Brunswick Valley Kennel Club Inc (NSW)
Date of Show : 21-Jul-2018 (Saturday)
Championship Show
The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.
General Specials
Specials Judge: Ms Teena Sloan (TAS) (Total Entry : 433)
Aust Sup Ch Zandeena Getn My Game On (Jodie Delacourt & Craig Hatzikiriakos)
Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Pomeranian
Aust Ch Pomquest Rock The Box (D & S Morris / B & S Abraham)
Baby in Show: Cocker Spaniel
Bifield Meant To Be (Geoff Kill)
Minor in Show: Pekingese
Ormalu Giorgio Armani (Mrs Patricia Smith)
Junior in Show: Peruvian Hairless Dog (Large)
Aust Ch Agenor Dare Tobe Bare (Mrs J Lanham)
Intermediate in Show: Portuguese Water Dog
Aust Sup Ch Abwaj Our River Runs Deep (Audrey & John Best)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Golden Retriever
Dual Ch (RO) Neut Gr & Aust Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)
Runner Up Neuter in Show: Dachshund (Miniature Wire Haired)
Neut Ch Chorley Hansie Hinterseer (E Moser)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Cavalier King Charles Spaniel
Dapsen Theres No Foolin Me (D L Petersen)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Ch Wachowa Susie Carmichael (Mrs Jennifer Watt)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Irish Setter
Eireannmada Come Up N See Me (Greg Browne)
Group 1 - Toys
Specials Judge : Ms Teena Sloan (TAS) (Group Entry : 74)
Aust Ch Pomquest Rock The Box (D & S Morris / B & S Abraham)
Runner Up in Group & Open in Group: Havanese
Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)
Minor in Group: Pekingese
Ormalu Giorgio Armani (Mrs Patricia Smith)
Puppy in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Ch Wachowa Susie Carmichael (Mrs Jennifer Watt)
Intermediate in Group: Lowchen
Aust Ch Paceaway Spellbound (R Speers)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: English Toy Terrier (Black and Tan)
Aust Ch Antrimlodge Leilani (Rachel Whiteman)
Australian Silky Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Heartsilk Love Actually (AI) (Mrs L Hansen)
Cavalier King Charles Spaniel
Baby of Breed: Fasusq Lie A Little Better (AI) (Amanda Dunne)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Noonameena Orion Star (J & Y Faber)
Chihuahua (Long Coat)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wachowa Tilly Devine (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Benjamin Brown (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Angelica Pickles (Mrs Jennifer Watt)
Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wachowa Man On A Mission (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wachowa Susie Carmichael (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wachowa That Kinda Girl (Mrs Jennifer Watt)
English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Alemarlodge VooDoo Magic (Rachel Whiteman)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Antrimlodge Leilani (Rachel Whiteman)
Griffon Bruxellois
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
Havanese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Just Go With It (Grahame Neave)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Carnwath Painted Angel (D & S Morris)
Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Oakway Dreams Of Karma (S Richards)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Merikaez Elegant Eli (Alicia Keast)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Tunamara Jelly Baby (Mr R Davis)
Lowchen
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Paceaway Spellbound (R Speers)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway Prada (R Speers)
Papillon
Baby of Breed: Clockwork Just In Time (D Burrows & R Hordern)
Pekingese
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Ormalu Giorgio Armani (Mrs Patricia Smith)
Pomeranian
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pomquest Rock The Box (D & S Morris / B & S Abraham)
Baby of Breed: Pomquest Bringin Sexy Back (Mr B & Mrs S Abraham)
Pug
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Kabova Up Close and Personal (Ms J McGregor)
Group 2 - Terriers
Specials Judge : Mr John Connell (TAS) (Group Entry : 52)
Shado-Lans The Notorious (Imp NZ) (Mr Shane Avery & Miss Tiffany Ross)
Runner Up in Group & Open in Group: Australian Terrier
Aust Sup Ch Wanora La Walkin On Sunshine (Lauren Lobegeiger)
Minor in Group: West Highland White Terrier
Aust Ch Redinbrin Presummed Innocent (S & A Cloughley)
Aust Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Kabere Talk Iz Cheap (Mr A Major & Ms D Connolly)
Australian Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wanora La Walkin On Sunshine (Lauren Lobegeiger)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Aronaw Passion Pop (Lauren Lobegeiger)
Border Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Fencho First N Foremost (Ms V Doherty & Mrs N Smith)
Bull Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Brasshead Gothic King (Mr S Avery/Miss T Ross/Miss K King)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bullraider Shes So Fine (P & J Smith)
