Maryborough Kennel Club (QLD)

Date of Show : 30-Jun-2019 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Ronald Besoff (NSW)   (Total Entry : 367)

Best in Show & Open in Show: Siberian Husky
Int/ Pol/ Lith/ Jun Pol/ Lux/ WPW/ CH of CH/ Club Winner Winner Winter Melody Break The Wave (Imp POL) (Melissa Starkey)
Baby in Show: Chihuahua (Smooth Coat)
Poochiekoo Giorgio Armani (Amanda Thompson)
Puppy in Show: French Bulldog
Aust Ch Meralla Chanell Gabriella (Bill & Denise Smith)
Junior in Show: Cocker Spaniel
Aust Ch Bifield Meant To Be (Geoff Kill)
Intermediate in Show: Bull Terrier
Aust Ch Cuttabuv Hardaz Hell (K & D Shelley)
State Bred in Show: Cocker Spaniel
Aust Ch Bifield Pull The Strings (Geoff Kill)
Aust Bred in Show: Foxhound
Aust Ch Bellarell Faces Funky Fella (Mrs N A O'Neill)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Golden Retriever
Dual Ch (RO) Neut Gr / Aust Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)
Runner Up Neuter in Show: Bernese Mountain Dog
Neut Gr Ch Branbern Dark Piccolo CD RA (Barbara & Michael Whitwell)

Baby SweepStakes - 2nd Place: Border Collie
Tullaview Turn Back Time (J/ N & M Attridge / P Smith & C Spencer)
Baby SweepStakes - 3rd Place: Chihuahua (Smooth Coat)
Poochiekoo Giorgio Armani (Amanda Thompson)

Puppy SweepStakes - 2nd Place: Pointer
Aspyre Wicked Tongue (Miss C Fisher)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)  (Group Entry : 58)

Best in Group & Open in Group: Pomeranian
Aust Ch Pomquest Rock The Box (D & S Morris / B & S Abraham)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Pomeranian
Aust Ch Pomquest Bewitched (Mr B & Mrs S Abraham)
Baby in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Poochiekoo Giorgio Armani (Amanda Thompson)
Minor in Group: Australian Silky Terrier
Quinvale Champagne Cocktail (Debbie Jacques/ B Burrows)
Puppy in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Daventri Secret Whispers (Daventri Kennels)
Junior in Group: Cavalier King Charles Spaniel
Daventri Ice Dancer (Daventri Kennels)
Aust Bred in Group: Japanese Chin
Aust Gr Ch Pondaroza Besuto Himitsu Ni (Mrs D A Jacques)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Italian Greyhound
Aust & Neut Ch Kaasha Sugar Daddy (Frances Forbes)
Runner Up Neuter in Group: Papillon
Aust Neut Ch Papluvn Free Spirit (Denise Drossou)

Australian Silky Terrier
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Quinvale Champagne Cocktail (Debbie Jacques/ B Burrows)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Silkycharm Celestial Moon (Kerry McNamara / Aleesha Clarke)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Silkycharm Glitz N Glamour (K McNamara / A Clarke)
Baby of Breed: Karylermai Drum Major (Noeline Quinn)

Cavalier King Charles Spaniel
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Daventri Ice Dancer (Daventri Kennels)
Res Dog CC & Minor of Breed: Daventri Jewell On Fire (Daventri Kennels)
Puppy of Breed: Daventri Secret Whispers (Daventri Kennels)

Chihuahua (Smooth Coat)
Baby of Breed: Poochiekoo Giorgio Armani (Amanda Thompson)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Shantiah All Fired Up (C Needham)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Samutra Stardust Dusty (T Elliott-Dixon)
Baby of Breed: Funhund Solar Ecclips (T Elliot-Dixon)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Kaasha Sugar Daddy (Frances Forbes)

Japanese Chin
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Pondaroza Besuto Himitsu Ni (Mrs D A Jacques)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pondaroza Tim Two (Mrs D Jacques)

Papillon
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Goodvibes Dance To The Rhythm (W & J Stewart-Cook)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Goodvibes Ice Breaker (J & W Stewart-Cook)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Papluvn Free Spirit (Denise Drossou)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Pomquest Rock The Box (D & S Morris / B & S Abraham)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Pomquest Bewitched (Mr B & Mrs S Abraham)

