Lady Bay Kennel Club Inc (VIC)

Date of Show : 20-Jan-2019 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Ian Rasmussen (QLD)

Best in Show & Open in Show: Cairn Terrier
Aust Ch Joymont Stealth Ninja (Cathy Scotton)
Runner Up in Show & Intermediate in Show: Australian Shepherd
Aust Sup & Am Ch Regal Reign Hightide Hit The Jackpot HT (Imp USA) (A Petersen / J Karras / B Moore / A Reid)
Junior in Show: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Sundar Star of Sunshine (Ken & Jan Campbell)
Aust Bred in Show: Dalmatian
Aust Ch Paceaway Dream catcher (Jenni Oconnor)
Runner Up Neuter in Show: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Neut Ch Cavalrite Sir Lancelot (Jacqueline Giggins)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Glenn Wilshier (QLD)

Best in Group & Intermediate in Group: Papillon
Sailoz Dancing In The Street (Ms R Hawkins & Ms K Lewis)
Baby in Group: Japanese Chin
Kiseki Shizuko (Msrs Lyn Mcarthur)
Minor in Group: Griffon Bruxellois
Armorgrif Ethereal Karma (AI) (Ms R & Mr A Morse)
Aust Bred in Group: Japanese Chin
Aust Sup Ch Kiseki Tadashi (L McArthur & M A Barras)
Open in Group: Pekingese
Aust Ch Ormalu Lorenzo Caprile (Patricia Smith)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Neut Ch Cavalrite Sir Lancelot (Jacqueline Giggins)

Affenpinscher
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Majomarc Bogart Kazari (Ven Grasso)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Simias Black Berry Trifle (Sally Stewart)

Cavalier King Charles Spaniel
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Dapsen Mirror Mirror (D L Petersen)
Puppy of Breed: Daventri Ice Dancer (Daventri Kennels)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Cavalrite Sir Lancelot (Jacqueline Giggins)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Pacorro Nixons on Fire (C Varley)

Chihuahua (Smooth Coat)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Tonichi Vodka N Ice (E Crabb)

Griffon Bruxellois
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Armorgrif Ethereal Karma (AI) (Ms R & Mr A Morse)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Zanbellia Supernova (Zanbellia Knls)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Blanerne Veronica (R Bourke)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Kiseki Tadashi (L McArthur & M A Barras)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Kiseki Takayuki (Mrs L McArthur)
Baby of Breed: Kiseki Shizuko (Msrs Lyn Mcarthur)

Miniature Pinscher
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Minapeke K For KY (The Late Mrs E Turnbull & Mrs G Cincotta)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Shiralea Top Gun (Mrs Lynne Johnston)
Bitch CC & Junior of Breed: Minapeke Is Playing Solitaire (The Late Mrs E Turnbull & Mrs G Cincotta)
Minor of Breed: Rubystud Limited Edition (Lynne Johnston)
Minor (Bitch) of Breed: Minapeke IMA Single Girl (The Late Mrs E Turnbull & Mrs G Cincotta)
Aust Bred (Bitch) of Breed: Shiralea Pace Setter (Lynne Johnston)

Papillon
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Sailoz Dancing In The Street (Ms R Hawkins & Ms K Lewis)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Seyoso Memphis Belle (Ray Leech)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Sailoz Exclusive Kiss (Ms Rosie Hawkins)
Baby of Breed: Rhadinoir Maid of Gold (R Leech)

Pekingese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Ormalu Lorenzo Caprile (Patricia Smith)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Ian Rasmussen (QLD)

Best in Group & Open in Group: Cairn Terrier
Aust Ch Joymont Stealth Ninja (Cathy Scotton)
Runner Up in Group & Junior in Group: Fox Terrier (Smooth)
Aust Ch Sundar Star of Sunshine (Ken & Jan Campbell)
Baby in Group: Scottish Terrier
Calanclan Laird of Inverness (Mrs N Cardinal)
Minor in Group: Cairn Terrier
Joymont Secret Agent (Bond)
Puppy in Group: Soft Coated Wheaten Terrier
Shaneca Let Them Eat Cake (S Lowe & L Novak)
Intermediate in Group: Airedale Terrier
Aust Ch Tjuringa Carmen jones (K & J Campbell)
Aust Bred in Group: Tenterfield Terrier
Aust Ch Nudimah Steel N Hearts (D & M Holt)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Soft Coated Wheaten Terrier
Aust & Neut Ch Shaneca Sunday Rose JC (Sarah Lowe)

Airedale Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Yeloman Kangaroo Straight (Suzanne Tennant)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tjuringa Carmen jones (K & J Campbell)

American Staffordshire Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Adoralink Monalisa (K Sorrell & S Linek)

