Burnett Kennel Club (QLD)

Date of Show : 15-Mar-2019 (Friday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Barbara Marsh (VIC)   (Total Entry : 311)

Best in Show & Open in Show: Siberian Husky
Aust Ch Suthanlites Great Gatsby (J LeCourt / S Briggs & K Jacobson)
Runner Up in Show & Aust Bred in Show: Weimaraner
Aust Sup Ch Feldjaeger I'm Living The Dream (Judy & Tony Glover)
Baby in Show: Shetland Sheepdog
Rimini Memphis Belle (Bernadette Lines)
Minor in Show: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Almarjo Carol Von Schnitzel (M Yardley)
Puppy in Show: Australian Kelpie
Oatland Epponnee Rae (Noel & Maureen Kay)
Junior in Show: Boxer
Ronin Jail Bait (Imp NZ) (Kym Hopper)
Intermediate in Show: Dobermann
Aust Ch Vansitar New York State O Mind (Imp NZ) (A & T L Chakraborty / The Late VP Brennan / Vansitar Dobermann)
Runner Up Neuter in Show: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Gr & Neut Ch Morganlea Starman (Mrs C Ross)

Baby SweepStakes - 1st Place: American Staffordshire Terrier
Aust Ch Zaliamstaff The Grappler (AI) (Imp NZ) (Ms D Connolly/ Mr A Major/ Ms Zeta Jordan/ Ms Jordan Klenner)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Jack Russell Terrier
Belljacks Believe In Magic (S & K Whyatt)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Basenji
Zandeena Dont Try and Stop Me (C & A Keast)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Dalmatian
Aust Ch Paceaway Wicked Wayz (Michelle Little)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Poodle (Miniature)
Jeabo Playboy Limited Edition (Anne Scott & J Thompson)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Barbara Marsh (VIC)  (Group Entry : 49)

Best in Group & Open in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Sup Ch Wachowa Man On A Mission (Mrs Jennifer Watt)
Runner Up in Group: Papillon
Aust Ch Silvermorning's Ultimate Victory (Imp USA) (Amanda B Gill & Ms M Palmero)
Baby in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Wachowa Josie Brown (Mrs Jennifer Watt)
Intermediate in Group: Pug
Aust Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
State Bred in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Ch Hollinglen Whisper No Secrets (C Ross & J Morgan)
Aust Bred in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Aust Ch Wachowa Susie Carmichael (Mrs Jennifer Watt)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Gr & Neut Ch Morganlea Starman (Mrs C Ross)
Runner Up Neuter in Group: Lowchen
Aust Sup & Neut Ch Lowenhart Kickup TheHeini (L & C Horne)

Australian Silky Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Willame Seriouz Bizniz (W & A O'Brien)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Silkycharm Celestial Moon (Kerry McNamara / Aleesha Clarke)
Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Willame In Lyke Flyn (Kerry McNamara / Aleesha Clarke)
Minor of Breed: Silkycharm Glitz N Glamour (K McNamara / A Clarke)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Hollinglen Whisper No Secrets (C Ross & J Morgan)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Aberlour Whispering Jack (Lyn Dunne)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Parov Reach For The Stars (Loraine Korving & Raymond Wilson)
Baby of Breed: Hollinglen Top Gun (Mrs C Ross)
Baby (Bitch) of Breed: Kristichino Kinky Boots (Mrs C Ross)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Parov In The Spotlight (R Wilson & L Korving)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Morganlea Starman (Mrs C Ross)

Chihuahua (Long Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Wachowa Benjamin Brown (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Wachowa Queen Of The Desert (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Wachowa Ella Fitzgerald (Mrs Jennifer Watt)
Intermediate of Breed: Aust Ch Wachowa Tilly Devine (Mrs Jennifer Watt)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Wachowa Man On A Mission (Mrs Jennifer Watt)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wachowa Susie Carmichael (Mrs Jennifer Watt)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Wachowa Isabel O'Shea (Mrs Jennifer Watt)
Baby of Breed: Wachowa Josie Brown (Mrs Jennifer Watt)

Lowchen
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Lowenhart Gets YourMotorRunnin (L & C Horne)
Baby of Breed: Lowenhart Wolf At The Door (L & C Horne)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Lowenhart Kickup TheHeini (L & C Horne)

Papillon
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Silvermorning's Ultimate Victory (Imp USA) (Amanda B Gill & Ms M Palmero)

Pug
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Diane Baillie (VIC)  (Group Entry : 41)

