Clifton Show Society Inc (QLD)

Date of Show : 17-Feb-2018 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Miss Diana Norman (QLD)   (Total Entry : 358)

Best in Show & Open in Show: Poodle (Toy)
Aust Sup Ch Alamoana Enchantress (Ritter / Westren)
Runner Up in Show: Border Collie
Aust Sup Ch Pukawidgee Name Of The Wind (Ashlee Houlden & Jarrod Tyler)
Baby in Show: Dobermann
Wattavue You Complete Me (Rhonda Harnell & Les Fabian)
Junior in Show: Whippet
Aust Ch Shawthing Ave Maria (Vicki Saw)
Intermediate in Show: Cocker Spaniel
Aust Sup Ch Asuare Always Dockit (Heath Thomson)
Aust Bred in Show: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Jaemist Midsummer Nights Dream (Mr T N & Mrs R G Ray)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust & Neut Ch Adrahil Ohso Proud (H E J Bright)
Runner Up Neuter in Show: Golden Retriever
Dual Ch (RO) Neut Gr & Aust Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Maxeen Hobson (QLD)  (Group Entry : 65)

Best in Group & Aust Bred in Group: Tibetan Spaniel
Aust Gr Ch Atalair Don Quixote (B R & B J Matthews)
Runner Up in Group & Open in Group: Lowchen
Aust Ch Paceaway JaxLantern (Ms F E L Darling)
Baby in Group: Italian Greyhound
Merikaez Elegant Eli (Alicia Keast)
Minor in Group: Pug
Anyang Spice Of My Life (Anyang Pugs)
Puppy in Group: Havanese
Aust Ch Kalville Sugar Pop (Mrs M Boole)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust & Neut Ch Adrahil Ohso Proud (H E J Bright)
Runner Up Neuter in Group: Pug
Aust Neut Ch Calbar Black Diamond (K Lewis)

Australian Silky Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dazzlnsilk Chaos In Motion (Mrs A C Glass)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Chamshep Nanelia (Kerry McNamara / Aleesha Clarke)
Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Chamshep My Roxys Final Encore (Kerry McNamara)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Chamshep Lil Pocket Rocket (Miss A Clarke)

Cavalier King Charles Spaniel
Baby of Breed: Aberlour Pinball Wizard (Lyn Dunne)

Chihuahua (Long Coat)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: JenniChis Stand By Me DD (Jennifer McKell)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch JenniChis Tiffanys Legacy (Jennifer McKell)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Toyopet Bramvers Look Out Max (H E J Bright)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Adrahil Ohso Proud (H E J Bright)

Havanese
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kalville Sugar Pop (Mrs M Boole)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Elmparle Back To The Future (M Boole)

Italian Greyhound
Baby of Breed: Merikaez Elegant Eli (Alicia Keast)

Lowchen
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Paceaway JaxLantern (Ms F E L Darling)

Papillon
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Merikaez Ulysses Queen (Alicia Keast)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Merikaez Go Go Gadget Ears (Alicia & Chloe Keast)

Pomeranian
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Pomquest Now N Forever (Mr B & Mrs S Abraham)

Pug
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Kabova reign of fire (Mrs J Williams)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Octaviae Ticket To Naples (Anyang Pugs)
Minor of Breed: Anyang Spice Of My Life (Anyang Pugs)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Octaviae The Sweetest Gift (Korine Lewis)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Calbar Black Diamond (K Lewis)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Atalair Don Quixote (B R & B J Matthews)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Daryl Brookes (QLD)  (Group Entry : 40)

