Kilmore A & P Society Inc (VIC)

Date of Show : 1-Dec-2018 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Gordon (Max) Winch (VIC)

Best in Show & Open in Show: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Shelmanna Shine Like a Diamond (Mrs S Fox)
Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Cavalier King Charles Spaniel
Matmor Society Heir (M Morse & W Henderson)
Junior in Show: Basenji
Aust Ch Tambuzi Seven Streams Of Soma (Adam Druce)
Intermediate in Show: Alaskan Malamute
Niltaran Shyyn On Denison (Niltaran Kennels)
Runner Up Neuter in Show: Cavalier King Charles Spaniel
Aust & Neut Gr Ch Dapsen Eye Catcher (Ms V R McLaughlin)

Baby SweepStakes - 1st Place: Chow Chow
Empireofchow Sahzade Kenzi (A Bishop)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Samoyed
Kalaska Sparkle Lika Diamond (J Beard/ D Klaaysen/ K O'Riley)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Welsh Corgi (Cardigan)
Bethwyn Silver Sequel (Bethwyn Kennels)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)

Best in Group & Aust Bred in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Matmor Society Heir (M Morse & W Henderson)
Baby in Group: Griffon Bruxellois
Millbank Oscar The Grouch (HJ & SR Delaland)
Minor in Group: Pug
Everlaine Hopelessly Devoted (Mrs B Garner)
Intermediate in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Ch Reynosa Calling Home (Mrs Allison Rhodes)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust & Neut Gr Ch Dapsen Eye Catcher (Ms V R McLaughlin)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Matmor Society Heir (M Morse & W Henderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Matmor In the Society Pages (Steve Wraith)
Res Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Kqrac Reverence (AI) (V R McLaughlin)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Kqrac Irresistible Risk (AI) (V R McLaughlin)
Puppy of Breed: Kqrac River Walker (AI) (V R McLaughlin)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Dapsen Eye Catcher (Ms V R McLaughlin)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch El-Toro Kiwis Billy The Kid (Imp NZ) (Glen Donnan)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Dearchi Dash Of Class (Mrs Allison Rhodes)
Bitch CC & Junior of Breed: Droverstorm Gonna Hear Me Roar (Kimberly Berlyn)
Baby of Breed: Bendonichi Lee Childs (Glen Donnan)
Baby (Bitch) of Breed: Bendonichi Chilli Cha Cha (Glen Donnan)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Reynosa Calling Home (Mrs Allison Rhodes)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Sparklchi Jazz (Kimberly Berlyn)

Griffon Bruxellois
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Millbank Modern Millie (S R & H J Delaland)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Millbank Yogi Bear (S R & H J Delaland)
Baby of Breed: Millbank Oscar The Grouch (HJ & SR Delaland)
Baby (Bitch) of Breed: Millbank Abby Cadabby (H J & S R Delaland)

Havanese
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Carnwath Ricadonna (C Millman)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: La Cascata Talk Of The Town (Ms B James)

Papillon
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Seyoso Memphis Belle (Mr Ray Leech)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Neut Ch Seyoso Anchor (Mr Ray Leech)

Pug
Baby of Breed: Triseter Mopsi Martin (Triseter Kennels)
Baby (Bitch) of Breed: Triseter Mopsi Martini (Triseter Kennels)
Minor of Breed: Everlaine Hopelessly Devoted (Mrs B Garner)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Christopher J Talbot (VIC)

Best in Group & Aust Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup Ch Lionsden Royal Renegade (Mr A W Lyon & Mrs J Lyon)
Baby in Group: Jack Russell Terrier
Whatajack Days Of Thunder (Caddarra Knls)
Minor in Group: Australian Terrier
Lemonlee Lady Kate (Kerri Lee)
Junior in Group: Fox Terrier (Smooth)
Sundar Star of Sunshine (Ken & Jan Campbell)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Soft Coated Wheaten Terrier
Aust & Neut Ch Shaneca Sunday Rose JC (Sarah Lowe)
Runner Up Neuter in Group: Manchester Terrier
Aust Ch / Neut Ch Dixiedaly Savvy Gal CD RA (Janet Palmer)

Airedale Terrier
R/UP BOB & Minor of Breed: Annieaire Backin The Game (Mr M Hill & Ms K McFarlane)

Australian Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Lemonlee Lady Kate (Kerri Lee)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Hulia Im A Tiger (Mrs V Firth)

Cairn Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Manetlan Royal Liliana (Mr G Perks)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Sundar Star of Sunshine (Ken & Jan Campbell)

