Central Gippsland Kennel Club Inc (VIC)

Date of Show : 4-Jan-2019 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Julie Keenan (VIC)

Best in Show & Open in Show: Saluki
Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)
Runner Up in Show & Intermediate in Show: Border Terrier
Aust Ch Glenbogle Just Raisin Hell (Sue Mewse)
Minor in Show: Samoyed
Airebis My One True Love (Kellie/ Judy & Graham Hughes)
Puppy in Show: Beagle
Almanzor Franks Very Much (Mrs D Reid-Orr/ Miss K & Mr G Orr)
Junior in Show: Clumber Spaniel
Aust Ch Taniwha Te Wahipounamu (J Patchett & C Ryan)
Aust Bred in Show: Golden Retriever
TS CH Dual Ch (T) Santamaria Supremacy CCD RN (Mrs Heather Raditsis)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Soft Coated Wheaten Terrier
Aust & Neut Ch Shaneca Sunday Rose JC (Sarah Lowe)
Runner Up Neuter in Show: Dalmatian
Aust & Neut Ch Lendalbas BLK Ur My MacKenzie (Anne Lenne)

Baby SweepStakes - 1st Place: Australian Kelpie
Kalan Spirit In The Sky (Miriam Schiller)
Baby SweepStakes - 2nd Place: German Spitz (Klein)
Mibuddi Devil in Disguise (B & K Alexander / Vickie Reynolds)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Stephen Wailes (VIC)

Best in Group & Open in Group: Maltese
Aust Ch Vahlia Masquerade (Lee Beckley)
Baby in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Caliya Charming devil (Karen McCabe)
Minor in Group: Griffon Bruxellois
Griffonsburg Rebel Vixen (Dr I T Mitchell)
Puppy in Group: Chihuahua (Long Coat)
Hollychi Diamond Delight (Karen A McCabe)
Intermediate in Group: Havanese
Karyme Xxplosive (Gail Ransom)
Runner Up Neuter in Group: Miniature Pinscher
Aust Ch Supacharm The Exorcist (Mrs Lisa Prior)

Affenpinscher
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Swayd Running With Scissors (Kerry McKinnon & Emma-Lee Slavin)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Hollychi Diamond Delight (Karen A McCabe)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Southeastchi Amigo (David Sempel)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Southeastchi Yin (David Sempel)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Southeastchi Heart Of Gold (David Sempel)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Moldavia Make A Wish (Chris Strange)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Hollychi sweet girl of mine (Karen McCabe)
Baby of Breed: Caliya Charming devil (Karen McCabe)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Hollychi Rhapsody In Blue (Karen McCabe)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Armorgrif Asmodeus (Ms R & Mr A Morse)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Griffonsburg Rebel Vixen (Dr I T Mitchell)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Armorgrif Laylah (Mrs R & Mr A Morse)
Baby of Breed: Griffonsburg Venus Victorious (Dr I T Mitchell)
Open of Breed: Armorgrif Marchosias (Ms R & Mr A Morse)

Havanese
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Karyme Xxplosive (Gail Ransom)

Japanese Chin
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Alwood Chizukeki (Alwood Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Chincasa High Voltage (A Sharp & N Skeet)

Maltese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Vahlia Masquerade (Lee Beckley)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Supacharm Days Of Future Past (Lisa Prior)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Leoricia Return The Favour (Mrs Lisa Prior)
Baby of Breed: Supacharm Wolveryne (Lisa Prior)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Ch Supacharm The Exorcist (Mrs Lisa Prior)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Beausancy Limoncello (Mrs J Gard / Mr T Gard & Mr J Yee)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Julie Keenan (VIC)

