AUST.GR. CH. JR.PL.CH & NZ Ch Janusz von der Burg Litermont (Imp)

For further information contact:

Contact :
Arkadiusz Durslewicz (Member Details)
Phone :
021588297
Email :
Send Email
Pedigree for AUST.GR. CH. JR.PL.CH & NZ Ch Janusz von der Burg Litermont (Imp)
Sire : MK.CH.MD.CH.INT.CH.NLD.CH.ME.CH. Ridge Valentino v.h. Maasjesfles S: NLD.JR CH.MK.CH.NLD.CH.ME.CH. Jewelridge Brilliant Rubato S: NLD.CH. Jumanne v.h. Maasjesfles
D: Lovfallan's Spicy
D: Johanna v. Masjonaland S: Sjaak v.h. Maasjesfles
D: Kwamira v. Masjonaland
Dam : LUX.JR CH.ASTN.JR.CH.LUX.CH.INT.CH.BLG.CH.GER.CH.ASTN.CH. Dafina von der Burg Litermont S: POL.CH.INT.CH.ASTN.CH.HUNG.CH.SVK.CH.CZECH JR CH.CZECH CH. Ascot Alta Mirano S: POL.CH.INT.CH.SVK.CH.CZECH JR CZ.CZECH CH.RUS.CH. Amal Silesian Harta
D: Agnieszka Viva Christo
D: INT.CH.ASTN.CH. Ashari Bon der Burg Litermont S: LUX.CH.INT.CH.ITL.CH.NLD.CH.GER.CH.ASTN.CH. Gabaza's Cabo
D: Lionhunt Damara

Recent Results

  • 18-Aug-2019 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Black Hawk Forrester Park Exhibition [CH] (Judge was R. Besoff ( Australia))

  • 17-Aug-2019 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Black Hawk Forrester Park Exhibition [CH] (Judge was L. Bradney ( Australia))

  • 11-Aug-2019 Runner-Up Best Exhibit in Group, Best Open in Group, Best of Breed, Challenge

    Canterbury Kennel Association [CH] (Judge was R. Wall ( Australia))

  • 10-Aug-2019 Best Exhibit in Group, Best Open of Group, Best of Breed, Challenge, Open of Bre

    Black Hawk Forrester Park Exhibition [CH] (Judge was D. Besoff ( Australia))

  • 10-Aug-2019 Best Open of Breed

    Canterbury Kennel Association [CH] (Judge was R. Weaver ( New Zealand))

  • 26-May-2019 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    The South Island Hound Club Inc [CH] (Judge was J. Bryson ( Australia))

  • 19-May-2019 Runner-Up Best of Breed, Best Open of Breed

    Marlborough Kennel Association [CH] (Judge was J. Palmer ( Australia))

  • 18-May-2019 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Marlborough Kennel Association [CH] (Judge was J. Marshall ( Australia))

  • 18-May-2019 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Marlborough Kennel Association Pm [CH] (Judge was S. Marshall ( Australia))

  • 5-May-2019 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Ellesmere A&P Society Autumn Show [CH] (Judge was R. Spencer ( Australia))

  • 4-May-2019 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Ellesmere A&P Society Autumn All Breed S [CH] (Judge was R. Duffy ( Australia))

  • 22-Apr-2019 Best Open Exhibit in Group, Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    MacKenzie Country A & P Society [CH] (Judge was J. Hocking ( Australia))

  • 20-Apr-2019 Best Open Exhibit in Group, Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Autumn Spectacular Championship [CH] (Judge was R. Brown ( Australia))

  • 20-Apr-2019 Best Exhibit in Group, Best Open in Group, Best of Breed, Challenge,

    Autumn Spectacular Championship Pm [CH] (Judge was R. Williams ( Australia))

  • 19-Apr-2019 Runner-Up Best of Breed

    Autumn Spectacular Championship [CH] (Judge was J. Daidone ( Australia))

  • 7-Apr-2019 Runner- Up Best Exhibit in Group, Best Open in Group, Best of Breed

    Otago Kennel Association [CH] (Judge was D. Swartwood ( Canada ))

  • 6-Apr-2019 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Otago Kennel Association [CH] (Judge was T. Nesbit ( Canada ))

  • 31-Mar-2019 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Geraldine County Kennel Ass [CH] (Judge was K. King ( Australia))

  • 30-Mar-2019 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Geraldine County Kennel Ass [CH] (Judge was G. Whifield ( NZ ))

  • 10-Mar-2019 Runner-Up Best Exhibit in Group, Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    North Otago Kennel Association [CH] (Judge was C. Ellis ( Tasmania))

  • 9-Mar-2019 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    North Otago Kennel Association [CH] (Judge was M. Morse ( Australia))

  • 24-Feb-2019 Runner Up Best Exhibit in Group, Best Open in Group, Best of Breed

    Ashburton Kennel Association [CH] (Judge was C. Trevelyan ( New Zealand))

  • 23-Feb-2019 Best Exhibit in Group, Open in Group, Best of Breed

    Ashburton Kennel Association [CH] (Judge was C. Scotton ( Australia))

  • 17-Feb-2019 Runner-Up Best Exhibit in Group ( Group 2 ), Best Open in Group, Best of Breed

    Black Hawk Forrester Park [CH] (Judge was L. Black ( Australia))

  • 16-Feb-2019 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Waikouaiti Kennel Association [CH] (Judge was S. Meredith ( NZ ))

  • 16-Feb-2019 Runner-Up Best of Breed, Best Open of Breed

    Waikouaiti Kennel Association [CH] (Judge was J. Black ( Australia))

  • 3-Feb-2019 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Gore and District Kennel Ass [CH] (Judge was P. Campbell ( Australia))

  • 2-Feb-2019 Runner- Up Best of Breed, Best Open of Breed

    Gore and District Kennel Ass [CH] (Judge was Ch. Chantarasmee ( Thailand))

  • 26-Jan-2019 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Nelson District Kennel Ass [CH] (Judge was Y. Tuteja ( India ))

  • 26-Jan-2019 Runner-Up Best of Breed

    Nelson District Kennel Ass [CH] (Judge was L. Meng ( China ))

  • 2-Dec-2018 Best of Breed, Chalenge, Best Open of Breed

    South Otago Kennel Association [CH] (Judge was K. Santas ( Australia))

  • 2-Dec-2018 Runner-Up Best of Breed, Best Open of Breed

    South Otago Kennel Association [CH] (Judge was M. Hoy ( Australia))

  • 1-Dec-2018 Group 1, Best Open in Group, Best of Breed, Challenge

    Southern Ladies Kennel Association [CH] (Judge was E. Knox ( Australia ))

  • 1-Dec-2018 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Southern Ladies Kennel Association [CH] (Judge was P. Brown ( Australia))

  • 1-Dec-2018 Runner-Up Best of Breed, Best Open of Breed

    Otago/Southland Hound Club [CH] (Judge was L. Childs ( NSW ))