Baby of Breed: Daluja Wont Back Down (Matt Steward & Alison Sutcliffe)
Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Witchend Wee Wilsun Pickett (Mrs S Roberts)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Witchend Wee Tribal Queen (Miss C Roberts)
Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Yarrinarra Kentucky Rancher (Maxine Lee)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Yarrinarra Saxon (M Lee)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Yarrinarra Shazam (M Lee)
Baby of Breed: Kiatasee Iron Jack (M Lee)
Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Belljacks Betta A Devil U Know (S K Whyatt)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Casmara/JR Beau Monde (Fran Kinnear)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Currallie Cashel (Fran Kinnear)
Kerry Blue Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Shado-Lans The Notorious (Imp NZ) (Mr Shane Avery & Miss Tiffany Ross)
Norwich Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Casmara/JR Kingston Gold (Fran Kinnear)
Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Swanky Black Panther (Mr S Avery/ Mr J/ Mrs V & Miss T Ross)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Kabere Faith Trust N Pixiedust (Mr A Major & Ms D Connolly)
Res Dog CC & Junior of Breed: Tykabul Its All Good (Hux Horua)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Kabere Dontyanowhomymumaiz (Mr A Major & Ms D Connolly)
Aust Bred of Breed: Kabere Talk Iz Cheap (Mr A Major & Ms D Connolly)
West Highland White Terrier
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Caspersz Champagne Charlie (A Tohill / C Bowers / D LeBrun)
Bitch CC & Puppy of Breed: Tarrafern Jazz Is My Style (P & A Tohill)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Redinbrin Presummed Innocent (S & A Cloughley)
Group 3 - Gundogs
Specials Judge : Mr John Connell (TAS) (Group Entry : 70)
Aust Gr Ch Eireannmada Versace (Greg Browne & Lorraine Sanney)
Runner Up in Group & Open in Group: Cocker Spaniel
Aust Sup Ch Belcroft Crazy For You (Geoff Kill)
Baby in Group: Cocker Spaniel
Bifield Meant To Be (Geoff Kill)
Minor in Group: Weimaraner
Bromhund Secret Scandal (Eva Tulk)
Puppy in Group: Irish Setter
Eireannmada Come Up N See Me (Greg Browne)
Junior in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Ch Goldmaid The Game Begins (D L & L Meagher)
Aust Bred in Group: Golden Retriever
Aust Ch Ikentrieve La Vida Loca (AI) (Mrs B Kent & Miss M Kent)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Golden Retriever
Dual Ch (RO) Neut Gr & Aust Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)
Runner Up Neuter in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)
Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Aerofee Please Ring Of Need To (Aerofee Kennels)
Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Belcroft Crazy For You (Geoff Kill)
Baby of Breed: Bifield Meant To Be (Geoff Kill)
Puppy (Bitch) of Breed: Brayroan Rhythm N Soul (D Penman & J Newbold)
Open (Bitch) of Breed: Brayroan Soul Chance (J Newbold)
English Springer Spaniel
Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Kaetamy Rockabilly Rebel (Karen Cooley and Quentin Ward)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Larona Wing And A Prayer (Rachael Arnott)
Golden Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ikentrieve La Vida Loca (AI) (Mrs B Kent & Miss M Kent)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Ikentrieve Kurakao Bleu (Mrs B & Miss M Kent)
Baby of Breed: Ikentrieve Lilmiss Collette (Mrs B & Miss M Kent)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (RO) Neut Gr & Aust Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)
Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Agasvari Born To Be Aussie (AI) (Mrs K Eory)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Agasvari Ruby From Tiffany (Mrs K Eory)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Agasvari Tristans Izolda (Kath Eory)
Irish Setter
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Eireannmada Versace (Greg Browne & Lorraine Sanney)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Gr Ch Eireannmada Breakfastattiffany (Greg Browne)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Eireannmada Come Up N See Me (Greg Browne)
Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Dancourt Cadburys Whim (Mrs C Olive)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Dancourt Classic Gold (Mrs C Olive)
Baby of Breed: Dancourt Fame N Fortune (Mrs C Olive)
Weimaraner
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bromhund Secret Scandal (Eva Tulk)
Dog CC: Aust Ch Silberweis Take N It Ezy (Ann Masjakin & John Robinson)
Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Goldmaid The Game Begins (D L & L Meagher)
Group 4 - Hounds
Specials Judge : Ms Teena Sloan (TAS) (Group Entry : 77)
Aust Sup Ch Zandeena Getn My Game On (Jodie Delacourt & Craig Hatzikiriakos)
