Brookfield Show Society (QLD)

Date of Show : 19-May-2018 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Mark Johnston (NSW)   (Total Entry : 381)

Best in Show & Open in Show: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Matmor Colour Sergeant (M Morse & W Henderson)
Runner Up in Show: Afghan Hound
Aust Ch Khandhu Plastic Fantastic (P & P Hewitt / Kristofer Crane)
Baby in Show: British Bulldog
Beeman Jackson (AI) (K Todd / S Hurford)
Minor in Show: Irish Setter
Cianroninis Jingle Paws (AI) (Miss Wendy Fox)
Puppy in Show: Bracco Italiano
Higait Amos (Sue Bruno)
Junior in Show: Beagle
Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
Intermediate in Show: Swedish Vallhund
Aust Ch Trendam Magic Man (Ms A J Smith)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Alaskan Malamute
Aust Sup & Neut Ch Darksky Real Wild Moves (Fionna Paton & Rodney Surawski)
Runner Up Neuter in Show: Golden Retriever
Dual Ch (RO) Neut / Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)

Baby SweepStakes - 1st Place: Italian Greyhound
Tunamara Shenanigan (Ms F Forbes)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Labrador Retriever
Clockwork Summer Haze (D Burrows & R Hordern)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Rhodesian Ridgeback
Chilolo CHN Cool Samara (Julie David)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Welsh Springer Spaniel
Goldmaid The Game Begins (D L & L Meagher)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Bracco Italiano
Higait Amos (Sue Bruno)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Dobermann
Wattavue You Had Me At Hello (Danielle Hall)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Dayna Johnston (NSW)  (Group Entry : 74)

Best in Group & Open in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Matmor Colour Sergeant (M Morse & W Henderson)
Runner Up in Group: Pug
Aust Ch Cantu's Timeliss Fantasy Mayor's Big Pride (Imp USA) (L Taskaeva)
Baby in Group: Lowchen
Paceaway Flashdance (Ms F E L Darling)
Minor in Group: Yorkshire Terrier
Karojenbe Kiss N Tell Moscato (M R & L C Shaw)
Junior in Group: Australian Silky Terrier
Darsa Cast A Spell (Imp HRV) (Kristina Pastiu)
Intermediate in Group: Pug
Aust Ch Anyang Uptown Girl (Anyany Pugs)
Runner Up Neuter in Group: English Toy Terrier (Black and Tan)
Aust Ch Antrimlodge Leilani (Rachel Whiteman)

Australian Silky Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Darsa Cast A Spell (Imp HRV) (Kristina Pastiu)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Allannette Causin A Storm (Mrs A Collins & Mrs K Pastiu)
Puppy of Breed: Allannette Stellar Attraction (Pauline Tate)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Matmor Colour Sergeant (M Morse & W Henderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Morganlea Arwen in Thistledown (Miss Kasia Feldman)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wachowa Angelica Pickles (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wachowa Tilly Devine (Mrs Jennifer Watt)
Minor of Breed: Calysta Send My Love (Melissa Sticklen)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Calysta Have I Told You Lately (Melissa Sticklen)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Wachowa Susie Carmichael (Mrs Jennifer Watt)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Alemarlodge VooDoo Magic (Rachel Whiteman)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Antrimlodge Leilani (Rachel Whiteman)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Oakway Gold Escort (Jill Marks)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Oakway Sheer Elegance (Jill Marks)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kaasha Sugar Daddy (Frances Forbes)
Baby of Breed: Tunamara Shenanigan (Ms F Forbes)
Baby (Bitch) of Breed: Oakway Reign Ov Glory (Jill Marks)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Pondaroza Red Arrow (Mrs D Jacques)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Pondaroza Besuto Himitsu Ni (Mrs D Jacques)
Res Dog CC & Junior of Breed: Pondaroza Tim Two (Mrs D Jacques)

