Gympie Kennel Club (QLD)

Date of Show : 30-Jun-2018 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Iain Hinde (VIC)   (Total Entry : 360)

Best in Show & Open in Show: Australian Shepherd
HK/US Gr & Aust Sup Ch Impact's Pop Rocks GCG (Imp) (T Thomas/ B West/ H Cong)
Runner Up in Show: Fox Terrier (Smooth)
Aust Sup Ch Firezan Snow and Steel (B J Duncan)
Baby in Show: Rhodesian Ridgeback
Chilolo CHN Cool Joe Cool (Rosemary Green)
Minor in Show: Golden Retriever
Wysiwyg Gold Dust On The Move (A Adamopoulos)
Puppy in Show: Poodle (Standard)
Aust Ch Rivierra Stand and Deliver (Jane Boehm)
Junior in Show: Shih Tzu
Aust Ch Oeshih Playin The Game (J Brown/M Moore/D Dallinger)
Intermediate in Show: German Shepherd Dog
Aust Sup Ch Karham Know It All HT (Karham German Shepherds)
Aust Bred in Show: West Highland White Terrier
Aust Ch Tarrilli Split Decision (Miss K Maguire)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Papillon
Aust Gr Ch Jaroma Lady Arabella (Imp UK) (Mr W & Ms J Stewart-cook)
Runner Up Neuter in Show: Golden Retriever
Dual Ch (RO) Neut Gr & Aust Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Australian Kelpie
Aust Ch Kinjarra Georgie Girl As Doll (S & K Whyatt)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Poodle (Standard)
Rivierra Stardust & Lace (Michelle Russo)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Ch Wachowa Susie Carmichael (Mrs Jennifer Watt)

Veteran SweepStakes - 1st Place: Field Spaniel
Aust Gr Ch Manunga Deep Tempest (Mr R & Mrs P Wilson)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Peter Frost (VIC)  (Group Entry : 50)

Best in Group & Open in Group: Pomeranian
Aust Sup Ch Pomquest Neverending Story (B & S Abraham / Amesen Kennels)
Runner Up in Group: Chihuahua (Long Coat)
Aust Gr Ch Wachowa Benjamin Brown (Mrs Jennifer Watt)
Minor in Group: Lowchen
Aust Ch Paceaway Prada (R Speers)
Puppy in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Hollinglen Whisper No Secrets (J Morgan)
Junior in Group: Pug
Aust Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
Aust Bred in Group: Australian Silky Terrier
Willame Seriouz Bizniz (W & A O'Brien)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Papillon
Aust Gr Ch Jaroma Lady Arabella (Imp UK) (Mr W & Ms J Stewart-cook)
Runner Up Neuter in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Gr & Neut Ch Morganlea Starman (Mrs C Ross)

Australian Silky Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Willame Seriouz Bizniz (W & A O'Brien)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dapsen Flying First Class with Aryed (Denise Petersen)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Hollinglen Whisper No Secrets (J Morgan)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Dapsen This Is Me (D L Petersen)
Baby of Breed: Dapsen Theres No Foolin Me (D L Petersen)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Morganlea Starman (Mrs C Ross)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Benjamin Brown (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wachowa Tilly Devine (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Angelica Pickles (Mrs Jennifer Watt)
Junior of Breed: Wachowa Kate Leigh (Mrs Jennifer Watt)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wachowa Man On A Mission (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wachowa Susie Carmichael (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wachowa That Kinda Girl (Mrs Jennifer Watt)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Karakush Hairy Krishnas (Mr J & Mrs S Cook)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Tzani Mr Magoo (Tim Mills & Diana Norman)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Tzani Dorothy Dix (Diana Norman/ Tim Mills & Kerry Bell)
Junior of Breed: I'm Rosa At Tzani Unlimited (Diana Norman)

Lowchen
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Paceaway Prada (R Speers)

Papillon
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Goodvibes Dance To The Rhythm (W & J Stewart-Cook)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Goodvibes Blue By You (Mr B & Ms J Stewart-cook)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Sailoz Tap Dancer (K Lewis/ J & B Stewart-Cook)
Baby of Breed: Sailoz Lunar Eclipse (Bill & Janet Stewart-Cook)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Jaroma Lady Arabella (Imp UK) (Mr W & Ms J Stewart-cook)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pomquest Neverending Story (B & S Abraham / Amesen Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Tooshay IL Divo (Taryn Jones)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dreamforever Uno Ima Dreamer (Penny Driver)
Baby of Breed: Dreamforever Life Of The Parti (Penny Driver)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Pomquest Make A Wish (Penny Driver)

