Northern All Breeds Kennel Club (AM SHOW) (NSW)

Date of Show : 3-Nov-2018 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Graham Cruse (NSW)   (Total Entry : 446)

Best in Show & Open in Show: Shiba Inu
Aust Sup Ch Shouowariryuu Go Kagiyasou (Imp JPN) (Ms E J Thomas)
Runner Up in Show & Junior in Show: Fox Terrier (Smooth)
Firezan Sweeney Todd (Mrs A D Bowe)
Minor in Show: Staffordshire Bull Terrier
Kypajuka Drives Me Crazy (Ms T Tattersall)
Puppy in Show: French Bulldog
Briallen Franco N Original (A O'Connor)
Intermediate in Show: Lhasa Apso
Aust Sup Ch Zaland Bourne Supremacy (B Beves & N Estatheo)
Aust Bred in Show: Collie (Rough)
Aust Ch Swinbrad Ring Side Gossip (V & D Morris)

Baby SweepStakes - 1st Place: Xoloitzcuintle (Standard)
Wazzat Henrique (L Lanser and J Dinis)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Dobermann
Walamara Catch A Star at Alldobe (imp NZ) (Michelle Cowin)

Puppy SweepStakes - 2nd Place: Dalmatian
Starswept Coach Rider (Mr P Davies/ Mr J & Mrs D Wright)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Keeshond
Aust Ch Kahnhond Latest Edition (Brad Santas)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Helen Furber (NSW)  (Group Entry : 88)

Best in Group & Junior in Group: Pomeranian
Aust Ch Pomteddy In The Spotlight (Mrs Tracey Waters)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Pekingese
Waaini Gday Mate (M Magnayon)
Baby in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Invalhalla Bark At The Moon (Miss J Wilson/ P & A Schultze)
Minor in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Kaliak Dream On (S J & K L Axiak)
Intermediate in Group: Australian Silky Terrier
Aust Ch Balkana Under The Influence (James Camac)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Balkana Under The Influence (James Camac)

Bichon Frise
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Bellrize Rocky Road (Mrs T & Mr D Baker)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Matmor Just The Way You Are (Mathew Morse & Will Henderson)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Cavalierlove Flame Burns On (Sue Donahue)
Res Bitch CC & Open of Breed: Kaliak Material Girl (S J & K l Axiak)
Baby of Breed: Alsdenn Classic Charm (R R Duffy)
Minor of Breed: Kaliak Dream On (S J & K L Axiak)
Puppy of Breed: Kaliak Captivation (S J & KL Axiak)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Caperway Mystery N Magic (Ms R Duffy)

Chihuahua (Smooth Coat)
Baby of Breed: Invalhalla Bark At The Moon (Miss J Wilson/ P & A Schultze)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Piccino You Only Live Twice (S L & M Reeve / J Hardwicke)
Baby of Breed: Piccino Destiny (S L & M Reeve / J Hardwicke)

Maltese
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Marblanc Touch The Stars (Mary Atkinson)
Baby of Breed: Marblanc Whispers In Heaven (M P Atkinson)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Minelphi I Just Wanna Love U (Errolynne Cross & Phillip Cross)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Minelphi I am on Fire (Errolynne Cross and Phillip Cross)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Minelphi Forever Yours (Errolynne Cross & Phillip Cross)

Papillon
Junior of Breed: Kyryndaley Daniella (Mrs C Hunt)

Pekingese
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Waaini Gday Mate (M Magnayon)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Athalow Rainbows N Lollipops (J Nash)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Pomteddy In The Spotlight (Mrs Tracey Waters)
Baby of Breed: Soltaysha Twilight Winter (J Jones)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Sue Bownds (NSW)  (Group Entry : 47)

Best in Group & Junior in Group: Fox Terrier (Smooth)
Firezan Sweeney Todd (Mrs A D Bowe)
Runner Up in Group & Open in Group: Bull Terrier
Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
Baby in Group: Jack Russell Terrier
Jackofhearts Flame To Fame (Doreen & Ashlea Aldridge)
Minor in Group: Staffordshire Bull Terrier
Kypajuka Drives Me Crazy (Ms T Tattersall)

American Staffordshire Terrier
Junior of Breed: Nikar deeds never done (AI) (Karen Sloane)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Temora Remember Me (Imp USA) (Leanne & Allen Boote)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cliftop Blue Times Two (Sharon Gilkison)

Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bulroarus Womaniser (ROM) (Mr T Wiseman)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Tenaz Shez Daddy's Girl (J & B McGowan)

Bull Terrier (Miniature)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Chrysaliss House Of Wolves (Natalie Southam)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Shadbraye Twenty Four K Gold at Chrysaliss (Natalie Southam)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Collessie Rockstar Hendrix (Jude Costello)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Collessie Candle Bright (Jude Costello)
Baby of Breed: Ayladee Diamonds Are Forever (Donna Robinson)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Firezan Sweeney Todd (Mrs A D Bowe)

Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Classicyds Never Break Th Chain (Sam King / Jason/ Nadia & Mel Attridge)
Baby of Breed: Jackofhearts Flame To Fame (Doreen & Ashlea Aldridge)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Ardgaeithe Derrydale Dara (Dr N Smith)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kypajuka Drives Me Crazy (Ms T Tattersall)
Puppy of Breed: Joden Own Tha Space (Kim Sammut)

Tenterfield Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Demala My Fair Mindy (Deidre MacFadyen)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Demala the chosen one (Miss D Macfadyen)
Baby of Breed: Demala Little Miss Gidget (Deidre Macfadyen)
Junior of Breed: Yarraview Little Bitty Blue (Ms Dedrie MacFadyen)

West Highland White Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Macbraedly Cast A Spell Da Sin (R Mallinder & C Moore)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Edward Pickering (NSW)  (Group Entry : 61)

Best in Group & Open in Group: Cocker Spaniel
Aust Ch Bencleuch Braw Balach (Imp UK) (Nicole Lane)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Jettz Whos That Girl (Victoria Masterfield & Rebecca Pandelis)
Minor in Group: Labrador Retriever
Jarkk Perfect Dream Time (Barbara Broughton)
Junior in Group: Golden Retriever
Aust Ch BlueBreeze Over The Moon (Debra Stubbings)
Aust Bred in Group: English Springer Spaniel
Aust Ch Deferlee Kiwi Express (R W & L Corbett)

Brittany
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kirinbell Get Off My Cloud (Samantha Ibbott-Cordi)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kirinbell Party Doll (Samantha Ibbott-Cordi)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Bencleuch Braw Balach (Imp UK) (Nicole Lane)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Ballyoran Highland Lass (Nikki & Sue Lane)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Jettz Whos That Girl (Victoria Masterfield & Rebecca Pandelis)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Deferlee Kiwi Express (R W & L Corbett)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Sunford Red Letter Day (Robynne Woolcock)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Almanza Double Action Dark Kiss (Imp SWD) (Peter King)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Germanicus Arko (Lara Haynes)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Germanicus Andromeda (Lara Haynes)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch BlueBreeze Hero Of Never Land (Debra Stubbings)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch BlueBreeze Over The Moon (Debra Stubbings)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch BlueBreeze Cover Girl (Debra Stubbings)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Morndew No More Favours (Glen Vernon)
Res Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Terracarol Jimmy Choo (Mrs Lorraine Edman)
Minor of Breed: Jarkk Perfect Dream Time (Barbara Broughton)
Puppy of Breed: Kossel Darcus (Mrs Lorraine Edman)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Gungrange Chanel (Ms E Thomas)

Pointer
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chesterhope Taste Of T Art (Imp NZ) (Annaliesse Teasdel)
Res Dog CC & Junior of Breed: Chesterhope Playing Around (Imp NZ) (Annaliesse Teasdel & Diane O'Neill)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Griswold Vienna Waltz (AI) (Jodie Fogarty)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Rebecca Preece-Pickering (NSW) (Group Entry : 48)

Best in Group & Open in Group: Basenji
Aust Sup Ch Lomar Hat Trick (Mr J Lanser)
Baby in Group: Afghan Hound
Tahkira Blu Belle (AI) (J Gibson)
Junior in Group: Irish Wolfhound
Wulfgar Agertha (S Gendle)
Aust Bred in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Ch HuntingRidge Rather B Rabbitin (Dianna Brennan)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tianze I Believe In Miracles (AI) (Miss J Gibson)
Baby of Breed: Tahkira Blu Belle (AI) (J Gibson)

Basenji
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Lomar Hat Trick (Mr J Lanser)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Laurieton Follow That Dream (AI) (Karen Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Belthazor In The Limelight (Miss K Smith & Mrs J Clarke)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dacville Leads Th'Way (Imp NZ) (Laraine Wasson)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Lemaison Gold Image (Laraine Wasson)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Dacville Kiwi Temtation (Imp NZ) (Laraine Wasson)
Baby of Breed: Midaka Zipadee Doodah (Jemma Gledhill)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Berghutte Tiger Lilly (Nerida Gilfillan)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Gersndach Raphael (Nerida Gilfillan)

Irish Wolfhound
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wulfgar Freya (AI) (S Gendle)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Wulfgar Agertha (S Gendle)

Pharaoh Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup/ Est/ Est Junior Ch Caletto Fly High (Imp EST) (Mr R Besoff / M Viirsalu / Mrs D Besoff)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sleykh Girl On Fire (AI) (Ms N Burton & Mr D Addems)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Pennhari A Matter Of Time (D & N Addems / Burton)