Lowchen
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Prada (R Speers)
Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Vuitton (Ms F E L Darling)
Baby of Breed: Paceaway Flashdance (Ms F E L Darling)

Miniature Pinscher
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Time To Be Smart for Melka (Imp NZ) (Lisa Smart)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Miss Velvet de Sugar of Melka (Imp NZ) (Lisa Smart)

Papillon
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Abfab The Girl Is Mine (Noeline Quinn)
Baby of Breed: Clockwork Just In Time (D Burrows & R Hordern)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Papluvn Free Spirit (Denise Drossou)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Cantu's Timeliss Fantasy Mayor's Big Pride (Imp USA) (L Taskaeva)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Anyang Uptown Girl (Anyany Pugs)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Calbar A Little Black Witch (B J & N J Houldsworth)

Tibetan Spaniel
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Shadowvale a Twist inth Tale (Dee Roff)

Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Karojenbe Shaken Not Stirred (M R & L C Shaw)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Karojenbe Kiss N Tell Moscato (M R & L C Shaw)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr David Staines (QLD)  (Group Entry : 55)

Best in Group & Open in Group: Jack Russell Terrier
Aust Sup Ch Classicyds Busta Move (J/ N & M Attridge)
Baby in Group: Staffordshire Bull Terrier
Zeracious Sudden Impact (Mr F & Mrs M Coetzer)
Minor in Group: West Highland White Terrier
Tarrafern Jazz Is My Style (P & A Tohill)
Puppy in Group: Jack Russell Terrier
Aust Ch Classicyds Never Break Th Chain (Jason/ Nadia & Mel Attridge)
Junior in Group: Staffordshire Bull Terrier
Mazali Black Magic Woman (A Litfin & J Bligh)

American Hairless Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Rip It Up Cyclone Yasi At Lilcracka (Imp USA) (Kay Holmes)

Australian Terrier
Dog CC & Puppy of Breed: Aronaw Drops of Jupiter (Lauren Lobegeiger)

Bull Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Bullarahki Paris Collide (Bullarahki)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Bullarahki Polar Bear (Leah Moorhead)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Deroyale Executioner (Mr R & Mrs G Crowther)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Yarrinarra Kentucky Rancher (Maxine Lee)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Kiatasee Coat of Many Colours (M Lee)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Yarrinarra Saxon (M Lee)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Priorswood Bobcat (Lester & Supranee Flood)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Riverlands Papas Apprentice (Lester & Supranee Flood)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Classicyds Busta Move (J/ N & M Attridge)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Classicyds Never Break Th Chain (Jason/ Nadia & Mel Attridge)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Mazali Yo Da One (Ms A Litfin & Miss J Bligh)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Mazali Black Magic Woman (A Litfin & J Bligh)
Baby of Breed: Zeracious Sudden Impact (Mr F & Mrs M Coetzer)
Junior (Dog) of Breed: Tykabul Its All Good (Ihaka (Hux) Horua)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tentella Flint N Fire (Michelle Little)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Nudimah Viscount In Vogue (David & Mary Holt)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Nudimah Victorias in Vogue (David & Mary Holt)

West Highland White Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tarrafern Jazz Is My Style (P & A Tohill)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Caspersz Champagne Charlie (A Tohill / C Bowers / D LeBrun)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Westland I Am Lacroix Sweetie (Mr G & Mrs C Bowers)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr David Staines (QLD)  (Group Entry : 47)

Best in Group & Puppy in Group: Bracco Italiano
Higait Amos (Sue Bruno)
Baby in Group: Labrador Retriever
Clockwork Summer Haze (D Burrows & R Hordern)
Minor in Group: Irish Setter
Cianroninis Jingle Paws (AI) (Miss Wendy Fox)
Intermediate in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Tealpoint ExcaliburTheMagician (Heather Reynolds)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Golden Retriever
Dual Ch (RO) Neut / Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)
Runner Up Neuter in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)

Bracco Italiano
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Higait Amos (Sue Bruno)