Best in Group & Aust Bred in Group: Border Terrier
Aust Ch Fencho First N Foremost (Ms V Doherty & Mrs N Smith)
Runner Up in Group & Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Belleden Red Sunstone Ov Mars (AI) (B Shaw)
Baby in Group: Staffordshire Bull Terrier
Kabere Faith Trust N Pixiedust (Mr A Major & Ms D Connolly)
Minor in Group: Jack Russell Terrier
Aust Ch Belljacks Betta A Devil U Know (S K Whyatt)
Puppy in Group: Australian Terrier
Aust Ch Taufield Last Warrior (Kathleen O'Donnell)
Intermediate in Group: West Highland White Terrier
Aust Ch Hindsight Skywalker (Kathy Mankey)
Runner Up Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust & Neut Gr Ch Magicmine Black Ice CCD CDX RAE AD JD (Paula Hill)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Taufield Last Warrior (Kathleen O'Donnell)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Taufield Last Wart (Kathleen O'Donnell)
Puppy of Breed: Taufield Golden Rusty Star (Mrs T Kimber)
Intermediate of Breed: Aust Ch Cliftop Star Surprise (Mrs T Kimber)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Fencho First N Foremost (Ms V Doherty & Mrs N Smith)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mystreebox Joseph Harlin (Robyn Scott)

Glen of Imaal Terrier
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust & Neut Ch Taufield Queen Of Tara (Kathleen O'Donnell)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Belljacks Betta A Devil U Know (S K Whyatt)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Belleden Red Sunstone Ov Mars (AI) (B Shaw)
Baby of Breed: Kabere Faith Trust N Pixiedust (Mr A Major & Ms D Connolly)
Minor of Breed: Moonglade Machone (K L Peek)
Puppy of Breed: Moonglade Argentein Beauty (K L Peek)
Junior of Breed: Magicmine Knights Angel (Paula Hill)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Magicmine Black Ice CCD CDX RAE AD JD (Paula Hill)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hindsight Skywalker (Kathy Mankey)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Michelle Hammond (QLD)  (Group Entry : 61)

Best in Group & Intermediate in Group: Cocker Spaniel
Aust Sup Ch Asuare Always Dockit (Heath Thomson)
Runner Up in Group & Open in Group: Golden Retriever
Aust Sup Ch Nautilus Great Barrier [email protected] (Imp USA) (A Adamopoulos/S Selander)
Baby in Group: Lagotto Romagnolo
Wispan Hidden Dragon (AI) (Robynne Flynn)
Minor in Group: Golden Retriever
Aust Ch Wysiwyg Let Me Show U How (A Adamopoulos)
Puppy in Group: Labrador Retriever
Tenarda Go Geronimo (Ms Margaret Wedgwood)
Aust Bred in Group: Weimaraner
Aust Ch Bromhund Just All Attitude (Bromhund Kennels & Weisact Kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Golden Retriever
Dual Ch (RO) Neut Gr & Aust Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)
Runner Up Neuter in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Sandmark Arrial at Ndolge (Imp NZ) (J & T Sharpe)

Brittany
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wameika Kazs Short Spirit (Ward)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Wameika Ozzi Chocolat Fudge (Ward)

Chesapeake Bay Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tenarda My Dad's a Grande CCD CD (Margaret Wedgwood)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Ch Tenarda Make Way for Winnie CCD CD (Margaret Wedgwood)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Asuare Always Dockit (Heath Thomson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Macdolly CantStopThisFeeling (Denise Burke)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Macdolly Double Take (Mrs Kay Hutt)

English Springer Spaniel
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Sandmark Arrial at Ndolge (Imp NZ) (J & T Sharpe)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tealpoint Dances With Diamonds (Heather Reynolds)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nautilus Great Barrier [email protected] (Imp USA) (A Adamopoulos/S Selander)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Wysiwyg Let Me Show U How (A Adamopoulos)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Wysiwyg The Thug (A Adamopoulos)
Baby of Breed: Topgeer Not Flat White (A Adamopoulos)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (RO) Neut Gr & Aust Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)

Irish Setter
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Eireannmada Versace (Greg Browne & Lorraine Sanney)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Eireannmada Breakfastattiffany (Greg Browne)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tenarda Go Geronimo (Ms Margaret Wedgwood)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tenarda All Class (Margaret Wedgwood)
Baby of Breed: Glendarelabs Cadbury TopDeck (C Wardle / S Thornsby)
Minor of Breed: Aralyn Eclipse OvThe Heart (Mrs C Wardle)

