Brisbane Water Legacy Dog Club (AM SHOW) (NSW)

Date of Show : 17-Jun-2018 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Graham Cruse (NSW)   (Total Entry : 414)

Best in Show & Open in Show: Labrador Retriever
Aust Sup Ch Bradorla Sculpture Of Ice (Ellis / Vernon)
Runner Up in Show: Tibetan Terrier
Am/ Am Gr & Aust Ch Ecco Domani's The Guardian Of Destiny (Imp USA) (Miss L M Hickie)
Minor in Show: Japanese Spitz
Daesdaemar Rewrite The Stars (Amanda Huggins)
Puppy in Show: Fox Terrier (Smooth)
Firezan Sweeney Todd (Mrs A D Bowe)
Junior in Show: Keeshond
Aust Ch Hunkeedori Heeerrreees Jonnie (Katrina Santas)
Intermediate in Show: Bearded Collie
Aust Ch Keiramyst Mi Sweet Magnolia (L Brandt)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Bruce Riddell (NSW)  (Group Entry : 96)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Affenpinscher
Aust Sup Ch Fairy Fauna V Tani Kazari (Imp NLD) (Robert Clark)
Puppy in Group: Yorkshire Terrier
Aust Ch Karojenbe Pop the Corks (Mrs A Burton & Mr W Burton)
Junior in Group: Chinese Crested Dog
Aust Ch Blackheath Hooz Gotta Secret (P W & L C Mawson)

Affenpinscher
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Fairy Fauna V Tani Kazari (Imp NLD) (Robert Clark)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Hautchien Over The Limit (Jeff & Jane Fisher)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Rosedale Friendly Persuasion (Mrs L V Meneif)

Bichon Frise
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Bellrize Rocky Road (Mrs T & Mr D Baker)

Cavalier King Charles Spaniel
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Edenridge Blaze Of Glory (Ms C Darwen)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Caperway Mystery N Magic (Ms R Duffy)
Baby of Breed: Caperway Opportunity Rocks (Rosemary Duffy)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rayvale Dare to Dazzle (V Morse)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Salinacruz Cruzin On (Imp NZ) (P Schultze)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Invalhalla In Bloom (P & A Schultze)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Blackheath Hooz Gotta Secret (P W & L C Mawson)

King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Wilsight Red Loki (C Rodrigues)
Baby of Breed: Wilsight Say My Name (C Rodrigues)

Lowchen
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Darkrai Heart for a Tinman (Mr J Powell)

Maltese
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Marblanc Hollywood Fantasy (Mary Atkinson)

Miniature Pinscher
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Minelphi I am on Fire (Errolynne Cross and Phillip Cross)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Minelphi I Just Wanna Love U (Errolynne Cross & Phillip Cross)
Res Dog CC & Minor of Breed: Minelphi I Just Wanna Party (Errolynne Cross & Phillip Cross)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Panache Time and Tide at Minelphi (imp NZ) (Errolynne Cross & Phillip Cross)
Intermediate of Breed: Aust Ch Minelphi Forever Yours (Errolynne Cross & Phillip Cross)

Pekingese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Takeshi One in a Million (Imp MYS) (J Nash & M Magnayon)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Waaini Fancy Knickers (Mrs J Jones)
Bitch CC & Minor of Breed: Athalow Rainbows N Lollipops (J Nash)
Baby of Breed: Waaini Gday Mate (M Magnayon)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Pomteddy In The Spotlight (Mrs Tracey Waters)
Res Dog CC & Junior of Breed: Soltaysha Shadow Walker (Mrs J Jones)
Res Bitch CC & Open of Breed: Roxypoms Sasha (Mrs J Jones)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Troycole The Last Samurai (L Johnson & J Dunn)
Minor of Breed: Kinlou Deja Vu (Kathy Gill)
Puppy of Breed: Kinlou Exit Stategy (Kathy Gill)

Russian Toy (Long Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Benboochka Count Alucard (Mr Don and Mrs Lyn Hunter)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Acaciahill Im Just Fetching (Julie & Sharna Barnett)

Yorkshire Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Karojenbe Pop the Corks (Mrs A Burton & Mr W Burton)
Baby of Breed: Smidgit Creme De La Creme (Alanna & Wayne Burton)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Robyn Williams (NSW)  (Group Entry : 51)

