Deniliquin & District Kennel Club (NSW)

Date of Show : 30-Mar-2019 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Lyn Brand (NSW)

Runner Up in Show & Intermediate in Show: Whippet
Aust Ch Taejaan Birds Of Tokyo (N J Rule-Steele/Sonia Turay)
Baby in Show: Collie (Rough)
Swinbrad Game Breaker (V & D Morris)
Minor in Show: French Bulldog
Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
Puppy in Show: Whippet
Taejaan Walking on Water (Sonia Turay / N J Rule-Steele/Brian Wilson)
Aust Bred in Show: Border Collie
Aust Sup Ch Bordarita Im So Cool (AI) (Bordarita Kennels)
Runner Up Neuter in Show: English Springer Spaniel
Aust Sup Ch Rowemaris Reach for the Stars (R & W Stobbie)

Baby SweepStakes - 1st Place: Bichon Frise
Monjoie Cool Merlin (J & W Hutchison / M Newman)
Baby SweepStakes - 2nd Place: Golden Retriever
Fernfall The Sound of Music (Christine Pulis)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Collie (Rough)
Swinbrad Game Breaker (V & D Morris)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
Toujour Quick Go For Love (Ms B Durran & Mrs M Borg)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Havanese
Aust Ch Beljala A Last Tango In Paris (D Smith)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Russell Britten (NSW)

Best in Group & Open in Group: Bichon Frise
Aust Sup Ch Monjoie The Wizard (J & W Hutchison)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Pomeranian
Aust Ch Ferona Great Expectations (Yvette Rolfe)
Puppy in Group: Havanese
Aust Ch Beljala A Last Tango In Paris (D Smith)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Papillon
Aust Neut Ch Tonichi Wicked Angelique (Mrs Sue Vella)
Runner Up Neuter in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Aust Gr & NZ Ch Neut Ch Innesveil Classic Design (Joy McInnes)

Bichon Frise
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Monjoie The Wizard (J & W Hutchison)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Monjoie Walking On Sunshine (J & W Hutchison/ M Newman)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Monjoie Chasing the Clouds (J & W Hutchison/ M Newman)
Baby of Breed: Monjoie Cool Merlin (J & W Hutchison / M Newman)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Jenawyn Precious Cargo (Jennifer Wynn)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Jenawyn Firecracker (Mr S & Mrs J Wynn)
Junior (Dog) of Breed: Jenawyn Champagne Spritzer (Mr S & Mrs J Wynn)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & NZ Ch Neut Ch Innesveil Classic Design (Joy McInnes)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Fairsky Dci Jane Tennison (S Cadan & D Hippisley)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sherabill Oxford Laser Strike (Mrs P & G Harding)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Armorgrif Asmodeus (Ms R & Mr A Morse)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Armorgrif Jezebel (Ms R & Mr A Morse)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Armorgrif Ethereal Karma (AI) (Ms R & Mr A Morse)

Havanese
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Hashki Dangerous Liaisons (David Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Beljala A Last Tango In Paris (D Smith)

Lowchen
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kimissa Pimp My Ride (R & M Clancy)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Triscadec Diamond in the Roar (R & M Clancy)

Papillon
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Le-Petit Bonheir De Costalina (Imp BEL) (G D Whiley)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wyngay Gift of an Angel (G D Whiley)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Tonichi Wicked Angelique (Mrs Sue Vella)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust & Neut Ch Basilika All Guns Blazing (Mrs Sue Vella)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ferona Great Expectations (Yvette Rolfe)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Ferona Never Stop Dreaming (Yvette Rolfe)
Baby of Breed: Ferona Secretagent From Zippos (Yvette Rolfe)
Minor of Breed: Ferona Be Still My Heart (Yvette Rolfe)
Puppy of Breed: Ferona Danger Zone (Yvette Rolfe)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Kimico Prince Nehmar (John Pritchard)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Kabova Last Man Standing (J Whitney)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Lynette Brown (NSW)

Best in Group & Aust Bred in Group: Manchester Terrier
Aust Ch Dixiedaly True Heart (Val Adams)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Norfolk Terrier
Aust Ch Mazberg Ziggy Stardust (M Connell & M Berg)
Minor in Group: Staffordshire Bull Terrier
Ourgang The Greatest Showman (Annabel Wolf)
Puppy in Group: Jack Russell Terrier
Whatajack Days Of Thunder (Caddarra Knls)
Junior in Group: Border Terrier
Guilcroft Early At The Croft (Mrs P & G Harding)
Open in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Grayleigh Just Wing N It (Grayleigh Staffords)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Jack Russell Terrier
Aust Gr Ch Whatajack Lucy (Cadddarra knls)
Runner Up Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup & Neut Ch Ourgang Bang On (AI) FDX (Annabel Wolf)