Jack Russell Terrier
Baby of Breed: Whatajack Days Of Thunder (Caddarra Knls)

Manchester Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rosemerta Chyna Black (Janet Palmer)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Windypark Bossy Bandit (iid Nor) (Mrs A Shevchenko)
Res Bitch CC & Open of Breed: Dogct Musical Amber (Mrs A Shevchenko)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch / Neut Ch Dixiedaly Savvy Gal CD RA (Janet Palmer)

Scottish Terrier
Baby of Breed: Kanyas Gypsy Wanderer (Judith Martin)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Larnook Tea for Two (Sarah Lowe)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Shaneca Sparks Fly (Sarah Lowe)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Shaneca Sunday Rose JC (Sarah Lowe)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Lionsden Royal Renegade (Mr A W Lyon & Mrs J Lyon)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Savion Stand And Deliver (Mr N Morton)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Shadowstaff The Mistress (N Morton & L Morton)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Charmstaff Cast A Spell On You (Helen Lomax)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Chancelot mirror image (J Martin)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Diane Baillie (VIC)

Puppy in Group: German Wirehaired Pointer
Lovewyre Diamond Jack (Gary & Liz Lovell)
Junior in Group: Clumber Spaniel
Aust Ch Taniwha Te Wahipounamu (J Patchett & C Ryan)
Intermediate in Group: Weimaraner
Aust Sup Ch Weissenberg Flirtn With Fire AI (Imp NZ) (C Wright & K White)
Runner Up Neuter in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust & Neut Ch Sunfire Thunder Downunder (Glenn Gillan)

Brittany
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tobenlee U Take My Breath Away (AI) (Mr P & Mrs C Reyment)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Taniwha Te Wahipounamu (J Patchett & C Ryan)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Taniwha Taramakau (Janet Aldous)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Staryanks Stole The Show (P M & D R Wilkes / Miss P Hopkins)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Staryanks Sweetest Sensation (P & D Wilkes / P Hopkins / M Clarke)
Baby of Breed: Quirentia Where's Norma (Deborah Alford-Kerr)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Sunfire Thunder Downunder (Glenn Gillan)

English Setter
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Am Ch Penmaen & Hemlock Lane Silver N Gold (Imp USA) (Richard Scott)
Bitch CC & Junior of Breed: Orwin Odette (Richard Scott)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Glenkinchie Darcys Pryde (Mrs Anita Stewart)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Canawindra See The Way Forward (Mr D Ambrens)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Canawindra See For Ever More (M J & F L Park)

German Wirehaired Pointer
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Lovewyre Diamond Jack (Gary & Liz Lovell)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Dual Ch (T) TS Gr Ch Lovewyre Rumour Has It CCD RN ET (Mr P & Mrs S Meekings)
Minor of Breed: Lovewyre Don't Need Diamonds (Gary & Liz Lovell)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T) Neut Dual Gr Ch (TS) Huntwyre Tribulation CDX RN QND ORA ET (Mr P & Mrs S Meekings)

Golden Retriever
Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Dual Ch (T) TS Gr Ch Morningmyst Destiny Bound (M S & L Klecka)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Hubertus Hard To Resist (A Pali)
Junior of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Laskelsa Special Request (Laskelsa Labradors)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Alexlab Moon Shadow (Janet Aldous)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Driftway Cinders N Ash (AI) (Laskelsa Labradors / Mr G Spagnolo)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Weissenberg Flirtn With Fire AI (Imp NZ) (C Wright & K White)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Diane Baillie (VIC)

Best in Group & Aust Bred in Group: Borzoi
Aust Ch Loriennapark Enola Grey (L Doyle & S Stasytis)
Baby in Group: Basset Hound
Clementess Bells and Whistles (David & Julie Lehmann)
Puppy in Group: Basenji
Wazazi PlayingWith Fire (A & C Curnick)
Junior in Group: Basenji
Aust Ch Tambuzi Seven Streams Of Soma (Adam Druce)
Open in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Millewa Madonnas Dream (Mrs C Irvin)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dachshund (Miniature Wire Haired)
Neut Ch Chorley Hansie Hinterseer (E Moser)
Runner Up Neuter in Group: Whippet
Juddabug Orange IsThe NewBlack (Juddabug Kennels)

Basenji
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tambuzi Seven Streams Of Soma (Adam Druce)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Wazazi PlayingWith Fire (A & C Curnick)
Bitch CC & Minor of Breed: Tambuzi Elysium (Adam Druce)

