Western Tiers Kennel Club (AM SHOW) (TAS)

Date of Show : 27-Jan-2019 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Miss Caroline Stuart (NSW)   (Total Entry : 275)

Best in Show & Aust Bred in Show: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Sup Ch Wachowa Walking In Memphis (AI) (Mrs J Watt / Miss K Davies / Miss K Wright)
Runner Up in Show & Junior in Show: Clumber Spaniel
Aust Ch Taniwha Arahura (B W & S A Courtney / A E Blake)
Intermediate in Show: Black and Tan Coonhound
Aust/Am & Am Gr Ch Bayaway Kennisaw Black and Tantrum at Ryerson (Imp USA) (Mrs J Wiltshire)
State Bred in Show: Great Dane
Aust Ch Kaoota Kalisha (Susan Grant)
Open in Show: Puli
Aust Sup Ch Cordmaker LetsHearItForThe Boy (P Kelly/ S Huebner/ M & K Stone)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Dachshund (Long Haired)
Aust & Neut Ch Polbathic Dak Aamon (Eric Daniels & Ray Wall)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr John Palmer (NSW)  (Group Entry : 77)

Best in Group & Aust Bred in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Sup Ch Wachowa Walking In Memphis (AI) (Mrs J Watt / Miss K Davies / Miss K Wright)
Puppy in Group: Japanese Chin
Kelepina Takara Dream (Craig & Debbie Delphin)
Junior in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Matmor Jose Carreras (AI) (M Morse & W Henderson)
Intermediate in Group: Tibetan Spaniel
Aust Ch Byrebaer Mess Up My Hair (Georgie Smith)
State Bred in Group: Tibetan Spaniel
Aust Sup Ch Byrebaer Dash of Debonair (Georgie Smith)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Italian Greyhound
Wondoan Wheres Wellesley (Barad Kennels)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Japatina Make Way For Da Rogue (Japatina Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Japatina Showing Them Whos Boss (Japatina Kennels)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Japatina Penny Arcade (Japatina Kennels)
Baby of Breed: Japatina Omega Ruby (Japatina Kennels)

Bichon Frise
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Daejilon Sweet Rebel (Ms C Johns)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Amourchiot Make Mine A Pinot (Ms C Johns)

Cavalier King Charles Spaniel
Res Dog CC & Junior of Breed: Matmor Jose Carreras (AI) (M Morse & W Henderson)
State Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Cavshep Tittans Black Magic (Karren Walker)
Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Blacklash Scandal in Blue (Erica Davison)

Chihuahua (Long Coat)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Cintchi Del Angels Luckydip (Jacinta Harrison)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Wachowa Walking In Memphis (AI) (Mrs J Watt / Miss K Davies / Miss K Wright)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Mexicatl Fils De L Eclipse (Jacinta Harrison)
Minor of Breed: Caliya Summer Romance (Caitlyn Bull)

Havanese
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hashki Zambucca N Ice (P Williams)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hashki Return Of The Jedi (Mr P Williams)
Baby of Breed: Hashki Next Big Thing (Philip Williams)

Italian Greyhound
Res Dog CC & Puppy of Breed: Barad Storm Warning (Barad Kennels)
Bitch CC & Junior of Breed: Wondoan Way Down South (Barad Kennels)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Barad Imizwelo (Barad Kennels)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Wondoan Wheres Wellesley (Barad Kennels)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kelepina Master At Work (Mr C & Mrs D Delphin)
Bitch CC & Puppy of Breed: Kelepina Takara Dream (Craig & Debbie Delphin)

Lowchen
Baby of Breed: Mijochi Kickin Up Dust (Ruth Davis)

Miniature Pinscher
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Boshafte King of the Toys (Karren Walker)

Pekingese
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Miyoko Erik Withadragon Tattoo (Mrs A V Smithers)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Miyoko Joni witha Dragon Tattoo (Mrs A V Smithers)
Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Miyoko Jade Willow (Mrs A V Smithers)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Pomquest Pot O Gold (Mrs F Harris / B & S Abraham)

Pug
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Saxten Silver Bullet (R Costen)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Saxten Diamond Girl (A Costen)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Junnash Beyond The Stars (AI) (Mrs A Costen)
Baby of Breed: Troycole Divine Coral Crush (R Costen)
Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Junnash Breaking Hearts (R Costen)

