Combined Northern Canine Committee Inc (NSW)

Date of Show : 12-Jan-18 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Robyn Williams (NSW)   (Total Entry : 393)

Best in Show & Aust Bred in Show: Australian Shepherd
Aust Sup Ch Dykinta Sea Shepherd (L Meagher)
Runner Up in Show & Intermediate in Show: Golden Retriever
Aust Ch Piarki Winstons Golden Ticket (Rachael Ohlrich)
Baby in Show: Shiba Inu
Fauxfox Queen Of Dragons (AI) (C Whitney/J Nield)
Minor in Show: Basenji
Remwin Nevergonnabreakmystride (A Lummevaara & L Hughes)
Puppy in Show: English Springer Spaniel
Aust Ch Reibey Wind Beneath My Wings (S Lancaster & G Render)
Junior in Show: Afghan Hound
Aust Ch Tahkira Steel Doll (AI) (Day / Sinclair / Murdoch / Faint)
Open in Show: Australian Cattle Dog
Aust Ch Kombinalong The Age of Super (Kombinalong Kennels)


Group 1 Results

Specials Judge : Mrs Kay Eldred (NSW)  (Group Entry : 91)

Best in Group & Open in Group: Pomeranian
Aust Sup Ch Pomquest Neverending Story (Amesen Kennels / B & S Abraham)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Havanese
Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
Baby in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Merseyport Celtic Honey (Belinda Wright)
Junior in Group: Pomeranian
Aust Ch Pomquest Trick Or Treat (Mr B & Mrs S Abraham)

Australian Silky Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Balkana She Wears It Well (J W Camac)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Hautchien Over The Limit (Jeff & Jane Fisher)

Bichon Frise
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am Gr Ch Brereton's Rise and Shine (Imp USA) (Mrs T L Baker)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pinefield Sweeter Than Candy (Mrs Tracey L Baker)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Bellrize Rocky Road (Mrs T & Mr D Baker)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tikimi The Power N The Passion (Miss T & Mrs K Perkiss)
Baby of Breed: Merseyport Celtic Honey (Belinda Wright)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cavhill Chinese Whispers (R Wilson & G Smith)

Griffon Bruxellois
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Nagpuni Midnight Mischief (Terri Odell)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Nagpuni In The Midnight Hour (Terri Odell)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nagpuni Secret Agent RN (Terri Odell)

Havanese
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hashki Zero The Hero (J & A Bell)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Hashki Come And Get It (P Williams)
Junior of Breed: Aust Ch Hashki Dennis The Menace (Mr P Williams)

Maltese
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Erintoi Magics Final Finn (John L Sheppard)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Yaramanlodge Itsallabout me (Barbara Smith)

Pekingese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Takeshi One in a Million (Imp MYS) (J Nash & M Magnayon)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pomquest Neverending Story (Amesen Kennels / B & S Abraham)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Pomquest Trick Or Treat (Mr B & Mrs S Abraham)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pomquest Now N Forever (Mr B & Mrs S Abraham)
Baby of Breed: Pomquest Fun N Games (Mr B & Mrs S Abraham)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Special Agent Jay (Jenny Williams)
Bitch CC: Aust Ch Leace Little Miss Precious (Kathy Minns)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Kabova Vanilla Skye (J Williams)
Baby of Breed: Kabova Undercover Agent (J Williams)


Group 2 Results

Specials Judge : Miss Susan Rose (NSW)  (Group Entry : 60)

Best in Group & Puppy in Group: Smooth Fox Terrier
Pinnacle Snow Way Jose At Selwor (Imp NZ) (J & L Rowles)
Baby in Group: Staffordshire Bull Terrier
Ourgang Bang Bang Youre Dead (Annabel Wolf & Belinda White)
Minor in Group: Jack Russell Terrier
Joelleigh Ziggy Stardust (Leesa Musgrove)
Open in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Gr Ch Redplatinum Let There Be Rock (AI) (Cassie Caple)

Airedale Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Driesdale Richmond Virginia (Mrs M A Fittler)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Redplatinum Let There Be Rock (AI) (Cassie Caple)
Bitch CC & Puppy of Breed: Quatroniko The Replicah (Sheree S Linek)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cliftop Blue Rebel (K Heald / K Simpson / S Gilkison)
Bitch CC: Cliftop Blue Times Two (Sharon Gilkison)

Bedlington Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch/JWW-16/ JRus /JHung /JBely Ch L'end Show Maybach Ace For Your Game (Imp RUS) (Eileen Clarke)
Bitch CC: Fioralainn Russian Skye (Arielle Franco)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)
Baby of Breed: Corajoso Advocates Enigma (Ms C Shields)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Bullwhip Amity Affliction (Natalie Southam)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Collessie Countrystar Cody (Jude Costello)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Collessie Rockstar Hendrix (Jude Costello)