Best in Group & Intermediate in Group: Border Terrier
Aust Ch Glenbogle Just Raisin Hell (Sue Mewse)
Runner Up in Group & Puppy in Group: American Staffordshire Terrier
Farfromova Lil Abner Yokum (G Ward, B Taylor & M & M Young)
Minor in Group: Border Terrier
Glenbogle Just Keeping Up (Sue Mewse)
Junior in Group: Fox Terrier (Smooth)
Foxier Hazard A Guess (Ms P Fulcher)
Aust Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Savion Razzel Dazzel (N Morton & S Wymark)
Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Gr Ch Powerpaws Rumble In The Jungle (Cherishapug Kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Soft Coated Wheaten Terrier
Aust & Neut Ch Shaneca Sunday Rose JC (Sarah Lowe)
Runner Up Neuter in Group: Australian Terrier
Aust Gr & Neut Ch Teritopaz Ruff N Tuff (Mrs Leanne Bywater)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Farfromova Lil Abner Yokum (G Ward, B Taylor & M & M Young)
R/UP BOB & Open of Breed: Aust / Phil Gr/ Multi Int Ch Stardust Fistfull Of Dollars Of Pawtucket (Imp ITY) (Barry Wickers)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Pawtucket This Girl Is On Fire (Barry Meriam Wickers)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Pawtucket Always On My Mind (Barry Wickers)
Open (Bitch) of Breed: Crazy Cry's Xolina Sexygirl Pawtucket (Imp ROM) (Barry Wickers)

Australian Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Oziruff Chase N Dreams (Mrs Leanne Bywater)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tryaterror Hunter (Greg Bradshaw)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Teritopaz Ruff N Tuff (Mrs Leanne Bywater)

Border Terrier
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Glenbogle Just Raisin Hell (Sue Mewse)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Glenbogle Just Keeping Up (Sue Mewse)

Bull Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Proicutta White Knight (AI) (Mr G & Mrs C Moran)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Hulia Im A Tiger (Mrs V Firth)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Foxier Hazard A Guess (Ms P Fulcher)
R/UP BOB & Bitch CC: Foxier Slice of Heaven (Ms P Fulcher)

Norfolk Terrier
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mazberg Ziggy Stardust (M Connell & M Berg)

Soft Coated Wheaten Terrier
Bitch CC & Puppy of Breed: Shaneca Let Them Eat Cake (S Lowe & L Novak)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Shaneca Sunday Rose JC (Sarah Lowe)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Powerpaws Rumble In The Jungle (Cherishapug Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Shadowstaff The Mistress (N Morton & L Morton)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Shadowstaff Talk Dirty To Me (Shadowstaff - N Morton & L Morton)
Minor (Dog) of Breed: Shadowstaff Mr Grey (Shadowstaff - N Morton & L Morton)
Puppy (Bitch) of Breed: Shadowstaff Dirty Sexy Money (Shadowstaff - N Morton & L Morton)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Savion Razzel Dazzel (N Morton & S Wymark)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Powerpaws Made To Order (Tanya & Simon Henderson)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Powerpaws Abbey Road (Miss Suzanne M Raven)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Arthur Fry (VIC)

Best in Group & Intermediate in Group: English Springer Spaniel
TeTaniwha Hairy Maclary (C J Ryan)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Golden Retriever
TS CH Dual Ch (T) Santamaria Supremacy CCD RN (Mrs Heather Raditsis)
Minor in Group: Hungarian Vizsla
Bokezu Bazinni Parisienne Doll AI (Robyn Gowers)
Puppy in Group: English Springer Spaniel
Rowemaris Such Is Life (R & W Stobbie)
Junior in Group: Clumber Spaniel
Aust Ch Taniwha Te Wahipounamu (J Patchett & C Ryan)
Open in Group: Gordon Setter
Aust Sup Ch Triseter Celtic Playboy (AI) (Jason Moore)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: English Springer Spaniel
Aust Sup Ch Rowemaris Reach for the Stars (R & W Stobbie)
Runner Up Neuter in Group: Labrador Retriever
T Ch Lukilab Rosco P TSD (Ms E Shergold)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Taniwha Te Wahipounamu (J Patchett & C Ryan)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Taniwha Pounamu Kahurangi (AI) (Imp NZ) (J Patchett & C Ryan)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: TeTaniwha Hairy Maclary (C J Ryan)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Glenkinchie Darcys Pryde (Mrs Anita Stewart)
Minor of Breed: Rowemaris spice of life (R & W Stobbie)
Puppy of Breed: Rowemaris Such Is Life (R & W Stobbie)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Rowemaris Reach for the Stars (R & W Stobbie)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: TS CH Dual Ch (T) Santamaria Supremacy CCD RN (Mrs Heather Raditsis)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Santamaria Vegas Showgirl (Cassidy Lee-Hartford)

Gordon Setter
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Triseter Celtic Playboy (AI) (Jason Moore)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bokezu Bazinni Parisienne Doll AI (Robyn Gowers)

Labrador Retriever
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: T Ch Lukilab Rosco P TSD (Ms E Shergold)