Pug
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hostwill Mei Ling (W S & M H Winter / T Waters)
Baby of Breed: Hostwill Forget Me Not (W S & M H Winter / T Waters)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Boldstar Mi Marly (Mrs R A & Miss M A Herdman)
Open of Breed: Aust Ch Boldstar Iyce on Fyre (R A & M A Herdman)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Sharron Taylor (QLD)  (Group Entry : 42)

Best in Group & Open in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Sup Ch Firezan Snow and Steel (B J Duncan)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: West Highland White Terrier
Aust Ch Tarrilli Split Decision (Miss K Maguire)
Baby in Group: Tenterfield Terrier
Nudimah Captains Call (C E & J F Chambers)
Minor in Group: Bull Terrier
Cuttabuv Devils Lil Flirt (Liza McLaughlin)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust & Neut Gr Ch Magicmine Black Ice CCD CDX RAE AD JD (Paula Hill)

Bedlington Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Piperdene Chantily Lace (Mr R J & Mrs P A Osmachenko)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Cuttabuv Devils Lil Flirt (Liza McLaughlin)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Firezan Snow and Steel (B J Duncan)
Intermediate of Breed: Triplefun Axel (C E & J F Chambers)

Staffordshire Bull Terrier
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Magicmine Black Ice CCD CDX RAE AD JD (Paula Hill)

Tenterfield Terrier
Baby of Breed: Nudimah Captains Call (C E & J F Chambers)
Baby (Bitch) of Breed: Charbon Rockin It Solo (C E & J F Chambers)

West Highland White Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tarrilli Split Decision (Miss K Maguire)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Tarrafern Jazz Is My Style (P & A Tohill)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tarrilli Rhydder In The Sleigh (Miss K Maguire)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Peter Frost (VIC)  (Group Entry : 86)

Best in Group & Intermediate in Group: Irish Water Spaniel
Waterboys Leroy brown (Penni Smith)
Runner Up in Group & Open in Group: Field Spaniel
Aust Gr Ch Manunga Deep Tempest (Mr R & Mrs P Wilson)
Baby in Group: Brittany
Wameika Thislil Twelve Gage (Ward)
Minor in Group: Golden Retriever
Wysiwyg Gold Dust On The Move (A Adamopoulos)
Puppy in Group: Cocker Spaniel
Sunlore Shinin On (J Tobler)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Golden Retriever
Dual Ch (RO) Neut Gr & Aust Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)

Brittany
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust & Am Ch Gunnin’for You At Sierra (Imp USA) (Ward)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wameika Kazs Short Spirit (Ward)
Res Dog CC & Junior of Breed: Wameika Simply Irresistible (Mrs M & Mr B Wesener)
Baby of Breed: Wameika Thislil Twelve Gage (Ward)

Cocker Spaniel
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Sunlore Shinin On (J Tobler)

English Setter
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Waratah Gunners Mate (Jasinta Chapman)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Waratah easter hoping mad (Jasinta Chapman)

English Springer Spaniel
Baby of Breed: Cardhu Cash Is King (AI) (Sharyn Phillips)

Field Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Manunga Deep Tempest (Mr R & Mrs P Wilson)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Nautilus Great Barrier [email protected] (Imp USA) (A Adamopoulos/S Selander)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Ikentrieve Kurakao Bleu (Mrs B & Miss M Kent)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ikentrieve El Amor Sophia (AI) (Mrs B Kent & Miss M Kent)
Minor of Breed: Wysiwyg Gold Dust On The Move (A Adamopoulos)
Puppy of Breed: Ikentrieve Kraken Goodtime(AI) (Mrs B & Miss M Kent)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (RO) Neut Gr & Aust Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Gyomber Harley Quinn (H Wordsworth)

Irish Setter
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Eireannmada Breakfastattiffany (Greg Browne)
Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Yarramo Mighty Quinn (AI) (T & M Norton)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Eireannmada Versace (Greg Browne & Lorraine Sanney)

Irish Water Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Waterboys Leroy brown (Penni Smith)

Lagotto Romagnolo
Baby of Breed: Solykke Mia Little Star (Hannah Wordsworth)

Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Tyeanbo Look My Way (Mrs S F Crooks / Mr G Munro)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Weissenberg High Command (AI) (Imp NZ) (Judy Glover)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Greyghost Galaxy (Bev Quinlan)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Feldjaeger I'm Living The Dream (Judy & Tony Glover)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Greyghost Waltzing Matilda (Bev Quinlan)
Baby of Breed: Feldjaeger Believe in the Dream (Judy & Tony Glover)



Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Iain Hinde (VIC) (Group Entry : 38)

Best in Group & Open in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Ch Jelany Red Nikaya For Chilolo (Imp RUS) (Rosemary Green)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Afghan Hound
Aust Sup Ch Karakush Mr Music (D & N Willson / L & H Gibson)
Baby in Group: Rhodesian Ridgeback
Chilolo CHN Cool Joe Cool (Rosemary Green)
Minor in Group: Foxhound
Bellarell Facesillame Thats Me (Mrs N A O'Neill)
Puppy in Group: Afghan Hound
Sashayaway Sweet Child of Mine (Mr B Green & Mr S Bennett)
Intermediate in Group: Saluki
Aust Ch Pazada Encore (G & P Russell / Belinda Almpantis)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Saluki
Aust Ch Zipalong Shazadi Princess JC FCh LCM (D T Bowman)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Karakush Mr Music (D & N Willson / L & H Gibson)
Res Dog CC & Junior of Breed: Sashayaway Shadow of Your Love (Mr B Green & Mr S Bennett)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Sashayaway Sweet Child of Mine (Mr B Green & Mr S Bennett)

Basenji
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Remwin Wildaboutharry (Robyn Thompson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kanibaru Glowing Ember (Robyn Thompson)

Borzoi
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sashayaway Shante' You Stay (S Bennett& B Green)
Baby of Breed: Argowan On The Road Again (B Green & S Bennett)

Dachshund (Miniature Long Haired)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kajmytt Sir Wreginald (Ms J V Thomas)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Synjaz Chasin The Dream (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Millewa The Legend Goes On (Mr R Gallaway & Ms L McMaster)

Foxhound
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bellarell Facesillame Thats Me (Mrs N A O'Neill)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bellarell Newline Lacey Face (Mrs N A O'Neill)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Foxhunt Epitome (Mrs N O'Neill/ Mrs C/Miss B & Mr J Bryson)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Bellarell Faces Funky Fella (Mrs N A O'Neill)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Jelany Red Nikaya For Chilolo (Imp RUS) (Rosemary Green)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Seablueridge Babylon (T Mankowski)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Chilolo CD Tanami Taboo (AI) (R Green / E Marshall)
Baby of Breed: Chilolo CHN Cool Joe Cool (Rosemary Green)

Saluki
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pazada Encore (G & P Russell / Belinda Almpantis)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Naadirah Anousha Del Rey (AI) (D T Bowman)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Zipalong Shazadi Princess JC FCh LCM (D T Bowman)

Whippet
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Alarves Bring Your Huney Home (J Mckernan)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Shalique Ive Got You Babe (Mrs N A O'Neill)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Iain Hinde (VIC)  (Group Entry : 46)

Best in Group & Open in Group: Australian Shepherd
HK/US Gr & Aust Sup Ch Impact's Pop Rocks GCG (Imp) (T Thomas/ B West/ H Cong)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: German Shepherd Dog
Aust Sup Ch Karham Know It All HT (Karham German Shepherds)
Baby in Group: Finnish Lapphund
Furballs Glass Walker (Furballs Knls)
Minor in Group: Australian Kelpie
Aust Ch Belljacks Just Foolin Around (S & K Whyatt)
Puppy in Group: Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Aust Ch Tarraray Lucifer (J Glenn)
Aust Bred in Group: Maremma Sheepdog
Aust Ch Scintilli Tommaso (Robyn Thompson)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Aust & Neut Ch Tarraray Dixie Chick (J Glenn)
Runner Up Neuter in Group: German Shepherd Dog
LaGuardia Heart of a Hero CCD RA HT (Mrs Meredith Nelson)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)
Res Dog CC & Junior of Breed: Waykrest Cutting Edge (Wayne Carter)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)
Baby of Breed: Pangatta Blue Thor (S & K Whyatt)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kinjarra Rusty Joe Of Fire (S & K Whyatt)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Belljacks Just Foolin Around (S & K Whyatt)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Kinjarra Rahne As Lace (S & K Whyatt)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kinjarra Georgie Girl As Doll (S & K Whyatt)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: HK/US Gr & Aust Sup Ch Impact's Pop Rocks GCG (Imp) (T Thomas/ B West/ H Cong)
Puppy of Breed: Ochaye When Magic Happens (Miss S Page & Ms D Puttock)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tarraray Lucifer (J Glenn)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tarraray Mazikeen (J Glenn)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Tarraray Dixie Chick (J Glenn)