  • 25-Nov-2018 Runner-Up Best of Breed, Best Open of Breed

    Waimate Kennel Society [CH] (Judge was P. Douglas ( NZ ))

  • 24-Nov-2018 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Waimate Kennel Society [CH] (Judge was M. Hanley ( Australia ))

  • 19-Nov-2018 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    The South Island Hound Club [CH] (Judge was M. Rule-Steele ( Australia ))

  • 17-Nov-2018 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Canterbury Kennel Association [CH] (Judge was P. Cutler ( Australia ))

  • 16-Nov-2018 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Canterbury Kennel Association [CH] (Judge was B. Santas ( Australia ))

  • 28-Oct-2018 Runner-Up Best of Breed, Best Open of Breed

    Southland Kennel Ass [CH] (Judge was Z. Tan ( Australia ))

  • 27-Oct-2018 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Southland Kennel Ass [CH] (Judge was J. Taylor ( Canada ))

  • 27-Oct-2018 Runner-Up Best in Group( Group Second ), Best of Breed, Challenge, Best Open Bre

    Southland Kennel Ass [CH] (Judge was B. Wright ( Canada ))

  • 20-Oct-2018 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Waimakariri Kennel Association [CH] (Judge was L. Greer ( Australia ))

  • 20-Oct-2018 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Waimakariri Kennel Association [CH] (Judge was C. Woolcock ( Australia ))

  • 16-Sep-2018 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    South Canterbury Kennel Society [CH] (Judge was A. Lim ( Australia))

  • 15-Sep-2018 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    South Canterbury Kennel Society [CH] (Judge was P. Martin ( Australia))

  • 2-Sep-2018 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    The Plains Kennel Association [CH] (Judge was M. Broughton ( Australia ))

  • 1-Sep-2018 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    The Plain Kennel Association [CH] (Judge was D. Baillie ( Australia ))

  • 19-Aug-2018 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Black Hawk Forrester Park [CH] (Judge was N. Hammond ( Australia))

  • 18-Aug-2018 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Black Hawk Forrester Park [CH] (Judge was B. Anderson ( NZ ))

  • 12-Aug-2018 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Canterbury Kennel Association [CH] (Judge was L. McVicker ( NZ ))

  • 11-Aug-2018 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Canterbury Kennel Association [CH] (Judge was S. Prebble ( NZ ))

  • 10-Aug-2018 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Black Hawk Forrester Park [CH] (Judge was K. Hammond ( Australia ))

  • 27-May-2018 Best Import in Show, Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    The South Island Hound Club Inc [CH] (Judge was V. Phillips ( UK ))

  • 27-May-2018 Runner-Up Best of Breed

    The South Island Hound Club Inc [CH] (Judge was V. Phillips ( UK ))

  • 6-May-2018 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Ellesmere A&P Society Dog Show [CH] (Judge was J. Brownlie ( NZ ))

  • 5-May-2018 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Ellesmere A&P Society Dog Show [CH] (Judge was M. Johnston ( Aust ))

  • 22-Apr-2018 Runner-Up Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Nelson Ladies Kennel Association [CH] (Judge was A. Collyer ( Australia))

  • 2-Apr-2018 Runner-Up Best of Breed

    Mackenzie Country A & P Society [CH] (Judge was O. Toyokama ( Japan ))

  • 31-Mar-2018 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Autumn Spectacular Championship Shows [CH] (Judge was J. Wu ( China ))

  • 30-Mar-2018 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Autumn Spectacular Championship Shows [CH] (Judge was Ch. Holman ( Australia))

  • 30-Mar-2018 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Autumn Spectacular Championship Shows [CH] (Judge was B. Doyle ( Australia ))

  • 25-Mar-2018 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Geraldine County Kennel Ass [CH] (Judge was E. Valadez Franco DVM ( Mexico ))

  • 11-Mar-2018 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    North Otago Kennel Association [CH] (Judge was N. Lane ( Australia))

  • 10-Mar-2018 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    North Otago Kennel Association [CH] (Judge was Y. Meintjes ( Australia))

  • 24-Feb-2018 Best Open Exhibit in Group, Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Ashburton Kennel Association [CH] (Judge was J. Comerford ( Australia))

  • 24-Feb-2018 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Ashburton Kennel Association [CH] (Judge was T. Comerford ( Australia))

  • 11-Feb-2018 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Waikouaiti Kennel Association [CH] (Judge was D. Staines ( Australia))

  • 11-Feb-2018 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Waikouaiti Kennel Association [CH] (Judge was C. Gunn ( Australia))

  • 10-Feb-2018 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Otago Kennel Association [CH] (Judge was T. McDonald ( Australia))

  • 10-Feb-2018 Runner-Up Best Exhibit in Group, Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Otago Kennel Association [CH] (Judge was Ch. Moore ( Australia))

  • 4-Feb-2018 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Gore&District Kennel Ass [CH] (Judge was S. Rickard ( Australia))

  • 3-Feb-2018 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Gore&District Kennel Ass [CH] (Judge was G. Maudlen ( Australia))

  • 3-Feb-2018 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Gore&District Kennel Ass [CH] (Judge was W. Douglas ( Australia))

  • 28-Jan-2018 Runner-Up Best of Breed

    Nelson District Kennel Ass [CH] (Judge was J. Jacque Dupas ( France ))

  • 27-Jan-2018 Runner-Up Best Exhibit in Group, Best Open in Group, Best of Breed

    Nelson District Kennel Ass [CH] (Judge was J. Juslin (. Finland))

  • 27-Jan-2018 Best Open Exhibit in Group, Runner-Up Best of Breed

    Nelson District Kennel Ass [CH] (Judge was K. Le Blanc ( Canada ))

  • 14-Jan-2018 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Bank Peninsula A&P Society [CH] (Judge was N. Abela ( Australia))

  • 13-Jan-2018 Runner-Up Best Exhibit in Group, Best of Breed, Challenge

    Banks Peninsula A&P Society [CH] (Judge was M. Patten ( Australia))

  • 9-Dec-2017 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Southern Ladies Kennel Ass [CH] (Judge was P. McLeod ( Australia))

  • 9-Dec-2017 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Southern Ladies Kennel Ass [CH] (Judge was V. Knopke ( Australia))

  • 9-Dec-2017 Best Open Exhibit in Show, Best of Breed, Challenge

    Otago/Southland Hound Club [CH] (Judge was C. Smith ( Australia))

  • 3-Dec-2017 Best Open in Group, Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Canterbury Junior Kennel Society [CH] (Judge was R. Seare ( Australia))

  • 2-Dec-2017 Best Open in Group, Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Canterbury Junior Kennel Society [CH] (Judge was S. Foster ( Australia))