Lagotto Romagnolo
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Moraamuz Dolce Vita Iniziare (Mrs M A Keil)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Carol Hobday (VIC)

Best in Group & Open in Group: Saluki
Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)
Runner Up in Group: Borzoi
Aust & Slo Jnr Ch Full Moon Fever Tantezampe For Clovelly (Imp ITY) (Clovelly Kennels)
Puppy in Group: Beagle
Almanzor Franks Very Much (Mrs D Reid-Orr/ Miss K & Mr G Orr)
Junior in Group: Borzoi
Clovelly Blush Of Blue (Clovelly Kennels)
Intermediate in Group: Petit Basset Griffon Vendeen
Aust Ch Rokeena Make My Day (R J & R J Wallis)

Beagle
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Almanzor Franks Very Much (Mrs D Reid-Orr/ Miss K & Mr G Orr)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Orobay Anzac Spirit (A Lenne)

Borzoi
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & Slo Jnr Ch Full Moon Fever Tantezampe For Clovelly (Imp ITY) (Clovelly Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Clovelly Blush Of Blue (Clovelly Kennels)

Dachshund (Miniature Long Haired)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust & NZ Ch Vidlynn Impact Black Thistle (Imp NZ) (V Reynolds & S Hesketh)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Rokeena Make My Day (R J & R J Wallis)

Saluki
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Talkabout Son of a Gun (Talkabout Kennels)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr David Lassam (VIC)

Best in Group & Open in Group: Old English Sheepdog
Aust Ch Perfu Dancn With Starsnstripes (Mr C / Mrs S Moore & Mr J Moore)
Runner Up in Group: Border Collie
Aust Ch Tivertongaye Glorys Theo (Anne O'Connor)
Baby in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Antudor The Vigilante At Lakamari (Lakamari Kennels)
Junior in Group: Bearded Collie
Abmaci Autumn Attraction (K L Winter)
Intermediate in Group: Collie (Rough)
Aust Ch Coltie Livin The Dream (A & J Wallace)
Runner Up Neuter in Group: Border Collie
Aust Ch Neut Ch Etherial Look At Me RN PT (Claire Stipic)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Callicoma Woodstock (Helen & Noel Evans)
Bitch CC: Aust Ch Ashem Girl on Fire (Chris Edgley)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kalan Southern Skye (Miriam Schiller)
Baby of Breed: Goldedge Country Rose (Christine edgley)
Baby (Dog) of Breed: Goldedge Country Spirit (Christine Edgley)

Australian Shepherd
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ellagant Prima Donna (Ellagant Kennels)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch/ TS Gr/Neut(T) Rozate Calamity Jane CD RE HSAs JDX (Miss T A Edgell)

Bearded Collie
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Abmaci Autumn Attraction (K L Winter)

Border Collie
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Tivertongaye Glorys Theo (Anne O'Connor)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Merrinda This Girl Of Joy (AI) (Claire Stipic)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Neut Ch Etherial Look At Me RN PT (Claire Stipic)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Coltie Livin The Dream (A & J Wallace)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Janoby James Bond (AI) (Janoby Kennels)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Armahani Kunzite Kuutamo (AI) RA (Miss N Wain & Ms J Lincoln)

German Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Lakamari Captain Jobe (Lakamari Knl)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Lakamari Totally Tameeka (Lakamari Kennels)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Ubiqque Bluebells Desire (Mrs J Eaton)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Lordavo Royal Commander (Kathleen Raven)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Crytara Gotcha (Mrs Jen Eaton & Mrs Cathy Shayler)

Old English Sheepdog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Perfu Dancn With Starsnstripes (Mr C / Mrs S Moore & Mr J Moore)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bobkins Dream A Little Dream (AI) (Cherie van der Merwe)

Polish Lowland Sheepdog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Mirriyuula Playboy (Janelle Sleebs)

Shetland Sheepdog
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Bluescot Mademoiselle (Lakamari Kennels)

Swedish Vallhund
Baby of Breed: Icanhaz The Apparent Magnitude (Mrs J Eaton and Mrs A Proudfoot)

Welsh Corgi (Cardigan)
Baby of Breed: Kalora u Can't Touch This (Glenine Kennels)

Welsh Corgi (Pembroke)
Baby of Breed: Antudor The Vigilante At Lakamari (Lakamari Kennels)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Ms Susie Baird (VIC)