Border Collie
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wynnlake It's My Party (Noel & Maureen Kay)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Cathkin My Eyes Adore You (Karen Lapworth)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Lapinlumon Zutki (Imp) (R Seare)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Caleebra Captain America (AI) (S Chouffot)
Baby of Breed: Furballs Glass Walker (Furballs Knls)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Karham Know It All HT (Karham German Shepherds)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: LaGuardia Heart of a Hero CCD RA HT (Mrs Meredith Nelson)

Maremma Sheepdog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Scintilli Tommaso (Robyn Thompson)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Packardia Talkn About Stylz At Tailgait (Mrs J H Pearce)

Welsh Corgi (Pembroke)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Izalab Cooky (Mrs Leigh Hinricks)



Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Sharron Taylor (QLD)  (Group Entry : 54)

Best in Group & Open in Group: Dobermann
Aust Sup Ch Ebondobes The Red Witch of Dobersmith (AI) (Imp NZ) (Bill & Denise Smith)
Runner Up in Group & Junior in Group: Rottweiler
Aust Ch Khingsahl Perfect Allusion (John King & Ray Scells)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rhythm 'N Blues Del Molinasco (Imp) (A Rogers)

Boxer
Baby of Breed: Mcboxa Lil B Double (Billee-lee Mclaughlin)

Bullmastiff
R/UP BOB & Bitch CC: Aftrshok Honey Apple (Gayle Slaughter)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ebondobes The Red Witch of Dobersmith (AI) (Imp NZ) (Bill & Denise Smith)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Walamara Zero-Time To Wait (AI)(Imp NZ) (Greg Hoffmann)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vansitar New York State O Mind (Imp NZ) (A & T L Chakraborty / The Late VP Brennan / Vansitar Dobermann)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Khingsahl Perfect Allusion (John King & Ray Scells)

Schnauzer
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Regenstauf Man Of The Match (K Hibberd)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wolfworx Hitoshi Kumakichi (Alan Craze & Joyce Wheeler)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ilsonyo Black Magic Woman (M Shuttlewood & K Roberts)

St Bernard
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Draycan Darling St Valentine (Stacy Guilfoyle)
Baby of Breed: Draycan The Force Unleashed (Stacy Guilfoyle)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Sharron Taylor (QLD)  (Group Entry : 44)

Best in Group & Open in Group: Japanese Spitz
Aust Gr Ch Shanspitz My Signature Blend (AI) (D & S Watherston)
Baby in Group: Japanese Spitz
Jonjas Ghost Rider in the Sky (Jane Faulkner)
Minor in Group: French Bulldog
Aust Ch Meralla Mae West (Bill & Denise Smith)
Puppy in Group: Poodle (Standard)
Aust Ch Rivierra Stand and Deliver (Jane Boehm)
Junior in Group: Shih Tzu
Aust Ch Oeshih Playin The Game (J Brown/M Moore/D Dallinger)

Dalmatian
Res Dog CC & Junior of Breed: Wynstarlodge The Boss (Geoffrey Ritter)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Meralla Mae West (Bill & Denise Smith)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Aust Ch Meralla Secret journey (Jenni Bill)
Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Aust Ch Moonglade Stepping Up (K L Peek)
Junior of Breed: Nascade Kiwi Connection (Imp NZ) (Glenys & Mitchell Rice)

Great Dane
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Kochak American Abroad (AI) (S & L Arrowsmith)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Shanspitz My Signature Blend (AI) (D & S Watherston)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shanspitz My New Beginning (AI) (D & S Watherston)
Baby of Breed: Jonjas Ghost Rider in the Sky (Jane Faulkner)

Keeshond
Baby of Breed: Kahnhond Special Edition (Jane Faulkner)

Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ziada Exotic Edition (Anne Scott)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rivierra Stand and Deliver (Jane Boehm)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Rivierra Stardust & Lace (Michelle Russo)

Schipperke
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Baby of Breed: Pandec Miss Personality (Mr S & Mrs T Paehua)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Oeshih Playin The Game (J Brown/M Moore/D Dallinger)