Dogs NSW Public Relations Committee (NSW)

Date of Show : 23-Dec-17 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Miss Beverley Daines (NSW)   (Total Entry : 1014)

Best in Show & Open in Show: Labrador Retriever
Aust Sup Ch Bradorla Sculpture Of Ice (Ellis / Vernon)
Runner Up in Show: Smooth Fox Terrier
Am / NZ Sup & Aust Sup Ch Hampton Ct Broxden Pinnacle You Cheddar Believe It (Imp NZ) (J & L Rowles/G Whitfield/S Evans)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Samoyed
Aust Ch Apolar Lady Marmalade (Rachael Baker)
Runner Up Neuter in Show: Welsh Springer Spaniel
Aust & Neut Ch Goldmaid Everybody Duck (Debbie & Laura Meagher)
Puppy in Show: English Springer Spaniel
Reibey Wind Beneath My Wings (S Lancaster & G Render)
Intermediate in Show: Bull Terrier
Aust Sup Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo / H Pinker)
Aust Bred in Show: Maltese
Aust Gr Ch Marblanc Touch The Stars (Mary Atkinson)

Puppy SweepStakes - 2nd Place: Dobermann
Bravadobe U Dont Own Me (AI) (Imp NZ) (J & E Henville)


Group 1 Results

Specials Judge : Mrs Dianne Wright (NSW)  (Group Entry : 170)

Best in Group & Aust Bred in Group: Maltese
Aust Gr Ch Marblanc Touch The Stars (Mary Atkinson)
Runner Up in Group & Junior in Group: Australian Silky Terrier
Aust Ch Balkana Fire and Ice (J W Camac / Scales / Johnston)
Minor in Group: Chinese Crested Dog
Blackheath Hooz Gotta Secret (P W & L C Mawson)
Intermediate in Group: Griffon Bruxellois
Aust Ch Nagpuni Shaken Not Stirred (Terri Odell)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Balkana Fire and Ice (J W Camac / Scales / Johnston)
R/UP BOB & Open of Breed: Aust Ch Allsilky Lord Benjamin (Vivian Price)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Allsilky Lady Eleanor (Vivian Price)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Melloway Little Blue Box (Mrs J Egan & Ms J Weekes)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Melloway Kings Ransom (Mrs J Egan & Ms J Weekes)
Baby of Breed: Jezzamont Lady In Red (L V Gorton)
Puppy of Breed: Cavalierlove Touch Of Magic (Sue Donahue)
Junior of Breed: Cavalierlove In Full Bloom (Sue Donahue)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Elfking Imogine Porridge (Sue Donahue)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Karakush Back Crack N Sack (Le & Helen Gibson)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Blackheath Hooz Gotta Secret (P W & L C Mawson)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Brunkerville Hash Tag Mr Jag (M Cager)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Shabadi Out Back Girl (M Cager)

Griffon Bruxellois
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Nagpuni Midnight Mischief (Terri Odell)
Dog CC: Beaufox M Du Vallon (Jane Wistuba)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nagpuni Shaken Not Stirred (Terri Odell)

Havanese
BOB and Dog CC: Aust Sup Ch Auskrest Elusive Effect (Philip Williams)
Res Dog CC: Aust Gr Ch Karyme Heartbeat AtMy Feet (Gail Ransom)

Maltese
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Marblanc Touch The Stars (Mary Atkinson)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Minelphi Forever Yours (Errolynne Cross & Phillip Cross)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Minelphi Dance All Night (Errolynne Cross & Phillip Cross)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Minelphi I am on Fire (Errolynne Cross & Phillip Cross)
Baby of Breed: Minelphi Heart and Desire (E G & P J Cross)

Pekingese
Res Bitch CC & Junior of Breed: Miyoko Kinky Boots (Carmel Bauerle)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Ferona Hearts On Fire (Yvette Rolfe)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ferona Sweet Sensation (Yvette Rolfe)
Minor of Breed: Ferona Bellezza Mediterranea (Yvette Rolfe)


Group 2 Results

Specials Judge : Mrs Elizabeth Gunter (NSW)  (Group Entry : 121)

Best in Group & Open in Group: Smooth Fox Terrier
Am / NZ Sup & Aust Sup Ch Hampton Ct Broxden Pinnacle You Cheddar Believe It (Imp NZ) (J & L Rowles/G Whitfield/S Evans)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust & Neut Ch Kypajuka Disgraceful Habits (D & L Tattersall)
Junior in Group: Scottish Terrier
Aust Ch Bescotted Celtic Myth (S Campbell)
Intermediate in Group: Bull Terrier
Aust Sup Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo / H Pinker)
Aust Bred in Group: American Staffordshire Terrier
Hotashell Heir To The Throne (M Beregshasi & A Martiniello)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Hotashell Heir To The Throne (M Beregshasi & A Martiniello)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Pradakka Pure Elegance (AI) (T Talbot)
Baby of Breed: Nikar deeds never done (AI) (Karen Sloane)
Puppy of Breed: HotAsHell Boom Boom Bang (Luke & Melanie)
Open of Breed: Aust Gr Ch Newbelle ACDC ET JC WWPD (T Talbot)