Australian Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Lemonlee Lady Kate (Kerri Lee)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ponderra Frankly My Dear (L Thorneycroft & B Rickard)

Cairn Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Joymont Stealth Ninja (Cathy Scotton)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Joymont Secret Agent (Bond)
Bitch CC & Junior of Breed: Joymont Moon Dancer (Cathy Scotton)
Baby of Breed: Natuska Dream Lover (Cathy Scotton)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sundar Star of Sunshine (Ken & Jan Campbell)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Texforrier Great Gatsby (Imp FIN) (K & J Campbell / M Nyman)

Jack Russell Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tiarker My Heart Beats True (Alicia & Michael Mann)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Beaconway Malung Memory (Alicia & Michael Mann)

Manchester Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cathasaigh Cause And Effect (L J Saxton)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Windypark Annies Wild Ride (L J Saxton)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kazkei Hunters Arms (L J Saxton)

Scottish Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shortblak With Milk and Sugar (Stacey Sullivan)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Shortblak Get into the Groove (Stacey Sullivan & Jason Rhodes)
Baby of Breed: Calanclan Laird of Inverness (Mrs N Cardinal)

Soft Coated Wheaten Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shaneca Bondi Puppy JC (Fiona McCallum)
Puppy of Breed: Shaneca Let Them Eat Cake (S Lowe & L Novak)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Shaneca Sunday Rose JC (Sarah Lowe)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nudimah Steel N Hearts (D & M Holt)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Westbronty Gabriels Message (Mrs P Devon)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Duncan McAllister (QLD)

Best in Group & Junior in Group: Cocker Spaniel
Aust Ch Belcroft Takin' Care Of Busines (D & M Bellamy)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Weimaraner
Aust Sup Ch Weissenberg Flirtn with Fire AI (Imp NZ) (C Wright/ B Wilson/ K White)
Baby in Group: Cocker Spaniel (American)
Taryk The Winner Takes It All (Tanya Smith)
Minor in Group: English Springer Spaniel
Rowemaris spice of life (R & W Stobbie)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Wirehaired Pointer
Dual Ch (T) Neut Dual Gr Ch (TS) Huntwyre Tribulation CDX RN QND ORA ET (Mr P & Mrs S Meekings)
Runner Up Neuter in Group: English Springer Spaniel
Aust Sup Ch Rowemaris Reach for the Stars (R & W Stobbie)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Belcroft Takin' Care Of Busines (D & M Bellamy)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Belcroft Dream A Li'l Dream (D & M Bellamy)

Cocker Spaniel (American)
Baby of Breed: Taryk The Winner Takes It All (Tanya Smith)

English Springer Spaniel
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Rowemaris spice of life (R & W Stobbie)
Dog CC & Puppy of Breed: Rowemaris Such Is Life (R & W Stobbie)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Rowemaris Reach for the Stars (R & W Stobbie)

Flat Coated Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Kellick All I Ever Need Is You (D & S Wilkie)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sherepoint Obsidian (D & S Wilkie)

German Wirehaired Pointer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Dual Ch (T) TS Gr Ch Lovewyre Rumour Has It CCD RN ET (Mr P & Mrs S Meekings)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (T) Neut Dual Gr Ch (TS) Huntwyre Tribulation CDX RN QND ORA ET (Mr P & Mrs S Meekings)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Vizslavari Galadriel (Ms D M James & Mr D L Rae)

Labrador Retriever
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust CH & Aust Neut CH Jollab Winchester (AI) (Ben & Robyn van Maanen)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Sup Ch Weissenberg Flirtn with Fire AI (Imp NZ) (C Wright/ B Wilson/ K White)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Tazlon Quill Of Dycity (Mrs M & Mr B Myers)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Glenn Wilshier (QLD)

Best in Group & Open in Group: Rhodesian Ridgeback
Aust Ch Shelridge Weapon Of Choice (Mr A & Mrs B Mc Villy)
Puppy in Group: Dachshund (Smooth Haired)
Kamahi Born To Be Wild (AI) (B Howell & M Cooper)
Intermediate in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Hahndorf Feeln Reddy (Mrs B Skepper)
Runner Up Neuter in Group: Irish Wolfhound
Aust Neut Ch Wulfgar Iron Reborn (Peter & Joan Wright)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Alaqadar La Boheme (AI) (Mrs M A Barras)

Azawakh
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Grantulla Asfru JC (J Ryan & C Parratt)

Basenji
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Karamo Koluka (A & C Curnick)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Tambuzi Makaria (Adam Druce)

