ( WA ))

  • 22-Mar-2015 Best Intermediate of Breed

    New Plymouth Kennel Centre [CH] (Judge was V. Spence ( QLD ))

  • 21-Mar-2015 Best Intermediate of Breed

    New Plymouth Kennel Centre [CH] (Judge was M. Davis ( QLD ))

  • 15-Mar-2015 Best Intermediate of Breed

    Wanganui&District Gundog Soc [CH] (Judge was L. Murdoch ( NZ ))

  • 15-Mar-2015 Best Intermediate of Breed

    Wanganui Kennel Soc [CH] (Judge was S. Peel ( NZ ))

  • 14-Mar-2015 Best Intermediate of Breed

    Wanganui&District Gundog Soc [CH] (Judge was D. Jovanovic (QLD ))

  • 28-Feb-2015 Runner-Up Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Rochester A&P Society Inc [CH] (Judge was B. Watt ( VIC ))

  • 15-Feb-2015 Best Australian Bred of Breed

    Eaglehawk Kennel Club Inc [CH] (Judge was A. Alexander ( VIC ))

  • 13-Feb-2015 Best Australian Bred of Breed

    Eaglehawk Kennel Club Inc [CH] (Judge was B. Corbitt ( NSW ))

  • 28-Dec-2014 Best Intermediate in Group, Best of Breed

    Lancefield Kennel Club Inc [CH] (Judge was J. Hocking ( VIC ))

  • 3-Aug-2014 Runner-Up Best of Breed, Best Intermediate of Breed, Dog Challenge

    Wagga Wagga All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was S. Tringham ( QLD ))

  • 2-Aug-2014 Best Intermediate of Show, Best of Group, Best of Breed,

    Wagga Wagga All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was J. Hocking ( VIC ))

  • 1-Aug-2014 Best Intermediate of Group, Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Wagga Wagga All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was J. McDonald ( VIC ))

  • 27-Jul-2014 Dog Challenge

    Tasmanian Kennel Club [CH] (Judge was A. Jones ( TAS ))

  • 26-Jul-2014 Dog Challenge

    Tasmanian Kennel Club [CH] (Judge was J. Sewell ( WA ))

  • 5-Jul-2014 Best Intermediate of Breed, Dog Challenge

    Winter Festival Championship Show [CH] (Judge was D. Lee ( Vic ))

  • 22-Jun-2014 Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Daniliquin&District Kennel Club [CH] (Judge was R. Weaver (NZ))

  • 20-Jun-2014 Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Deniliquin&District Kennel Club [CH] (Judge was D. Jovanovic ( QLD ))

  • 6-Jun-2014 Best Intermediate Dog of Breed

    Western Gippsland Kennel Association Inc [CH] (Judge was K. Lovell ( Vic ))

  • 18-May-2014 Best of Intermediate of Breed, Res. Dog Challenge

    Southwest Slopes All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was M. Markotany ( VIC ))

  • 18-May-2014 Best Intermediate Dog of Breed

    Temora&District All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was S. Lancaster (NSW))

  • 17-May-2014 Best Intermediate Dog of Breed

    Temora&District All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was V. Harris (NSW))

  • 16-May-2014 Best Intermediate Dog of Breed

    Temora&District All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was L. Williams ( NSW))

  • 25-Apr-2014 Best Intermediate of Breed

    Kilmore Kennel Club [CH] (Judge was S. Bownds ( NSW ))

  • 21-Apr-2014 Best of Breed, Dog Challenge, Best Junior of Breed

    Western Tiers Kennel Club [CH] (Judge was M. Byrne ( WA ))

  • 13-Apr-2014 Best Junior of Breed, Runner-Up Best of Breed

    Huon&Channel Kennel Club [CH] (Judge was K. McCarthy ( Vic ))

  • 12-Apr-2014 Best Junior of Breed, Res. Dog

    Huon&Channel Kennel Club [CH] (Judge was C. Moore ( VIc ))

  • 29-Mar-2014 Runner-Up Best of Breed

    Bunyip & District Agricultural Society [CH] (Judge was M. Morse)

  • 23-Mar-2014 Best Junior of Breed

    Sovereign City Kennel Club [CH] (Judge was R. Spencer ( Vic ))

  • 15-Mar-2014 Best Junior in Group, Best of Breed, Best Junior of Breed

    Pakenham & District A & H Society Inc. [CH] (Judge was D. Lee ( Vic ))

  • 1-Mar-2014 Best Junior Dog of Breed

    Metropolitan Canine Association Inc. [CH] (Judge was L. Brandt ( NSW ))

  • 23-Feb-2014 Best Junior of Breed

    Naracoorte Kennel Club [CH] (Judge was C. Woodrow ( Qld. ))

  • 22-Feb-2014 Best Junior of Breed

    Naracoorte Kennel Club [CH] (Judge was G. Kerr ( Qld. ))

  • 22-Feb-2014 Best Junior of Breed

    Naracoorte Kennel Club PM [CH] (Judge was C. Seymour ( N.S.W. ))

  • 21-Feb-2014 Best Junior of Breed

    Naracoorte Kennel Club [CH] (Judge was B. Hession ( N.S.W.))

