Naracoorte Kennel Club Inc (SA)

Date of Show : 25-Feb-2018 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr John Lewington (SA)

Runner Up in Show: Weimaraner
Aust Sup Ch Waldwieze Game Keepa At Poshvwei (Imp NZ) ET CD RE ORA QND (Jessie Hughes)
Baby in Show: Great Dane
Aust Ch Olympasdanes Hear The Thunder (Miss Shontelle Davies)
Puppy in Show: Siberian Husky
Aust Ch Asryn Technical Knockout (A Wittenberg & K Bryant)
Junior in Show: Shetland Sheepdog
Aust Ch Shelmanna Bound for Glory (Mrs S Fox)
Intermediate in Show: Great Dane
Aust Ch Danelyne Once Upon A Dream (Miss Shontelle Davies)
Aust Bred in Show: Irish Wolfhound
Aust Gr Ch Drayton Lady Dorothea (Andra Barber)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Beagle
TS Gr Ch / Dual Ch (T) / Neut Gr Ch Hounsley Hard Habit To Break E T (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Runner Up Neuter in Show: Shetland Sheepdog
Aust & Neut Ch Lynroge Copyright (J M Allen)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Wayne Burton (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Sup Ch Voncronan Diamond Thief (Kylie Tilley / Tina Sunman / J & A Gunn)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Havanese
Aust Ch Carnwath Painted Lady (S J Baillie)
Minor in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Voncronan Dirty Diamond @ Skyeway (Kylie Tilley / Tina Sunman / J & A Gunn)
Junior in Group: Lowchen
Aust Ch Lowensque All About That Base (Miss Courtney Tulk)
Intermediate in Group: Havanese
Aust Ch Carnwath Macgyver (S J Baillie)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Papillon
Aust Neut Ch Jayjess Rolling High (S J Baillie)
Runner Up Neuter in Group: King Charles Spaniel
Dual Ch (Neuter) (T) Cavildown Prince George RAE RE (Penny Windlow)

Cavalier King Charles Spaniel
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Triple Ch (Neut) (RO) (T) Daventri Midnight Dash CDX RAE4 TSD JDX SD SPD ET (Penny Windlow)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Voncronan Diamond Thief (Kylie Tilley / Tina Sunman / J & A Gunn)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Voncronan Dirty Diamond @ Skyeway (Kylie Tilley / Tina Sunman / J & A Gunn)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Adrahil Blueprintof Beauty (Caitlyn Bull)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sasndash Marcjacobs (Mr R W & Mrs R A Murdoch)
Baby of Breed: Aust Ch Sasndash PearlBailey (Mr R W & Mrs R A Murdoch)

Havanese
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Carnwath Painted Lady (S J Baillie)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Carnwath Macgyver (S J Baillie)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Berizza Like a Sunrise (Leisl Wood)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Bindahlena Black Eyed Susan (Leisl Wood)

King Charles Spaniel
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (Neuter) (T) Cavildown Prince George RAE RE (Penny Windlow)

Lowchen
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Lowensque All About That Base (Miss Courtney Tulk)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shiralea Love Knot (Lynne Johnston)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Minapeke Born To Be loved (The Late Mrs E Turnbull & Mrs G Cincotta)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Minapeke K For KY (The Late Mrs E Turnbull & Mrs G Cincotta)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Shiralea Tabasco (Mrs Lynne Johnston)
Baby of Breed: Minapeke Is Playing Solitaire (The Late Mrs E Turnbull & Mrs G Cincotta)

Papillon
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Afilar Moonlight Sonata (Ms S P Foster)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Jayjess Rolling High (S J Baillie)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Kim Haddon (QLD)

Best in Group & Intermediate in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Gr Ch Amstafomine Frozen Assets (Deborah Hughes)
Runner Up in Group: Tenterfield Terrier
Aust Gr Ch Rangeaire John Farnham (R W & R A Murdoch)
Baby in Group: Staffordshire Bull Terrier
Lynneve Sparkling Shiraz (AI) (Lyndall Hopgood)
Minor in Group: Scottish Terrier
Aust Ch MascotHaven RC Foxy Empress (Jason Rhodes)
Puppy in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Anvilhart License To Chill (Jo Rasche & D Tomney)
Aust Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Anvilhart Heaven Scent (J Rasche & D Tomney)
Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup Ch Anvilhart Hot On Your Heels (J Rasche & D Tomney)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Amstafomine Frozen Assets (Deborah Hughes)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Innacovenant Winner Takes All (AI) (Craig Cochran)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Icerainstafs Keona (AI) (Mrs & Mr Torney)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Regisvista Good Behaviour Bond (Regisvista Kennels)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Triplefun Saviour Of The Universe (Ian Henley)

Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch MascotHaven RC Foxy Empress (Jason Rhodes)

Skye Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Skyesdlimit On Cloud Nine (L Pelchen & D Redman)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Anvilhart Heaven Scent (J Rasche & D Tomney)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Anvilhart Hot On Your Heels (J Rasche & D Tomney)
Baby of Breed: Lynneve Sparkling Shiraz (AI) (Lyndall Hopgood)
Puppy of Breed: Aust Ch Anvilhart License To Chill (Jo Rasche & D Tomney)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Rangeaire John Farnham (R W & R A Murdoch)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr John Lewington (SA)

Best in Group & Open in Group: Weimaraner
Aust Sup Ch Waldwieze Game Keepa At Poshvwei (Imp NZ) ET CD RE ORA QND (Jessie Hughes)
Baby in Group: Labrador Retriever
Kirkdell Watch Me (Bev Jones)
Puppy in Group: German Shorthaired Pointer
Sevoier break the ice (Sevoier Kennels)
Junior in Group: Golden Retriever
Taleyah A Lass from Ballymore (Caroline Murphy)
Aust Bred in Group: German Shorthaired Pointer
Sevoier Some Like It Hot (Sevoier Kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Golden Retriever
TS Gr Ch / Dual Ch (T) Morningmyst Destiny Bound (M S & L Klecka)
Runner Up Neuter in Group: Labrador Retriever
Neut / T / TS Gr Ch Zenchel Fromelles Honour CD RE NRA (Rebecca Kearney)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Belcroft One Man Show (David & Merryn Bellamy)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Belcroft Dream A Li'l Dream (D & M Bellamy)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Belcroft Takin' Care Of Busines (D & M Bellamy)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Belcroft Business As Usual (D & M Bellamy)

Curly Coated Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Curltriever Time After Time (Chrstine Kelly)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Curltriever Son Of A Gun (Al) (Chris Kelly)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Curlesque Fringe Siren (Curlesque Kennels)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Curltriever Misstfy Me (Curltriever Kennels)
Baby of Breed: Curlesque Paragon of Beauty (Curlesque Kennels)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Birchlands Crown Royal (Imp NZ) (Merchant/Hartnett/Rasche/Parker)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Sevoier Hot N Dangerous (Sevoier Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sevoier Some Like It Hot (Sevoier Kennels)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Sevoier break the ice (Sevoier Kennels)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Sevoier Rock Punk Glam (Sevoier Kennels)
Minor of Breed: Sevoier Make Me Blush (Sevoier Kennels)
Open of Breed: Aust Ch Sevoier The Lightening Theif (Sevoier Kennels)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: TS Gr/ T/ Aust Ch Morningmyst Bound For Glory (M S & L Klecka)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: RO Ch Morningmyst Logan's Run CDX RAE JD NRA JC (P & J Convery)
Bitch CC & Junior of Breed: Taleyah A Lass from Ballymore (Caroline Murphy)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Trigolden at Morningmyst (AI) TD (Mr M & Mrs L Klecka)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: TS Gr Ch / Dual Ch (T) Morningmyst Destiny Bound (M S & L Klecka)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Graebrook Duke of Hazard (AI) (Daphne Sheekey)

Irish Water Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Woodrock's The Dark Night (AI) (Imp FL) (C M Sheekey/ C P / H R & B N van Haasteren)

Labrador Retriever
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Devinelea Jive Talking (Ben & Robyn van Maanen)
Baby of Breed: Kirkdell Watch Me (Bev Jones)
Baby (Dog) of Breed: Blackboy American Graffiti (AI) (Jodie McDonnell)
Puppy of Breed: Aust Ch Kirkdell Fire N Ash (B Jones)
Intermediate (Dog) of Breed: Devinelea Anzac Cove (Ben & Robyn van Maanen)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Neut / T / TS Gr Ch Zenchel Fromelles Honour CD RE NRA (Rebecca Kearney)