English Springer Spaniel
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tealpoint ExcaliburTheMagician (Heather Reynolds)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tealpoint Dances With Diamonds (Heather Reynolds)

Golden Retriever
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (RO) Neut / Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)

Hungarian Vizsla
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Agasvari Tristans Izolda (Kath Eory)

Irish Setter
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Eireannmada Nina Ricci (Gary Ward & Greg Browne)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Cueunaich Missouri (Miss B J & Mrs N J Houldsworth)
Res Dog CC & Minor of Breed: Cianroninis Jingle Paws (AI) (Miss Wendy Fox)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Driftway Rhythm of the Rain (Guy Spagnolo)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Driftway All That Jazz (Guy Spagnolo)
Baby of Breed: Clockwork Summer Haze (D Burrows & R Hordern)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Neut Ch Dewick Spice N Spirit RN (Miss Barbara Dixon)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Neut Ch Dewick Pips Lady (Miss J Manson)

Lagotto Romagnolo
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Wispan Hidden Dragon (AI) (Robynne Flynn)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Wispan Heart Stealer (AI) (Robynne Flynn)

Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Tyeanbo Look My Way (Mrs S F Crooks / Mr G Munro)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bromhund Just All Attitude (Bromhund Kennels & Weisact Kennels)
Res Dog CC: Aust Ch Silberweis Take N It Ezy (Ann Masjakin & John Robinson)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Silberweis Espresso Martini (LH) (Ann Masjakin & John Robinson)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ricochez Gerwyn Saffir (AI) (Trenzalore Spaniels)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Goldmaid The Game Begins (D L & L Meagher)



Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Lance Wright (QLD) (Group Entry : 59)

Best in Group & Open in Group: Afghan Hound
Aust Ch Khandhu Plastic Fantastic (P & P Hewitt / Kristofer Crane)
Baby in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Westpriors Walk On By (J & T McDonald)
Minor in Group: Dachshund (Miniature Wire Haired)
Aust Ch Fayrewyre Sgian Dhu (Dr M Davidson & Ms L Dunn)
Puppy in Group: Dachshund (Miniature Wire Haired)
Fayrewyre Bewitched (Dr M Davidson & Ms L Dunn)
Junior in Group: Beagle
Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)
Runner Up Neuter in Group: Whippet
Aust Neut Ch Calahorra Sun Lizard ET (Julie Hall)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Khandhu Plastic Fantastic (P & P Hewitt / Kristofer Crane)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Khandhu Lyka Prayer (M J Tonks & K Bathgate)

Beagle
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Karakush Luna Lovegood (J & R Cook / L & H Gibson)

Borzoi
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Cordova Mila Ksana (Jill Harvey)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dachdotcom Milo Heidi (L Woods / J & T McDonald)
Baby of Breed: Westpriors Walk On By (J & T McDonald)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dakley Franz Joseph (D Cross)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Neimor Azhure Moon Beam (Mr D Moran & Rev L Neighbour)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dakley Athena (D Cross)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Fayrewyre Sgian Dhu (Dr M Davidson & Ms L Dunn)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Fayrewyre Mystic Quartz (Dr M Davidson & Ms L M Dunn)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fayrewyre Celtic Warrior (Dr M Davidson & Ms L Dunn)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Fayrewyre Bewitched (Dr M Davidson & Ms L Dunn)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Adbesare Phirst Class (Miss S Wheatley)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Adbesare Phirst and Foremost (Anne Ifield)

Dachshund (Wire Haired)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Shasdin Wiry Seal Of Approval (AI) (J & T McDonald)

Greyhound
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Xilone Incognito (Heidi McKay)

Rhodesian Ridgeback
Baby of Breed: Chilolo CHN Cool Samara (Julie David)

Whippet
Baby of Breed: Jeulize Lady And The Tramp (Ms J Jenkins)
Intermediate of Breed: Jeulize Joyable (Julie Jenkins)
R/UP Neuter BOB & Res Neuter Bitch CC: Aust Neut Ch Calahorra Sun Lizard ET (Julie Hall)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Dayna Johnston (NSW)  (Group Entry : 44)