Basset Hound
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Clementess All About Me (D & J Lehmann)
Baby of Breed: Clementess Bells and Whistles (David & Julie Lehmann)

Beagle
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Beaglelee True Colours (AI) (D Q R & G Ford / C & L Duval)
Puppy of Breed: Hounsley Hide Me In Your Heart (Miss E Triffitt)

Borzoi
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Loriennapark Enola Grey (L Doyle & S Stasytis)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Millewa Madonnas Dream (Mrs C Irvin)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Chorley Sweet Inspiration (Elke Moser)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Neut Ch Chorley Hansie Hinterseer (E Moser)

Dachshund (Wire Haired)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Cayugaridge Kailua (Mrs S Kennedy)

Deerhound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Caberfei Endar Eishken (Mr & Mrs Kirkham)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Caberfei Indibhan (K & E Airens)
Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Caberfei Eilean Eilaidh (Kenn & Els Airens)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Otesha Hondo (Ms C Newhouse)
Baby of Breed: Nkalakatha Getoor Esmeralda (C Macdougall & J Horsfield)

Whippet
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Juddabug Orange IsThe NewBlack (Juddabug Kennels)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Ms Robyn Price (VIC)

Best in Group & Open in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Shelmanna Shine Like a Diamond (Mrs S Fox)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Collie (Rough)
Aust Ch Baqilodge Jewels and Gems (Mim Bester / Sue Kennedy)
Baby in Group: Shetland Sheepdog
Shelmanna Reach for the Stars (Shirley Fox)
Minor in Group: Australian Cattle Dog
Kylott Up To Mischiefz (Mrs K & S Boulter)
Puppy in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Kintzel Abbey Roze (G D & S K Kerr)
Intermediate in Group: Australian Shepherd
Ellagant Rich and Famous (Ellagant Kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: White Swiss Shepherd Dog
Aust Ch Soverenpark Blaze Of Glory TDX (Donna Sturrock / Bruce Sturrock)
Runner Up Neuter in Group: Australian Kelpie
Kusco Daredevil RN (D Noonan)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kylott Up To Mischiefz (Mrs K & S Boulter)

Australian Kelpie
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Kusco Daredevil RN (D Noonan)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Ellagant Rich and Famous (Ellagant Kennels)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Ellagant Prima Donna (Ellagant Kennels)

Border Collie
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Merrinda This Girl Of Joy (AI) (Claire Stipic)
Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Ch Neut Ch Etherial Look At Me RN PT (Claire Stipic)

Briard
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Narbrisse Ophira (Kim Kucera)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Baqilodge Jewels and Gems (Mim Bester / Sue Kennedy)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Jencol Danzliknooneswatchin (Samantha Buckley)
Dog CC & Minor of Breed: Baqilodge Sealed Deal (Mim Bester)
Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Ellerran Enigma Blue Beguile (Bryan & Sandra Crowley)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: TS Grand / Dual Ch (T) Neut Ch Ellerran Rioja Blue Distinctn (Bryan & Sandra Crowley)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Armahani Heliodorr Halu (AI) RA JC (J L Lincoln & K Yeap)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Am & Aust Ch Calaban's Dirty Dancing RA ET JC (Imp USA) (J L Lincoln)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Allendell Once Upon a Dream (AI) (L & Y Hornsey)
Dog CC & Minor of Breed: Zandrac Jaguar (Shebelle Kennels)
Junior of Breed: Taurorn Xpect Results (S & M Macdonald)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Glenbala Universal Design RN (M Macdonald)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Shelmanna Shine Like a Diamond (Mrs S Fox)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Shelmanna Diamond Princess (Shirley Fox)
Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Shelmanna Bound for Glory (Mrs S Fox)
Baby of Breed: Shelmanna Reach for the Stars (Shirley Fox)

Swedish Vallhund
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Ausled Xes Artemis Ls (Mr I & Mrs E Carpenter)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bethwyn Silver Sequel (Bethwyn Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Bethwyn Electric Blue (Bethwyn Kennels)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kintzel Highway Man (G D & S K Kerr)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Kintzel Abbey Roze (G D & S K Kerr)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Engelshep Elysian (B & D Sturrock / S Mertineit)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Soverenpark Blaze Of Glory TDX (Donna Sturrock / Bruce Sturrock)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Gordon (Max) Winch (VIC)

