Young & District All Breeds Kennel Club Inc (NSW)

Date of Show : 18-Nov-2018 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Susan Bruno (QLD)

Baby in Show: Basenji
Zandeena Dont Get Mad Get Even (J Delacourt & C Hatzikiriakos)
Minor in Show: Afghan Hound
Tahkira Manhatten Moccha (Miss E Bray)
Puppy in Show: Cocker Spaniel
Braycharm Queen Bee (Ms Amanda Bray)
Intermediate in Show: Flat Coated Retriever
Aust Ch Almanza Double Action Dark Kiss (Imp SWD) (Peter King)
Aust Bred in Show: Norwegian Elkhound
Aust Ch Graabine Little Bit O Chilli (G Markotany)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: English Springer Spaniel
Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)
Runner Up Neuter in Show: Shiba Inu
Aust Neut Ch Yukan Tukushima Go Fuyu (Vernita Collins)

Baby SweepStakes - 1st Place: Labrador Retriever
Tapua Dream Big (Mr P Levett & Ms P Gill)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Shih Tzu
Placky Cant Put Out This Fire (Sue Plackett)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Afghan Hound
Tahkira Manhatten Moccha (Miss E Bray)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: German Shorthaired Pointer
Woodwych On Cloud Nine (AI) (Mrs Susan Brown)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Japanese Spitz
Daesdaemar A Million Dreams (Vicki Livingstone)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Miss Sharyn Phillips (QLD)

Best in Group & Intermediate in Group: Griffon Bruxellois
Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
Runner Up in Group & Junior in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Tikimi Smooth Criminal (Miss T & Mrs K Perkiss)
Baby in Group: Havanese
Hashki No More Mr Nice Guy (Philp Williams)
Minor in Group: Pug
Aust Ch Sharlea Kingston Town (Sharon Jeffries)
Puppy in Group: Pomeranian
Ferona Never Stop Dreaming (Yvette Rolfe)
Aust Bred in Group: Chinese Crested Dog
Aust Sup Ch Ertae Leather N Lace (Melinda Sterrett)
Open in Group: Pug
Aust Ch Kabova Crowded House (Jenny Whitney)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Pomeranian
Aust & Neut Ch Zeigen Raising The Bar (Mrs C Ryan-Cruz & Mr S Ryan-Cruz)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Rosedale Power Of Love (Mrs L V Mineif)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Rosedale Fidelity (Mrs L Mineif)
Baby of Breed: Rosedale Walking With Marigold (Mrs L V Mineif)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tikimi Smooth Criminal (Miss T & Mrs K Perkiss)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sharlea Rachel Valentina (Sharon Jeffries)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Ertae Leather N Lace (Melinda Sterrett)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Folkvar Ultimo At Ertae (Melinda Sterrett & Cara Letson)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Tzani Zazu Zodiak (Bell/ Norman & Mills)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tzani Bellatrix Lestrange (Bell/ Mills & Norman)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Tzani Eglantine Electra (Bell/ Mills & Norman)

Havanese
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Karyme Peloton (Tracy Stewart)
Baby of Breed: Hashki No More Mr Nice Guy (Philp Williams)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Piccino Vicar of Dibley (S L & M Reeve)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Piccino Belle Of The Ball (S L & M Reeve / J Hardwicke)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Oakway Reign Ov Fame (Mrs Maureen Friend)

Pomeranian
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ferona Great Expectations (Yvette Rolfe)
Puppy of Breed: Ferona Never Stop Dreaming (Yvette Rolfe)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Zeigen Raising The Bar (Mrs C Ryan-Cruz & Mr S Ryan-Cruz)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Crowded House (Jenny Whitney)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Sharlea Kingston Town (Sharon Jeffries)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Miss Sharyn Phillips (QLD)

Runner Up in Group & Junior in Group: Scottish Terrier
Aust Ch Shortblak With a Dash of Cream (Stacey Sullivan)
Baby in Group: Scottish Terrier
Shortblak Get into the Groove (Stacey Sullivan & Jason Rhodes)
Intermediate in Group: Cairn Terrier
Aust Ch Joymont Knight Rider (Cathy Scotton)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Foxscott Roo Paul (G & J Scott)
Runner Up Neuter in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Portizon Jewel Of Indianna (Mrs R Harrison)