  • 26-Nov-2017 Best Exhibit in Group, Best Open in Group, Best of Breed

    Waimate Kennel Society [CH] (Judge was B. Skilton ( Australia))

  • 25-Nov-2017 Best Exhibit in Group, Best Open in Group, Best of Breed

    Waimate Kennel Society [CH] (Judge was K. Cannon ( Australia))

  • 19-Nov-2017 Runner-Up Best Exhibit in Show! Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    The South Island Hound Club [CH] (Judge was J. Buehler ( USA ))

  • 18-Nov-2017 Runner-Up Best of Breed

    Canterbury Kennel Ass [CH] (Judge was Y. Smith ( Austr ))

  • 17-Nov-2017 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Canterbury Kennel Ass [CH] (Judge was I. Glynn ( Austr))

  • 29-Oct-2017 Runner-Up Best Exhibit in Group, Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Southland Kennel Association [CH] (Judge was Ja. Lobb ( Canada ))

  • 28-Oct-2017 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Southland Kennel Association [CH] (Judge was J. Lobb ( Canada ))

  • 28-Oct-2017 Runner-Up Best of Breed

    Southland Kennel Association [CH] (Judge was B. Watt ( Aust ))

  • 22-Oct-2017 Runner-Up Best of Breed

    Waimakariri Kennel Association [CH] (Judge was K. Harvey ( AUST ))

  • 21-Oct-2017 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Waimakariri Kennel Association [CH] (Judge was G. Spagnolo ( AUST ))

  • 21-Oct-2017 Best of Breed, challenge, Best Open of Breed

    Waimakariri Kennel Association Benefits [CH] (Judge was R. Ogden ( AUST ))

  • 15-Oct-2017 Runner-Up Best of Breed

    West Coast Kennel Ass [CH] (Judge was J. Butterfield ( AUST ))

  • 14-Oct-2017 Best Exhibit in Group, Best Open in Group, Best of Breed, Challenge

    West Coast Kennel Ass [CH] (Judge was A. Vandersteen ( AUST ))

  • 1-Oct-2017 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    South Canterbury Kennel Society [CH] (Judge was C. Paine ( Australia))

  • 30-Sep-2017 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    South Canterbury Kennel Society [CH] (Judge was E. Thomas ( Australia))

  • 3-Sep-2017 Best Exhibit of Group, Best Open of Group, Best of Breed, Challenge,

    The Plains Kennel Associations [CH] (Judge was G. Cook ( AUST ))

  • 2-Sep-2017 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    The Plains Kennel Associations [CH] (Judge was R. Hubrich ( NZ))

  • 20-Aug-2017 Runner-Up Best of Breed

    Forrester Park Managment Committee [CH] (Judge was A. Everson ( AUST ))

  • 19-Aug-2017 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Forrester Park Managment Committee [CH] (Judge was K. Tosi (AUST))

  • 19-Aug-2017 Runner-Up Best Exhibit in Group, Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Forrester Park Managment Committee [CH] (Judge was G. Johnston ( NZ ))

  • 13-Aug-2017 Best Open Exhibit in Group, Best of Breed, Challenge

    Canterbury Kennel Ass [CH] (Judge was H. Tee ( NZ ))

  • 12-Aug-2017 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Canterbury Kennel Ass [CH] (Judge was L. McKenzie-Goodwin ( NZ ))

  • 10-Aug-2017 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Forrester Park Managment Committee [CH] (Judge was K. Tosi ( AUST ))

  • 20-May-2017 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Marlborough Kennel Association [CH] (Judge was K. McGhie ( Australia))

  • 7-May-2017 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Ellesmere A&P Society Dog Show [CH] (Judge was S. Patterson ( AUST ))

  • 17-Apr-2017 Runner-Up Best of Breed

    MacKenzie Country A&P Society [CH] (Judge was M. Winch ( AUST ))

  • 16-Apr-2017 Best Open Exibith in Show, Best of Breed, Challenge

    South Island Hound Club [CH] (Judge was H. Biermann ( USA))

  • 15-Apr-2017 Best Exibibith in Group, Best Open in Group, Best of Breed, Challenge,

    North Canterbury Kennel Ass [CH] (Judge was A. Long-Doyle ( Ireland ))

  • 14-Apr-2017 Best Open in Show, Best Open in Group, Best of Breed, Challenge

    North Canterbury Kennel Ass [CH] (Judge was P. Muntean ( Rom))

  • 14-Apr-2017 Best Open in Group, Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    North Canterbury Kennel Ass PM [CH] (Judge was L. Kruger ( South Africa))

  • 9-Apr-2017 Runner-Up Best Exhibit in Group 4, Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Nelson Ladies Kennel Association [CH] (Judge was G. Goller (AUST))

  • 8-Apr-2017 Runner-Up Best of Breed

    Nelson Ladies Kennel Ass [CH] (Judge was I. Rasmussen ( AUST ))

  • 26-Mar-2017 Runner-Up Best of Breed

    Geraldine Country Kennel Ass [CH] (Judge was D. Bowey ( AUST ))

  • 25-Mar-2017 Runner- Up Best of Breed

    Geraldine Country Kennel Ass [CH] (Judge was B. Mangin ( AUST ))

  • 19-Mar-2017 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Otago Kennel Association [CH] (Judge was V. Schneider ( Aust ))

  • 18-Mar-2017 Runner-Up Best of Breed, Best Open of Breed

    Otago Kennel Association [CH] (Judge was C. Keong ( AUST ))

  • 5-Mar-2017 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    North Otago Kennel Assn [CH] (Judge was P. Heikkinen-Lehkonen ( FIN ))

  • 4-Mar-2017 Runner-Up Best of Breed

    North Otago Kennel Ass [CH] (Judge was H. Lehkonen ( FIN ))

  • 26-Feb-2017 Best Open in Group 4, Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Canterbury Ladies Kennel Ass [CH] (Judge was R. Barden ( Aust ))

  • 12-Feb-2017 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Waikouaiti Kennel Association [CH] (Judge was E. Ekstam ( NZ ))

  • 11-Feb-2017 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Waikouaiti Kennel Association [CH] (Judge was I. Smith ( NZ ))

  • 5-Feb-2017 Best Open in Group, Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Gore and District Kennel Association [CH] (Judge was D. Norman ( AUST ))

  • 4-Feb-2017 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Gore and District Kennel Association [CH] (Judge was D. Sidebotton ( AUST ))

  • 4-Feb-2017 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Gore and District Kennel Association PM [CH] (Judge was A. Reid ( AUST ))

  • 21-Jan-2017 Runner-Up Best of Breed

    Nelson District Kennel Association [CH] (Judge was K. Meyer ( Aust ))

  • 15-Jan-2017 Best Open in Group, Best of Breed, Dog Challenge, Best Open of Breed

    Banks Peninsula A&P Society [CH] (Judge was G. Kerr ( AUST ))

