Hills Kennel Club of WA (WA)

Date of Show : 7-Jul-2018 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Robert Beattie (WA)

Best in Show & Intermediate in Show: Labrador Retriever
Aust Sup Ch Blackboy Storm In A Teacup (AI) (Blackboy Kennels)
Runner Up in Show: St Bernard
Aust Ch Allsaint Iwriggle Bring It On (AI) (Mrs K & Mr M Slender)
Baby in Show: Cairn Terrier
Kiatasee True Colours (Mrs S L Baile)
Minor in Show: Petit Basset Griffon Vendeen
Mistypoint Firstime in Forever (T Edwards)
Junior in Show: Collie (Rough)
Aust Ch Joshwyn It Had to be Blue (Sue Mallia)
State Bred in Show: Scottish Terrier
Aust Ch Piobmhor Mairi Orr (Piobmhor Kennels)
Aust Bred in Show: Tibetan Terrier
Aust Ch Shelloy Elizabeth I Am (Mrs S Pratt & Mrs J Mortimer)
Bred by Exhibitor in Show: Whippet
Aust Ch Harroway French Vanilla (Pamela Campbell & Steven Warry)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Border Collie
Am Gr/ Can & Aust Ch Bellaclan Sunset Symphony RN (Imp USA) (Ambre Smith)
Runner Up Neuter in Show: Great Dane
Aust & Neut Ch Witttstone Teenage Dreams (M Wasley)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Miss Roberta Carnegie (WA)

Best in Group & Open in Group: Maltese
Aust Sup & Am Ch Ta-jon's Reign On (Imp USA) (Kym Prendergast)
Runner Up in Group & State Bred in Group: Pug
Aust Ch Toorork Billy Bob (Deborah & Darryl Barker)
Minor in Group: Havanese
Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)
Junior in Group: Australian Silky Terrier
Aust Ch Karlyermai Aint Wizlin Dixi (Karlyermai Kennels)
Aust Bred in Group: Chinese Crested Dog
Aust Ch Pender Enter The Dragon (Kym Prendergast)
Bred by Exhibitor in Group: Pug
Moonlight Time For Mi Mi (Joanne Watts)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Pug
Aust Ch Kwantoi Bright Diamond (Joanne Watts)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Karlyermai Aint Wizlin Dixi (Karlyermai Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Karlyermai Faithful Rogue (Karlyermai Kennels)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Karlyermai Frill Seeker (Karlyermai Kennels)

Chihuahua (Long Coat)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Chintaro Black Knight (E Harrower)

Chihuahua (Smooth Coat)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Cheekychi Devil Wears Prada (E Harrower)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pender Enter The Dragon (Kym Prendergast)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Mohawk Midnight Serenade (Miss L E Barnes)
Res Dog CC & Minor of Breed: Mohawk Whiter Shade Of Pale (Miss L E Barnes)

English Toy Terrier (Black and Tan)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Yurrugar Wicked Witch Ofthwest (Jan de Reeper)
Baby of Breed: Toiresort Blue Fyre (J de Reeper)

Havanese
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Shellbears Black Sambucca (R S & S M Shellback)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Jatakabi's Love To Play (Imp FIN) (S M Shellback)

Maltese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & Am Ch Ta-jon's Reign On (Imp USA) (Kym Prendergast)

Miniature Pinscher
Baby of Breed: Callme I Select (Steve Rhodes)

Pekingese
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Valvista Star Gazor (Valvista Kennels)

Pug
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Toorork Billy Bob (Deborah & Darryl Barker)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Toorork Win For Tara (Deborah & Darryl Barker)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Toorork Betty Sue (Deborah & Darryl Barker)
Junior of Breed: Toorork Sky Is The Limit (Deborah & Darryl Barker)
Intermediate of Breed: Moonlight Time For Thea (Joanne Watts)
Bred by Exhibitor of Breed: Moonlight Time For Mi Mi (Joanne Watts)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Kwantoi Bright Diamond (Joanne Watts)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Kabita Akaru (Kay Marshall)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Tibetansun Goodgolly Missmolly (C Stack)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Racheal Bawden (WA)