Australian Terrier
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Spalpeen Highland Girl JD (A Tombling)

Bull Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Bullacktiv Waking The Demon (P & N Zullo / H Pinker)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)
Baby of Breed: Brasshead Rebel Rebel (Natalie Southam)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Chaylotte Charming (Damiano & Katarina Manna)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cherrypieap Werever I May Roam (Damiano & Katarina Manna)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Collessie Rockstar Hendrix (Jude Costello)

Smooth Fox Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am / NZ Sup & Aust Sup Ch Hampton Ct Broxden Pinnacle You Cheddar Believe It (Imp NZ) (J & L Rowles/G Whitfield/S Evans)
R/UP BOB & Bitch CC: NZ & Aust Ch Pinnacle Own The Moment (Imp NZ) (J & L Rowles / A Evans)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Graebrook Why Wonder (B E & J A O'Shannassy)
Minor of Breed: Graebrook Total Eclipse (M Nicholas & L Wagstaff)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Joelleigh Diamond Indus Skys (Leesa Musgrove)
Bitch CC & Puppy of Breed: Bekmar Starley (Mrs J Clifford)
Baby of Breed: Joelleigh Diamond Solitaire (Leesa Musgrove)

Kerry Blue Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Regenstauf Fan the Fire (K & T Ninnes/ H Winter / B Lougheed)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Regenstauf Total Knockout (K & T Ninnes)

Norfolk Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Jotruba Last Tango in Halifax (J Nash / E A Hindley)

Norwich Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wynterra First Edition (A Tombling)

Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bescotted Celtic Myth (S Campbell)

Staffordshire Bull Terrier
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kypajuka Disgraceful Habits (D & L Tattersall)

Tenterfield Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Atenta Justa Lillibit (Ms C J Alderton)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Gr Ch Atenta Mista Wags (Christine Alderton)
Baby of Breed: Wimballah My Wychbold (Ms C J Alderton)


Group 3 Results

Specials Judge : Mr Russell Britten (NSW)  (Group Entry : 154)

Best in Group & Open in Group: Labrador Retriever
Aust Sup Ch Bradorla Sculpture Of Ice (Ellis / Vernon)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Golden Retriever
Aust Ch Piarki Winstons Golden Ticket (Rachael Ohlrich)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust & Neut Ch Goldmaid Everybody Duck (Debbie & Laura Meagher)
Runner Up Neuter in Group: Cocker Spaniel
Aust & Neut Ch Showfield True Royalty (S & S Strang)
Puppy in Group: English Springer Spaniel
Reibey Wind Beneath My Wings (S Lancaster & G Render)
Junior in Group: Golden Retriever
Aust Ch BlueBreeze Devine Intervention (Debra Stubbings)
Aust Bred in Group: Golden Retriever
Aust Gr Ch Goldtreve Causin A Storm Atlnr (L K & R G Williams)

Clumber Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Showfield Snow Angel (AI) (S & S Strang)

Cocker Spaniel
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Showfield True Royalty (S & S Strang)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Cardhu Scents Of Power (E & M Borg)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Reibey Wind Beneath My Wings (S Lancaster & G Render)
Res Bitch CC: Aust Ch Barecho Viking Princess (Imp SWE) (Mr R & Mrs Y Lauder)
Baby of Breed: Silvaspring Rise And Shine (E / M & A Borg)
Intermediate of Breed: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Demorz Rio Grande (AI) (Deb Moran)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Demorz To Paris With Love (Deb Moran)
Junior of Breed: Demorz High Society (AI) (Deb Moran)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Piarki Winstons Golden Ticket (Rachael Ohlrich)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Goldtreve Causin A Storm Atlnr (L K & R G Williams)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Bluebreeze A New Moon Rises (Miss S Anderson)
Baby of Breed: Dobro Magic Skies at Parishaar (Anne Saunders)
Junior of Breed: Aust Ch BlueBreeze Devine Intervention (Debra Stubbings)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hubertus Dream Deal (Mrs A Pali / Mr M W & Mrs T E Blaik)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bradorla Sculpture Of Ice (Ellis / Vernon)

Pointer
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Rosenfeld Catch A Falling Star (C Fisher/ B & H Clarke / C Lowe)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Dangerous Player (AI) (D L & L Meagher)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Goldmaid Game On (AI) (D L & L Meagher)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Goldmaid Everybody Duck (Debbie & Laura Meagher)



