Belconnen All Breeds Kennel Club Inc (PM SHOW) (ACT)

Date of Show : 24-Nov-2018 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Ms Judith Oliver (VIC)

Best in Show & Aust Bred in Show: Dalmatian
Aust Sup Ch Krystaway Glitterati (R & D Harbin)
Runner Up in Show & Open in Show: Poodle (Miniature)
Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)
Puppy in Show: Dachshund (Long Haired)
Briarmist Caught Red Handed (Mr J & Mrs L Black)
Junior in Show: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Selwor Sweet Victory (Imp NZ) (J & L Rowles)
Intermediate in Show: Irish Wolfhound
Aust Ch MacLaomainn Brigitte Je Taime (AI) (Mrs R Moss)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Japanese Spitz
Aust & Neut Ch Mannerking New Groove (Amanda Huggins)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Jean Hockey (NSW)

Best in Group & Open in Group: Papillon
Aust Ch Gracepol Rhyme N Rhythm (Jessica Mortensen)
Baby in Group: Havanese
Karyme Europa (Gail Ransom)
Minor in Group: Pug
Kangala Campari (Kerry Cannon)
Aust Bred in Group: Griffon Bruxellois
Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
Open Neuter in Group: Pug
Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)

Cavalier King Charles Spaniel
Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Tikimi The Power N The Passion (Miss T & Mrs K Perkiss)
Junior (Bitch) of Breed: Chevalove Secret Affaire (K & M Munro)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Chevalove Nobel By Design (K & M Munro)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Lahchi Ya Wana Come Playwit Me (Ms V D Garcia)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tzani Bellatrix Lestrange (Bell/ Mills & Norman)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Tzani Eglantine Electra (Bell/ Mills & Norman)

Havanese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Karyme Heartbeat AtMy Feet (Gail Ransom)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Karyme Peloton (Tracy Stewart)
Res Dog CC & Minor of Breed: Karyme Do I Dare (Gail Ransom)
Baby of Breed: Karyme Europa (Gail Ransom)
Aust Bred of Breed: Karyme Zensational (Gail Ransom)

Italian Greyhound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Rogojin Happy Feet (K W & C A Hodge)
Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Oakway Reign Ov Fame (Mrs Maureen Friend)
Baby of Breed: Igsquisite Dark Side Ov The Moon (Maureen Friend)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Samutra PJ Priscilla's Song (Ms V D Garcia)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Marniechar Akarsha (K M Potts)

Papillon
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Gracepol Rhyme N Rhythm (Jessica Mortensen)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pomquest Y So Serious (Rhiannon Walsh / B & S Abraham)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ferona Bellezza Mediterranea (Yvette Rolfe)

Pug
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Kabova Crowded House (Jenny Whitney)
Minor of Breed: Kangala Campari (Kerry Cannon)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Yarrowfell Diva Las Vegas (Yarrowfell Knls)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Nick Gouzos (SA)

Best in Group & Junior in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Selwor Sweet Victory (Imp NZ) (J & L Rowles)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Bull Terrier (Miniature)
Aust Ch Cherrypieap werever I May Roam (Damiano & Katarina Manna)
Minor in Group: Cairn Terrier
Lochrin Risky Business (K Smith)
Puppy in Group: Norwich Terrier
Kivamynk Kathryns Kobby Lad (K Smith & Dr C Day)
Open in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Sup Ch Pinnacle Me Myself And Eye (Imp NZ) (S & A Evans)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup & Neut Ch Ourgang Bang On (AI) (Annabel Wolf)
Runner Up Neuter in Group: Cairn Terrier
Aust Neut Ch Craigend Royal Rogue (Lauren Ross)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cherrypieap werever I May Roam (Damiano & Katarina Manna)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Chaylotte Charming (ROM) (Damiano & Katarina Manna)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Lochrin Risky Business (K Smith)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Craigend Royal Rogue (Lauren Ross)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Selwor Sweet Victory (Imp NZ) (J & L Rowles)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pinnacle Me Myself And Eye (Imp NZ) (S & A Evans)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Foxscott Roo Paul (G & J Scott)