  • 14-Jan-2017 Runner-Up Best of Breed, Dog Chalenge, Best Open of Breed

    Banks Peninsula A&P Society [CH] (Judge was K. Simmons ( NZ ))

  • 4-Dec-2016 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Canterbury Junior Kennel Society [CH] (Judge was E. Stadler ( Sth Afrika ))

  • 3-Dec-2016 Runner-Up Best of Breed

    Canterbury Junior Kennel Society [CH] (Judge was J. McFarlane ( Sth Afrika ))

  • 27-Nov-2016 Runner-Up Best Exibith in Group, Best Open in Group, Best of Breed

    Southern Ladies Kennel Association [CH] (Judge was J. MacErlane ( NZ ))

  • 27-Nov-2016 Best Open in Group, Best of Breed, Best Open of Breed

    Southland Ladies Kennel Association [CH] (Judge was Ch. Woodrow ( AUST ))

  • 26-Nov-2016 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Otago Southland Hound Club [CH] (Judge was G. Gibson ( AUST))

  • 26-Nov-2016 Runner-Up Best of Breed

    Southern Ladies Kennel Association [CH] (Judge was M. Davis ( AUST ))

  • 20-Nov-2016 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Waimate Kennel Society [CH] (Judge was N. Trainor ( NZ ))

  • 19-Nov-2016 Best in Group 4, Best Open in Group 4, Best of Breed, Best Open of Breed

    Waimate Kennel Society [CH] (Judge was L. Strongman (NZ ))

  • 29-Oct-2016 Best of Breed, Best Open of Breed

    Southland Kennel Association AM [CH] (Judge was S. Hewinson ( AUST))

  • 29-Oct-2016 Runner-Up in Group 4, Best Open in Group 4, Best of Breed, Best Open of Breed

    Southland Kennel Association PM [CH] (Judge was D. Gaudin ( Canada ))

  • 8-Oct-2016 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    South Canterbury Kennel Society [CH] (Judge was Ch. Graham ( NZ ))

  • 2-Oct-2016 Runner-Up Best Exibith in Group 4, Best of Breed, Best Open of Breed

    National Dog Show [CH] (Judge was E. Agafonova ( Russia ))

  • 30-Sep-2016 Runner-Up Challenge

    The Rhodesian Ridgeback Ass [CH] (Judge was S. Stasytis ( AUST))

  • 28-Sep-2016 Runner-Up Best of Breed, Dog Challenge, Best Open of Breed

    South Island Hound Club [CH] (Judge was T. Catterson ( USA ))

  • 26-Sep-2016 Best of Breed, Chalenge, Best Open of Breed

    NZKC Museum [CH] (Judge was M. Hanley ( AUST))

  • 4-Sep-2016 Best Open in Group 4, Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    The Plains Kennel Association [CH] (Judge was D. Smith ( AUST ))

  • 3-Sep-2016 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    The Plains Kennel Association [CH] (Judge was T. Ikin ( AUST ))

  • 21-Aug-2016 Best of Breed, Chalenge

    Forrester Park Managment Show [CH] (Judge was S. Gartner ( AUST))

  • 20-Aug-2016 Best Open in Group, Best of Breed, Chalenge

    Forrester Park Management Champ. Show [CH] (Judge was B. Balaam ( AUST))

  • 20-Aug-2016 Best of Breed, Chalenge

    Forrester Park Management Show Pm [CH] (Judge was L. Dorr ( AUST))

  • 6-Aug-2016 Best of Breed, Best Open of Breed

    Pencarrow Kennel Association Am [CH] (Judge was J. Thompson ( Aust))

  • 6-Aug-2016 Runner-Up Best of Breed, Best Open of Breed

    Pencarrow Kennel Association PM [CH] (Judge was A. Fry ( Aust ))

  • 10-Jul-2016 Runner- Up Best of Breed, Dog Chalenge

    KCC Park Champion Show [CH] (Judge was C. Scotton ( VIC ))

  • 19-Jun-2016 Runner-Up Best of Breed, Best Open of Breed

    Bendigo Kennel Club [CH] (Judge was B. Hobbs ( VIC ))

  • 18-Jun-2016 Runner-Up Best of Breed, Best Open of Breed

    Eaglehawk Kennel Club [CH] (Judge was G. Gaut ( VIC ))

  • 17-Jun-2016 Runner-Up Best of Breed, Chalenge, Best Open of Breed

    Bendigo Kennel Club [CH] (Judge was L. King ( VIC ))

  • 9-Jun-2016 Best of Breed, Best Open of Breed

    West Gippsland Kennel Association Inc [CH] (Judge was R. Bridgford ( VIC ))

  • 29-May-2016 Runner-Up Best of Breed, Best Open of Breed

    Swan Hill/Lake Boga Kennel Club [CH] (Judge was J. Weston ( ACT ))

  • 28-May-2016 Runner-Up Best of Breed, Best Open of Breed

    Swan Hill / Lake Boga Kennel Club [CH] (Judge was L. Buckley ( ACT ))

  • 23-May-2016 Runner-Up Best in Group, Best Open in Group, Best of Breed, Challenge

    Euroa Kennel Club Inc [CH] (Judge was L. Brown ( NSW ))

  • 21-May-2016 Runner-Up Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Manilla & District Kennel Club [CH] (Judge was M. LeCussan ( NSW ))

  • 20-May-2016 Best of Breed, Best Open of Breed

    Manilla & District Kennel Club [CH] (Judge was G. Vernon ( NSW ))

  • 9-May-2016 Best of Breed, Best Open of Breed

    Cootamundra All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was M. Joyce ( VIC ))

  • 8-May-2016 Best Open in Group 4, Best of Breed, Best Open of Breed

    Cootamundra All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was J. O'Flynn ( NSW ))

  • 8-May-2016 Best of Breed, Best Open of Breed

    Soutwest Slopes All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was N. Strathdee ( NSW ))

  • 7-May-2016 Best of Breed, Best Open of Breed

    Cootamundra All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was S. Sharpe ( VIC ))

  • 25-Apr-2016 Best of Breed, Best Open of Breed

    Kilmore Kennel Club Inc [CH] (Judge was P. Batty ( VIC ))

  • 23-Apr-2016 Runner-Up Best of Breed, Best Open of Breed

    Greensborough&District Kennel Club [CH] (Judge was N. Lane ( NSW ))

  • 15-Apr-2016 Runner-Up Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Deniliquin & District Kennel Club [CH] (Judge was R. Preece- Harvey ( NSW ))

  • 10-Apr-2016 Runner-Up Best of Breed, Best Open of Breed

    Sovereign City Kennel Club Inc [CH] (Judge was P. Griffiths ( VIC ))

  • 2-Apr-2016 Runner-Up Best of Breed

    Ovens Valley Canine Club Inc [CH] (Judge was L. Watson ( VIC ))