Pug
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ambaron Comin Thru Now (W S & M H Winter/ T Waters)
Baby of Breed: Hostwill Seize The Day (W S & M H Winter / T Waters)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mr Ronald Besoff (NSW)  (Group Entry : 40)

Best in Group & Open in Group: Jack Russell Terrier
Aust Sup Ch Classicyds Busta Move (J/ N & M Attridge)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Bull Terrier
Aust Ch Cuttabuv Hardaz Hell (K & D Shelley)
Baby in Group: Cairn Terrier
Kiatasee Time Zone (M F Lee)
Puppy in Group: Tenterfield Terrier
Nudimah Top Topic (David & Mary Holt)
State Bred in Group: Bull Terrier (Miniature)
Aust Ch Witchend Wee Zelda Hyrule (Liza Mclaughlin)
Aust Bred in Group: Cairn Terrier
Aust Ch Yarrinarra Scout (Maxine Lee)

Airedale Terrier
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Lovedale All Pure Aire (Julianne & Stuart Thomson)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch AmstarFX Street Outlaw (AI) (A & H Driver / Kelly A Lucey)

Bull Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cuttabuv Hardaz Hell (K & D Shelley)
Baby of Breed: Cuttabuv Mr Mopars Demon (K & D Shelley)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Witchend Wee Zelda Hyrule (Liza Mclaughlin)

Cairn Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Yarrinarra Scout (Maxine Lee)
Baby of Breed: Kiatasee Time Zone (M F Lee)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Classicyds Busta Move (J/ N & M Attridge)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Classicyds Keepn Up wth The Ks (Jason/ Nadia & Mel Attridge)

Staffordshire Bull Terrier
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Russian Rezident K'Quentin (Imp HUN) (K Peek)
Baby (Bitch) of Breed: Moonglade Huntress (K Peek)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Nudimah Top Topic (David & Mary Holt)
Bitch CC & Minor of Breed: Charbon Radiant Light (C E & J F Chambers)
Res Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Numerrijig National Velvet (C E & J F Chambers)
State Bred of Breed: Nudimah Captains Call (C E & J F Chambers)

West Highland White Terrier
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Tarrilli Split Decision (Miss K Maguire)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Maceltic Allt A Bhainne (Larisa Clifford)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Pamela Brown (QLD)  (Group Entry : 46)

Best in Group & Aust Bred in Group: Weimaraner
Aust Gr Ch Ashlaren Rock A Guy Baby (Bev Quinlan)
Runner Up in Group & Open in Group: Pointer
Aust Ch Rosenfeld Catch A Falling Star (C Fisher/ B & H Clarke / C Lowe)
Minor in Group: Cocker Spaniel
Amamoor Footprints In The Sand (Mrs Debbie Thomas)
Junior in Group: Cocker Spaniel
Aust Ch Bifield Meant To Be (Geoff Kill)
Intermediate in Group: Weimaraner
Aust Ch Greyghost Galaxy (Bev Quinlan)
State Bred in Group: Cocker Spaniel
Aust Ch Bifield Pull The Strings (Geoff Kill)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Golden Retriever
Dual Ch (RO) Neut Gr / Aust Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)

Brittany
Baby of Breed: Wameika UpUpN Away (Mrs M & Mr B Wesener)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Bifield Pull The Strings (Geoff Kill)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Amaclassic Art Waves Kiss (Imp UK) (Jenny & Roy Hughes)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Bralmico Shimmer N Shine (Mr N & Mrs T Crocker)
Minor of Breed: Amamoor Footprints In The Sand (Mrs Debbie Thomas)
Junior of Breed: Aust Ch Bifield Meant To Be (Geoff Kill)
Aust Bred of Breed: Brayroan Rhythm N Soul (D Penman & J Newbold)