Norwich Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kivamynk Kathryns Kobby Lad (K Smith & Dr C Day)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ourgang Bang Bang Youre Dead (Annabel Wolf & Belinda White)
Minor of Breed: Bxact Dont Hate Th Playa (J Watt & K Roebig)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Ourgang Bang On (AI) (Annabel Wolf)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Geoffrey Blyth (TAS)

Runner Up in Group: English Setter
Aust Ch Eireannmada Hetty Wainthropp (Mrs D A Jones & Mr G B Browne)

Bracco Italiano
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Moloscyg Dario (Moloscyg Kennels / J & R MIrto)

Chesapeake Bay Retriever
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kabova Tru Calling (J Whitney)

Cocker Spaniel
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ashmere Arrow (Ms Amanda Bray & Mrs Julie Burbidge)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Braycharm New Years Eve (Mrs Amanda Bray)

English Setter
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Eireannmada Hetty Wainthropp (Mrs D A Jones & Mr G B Browne)
Junior of Breed: Graylors lady Mooch (M Cross)

English Springer Spaniel
Neuter Dog CC: Aust Ch & Neut Ch Ozdezign Pirate of the Sea (Mrs Kerry Evans)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Skyehaven Ticket To Ride (Meaghan O'Shannassy)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Woodwych On Cloud Nine (AI) (Mrs Susan Brown)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Soshyl Carry On You Must Yes (Robert McNab)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Soshyl Mr Sunday Football (R McNab)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Soshyl Isla Something Special (R McNab)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Riftintime Gallifrey (Mr T & Mrs M Ament)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Chergari Silent Night (Mrs A Walkington)
Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Blackhills Eternal Sun for Cigwn (Imp NZ) (E Thomas & K Thomas)
Baby of Breed: Riftintime Midnight at Marios (Mr T & Mrs M Ament)

Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chesterhope Smooth Talker (Imp NZ) (C Graham & C Gutzeit)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Talfryn Truly Exciting (AI) (L J Butler)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Featherdale Welsh Dragon (Kay Fallowfield & Jon Endycott)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Featherdale Celtic Goddess (AI) (Kay Fallowfield & Jon Endycott)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Ms Michelle Roberts (WA)

Best in Group & Open in Group: Beagle
Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
Minor in Group: Afghan Hound
Karakush U Know Nothin Jon Sno (L & H Gibson)
Puppy in Group: Dachshund (Long Haired)
Briarmist Caught Red Handed (Mr J & Mrs L Black)
Junior in Group: Rhodesian Ridgeback
Lionslea Wen ThLast Sword Is Drawn (AI) (Paula Batten/Kym Balcomb)
Intermediate in Group: Irish Wolfhound
Aust Ch MacLaomainn Brigitte Je Taime (AI) (Mrs R Moss)
Aust Bred in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Gr Ch Lionslea Dawn Of Justice (P J Batten)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dachshund (Miniature Wire Haired)
Aust Ch Meydak Dance With the Tsars (Mrs B Taylor)
Runner Up Neuter in Group: Dachshund (Miniature Long Haired)
Aust Ch Briala Glory Days (Ms Cristan McCusker)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Karakush Double Malt Over Ice (G Donoso / T Gardiner / L & H Gibson)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Tahkira Manhatten Moccha (Miss E Bray)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Karakush U Know Nothin Jon Sno (L & H Gibson)
Junior of Breed: Good Guys Wear Black At Farrah (Imp NZ) (G Donoso & T Gardiner)

Beagle
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Karakush Happy Little Vegemite (Gibson & Magnus)
Bitch CC & Puppy of Breed: Abercarn Magik Pearl (Carol Thompson)
Baby of Breed: Brialey Highlander (Carol Thompson)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Briarmist Caught Red Handed (Mr J & Mrs L Black)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Am & Aust Ch Koradox Pramada's Dyn-O-Mite SL (Imp USA) (Jim & Lyndall Black)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Dachchimac Fast n Furious (Linda Stevens)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dachchimac Super Trooper (Linda Stevens)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Westpriors On The Wild Side (A Bugges & M Bettis)
Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust Ch Briala Glory Days (Ms Cristan McCusker)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Meydak Dance With the Tsars (Mrs B Taylor)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tischamingo Lightning Macqueen (J & F Walker)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tischamingo Join The Joyride (AI) (J & F Walker)