Best in Group & Junior in Group: Cairn Terrier
Aust Ch Collessie Rockstar Hendrix (Jude Costello)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Fox Terrier (Smooth)
Firezan Sweeney Todd (Mrs A D Bowe)
Intermediate in Group: Australian Terrier
Am Ch Temora Remember Me (Imp USA) (Leanne & Allen Boote)
Open in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Hotashell Heir To The Throne (M Beregshasi & A Martiniello)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Australian Terrier
Neut Ch / Aust Ch Spalpeen Missy Higgins (Karen Simpson)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hotashell Heir To The Throne (M Beregshasi & A Martiniello)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Temora Remember Me (Imp USA) (Leanne & Allen Boote)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cliftop Blue Times Two (Sharon Gilkison)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Neut Ch / Aust Ch Spalpeen Missy Higgins (Karen Simpson)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kupala Koco Cabana (J & P Ayres)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)
Dog CC & Minor of Breed: Corajoso Demon Destroyer (G F Field)

Bull Terrier (Miniature)
Minor of Breed: Shadbraye Twenty Four K Gold at Chrysaliss (Natalie Southam)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Collessie Rockstar Hendrix (Jude Costello)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Collessie Reeldancer (Jude Costello)
Baby of Breed: Collessie Wicked Marquesa (Jude Costello)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Firezan Sweeney Todd (Mrs A D Bowe)

Kerry Blue Terrier
Baby of Breed: Tasshot Into The Mystic (Peter & Anna Schultze)

Staffordshire Bull Terrier
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Lilrock Da Rhaegal Targaryen (AI) (S Clark/K Coulson)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Ourgang Dirty Bang (Annabel Wolf)
Junior of Breed: Ourgang Bang Bang Youre Dead (Annabel Wolf & Belinda White)

Tenterfield Terrier
Bitch CC & Minor of Breed: Alotafun Lady Luck (J A Lee)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Neil Curwen (NSW)  (Group Entry : 64)

Best in Group & Open in Group: Labrador Retriever
Aust Sup Ch Bradorla Sculpture Of Ice (Ellis / Vernon)
Minor in Group: Lagotto Romagnolo
Aukero The X Factor (K D Robinson)
Junior in Group: Weimaraner
Aust Ch Griswold Vienna Waltz (AI) (Jodie Fogarty)
Intermediate in Group: Pointer
Aust Ch Rosenfeld Catch A Falling Star (C Fisher/ B & H Clarke / C Lowe)

Bracco Italiano
Baby of Breed: Jonz Chillz N Thrillz (Mrs M Ashpole/ G & L Kellett)

Brittany
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kirinbell Party Doll (Samantha Ibbott-Cordi)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kirinbell Get Off My Cloud (Samantha Ibbott-Cordi)

Cocker Spaniel
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ashmere Arrow (Ms Amanda Bray & Mrs Julie Burbidge)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Braycharm Pandora (Ms Amanda Bray)
Baby (Bitch) of Breed: Braycharm New Years Eve (Mrs Amanda Bray)
Open of Breed: Aust Ch Bencleuch Braw Balach (Imp UK) (Nicole Lane)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Jettz Whos That Girl (Victoria Masterfield & Rebecca Pandelis)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kinsheran Stand And Deliver (R W & L Corbett)

Flat Coated Retriever
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Blacqlabel Firstedition (Ms G L Holmes)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Blacqlabel Sviar Im Blacq (Ms G L Holmes)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Blacqlabel Firstime Offender (Ms G L Holmes)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tarlorise Jax Aces High (Mrs J M & Miss S M Barnett)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Dykinta Brandee Alexander (Wendy Atkins)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: BlueBreeze Over The Moon (Debra Stubbings)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch BlueBreeze Cover Girl (Debra Stubbings)
Intermediate of Breed: Aust Ch BlueBreeze Hero Of Never Land (Debra Stubbings)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bradorla Sculpture Of Ice (Ellis / Vernon)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Silverstream Highlight (Cherilyne Blackman)

Lagotto Romagnolo
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aukero The X Factor (K D Robinson)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kantrace Once Again At Aukero (Imp CRO) (K D Robinson)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tarshona Made You Look (Mrs K & Miss C Walker)