Tibetan Spaniel
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Byrebaer Mess Up My Hair (Georgie Smith)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Byrebaer Dash of Chardonay (Georgie Smith)
Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Byrebaer Dash of Debonair (Georgie Smith)
Res Dog CC & Junior of Breed: Byrebaer Dash of Pinot Noir (Georgie Smith)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr John Palmer (NSW)  (Group Entry : 33)

Runner Up in Group & Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup Ch Bustabones Wot Do Monsters Eat (Bustabones Kennels)
Baby in Group: Staffordshire Bull Terrier
Shindarrah Fire Zone (Counterpunch Kennel)
Puppy in Group: Cairn Terrier
Aust Ch Natuska Diamonds R Forever (Susan Springer & Kerryn Pearson)
Junior in Group: Cairn Terrier
Aust Ch Hannsum Winx (Susan Springer)
Intermediate in Group: Skye Terrier
Aust Ch Wanmirri Femetra Elvandar (Mr Christian Lee)
State Bred in Group: Border Terrier
Aust Ch Lisgar Otterly Outrageous (Lisa McGinn)
Aust Bred in Group: Kerry Blue Terrier
Regenstauf Little Big Town (Mr T Searson & Mrs P Searson)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Manchester Terrier
Aust Ch Dixiedaly Full Of Charm (Val Adams)

Australian Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ausgrove Follow My Heart (Erica Norgrove)

Border Terrier
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Lisgar Otterly Outrageous (Lisa McGinn)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Natuska Diamonds R Forever (Susan Springer & Kerryn Pearson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Hannsum Winx (Susan Springer)

Kerry Blue Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Shado-Lans El Bandito (Imp NZ) (Debbie Veevers)
R/UP BOB & Aust Bred of Breed: Regenstauf Little Big Town (Mr T Searson & Mrs P Searson)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Krashthru Barbie Doll (T Searson & P Searson)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Tasshot Cracklin Rosie (Debbie Veevers)
Puppy of Breed: Tasshot Crazy Love (Debbie Veevers)

Manchester Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Baghasdail Might N Power (Val Adams)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Dixiedaly Full Of Charm (Val Adams)

Skye Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wanmirri Femetra Elvandar (Mr Christian Lee)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bustabones Wot Do Monsters Eat (Bustabones Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Bustabones Black No Sugar (Bustabones Kennels)
Baby of Breed: Shindarrah Fire Zone (Counterpunch Kennel)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Miss Caroline Stuart (NSW)  (Group Entry : 45)

Best in Group & Junior in Group: Clumber Spaniel
Aust Ch Taniwha Arahura (B W & S A Courtney / A E Blake)
Runner Up in Group & Open in Group: Cocker Spaniel
Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)
Baby in Group: Welsh Springer Spaniel
Tazlon Move Baby Move (B & M Gourlay)
Puppy in Group: Weimaraner
Arnhill Standing Room Only (AI) (J Turner)
Intermediate in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Eightcarat Angel At Arosa (Imp NZ) (S Rattle & T Sproule)
State Bred in Group: Hungarian Vizsla
Aust Ch Kenoz Tsar Alexis(AI) (B & M Gourlay)
Aust Bred in Group: Clumber Spaniel
Aust Ch Kangala Yamada (B W & S A Courtney)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Weimaraner
Aust Ch Greyghost ExquisiteBlueprint TD (Kellie Malone)
Runner Up Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Gr & Neut Ch Macantsaoi Irish Rhythm (S Rattle & T Sproule)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Taniwha Arahura (B W & S A Courtney / A E Blake)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kangala Yamada (B W & S A Courtney)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Glenayden Nick Of Time (E & K Job/ A & M Jones / A O'Keefe)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Avila Maid For Doulton (Imp NZ) (E & K Job / A & M Jones)

Cocker Spaniel (American)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Aust Ch Tammahi Black Lace n Promises (Susan Heath)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tammahi Promises Promises (Susan Heath)