Best in Group & Aust Bred in Group: Bedlington Terrier
Aust Sup Ch Piperdene Chantily Lace (Mr R J & Mrs P A Osmachenko)
Runner Up in Group: Fox Terrier (Smooth)
Keighly Barrett (K N & J A Hort)
Minor in Group: Australian Terrier
Aronaw Blue Suede Shoes (A & L Lobegeiger)
Intermediate in Group: West Highland White Terrier
Aust Ch Westland I Am Lacroix Sweetie (Mr G & Mrs C Bowers)
State Bred in Group: Jack Russell Terrier
Aust Ch Belljacks Im A Hollywood Star (S & K Whyatt)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Toplace Atalanta ET (Annetta Bainbridge)
Runner Up Neuter in Group: Bull Terrier (Miniature)
Aust Ch Witchend Wee Havana Dream (Mrs S Roberts)

Airedale Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bristolian Prestigious Archie (S & J Thomson)

American Staffordshire Terrier
Baby of Breed: Aust Ch Zaliamstaff The Grappler (AI) (Imp NZ) (Ms D Connolly/ Mr A Major/ Ms Zeta Jordan/ Ms Jordan Klenner)

Australian Terrier
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aronaw Blue Print (A & L Lobegeiger)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aronaw Blue Suede Shoes (A & L Lobegeiger)

Bedlington Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Piperdene Chantily Lace (Mr R J & Mrs P A Osmachenko)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Witchend Wee Wilsun Pickett (Mrs S Roberts)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Witchend Wee Zelda Hyrule (Liza Mclaughlin)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Witchend Wee Havana Dream (Mrs S Roberts)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Keighly Barrett (K N & J A Hort)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust CH Belljacks Get Offmy Reflection (S & K Whyatt)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Belljacks Im A Hollywood Star (S & K Whyatt)
Baby of Breed: Belljacks Believe In Magic (S & K Whyatt)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kabere Faith Trust N Pixiedust (Mr A Major & Ms D Connolly)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Powerpaws Rumble In The Jungle (Cherishapug Kennels)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Zeracious Sudden Impact (Mrs M Coetzer & Ms L Reid)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Toplace Atalanta ET (Annetta Bainbridge)

Tenterfield Terrier
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Gumhaven Dare To Dream (Mrs M Oberle)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Westland Cohens Hallelujah (Mr G & Mrs C Bowers)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Westland I Am Lacroix Sweetie (Mr G & Mrs C Bowers)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Tarrilli Split Decision (Miss K Maguire)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Barbara Marsh (VIC)  (Group Entry : 56)

Best in Group & Aust Bred in Group: Weimaraner
Aust Sup Ch Feldjaeger I'm Living The Dream (Judy & Tony Glover)
Minor in Group: Weimaraner (Long-haired)
Aust Ch Feldjaeger Driving on the Longside (LH) (Judy Glover)
Junior in Group: Labrador Retriever
Aust Ch Sandwoodlabs Kirrabillie (K Wood)
State Bred in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust Sup Ch Ricochez Bedwyr Dyllan (Jenny Hampton)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Welsh Springer Spaniel
Aust & Neut Ch Ricochez Enfys Sian (Jenny Hampton)

Cocker Spaniel (American)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Azel Dont Stop Me Now (Alicia Adamopoulos)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Oakridge Valotte (Kath Quinn)
Baby of Breed: Woodwych The Ringmaster (S F / R A & L M Schwerdt/ Adema West)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Wysiwyg Not a Moment Too Moon (A Adamopoulos)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Topgeer Retail Therapy (A Adamopoulos)
Baby of Breed: Wysiwyg Still Rock N Roll To Me (A Adamopoulos)

Gordon Setter
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Charnnah Ember Aglow Inth Dark (AI) (Ann Morgan)

Irish Setter
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Eireannmada Make Me Smile (G Browne)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Scolouvalley Beau Noir (Khylie Wood)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sandwoodlabs Kirrabillie (K Wood)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Wintoppi Merry Madeline (Mrs G Reilly)
State Bred of Breed: Sandwoodlabs Sparkling Goddess (K Wood)

Lagotto Romagnolo
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Wispan Ilgiorgio Vago at Faondein (David Barnes)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Feldjaeger I'm Living The Dream (Judy & Tony Glover)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr & NZ Ch Weissenberg High Command (AI) (Imp NZ) (Judy Glover)

Weimaraner (Long-haired)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Aust Ch Feldjaeger Driving on the Longside (LH) (Judy Glover)