Airedale Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Clydebrook Gaelic Star (Robert Brooks)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Guilcroft Early At The Croft (Mrs P & G Harding)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Guilcroft Dame Alice of Dibley (Mrs P & G Harding)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Accolade He'll Break Hearts (Imp NZ) (Kelly Sokolinski)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Whatajack Days Of Thunder (Caddarra Knls)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Riverlands Written Inth Stars (Kelly Sokolinski)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Whatajack Lucy (Cadddarra knls)

Manchester Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Dixiedaly True Heart (Val Adams)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Dixiedaly True Grit (Val Adams)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Dixiedaly Savvy Gal CD RA (Janet Palmer)

Norfolk Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mazberg Ziggy Stardust (M Connell & M Berg)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Ourgang The Greatest Showman (Annabel Wolf)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ourgang Dirty Bang (Annabel Wolf)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Grayleigh Just Wing N It (Grayleigh Staffords)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Ourgang Bang On (AI) FDX (Annabel Wolf)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Dayna Johnston (NSW)

Runner Up in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Canawindra Buck N A Half (M J & F L Park)
Baby in Group: Golden Retriever
Fernfall The Sound of Music (Christine Pulis)
Minor in Group: Weimaraner
Bromhund Bells N Whistles (Bromhund Kennels)
Puppy in Group: German Wirehaired Pointer
Lovewyre Don't Need Diamonds (Gary & Liz Lovell)
Junior in Group: Clumber Spaniel
Aust Ch Taniwha Te Wahipounamu (J Patchett & C Ryan)
Intermediate in Group: Weimaraner
Aust Ch Waldo at Bromhund Atria Cordis (Imp POL) (Bromhund Kennels)
Aust Bred in Group: Cocker Spaniel
Aust Gr Ch Belcroft Dream A Li'l Dream (D & M Bellamy)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: English Springer Spaniel
Aust Sup Ch Rowemaris Reach for the Stars (R & W Stobbie)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Taniwha Te Wahipounamu (J Patchett & C Ryan)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Taniwha Taramakau (Janet Aldous)

Cocker Spaniel
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Belcroft Dream A Li'l Dream (D & M Bellamy)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Belcroft One Man Show (David & Merryn Bellamy)
Baby of Breed: Occuli Night Whisper (Janna G Wayenberg)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Azel Look Whostalking Now (Miss K M Tranby)

Curly Coated Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cutecurl Albert Einstein (Peta Thiel)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Curlyville Come a Gutza (Sharon &John Villiers)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Rowemaris Such Is Life (R & W Stobbie)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Rowemaris spice of life (R & W Stobbie)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Rowemaris Reach for the Stars (R & W Stobbie)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Canawindra Buck N A Half (M J & F L Park)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Canawindra Believe In Me (M J & F L Park)
Res Dog CC & Junior of Breed: Canawindra Roll The Dice (M J & F L Park)
Puppy of Breed: Canawindra Roll My Way (MJ & F L Park)

German Wirehaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Korskote Foreign Exchange (IID UK) (Gary & Liz Lovell)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lovewyre Don't Need Diamonds (Gary & Liz Lovell)
Res Dog CC & Junior of Breed: Lovewyre Diamond Jack (Gary & Liz Lovell)

Golden Retriever
Baby of Breed: Fernfall The Sound of Music (Christine Pulis)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Graebrook Colour Me Happy (Mrs Alison Cox)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Bushgold Peelii Adonis (Mrs P Rudd)

Irish Setter
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Cianroninnis Jolly Paws (Sally Underwood)
Bitch CC & Puppy of Breed: Ornac One More In Red Spots (Sally Underwood)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Ornac Giggling Ginger (Sally Underwood)
Baby of Breed: Ornac Words To Play With (Sally Underwood)

Labrador Retriever
Res Bitch CC: Sarshai Symply A Dream (Mrs S & Mr D Thompson)
Baby of Breed: Oaysis Enchanting Temptress (AI) (Mrs S & Mr D Thompson)
Intermediate of Breed: Devinelea Anzac Cove (Ben & Robyn van Maanen)
Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust Neut Gr Ch Erinisle Black Harmony (Sharon Mulgrew)
R/UP Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust CH & Aust Neut CH Jollab Winchester (AI) (Ben & Robyn van Maanen)

Lagotto Romagnolo
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Richuto Primavera Viola (Ms J Ward & Ms C Ward-Jackson)

Weimaraner
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Waldo at Bromhund Atria Cordis (Imp POL) (Bromhund Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Bromhund Bells N Whistles (Bromhund Kennels)