American Staffordshire Terrier
Res Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Portizon Chisled From Stone (AI) (Mrs R Harrison)
Intermediate of Breed: Portizon Shoutout To Arizona (Mrs R Harrison)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Portizon Jewel Of Indianna (Mrs R Harrison)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Joymont Knight Rider (Cathy Scotton)
Baby of Breed: Joymont Eye Catcher (Mrs C Scotton)

Fox Terrier (Smooth)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Foxscott Roo Paul (G & J Scott)

Scottish Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Shortblak With a Dash of Cream (Stacey Sullivan)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shortblak With Milk and Sugar (Stacey Sullivan)
Res Bitch CC: Aust Ch MascotHaven RC Foxy Empress (Jason Rhodes)
Baby of Breed: Shortblak Get into the Groove (Stacey Sullivan & Jason Rhodes)

West Highland White Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Macbraedly Cast A Spell Da Sin (R Mallinder & C Moore)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Susan Bruno (QLD)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Flat Coated Retriever
Aust Ch Almanza Double Action Dark Kiss (Imp SWD) (Peter King)
Puppy in Group: Cocker Spaniel
Braycharm Queen Bee (Ms Amanda Bray)
Aust Bred in Group: Chesapeake Bay Retriever
Aust Sup Ch Kabova The Wolf Among Us (J Whitney)
Open in Group: Golden Retriever
Aust Sup Ch Soshyl Carry On You Must Yes (Robert McNab)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: English Springer Spaniel
Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)

Chesapeake Bay Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Kabova The Wolf Among Us (J Whitney)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kabova Tru Calling (J Whitney)

Cocker Spaniel
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ashmere Arrow (Ms Amanda Bray & Mrs Julie Burbidge)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Braycharm Queen Bee (Ms Amanda Bray)

English Setter
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Graylors lady Mooch (M Cross)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Rosherville Touch Of Silk (AI) (S Raine & E Glass)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)

Field Spaniel
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dawnus Thats My Bear (Miss S Betts & Mrs B Ray)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Almanza Double Action Dark Kiss (Imp SWD) (Peter King)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Woodwych On Cloud Nine (AI) (Mrs Susan Brown)
R/UP BOB & Intermediate of Breed: Aust Ch Tarlorise Walk on The Wild Side (Mrs S M Brown & Mr G I Smith)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Soshyl Carry On You Must Yes (Robert McNab)
Bitch CC: Soshyl Isla Something Special (R McNab)

Labrador Retriever
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Riftintime Gallifrey (Mr T & Mrs M Ament)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Blackhills Eternal Sun for Cigwn (Imp NZ) (E Thomas & K Thomas)
Baby of Breed: Lindiant Royal Descent (Mrs A Scott)
Baby (Bitch) of Breed: Tapua Dream Big (Mr P Levett & Ms P Gill)
Minor of Breed: Lindiant Promises Promises (Mrs A Scott)

Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tarlorise Orion (Mrs S M Brown & Mr G I Smith)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Vicki Schneider (QLD)

Best in Group & Aust Bred in Group: Norwegian Elkhound
Aust Ch Graabine Little Bit O Chilli (G Markotany)
Runner Up in Group: Irish Wolfhound
Aust Ch MacLaomainn Brigitte Je Taime (AI) (Mrs R Moss)
Baby in Group: Basenji
Zandeena Dont Get Mad Get Even (J Delacourt & C Hatzikiriakos)
Minor in Group: Afghan Hound
Tahkira Manhatten Moccha (Miss E Bray)
Puppy in Group: Rhodesian Ridgeback
Kysaridge Aurelias Gaia (Helen Mosslar)
Junior in Group: Whippet
West Chelan Quartz Cat (Imp BEL) (T L Stephens)
Open in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Ch Juzrival Amarok (AI) (A Barter & L Fletcher)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Greyhound
Aust Neut Ch Kaotic Will JC (Janet Ramsay)
Runner Up Neuter in Group: Greyhound
Aust Neut Ch You Can Dance JC (Janet Ramsay)

Afghan Hound
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tahkira Manhatten Moccha (Miss E Bray)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Tahkira Piccolo (Miss N Archer)