Best in Group & Intermediate in Group: Alaskan Malamute
Niltaran Shyyn On Denison (Niltaran Kennels)
Runner Up in Group: Leonberger
Aust Ch Glamourford Falcon Unreal (B Bieleny & N Kaulgud)
Minor in Group: Bullmastiff
Bullmaster Twist Of Fate (Bullmaster Kennels)
Puppy in Group: Samoyed
Kalaska Sparkle Lika Diamond (J Beard/ D Klaaysen/ K O'Riley)
Aust Bred in Group: St Bernard
Aust Ch Coonara Devine Sunset (Paul & Kris Willingham)
Open in Group: Samoyed
Aust Gr Ch Kimark True Excellence (Kim Wardle)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Niltaran Shyyn On Denison (Niltaran Kennels)

Boxer
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Sjecoin Kiss Tobuild a Dream On (Rosina Brace)
Res Dog CC & Open of Breed: Sjecoin Love At First Sight (Jason Hodgins/ Rosina Brace/ Jess Wilson)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Bullmaster Lexington Avenue (Bullmaster Knls)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Bullmaster Twist Of Fate (Bullmaster Kennels)

Dogue de Bordeaux
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Atsamanies Spellbound (Miss S Iveson)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Darseadogues Royal Rumble (Mrs D & Mr S Moran)
Res Bitch CC: Darseadogues Saint Catherine (Mrs D & Mr S Moran)
Intermediate of Breed: Aust Ch Darseadogues Red Baron (L Umhauer)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Fyreworx Coco Channel (Mrs D & Mr S Moran)

Leonberger
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Glamourford Falcon Unreal (B Bieleny & N Kaulgud)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Glamourford Winter Wonder RN TD (B Bieleny/B Halliwell)

Newfoundland
Baby of Breed: Seadale Smoothe Criminal (Mrs Melanie Roberts & Mr Jake Roberts)

Rottweiler
Dog CC & Minor of Breed: Rottfuerst Von Nitro Bear (Eric Hunn)

Samoyed
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Kimark True Excellence (Kim Wardle)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Kalaska Sparkle Lika Diamond (J Beard/ D Klaaysen/ K O'Riley)

Siberian Husky
Baby of Breed: Aeukanmanuva Love The Win (Mrs C Yates)

St Bernard
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Coonara Devine Sunset (Paul & Kris Willingham)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Coonara Never Walk Alone (Paul & Kris Willingham)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Christopher J Talbot (VIC)

Best in Group & Intermediate in Group: Poodle (Standard)
Aust Ch Poodelle The Boy From Oz (Jenny Head/Caroline Sharpe)
Runner Up in Group: British Bulldog
Aust Ch Ichellemay Raise The Bar (Michelle Clark)
Baby in Group: Chow Chow
Empireofchow Rafa (Mr J Miller & Ms S Azzopardi)
Puppy in Group: Poodle (Standard)
Aust Ch Capanash Mistress of The Dark (Caroline Sharpe)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Great Dane
Aust & Neut Ch Danelyne Miss Liberty (AI) (Alisha Watson)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Zareba Lets Get Ready Torumble (Mr S Manning & Mr P Mayorkinos)
Baby (Bitch) of Breed: Abstn Shes A Believer (Pagan Brewis)
Puppy of Breed: Baronrath Shes Got Style (Ms Lynne King)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ichellemay Raise The Bar (Michelle Clark)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Cabulldog My Brekfastatiffanys (Carolyn Thomas)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Bewtifulbul Going One Better (Ian & Karlene Wilson)
Baby of Breed: Adavenbulls Glory Bound (Ian & Karlene Wilson)

Chow Chow
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Uniquechows Blue Levi Genes (A Bishop)
Baby of Breed: Empireofchow Imparatoro Sezar (Mr J Miller & Ms S Azzopardi)
Baby (Bitch) of Breed: Empireofchow Sahzade Kenzi (A Bishop)

French Bulldog
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Strongjean Oliver (Ms Jaye Munn)
Baby of Breed: Mambilou I Have A Dream (Mambilou Kennels)
Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Monyalsorts Only Lonely (Donna Temby)

Great Dane
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Winchilda Man On The Move (AI) (Christine & Peter Fry)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Winchilda Uptown Girl (AI) (Christine & Peter Fry)
Minor of Breed: Underane Girl on Fire (Alisha Watson & Rhonda Harvey)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Danelyne Miss Liberty (AI) (Alisha Watson)

Japanese Spitz
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Belzbentley Yabba Dabba Doo (Rebecca Bentley)
Baby of Breed: Belzbentley Air Force One (Rebecca Bentley)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Poodelle The Boy From Oz (Jenny Head/Caroline Sharpe)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Capanash Mistress of The Dark (Caroline Sharpe)