Best in Group & Intermediate in Group: Swedish Vallhund
Aust Ch Trendam Magic Man (Ms A J Smith)
Runner Up in Group & Junior in Group: Bearded Collie
Aust Ch Edinglen U Had Me At Hello (Michele Lincoln & Julie Lyons)
Baby in Group: Australian Cattle Dog
Heelersridge Wombat Stew (Heelersridge Kennels)
Minor in Group: German Shepherd Dog
Debbar Isabella (Mrs D Okeefe)
Puppy in Group: Australian Kelpie
Oatland St George (Mrs D Kent)
Aust Bred in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Maisilva rising empire (D Puttock & G Braithwaite)
Open in Group: Australian Shepherd
Aust Sup Ch Aolani's Maisilva Gunpowder (Imp USA) (Mrs Kellie Vardy & Ms D Puttock)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Border Collie
Aust Ch Royalborda Whisper of Fire RN HSAs (Royalborda Kennels)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Blucalypt Gold As Ice (AI) (Greg & Sharon Pinsent)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Blucalypt Pagan Gold (G & S Pinsent)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Jayblue Country Rumour (Mr A Ziebell)
Baby of Breed: Heelersridge Wombat Stew (Heelersridge Kennels)
Baby (Bitch) of Breed: Heelersridge Hopes Road (Heelersridge Kennels)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Oatland Chardonnay (Mrs D Kent)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Oatland St George (Mrs D Kent)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Aolani's Maisilva Gunpowder (Imp USA) (Mrs Kellie Vardy & Ms D Puttock)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Maisilva rising empire (D Puttock & G Braithwaite)
Junior of Breed: Wlkabout Dazzling Blu Eyes (Ms A Lally)

Australian Stumpy Tail Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Justpuremac Blue Pepper (Mr C Webb / Mr A Ziebell)

Bearded Collie
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Edinglen U Had Me At Hello (Michele Lincoln & Julie Lyons)

Border Collie
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Nakiva Prairie Thunder (B & S Granzin)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Nakiva Snow Extreme (B & S Granzin)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Khayoz Lock Up Ya Sons (D Duckworth / K & J Valk)
Puppy of Breed: Quinora Play It Kool (Royalborda Kennels)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Royalborda Whisper of Fire RN HSAs (Royalborda Kennels)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Sandicourt Don't U lover Madly (Nerina Rizzo)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Highclere Ginger Rogers (Cecilie Kemp)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Debbar Isabella (Mrs D Okeefe)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Debbar Hermione (Mrs D O'Keefe)

Old English Sheepdog
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Adoroes Created A Vision (Tracey & Wayne Weight)
Baby of Breed: Ottaba Gotta Getya Into Milife (Stuart Crichton & Peter Gleeson)

Shetland Sheepdog
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rawuch Forgotten Dreams (Helen Gordon)
Dog CC & Junior of Breed: Gavend Simply Reminiscing (Brigitte McCann)
Baby of Breed: Maliddie Jumping Jack Flash (Mrs H Gordon)

Swedish Vallhund
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Trendam Magic Man (Ms A J Smith)



Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Mark Johnston (NSW)  (Group Entry : 32)