Smooth Fox Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Pinnacle Snow Way Jose At Selwor (Imp NZ) (J & L Rowles)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Selwor Stand By Me (Matina Butcher)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Joelleigh Diamond Indus Skys (Leesa Musgrove)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Whatajack Whispering Magic (Garry Butler)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Joelleigh Ziggy Stardust (Leesa Musgrove)
Baby of Breed: Joelleigh Diamond Solitaire (Leesa Musgrove)

Norfolk Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Jotruba Last Tango in Halifax (J Nash / E A Hindley)

Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Gillecky Blak Suede Rose (G M Sanders)
Baby of Breed: Gillecky Faeriebribie (G M Sanders)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ardgaeithe Ballinbar Magnus (Dr N Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Ardgaeithe Derrydale Dara (Dr N Smith)

Staffordshire Bull Terrier
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Bxact Youre In My Spot (Kristy Roebig & James White)
Baby of Breed: Ourgang Bang Bang Youre Dead (Annabel Wolf & Belinda White)
Minor of Breed: Zeracious She Will Reign (James White)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Janentie A Real Dazzler (Robbie Haidar)


Group 3 Results

Specials Judge : Mrs Robyn Williams (NSW)  (Group Entry : 57)

Best in Group & Intermediate in Group: Golden Retriever
Aust Ch Piarki Winstons Golden Ticket (Rachael Ohlrich)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Ch Goldmaid Game On (AI) (D L & L Meagher)
Minor in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Demorz To Paris With Love (Deb Moran)
Puppy in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Reibey Wind Beneath My Wings (S Lancaster & G Render)
Junior in Group: American Cocker Spaniel
Jettz American Flyer (Victoria Masterfield)
Open in Group: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Aust Sup Ch Tarshona Cruise Control ET (Mrs K & Miss C Walker)

Chesapeake Bay Retriever
Baby of Breed: Kabova Total Recall (R Holtkamp)

Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Occuli Heart O Mine (D J & D C Mahoney)
Dog CC: Adjobi Cha Ching (Corbett/Rochester)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Sheldarich Spirit of Raven (Holly Rey)
Open of Breed: Aust Ch Cobalt Pretty Pretzel (Holly Rey)

American Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Jettz American Flyer (Victoria Masterfield)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Reibey Wind Beneath My Wings (S Lancaster & G Render)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Deferlee Kiwi Express (R W & L Corbett)
Baby of Breed: Reibey CrazyLilThing CalledLuv (S Lancaster & G Render)
Minor of Breed: Azucroft Atlantic Romance (Miss T & Mrs K Perkiss)
Junior of Breed: Sunford Red Letter Day (Robynne Woolcock)
Intermediate of Breed: Aust Ch Fraelighte Frozen To Touch (AI) (Mr R & Mrs Y Lauder)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Demorz To Paris With Love (Deb Moran)
R/UP BOB and Dog CC: Tarlorise Jax Aces High (Mrs J M & Miss S M Barnett)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Piarki Winstons Golden Ticket (Rachael Ohlrich)
Minor of Breed: BlueBreeze Over The Moon (Debra Stubbings)
Puppy of Breed: Dykinta Grand Master Flash (AI) (Wendy Atkins)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Tarshona Cruise Control ET (Mrs K & Miss C Walker)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust ch Tarshona Touch of Class (Mrs K & Miss C Walker)

Pointer
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Chesterhope Taste Of T Art (Imp NZ) (Annaliesse Teasdel)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Goldmaid Game On (AI) (D L & L Meagher)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Dangerous Player (AI) (D L & L Meagher)



Group 4 Results

Specials Judge : Mrs Vickie Harris (NSW) (Group Entry : 45)

Best in Group & Open in Group: Afghan Hound
Aust Sup Ch Aboukir Toughen Up (Day/ Sinclair & Johansen)
Runner Up in Group: Basenji
Aust Sup Ch Zandeena Getn My Game On (Jodie Delacourt & Craig Hatzikiriakos)
Baby in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Kajmytt Classic Hunter (Mrs K L Glanford)
Minor in Group: Basenji
Remwin Nevergonnabreakmystride (A Lummevaara & L Hughes)
Puppy in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Loujen Hairem Scarem (J Meharry / L Dorr)
Junior in Group: Afghan Hound
Aust Ch Tahkira Steel Doll (AI) (Day / Sinclair / Murdoch / Faint)
Intermediate in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Almarjo Ava Von Schnitzel (Mark & Jo Yardley)
Aust Bred in Group: Petit Basset Griffon Vendeen
Aust Ch Azucroft Dom Perignon (Mr & Mrs R Lauder / Miss M Lauder)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Aboukir Toughen Up (Day/ Sinclair & Johansen)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tahkira Steel Doll (AI) (Day / Sinclair / Murdoch / Faint)