Beagle
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: TS Gr Ch / Dual Ch (T) / Sup Ch Hounsley Hey Ho Here She Goes (AI) (Miss J Lalor & Mr P Hissey)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Dual Ch (T) Hounsley Howard Showers TSDX (Miss J Lalor & Mr P Hissey)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Hahndorf Feeln Reddy (Mrs B Skepper)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tinsnips Rooby Tuesday (Ms Claire Gray)
Baby of Breed: Tinsnips Quitya Lion (Mrs C Gray)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Emmiline The Welsh Witch (Katrina Brooks)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kamahi Born To Be Wild (AI) (B Howell & M Cooper)

Deerhound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Kahner Zena (Mrs K Currell)

Irish Wolfhound
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Dongunya Hogan Wright (Peter & Joan Wright)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Wulfgar Iron Reborn (Peter & Joan Wright)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Shelridge Weapon Of Choice (Mr A & Mrs B Mc Villy)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shelridge Dangerous Moonlite (Graham Kohler)

Whippet
Res Bitch CC: Kerrypark Lady Luck (Miss Caisha Tanis & Mr B Quarrell)
Puppy of Breed: Kerrypark Diamonds Are Forever (Miss Caisha Tanis & Mr Ben Quarrell)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Ian Rasmussen (QLD)

Best in Group & Intermediate in Group: Australian Shepherd
Aust Sup & Am Ch Regal Reign Hightide Hit The Jackpot HT (Imp USA) (A Petersen / J Karras / B Moore / A Reid)
Runner Up in Group & Open in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Sheltastic Speak No Evil (Sheltastic Kennels)
Minor in Group: Australian Cattle Dog
Lonerun Paint Me Alkira (Vicki Duncan)
Puppy in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Kintzel Abbey Roze (G D & S K Kerr)
Junior in Group: Briard
Aust Ch Narbrisse OTT of Brieberger (Susie Losa)
Aust Bred in Group: Border Collie
Aust Ch Merrinda Listen To Your Heart (Lyn Allshorn)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Shepherd Dog
Aust Gr Ch Tri Neut Ch (T) (RO) Colwhip Golden Shimmer CCD RAE RM HTM S FS S TDX ET (L Brownhill)
Runner Up Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust & Neut Ch Lynroge Copyright (J M Allen)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Lonerun Paint Me Alkira (Vicki Duncan)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Jindawan Rapt in Dreamtime (Vicki Duncan)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup & Am Ch Regal Reign Hightide Hit The Jackpot HT (Imp USA) (A Petersen / J Karras / B Moore / A Reid)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ellagant Rich and Famous (Ellagant Kennels)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Merrinda Listen To Your Heart (Lyn Allshorn)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Merrinda Cruzin to the Beat (Lyn Allshorn)
Res Bitch CC: Aust Ch Milangimbi New Year Resolution (D Miller)
Junior of Breed: Bearfeet Joyride To Merrinda (Mrs Lyn Allshorn)
Intermediate (Bitch) of Breed: Steadfast I'm Sexy N I Know It (AI) (Ms Gaye McKiernan)

Briard
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Aubrey's Neon Gold D'Awmas (Imp NZ) (Awmas Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Narbrisse OTT of Brieberger (Susie Losa)
Puppy of Breed: Narbrisse Ophira (Kim Kucera)

Collie (Rough)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Burdekin Boys Do Fall In Love (Glenda Grant)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Taigakoira Tahtien Valo (Ms H Lim & Ms T J MacDonald)

German Shepherd Dog
Dog CC & Minor of Breed: Zandrac Jaguar (Shebelle Kennels)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Tri Neut Ch (T) (RO) Colwhip Golden Shimmer CCD RAE RM HTM S FS S TDX ET (L Brownhill)

Puli
BOB, Dog CC & Open of Breed: Am & Aust Ch Bowmaker Wizard Of Oz (Imp USA) (Ian Truswell & Collin Tenney)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Narnia Thunder & Lightning (Mr I Truswell & Mr C Tenney)

Shetland Sheepdog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Sheltastic Speak No Evil (Sheltastic Kennels)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Shelmanna Bound for Glory (Mrs S Fox)
Baby of Breed: LochWind Just In Time (Gail M Jones)
Puppy of Breed: Sheltastic Everybody Talkz (Sheltastic Kennels)
Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust & Neut Ch Lynroge Copyright (J M Allen)

Welsh Corgi (Pembroke)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Kintzel Abbey Roze (G D & S K Kerr)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Soverenpark Bring It On HT ET JC (C van der Wolde/J Kelly/K Scholz)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Clarelly Russian Roulette (Jan Kelly)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Andesyn In For A Penny (AI) RN ET (Jan Kelly)
Baby of Breed: Clarelly Catch Me If You Can (Isy Clarke/Jan Kelly)
Baby (Dog) of Breed: Clarelly Now You See Me (Joanne Swallows)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Jodie Wilshier (QLD)

