Canine Stewards Association of WA (WA)

Date of Show : 24-Jun-2018 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Ms Frances Darling (QLD)

Best in Show & Open in Show: Whippet
Aust Sup Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)
Runner Up in Show: Shetland Sheepdog
Aust Ch Jmell Mambo (Alannah Edmondson)
Baby in Show: Miniature Pinscher
Callme I Select (Steve Rhodes)
Minor in Show: Golden Retriever
Happybear A New Beginning (AI) (Natasha Ryan)
Puppy in Show: French Bulldog
Theano Dee Dee (T Zapantis & B Simpson)
Junior in Show: Whippet
Aust Ch Harroway Brief Encounter (Pamela Campbell & Steven Warry)
Intermediate in Show: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Triplefun Memphis Belle (J Purss & D Bowe)
State Bred in Show: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Castlebar Raise The Roof (R Bawden)
Aust Bred in Show: Shih Tzu
Aust Sup Ch Elshamara Cloak N Dagger (Mrs S Griffiths & Mr J Griffiths)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Dobermann
Vansitar In The Ghetto (Imp NZ) (The Late VP Brennan & Vansitar Dobermann)
Runner Up Neuter in Show: Poodle (Toy)
Aust Neut Ch Firezeye Tequila Sunrise (Mrs V Parke)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Mark Clarke (VIC)

Best in Group & Open in Group: Maltese
Aust Sup & Am Ch Ta-jon's Reign On (Imp USA) (Kym Prendergast)
Runner Up in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Cavashon Flying Solo (K Brooksby & J Vaughan-Davies)
Baby in Group: Miniature Pinscher
Callme I Select (Steve Rhodes)
Minor in Group: Maltese
Pender Take On Me (Kym Prendergast)
Puppy in Group: Pug
Cavhill king of hearts (Ash Godsell)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Pug
Aust Neut Ch Toorork Black Rosie (T Quinn/ D & D Barker)

Australian Silky Terrier
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Karlyermai Faithful Rogue (Karlyermai Kennels)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Karlyermai Frill Seeker (Karlyermai Kennels)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Allannette Storm Dancer (Mrs N F Walker)
State Bred of Breed: Karlyermai Aint Wizlin Dixi (Karlyermai Kennels)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Cavashon Flying Solo (K Brooksby & J Vaughan-Davies)
Bitch CC & Minor of Breed: Cavashon Social Butterfly (K Brooksby)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Cutizele Mighty Mouse (Michele Triplett)

Chinese Crested Dog
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Mohawk Whiter Shade Of Pale (Miss L E Barnes)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch: Mohawk Midnight Serenade (Miss L E Barnes)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yurrugar Wicked Witch Ofthwest (Jan de Reeper)
Baby of Breed: Toiresort Blue Fyre (J de Reeper)

Havanese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)

Japanese Chin
Baby of Breed: Chincasa Started With A Kiss (Nick Skeet)

Maltese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & Am Ch Ta-jon's Reign On (Imp USA) (Kym Prendergast)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Pender Take On Me (Kym Prendergast)

Miniature Pinscher
Baby of Breed: Callme I Select (Steve Rhodes)

Pekingese
Dog CC & Puppy of Breed: Valvista Star Gazor (Valvista Kennels)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Makinart Takin A Chance (Michele Triplett)

Pug
Res Dog CC & Puppy of Breed: Cavhill king of hearts (Ash Godsell)
Intermediate of Breed: Aust Ch Hostwill Rocket To The Moon (Jane King)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Toorork Black Rosie (T Quinn/ D & D Barker)

Tibetan Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Tibetansun Goodgolly Missmolly (C Stack)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kabita Akaru (Kay Marshall)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Triplefun Memphis Belle (J Purss & D Bowe)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Castlebar Raise The Roof (R Bawden)
Baby in Group: Cairn Terrier
Aimfor Fire Starrta (Lauren Ferguson)
Minor in Group: Bull Terrier
Honsazsta The Beat Goes On (AI) (S Honnery & N Sharrett)
Puppy in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Iroq Gentle On The Eyes (AI) (Mr S V & Mrs M Green)
Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Trueblend Tiptoein On RiffRaff (Mr Tyrone L Cannon)
Runner Up Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Farrugstaf Red Temper (F Farrugia)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Iroq Gentle On The Eyes (AI) (Mr S V & Mrs M Green)
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Iroq Miss Independence (Mr S V & Mrs M Green)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Tasdale Boo Guess Who (Imp NZ) (N Sharrett)