Group 4 Results

Specials Judge : Miss Beverley Daines (NSW) (Group Entry : 154)

Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Whippet
Aust Gr & Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)
Runner Up Neuter in Group: Basenji
Aust Gr Ch Remwin Littlebitof Cheek (Lyn Hughes)
Baby in Group: Whippet
Penmarric Super Trouper (K Baxter/ G Macquarie & A E Smith)
Puppy in Group: Beagle
Beaglyn Dark Angel (AI) (Miss M L James)
Aust Bred in Group: Dachshund (Miniature Wire Haired)
Aust Ch Uglee Eros (L Foldi)
Open in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Ch Dybo Bailey Of Bridlington (Sandra Taylor)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aviva Thera (AI) (Ros & Peter Bacich)
Junior of Breed: Aust Ch Tahkira Steel Doll (AI) (Day / Sinclair / Murdoch / Faint)

Basenji
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Lomar Hat Trick (Mr J Lanser)
Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Remwin Littlebitof Cheek (Lyn Hughes)

Basset Fauve de Bretagne
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Trisven Rock My Soul (Kristy Baxter)

Beagle
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Ulradi's Worldwide Traveller (Imp) (Sanne Palmbak DeAngelis)
Puppy of Breed: Beaglyn Dark Angel (AI) (Miss M L James)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Xildas Anzac Alliance (Judy Phillips)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dybo Bailey Of Bridlington (Sandra Taylor)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Uglee Eros (L Foldi)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tarrangower Tiburtini (Douglas McKay)

Greyhound
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Whirlaway All Time Classic (Whirlaway Kennels & Claire Needham)

Irish Wolfhound
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Erinwolf Celtic Rose (AI) (Mrs K Palmer & Mrs S Gendle)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Wulfgar Faoiltiama (AI) (Mrs K Palmer & Mrs S Gendle)

Norwegian Elkhound
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Graabine Little Bit O Chilli (G Markotany)

Petit Basset Griffon Vendeen
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Rokeena Addicted To Love (R J & Y T Lauder)
Res Dog CC: Wazazi Lets Get Ready To Rumbl (Kylie Delacourt)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Jimab Irresistible You (Mr B & Mrs J Knowles)
Minor of Breed: Jimab Dream Lover (Mr B & Mrs J Knowles)

Portuguese Podengo (Small Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ballahond Seda Cascade (Sandra Bell)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ballahond White Satin Bay CCD RA ET (Sandra Bell)

Whippet
Baby of Breed: Penmarric Super Trouper (K Baxter/ G Macquarie & A E Smith)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Isilwane King of The Plains (Louise Foldi)


Group 5 Results

Specials Judge : Mrs Patrice Smith (NSW)  (Group Entry : 159)

Baby in Group: Collie (Rough)
Cathkin My Eyes Adore You (Gaye Jones)
Puppy in Group: Shetland Sheepdog
Juzvee Just Me (V J Royston)
Intermediate in Group: Australian Cattle Dog
Aust Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)

Australian Cattle Dog
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Warrukadli Blue Sapphire (Profs W & K Ballard)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Aolani's Maisilva Defender of the Lords (Imp USA) (Donna Puttock)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Maisilva Funky Cole Medina (AI) (L Meagher/A Petersen/L Willis)

Border Collie
Dog CC & Aust Bred of Breed: Mahteek Summer Lovin (Brooke Taylor)
Baby of Breed: Kellagem Somthn Inthway Shmovs (Brooke Taylor)
Minor of Breed: Merrinda Girl Of My Heart (AI) (Joanne Symonds & Lyn Allshorn)

Collie (Rough)
Baby of Breed: Cathkin My Eyes Adore You (Gaye Jones)

Collie (Smooth)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Collegiate Arrosa Star (J Dally/ R Ford/ A & M Goodman)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dwyfor UKko (AI) (R & F Holtkamp)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Orical Kirsi Of Jove (AI) (L Mills)
Baby of Breed: Snofyre Kreating Kaos (Mr S Larielle-Barclay / Mr C Rogan / Ms C Fitzgerald)

Shetland Sheepdog
Puppy of Breed: Juzvee Just Me (V J Royston)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Bojojamile Bit of a Cracker (AI) (Mr R H & Mrs V J Hutton)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bojojamile Bit of a Doll (Mr R H & V J Hutton)
Puppy of Breed: Bojojamile Brush of Sunlight (Mr R H & V J Hutton)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Vanharon Miss Fisher (Mrs C Vaughan)

White Swiss Shepherd Dog
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Eishund Cease Fire (J Cummings / Gail Ingersoll & Angela Sneddon)



Group 6 Results

Specials Judge : Mr Peter Foster (NSW)  (Group Entry : 134)