Large Munsterlander
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Mistypoint Send Me An Angel (T L Edwards)
Baby of Breed: Mistypoint Wish Upon A Star (Ms T L Edwards)

Pointer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Aspyre On The Tip Of Ur Tongue (J & A Lumsden / J Manser)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Aspyre How Deep Is Ur Love (J & A Lumsden / J Manser)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Aspyre Bless Ur Heart (Miss J Manser / Mr J & Mrs A Lumsden)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Waldwieze Game Keepa At Poshvwei (Imp NZ) ET CD RE ORA QND (Jessie Hughes)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Waldwieze Graevelvet At Poshvwei (Imp NZ) ET CDX ORA RAE QND (Jessie Hughes)



Group 4 - Hounds

Specials Judge : Ms Frances Darling (QLD)

Best in Group & Open in Group: Afghan Hound
Aust Sup Ch Suliman Poetic Justice (K / K & R Hutchings)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Beagle
TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Puppy in Group: Basset Hound
Bayparque Cavalucci (Imp NZ) (Chris Lawrence)
Aust Bred in Group: Irish Wolfhound
Aust Gr Ch Drayton Lady Dorothea (Andra Barber)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Beagle
TS Gr Ch / Dual Ch (T) / Neut Gr Ch Hounsley Hard Habit To Break E T (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Suliman Poetic Justice (K / K & R Hutchings)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Beauchasseur Austin (Mrs Chris Lawrence)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Bayparque Cavalucci (Imp NZ) (Chris Lawrence)

Beagle
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: TS / Dual Ch (T)/ Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Dual Ch (T) Hounsley Howard Showers TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: TS Gr Ch / Dual Ch (T) / Neut Gr Ch Hounsley Hard Habit To Break E T (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)

Irish Wolfhound
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Drayton Lady Dorothea (Andra Barber)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mistypoint Bobby Dazzler (T L Edwards)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mistypoint Glitz N Glamour (T L Edwards)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Shakuru In Your Dreams (AI) (Rebecca Lamb)
Baby of Breed: Shelridge Daeneryss Stormborn (Mrs Dawn Redman)

Whippet
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hydale Th Max Factor (Allen Anderson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Aslan A Day At The Races (Allen Anderson)
Bitch CC & Puppy of Breed: Skyeway written in the stars (Jon & Annabel Gunn)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Kim Haddon (QLD)

Best in Group & Junior in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Shelmanna Bound for Glory (Mrs S Fox)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Border Collie
Aust Sup Ch Bordarita Im So Cool (AI) (Bordarita Kennels)
Puppy in Group: Shetland Sheepdog
Shelmanna Diamond Princess (Shirley Fox)
Aust Bred in Group: Finnish Lapphund
Aust Ch Armahani Heliodorr Halu (AI) RA JC (J L Lincoln & K Yeap)
Open in Group: Australian Shepherd
Aust Gr Ch Sayly Big Island Sunset (AI) (Mrs D & Dr L Smith)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust & Neut Ch Lynroge Copyright (J M Allen)
Runner Up Neuter in Group: Old English Sheepdog
Aust Neut Ch Hartwyn Pageants Prince On Ice (AI) (Ian & Wendy Hage)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dalalyn Uluru Princess (Lyn Harris-Walker)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Dalalyn Outback Rangler (D / L & A Harris-Walker)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Sayly Big Island Sunset (AI) (Mrs D & Dr L Smith)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Borderton Zenvo Ltd Edition (Borderton Kennels & Mrs N James)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Amerahnn Walk of Fame (Mrs N James)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T) & Neut Ch Shartooz Jacks Secret Song (J A Miller)

Border Collie
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Bordarita Im So Cool (AI) (Bordarita Kennels)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Burdekin Boys Do Fall In Love (Glenda Grant)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Armahani Heliodorr Halu (AI) RA JC (J L Lincoln & K Yeap)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Armahani Kunzite Kuutamo (AI) RN (Miss N Wain & Ms J Lincoln)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vonpeta Grace N Beauty (AI) (P N Damarell & J E Pike)