Basenji
Baby of Breed: Zandeena Dont Get Mad Get Even (J Delacourt & C Hatzikiriakos)

Beagle
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Brialey Swagik Mr Chester (Andrea Coss)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Brialey Lil Bit Ice Maiden (AI) (Andrea Coss)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Dachchimac Stella Blue (J Gledhill / A & P McMaster)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Midaka Where Is Wally (Jemma Gledhill)

Deerhound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nelungaloo Cullen (J M Kernot)

Greyhound
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Kaotic Will JC (Janet Ramsay)
R/UP Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust Neut Ch You Can Dance JC (Janet Ramsay)

Irish Wolfhound
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch MacLaomainn Brigitte Je Taime (AI) (Mrs R Moss)

Norwegian Elkhound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Graabine Little Bit O Chilli (G Markotany)

Pharaoh Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup/ Est/ Est Junior Ch Caletto Fly High (Imp EST) (Mr R Besoff / M Viirsalu / Mrs D Besoff)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Juzrival Arkan Up (A Barter & L Fletcher)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Juzrival Amarok (AI) (A Barter & L Fletcher)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Juzrival Amadictive (A Barter & L Fletcher)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Kysaridge Aurelias Gaia (Helen Mosslar)
Baby of Breed: Juzrival D Double Dare (A Barter/ L Fletcher/ J Rae/ D Hasiuk)
Baby (Bitch) of Breed: Juzrival Daddys Disco Diva (A Barter & L Fletcher)
Junior of Breed: Aust Ch Juzrival Been There Dunit (A Barter & L Fletcher)
Junior (Bitch) of Breed: Juzrival Bett She Will (A Barter/ L Fletcher/ J Rae/ D Hasiuk)

Whippet
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: West Chelan Quartz Cat (Imp BEL) (T L Stephens)
Baby of Breed: Parnew Aint No Mountn Hi Enuff (AI) (T L Stephens)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Susan Bruno (QLD)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)
Minor in Group: Bearded Collie
Edinglen The Wonder Of You (Michele Lincoln)
Puppy in Group: Australian Shepherd
Lanbart Tinsel Town (Hessenberger / Oakey)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Australian Cattle Dog
Aust Ch Avonpark Heavens Gift (K Fisher)

Australian Cattle Dog
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Ferona Th Devil Woman (Amy Curran & Yvette Rolfe)
Baby of Breed: Avonpark Coalminers Daughter (AI) (K Fisher)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Avonpark Heavens Gift (K Fisher)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lanbart Tinsel Town (Hessenberger / Oakey)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Multi Ch/GBZ/PRT Jr Ch Seventy Seven Cherished Desire (Imp PRT) (Paulene Andrews)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Lanbart Sure Shot (Hessenberger / Oakey)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Edinglen Somebody Stop Me (Michele Lincoln)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Edinglen The Wonder Of You (Michele Lincoln)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Snofyre Iconic Adventure JC (J Richards & C Fitzgerald)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hillmagic Purple Haze (E Bevk & R Koerber)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Hillmagic Platnum Nokosi RN (Karen Hore)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Coondarby Give Me Your Heart (A L & B G Lewis)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vastlynoble Titus (S Tennyson & D Dodd)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Ms Mandy Schelbach (QLD)

Best in Group & Open in Group: Dobermann
Aust Sup Ch Walamara Venture-To-Utopia (Imp NZ) (Ayla Douglas)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Siberian Husky
Aust Ch Koolmove Walk This Way (J Campbell & I Mercer)
Baby in Group: Tibetan Mastiff
Temzin Bodiva Norbu (Mrs C Allen)
Puppy in Group: Shiba Inu
Yukan Be Cawt Redd Handed (AI) (Anna-Lee Forsberg)
Junior in Group: Dobermann
Walamara Always On My Mind (Imp NZ) (Lisa Hudson/Ayla Douglas)
Aust Bred in Group: Tibetan Mastiff
Aust Sup Ch Temzin Fu Xan My Khampa (Mr N Ford & Ms J Brunton)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shiba Inu
Aust Neut Ch Yukan Tukushima Go Fuyu (Vernita Collins)
Runner Up Neuter in Group: Boxer
Aust & Neut Ch Boxberry Pretty Lil Precious HT0 CC DMN (Mrs J W Halliday & Mrs S J Badman)