Pointer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rosenfeld Catch A Falling Star (C Fisher/ B & H Clarke / C Lowe)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Rhyll Fascinator (Charlotte Gutzeit)

Weimaraner
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Griswold Vienna Waltz (AI) (Jodie Fogarty)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Goldmaid Dangerous Player (AI) (D L & L Meagher)



Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Carole Doherty (NSW) (Group Entry : 62)

Best in Group & Open in Group: Afghan Hound
Aust Ch Aviva Thera (AI) (Ros & Peter Bacich)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Saluki
Aust Ch Pazada Reflections (G & P Russell)
Minor in Group: Foxhound
Bellarell Face Of The Future (Mr J, Mrs C & Miss B Bryson)
Puppy in Group: Foxhound
Foxgully A Touch Of Steele (John/ Celeste & Brigette Bryson)
Aust Bred in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Gr Ch Ballahond Oceans Bilu (Sandra Bell)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aviva Thera (AI) (Ros & Peter Bacich)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aviva Always On My Mind (P & RM Bacich)
Baby of Breed: Tahkira Manhatten Moccha (Miss E Bray)

Basenji
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Xalmes Shake It Up Sister (AI) (M Darr)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Xalmes Man Of Colours (AI) (M Darr)

Beagle
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ulradi's Worldwide Traveller (Imp) (Sanne Palmbak DeAngelis)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Maralya Monach Of The Glen (Mr B P Glanford)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Maralya Ima Master Piece Too (K Nilsen)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Lemaison Shaded Lady Rose (Laraine Wasson)
Res Dog CC & Open of Breed: Dacville Kiwi Temtation (Imp NZ) (Laraine Wasson)
Junior of Breed: Dacville Leads Th'Way (Imp NZ) (Laraine Wasson)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tischamingo Join The Joyride (AI) (J & F Walker)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Tischamingo Diva By Blood (AI) (J & F Walker)
Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Tischamingo Indian Outlaw (AI) (J & F Walker)
Baby of Breed: Tischamingo Rambling Man (J & F Walker)

Foxhound
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Foxgully A Touch Of Steele (John/ Celeste & Brigette Bryson)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bellarell Face Of The Future (Mr J, Mrs C & Miss B Bryson)

Pharaoh Hound
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sleykh Girl On Fire (AI) (Ms N Burton & Mr D Addems)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kinghunta Born Ruler (Ms N Burton & Mr D Addems)

Portuguese Podengo (Small Smooth Haired)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ballahond Seda Chiffon (Sandra Bell)

Rhodesian Ridgeback
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Ballahond Oceans Bilu (Sandra Bell)

Saluki
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pazada Reflections (G & P Russell)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Pazada What Goes Around (L Sharpin)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Graham Cruse (NSW)  (Group Entry : 49)

Best in Group & Intermediate in Group: Bearded Collie
Aust Ch Keiramyst Mi Sweet Magnolia (L Brandt)
Runner Up in Group & Open in Group: Australian Shepherd
Aust Gr Ch Aolani's Maisilva Sonic Boom (Imp USA) (Donna Puttock)
Puppy in Group: German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)
Junior in Group: Australian Cattle Dog
Willowpark Tequila Sunrise (R & S Stapley)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Willowpark Tequila Sunrise (R & S Stapley)
Baby of Breed: Azrar Charlottes Web (S Sanders)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Qdos Hard Yakka (J Lambourne/K Hicks)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Aolani's Maisilva Sonic Boom (Imp USA) (Donna Puttock)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Somom's Less Talk More Action (Imp USA) (Wendy Atkins)
Bitch CC & Puppy of Breed: Delchoksky The Electra (Delwyn Whyburn)
Baby of Breed: Goldmaid Piece Of The Puzzle (D & L Meagher)
Minor of Breed: Delchoksky Ina Rusty Holdenute (D Whyburn)

Bearded Collie
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Keiramyst Mi Sweet Magnolia (L Brandt)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kalevi Fire and Flame (Vanessa Brotto)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Scherzar Uptown Girl (Miss C Bird)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Nedsur Love Me Like U Do (Mrs T & Miss J Rusden)

White Swiss Shepherd Dog
Baby of Breed: Silversuisse Future is Clear (AI) (Silversuisse Kennel)



Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Vivienne Zavattaro (NSW)  (Group Entry : 40)