Runner Up in Group & Junior in Group: Peruvian Hairless Dog (Large)
Aust Ch Agenor Dare Tobe Bare (Mrs J Lanham)
Baby in Group: Whippet
Shawthing So Into Jazz (Vicki Shaw)
Minor in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Almarjo Lady Sara (Mr M Yardley)
Puppy in Group: Dachshund (Miniature Wire Haired)
Aust Ch Fayrewyre Sgian Dhu (Dr M Davidson & Ms L Dunn)
Intermediate in Group: Whippet
Aust Ch Shawthing Ave Maria (Vicki Saw)
Aust Bred in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Sup Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dachshund (Miniature Wire Haired)
Neut Ch Chorley Hansie Hinterseer (E Moser)
Afghan Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch FCH Tianze Mystify Me (Jacky Harnett)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Calahorra Ava Gardner (Jacky Harnett)
Basenji
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Zandeena Getn My Game On (Jodie Delacourt & Craig Hatzikiriakos)
Basset Hound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Landwell Buster (R Bing)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Beauchasseur Sweet Dreams (Mrs R Bing)
Beagle
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Casalbeau Crested Pride (Dee Roff/Jenny Sweeney)
Borzoi
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Russkimir Fleeting Shadows JC (M L Davis)
Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Splendak First Chapter (B K & Y J Shaw)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Maharlikah Tru Succesor (B K & Y J Shaw)
Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Almarjo Lady Sara (Mr M Yardley)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Almarjo Harvey Von Schnitzel (Mark Yardley)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Splendak Hans Solo (Yvonne Shaw)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Splendak Uptown Girl (B K & Y J Shaw)
Baby of Breed: Stardayne Starry Starry Night (B K & Y J Shaw)
Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Fayrewyre Sgian Dhu (Dr M Davidson & Ms L Dunn)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Fayrewyre Mystic Quartz (Dr M Davidson & Ms L M Dunn)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Fayrewyre Tea Rose (Dr M Davidson & Ms L Dunn)
Minor of Breed: Chorley Sweet Inspiration (Elke Moser)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Neut Ch Chorley Hansie Hinterseer (E Moser)
Peruvian Hairless Dog (Large)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Agenor Dare Tobe Bare (Mrs J Lanham)
Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Seablueridge High n Dry (Joni Fraser / Trish Gonzalez)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Seablueridge Sister Golden Hair (Trish Gonzalez)
Baby of Breed: Seablueridge Madonna (Trish Gonzalez)
Saluki
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Tazillah Alexandria (Imp FIN) (Rana Spencer)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Naadirah Jezabelle (AI) (D T Bowman)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Naadirah Al Azim (D T Bowman)
Baby of Breed: Etaal Elenion Ancalima (AI) (Rana Spencer & Christine Stevens)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Zipalong Shazadi Princess JC FCh LCM (D T Bowman)
Whippet
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Shawthing Ave Maria (Vicki Saw)
Baby of Breed: Shawthing So Into Jazz (Vicki Shaw)
Group 5 - Working Dogs
Specials Judge : Ms Yanina Smith (TAS) (Group Entry : 49)
Aust Sup Ch Theldaroy Anyone Dare To Diffa ET (L C & R A Seare)
Minor in Group: Border Collie
Trucharm Shine A Light at TWJ (S & K Leslie / R & L Polese)
Puppy in Group: Australian Kelpie
Aust Ch Belljacks Just Foolin Around (S & K Whyatt)
Junior in Group: Collie (Rough)
Aust Ch Fairenvy DeanAmbrose N Silva (Angela Sime)
Open in Group: Finnish Lapphund
Aust Ch Lapinlumon Zutki (Imp) (R Seare)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Border Collie
Aust Ch Fairenvy Diamonds R X Quisit HT (Sheree Heath)
Australian Cattle Dog
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Queblue Command Performance (Christine Macdonald)
Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Kinjarra Rahne As Lace (S & K Whyatt)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kinjarra Georgie Girl As Doll (S & K Whyatt)
Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Belljacks Just Foolin Around (S & K Whyatt)
Border Collie
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wynnlake Born Ready (Wynnlake Border Collies)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Trucharm Shine A Light at TWJ (S & K Leslie / R & L Polese)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Fairenvy Diamonds R X Quisit HT (Sheree Heath)
Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Fairenvy DeanAmbrose N Silva (Angela Sime)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Sandicourt Don't U lover Madly (Nerina Rizzo)
Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Theldaroy Anyone Dare To Diffa ET (L C & R A Seare)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Lapinlumon Zutki (Imp) (R Seare)