English Springer Spaniel
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ozdezign Wrath of a Woman (Mrs S T Wickham)
Baby of Breed: Esspree Epic Poetry (Mr T & Mrs J Skudder)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Eightcarat Angel At Arosa (Imp NZ) (S Rattle & T Sproule)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Zenchar Shoot The Breeze (AI) (S Rattle & T Sproule)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Zenchar Tangled Up In Blue (S Rattle & T Sproule)
Puppy (Bitch) of Breed: Zenchar Let It Snow (AI) (S Rattle & T Sproule)
Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Macantsaoi Highland Legend (S Rattle & T Sproule)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Macantsaoi Irish Rhythm (S Rattle & T Sproule)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kaparla From The Flight Deck (AI) (Mrs J Laker)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kaparla Total Recall (Mrs J Laker)

Hungarian Vizsla
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hanafor The Enforcer (AI) (F Harris & B Stading)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Hanafor Drama Queen (AI) (F Harris & B Stading)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Kenoz Tsar Alexis(AI) (B & M Gourlay)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Wynstream Overseer (AI) (Julie McLaurin)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Wynstream Diamonds N Pearls (AI) (Julie McLaurin)

Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chesterhope God of Thunder (Imp NZ) (Catherine Jones)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Chesterhope Rule Breaker (Imp NZ) (Catherine Jones)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Arnhill Standing Room Only (AI) (J Turner)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Talfryn Excite The World (Mr M & Mrs S Evans)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Greyghost Grace Kelly (Kellie Malone)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Greyghost ExquisiteBlueprint TD (Kellie Malone)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Seriousgrey Mr Unleashing Fun (Seriousgrey Kennels)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tazlon Best Dressed In Red (P & R Ellis)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Tazlon Best Kept Secret (P & R Ellis)
Baby of Breed: Tazlon Move Baby Move (B & M Gourlay)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Wayne Lewis (NSW) (Group Entry : 22)

Best in Group & Intermediate in Group: Black and Tan Coonhound
Aust/Am & Am Gr Ch Bayaway Kennisaw Black and Tantrum at Ryerson (Imp USA) (Mrs J Wiltshire)
Runner Up in Group & Open in Group: Dachshund (Long Haired)
Aust Sup & NZ Ch Polbathic Dak Tanner (Eric Daniels & Ray Wall)
Puppy in Group: Beagle
Aust Ch Orobay Charming Triumph (Mr G & Mrs J Laker)
State Bred in Group: Whippet
Acaiza Cherry Bomb (Mrs J Hargraves)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dachshund (Long Haired)
Aust & Neut Ch Polbathic Dak Aamon (Eric Daniels & Ray Wall)

Basenji
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Zandeena Dont U Just Luv Me (Ms M Prouse & Ms M G Fox)

Beagle
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Orobay Charming Triumph (Mr G & Mrs J Laker)

Black and Tan Coonhound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust/Am & Am Gr Ch Bayaway Kennisaw Black and Tantrum at Ryerson (Imp USA) (Mrs J Wiltshire)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup & NZ Ch Polbathic Dak Tanner (Eric Daniels & Ray Wall)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Polbathic Dak Earle (Eric Daniels & Ray Wall)
Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Polbathic Dak Kehree (Eric Daniels & Ray Wall)
Puppy of Breed: Polbathic Dak Son of Monreith (Eric Daniels & Ray Wall)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Polbathic Dak Aamon (Eric Daniels & Ray Wall)

Whippet
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Acaiza Cherry Bomb (Mrs J Hargraves)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Edward Ryder (QLD)  (Group Entry : 27)

Best in Group & Aust Bred in Group: Finnish Lapphund
Aust Ch Armahani Heliodorr Hulivili (AI) ET (R Holloway & J L Lincoln)
Runner Up in Group & Open in Group: Puli
Aust Sup Ch Cordmaker LetsHearItForThe Boy (P Kelly/ S Huebner/ M & K Stone)
Baby in Group: Shetland Sheepdog
Mistryde Step By Step (M & J Kaden)
Junior in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Mistryde Playin The Game (M & J Kaden)
Intermediate in Group: Border Collie
Aust Ch Khayoz Somebody Stop Me (AI) JD TDX (Mr P & Mrs V Hofto)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Border Collie
Aust Ch Nomoor Up In Style (AI) (Josephine Clements)
Runner Up Neuter in Group: Australian Shepherd
Sanpasho Rusty Shimmer (Wendy Richardson)

Australian Shepherd
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Sanpasho Rusty Shimmer (Wendy Richardson)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Colard Moonraker (Simon & Denise Finlay)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Beljekali Year of the Asher (C & J Fynmore / K Truman)