Bull Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Honsazsta The Beat Goes On (AI) (S Honnery & N Sharrett)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Honhazsta Hail Storm (S Honnery & N Sharrett)

Cairn Terrier
Baby of Breed: Aimfor Fire Starrta (Lauren Ferguson)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Triplefun Memphis Belle (J Purss & D Bowe)

Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Piobmhor Mairi Orr (Piobmhor Kennels)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Castlebar Raise The Roof (R Bawden)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Trueblend Tiptoein On RiffRaff (Mr Tyrone L Cannon)
Baby of Breed: Akinos Creating A Storm (N Kesic)
Puppy of Breed: Castlebar Dark Knight Rises (Mrs R Bawden)
Junior of Breed: Trueblend Under Surveillance (Trueblend Knls)
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust Ch Farrugstaf Red Temper (F Farrugia)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)

Runner Up in Group & Minor in Group: Golden Retriever
Happybear A New Beginning (AI) (Natasha Ryan)
Baby in Group: English Springer Spaniel
Cardhu On The Money (AI) (S Dilley & N Boekelman)
Puppy in Group: Welsh Springer Spaniel
Esspree Moon light Rendezvous (Julie & Karen Hiscott)
Intermediate in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Cardhu Dare to Dream (AI) (Natalie Boekelman & Sue Dilley)
Open in Group: Pointer
Aust Ch Rhyll Shooting From The Hip (S & K Lockwood)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Taniwha Kaimata (Dr L Brain)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cardhu Dare to Dream (AI) (Natalie Boekelman & Sue Dilley)
Baby of Breed: Cardhu On The Money (AI) (S Dilley & N Boekelman)

German Shorthaired Pointer
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Durers Music Making Angel (Dr G & Mrs s Koutsantonis)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sevoier Breakon Thru Otha Side (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sevoier Passionate Kisses (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Baby of Breed: Durers Katherina (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Baby (Dog) of Breed: Durers Casper Sturm (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Minor of Breed: Durers Elector Of Saxony (Dr G & Mrs S Koutsantonis)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Happybear A New Beginning (AI) (Natasha Ryan)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ralun Lasting Touch (AI) (Miss N Ryan)

Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Rhyll Shooting From The Hip (S & K Lockwood)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Esspree Moon light Rendezvous (Julie & Karen Hiscott)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Esspree Moon light Romance (Julie & Karen Hiscott)



Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Pauline F Barclay (VIC)

Best in Group & Open in Group: Whippet
Aust Sup Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)
Runner Up in Group & Open in Group: Saluki
Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
Baby in Group: Saluki
Crisnick Aurora Raine (C & N Lawton)
Puppy in Group: Beagle
Uneetoile Last Tango (Mr AJ & N Crocker)
Junior in Group: Whippet
Aust Ch Harroway Brief Encounter (Pamela Campbell & Steven Warry)
Intermediate in Group: Rhodesian Ridgeback
Santasi Great Expectations (S Taylor)
State Bred in Group: Afghan Hound
Aust Ch Zazzera Heart Beat Song (R A & L M Fenwick)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Zazzera My Heart Skips Abeat (R A & L M Fenwick)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Zazzera Heart Beat Song (R A & L M Fenwick)

Beagle
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Uneetoile Last Tango (Mr AJ & N Crocker)
Intermediate of Breed: Tonicbay Good Vibrations (Mr A J & Mrs N Crocker)

Irish Wolfhound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Maclaomainn Be My Bonnie Lass (L Cato & R Moss)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Santasi Great Expectations (S Taylor)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Umkimzulu DarkWings DarkWords (Mrs Julie Carr)
Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Santasi Dangerous Liaisons (S Taylor)
Junior of Breed: Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)

Saluki
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
Baby of Breed: Crisnick Aurora Raine (C & N Lawton)

Whippet
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)
Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Harroway Brief Encounter (Pamela Campbell & Steven Warry)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Calahorra River Tigris (Anna Ferguson)
Baby of Breed: Chakrata Black Velvet Band (Jo Kramer & Mrs A Curran)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Pauline F Barclay (VIC)