  • 28-Mar-2016 Best Open in Group 4, Best of Breed, Best Open of Breed

    Mount City & District Kennel Club Inc [CH] (Judge was V. Morrow ( NSW ))

  • 27-Mar-2016 Runner-Up Best in Group 4, Best Open in Group 4, Best of Breed

    Mount City & District Kennel Club Inc [CH] (Judge was B. Hession ( NSW ))

  • 26-Mar-2016 Best of Breed, Best Open of Breed

    Mount City & District Kennel Club Inc AM [CH] (Judge was J. Ireland ( QLD ))

  • 26-Mar-2016 Best of Breed, Best Open of Breed

    Mount City & District Kennel Club PM [CH] (Judge was N. Zimmerle ( QLD ))

  • 25-Mar-2016 Runner-Up Best in Group 4, Best Open in Group 4, Best of Breed

    Mount City & District Kennel Club Inc [CH] (Judge was M. Bungey ( WA ))

  • 20-Mar-2016 Runner-Up Best in Group 4, Best Open in Group 4, Best of Breed

    Kerang & District Kennel Club Inc [CH] (Judge was T. Sloan ( TAS ))

  • 18-Mar-2016 Best in Group 4, Best Open in Group 4, Best of Breed

    Cohuna & District Kennel Club Inc [CH] (Judge was D. Smith ( QLD ))

  • 14-Mar-2016 Runner-Up Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Warragul&District Kennel&Obedience Club [CH] (Judge was Iain Hinde ( VIC ))

  • 11-Mar-2016 Best Open in Group 4, Runner-Up Best of Breed

    Tallangatta A & P Society [CH] (Judge was P. Frost ( VIC ))

  • 27-Feb-2016 Runner-Up Best of Breed, Best Open of Breed

    Rochester A&P Society Inc [CH] (Judge was R. Stoate ( VIC ))

  • 14-Feb-2016 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Corowa & District ABKC [CH] (Judge was T. Valli ( NSW ))

  • 13-Feb-2016 Runner-Up in Group 4, Best Open in Group 4, Best of Breed, Challenge,

    Henty Show Society [CH] (Judge was H. Cramer ( NSW ))

  • 31-Jan-2016 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Ulverstone Kennel Club [CH] (Judge was J. Singh Pawar ( India ))

  • 30-Jan-2016 Best in Group 4, Best Open in Group 4, Best of Breed, Best Open of Breed, Challe

    Ulverstone Kennel Club AM [CH] (Judge was Dr. R. Lo ( Philippines ))

  • 30-Jan-2016 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Ulverstone Kennel Club PM [CH] (Judge was M. Vaid ( India ))

  • 26-Jan-2016 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Western Tiers Kennel Club [CH] (Judge was S. Brackman ( NSW ))

  • 25-Jan-2016 Runner-Up Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Western Tiers Kennel Club [CH] (Judge was J. Ireland ( QLD ))

  • 24-Jan-2016 Runner-Up Challenge, Best Open of Breed

    Western Tiers Kennel Club [CH] (Judge was D. Tyssen ( NZ ))

  • 23-Jan-2016 Runner-Up Best of Breed, Dog Challenge, Best Open of Breed

    Western Tiers Kennel Club [CH] (Judge was J. Lewington ( SA ))

  • 16-Jan-2016 Best of Breed, Best Open of Breed

    Riveriana District All Breeds Kennel Clu [CH] (Judge was G. Missen ( VIC ))

  • 8-Jan-2016 Runner-Up Best of Breed

    South Eastern Kennel Club [CH] (Judge was S. Way (USA))

  • 7-Jan-2016 Best of Breed, Best Open of Breed

    South Eastern Kennel Club Inc [CH] (Judge was L. Riedel ( USA ))

  • 3-Jan-2016 Best Open of Breed

    Central Gippsland Kennel Club Inc [CH] (Judge was B. Tophill ( VIC ))

  • 2-Jan-2016 Best of Breed, Best Open of Breed

    Central Gippsland Kennel Club Inc [CH] (Judge was P. Batty ( VIC ))

  • 1-Jan-2016 Runner-Up Best of Breed, Best Open of Breed

    Swan Hill/Lake Boga Kennel Club [CH] (Judge was J. Weston ( ACT))

  • 29-Dec-2015 Runner-Up Best of Breed, Best Open of Breed

    Central Highlands Kennel Club Inc [CH] (Judge was M. Joyce ( VIC ))

  • 28-Dec-2015 Runner-Up Best of Breed, Dog Chalenge

    Central Highland Kennel Club Inc [CH] (Judge was C. Eastley ( TAS ))

  • 28-Dec-2015 Best of Breed, Chalenge, Best Open of Breed

    Lancefield Kennel Club Inc [CH] (Judge was J. McDonald ( VIC ))

  • 27-Dec-2015 Best Open of Breed

    Lancefield Kennel Club Inc [CH] (Judge was A. Carius ( QLD ))

  • 13-Dec-2015 Best of Breed, Best Open of Breed

    Marlborough & District Kennel Club Inc [CH] (Judge was G. Missen ( VIC ))

  • 12-Dec-2015 Best of Breed, Challenge, Best Open of Breed

    Castlemaine & District Kennel Club Inc [CH] (Judge was J. Keenan ( VIC ))

  • 5-Dec-2015 Best of Breed, Best Open of Breed

    Kilmore A & P Society Inc [CH] (Judge was J. Weekes ( VIC ))

  • 29-Nov-2015 Best Open in Group 4, Runner-Up Dog Challenge, Best Open of Breed

    Portland & District Kennel Club Inc [CH] (Judge was I. Smith ( NZ ))

  • 28-Nov-2015 Best Open in Group 4, Best of Breed, Best Open of Breed

    Portland & District Kennel Club Inc [CH] (Judge was R. Williams ( NZ ))

  • 22-Nov-2015 Best of Breed, Best Open of Breed

    Garden State Kennel Club Inc [CH] (Judge was L. Heilmann ( SA ))

  • 21-Nov-2015 Dog Challenge, Best Open of Breed

    Kyneton Agricultural Society Inc [CH] (Judge was C. Hobday ( VIC ))

  • 14-Nov-2015 Runner-Up Best of Breed

    Morwell/Traralgon Kennel Club Inc [CH] (Judge was L. Brown ( NSW ))

  • 8-Nov-2015 Best of Breed, Best Open of Breed

    Echuca&District Kennel Club Inc [CH] (Judge was N. Harris ( NSW ))

  • 7-Nov-2015 Runner-Up Best of Breed, Dog Challenge, Best Open of Breed

    Echuca&District Kennel Club Inc [CH] (Judge was B. Balaam ( QLD ))

  • 1-Nov-2015 Best Open in Group 4, Best of Breed, Best Open of Breed

    Albury & Border Kennel Club [CH] (Judge was N. Hammond-Robertson ( NSW ))