Welsh Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bryndoain GI Joe (Imp NZ) (Angela Henderson)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tazlon Such Fun (Mr P & Mrs R Valletta)
Baby of Breed: Ausspring London Blue (Mr P & Mrs R Valletta)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr John Sheppard (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Whippet
Aust Ch Taejaan Birds Of Tokyo (N J Rule-Steele/Sonia Turay)
Runner Up in Group & Open in Group: Dachshund (Long Haired)
Aust Sup Ch Charlmagne Jimmy Choo (S L Bennett)
Baby in Group: Dachshund (Long Haired)
Charlmagne Move Baby Move (S L Bennett)
Minor in Group: Whippet
Taejaan Killer Queen (Sonia Turay/N J Rule-Steele)
Puppy in Group: Whippet
Taejaan Walking on Water (Sonia Turay / N J Rule-Steele/Brian Wilson)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Whippet
Aust Neut Ch Whiparoo A Pyrates Lyfe JC (Jasmine Woodford)

Basenji
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Tamsala Bandit Trans Am (AI) (Miss Jan Robert)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Charlmagne Jimmy Choo (S L Bennett)
Baby of Breed: Charlmagne Move Baby Move (S L Bennett)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Koruridge Eleguas Paradox (Imp NZ) (Ms Julie Spittal)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Nkalakatha PridePred Georgiana (Dr C Macdougall & Mr J Horsfield)

Whippet
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Taejaan Birds Of Tokyo (N J Rule-Steele/Sonia Turay)
Dog CC & Puppy of Breed: Taejaan Walking on Water (Sonia Turay / N J Rule-Steele/Brian Wilson)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Taejaan Killer Queen (Sonia Turay/N J Rule-Steele)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Whiparoo A Pyrates Lyfe JC (Jasmine Woodford)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Lyn Brand (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Australian Shepherd
Aust Sup & Am Ch Regal Reign Hightide Hit The Jackpot HT (Imp USA) (A Petersen / J Karras / B Moore / A Reid)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Border Collie
Aust Sup Ch Bordarita Im So Cool (AI) (Bordarita Kennels)
Baby in Group: Collie (Rough)
Swinbrad Game Breaker (V & D Morris)
Minor in Group: Australian Cattle Dog
Ferona Won Better Thana Berg (Leon Milthorpe)
Puppy in Group: Bearded Collie
Edinglen The Wonder Of You (Michele Lincoln & Alex Mulady)
Junior in Group: Finnish Lapphund
Lempo The Great Gatsby (Miss T Debono)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Ferona Won Better Thana Berg (Leon Milthorpe)
Baby of Breed: Ferona Tru Blu Aussie (Yvette Rolfe)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Callicoma Mudstone (Carol Tucker)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup & Am Ch Regal Reign Hightide Hit The Jackpot HT (Imp USA) (A Petersen / J Karras / B Moore / A Reid)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Edinglen The Wonder Of You (Michele Lincoln & Alex Mulady)

Belgian Shepherd Dog (Tervueren)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Toujour Quick Go For Love (Ms B Durran & Mrs M Borg)

Border Collie
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Bordarita Im So Cool (AI) (Bordarita Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Langtry Money Dollarsandcents (Natalie Wilson)
Res Dog CC: Tyinpi Kick The Dust Up (Natalie Wilson)

Collie (Rough)
Baby of Breed: Swinbrad Game Breaker (V & D Morris)

Collie (Smooth)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Foxbell You Fetchem At Orthanc (Shelley Donald)

Finnish Lapphund
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Armahani Heliodorr Halu (AI) RA JC (J L Lincoln & K Yeap)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Armahani Jade Jylha (N Brown & J Lincoln)
Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Lempo Kielo (AI) (Miss T Debono & Miss M Scriven)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Am & Aust Ch Calaban's Dirty Dancing RA ET JC (Imp USA) (J L Lincoln)
Baby of Breed: Orical Revontuli (AI) (K Innes & L Mills)
Puppy of Breed: Theldaroy Very Dynamic (G Knowles & R Seare)
Junior of Breed: Lempo The Great Gatsby (Miss T Debono)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Allendell Once Upon a Dream (AI) (L & Y Hornsey)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Allendell Runs On Rum (Murray Rolfe)

Shetland Sheepdog
Baby of Breed: Lyndream Imperial Moet (Lyn Pearson)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Bethwyn Black Peppa (Bethwyn Kennels)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Pinemist Pepe Le Pew (Imp NZ) (P M & G A Grant)
Baby of Breed: Purdella Double Sequel (NBT) (P M & G A Grant)
Minor of Breed: Aziah Winter Stills The Soul (AI) (Mrs R Smith)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mr John Sheppard (NSW)