  • 15-Feb-2014 Best Junior Dog of Breed

    Twilight Canine Country Club [CH] (Judge was D. Johnston ( NSW ))

  • 14-Feb-2014 Best Junior Dog of Breed

    Twillight Canine Country Club [CH] (Judge was R. Thompson ( SA ))

  • 9-Feb-2014 Runner-Up Best of Breed,Best Junior of Breed,

    Bendigo Kennel Club Inc. [CH] (Judge was S. Goulding)

  • 7-Feb-2014 Runner-Up Best of Breed, Best Junior of Breed

    Beendigung Kennel Club Inc. [CH] (Judge was G. Gaut)

  • 31-Jan-2014 Best Junior of Breed

    Hope, Strength & Friendship [CH] (Judge was R. Easton ( NSW ))

  • 18-Jan-2014 Best of Breed,Best Junior of Breed, Challenge

    Lang Lang P.A.&H. Association Inc [CH] (Judge was L. Greenhall)

  • 12-Jan-2014 Best Junior Dog of Breed

    Yarra Ranges Kennel Club Inc [CH] (Judge was A. Ventress ( Sth Africa))

  • 30-Dec-2013 Best Junior Dog of Breed

    Dogs Victoria Amenities Show [CH] (Judge was Tim Thomas ( Qld))

  • 27-Dec-2013 Best Junior of Breed

    Lancefield Kennel Club Inc [CH] (Judge was Mr R. Bridgford)

  • 17-Nov-2013 Best Junior of Breed

    Garden State Kennel Clubbingiem INC [CH] (Judge was P. Cutler)

  • 4-Nov-2013 Best Junior Dog

    Victorian Womens Dog Club Inc [CH] (Judge was R. Vandiver USA)

  • 23-Oct-2013 Best Puppy of Breed

    Royal Hobart Show [CH] (Judge was A. Ingram)

  • 13-Oct-2013 Best Puppy of Breed

    Bacchus Marsh& District Kennel Club Inc. [CH] (Judge was G.Cook)

  • 14-Sep-2013 Best Puppy of Breed

    Belgrave & Distrct Kennel Club INC [CH] (Judge was S. Power)

  • 7-Sep-2013 Best Puppy of Breed

    Yea&District Canine Assn INC [CH] (Judge was W. Crozier)

  • 1-Sep-2013 Best of Breed, Dog CC, Best Puppy of Breed

    East Gippsland Kennel Club INC. [CH] (Judge was J. Horton)

  • 31-Aug-2013 Best of Breed, Dog CC, Best Puppy of Breed

    Bairnsdale & District Kennel Club INC [CH] (Judge was G. Gaut)

  • 30-Aug-2013 Best of Breed, Dog CC, Best Puppy of Breed

    East Gippsland Kennel Club INC. [CH] (Judge was G.Alexander)

  • 21-Jul-2013 Best Minor Puppy Dog

    Dandenong Poultry&Kennel Society [CH] (Judge was Les Bradney)

  • 23-Jun-2013 Reserve Dog Challenge, Best Minor Puppy of Breed

    Lyndhurst Canine Country Club INC [CH] (Judge was John Palmer)

  • 22-Jun-2013 Best Minor Puppy of Breed

    Victorian Gundog Club INC [OP] (Judge was Helen Pereyra)

  • 16-Jun-2013 Best Minor Puppy of Breed

    Cranbourne Dog Club INC [CH] (Judge was L.Brown)

  • 15-Jun-2013 Best Minor Puppy of Breed

    Frankston&Peninsula Kennel Club INC [CH] (Judge was W.Slatyer)

  • 7-Jun-2013 2-Puppy in Show

    West Gippsland Kennel Association INC [CH] (Judge was T.Stacy)

  • 1-Jun-2013 Best Minor Puppy of Breed

    Box Hill&District Kennel Club INC [CH] (Judge was W.M.Gunter)

  • 25-May-2013 Best Minor Puppy of Breed

    Caulfield&District Kennel Club [CH] (Judge was Jain Hinde)

  • 19-May-2013 3-Puppy in Show

    Labrador Retriever Club of Victoria INC [CH] (Judge was Caron Morton)