Deerhound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Fyrth Herding Cats (Ms M Buckley)

Irish Wolfhound
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch MacLaomainn Brigitte Je Taime (AI) (Mrs R Moss)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Dawn Of Justice (P J Batten)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Lionslea Wen ThLast Sword Is Drawn (AI) (Paula Batten/Kym Balcomb)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Lionslea Thunder Rising (P J Batten)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Kysaridge Aurelias Gaia (Helen Mosslar)
Minor of Breed: Lionsbane Silver Wattle AI (Alexandra & Rohan McElwee)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Miss Nicole Pearson (NSW)

Runner Up in Group & Open in Group: Border Collie
Aust Ch Kellagem Show Me The Money (W W & M Morgan)
Baby in Group: Border Collie
Bordalace By Royal Decree (Miss A J Cowin / Mr G & Mrs T J Piercy)
Minor in Group: Bearded Collie
Edinglen The Wonder Of You (Michele Lincoln)
Puppy in Group: Collie (Rough)
Barcoo Keep It Dark at Tyronelea (AI) (Ms Belinda Hales)
Intermediate in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Aziah No Time For Tea AtDawco (Mr David P Dawes)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Finnish Lapphund
Aust Ch Caleebra Armani Acqua RN JC (J Johnson)

Australian Cattle Dog
Baby of Breed: Avonpark Coalminers Daughter (AI) (K Fisher)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Avonpark Heavens Gift (K Fisher)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Maisilva Aolani Sonic Resonant (D Puttock)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Ripkurle Ps I Love You (Barry Guest)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & Am Ch Spiritwoods Radagast The Brown (Imp USA) (Jessica Buckley & Mark Bettis)
Minor of Breed: Edinglen The Wonder Of You (Michele Lincoln)

Border Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kellagem Show Me The Money (W W & M Morgan)
Baby of Breed: Bordalace By Royal Decree (Miss A J Cowin / Mr G & Mrs T J Piercy)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Araluen Candle Inth Wind (Greg & Tania Piercy)

Collie (Rough)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Barcoo Keep It Dark at Tyronelea (AI) (Ms Belinda Hales)

Finnish Lapphund
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Caleebra Diamond in the Ruff (S Chouffot & G Brassington)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Caleebra Diamond Empress JC (K Sergiacomi)
Puppy of Breed: Caleebra Calamity Jane (AI) (L Sundstrom)
Junior of Breed: Caleebra Gardian Gamora (AI) (A & J Knight)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Caleebra Armani Acqua RN JC (J Johnson)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hillmagic Purple Haze (E Bevk & R Koerber)

Old English Sheepdog
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Perfu Apollo (Dana Simonsen & James Rule)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Aziah No Time For Tea AtDawco (Mr David P Dawes)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aziah How Long Is Forever AtDawco (Mr David P Dawes)

White Swiss Shepherd Dog
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Silversuisse Future is Clear (AI) (Silversuisse Kennel)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Ms Pauline Grutzner (VIC)

Best in Group & Aust Bred in Group: Tibetan Mastiff
Aust Sup Ch Temzin Fu Xan My Khampa (Mr N Ford & Ms J Brunton)
Runner Up in Group & Open in Group: Dobermann
Aust Sup Ch Walamara Venture-To-Utopia (Imp NZ) (Ayla Douglas)
Minor in Group: Dobermann
Vansitar Black and Gold (Imp NZ) (E Bell & Vansitar Kennels)
Puppy in Group: Samoyed
Kalaska Jazz it Up (Kalaska Kennels)
Junior in Group: Akita
Aust Ch Blaqaviar She Did It For Fun (Linda Buckley)
Intermediate in Group: Bernese Mountain Dog
Branbern Livin The Dream (M Fisher & V Hodgson)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shiba Inu
Aust Neut Ch Yukan Tukushima Go Fuyu (Vernita Collins)

Akita
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Blaqaviar She Did It For Fun (Linda Buckley)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Blaqaviar Thought Umightlikeit (Linda Buckley & Dionne)