Best in Group & Aust Bred in Group: Leonberger
Aust Ch Glamourford Winter Wonder RN TD (B Bieleny/B Halliwell)
Runner Up in Group & Open in Group: Dobermann
Aust Ch Celestion Assassins Creed (Imp NZ) TD (Mr Malcolm McDonald/Debra Armstrong)
Baby in Group: Samoyed
Kimskova Arctic Frosty (Alan & Helen Paxton)
Minor in Group: Siberian Husky
Schanata Golden Glacier (B & M Schier)
Intermediate in Group: St Bernard
Aust Ch Coonara Never Walk Alone (Paul & Kris Willingham)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Rottweiler
Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)
Runner Up Neuter in Group: Dobermann
Aust Ch Desyred Apache Wild Spirit (AI) (Imp NZ) (Ms J Frederickson)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Montreaux Charlie Brown (Monique Dunne & Kerrin Balchin)

Dobermann
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Celestion Assassins Creed (Imp NZ) TD (Mr Malcolm McDonald/Debra Armstrong)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Walamara Always Enchanting (AI) (Imp NZ) (Mrs T Versteegen & Mrs A Quinn)
Minor (Bitch) of Breed: Copperdobe Melodrama (Imp NZ) (Gill Harding & R Paunovic)
Puppy of Breed: Copperdobe Tigers Rock At Desyred (Imp NZ) (Jan Frederickson)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Desyred Apache Wild Spirit (AI) (Imp NZ) (Ms J Frederickson)

Dogue de Bordeaux
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Darseadogues Red Baron (L Umhauer)
R/UP BOB & Res Dog CC: Aust Ch Darseadogues Royal Rumble (Mrs D & Mr S Moran)

Leonberger
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Glamourford Winter Wonder RN TD (B Bieleny/B Halliwell)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Seadale The Masters Apprentice (AI) (Miss B C Chapman)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Yesallaw Around The World with Paddlepaws (AI) (Paddlepaws & Sanders)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Seadale Don't Fence Me In (Bev Chapman)
Baby of Breed: Seadale Charged With Dreaming (Miss B C Chapman)
Minor of Breed: Yesallaw A Musketeers Lover at Seadale (AI) (Miss B C Chapman)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Rottfuerst Von Nitro Bear (Eric Hunn)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)

Samoyed
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Airebis Czars Dream (Vanessa Martin)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Airebis My One True Love (Kellie/ Judy & Graham Hughes)
Baby of Breed: Kimskova Arctic Frosty (Alan & Helen Paxton)

Shiba Inu
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Temzin Bindie Ponyo (Mrs C Allen)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Schanata Crimson Secret (AI) (B & M Schier)
Minor of Breed: Schanata Golden Glacier (B & M Schier)

St Bernard
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Coonara Never Walk Alone (Paul & Kris Willingham)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Coonara Devine Sunset (Paul & Kris Willingham)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Patrice Johansen (QLD)

Best in Group & Junior in Group: Boston Terrier
Aust Ch Baronrath Shes Got Style (Ms Lynne King)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Dalmatian
Aust Ch Paceaway Dream catcher (Jenni Oconnor)
Baby in Group: British Bulldog
Zerachiel Chasing Rainbows (Nicole Zealley)
Minor in Group: Great Dane
Underane Got The Look (Mrs R Harvey)

Boston Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Baronrath Shes Got Style (Ms Lynne King)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Baronrath All In A Nutshell (Ms Lynne King)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Baronrath Made To Measure (Ms Lynne King)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Tamad Chasing Dreams (Nicole Zealley)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Mattbridge Sjaak Majestueux (AI) (Imp NZ) (Tony Linardis)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Majestueux Legacy in the Makin (AI) (Tony Linardis)
Baby of Breed: Zerachiel Chasing Rainbows (Nicole Zealley)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Paceaway Dream catcher (Jenni Oconnor)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Starz N Stripes (AI) (Jenni Oconnor)

French Bulldog
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Monyalsorts only lonely (Ms D Temby)

Great Dane
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Underane Got The Look (Mrs R Harvey)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Buckersdane Jitterbug (Margaret Buckland)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Daesdaemar Here Comes The Sun (Jane Buckland)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Belzbentley Yabba Dabba Doo (Rebecca Bentley)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Whitewishes Cadence Rising Sun (C Darby & D Hanslow)
Minor of Breed: Belzbentley Air Force One (Rebecca Bentley)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Myatuc Autumn Sunshine (R & M van Roosmalen)

Poodle (Standard)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Giday Tim Tam (Linda Johnson)

Schipperke
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chesvet Line Nolen Magic Face (Imp RUS) (Gerda & John Stryder)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Mannagum Fire N Roses (Mr J & Mrs G Stryder)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Gengala Clue To The Code (Ms L J McDonald)