Best in Group & Open in Group: Siberian Husky
Aust Ch Aeukanmanuva Any Win Will Do (C YATE)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Dobermann
Aust Ch Shadday Diamonds Edge At Desyred (Imp NZ) (J Frederickson)
Baby in Group: Bullmastiff
Stennaroo Storm Chaser (Maria Stennings & Carol Maloney)
Minor in Group: Dobermann
Kibali Miss Sangreal At Desyred (Imp NZ) (Jan Frederickson & Kent Fung)
Puppy in Group: Samoyed
Aust Ch Airebis My One True Love (Kellie/ Judy & Graham Hughes)
Aust Bred in Group: Portuguese Water Dog
Aust Ch Uptrend Dark Passenger (R & S Beaman)
Runner Up Neuter in Group: Schnauzer
Aust Neut Ch Raksha Xavier of the Glen (A & M Bridge)

Akita
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ashdimond Black Knight (Sheren Salehi & M Emam)

Alaskan Malamute
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Niltaran Shyyn On Mawson (Niltaran Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Niltaran Shyyn On Sophia (Niltaran Kennels)

Bullmastiff
Baby of Breed: Stennaroo Storm Chaser (Maria Stennings & Carol Maloney)

Dobermann
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Shadday Diamonds Edge At Desyred (Imp NZ) (J Frederickson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Celestion Assassins Creed (Imp NZ) TD (Mr Malcolm McDonald/Debra Armstrong)
Bitch CC & Minor of Breed: Kibali Miss Sangreal At Desyred (Imp NZ) (Jan Frederickson & Kent Fung)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Desyred Diamond Power At Sonza (AI) (Imp NZ) (H Montgomery & J Frederickson)
R/UP Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust Ch Desyred Apache Wild Spirit (AI) (Imp NZ) (Ms J Frederickson)

Dogue de Bordeaux
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Darseadogues Wreck N Ball (Mrs D & Mr S Moran)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Darseadogues Teachers Pet (Mrs D & Mr S Moran)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Darseadogues Funhouse (Mrs D & Mr S Moran)

Portuguese Water Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Uptrend Dark Passenger (R & S Beaman)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Uptrend Hytyde (R & S Beaman)

Samoyed
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Airebis Czars Dream (Vanessa Martin)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Airebis My One True Love (Kellie/ Judy & Graham Hughes)

Schnauzer
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust Neut Ch Raksha Xavier of the Glen (A & M Bridge)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Aeukanmanuva Any Win Will Do (C YATE)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Aeukanmanuva Boy IM Hot (Caroline Yate)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Lynette Brown (NSW)

Best in Group & Junior in Group: Keeshond
Aust Ch Kahnhond Latest Edition (Brad Santas)
Runner Up in Group & Open in Group: Poodle (Toy)
Aust Gr Ch Garwey Tin Soldier (Garwey Kennels)
Minor in Group: French Bulldog
Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)
Intermediate in Group: Xoloitzcuintle (Standard)
Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)
Aust Bred in Group: Schipperke
Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Louveteau Cosmik Strike (Mrs K Ewing)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Zamenhof Madjik Dante (Mrs S O'Brien)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Kerden Blow A Kiss Fire A Gun (Mrs Janine Male)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Zamenhof Madjik Julia (Caddarra Knls)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Princibull Royal Assassin V Di (Mr R Lang)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bewtifulbul Pride And Joy (Ian & Karlene Wilson)
Minor of Breed: Adavenbulls Glory Bound (Ian & Karlene Wilson)

Chow Chow
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Rynkls Roaring in the Mist (Mrs M & Mr K Foster)

Dalmatian
Bitch CC & Junior of Breed: Krystaway All that Glitters (Emma Allen-Baker)
Baby (Dog) of Breed: Thunderspot All Fired Up (Ms C Porter)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Senarabull Academy Award (Senthil Arunachalam)

German Spitz (Klein)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Ferona Satin N Lace (Yvette Rolfe)

Keeshond
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kahnhond Latest Edition (Brad Santas)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Keezansur Touch ODutch (Doreen Groves)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Garwey Tin Soldier (Garwey Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Garwey Social Butterfly (Garwey Kennels)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Jojoe Time And Secrets (Mrs J Seiter)
Minor of Breed: Garwey Comedy Capers (Garwey Kennels)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Proclaim Kateishas Secret (Mrs J Seiter)

Schipperke
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Bateauchien Bazinga (Rebecca Bentley)
R/UP BOB & Res Bitch CC: Aust Ch Hapipet Limited Edition (Hapipet Kennels)
Dog CC & Puppy of Breed: Hapipet Suit Up Barney (Hapipet Kennels)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sonderwol Legend Zap (Imp RUS) (S Richards & J Laszuk)