Bernese Mountain Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Branbern Livin The Dream (M Fisher & V Hodgson)

Boxer
Bitch CC & Intermediate of Breed: Elkyelura Audacious Dreams (K Greenham)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Banobrae Hell or High Water (G & P Barber / J Karena)
Baby of Breed: Blaqveil Hush Sublime (Ms T Szentes)

Cane Corso
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kylasha The Impaler (Nicole Tetley)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Walamara Venture-To-Utopia (Imp NZ) (Ayla Douglas)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Copperdobe Life Of The Party (Imp NZ) (A Mundy & D Woods)
Minor of Breed: Vansitar Black and Gold (Imp NZ) (E Bell & Vansitar Kennels)

Samoyed
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kalaska Jazz it Up (Kalaska Kennels)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Snowbrook Katzenjamer Kashmir (K Anderson)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kalaska Soda Licious (H Calderwood / J Beard/ D Klaaysen /K O'Riley)

Schnauzer
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Grossbotwar Quantum Leap (M Lees and M Lyons)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Doenitz Valentina (M Lees & M Lyons)

Shiba Inu
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Yukan Nara No Ko (Anna-Lee)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Yukan Be Cawt Redd Handed (AI) (Anna-Lee Forsberg)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Yukan Tukushima Go Fuyu (Vernita Collins)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Koolmove Walk This Way (J Campbell & I Mercer)

Tibetan Mastiff
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Temzin Fu Xan My Khampa (Mr N Ford & Ms J Brunton)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Berntiff Take A Chance On Me (Neil Ford & Judith Brunton)
Baby of Breed: Temzin Bodiva Norbu (Mrs C Allen)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Ms Judith Oliver (VIC)

Best in Group & Aust Bred in Group: Dalmatian
Aust Sup Ch Krystaway Glitterati (R & D Harbin)
Runner Up in Group & Open in Group: Poodle (Miniature)
Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)
Baby in Group: Shih Tzu
Placky Cant Put Out This Fire (Sue Plackett)
Puppy in Group: Tibetan Terrier
Aust Ch Gengala Just To Be Different (L M Hickie)
Junior in Group: Shih Tzu
Aust Ch Placky We Fight Fire With Fire (Sue Plackett)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Japanese Spitz
Aust & Neut Ch Mannerking New Groove (Amanda Huggins)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Princibull Dont Uno It (Mr R Lang)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Princibull Royal Assassin V Di (Mr R Lang)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Krystaway Glitterati (R & D Harbin)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Darlinghill Hashtag Dot Com (R & D Harbin)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Trudals Absolutely Fabulous ET (S & B Barr)

French Bulldog
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Moonglade Prada Prada (Luciana Giorgioni)
Res Bitch CC & Open of Breed: Tuiwood C'est Si Bon (Imp NZ) (Luciana Giorgioni)
Minor of Breed: Bullyfeva Dont U Dare (Michelle Watt)
Puppy of Breed: Bullyfeva Livin Da Sweet Life (Michelle Watt)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Daesdaemar Rewrite The Stars (Amanda Huggins)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Daesdaemar Rebel Heart (Amanda Huggins)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Mannerking New Groove (Amanda Huggins)

Keeshond
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Rymiska Sweet Like Candy (T Parker)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Rymiska Pocket Rocket (R/ M & T Parker)
Baby of Breed: Rysup Justifiable (R L Purches)

Lhasa Apso
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Amesen All Eyes On Me (R L Purches)
Res Bitch CC: Sooquan My Sweet Addiction (M & L Foster / K Peacock & B Toomey)
Junior of Breed: Sooquan Sweet Dreams (L & M Foster / K Peacock & B Toomey)

Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)

Poodle (Toy)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Lysandra Sparkling Perignon at Schau (Imp NZ) (B J Biggs)

Shar Pei
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Rynkls Peinted By Tezuka (Mr S Kosse & Ms K Dack)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Placky We Fight Fire With Fire (Sue Plackett)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Placky Sit Still Look Pretty (Sue Plackett)
Baby of Breed: Placky Cant Put Out This Fire (Sue Plackett)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Gengala Just To Be Different (L M Hickie)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Cobbstar Moon Danca (Deborah Pezzella)