Basenji
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Zandeena Getn My Game On (Jodie Delacourt & Craig Hatzikiriakos)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Remwin Nevergonnabreakmystride (A Lummevaara & L Hughes)

Basset Hound
Baby of Breed: Safehaven Saint Charmond (T N Speight)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Dachyclan Gaila Of Estee (Miss E V Graham)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Laurieton Follow That Dream (AI) (Karen Smith)
Res Bitch CC: Belthazor In The Limelight (Miss K Smith & Mrs J Clarke)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Nicholyev Russian Gold (AI) (S Kelly & J Bower)
Dog CC: Nicholyev Russian Revolution (AI) (S Kelly & J Bower)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Loujen Hairem Scarem (J Meharry / L Dorr)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Midaka Where Is Wally (Jemma Gledhill)
Res Dog CC: Dacville Kiwi Temtation (Imp NZ) (Laraine Wasson)
Res Bitch CC: Dacville Leads Th'Way (Imp NZ) (Laraine Wasson)
Baby of Breed: Kajmytt Classic Hunter (Mrs K L Glanford)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Almarjo Ava Von Schnitzel (Mark & Jo Yardley)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Almarjo Laura Von Schnitzel (Mark & Jo Yardley)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Gersndach Raphael (Nerida Gilfillan & R Gersbach)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Azucroft Dom Perignon (Mr & Mrs R Lauder / Miss M Lauder)

Pharaoh Hound
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sleykh Girl On Fire (AI) (Ms N Burton & Mr D Addems)

Portuguese Podengo (Small Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ballahond Seda Cascade (Sandra Bell)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ballahond Oceans Bilu (Sandra Bell)


Group 5 Results

Specials Judge : Mrs Sylvia Brackman (NSW)  (Group Entry : 63)

Best in Group & Aust Bred in Group: Australian Shepherd
Aust Sup Ch Dykinta Sea Shepherd (L Meagher)
Runner Up in Group & Open in Group: Australian Cattle Dog
Aust Ch Kombinalong The Age of Super (Kombinalong Kennels)
Baby in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Bojojamile Black Pepper (nbt) (Mr RH & Mrs VJ Hutton)
Minor in Group: Australian Cattle Dog
Kombinalong Super On My Mind (Kombinalong Kennels)
Junior in Group: Border Collie
Kerensa Icebreaker (AI) (K Hicks /J Lambourne)
Intermediate in Group: Bearded Collie
Aust Ch Keiramyst Mi Sweet Magnolia (L Brandt)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kombinalong The Age of Super (Kombinalong Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kombinalong Super On My Mind (Kombinalong Kennels)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Qdos Hard Yakka (J Lambourne/K Hicks)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dalalyn Outback Romance (Mrs Lee-Anne McLean)
Res Bitch CC: Oatland Black Pearl (Mrs K Hicks & Mrs J Lambourne)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Dykinta Sea Shepherd (L Meagher)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Maisilva Funky Cole Medina (AI) (L Meagher/A Petersen/L Willis)
Baby of Breed: Delchoksky The Electra (Delwyn Whyburn)

Bearded Collie
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Keiramyst Mi Sweet Magnolia (L Brandt)

Border Collie
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Waminda Jewel of the Nile (J Lambourne/K Hicks)
Junior of Breed: Kerensa Icebreaker (AI) (K Hicks /J Lambourne)

Polish Lowland Sheepdog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mirriyuula Heffalump n Woozels (A Hicking)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Vanharon Miss Fisher (Mrs C Vaughan)
Baby of Breed: Bojojamile Black Pepper (nbt) (Mr RH & Mrs VJ Hutton)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Silversuisse Dragons Serenity (AI) RN JC (C/S Harris / H Scott / R & M Herba)



Group 6 Results

Specials Judge : Mrs Sue Davis (NSW)  (Group Entry : 30)