Best in Group & Intermediate in Group: Dobermann
Aust Ch & Serb Jr Ch Moonwalker Night Fever (Imp Serbia) (Ros Bacich & Peter Williams)
Runner Up in Group & Open in Group: Siberian Husky
Aust Sup Ch Canyonlands Navajo Sunrise (AI) (Mrs Amanda Becconsall)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Samoyed
Aust Ch Apolar Lady Marmalade (Rachael Baker)
Minor in Group: Alaskan Malamute
Southrnwolf Wild Thing (Stuart Presland/ Tracey Parker & Rodney Surawski)
Junior in Group: Siberian Husky
Canyonlands My Masterpiece (Mrs Amanda Becconsall)

Akita
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Oceanbreeze Raiz Yr Glass (Mr D R Atherden)

Alaskan Malamute
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Southrnwolf Wild Thing (Stuart Presland/ Tracey Parker & Rodney Surawski)
Bitch CC: Aust Ch Koolrunnings Story Teller (Catherine Loft)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Gameguard Hail To The Chief (AI) (Brooke Turner & Glenn Sparham)
Bitch CC: Aust Ch Bellezzatoro Shes A Gshock (Mr D Addems & Ms N Burton)

Dobermann
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch & Serb Jr Ch Moonwalker Night Fever (Imp Serbia) (Ros Bacich & Peter Williams)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Walamara Venture-To-Utopia (Imp NZ) (Ayla Douglas)
Res Bitch CC: Aust Ch Bravadobe Rapunzel Tangled At Martyn (AI) (Imp NZ) (Bravadobe Dobermanns/ J & E Henville)
Puppy of Breed: Bravadobe U Dont Own Me (AI) (Imp NZ) (J & E Henville)

Neapolitan Mastiff
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Inizio Xcelance (Bruce Hutchison)

Samoyed
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Yerevan Designed With Amour (Mrs T Pittman)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Ahzu Lets Lose Our Minds (J & M Harrison)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Apolar Lady Marmalade (Rachael Baker)

Schnauzer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Swashbuckle Burt Bacharach (G Knight & S Gani)

Giant Schnauzer
Baby of Breed: Wulfgar Lord of the Sith (S Gendle)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Yukan Go Yamamoto San (AI) (Anna-Lee Forsberg)
Puppy of Breed: Fauxfox Hello Kitty (J Nield & C Whitney)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Canyonlands Navajo Sunrise (AI) (Mrs Amanda Becconsall)
Res Dog CC & Junior of Breed: Canyonlands My Masterpiece (Mrs Amanda Becconsall)


Group 7 Results

Specials Judge : Ms Katrina Santas (NSW)  (Group Entry : 122)

Runner Up in Group & Open in Group: Dalmatian
Aust Ch Krystaway Minister of Magic (Melissa Thompson)
Puppy in Group: French Bulldog
Aust Ch Boroccabull Tommy Hilfiger (Joseph Vassallo)
Aust Bred in Group: Dalmatian
Aust Sup Ch Krystaway Glitterati (R & D Harbin)
Open Neuter in Group: Japanese Spitz
Aust Ch Mannerking New Groove (Amanda Huggins)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Krystaway Minister of Magic (Melissa Thompson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Krystaway Glitterati (R & D Harbin)
Res Dog CC: Aust Ch Telde Magical Rupert Murdog (Matthew Dunscombe)
Junior of Breed: Darlinghill Hashtag Dot Com (R & D Harbin)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Daccord Enchantresse (M A Rosser & E L Davidson)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Boroccabull Tommy Hilfiger (Joseph Vassallo)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Grand Ch Elluje Damage Control (Julie & Erin Henville)

German Spitz (Mittel)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ryfrost Whos Ya Daddy (E & R Ryan)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ryfrost Top Ace (E & R Ryan)

Great Dane
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rithpen Pride Not Prejudice (Parry / Davis)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Rithpen Miss Congeniality (Sharyn Wright)
Junior of Breed: Aust Ch Danestorm Magicians Neva Tell (W & L Hamaty)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Daesdaemar The Winter King (Amanda Huggins)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Daesdaemar Dancing Queen (Denise M Sylvester)
Baby of Breed: Daesdaemar High Society (Amanda Huggins)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Mannerking New Groove (Amanda Huggins)
R/UP Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust & Neut Ch Morioka Taosenichi Sonato (Vicki Livingstone)

Keeshond
Puppy of Breed: Rymiska Full Throttle (Tracey Parker)

Toy Poodle
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Laahtoy Spartacus (Lisa Martin)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Elluje High Octane (AI) (Julie & Erin Henville / Fay Thomasen)
Bitch CC & Minor of Breed: Laahtoy Silver Crowne (Lisa Martin)
Baby of Breed: Laahtoy Son Of Spartacus (Lisa Martin)

Shar Pei
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Sharpeilodge Fallen From Above (L Pocklington)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)