  • 31-Oct-2015 Best of Breed, Best Open of Breed

    Albury Show Society [CH] (Judge was J. Ford ( NSW ))

  • 25-Oct-2015 Best Intermediate of Breed

    Hound Club of Tasmania [CH] (Judge was A. Tan ( VIC ))

  • 25-Oct-2015 Best of Breed, Best Open of Breed

    Combined Breeds Dog Club of Tasmania [CH] (Judge was P. Thompson ( SA ))

  • 21-Oct-2015 Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Royal Hobart Show [CH] (Judge was H. Van den Berg ( Netherlands ))

  • 17-Oct-2015 Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Royal Geelong A&P Society Inc [CH] (Judge was S. Sutherland ( VIC ))

  • 16-Oct-2015 Runner-Up Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Benalla A&P Society Inc [CH] (Judge was A. Collyer ( VIC ))

  • 11-Oct-2015 Best Intermediate of Breed

    Tasmanian Kennel Club [CH] (Judge was M. Clegg ( VIC ))

  • 8-Oct-2015 Best of Breed, Best Intermediate of Breed, Dog Challenge

    Royal Launceston Show [CH] (Judge was A. Wardhana ( Indonesia ))

  • 4-Oct-2015 Runner-Up in Group 4, Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Burnie& District Kennel Club [CH] (Judge was J. McErlane ( NZ ))

  • 3-Oct-2015 Runner-Up Best of Breed, Dog Challenge, Best Open of Breed

    Burnie&District Kennel Club [CH] (Judge was J. Bink ( ACT ))

  • 3-Oct-2015 Best Intermediate of Breed, Runner-Up Dog Challenge

    Burnie&District Kennel Club PM [CH] (Judge was M. Mc Kenzie ( NZ ))

  • 27-Sep-2015 Best Intermediate of Breed

    Kyneton & District Kennel Club [CH] (Judge was M. G. Cronchey ( VIC ))

  • 13-Sep-2015 Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Golden Wattle Kennel Club [CH] (Judge was S. Langford ( VIC ))

  • 12-Sep-2015 Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Belgrave&District Kennel Club Inc [CH] (Judge was G. Ford ( VIC ))

  • 6-Sep-2015 Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Brighton Kennel Club Inc [CH] (Judge was J. Clark ( NZ ))

  • 5-Sep-2015 Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Southern Midlands Kennel Club [CH] (Judge was D. Clark ( NZ ))

  • 29-Aug-2015 Best of Breed, Best Interediate of Breed

    Hamilton Kennel Club Inc [CH] (Judge was V. Schneider ( QLD ))

  • 23-Aug-2015 Best Intermediate of Breed, Res. Dog Challenge

    Coolamon Ganmain Kennel Club [CH] (Judge was K. Santas ( NSW ))

  • 22-Aug-2015 Best Intermediate of Breed

    Ganmain Show Society [CH] (Judge was A. Burt ( VIC ))

  • 15-Aug-2015 Runner-Up Best of Breed, Chalenge, Best Intermediate of Breed

    Lillydale Kennel Club Inc [CH] (Judge was J. Loob ( Canada ))

  • 14-Aug-2015 Best Intermediate of Breed

    Lillydale Kennel Club Inc [CH] (Judge was D. Conod ( Canada ))

  • 9-Aug-2015 Runner-Up Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Murray Valley Kennel Club International [CH] (Judge was H. Langfield ( Canada ))

  • 7-Aug-2015 Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Murray Valley Kennel Club [CH] (Judge was J. Lobb ( Canada ))

  • 2-Aug-2015 Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Wagga Wagga All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was I. Rasmussen ( QLD ))

  • 1-Aug-2015 Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Wagga Wagga All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was G. Hovey- Jacobs ( QLD ))

  • 31-Jul-2015 Best Intermediate in Group, Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Wagga Wagga All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was G. Winch ( QLD ))

  • 19-Jul-2015 Best Intermediate of Breed

    Dandenong Poultry&Kennel Ass [CH] (Judge was K. Reeder ( NSW ))

  • 12-Jul-2015 Runner-Up Best of Breed

    Shepparton&District Kennel Club [CH] (Judge was G. Gaut ( VIC ))

  • 11-Jul-2015 Runner-Up Best of Breed, Best Intermendiate of Breed

    Junior Kennel Club of Victoria [CH] (Judge was L. Wright ( QLD ))

  • 5-Jul-2015 Runner- Up Best of Breed, Challenge, Best Intermediate of Breed

    Canine Amenities Club of Victoria [CH] (Judge was S. Wailes ( VIC ))

  • 28-Jun-2015 Runner-Up Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Wangaratta Kennel & Obedience Dog Club I [CH] (Judge was T. McDonald (QLD))

  • 27-Jun-2015 Runner-Up Dog Challenge

    Wangaratta kennel & obedience dog club [CH] (Judge was R.Hartmire (QLD))

  • 13-Jun-2015 Runner-Up Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Box Hill & District Kennel Club Inc [CH] (Judge was E. Smith ( VIC ))

  • 5-Jun-2015 Best Intermediate in Group 4, Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    West Gippsland Kennel Association [CH] (Judge was J. Hocking ( VIC ))

  • 17-May-2015 Runner-Up Best of Group 4, Best Intermediate of Group 4, Best of Breed

    Marlborough Kennel Assn Inc [CH] (Judge was T. Sloan ( TAS ))

  • 16-May-2015 Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Marlborough Kennel Assn Inc [CH] (Judge was S. Gray ( TAS ))

  • 16-May-2015 Best Intermediate in SHOW, Best of Group 4, Best Intermediate of Group 4, BOB

    Marlborough Kennel Assn Inc [CH] (Judge was L. Strongman ( NZ ))

  • 10-May-2015 Runner-Up Best of Breed, Bedt Intermediate of Breed

    Ellesmere&A&P Society [CH] (Judge was D. Fenton ( NSW ))

  • 9-May-2015 Best Intermediate of Group 4, Best of Breed, best Intermediste of Breed

    Ellesmere&A&P Society [CH] (Judge was J. Black ( VIC ))

  • 3-May-2015 Best in Group 4, Best Intermediate in Group 4, Best of Breed

    Eastern Bay of Plenty [CH] (Judge was P. Cutler ( NSW ))

  • 19-Apr-2015 Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Cambridge Kennel Ass [CH] (Judge was E. Maitland ( SA ))

  • 18-Apr-2015 Best Intermediate in Group, Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Cambridge Kennel Ass [CH] (Judge was T. Kyman ( VIC ))

  • 11-Apr-2015 Best Intermediate in SHOW, Best Intermediate in Group, Best of Breed

    Huntly and District Kennel Ass [CH] (Judge was J. Brooker ( NZ ))

  • 6-Apr-2015 Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    MacKenzie Country A&P Society [CH] (Judge was F. Waring ( WA ))

  • 5-Apr-2015 Runner-Up BEST IN SHOW, Best of Breed

    South Island Hound Club [CH] (Judge was R. Reynolds ( USA ))