Best in Group & Open in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Jmell Mambo (Alannah Edmondson)
Minor in Group: Finnish Lapphund
Mirawee Heartsong (AI) (B & S Laurin)
Puppy in Group: Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Myzchev Evening Storm (Virginia French)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust & Neut Ch Lurikeen Little Miss Norti (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Runner Up Neuter in Group: Finnish Lapphund
Aust Ch Kalevi Cheri Blossom (Mr D Vagg & Mrs L Valentine Vagg)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sandsprite Th Paddock Jewel (Mrs S Einam)
Baby of Breed: Sandsprite Sectret Liasons (S Einam)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Helmsdale Heartbreaker (Mr S R P Ryan & Mrs J Ryan)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Silverstarz Belgium Affair (Mrs H A Innes)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Myzchev Evening Storm (Virginia French)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Tarraray Mischievous Angel (Cindy Didsman & Jenine Glenn)

Border Collie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Dual Ch (T) Syryne Heart of the Dragon HT (Ms C A Freele)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Syryne Spiryt Of The Dragon TD (Ms D P Rose & Ms S Fossey)

Collie (Rough)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Joshwyn Good Golly Miss Molly (Sue & Tony Mallia)
Puppy of Breed: Joshwyn It Had to be Blue (Sue & Tony Mallia)

Finnish Lapphund
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Ukkonen Sirius Impact (Mrs L Valentine Vagg / Mrs B & Ms S Laurin)
Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Mirawee Powers That Be (Mrs L Valentine Vagg/ Mrs B & Ms S Laurin)
Minor of Breed: Mirawee Heartsong (AI) (B & S Laurin)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Kalevi Cheri Blossom (Mr D Vagg & Mrs L Valentine Vagg)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Jentol Angels Luvinth Limelight (J E Boekelman)

Old English Sheepdog
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Bobkins Dream A Little Dream (AI) (Cherie van der Merwe)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Jmell Mambo (Alannah Edmondson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Sheltastic Speak No Evil (Sheltastic Kennels)
State Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Lurikeen To Glam T Give A Damn (Ms J Harris & Miss A Stanton)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Lurikeen Little Miss Norti (Ms J Harris & Ms A Stanton)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Cardiwest Humdinger (J A & J L Spargo)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Kardibroke Sweet Memories (J A & J L Spargo)
Baby of Breed: Cardiwest Only Thgrump Will Do (J A & J L Spargo)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Cardiwest Joys Bounty (J A & J L Spargo)



Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Anthony Price (VIC)

Best in Group & Open in Group: Dobermann
Aust Sup Ch Parima Ghost Rider At Bravadobe (AI) (Imp NZ) (Bravadobe Dobermanns)
Baby in Group: Rottweiler
Brodmuir Imagine Dragons at Gelderland (Imp NZ) (Mrs Carla van Verseveld)
Minor in Group: Samoyed
Samooka Maid In The West (K Micke)
Intermediate in Group: St Bernard
Aust Ch Allsaint Iwriggle Bring It On (AI) (Mrs K & Mr M Slender)
State Bred in Group: Rottweiler
Gelderland Fantastique (Mrs Carla van Verseveld)
Aust Bred in Group: Bullmastiff
Aust Ch Nellabull Paragon (Mr S Allen)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dobermann
Vansitar In The Ghetto (Imp NZ) (The Late VP Brennan & Vansitar Dobermann)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Piolak Thor Ragnarok (Jenn Lawrence)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nellabull Paragon (Mr S Allen)

Cane Corso
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Armorcor Darla (Mr C Wyrewenaden)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Royaldragon Black Magic (Ms S Wilkins & Mr B Hunter)
Puppy of Breed: Redgladiator Eso Del Athena (Amie Rose Cleggett & Milan Farkas)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Spqrka Freyja (Belinda Allen)