German Shorthaired Pointer
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Woodwych Roulette (Mrs K Hutt)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Wysiwyg Kaotic Story CCD CD RE (T Waters)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Dual Ch (RO) Neut Gr / Aust Sup Ch Dykinta Never Ending Story (AI) CD RAE (Miss C Ryan)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ponsonby Winner Takes It All (Imp NZ) (Kay Hutt)

Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Rosenfeld Catch A Falling Star (C Fisher/ B & H Clarke / C Lowe)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Aspyre Wicked Tongue (Miss C Fisher)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Ashlaren Rock A Guy Baby (Bev Quinlan)
R/UP BOB, Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Greyghost Etcetara Etcetara (Bev Quinlan)
Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Greyghost Galaxy (Bev Quinlan)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mr Ronald Besoff (NSW) (Group Entry : 48)

Baby in Group: Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Gersndach Aria Rio Femme (B K & Y J Shaw)
Minor in Group: Afghan Hound
Tianze Diamond In The Rough (Jacky Harnett)
Junior in Group: Pharaoh Hound
Aust Ch Pennhari Forever In A Day (Ms J Inglis/ Miss M Verrall)
Intermediate in Group: Afghan Hound
Aust Ch Tahkira Knockin On Heavns Door (AI) (Mr S Bennett & Mr B Green)
Aust Bred in Group: Foxhound
Aust Ch Bellarell Faces Funky Fella (Mrs N A O'Neill)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Rhodesian Ridgeback
Umkimzulu an American in Paris (Trish Gonzalez)

Afghan Hound
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tahkira Knockin On Heavns Door (AI) (Mr S Bennett & Mr B Green)
Res Dog CC & Minor of Breed: Tianze Diamond In The Rough (Jacky Harnett)
Res Bitch CC: Aust Ch Calahorra Ava Gardner (Jacky Harnett)
Puppy of Breed: Tianze Jewel Inthe Crown (Jacky Harnett)

Borzoi
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Sashayaway Shante' You Stay (S Bennett& B Green)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Sashayaway Lightning Royale (Mr S Bennett & Mr B Green)
Res Bitch CC & Minor (Bitch) of Breed: Sashayaway Devine Diva (Mr S Bennett & Mr B Green)

Dachshund (Miniature Long Haired)
R/UP BOB, Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Splendak First Chapter (B K & Y J Shaw)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Aust Ch Maharlikah Tru Succesor (B K & Y J Shaw)
Minor of Breed: Splendak Timely Encore (B K & Y J Shaw)

Dachshund (Miniature Smooth Haired)
Baby of Breed: Gersndach Aria Rio Femme (B K & Y J Shaw)

Dachshund (Smooth Haired)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Daxenberg Lady Palutena (Mr R Williams)

Foxhound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bellarell Faces Funky Fella (Mrs N A O'Neill)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bellarell Facesillame Thats Me (Mrs N A O'Neill)

Pharaoh Hound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Pennhari Forever In A Day (Ms J Inglis/ Miss M Verrall)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Seablueridge Babylon (T Mankowski)
Bitch CC & Open of Breed: Seablueridge Madonna (Trish Gonzalez)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Umkimzulu an American in Paris (Trish Gonzalez)

Whippet
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Shalique Ive Got You Babe (Mrs N A O'Neill)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Alarves Bring Your Huney Home (J Mckernan)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Pamela Brown (QLD)  (Group Entry : 61)

Best in Group & Open in Group: Old English Sheepdog
Aust & Am Ch Wynsilot n Larame Come Together (Imp USA) (Mrs A Cassidy)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Puli
Aust Ch Cordmaker Giro Giro Tondo (AI) (M & K Stone/ S Huebner & P Kelly)
Baby in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aberlee My Funny Valentine (Gloria Woodward)
Puppy in Group: Bearded Collie
Aust Ch Shaggydoz Lukkas Treasure (R & T Leach/ S Templeton)
Aust Bred in Group: Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Aust Ch Tarraray Lucifer (J Glenn)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
Aust & Neut Ch Tarraray Dixie Chick (J Glenn)
Runner Up Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Wilsonia What A Smashing Lass (Jan Gilbert)

Australian Cattle Dog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Waykrest Hot Assassin (Wayne Carter)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waykrest Mirror Magic (Waykrest kennels)
Baby of Breed: Waykrest Show Time (Wayne Carter)
Puppy of Breed: Wazwallaby Flamin Hott (Suzi Ironmonger)