Norwegian Buhund
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Delaroche Freyja Of The Vinar (Caroline Russell & Andrew Catt)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hartwyn Pageants Royal Encore (AI) (W Hage & P A Hartwell)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Hartwyn Pageants Prince On Ice (AI) (Ian & Wendy Hage)

Puli
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am & Aust Ch Bowmaker Wizard Of Oz (Imp USA) (Ian Truswell & Collin Tenney)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Shelmanna Bound for Glory (Mrs S Fox)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Shelmanna Shine Like a Diamond (Mrs S Fox)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Shelmanna Diamond Princess (Shirley Fox)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Fioremyst Blu Bellisimo (Miss K J Hole)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Lynroge Copyright (J M Allen)

Welsh Corgi (Pembroke)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Kintzel Fromroyal Footman (G D & S K Kerr)
Junior of Breed: Aust Ch Kintzel Highway Man (G D & S K Kerr)



Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Ms Frances Darling (QLD)

Best in Group & Open in Group: Rottweiler
Aust Ch Blackcombe Winterfell (Nicholas Knappstein)
Baby in Group: Rottweiler
Aust Ch Khingsahl Patriot Games (W & J Grundy)
Minor in Group: Siberian Husky
Aust Ch Asryn Forever Devine (A Wittenberg & K Bryant)
Puppy in Group: Siberian Husky
Aust Ch Asryn Technical Knockout (A Wittenberg & K Bryant)
Intermediate in Group: Alaskan Malamute
Maiitsho My Boy Senyah (Tori Haynes)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Maiitsho My Boy Senyah (Tori Haynes)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bullmighty Flick O The Finger (Ms B Dawson & Miss B Brook)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Aust Ch Mymooch Smashing Diva (Mrs D M Cavaiuolo)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Jewelwatch Sheer Infinity (Gill Harding)

German Pinscher
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Jewelwatch Martini Rose (Gill Harding)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Blackcombe Winterfell (Nicholas Knappstein)
Baby of Breed: Aust Ch Khingsahl Patriot Games (W & J Grundy)

Shiba Inu
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Temzin Alpind Yuki Kai (Mrs C Allen)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wolfworx Takeshi RA (Dr Marianne D Keller)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Asryn Always Forever (K Bryant & A Wittenberg)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Asryn Technical Knockout (A Wittenberg & K Bryant)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Asryn Forever Devine (A Wittenberg & K Bryant)

Tibetan Mastiff
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Bushsong Ironjade Jett (AI) (Greg Green)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Dzhozias Elisa Mae at Temzin (Imp RUS) (Mrs C D Allen)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Bushsong Tacojade Candy Floss (Greg Green)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Wayne Burton (NSW)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Great Dane
Aust Ch Danelyne Once Upon A Dream (Miss Shontelle Davies)
Baby in Group: Great Dane
Aust Ch Olympasdanes Hear The Thunder (Miss Shontelle Davies)
Minor in Group: Boston Terrier
Loualli Ghost Rider (AI) (R Kemp & S Campain)
Junior in Group: British Bulldog
Aust Ch Shyola Capton Jack Sparrow (Mrs D L Foster)
Aust Bred in Group: French Bulldog
Aust Ch Wickedwishes Stealing Thunder (Tabitha Dziego)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Loualli Ghost Rider (AI) (R Kemp & S Campain)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Merryjay Bostn Sugar Plum (T Huitema & R Kemp)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Shyola Capton Jack Sparrow (Mrs D L Foster)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Shyola Secret Elxia (Mrs Faith Barry)
Baby of Breed: Socialbull Maximum Velocity (Shirley Hall)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wickedwishes Storm In A Teacup (R King)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Kiangsi Mafia Connection (Ms L Matthews / Ms A Cadd)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wickedwishes Stealing Thunder (Tabitha Dziego)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Reyserlea Elle Driver (Rebecca King)
Baby of Breed: Beautaureau Dans Le Dragon (Fiona Kearney)

Great Dane
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Danelyne Once Upon A Dream (Miss Shontelle Davies)
Baby of Breed: Aust Ch Olympasdanes Hear The Thunder (Miss Shontelle Davies)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Gengala Clue To The Code (Ms L J McDonald)