Boxer
Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Boxberry Real Gone Kid (AI) (Mrs J W Halliday & Mrs S J Badman)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Boxberry Pretty Lil Precious HT0 CC DMN (Mrs J W Halliday & Mrs S J Badman)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Banobrae Hell or High Water (G & P Barber / J Karena)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Brinkybull Nullas Dream (S Brinkworth)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Brinkybull Lagertha (S Brinkworth)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Walamara Venture-To-Utopia (Imp NZ) (Ayla Douglas)
Dog CC & Junior of Breed: Walamara Always On My Mind (Imp NZ) (Lisa Hudson/Ayla Douglas)
Res Dog CC & Minor of Breed: Vansitar Black and Gold (Imp NZ) (E Bell & Vansitar Kennels)

Rottweiler
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Rotteln Libbi Hot Pants (Mrs S T & L Fletcher)

Samoyed
R/UP BOB & Res Bitch CC: Apolar Thats What I Like (AI) (H Calderwood)
Dog CC: Aust Ch Kalaska Soda Licious (H Calderwood / J Beard/ D Klaaysen /K O'Riley)
Res Dog CC & Junior of Breed: Snerzok Invictus (J & D Wilders)
Intermediate of Breed: Snerzok Mishka So Cool (J & D Wilders)

Shiba Inu
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Yukan Be Cawt Redd Handed (AI) (Anna-Lee Forsberg)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Yukan Nara No Ko (Anna-Lee)
Junior of Breed: Ilsonyo Spellbound (Anna-Lee Forsberg)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Yukan Tukushima Go Fuyu (Vernita Collins)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Koolmove Walk This Way (J Campbell & I Mercer)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Aeukanmanuva Steps Beyond (P & S Sedgbeer)

St Bernard
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Berntiff She's A Country Kid (Judith Brunton & Neil Ford)

Tibetan Mastiff
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Temzin Fu Xan My Khampa (Mr N Ford & Ms J Brunton)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Berntiff Take A Chance On Me (Neil Ford & Judith Brunton)
Baby of Breed: Temzin Bodiva Norbu (Mrs C Allen)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Ms Mandy Schelbach (QLD)

Runner Up in Group & Puppy in Group: Tibetan Terrier
Aust Ch Gengala Just To Be Different (L M Hickie)
Baby in Group: Shih Tzu
Placky Cant Put Out This Fire (Sue Plackett)
Minor in Group: Poodle (Toy)
Sweetooth Speak Boldly (L M Boyd)
Junior in Group: Poodle (Toy)
Aust Ch Zillara AboutTime (Mrs D Ward)
Open in Group: Poodle (Miniature)
Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Japanese Spitz
Aust & Neut Ch Morioka Taosenichi Sonato (Vicki Livingstone)
Runner Up Neuter in Group: German Spitz (Mittel)
Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Princibull Dont Uno It (Mr R Lang)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Princibull Royal Assassin V Di (Mr R Lang)

German Spitz (Klein)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Diamondpark Allawa Express (IID) (Lynne Wilson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Diamondpark Angelique (IID) (Lynne Wilson)

German Spitz (Mittel)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)

Japanese Spitz
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Daesdaemar A Million Dreams (Vicki Livingstone)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Senioritas Happy Is My Motto (Vicki Livingstone)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Morioka Taosenichi Sonato (Vicki Livingstone)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Olebob My Name Is Christine (Mrs P Harman & Ms L Stone)

Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & NZ Ch Showcase Major Edition (Imp NZ) (Miss T Perkiss)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Aust Ch Darellsig U Got What It Takes (Danielle Small)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Zillara AboutTime (Mrs D Ward)
Res Dog CC & Minor of Breed: Sweetooth Speak Boldly (L M Boyd)
Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Beddydane Th Greatest Showman (Ms L F Stone)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Ticklepink Charlize (Danielle Small)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Neut Ch Sweetooth Music Ofthe Night (L M Boyd)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Placky We Fight Fire With Fire (Sue Plackett)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Placky Party in The USA (Sue Plackett)
Baby of Breed: Placky Cant Put Out This Fire (Sue Plackett)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Gengala Just To Be Different (L M Hickie)