Border Collie
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Khayoz Somebody Stop Me (AI) JD TDX (Mr P & Mrs V Hofto)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Nomoor Up In Style (AI) (Josephine Clements)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Armahani Heliodorr Hulivili (AI) ET (R Holloway & J L Lincoln)

Puli
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Cordmaker LetsHearItForThe Boy (P Kelly/ S Huebner/ M & K Stone)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mistryde Playin The Game (M & J Kaden)
Baby of Breed: Mistryde Step By Step (M & J Kaden)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pricewey Nudgenudge Winkwink (Mrs M Price)
Baby of Breed: Pricewey Casonova (Lisa McGinn)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Edward Ryder (QLD)  (Group Entry : 39)

Runner Up in Group: Dobermann
Walamara Bound For Honours (Imp NZ) (Chkano Kennels & Miss J Cullen)
Junior in Group: Newfoundland
Aust Ch Yesallaw Light UP The World TO Paddlepaws (AI) (Sue & Clifford Gray)
Intermediate in Group: Akita
Aust Ch Shokuma Candy Crush (K Pearce /D Klingberg /W Osborn)
State Bred in Group: Newfoundland
Yesallaw World Acclaim With Paddlepaws (AI) (Dominic Carbonari)

Akita
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Shokuma Candy Crush (K Pearce /D Klingberg /W Osborn)
R/UP BOB and Dog CC: Ryerson Fireworks (Jillian Wiltshire)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Annakpok Poetry in Motion (AI) (Narelle Adams/ Michelle Kube)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Arcticbliss Heart of Glass (Michelle Kube)
Baby of Breed: Arcticbliss Rogers girl (Michelle Kube)

Boxer
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ozstralis Golden Anzac (Mrs E Cannell)

Bullmastiff
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Kangala Drama Queen (M & A Ongley)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Walamara Bound For Honours (Imp NZ) (Chkano Kennels & Miss J Cullen)
Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Walamara Quik-Off The Mark (Imp NZ) (Chkano Kennels / Jaidyn Walker)
Puppy (Dog) of Breed: Martyn Big Wave Rider At Meekadobe (Imp NZ) (Maree Browne)

Newfoundland
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Yesallaw Light UP The World TO Paddlepaws (AI) (Sue & Clifford Gray)
R/UP BOB, Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Yesallaw Top OF The World At Paddlepaws (AI) (Sue & Clifford Gray)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Yesallaw World Acclaim With Paddlepaws (AI) (Dominic Carbonari)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Yesallaw Liberty Takes Courage (Sue & Clifford Gray)

Samoyed
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Aldonza Stare and Whisper (C Houston / M Johnson)
Res Bitch CC: Mytaj Standing In Dixieland (C Houston & M Johnson)
Junior of Breed: Kalaska Life Of A Prince (Mr J Gesiotto/ Ms L Jones & Mrs K O'Riley)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Miss Caroline Stuart (NSW)  (Group Entry : 32)

Best in Group & Open in Group: Shih Tzu
Aust Sup Ch Tzuyuan Full Of Life (Ms G Davies & Ms R Davies)
Intermediate in Group: French Bulldog
Aust Ch Dentellieres Hard Act Tofollow (Jessica Harrison)
State Bred in Group: Great Dane
Aust Ch Kaoota Kalisha (Susan Grant)
Aust Bred in Group: Great Dane
Aust Ch Kaoota Koa (Susan Grant)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dentellieres Hard Act Tofollow (Jessica Harrison)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Dentellieres Aint Seenothinyet (AI) (Miss J Harrison)

Great Dane
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Kaoota Kalisha (Susan Grant)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kaoota Koa (Susan Grant)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Martonia Next Generation (Maria Croft)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Martonia Sweet Bubble Gum (Maria Croft)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Bargeway Next Edition (Imp UK) (B Santas/ J Kennedy/ K Kennedy)
Bitch CC & Puppy of Breed: Kerkay Moment Of Truth (Mrs Julie Kennedy)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Tzuyuan Full Of Life (Ms G Davies & Ms R Davies)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Shelloy Hugo Da Boss (Christian Lee)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Sesukan LHis you For Got My Crown (Mr Christian Lee)