Portuguese Podengo (Small Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ballahond Seda Cascade (Sandra Bell)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch HuntingRidge Rather B Rabbitin (Dianna Brennan)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Christina Rafton (NSW)  (Group Entry : 71)

Best in Group & Open in Group: Australian Cattle Dog
Aust Ch Kombinalong Super Highway HIC (Kombinalong Kennels)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Collie (Rough)
Aust Ch Swinbrad Ring Side Gossip (V & D Morris)
Minor in Group: Australian Kelpie
Huntarush Sandy Landing (Mrs Julie Hayne)
Puppy in Group: Australian Kelpie
Huntarush Tickerabit (Mrs Julie Hayne)
Junior in Group: Australian Shepherd
Delchoksky The Electra (Delwyn Whyburn)
Intermediate in Group: Border Collie
Timmally Christmas Cracker (Anne Williams)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kombinalong Super Highway HIC (Kombinalong Kennels)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Qdos Hard Yakka (J Lambourne/K Hicks)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Huntarush Tickerabit (Mrs Julie Hayne)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Suthenskys Show Me Some Sugar (Lee-Anne McLean)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Oatland Black Pearl (Mrs K Hicks & Mrs J Lambourne)
Baby of Breed: Goldedge Country Style (Lee-Anne McLean & Natalie Wilson)
Minor of Breed: Huntarush Sandy Landing (Mrs Julie Hayne)
Junior (Dog) of Breed: Sandsprite Th Paddock Prince (Mrs Julie Hayne)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Somom's Less Talk More Action (Imp USA) (Wendy Atkins)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Delchoksky The Electra (Delwyn Whyburn)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Delchoksky Scorchin Summer Day (Margaret Grahame & Delwyn Whyburn)
Baby of Breed: Dykinta forever in Tune (AI) (Wendy Atkins)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Baby of Breed: Weedram A Mystical Winter (Tanya Harber)

Belgian Shepherd Dog (Malinois)
Baby of Breed: Chamshep Hot Chilli (Bradley Holden)

Border Collie
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Clanheath Collectors Edition (J Lambourne / K Hicks)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Timmally Christmas Cracker (Anne Williams)
Baby of Breed: Timmally Million Dollar Baby (Anne Williams)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Swinbrad Ring Side Gossip (V & D Morris)

Finnish Lapphund
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Orical Liz of Finlandia (L Mills & R Petrzalka)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Orical Juhaofarcadia (AI) (L Mills & T Richardson)
Baby of Breed: Orical North of Rovaniemi (L Mills & D Wettasinghe)

German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Shardon Ultimate Force (Deb Martin)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Freevale Cherry On Top (Mr & Mrs M & C Morris)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Lindenelm Fancy Tickled Pink (J Kenny & C Bird)

Polish Lowland Sheepdog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mirriyuula Heffalump n Woozels (A Hicking)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Favreau Paddington Bear (A Hicking)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Sue Davis (NSW)  (Group Entry : 64)

Best in Group & Open in Group: Shiba Inu
Aust Sup Ch Shouowariryuu Go Kagiyasou (Imp JPN) (Ms E J Thomas)
Runner Up in Group & Junior in Group: Dobermann
Aust Ch Walamara Zero To Infinity at Alldobe (AI) (Imp NZ) (Michelle Cowin)
Baby in Group: Newfoundland
Newfcastle War Party (Robyn Nagle /Helen Durell)
Minor in Group: Mastiff
Mastdoch Firesburnin (V A / K G Ross/ Docherty)
Intermediate in Group: Portuguese Water Dog
Aust Ch Arcticpalace Oceans Twelve (C & R Foster / N Estatheo)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Portuguese Water Dog
Aust & Neut Ch Arcticpalace Offshore Angel (K & N Brunton / C & R Foster)

Bullmastiff
Baby of Breed: Blaqveil Lorenzo Saint John (Mrs N Hooper & Ms T Szentes)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Walamara Zero To Infinity at Alldobe (AI) (Imp NZ) (Michelle Cowin)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Vansitar Fire N Ice (Imp NZ) (Borealis Kennels)
Baby of Breed: Walamara Catch A Star at Alldobe (imp NZ) (Michelle Cowin)

Dogue de Bordeaux
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Modavam Kung Fu panda (Doug Burt)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Amorphix missmarlie (Doug Burt)

Mastiff
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Mastdoch Firesburnin (V A / K G Ross/ Docherty)

Neapolitan Mastiff
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Omaggio Carrevaggio (Rochelle Andrews/Vicki Ross)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Newfcastle Warrior Paint (Nagle/Durell)
Baby of Breed: Newfcastle War Party (Robyn Nagle /Helen Durell)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Arcticpalace Oceans Twelve (C & R Foster / N Estatheo)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Arcticpalace Offshore Angel (K & N Brunton / C & R Foster)