Best in Group & State Bred in Group: Scottish Terrier
Aust Ch Piobmhor Mairi Orr (Piobmhor Kennels)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Fox Terrier (Wire)
Aust Ch Beagelee Rogue One (E E Walmsley / C & L Duval)
Baby in Group: Cairn Terrier
Kiatasee True Colours (Mrs S L Baile)
Minor in Group: Irish Terrier
Anluan Queen of the Faeries (N Sharrett & S Honnery)
Puppy in Group: Cairn Terrier
Kiatasee Disco Dancer (Mrs S L Baile)
Junior in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Iroq Gentle On The Eyes (AI) (Mr S V & Mrs M Green)
Open in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Iroq Cause For Concern (AI) (Mr S V & Mrs M Green)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Iroq Gentle On The Eyes (AI) (Mr S V & Mrs M Green)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Iroq Trump That (AI) (Mr S V & Mrs M Green)
Res Dog CC & Puppy of Breed: AmstarFX The Force Awakens (AI) (B Maher / Kelly / A Lucey)
Minor of Breed: Opourere Kiwi To FX (Imp NZ) (B Maher / Kelly A Lucey)
State Bred of Breed: Iroq Miss Independence (Mr S V & Mrs M Green)
Open of Breed: Aust Ch Iroq Cause For Concern (AI) (Mr S V & Mrs M Green)

Bull Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Honsazsta The Beat Goes On (AI) (S Honnery & N Sharrett)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cyclop River Of Dreams (Miss E Harrower & Miss J Beveridge)

Cairn Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Towsytyke Zacklee (Mrs S L Baile)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Kiatasee Disco Dancer (Mrs S L Baile)
Baby of Breed: Kiatasee True Colours (Mrs S L Baile)
Minor of Breed: Kiatasee Boomaranga Chukka (Mrs S L Baile)

Fox Terrier (Wire)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beagelee Rogue One (E E Walmsley / C & L Duval)

Irish Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Anluan Queen of the Faeries (N Sharrett & S Honnery)

Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Piobmhor Mairi Orr (Piobmhor Kennels)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Bullitproof The Assassin (Christine Allen)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Zachary Tan (WA)

Best in Group & Intermediate in Group: Labrador Retriever
Aust Sup Ch Blackboy Storm In A Teacup (AI) (Blackboy Kennels)
Runner Up in Group: Weimaraner
Aust Ch Ghostwind Im On Fire (Ghostwind Kennels)
Minor in Group: Welsh Springer Spaniel
Esspree Moon light Romance (Julie & Karen Hiscott)
Puppy in Group: Weimaraner
Ghostwind Stirling On Silver (Ghostwind Kennels)
Junior in Group: Weimaraner
Ghostwind A Class Above (AI) (Ghostwind Kennels)
Aust Bred in Group: Weimaraner
Aust Ch Ghostwind Livin It Up In Vegas (AI) (Jessica Cullen/Ghostwind Kennels)
Bred by Exhibitor in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Staryanks Heir Apparent (Paul & Debbie Wilkes / Paige Hopkins)
Open in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Staryanks Only Girl In Th World (Debbie & Paul Wilkes / Paige Hopkins)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Taniwha Kaimata (Dr L Brain)

Cocker Spaniel
Baby of Breed: Tarrendayle Hamishn impossible (Karen Crickmore)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Staryanks Heir Apparent (Paul & Debbie Wilkes / Paige Hopkins)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Staryanks Only Girl In Th World (Debbie & Paul Wilkes / Paige Hopkins)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sevoier Breakon Thru Otha Side (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Durers Elector Of Saxony (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Sevoier Passionate Kisses (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) (Joy H Hunter)
Baby of Breed: Durers Casper Sturm (Dr G & Mrs S Koutsantonis)
Puppy of Breed: Durers Music Making Angel (Dr G & Mrs s Koutsantonis)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Blackboy Storm In A Teacup (AI) (Blackboy Kennels)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ghostwind Im On Fire (Ghostwind Kennels)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Ghostwind Stirling On Silver (Ghostwind Kennels)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ghostwind I Put A Spell On You (AI) (Ghostwind Kennels)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ghostwind Livin It Up In Vegas (AI) (Jessica Cullen/Ghostwind Kennels)
Baby of Breed: Tyrilebee Gun For Hire (Jessica Cullen / Ghostwind Kennels)
Junior of Breed: Ghostwind A Class Above (AI) (Ghostwind Kennels)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Esspree Moon light Rendezvous (Julie & Karen Hiscott)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Esspree Moon light Romance (Julie & Karen Hiscott)



Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Cherri Seeber (WA)