Welsh Springer Spaniel
R/UP BOB, Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Ricochez Bedwyr Dyllan (Jenny Hampton)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Ricochez Enfys Sian (Jenny Hampton)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Diane Baillie (VIC) (Group Entry : 47)

Baby in Group: Dachshund (Miniature Wire Haired)
Meydak Captain Tsar Light (Barry Meyers)
Minor in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Aust Ch Almarjo Carol Von Schnitzel (M Yardley)
Puppy in Group: Basenji
Zandeena Dont Try and Stop Me (C & A Keast)
Aust Bred in Group: Afghan Hound
Aust Ch Tahkira Knockin On Heavns Door (AI) (Mr S Bennett & Mr B Green)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tahkira Knockin On Heavns Door (AI) (Mr S Bennett & Mr B Green)

Azawakh
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Grantulla Yufitri JC (Sandy Adsett & Chantal Parratt)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust / sLCM/ FCh Grantulla Taziri JC (Sandy Adsett & Chantal Parratt)

Basenji
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kanibaru Glowing Ember (Robyn Thompson)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Zandeena Dont Try and Stop Me (C & A Keast)

Borzoi
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Sashayaway Shante' You Stay (S Bennett& B Green)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Argowan On The Road Again (B Green & S Bennett)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Kajmytt Cheeky Chinta (C Farley)
R/UP BOB, Dog CC & State Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Kajmytt Sir Wreginald (Ms J V Thomas)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Kimscott Majic Princess (J Thomas)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Kajmytt Miss Rahni (Cheryl Farley)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Almarjo Twist N Shout (Mark Yardley)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Almarjo Carol Von Schnitzel (M Yardley)
Puppy of Breed: Neimor Harla Quinn Girl (Dennis Moran & Rev Leigh Neighbour)

Dachshund (Miniature Wire Haired)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Meydak Tsar of The Sea (Barry Meyers)
Baby of Breed: Meydak Captain Tsar Light (Barry Meyers)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Agwyr Accentuate The Positive (D G Hoyle)

Foxhound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bellarell Faces Funky Fella (Mrs N A O'Neill)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Bellarell Facesillame Thats Me (Mrs N A O'Neill)

Greyhound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bayan Daisy Does Wouldnt You (AI) (Green B/ Bennett S/ McGreevy D/ C & N)

Portuguese Podengo (Small Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Alarves A Star Is Born (Jenni McKernan)

Rhodesian Ridgeback
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Seablueridge Babylon (T Mankowski)

Whippet
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Alarves Bring Your Huney Home (J Mckernan)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Keith McCarthy (VIC)  (Group Entry : 41)

Best in Group & Intermediate in Group: Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Aust Ch Tarraray Lucifer (J Glenn)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Gr Ch Shelkeys Limited Edition (Le-Anne Schwier & Bernadette Lines)
Baby in Group: Shetland Sheepdog
Rimini Memphis Belle (Bernadette Lines)
Minor in Group: Bearded Collie
Shaggydoz Lukkas Treasure (R & T Leach/ S Templeton)
Puppy in Group: Australian Kelpie
Oatland Epponnee Rae (Noel & Maureen Kay)
Junior in Group: Australian Kelpie
Aust Ch Belljacks Just Foolin Around (S & K Whyatt)
Open in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Shelkeys Cherished Dreams (Le-Anne Schwier)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Waykrest Cutting Edge (Wayne Carter)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)
State Bred of Breed: Aust Ch Waykrest Lever Action (Wayne Carter)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Belljacks Just Foolin Around (S & K Whyatt)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Oatland Epponnee Rae (Noel & Maureen Kay)

Australian Shepherd
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Chamshep Janina (Kerry McNamara)
Baby of Breed: Chamshep Bens Legacy (Kerry McNamara)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Shaggydoz Lukkas Treasure (R & T Leach/ S Templeton)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tarraray Lucifer (J Glenn)

Belgian Shepherd Dog (Malinois)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Chamshep Highland Fling (K McNamara)

Border Collie
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Trumagik Chinese Whispers (N & M Kay)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Lapinlumon Zutki (Imp) (R Seare)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Theldaroy Xpensive Treasure (AI) (L C & R A Seare)
Baby of Breed: Theldaroy Ynot Show UV Got It (L C & R A Seare)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
Baby of Breed: Wolfonyx Classic Black (Richard Clarke)

Maremma Sheepdog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Scintilli Draco (Leigh Hinricks)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Shelkeys Limited Edition (Le-Anne Schwier & Bernadette Lines)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Shelkeys Cherished Dreams (Le-Anne Schwier)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Tesskatel Liam James (Ms K J Lutzow)
Baby of Breed: Rimini Memphis Belle (Bernadette Lines)