Lagotto Romagnolo
Baby of Breed: Wispan Hidden Dragon (AI) (Robynne Flynn)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bromhund Just All Attitude (Bromhund Kennels & Weisact Kennels)
Dog CC: Aust Ch Silberweis Take N It Ezy (Ann Masjakin & John Robinson)
Baby of Breed: Silberweis Sweet N Ezy To Love (Ann Masjakin & John Robinson)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Silberweis Espresso Martini (LH) (Ann Masjakin & John Robinson)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Ricochez Faleiry Gabrielle (Bruce & Bev Cornish)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Aust Ch Sarabande Sea of Dreams (AI) (Imp UK) (Bruce & Bev Cornish)



Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Daryl Brookes (QLD) (Group Entry : 51)

Best in Group & Junior in Group: Whippet
Aust Ch Shawthing Ave Maria (Vicki Saw)
Baby in Group: Dachshund (Miniature Wire Haired)
Aust Ch Fayrewyre Sgian Dhu (Dr M Davidson & Ms L Dunn)
Minor in Group: Rhodesian Ridgeback
Adbesare National Rendezvous (Sarah Wheatley)
Puppy in Group: Basenji
Aust Ch Zandeena Break N All Da Rules (M G Fox)
Aust Bred in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Ch Adbesare Khi Different Song (AI) (Miss S Wheatley)

Azawakh
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Grantulla Tende (Sandy Adsett & Chantal Parratt)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Grantulla Yufitri JC (Sandy Adsett & Chantal Parratt)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Grantulla Dihya JC (Sandy Adsett & Chantal Parratt)

Basenji
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Zandeena Break N All Da Rules (M G Fox)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Millewa The Legend Goes On (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Synjaz Dream of the Sioux (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Synjaz Chasin The Dream (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fayrewyre Tea Rose (Dr M Davidson & Ms L Dunn)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Fayrewyre Larkspur (Dr M Davidson & Ms L Dunn)
Baby of Breed: Aust Ch Fayrewyre Sgian Dhu (Dr M Davidson & Ms L Dunn)

Dachshund (Smooth Haired)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Adbesare Phirst Class (Miss S Wheatley)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Adbesare Phirst and Foremost (Anne Ifield)

Rhodesian Ridgeback
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Adbesare Khi Different Song (AI) (Miss S Wheatley)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Adbesare National Affair (Sarah Wheatley)
Minor of Breed: Adbesare National Rendezvous (Sarah Wheatley)
Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Adbesare Coco's Curtain Call (AI) (Miss S Wheatley)

Whippet
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Shawthing Ave Maria (Vicki Saw)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Miss Diana Norman (QLD)  (Group Entry : 65)

Best in Group & Open in Group: Border Collie
Aust Sup Ch Pukawidgee Name Of The Wind (Ashlee Houlden & Jarrod Tyler)
Runner Up in Group: Australian Shepherd
Aust Sup Ch Mysql Strike It Rich (AI) (Ellagant Kennels)
Baby in Group: Briard
Cacharel Now See This (C & A Mitchell)
Minor in Group: Border Collie
Pukawidgee Crescent Moon (AI) (L & A Houlden / J Tyler)
Puppy in Group: Shetland Sheepdog
Gavend Simply Reminiscing (Brigitte McCann)
Junior in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Aberlee Georgia On My Mind (Gloria Woodward)
Intermediate in Group: Briard
Aust Ch Narbrisse Miss Congeniality HT (C & A Mitchell)
Aust Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Jaemist Midsummer Nights Dream (Mr T N & Mrs R G Ray)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust Neut Ch Electro Catch Me If U Can (Leslie Bastin)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kinjarra Rusty Joe Of Fire (S & K Whyatt)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Kinjarra Rahne As Lace (S & K Whyatt)
Baby of Breed: Aust Ch Belljacks Just Foolin Around (S & K Whyatt)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Mysql Strike It Rich (AI) (Ellagant Kennels)

Australian Stumpy Tail Cattle Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Sunswift In Tune With Issac (Ms M I Warren)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Anniepride So Shiraz (Ms M I Warren)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust Neut Ch Weedram Black Benny HT (Matthew O'Reilly)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mirribandi Luxem ET (Matthew O'Reilly)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Mirribandi Yvette HT JC CA (Kathryn Winton)

Border Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pukawidgee Name Of The Wind (Ashlee Houlden & Jarrod Tyler)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Trumagik A Scottish Fable (S J Hill)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Pukawidgee Crescent Moon (AI) (L & A Houlden / J Tyler)
Junior of Breed: Wonelook Dreaming Of Woo (S Jones/L Phythian)