Dobermann
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Parima Ghost Rider At Bravadobe (AI) (Imp NZ) (Bravadobe Dobermanns)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Martyn Scream My Name At Bravadobe (AI) (Imp NZ) (Bravadobe Dobermanns)
Res Dog CC: Aust Ch Copperdobe Take A Stand (Imp NZ) (J de Reeper / Julie Hovell)
Baby of Breed: Dobregal Chocolate Wheel (Graeme Jones)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Vansitar In The Ghetto (Imp NZ) (The Late VP Brennan & Vansitar Dobermann)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rulett Creme De La Creme ET (Megan Kelly)

Rottweiler
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Gelderland Fantastique (Mrs Carla van Verseveld)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Petrovrotti Norty Lucifer (AI) (Fantastikrot Rottweilers)
Baby of Breed: Brodmuir Imagine Dragons at Gelderland (Imp NZ) (Mrs Carla van Verseveld)

Samoyed
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Kalaska Thank God Its Friday (D Klaaysen / J Beard & K O'Riley)
Minor of Breed: Samooka Maid In The West (K Micke)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Koolmove Watch Me Shine (Desiree & Stephen Case / J Campbell & I Mercer)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Koolmove Serendipity (Desiree & Stephen Case)
Dog CC & Junior of Breed: Miniatura Ember Rain (Mr R Connelly)

St Bernard
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Allsaint Iwriggle Bring It On (AI) (Mrs K & Mr M Slender)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Ms Frances Darling (QLD)

Best in Group & Aust Bred in Group: Shih Tzu
Aust Sup Ch Elshamara Cloak N Dagger (Mrs S Griffiths & Mr J Griffiths)
Runner Up in Group & Open in Group: Keeshond
Aust Sup Ch Kahnhond Touch O Magic (David & Denise Wall / Sue & Tony Mallia)
Puppy in Group: French Bulldog
Theano Dee Dee (T Zapantis & B Simpson)
Intermediate in Group: Dalmatian
Darlinghill Stereosonic (T Palmer)
State Bred in Group: Lhasa Apso
Aust Gr Ch Anoki Rueben James (Ms L Taylor)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Poodle (Toy)
Aust Neut Ch Firezeye Tequila Sunrise (Mrs V Parke)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Zareba The Devine Miss M (Norquay/ Corbett & Meeres)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Darlinghill Stereosonic (T Palmer)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Underfoot Disco Inferno (Tyne Palmer)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Theano Lauriot Junior (AI) (T Zapantis & B Simpson)
Bitch CC & Puppy of Breed: Theano Dee Dee (T Zapantis & B Simpson)
Baby of Breed: Asplendour K La Keeper (Sarah Lake)

German Spitz (Mittel)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Madalkarang ClassicIndigo (Mrs D Bee)

Great Dane
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Ahmanvondane Legend Of Th Ark (AI) (Justine Boreham)
Res Bitch CC: Alariqus Anastacia Royale (AI) (Ms R McLean & Mr I Barclay)
Junior of Breed: Aust Ch Alariqus Bringing Sexy Back (Ms R McLean & Mr I Barclay)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Belzbentley Adamantium (Ms Michelle Grove)
Bitch CC & Minor of Breed: Patome Legendary Rikki (Ms Michelle Grove)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Tomidachi Musume Of Jazu (Mrs N K Thornett)
Intermediate of Breed: Aust Ch Daesdaemar Hot Pursuit (Mrs N K Thornett)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kahnhond Touch O Magic (David & Denise Wall / Sue & Tony Mallia)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kahnhond Southern Saphire (D & D Wall)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Anoki Rueben James (Ms L Taylor)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Amesen Once You Go Black (Amesen Kennels)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Snowdara Primadonna (P / R & C Primrose)

Poodle (Standard)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Voila Going The Distance (Ms J Ainsworth & Mr L Wright)

Poodle (Toy)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Firezeye Wateva Floatz Ya Boat (Mrs V Parke)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Firezeye Tequila Sunrise (Mrs V Parke)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Elshamara Cloak N Dagger (Mrs S Griffiths & Mr J Griffiths)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Aryed Suit Ably Attired (AI) (Mr A Reid)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Shelloy Henry I Am (Mrs S Pratt & Mrs J Mortimer)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shelloy Elizabeth I Am (Mrs S Pratt & Mrs J Mortimer)

Xoloitzcuintle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Wazzat Gotzone (IID NOR) (J Z Dinis)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wazzat Chamuco (J Dinis & K Haddon)