Welsh Corgi (Pembroke)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Izalab Miss Molly (Leigh Hinricks)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Eishund Pardon My French (AI) (Richard Clarke)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch EternalNike Amando (IMP NZ) (Richard Clarke)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr Keith McCarthy (VIC)  (Group Entry : 43)

Best in Group & Open in Group: Siberian Husky
Aust Ch Suthanlites Great Gatsby (J LeCourt / S Briggs & K Jacobson)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Dobermann
Aust Ch Vansitar New York State O Mind (Imp NZ) (A & T L Chakraborty / The Late VP Brennan / Vansitar Dobermann)
Baby in Group: Siberian Husky
Theldaroy Spirit Of Grey Wolf (L C & R A Seare)
Minor in Group: Bernese Mountain Dog
Trivale Amour Phoebe (M K Smith & G J Keown)
Puppy in Group: Dogue de Bordeaux
Bulladulla Indiana Jolie (AI) (Tracy Lamb)
Junior in Group: Boxer
Ronin Jail Bait (Imp NZ) (Kym Hopper)
State Bred in Group: Samoyed
Aust Ch Snowweb On Parade (Mrs Joan Webb)
Aust Bred in Group: Schnauzer (Miniature)
Aust Ch Nellabah Ava Gardner (J Roosen)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Rhythm 'N Blues Del Molinasco (Imp) (A Rogers)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Trivale Amour Phoebe (M K Smith & G J Keown)

Boxer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Mcboxa Lil B Double (Billee-lee Mclaughlin)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kudirka Lilmis Murdanova (Liza McLaughlin)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Ronin Jail Bait (Imp NZ) (Kym Hopper)
Baby (Bitch) of Breed: Lilleeb Goddess Of The Flame (Billee-lee McLaughlin)

Dobermann
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Vansitar New York State O Mind (Imp NZ) (A & T L Chakraborty / The Late VP Brennan / Vansitar Dobermann)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Vansitar Wild At Heart (AI) (Imp NZ) (A & T L Chakraborty / Vansitar Dobermanns)

Dogue de Bordeaux
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Moloscyg Maraken Angel (Tracy Lamb)
Baby of Breed: Moloscyg Lil Krackers (Tracy Lamb & Moloscyg Kennels)
Puppy of Breed: Bulladulla Indiana Jolie (AI) (Tracy Lamb)

Rottweiler
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Freedominc Autism Acceptance (Elizabeth Keating)
Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Freedominc Autism Awareness (Elizabeth Keating)

Samoyed
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Snowweb On Parade (Mrs Joan Webb)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Nellabah Ava Gardner (J Roosen)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Suthanlites Great Gatsby (J LeCourt / S Briggs & K Jacobson)
Baby of Breed: Theldaroy Spirit Of Grey Wolf (L C & R A Seare)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Diane Baillie (VIC)  (Group Entry : 34)

Best in Group & State Bred in Group: German Spitz (Mittel)
Aust Ch Fyreburst Fancy Free (Shirley Cross)
Baby in Group: Dalmatian
Paceaway Summer Reigns (Michelle Little)
Puppy in Group: Poodle (Miniature)
Jeabo Playboy Limited Edition (Anne Scott & J Thompson)
Intermediate in Group: Great Dane
Aust Ch Kochak American Abroad (AI) (S & L Arrowsmith)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Majestueux Somebody Told Me (Ms T Cumner)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Majestueux Spirit of Ecstasy (AI) (Ms T Cumner)
Res Dog CC & Minor of Breed: Mattbridge The Avenger (Imp NZ) (T Cumner)

Chow Chow
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Malaboo Oriental Treasure (J & T Cumner)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aust Ch Paceaway Wicked Wayz (Michelle Little)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Paceaway American Graffitti (AI) (Ms F E L Darling)
Baby of Breed: Paceaway Summer Reigns (Michelle Little)

French Bulldog
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Brindlelicus Our New Hope (N Oldfield & L Henzell)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Brindlelicus Wild Orchid (N Oldfield)

German Spitz (Mittel)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Fyreburst Fancy Free (Shirley Cross)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Tralaur Acing the Dream (Majella Lines)

Great Dane
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kochak American Abroad (AI) (S & L Arrowsmith)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Kochak Bea Miles (AI) (S & L Arrowsmith)

Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Jeabo Playboy Limited Edition (Anne Scott & J Thompson)