Baby of Breed: Aust Ch Furballs Glass Walker (Furballs Knls)
German Shepherd Dog
Dog CC & Minor of Breed: Debbar Icarus (Mrs M Lewin)
Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tuggun Poetic Justice (P W & W C Boniface)
Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shelkeys Limited Edition (Le-Anne Schwier & Bernadette Lines)
Swedish Vallhund
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Barahwolfe Snowdrift Wombat at Icanhaz (Imp NZ) (A E Proudfoot & P Dowle)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Maroki Highfield Arche (Imp NZ) (A E Proudfoot)
Group 6 - Utility Dogs
Specials Judge : Ms Yanina Smith (TAS) (Group Entry : 39)
Aust Ch Planhaven How High the Moon (Mrs F H Wilson)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Portuguese Water Dog
Aust Sup Ch Abwaj Our River Runs Deep (Audrey & John Best)
Baby in Group: Dogue de Bordeaux
Bordogue Brayden (Keith & Kylie Reid)
Puppy in Group: Schnauzer (Miniature)
Qwicthrill Fate and Fortune (Vanessa Parsons)
Junior in Group: Rottweiler
Aust Ch Khingsahl Perfect Allusion (John King & Ray Scells)
Dobermann
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Wattavue Under Scrutiny (L Fabian & R Harnell)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Wattavue Talk To Me Goose (Rhonda Harnell & Les Fabian)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Wattavue You Complete Me (Rhonda Harnell & Les Fabian)
Dogue de Bordeaux
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bordogue Tristan (Keith & Kylie Reid)
R/UP BOB & Puppy of Breed: Aust Ch Bordogue Jordan (Keith & Kylie Reid)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Bordogue Darci (Keith & Kylie Reid)
Baby of Breed: Bordogue Brayden (Keith & Kylie Reid)
German Pinscher
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Angelsun Into The Fire (Mrs Brenda Turner)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Masterkarn Legends N Myths (Mrs Brenda Turner)
Newfoundland
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Planhaven How High the Moon (Mrs F H Wilson)
Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Abwaj Our River Runs Deep (Audrey & John Best)
Rottweiler
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Khingsahl Perfect Allusion (John King & Ray Scells)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Blackbark Nike (Shaun Oldbury)
Samoyed
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Aploar Ultimate Jewel (Melitta Armstrong)
Baby of Breed: Snowmyth Lets Start A Riot (Melitta Armstrong)
Schnauzer (Giant)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blackline Hikiki (B Frewen-Lord/ P Talvinen/ S Richie)
Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Chicabud Basket Full O Trouble (Mrs J Windle & Mrs J Sharland)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Qwicthrill Fate and Fortune (Vanessa Parsons)
Siberian Husky
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Romeka Fox Trot (AI) (Roslyn Seare)
St Bernard
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Othesaints Obiwan (Kelly O'Connor)
Group 7 - Non-Sporting Dogs
Specials Judge : Ms Yanina Smith (TAS) (Group Entry : 72)
Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
Intermediate in Group: Xoloitzcuintle (Standard)
Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Poodle (Miniature)
Aust & Neut Ch Bienaime Viva Las Vegas (S & L Darling)
Boston Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bostonwood Walkn Th Wildside (L J & D N Blumel)
Baby of Breed: Bostonwood Rummer Has It (Mrs V Tyler)
British Bulldog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mattbridge The Ruthless (Imp NZ) (Tricia Cumner)
Baby of Breed: Beeman Jackson (AI) (K Todd / S Hurford)
Puppy (Bitch) of Breed: Gladiatorbul Kiss From A Rose (Tyson Galea)
Aust Bred of Breed: Majestueux Spirit of Ecstasy (AI) (Mr J & Ms T Cumner)
Chow Chow
Baby of Breed: Majestueux Grand Master Shifu (Ms T Cumner)
French Bulldog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Shawthing Beach Bum (Vicki Shaw)
Great Dane
Baby of Breed: Eleganser Does Dallas (A Proudfoot)
Japanese Spitz
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Belzbentley Yabba Dabba Doo (Rebecca Bentley)
Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & Can Ch Klompen's Dancing With Darcy (Imp CAN) (Ms L J Cassidy)
Lhasa Apso
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Noonameena Race The Storm (J & Y Faber)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Amesen In The Blink Of An Eye (Amesen Kennels / B & S Abraham)
Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bienaime Glorfindel CCD RN (S & L Darling)
Bitch CC & Puppy of Breed: Tonkei Amazing Grace (T Drews)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Bienaime Viva Las Vegas (S & L Darling)
Schipperke
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Monterrez Reach For The Stars (AI) (J & Y Faber)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)