Best in Group & Open in Group: Akita
Rider On The Storm- Cayenne Nickaigoiakitas (Imp Grc) (Mrs Maryam Emam)
Runner Up in Group & Junior in Group: Boxer
Aust Ch Chizack Private Idaho (AI) (Imp NZ) (Andrew Hobday & Katrina Santas)
Baby in Group: Shiba Inu
Fauxfox Queen Of Dragons (AI) (C Whitney/J Nield)
Minor in Group: St Bernard
Methusela Zeus (L Rowles)
Intermediate in Group: Akita
Shinano Creative Design (J Jones/G Freestone/ C Duggan/ D Saunders)

Akita
BOB, Dog CC & Open of Breed: Rider On The Storm- Cayenne Nickaigoiakitas (Imp Grc) (Mrs Maryam Emam)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Shinano Creative Design (J Jones/G Freestone/ C Duggan/ D Saunders)

Akita (Japanese)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Fireandmist Soaring Heart (Mr J Co & Mr A Hartshorn)

Boxer
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Chizack Private Idaho (AI) (Imp NZ) (Andrew Hobday & Katrina Santas)

Neapolitan Mastiff
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Omaggio Carrevaggio (Rochelle Andrews/Vicki Ross)
Baby of Breed: Omaggio Fiammetta (Rochelle Andrews)

Newfoundland
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Newfcastle My Muse (R Nagle & H Durell)

Portuguese Water Dog
Baby of Breed: Arcticpalace Ocean Teacup (C & R Foster)

Miniature Schnauzer
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Redorah Hell Hath No Fury (Ms D Lawson)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Schonhardt Time For A Kit Kat (D Lawson)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Fauxfox Thunder Down Under (C Whitney/J Nield)
Baby of Breed: Fauxfox Queen Of Dragons (AI) (C Whitney/J Nield)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mikulov This Is Now JC (Richard & Mara Herba)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Arcticpalace Angelic Krystal (Mr C & Mrs R Foster)
Baby of Breed: Arcticpalace Eye Of The Tiger (Mr C & Mrs R Foster)

St Bernard
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Koolandra Round Here Buzz (Ally Turnbull)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Koolandra Mistress Named Music (Ally Turnbull)
Res Dog CC & Minor of Breed: Methusela Zeus (L Rowles)

Tibetan Mastiff
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Jangbu Empress Yuan (Kristie Bates)


Group 7 Results

Specials Judge : Mrs Judith Starky (NSW)  (Group Entry : 47)

Best in Group & Open in Group: Dalmatian
Aust Gr Ch Telde Magical Rupert Murdog (Matthew Dunscombe)
Runner Up in Group: Standard Poodle
Aust Ch Kellyvix Blood Diamond (Karen Wyers)
Baby in Group: Shih Tzu
Erintoi Love At First Sight (John Sheppard)
Puppy in Group: Keeshond
Aust Ch Hunkeedori Ta Daaaaaaahhhhhhh (Katrina Santas)
Junior in Group: Standard Poodle
Aust Ch Bouffant Giddy upGirl (Mrs K Wyers)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Unforgetabul Sargent Pepper (M & G Hartman)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Telde Magical Rupert Murdog (Matthew Dunscombe)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Ottatella Moorish Idol (Julie & Sharna Barnett)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Ghostgum My Wicked Ways (Imp NZ) (C A Atkinson)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tamataki Dream Come True (Imp NZ) (Catherine-Ann Atkinson)
Baby of Breed: Gefion Show Me The Money (IMP NZ) (Miss C A Atkinson)

German Spitz (Mittel)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Vonleenard Paddington Bear (K McGuinness)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Llancarfan Windsong (Kathleen McGuinness)

Great Dane
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Eleganser Beloved Beech (K Loseby & A Bjornerem)

Keeshond
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hunkeedori Heeerrreees Jonnie (Katrina Santas)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Hunkeedori Ta Daaaaaaahhhhhhh (Katrina Santas)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Zaland Forensics Abby Sciuto (Belinda Beves & Nina Estatheo)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Zaland Bourne Supremacy (B Beves & N Estatheo)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Zaland Step Aside I'm Here (B Beves & N Estatheo)

Miniature Poodle
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)

Standard Poodle
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kellyvix Blood Diamond (Karen Wyers)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bouffant Giddy upGirl (Mrs K Wyers)

Toy Poodle
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Mojitogold Hell On Wheels (Mrs Janet Fleming)
R/UP BOB and Dog CC: Schau Hell Yeah (B J Biggs)
Baby of Breed: Schau Uptown Funk (B J Biggs)

Schipperke
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Monterrez Star Quality (Mr Graham Cruse)

Shih Tzu
Baby of Breed: Erintoi Love At First Sight (John Sheppard)

Tibetan Terrier
Baby of Breed: Gengala Get Used To It (Louise Hickie)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wazzat Feva (J Z Dinis)