  • 3-Apr-2015 Runner-Up Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    North Canterbury Kennel Ass [CH] (Judge was G. Krishnan ( Malaysia ))

  • 29-Mar-2015 Best of Breed, Best Open of Breed

    Napier Kennel Centre [CH] (Judge was S. Oates ( Ireland ))

  • 26-Mar-2015 Runner-Up Best of Breed, Best Open of Breed

    Wairoa Kennel Ass [CH] (Judge was G. Kerr ( QLD ))

  • 22-Mar-2015 Runner-Up Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    New Plymouth Kennel Centre [CH] (Judge was A. Berrios ( USA ))

  • 21-Mar-2015 Runner-Up Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    New Plymouth Kennel Centre [CH] (Judge was M. Davis ( QLD ))

  • 15-Mar-2015 Best Intermediate of Breed

    Wanganui Kennel Soc [CH] (Judge was J. Docksey ( NSW ))

  • 14-Mar-2015 Best Intermediate of Breed

    Wanganui Kennel Soc [CH] (Judge was S. Peel ( NZ ))

  • 9-Mar-2015 Runner- Up Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Warragul Dog Club [CH] (Judge was P. Griffiths ( VIC ))

  • 8-Mar-2015 Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Noorat&District Kennel Club [CH] (Judge was L. Harwood ( VIC ))

  • 28-Feb-2015 Best in Group 4, Best Intermediate in Group 4, Best of Breed

    Rochester A&P Society Inc [CH] (Judge was S. Sutherland ( VIC ))

  • 15-Feb-2015 Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Eaglehawk Kennel Club Inc [CH] (Judge was G. Missen (VIC))

  • 14-Feb-2015 Best Intermediate in Group, Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Bendigo Kennel Club Inc [CH] (Judge was D. Duffin ( VIC ))

  • 13-Feb-2015 Best Intermediate in Show, Best Intermediate in Group, Best of Breed

    Eaglehawk Kennel Club Inc [CH] (Judge was D. Jacoby ( VIC ))

  • 8-Feb-2015 Runner-Up Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Ballarat Dog Club Inc [CH] (Judge was C. Hobday ( VIC ))

  • 7-Feb-2015 Runner-Up Best of Breed, Dog Challenge, Best Intermediate of Breed

    Classic Dog Show [CH] (Judge was E. Joseph ( VIC ))

  • 17-Jan-2015 Runner-Up Best of Breed

    Lang Lang P.A.&H.Association Inc [CH] (Judge was B. Tophill (VIC))

  • 10-Jan-2015 Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Yarra Ranges Kennel Club Inc [CH] (Judge was D. Clark ( New Zealand ))

  • 8-Jan-2015 Runner-Up Best in Group, Best Intermediate in Group, Best of Breed

    South Eastern Kennel Club Inc [CH] (Judge was M. Blaha ( Austria ))

  • 4-Jan-2015 Best Intermediate in Show, Best Intermediate in Group 4, Best of Breed

    Historic Maldon Kennel Club Inc [CH] (Judge was S. Sharpe ( VIC ))

  • 3-Jan-2015 Best Intermediate in Group 4, Best of Breed

    Kyneton&District Kennel Club Inc [CH] (Judge was P. Batty ( VIC ))

  • 3-Jan-2015 Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Central Gippsland Kennel Club Inc [CH] (Judge was K. Iggleden ( QLD ))

  • 30-Dec-2014 Best Intermediate in Group, Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Dogs Victoria Amenities Show [CH] (Judge was G. Gaut ( Vic ))

  • 29-Dec-2014 Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Central Highlands Kennel Club [CH] (Judge was L. Duval ( NSW ))

  • 21-Dec-2014 Runner- Up Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Kilmore Kennel Club Inc [CH] (Judge was J. Millar ( VIC ))

  • 20-Dec-2014 Dog Challenge, Best Intermediate of Breed

    Yarra Valley Kennel Club Inc [CH] (Judge was C. Burton (QLD))

  • 14-Dec-2014 Best of Breed, Best Interediate of Breed

    Maryborough&District Kennel Club [CH] (Judge was M. Joyce ( VIC ))

  • 13-Dec-2014 Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Castlemaine&District Kennel Club [CH] (Judge was S. Mashford ( VIC ))

  • 6-Dec-2014 Rnner-Up Best of Breed, Runner-Up Challenge

    Kilmore A&P Society Inc [CH] (Judge was B. Doyle ( Vic ))

  • 30-Nov-2014 Runner- Up Best of Breed, Best Intermediate of Breed, Challenge

    Morwell/Traralgon Kennel Club Inc [CH] (Judge was A. Gunn (SA))

  • 29-Nov-2014 Runner-Up Best of Breed

    Morwell/Traralgon Kennel Club Inc [CH] (Judge was J. Butterfield ( SA ))

  • 22-Nov-2014 Runner-Up Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Daylesford&District Agricultural Society [CH] (Judge was L. Hearn ( VIC ))

  • 15-Nov-2014 Runner-Up Best of Breed, Dog Challenge, Best Intermediate of Breed

    Kyneton Agricultural Society [CH] (Judge was B. Thompson ( NSW ))

  • 9-Nov-2014 Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Echuca&District Kennel Club Inc [CH] (Judge was C. Hamilton ( VIC ))

  • 8-Nov-2014 Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Echuca&District Kennel Club Inc [CH] (Judge was P. Campbell (WA))

  • 1-Nov-2014 Runner-Up Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Hounds Club of Victiria Inc [CH] (Judge was M. Saucedo ( Mexico ))

  • 26-Oct-2014 Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Hound Club of Tasmania [CH] (Judge was P. Britza ( NSW ))

  • 26-Oct-2014 Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Combined Breeds Dog Club of Tasmania [CH] (Judge was L. Strongman ( New Zealand ))

  • 24-Oct-2014 Runner-Up Best of Breed, Dog Challenge

    Royal Hobart Show [CH] (Judge was I. Ishikawa ( Jap ))

  • 11-Oct-2014 Dog Challenge, Runner-Up Best of Breed

    Shepparton Agricultural Society Inc [CH] (Judge was J. Aspinall ( VIC ))

  • 5-Oct-2014 Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Yarrawonga/Mulwala& Border Canine Associ [CH] (Judge was C. Moore ( VIC ))

  • 28-Sep-2014 Runner-Up Best in Group, Best Intermediate in Group, Best of Breed

    Kyneton&District Kennel Club Inc [CH] (Judge was B. Hobbs ( VIC ))

  • 7-Sep-2014 Runner-Up Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Bairnsdale&District Kennel Club Inc [CH] (Judge was J. Black ( VIC ))

  • 6-Sep-2014 Best Intermediate of Breed

    Bairnsdale&District Kennel Club Inc [CH] (Judge was W. Mooney (VIC))