Best in Group & Aust Bred in Group: Saluki
Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Basenji
UK & Aust Ch Faraoland Miss Flirtation (Imp UK) (Joanne Stewart)
Baby in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Terralongi Nothing Like A Dane (A & G Jelly)
Minor in Group: Petit Basset Griffon Vendeen
Mistypoint Firstime in Forever (T Edwards)
Puppy in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Lowenhyte Annabelle (Ian Cross)
Junior in Group: Whippet
Aust Ch Harroway Brief Encounter (Pamela Campbell & Steven Warry)
State Bred in Group: Beagle
Aust Ch Mayster Mahogany (B & M Birkenshaw)
Bred by Exhibitor in Group: Whippet
Aust Ch Harroway French Vanilla (Pamela Campbell & Steven Warry)
Open in Group: Beagle
Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Zazzera My Heart Skips Abeat (R A & L M Fenwick)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Zazzera Heart Beat Song (R A & L M Fenwick)

Basenji
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: UK & Aust Ch Faraoland Miss Flirtation (Imp UK) (Joanne Stewart)

Beagle
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sligrachan Desis Constlation (Sligrachan Kennels)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Mayster Mahogany (B & M Birkenshaw)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Mayster River Belle (B & M Birkenshaw)

Borzoi
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Russkimir Evening Shadows (K Todd)

Dachshund (Miniature Long Haired)
Baby of Breed: Terralongi Nothing Like A Dane (A & G Jelly)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lowenhyte Annabelle (Ian Cross)
R/UP BOB and Dog CC: Aust Ch Lowenhyte Harry (Ian Cross)
Res Dog CC: Terralongi Cross The line (Alan & Gail Jelly)
Minor of Breed: Terralongi Cross My Heart (Alan & Gail Jelly)

Ibizan Hound
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Senjabi The Flying Dutchman (Imp NZ) (Christie Molinaroli)

Irish Wolfhound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Fleetwood Lia At Cumocroi AI (Imp NZ) (S & D Runciman)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Mistypoint Firstime in Forever (T Edwards)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Santasi Great Expectations (S Taylor)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Santasi Dangerous Liaisons (S Taylor)
Res Dog CC: Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)

Saluki
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Crisnick Creme De La Cocoa (C & N Lawton)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Itsozi The Jewel Keeper (S Timson / C & G Arkell)
Baby of Breed: Crisnick Aurora Raine (C & N Lawton)
Puppy of Breed: Crisnick Wizard Of Oz (AI) (C & N Lawton)

Whippet
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Harroway Brief Encounter (Pamela Campbell & Steven Warry)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)
Res Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Harroway French Vanilla (Pamela Campbell & Steven Warry)
Minor of Breed: Chakrata Black Velvet Band (Jo Kramer & Mrs A Curran)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Robert Beattie (WA)

Best in Group & Open in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Jmell Mambo (Alannah Edmondson)
Runner Up in Group & Bred by Exhibitor in Group: Finnish Lapphund
Aust Ch Mirawee Cuddleme Fiercely (Mrs B & Ms S E Laurin)
Minor in Group: Border Collie
Tullacrest Panic At The Disco (Ambre Smith)
Junior in Group: Collie (Rough)
Aust Ch Joshwyn It Had to be Blue (Sue Mallia)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Border Collie
Am Gr/ Can & Aust Ch Bellaclan Sunset Symphony RN (Imp USA) (Ambre Smith)
Runner Up Neuter in Group: Welsh Corgi (Cardigan)
Aust Ch Cardiwest Joys Bounty (J A & J L Spargo)

Australian Kelpie
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Sandsprite Sectret Liasons (S Einam)
Baby of Breed: Huntarush Blossom Point (Mrs J Hayne)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Bursirius Hakuna Matata (Jessica Burren)

Bearded Collie
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Silverstarz Belgium Affair (Mrs H A Innes)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Myzchev Evening Storm (Virginia French)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Tarraray Mischievous Angel (Cindy Didsman & Jenine Glenn)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tullacrest Panic At The Disco (Ambre Smith)
R/UP BOB, Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Tullacrest Who Shot The Barman (Ambre Smith)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Am Gr/ Can & Aust Ch Bellaclan Sunset Symphony RN (Imp USA) (Ambre Smith)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Joshwyn It Had to be Blue (Sue Mallia)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Joshwyn Good Golly Miss Molly (Sue & Tony Mallia)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Mirawee Cuddleme Fiercely (Mrs B & Ms S E Laurin)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Mirawee Rainbow Heart (AI) (B & S Laurin)
Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Ukkonen Sirius Impact (Mrs L Valentine Vagg / Mrs B & Ms S Laurin)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Jentol Angels Luvinth Limelight (J E Boekelman)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Jmell Mambo (Alannah Edmondson)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Sheltastic Speak No Evil (Sheltastic Kennels)
Bred by Exhibitor of Breed: Aust Ch Whoami No Regrets (Kirsty Post)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Lurikeen Little Miss Norti (Ms J Harris & Ms A Stanton)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Cardiwest Humdinger (J A & J L Spargo)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Kardibroke Sweet Memories (J A & J L Spargo)
Baby of Breed: Cardiwest Only Thgrump Will Do (J A & J L Spargo)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Cardiwest Joys Bounty (J A & J L Spargo)



Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Rick Berwick (WA)

Best in Group & Intermediate in Group: St Bernard
Aust Ch Allsaint Iwriggle Bring It On (AI) (Mrs K & Mr M Slender)
Runner Up in Group: Siberian Husky
Aust Ch Koolmove Watch Me Shine (Desiree & Stephen Case)
Puppy in Group: Rottweiler
Petrovrotti Norty Lucifer (AI) (Fantastikrot Rottweilers)
State Bred in Group: Rottweiler
Gelderland Fantastique (Mrs Carla van Verseveld)
Aust Bred in Group: Bullmastiff
Aust Ch Nellabull Paragon (Mr S Allen)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Wolfproud Carson (Jenn Lawrence)

Bullmastiff
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nellabull Paragon (Mr S Allen)

Cane Corso
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Redgladiator Eso Del Athena (Amie Rose Cleggett & Milan Farkas)

Dobermann
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Copperdobe Take A Stand (Imp NZ) (J de Reeper / Julie Hovell)
Baby of Breed: Dobregal Deuces Wild (Graeme Jones)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Newfcastle Shine Like It Does (Mrs Allison Maka)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Rulett Creme De La Creme ET (Megan Kelly)

Rottweiler
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Gelderland Fantastique (Mrs Carla van Verseveld)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Petrovrotti Norty Lucifer (AI) (Fantastikrot Rottweilers)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Koolmove Watch Me Shine (Desiree & Stephen Case)

St Bernard
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Allsaint Iwriggle Bring It On (AI) (Mrs K & Mr M Slender)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Ms Roni Oma (WA)

Best in Group & Open in Group: Poodle (Standard)
Bouffant Tickle My Fancy (G Russell & M Vanhoe)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Tibetan Terrier
Aust Ch Shelloy Elizabeth I Am (Mrs S Pratt & Mrs J Mortimer)
Puppy in Group: Lhasa Apso
Amesen Once You Go Black (Amesen Kennels)
Junior in Group: Japanese Spitz
Belzbentley Adamantium (Ms Michelle Grove)
Intermediate in Group: Xoloitzcuintle (Standard)
Aust Ch Wazzat Chamuco (J Dinis & K Haddon)
State Bred in Group: Lhasa Apso
Aust Gr Ch Anoki Rueben James (Ms L Taylor)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Great Dane
Aust & Neut Ch Witttstone Teenage Dreams (M Wasley)

British Bulldog
Baby of Breed: Tdks Rani (T Keedwell & S Brittain)

Dalmatian
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Carijlyte Dancn Inth Moonlite (Candice Jackson)

Great Dane
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Ahmanvondane Legend Of Th Ark (AI) (Justine Boreham)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Witttstone Teenage Dreams (M Wasley)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Daesdaemar Hot Pursuit (Mrs N K Thornett)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Belzbentley Adamantium (Ms Michelle Grove)
Bitch CC & Puppy of Breed: Patome Legendary Rikki (Ms Michelle Grove)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kahnhond Touch O Magic (Sue Mallia)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kahnhond Southern Saphire (D & D Wall)
Minor of Breed: Tamaari Mr Digby (C Wood/M Sawley)

Lhasa Apso
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Anoki Rueben James (Ms L Taylor)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Amesen Once You Go Black (Amesen Kennels)

Poodle (Standard)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Bouffant Tickle My Fancy (G Russell & M Vanhoe)

Poodle (Toy)
Baby of Breed: Czamac Last Samurai (Linda Nicholls)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Elshamara Cloak N Dagger (Mrs S Griffiths & Mr J Griffiths)

Tibetan Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shelloy Elizabeth I Am (Mrs S Pratt & Mrs J Mortimer)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Shelloy Henry I Am (Mrs S Pratt & Mrs J Mortimer)

Xoloitzcuintle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Wazzat Gotzone (IID NOR) (J Z Dinis)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wazzat Chamuco (J Dinis & K Haddon)