Schnauzer (Giant)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Treuliebe Memphis Blues (Ann Leonard)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ebshine Daringly Debonair (Veeni Craig)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Ebshine Good Will Hunting (Mrs D Cooper)
Baby of Breed: Ebshine Ima Ninja Girl (Doris Cooper)
Baby (Dog) of Breed: Deapril Sir Winston Churchill (G Saunders & L R Sorensen)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Shouowariryuu Go Kagiyasou (Imp JPN) (Ms E J Thomas)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Wolfworx Natsuko (Mr A C & Mrs S L Bird)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Azincourt Quiet Riot (Mr A C & Mrs S L Bird)

Siberian Husky
Res Dog CC & Junior of Breed: Arcticpalace Eye Of The Tiger (Mr C & Mrs R Foster)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Arcticpalace Snow Bunny (Olivia Brunton / C & R Foster)
Intermediate of Breed: Aust Ch Arcticpalace Angelic Krystal (Mr C & Mrs R Foster)

Tibetan Mastiff
Baby of Breed: Jangbu Imperial Knight (Kristie Bates)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Graham Cruse (NSW)  (Group Entry : 67)

Best in Group & Open in Group: Dalmatian
Aust Gr Ch Starswept Painted From Memory (Mr P Davies / Mr J & Mrs D Wright)
Runner Up in Group & Minor in Group: Keeshond
Aust Ch Kahnhond Latest Edition (Brad Santas)
Baby in Group: Xoloitzcuintle (Standard)
Wazzat Henrique (L Lanser and J Dinis)
Puppy in Group: French Bulldog
Briallen Franco N Original (A O'Connor)
Junior in Group: Poodle (Toy)
Aust Ch Zillara AboutTime (Mrs D Ward)
Intermediate in Group: Lhasa Apso
Aust Sup Ch Zaland Bourne Supremacy (B Beves & N Estatheo)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bostonwood Drop Dead Gorjess (Vikki Tyler)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Bostonwood Ooh La la (Mrs Vikki Tyler)
Dog CC & Minor of Breed: Loualli From Russia With Love (Tracey Hobson)
Minor (Bitch) of Breed: Rhodepark Sweet Sugar Pop (J M Vassallo & R Davies)
Puppy (Dog) of Breed: Rhodepark Sweetness To A Point (J M Vassallo & R Davies)
Junior of Breed: Aust Ch Bostonwood Mscongeniality (Mrs V A Tyler)

British Bulldog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Hullabullula Lady Emelyn (AI) (A MacKinlay)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bratrice Breaking The Ice (AI) (Courtney Basa & Hayden Smith)
Baby of Breed: Deliteabull Do The Floss (Courtney & Hayden Smith)
Minor of Breed: Bumbullb Double Barrel (Courtney & Hayden Smith)

Dalmatian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Starswept Painted From Memory (Mr P Davies / Mr J & Mrs D Wright)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Gr Ch Telde Magical Rupert Murdog (Matthew Dunscombe)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Starswept Black Onyx (Michelle Bower)
Puppy of Breed: Starswept Coach Rider (Mr P Davies/ Mr J & Mrs D Wright)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Briallen Franco N Original (A O'Connor)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Hushan Miss Sarbar (Mr Bernard Payne & Mrs Julie Payne)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Boroccabull Tommy Hilfiger (Joseph Vassallo)
Minor (Dog) of Breed: Tricibwthyn Llan Ceidrych (Mrs J L Fitzgerald & Mr R A Parry)

German Spitz (Mittel)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Vonleenard Creme Delight (Mrs K McGuinness)

Keeshond
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Kahnhond Latest Edition (Brad Santas)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Zaland Forensics Abby Sciuto (Belinda Beves & Nina Estatheo)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Zaland Bourne Supremacy (B Beves & N Estatheo)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Zaland Step Aside I'm Here (B Beves & N Estatheo)

Poodle (Miniature)
Baby of Breed: Darellsig Too Late To Stop Now (D Krueger & H Grice)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Zillara AboutTime (Mrs D Ward)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Laahtoy Moon Shadow (Lisa Martin)

Shar Pei
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch SharpeiLodge Final Edition (Kim Markham)
Baby of Breed: Rynkls Holiday At The Lodge (Di Gooding)

Xoloitzcuintle (Intermediate)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wazzat Gaspara (IID) (L Lanser & J Dinis)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Wazzat Birote (AI) (Jordan Lanser & Jacqi Dinis)
Baby of Breed: Wazzat Henrique (L Lanser and J Dinis)
Baby (Bitch) of Breed: Wazzat Hortencia (L Lanser & J Dinis)