Bearded Collie
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Shaggydoz Lukkas Treasure (R & T Leach/ S Templeton)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tarraray Lucifer (J Glenn)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tarraray Mazikeen (J Glenn)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Tarraray Dixie Chick (J Glenn)

Border Collie
R/UP BOB & Bitch CC: Wynnlake It's My Round (Noel & Maureen Kay)
Baby of Breed: Trucharm State of The Union AI (Stuart and Kylie Leslie)

Finnish Lapphund
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Theldaroy Ynot Show UV Got It (L C & R A Seare)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Wolfonyx Classic Black (Richard Clarke)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust & Am Ch Wynsilot n Larame Come Together (Imp USA) (Mrs A Cassidy)

Puli
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Cordmaker Giro Giro Tondo (AI) (M & K Stone/ S Huebner & P Kelly)

Shetland Sheepdog
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Donriver Simply Sweet As (Cathryn Murdoch)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Wilsonia What A Smashing Lass (Jan Gilbert)

Welsh Corgi (Cardigan)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Cardioni Kai Duan (Michelle Birchall)

Welsh Corgi (Pembroke)
Baby of Breed: Aberlee My Funny Valentine (Gloria Woodward)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Eishund Blonde is th New Black JC (Miss A Sneddon & Miss S Hill)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch EternalNike Amando (IMP NZ) (Richard Clarke)
Baby of Breed: Wolfonyx Country Heart (Richard Clarke)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Dianne Besoff JP (NSW)  (Group Entry : 44)

Best in Group & Open in Group: Siberian Husky
Int/ Pol/ Lith/ Jun Pol/ Lux/ WPW/ CH of CH/ Club Winner Winner Winter Melody Break The Wave (Imp POL) (Melissa Starkey)
Runner Up in Group & Junior in Group: Rottweiler
Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
Minor in Group: Boxer
Redbush Mr Beau Jangles (S & R Carstens)
Puppy in Group: Russian Black Terrier
Aust Ch Tvorimir Icebreaker (AI) (N Sadykova / K Dawson)
State Bred in Group: Samoyed
Aust Ch Snowweb On Parade (Mrs Joan Webb)
Aust Bred in Group: Boxer
Mcboxa Lil B Double (Billee-lee Mclaughlin)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Bernese Mountain Dog
Neut Gr Ch Branbern Dark Piccolo CD RA (Barbara & Michael Whitwell)
Runner Up Neuter in Group: German Pinscher
Aust Gr Ch Masterkarn Legends N Myths (Mrs Brenda Turner)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Branbern Bach to Strauss (Barbara & Michael Whitwell)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Neut Gr Ch Branbern Dark Piccolo CD RA (Barbara & Michael Whitwell)

Boxer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Mcboxa Lil B Double (Billee-lee Mclaughlin)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Redbush Mr Beau Jangles (S & R Carstens)
Minor (Bitch) of Breed: Lilleeb Goddess Of The Flame (Billee-lee McLaughlin)

Bullmastiff
Minor of Breed: Stennaroo Ava Good Weekend (Mr B & Mrs M Stennings)

Dobermann
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Walamara Zero-Time To Wait (AI)(Imp NZ) (Greg Hoffmann)

Dogue de Bordeaux
Dog CC & Minor of Breed: Moloscyg Lil Krackers (Tracy Lamb & Moloscyg Kennels)

German Pinscher
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Angelsun Into The Fire (Mrs Brenda Turner)
Baby of Breed: Milsky Wildhaven Magic (Brenda Turner)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Masterkarn Legends N Myths (Mrs Brenda Turner)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Revell Standing Ovation At Khingsahl (AI) (Imp NZ) (John King & Ray Scells)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Vonzennith Fee Dutchess (L Madeley)

Russian Black Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Tvorimir Icebreaker (AI) (N Sadykova / K Dawson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Tvorimir Ice and Spice (AI) (K Dawson / N Sadykova)