Best in Group & Aust Bred in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Ch Azzabern Dam Good Choice (Mr M & Mrs B Eslick)
Runner Up in Group & Open in Group: Boxer
Aust Sup Ch Chizack Catweazle (Imp NZ) (Brett Thompson & Andrew Hobday)
Baby in Group: Samoyed
Snowmyth Honky Tonk Woman (Ai) (Sandii Mathers/Melitta Armstrong)
Puppy in Group: Dobermann
Aust Ch Vansitar Fire N Ice (Imp NZ) (Borealis Kennels)
Intermediate in Group: Siberian Husky
Aust Ch Mikulov This Is Now JC RN ET (Richard & Mara Herba)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Azzabern Dam Good Choice (Mr M & Mrs B Eslick)

Boxer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Chizack Catweazle (Imp NZ) (Brett Thompson & Andrew Hobday)
Baby of Breed: Boxcrest Absolute Magic (E V Gordon - Pandelis)

Dobermann
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Vansitar Fire N Ice (Imp NZ) (Borealis Kennels)

Rottweiler
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Hardrada Bobby's Girl (Imp NZ) (Borealis Kennels)
Puppy of Breed: Emerey Unwritten Law (AI) (D Borg & M Krueger)

Samoyed
Baby of Breed: Snowmyth Honky Tonk Woman (Ai) (Sandii Mathers/Melitta Armstrong)

Schnauzer (Giant)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ebshine Daringly Debonair (Veeni Craig)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Schonhardt Time For A Kit Kat (D Lawson)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Ebshine Greys Anatomy (Veeni Craig)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mikulov This Is Now JC RN ET (Richard & Mara Herba)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Mikulov Running With Scissors JC RN (Richard & Mara Herba)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Ms Shannon Lancaster (NSW)  (Group Entry : 52)

Best in Group & Open in Group: Tibetan Terrier
Am/ Am Gr & Aust Ch Ecco Domani's The Guardian Of Destiny (Imp USA) (Miss L M Hickie)
Baby in Group: Poodle (Toy)
Laahtoy Moon Shadow (Lisa Martin)
Minor in Group: Japanese Spitz
Daesdaemar Rewrite The Stars (Amanda Huggins)
Puppy in Group: Poodle (Toy)
Aust Ch Zillara AboutTime (Mrs D Ward)
Junior in Group: Keeshond
Aust Ch Hunkeedori Heeerrreees Jonnie (Katrina Santas)
Intermediate in Group: Poodle (Toy)
Aust Sup Ch Laahtoy Spartacus (Lisa Martin)
Aust Bred in Group: Keeshond
Aust Ch Hunkeedori Ta Daaaaaaahhhhhhh (Katrina Santas)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bostonwood Ooh La la (Mrs Vikki Tyler)

British Bulldog
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Hullabullula Lady Emelyn (AI) (A MacKinlay)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ottatella Moorish Idol (Julie & Sharna Barnett)

French Bulldog
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Jonhah Tayla Girl (Ms S & Mrs J Ledger / Doherty)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Bubbasbest Miss Keida (Mrs Jennifer & Miss Jordan Fitzgerald)
Baby of Breed: Tricibwthyn Llan Ceidrych (Mrs J L Fitzgerald & Mr R A Parry)

Great Dane
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Eleganser Beloved Beech (K Loseby & A Bjornerem)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Daesdaemar Rewrite The Stars (Amanda Huggins)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Daesdaemar Dancing Queen (Denise M Sylvester)

Keeshond
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Hunkeedori Heeerrreees Jonnie (Katrina Santas)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hunkeedori Ta Daaaaaaahhhhhhh (Katrina Santas)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Zaland special agent Ziva David (Mr B & Mrs L Pepperall)

Poodle (Miniature)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Crosswynds Spoonful Of Sugar (M Goodfellow & T Hood)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Laahtoy Spartacus (Lisa Martin)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Zillara AboutTime (Mrs D Ward)
Baby of Breed: Laahtoy Moon Shadow (Lisa Martin)

Shar Pei
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch SharpeiLodge Final Edition (Kim Markham)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am/ Am Gr & Aust Ch Ecco Domani's The Guardian Of Destiny (Imp USA) (Miss L M Hickie)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)