Briard
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Narbrisse Miss Congeniality HT (C & A Mitchell)
Baby of Breed: Cacharel Now See This (C & A Mitchell)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kiehtova Amour Artur (B Bowles & R McGill)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ausvarg Iina (B Bowles & R McGill)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Cockatoopark Pridea Bentley (AI) (B Bowles & R McGill)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wolfonyx Valentino (R Clarke)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Jaemist Midsummer Nights Dream (Mr T N & Mrs R G Ray)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Gavend Simply Reminiscing (Brigitte McCann)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Wilsonia What A Smashing Lass (Jan Gilbert)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Tesskatel My Lady Anna Belle (Ms K J Lutzow)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Electro Catch Me If U Can (Leslie Bastin)

Swedish Vallhund
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Maroki Highfield Arche (Imp NZ) (A E Proudfoot)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Barahwolfe Snowdrift Wombat at Icanhaz (Imp NZ) (A E Proudfoot & P Dowle)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Crowncor Bolt To Rio (Julene Brady)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Aberlee Georgia On My Mind (Gloria Woodward)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Eishund Blonde is th New Black (Miss A Sneddon & Miss S Hill)



Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Maxeen Hobson (QLD)  (Group Entry : 36)

Runner Up in Group: Rottweiler
Aust Ch Khingsahl Perfect Allusion (John King & Ray Scells)
Baby in Group: Dobermann
Wattavue You Complete Me (Rhonda Harnell & Les Fabian)
Intermediate in Group: Schnauzer (Miniature)
Trustin HiFalutin (Imp NZ) (P Bowers)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ebondobes The Red Witch of Dobersmith (AI) (Imp NZ) (Bill & Denise Smith)
Baby of Breed: Wattavue You Complete Me (Rhonda Harnell & Les Fabian)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Khingsahl Perfect Allusion (John King & Ray Scells)

Russian Black Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Tvorimir Guest From Future (N Sadykova)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Tvorimir Gladiator (N Sadykova)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Trustin HiFalutin (Imp NZ) (P Bowers)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Lemark Zest In Life at Upyrkilt (Imp RUS) (C Jeffries)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Winter Melody Your Miss Trouble (Imp POL) (Melissa Starkey)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Miss Diana Norman (QLD)  (Group Entry : 40)

Best in Group & Open in Group: Poodle (Toy)
Aust Sup Ch Alamoana Enchantress (Ritter / Westren)
Runner Up in Group: French Bulldog
Aust Ch Meralla Secret journey (Jenni Bill)
Baby in Group: French Bulldog
Meralla Top Gun (Jenni bill)
Minor in Group: French Bulldog
Moonglade La Konfidential (K L Peek)
Puppy in Group: Shih Tzu
Aust Ch Oeshih Playin The Game (J Brown/M Moore/D Dallinger)
Junior in Group: Dalmatian
Aust Ch Paceaway Box Office (Ms F E L Darling)
Aust Bred in Group: British Bulldog
Aust Ch Stonebridge Mr NicNac Paddywac (AI) (Mrs D Morrison-Teirney)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Stonebridge Mr NicNac Paddywac (AI) (Mrs D Morrison-Teirney)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Willamond Broom Hilda (Mrs D Morrison Teirney)
Baby of Breed: Stonebridge Alice N Wonderland (Mrs D Morrison-Teirney)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Paceaway Box Office (Ms F E L Darling)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Meralla Secret journey (Jenni Bill)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Moonglade La Konfidential (K L Peek)
Baby of Breed: Meralla Top Gun (Jenni bill)

Great Dane
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Riesenhaft The Chill Factor (AI) (Nicole Brandon)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & Can Ch Klompen's Dancing With Darcy (Imp CAN) (Ms L J Cassidy)

Poodle (Standard)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Picardy Premonition (M & L Boyd / J Foulds)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Alamoana Enchantress (Ritter / Westren)

Shar Pei
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Silkston Peiatentiontth Boop (Casey Dahl)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Oeshih Playin The Game (J Brown/M Moore/D Dallinger)