Samoyed
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Snowweb On Parade (Mrs Joan Webb)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Aspenbeauty Dream of Grace (Lynda Campbell & Georgia Campbell-Cardno)
Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Snowbrook Lucky Star of Henry (Lynda Campbell)

Schnauzer (Miniature)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ebshine Guest Musician (Ms B Wilson & Ms D Russell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Ebshine Jukebox Rock (B Wilson/D Russell)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Open of Breed: Int/ Pol/ Lith/ Jun Pol/ Lux/ WPW/ CH of CH/ Club Winner Winner Winter Melody Break The Wave (Imp POL) (Melissa Starkey)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Ronald Besoff (NSW)  (Group Entry : 70)

Best in Group & Open in Group: French Bulldog
Aust Ch Gaston De Infinitum Taurus (Imp PORTUGAL) (Bill & Denise Smith)
Baby in Group: Boston Terrier
Drumsara Matter Of Trust (Michelle Stewart)
Minor in Group: Poodle (Miniature)
Rozevue Wild Flower (M & S Coombes)
Puppy in Group: French Bulldog
Aust Ch Meralla Chanell Gabriella (Bill & Denise Smith)
Junior in Group: Shar Pei
Bashay Under The Tuscan Sun (L M Neale)
Intermediate in Group: Poodle (Toy)
Gaite How Deep is your Love (Imp HKG) (Debra Randall)
State Bred in Group: Dalmatian
Aust Ch Paceaway Wicked Wayz (Michelle Little)
Aust Bred in Group: Poodle (Toy)
Aust Ch Jenuin Lets Talk Diamonds (D Randall & J Sculac)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Poodle (Toy)
Aust Neut Ch Silkyelk Cafe Romano (Debra Randall)
Runner Up Neuter in Group: Schipperke
Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)

Boston Terrier
Baby of Breed: Drumsara Matter Of Trust (Michelle Stewart)
Puppy (Bitch) of Breed: Kellkode Piping Hot (Michelle Stewart)

Dalmatian
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Paceaway Wicked Wayz (Michelle Little)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Paceaway Summer Reigns (Michelle Little)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Gaston De Infinitum Taurus (Imp PORTUGAL) (Bill & Denise Smith)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Meralla Chanell Gabriella (Bill & Denise Smith)

German Spitz (Mittel)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Fyreburst Zeus God Of Thunda (Mrs Di Armstrong & Mr D Shannon)
R/UP BOB & Intermediate of Breed: Knightfyre Dark Side O Da Moon (Dale Shannon)

Great Dane
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kochak American Abroad (AI) (S & L Arrowsmith)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Kochak Bea Miles (AI) (S & L Arrowsmith)

Japanese Spitz
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Hawkesmill Rio Going For Gold (Barbara Winch)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Ngesong Tse Mgom (Gayle & Kim Johansen)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Ngesong Steppin Out In Style (Gayle & Kim Johansen)
Res Dog CC & Puppy of Breed: Sooquan Sankylias Dorje (Mr & Mrs K Johansen)

Poodle (Miniature)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Jeabo Playboy Limited Edition (Anne Scott)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Rozevue Wild Flower (M & S Coombes)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Rozevue Moonshine Enchantress (M & S Coombes)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Jenuin Lets Talk Diamonds (D Randall & J Sculac)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Gaite How Deep is your Love (Imp HKG) (Debra Randall)
Baby of Breed: Silkyelk Black Night (Debra Randall)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Silkyelk Cafe Romano (Debra Randall)
Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Ch Wytrapsardee Prima Donna (Elle Robinson)

Schipperke
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sanlyn Fire Storm (Imp NZ) (Mr P & Mrs D Comrie)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Breogan Magic Dreams (Mr P & Mrs D Comrie)
Res Dog CC & Minor of Breed: Pandec Magic Fire Bear (Mr P & Mrs D Comrie)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Pandec Midnite Storm (Mr P & Mrs D Comrie)

Shar Pei
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Tubeez Shining Universal Star (Rodney & Kim Abell)
Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Sup Ch Tubeez Knocking Your Socks Off (Rodney & Kim Abell)
Junior of Breed: Bashay Under The Tuscan Sun (L M Neale)