Best in Group & Open in Group: Schnauzer (Giant)
Aust Ch Stablemaster's Krafted by Legends (Imp FIN) (P Talvinen)
Runner Up in Group: Dobermann
Aust Sup Ch Ebondobes The Red Witch of Dobersmith (AI) (Imp NZ) (Bill & Denise Smith)
Baby in Group: St Bernard
Bernedale The Color Purple (Bernedale Kennels)
Minor in Group: Dobermann
Wattavue You Had Me At Hello (Danielle Hall)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Alaskan Malamute
Aust Sup & Neut Ch Darksky Real Wild Moves (Fionna Paton & Rodney Surawski)
Runner Up Neuter in Group: Alaskan Malamute
Poldara Storm Boy (AI) (Ms R Howsam)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Poldara Running With The Wind (Mrs S Wilson)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Darksky Real Wild Moves (Fionna Paton & Rodney Surawski)
R/UP Neuter BOB & Res Neuter Dog CC: Poldara Storm Boy (AI) (Ms R Howsam)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Stennaroo Thunda Down Unda (Mr B & Mrs M Stennings)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ebondobes The Red Witch of Dobersmith (AI) (Imp NZ) (Bill & Denise Smith)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Wattavue You Had Me At Hello (Danielle Hall)

Samoyed
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Snowbrook Lucky Star of Henry (Lynda Campbell)
Baby of Breed: Aspenbeauty Dream of Grace (Lynda Campbell & Georgia Campbell-Cardno)

Schnauzer (Giant)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Stablemaster's Krafted by Legends (Imp FIN) (P Talvinen)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)

St Bernard
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Casperscove Franklin (Sandi Paull)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Allsaint Indiana Floyd Jones (AI) (Mrs B Gorring)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Casperscove Harpers Bazaar (AI) (J & T Clapham)
Baby of Breed: Bernedale The Color Purple (Bernedale Kennels)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Mark Johnston (NSW)  (Group Entry : 70)

Best in Group & Open in Group: French Bulldog
Aust Ch Meralla Secret journey (Jenni Bill)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Shar Pei
Aust Ch Rynkls Peintedby Kahlo (AI) (Darcy Stratford)
Baby in Group: British Bulldog
Beeman Jackson (AI) (K Todd / S Hurford)
Junior in Group: Dalmatian
Aust Ch Paceaway Box Office (Ms F E L Darling)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Poodle (Miniature)
Aust & Neut Ch Bienaime Viva Las Vegas (S & L Darling)
Runner Up Neuter in Group: Poodle (Toy)
Silkyelk Monsieur Harley (Ms Cheryl Gilbert)

British Bulldog
Baby of Breed: Beeman Jackson (AI) (K Todd / S Hurford)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Paceaway Just Havin Fun (Fran Darling)
Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Paceaway Box Office (Ms F E L Darling)
Res Dog CC: Aust Ch Whytewood Mr Darcys Ozi Gold (AI) JC (Michelle Little)
Minor of Breed: Dalillu Fire Inside (Miss A Forrest)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Meralla Secret journey (Jenni Bill)
Dog CC & Minor of Breed: Kiangsi Smooth Operator (Michelle Byrnes & A Cadd)
Baby of Breed: Shawthing Ace Of Spades (Vicki Shaw)
Puppy of Breed: Nascade Kiwi Connection (Imp NZ) (Glenys & Mitchell Rice)
Intermediate of Breed: Gundrift Oh What A Flute (Sam Byrnes)

Great Dane
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: OnyxDanes Allshamps N Gossip (AI) (Victoria Lansbury)
Baby of Breed: OnyxDanes ForTheRide Downunder (AI) (Mrs V Lansbury)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Shanspitz My Signature Blend (AI) (D & S Watherston)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shanspitz My New Beginning (AI) (D & S Watherston)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Myatuc Simply Divine (Janene Clemence)

Poodle (Miniature)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Morpaudl Dezigned N Zilva (P Morgan)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Bienaime Viva Las Vegas (S & L Darling)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Adithe Cilla Black (Miss J A McRobie)
Baby of Breed: Silkyelk The Temptrest (Ms Cheryl Gilbert)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Silkyelk Monsieur Harley (Ms Cheryl Gilbert)

Shar Pei
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rynkls Peintedby Kahlo (AI) (Darcy Stratford)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Rynkls Hrsnround Inth Sunshine (Darcy Stratford)
Baby of Breed: Ayzsa Queens Golden Girl (Darcy Stratford)