  • 6-Sep-2014 Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    East Gippsland Kennel Club Inc [CH] (Judge was T. Syme ( VIC ))

  • 5-Sep-2014 Runner-Up Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    East Gippsland Kennel Club Inc [CH] (Judge was M. Joyce ( VIC ))

  • 29-Aug-2014 Best Intermediate in Group, Runner-Up Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Macalister All Breeds Kennel [CH] (Judge was C. Bett ( Canada ))

  • 3-Aug-2014 Best of Group, Best Intermediate of Group, Best of Breed

    Wagga Wagga All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was S. Tringham ( QLD ))

  • 2-Aug-2014 Best Intermediate of Group, Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Wagga Wagga All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was J. Hocking ( VIC ))

  • 1-Aug-2014 Runner-Up Best of Group, Best Intermediate of Group, Best of Breed

    Wagga Wagga All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was J. McDonalds ( VIC ))

  • 27-Jul-2014 Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Tasmanian Kennel Club [CH] (Judge was R. Nagle (NSW))

  • 26-Jul-2014 Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Tasmanian Kennel Club [CH] (Judge was J. Sewell ( WA ))

  • 29-Jun-2014 Best Intermediate in Group, Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Wangaratta Kennel & Obedience Dog Club [CH] (Judge was J. Weston ( ACT ))

  • 22-Jun-2014 Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Deniliquin&District Kennel Club [CH] (Judge was W. Burton ( NSW ))

  • 21-Jun-2014 Best intermediate Dog of Breed, Runner-Up Dog Challenge

    Deniliquin&District Kennel Club [CH] (Judge was M. Eather ( NSW ))

  • 20-Jun-2014 Runner-Up Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Deniliquin&District Kennel Club [CH] (Judge was D. Jovanovic ( QLD ))

  • 6-Jun-2014 Best Intermediate of Group, Best of Breed, Best Intermediate of Bredd

    Western Gippsland Kennel Association Inc [CH] (Judge was L. Strongman ( New Zeland ))

  • 24-May-2014 Runner-Up Best of Breed, Dog Challenge, Best Intermediate of Breed

    Caulfield&District Kennel Club [CH] (Judge was K. Summers ( VIC ))

  • 18-May-2014 Best of Breed, Best Intermediate of Breed

    Southwest Slopes All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was P. Thomas (NSW))

  • 16-May-2014 Best Intermediate of Breed

    Temora&District All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was P. Grutzner)

  • 16-May-2014 Best Intermediate of Breed

    Southwest Slopes All Breeds Kennel Club [CH] (Judge was S. Lancaster ( NSW ))

  • 10-May-2014 Best Intermediate of Breed

    Shepparton&District Kennel Club Inc [CH] (Judge was K. Cannon ( NSW ))

  • 26-Apr-2014 Best Junior of Breed

    Greensborough & District Kennel Club Inc [CH] (Judge was N. Abela ( NSW ))

  • 25-Apr-2014 Best Junior of Breed

    Kilmore Kennel Club [CH] (Judge was N. Lane ( NSW ))

  • 20-Apr-2014 Best in Group 4, Best Junior in Group 4, Best of Breed, Best Junior of Breed

    Western Tiers Kennel Club [CH] (Judge was M. Byrne)

  • 19-Apr-2014 Best Junior of Breed, Runner-Up Dog Challenge

    Western Tiers Kennel Club [CH] (Judge was M. Byrne ( WA ))

  • 13-Apr-2014 Runner-Up in Group, Best Junior in Group, Best of Breed, Best Junior of Breed

    Huon&Channel Kennel Club [CH] (Judge was C. Moore ( Vic ))

  • 12-Apr-2014 Runner-Up in Group, Best Junior in Group, Best of Breed, Best Junior of Breed

    Huon&Channel Kennel Club [CH] (Judge was K. McCarthy ( Vic ))

  • 30-Mar-2014 Best Junior of Breed

    Bulla Amenities Show [CH] (Judge was A. Bradshaw ( NZ ))

  • 23-Mar-2014 Best of Breed, Dog Challenge , Best Junior of Breed

    Sovereign City Kennel Club [CH] (Judge was J. Lees ( Vic ))

  • 10-Mar-2014 Best Junior of Breed, Dog Challenge, Runner-Up Best of Breed

    Warragul&District Kennel&Obedience Club [CH] (Judge was Jan Campbell ( Vic ))

  • 2-Mar-2014 Best of Breed, challenge, Best Junior of Breed

    Yarra Glen Kennel Club Inc PM [CH] (Judge was R. Wallis ( Vic ))

  • 1-Mar-2014 Best Junior in Group, Best of Breed,Challange, Best Junior of breed

    Metropolitan Canine Association Inc [CH] (Judge was J. Thompson ( Vic ))

  • 23-Feb-2014 Best Junior of Breed

    Naracoorte Kennel Club [CH] (Judge was C. Seymour ( N. S. W. ))

  • 22-Feb-2014 Best Junior Dog of Breed

    Naracoorte Kennel Club AM [CH] (Judge was C. Woodrow ( Qld. ))

  • 21-Feb-2014 Best Junior of Breed, Dog Challenge, Runner-Up Best of Breed

    Naracoorte Kennel Club [CH] (Judge was G. Kerr ( Qld. ))

  • 14-Feb-2014 Best Junior of Breed

    Twilight Canine Country Club [CH] (Judge was P. Thompson ( SA ))

  • 9-Feb-2014 Best Junior in Group, Best of Breed, Dog Challange, Best Junior of Breed

    Bendigo Kennel Club Inc. [CH] (Judge was J. Hocking ( Vic))

  • 31-Jan-2014 Runner Up Best of Breed

    Hope, Strength & Friendship [CH] (Judge was R. Bridgford ( Vic ))

  • 27-Jan-2014 Best Junior of Breed

    Australia Day International Dog Club Inc [CH] (Judge was Mr. E Neofytou (Cypress))

  • 25-Jan-2014 Best Junior of Breed

    Australia Day International Dog Club Inc [CH] (Judge was M. Supronowicz(PL))

  • 18-Jan-2014 Best Junior of Breed, Dog Challenge, Runner Up in Breed

    Lang Lang P.A.&H.Association Inc [CH] (Judge was B. Hobbs)

  • 11-Jan-2014 Best Junior of Breed

    Yarra Ranges Kennel Club Inc [CH] (Judge was E. Caminade-Levault ( Zim))

  • 27-Dec-2013 Best Junior of Breed, Runner Up Dog

    Lancefield Kennel Club Inc [CH] (Judge was L. Finne (FL))

  • 21-Dec-2013 Best Junior of Breed, Runner Up Dog

    Yarra Valley Kennel Club Inc [CH] (Judge was Jo Kramer ( WA))

  • 7-Dec-2013 Best Junior of Breed

    Kilmore A&P Society Inc. [CH] (Judge was S. Stasytis)