Best in Group & Open in Group: Alaskan Malamute
Aust Ch Whitewarrior Ice Wolf Standing (AI) (Brett White)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Samoyed
Aust Ch Airebis Czars Dream (Vanessa Martin)
Minor in Group: Samoyed
Airebis My One True Love (Kellie/ Judy & Graham Hughes)
Puppy in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)
Junior in Group: Schnauzer (Miniature)
Komitson Miss Nine T Nine (Barbara Willshire)
Intermediate in Group: Bernese Mountain Dog
Aust Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Whitewarrior Ice Wolf Standing (AI) (Brett White)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kraigoaks Heart Of Gold (Mr C Phillips & Miss K Oakley)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Walamara Step-aside (AI) (Imp NZ) (Amanda Spencer)
Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Walamara Catch-me If You Can (Imp NZ) (Amanda Spencer)

Samoyed
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Airebis Czars Dream (Vanessa Martin)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Snerzok Mishka So Cool (J & D Wilders)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Airebis My One True Love (Kellie/ Judy & Graham Hughes)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Snerzok Enchantress By Desire (Deb Williams)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Komitson Miss Nine T Nine (Barbara Willshire)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Brontide Glitzy Gal (B Luczak)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Diane Shackleford (VIC)

Best in Group & Open in Group: Boston Terrier
Aust Gr Ch Zareba Lets Get Ready Torumble (Mr S Manning & Mr P Mayorkinos)
Runner Up in Group: Shih Tzu
Tzuyuan Full Of Life (Ms G Davies)
Baby in Group: British Bulldog
Karazma The Honey Badger (AI) (Karazma Kennels)
Minor in Group: Great Dane
Underane Got The Look (Mrs R Harvey)
Aust Bred in Group: Schipperke
Aust Ch Breogan Panda Dreams (Helen Rixon)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dalmatian
Aust & Neut Ch Lendalbas BLK Ur My MacKenzie (Anne Lenne)
Runner Up Neuter in Group: Poodle (Standard)
Aust Ch Zarzou Coco Luvs Chanel (L Cook)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Zareba Lets Get Ready Torumble (Mr S Manning & Mr P Mayorkinos)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bostonbob Little Lulu (J Semmler/ V Clarke/ A Clarke)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Bostonbob Grizzly Grizelda (J Semmler & V Clarke)

British Bulldog
Baby of Breed: Karazma The Honey Badger (AI) (Karazma Kennels)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Jalorca Dallas Dubois (Carol Brady)
Baby of Breed: Spotsonavon Black Douglass (Carol Brady)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Lendalbas BLK Ur My MacKenzie (Anne Lenne)

French Bulldog
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Mambilou I Have A Dream (Mambilou Kennels)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Mambilou Stir It Up (Mambilou Kennels)
Baby of Breed: Colkerry Dantes la Vita Nuova (Mambilou Kennels)

German Spitz (Klein)
Baby of Breed: Mibuddi Devil in Disguise (B & K Alexander / Vickie Reynolds)

German Spitz (Mittel)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Llancarfan Magic N Mystery (Janelle Sleebs)

Great Dane
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Underane Got The Look (Mrs R Harvey)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Underane Girl on Fire (Alisha Watson & Rhonda Harvey)

Japanese Spitz
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Belzbentley Yabba Dabba Doo (Rebecca Bentley)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Belzbentley Air Force One (Rebecca Bentley)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Whitewishes Cadence Rising Sun (C Darby & D Hanslow)

Keeshond
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Venlo Here Comes Trouble (Mr K & Mrs K J Lamble)

Lhasa Apso
Baby of Breed: Mysticrafael Phantomoftheopera (Vickie Reynolds)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Mysticrafael Pop The Bubbly (Mysticrafael Kennels)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Zarzou Pride N Prejudice (Ms L Cook)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Zarzou Coco Luvs Chanel (L Cook)

Poodle (Toy)
Minor of Breed: Evoque Magick in the Air (Diana Cordi)

Schipperke
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Breogan Panda Dreams (Helen Rixon)
R/UP BOB & Bitch CC: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Rixown Runningbear (Helen Rixon)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Open of Breed: Tzuyuan Full Of Life (Ms G Davies)

Xoloitzcuintle (Intermediate)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazzat Ginessa (L Lancaster & J Z Dinis)

Xoloitzcuintle (Standard)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Wazzat Fumar (L Lancaster & J Dinis)