Murray Valley Kennel Club (NSW)

Date of Show : 2-Jun-2019 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mr Glen Vernon (NSW)

Best in Show & Intermediate in Show: Hungarian Vizsla
Aust Ch Graebrook Colour Me Happy (Mrs Alison Cox)
Runner Up in Show & Open in Show: Gordon Setter
Aust Sup Ch Triseter Celtic Seal (Triseter Kennels)
Minor in Show: Curly Coated Retriever
Curltriever Born To Be Alive (Chris Kelly)
Puppy in Show: Whippet
Taejaan Killer Queen (Sonia Turay/N J Rule-Steele)
Junior in Show: Siberian Husky
Aust Ch Aeukanmanuva Boy IM Hot (Caroline Yate)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Lowchen
Aust Sup Ch Paceaway Tuxedo (Belinda McAlpine)
Runner Up Neuter in Show: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup & Neut Ch Ourgang Bang On (AI) FDX (Annabel Wolf)

Baby SweepStakes - 1st Place: Gordon Setter
Triseter Celtic Yale of Brodruggan (AI) (Triseter Kennels)
Baby SweepStakes - 2nd Place: British Bulldog
Zerachiel Playin With Dreams (Nicole Zealley)
Baby SweepStakes - 3rd Place: French Bulldog
Mambilou La Gueuledeloup (IID POL) (Mambilou Kennels)

Puppy SweepStakes - 1st Place: Italian Greyhound
Piccino Flag Of Honour (Mrs S Reeve / Mr M Reeve / Ms J Hardwicke)
Puppy SweepStakes - 2nd Place: Griffon Bruxellois
Armorgrif Ethereal Karma (AI) (Ms R & Mr A Morse)
Puppy SweepStakes - 3rd Place: Cocker Spaniel (American)
Azel Look Whostalking Now (Miss K M Tranby)

Veteran SweepStakes - 1st Place: Shetland Sheepdog
Aust & Neut Gr Ch Sharndah U Make My Heart Sing (T Walters)
Veteran SweepStakes - 2nd Place: German Shorthaired Pointer
Aust & Neut Ch Liverpoint All About Me (Liverpoint Kennels)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr James Beckett (NT)

Runner Up in Group & Open in Group: Pomeranian
Aust Ch Delrunda Lord O The Manor (Yvette Rolfe)
Baby in Group: Lowchen
Kimissa Baileys N Ice (R & M Clancy)
Puppy in Group: Italian Greyhound
Piccino Flag Of Honour (Mrs S Reeve / Mr M Reeve / Ms J Hardwicke)
Intermediate in Group: Pomeranian
Aust Ch Ferona Bellezza Mediterranea (Yvette Rolfe)
Aust Bred in Group: Pug
Kabova True Lies (Jenny Whitney)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Lowchen
Aust Sup Ch Paceaway Tuxedo (Belinda McAlpine)
Runner Up Neuter in Group: Papillon
Aust Neut Ch Seyoso Anchor (Mr Ray Leech)

Chinese Crested Dog
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Fairsky Dci Jane Tennison (S Cadan & D Hippisley)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Sherabill Oxford Laser Strike (Mrs P & G Harding)
Baby of Breed: Ertae Blushing To The Croft (Mrs P & G Harding)

Griffon Bruxellois
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Armorgrif Asmodeus (Ms R & Mr A Morse)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Armorgrif Jezebel (Ms R & Mr A Morse)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Armorgrif Ethereal Karma (AI) (Ms R & Mr A Morse)

Italian Greyhound
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Piccino Flag Of Honour (Mrs S Reeve / Mr M Reeve / Ms J Hardwicke)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Piccino Vicar of Dibley (Mrs S & Mr M Reeve)

Lowchen
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kimissa Pimp My Ride (R & M Clancy)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Triscadec Diamond in the Roar (R & M Clancy)
Baby of Breed: Kimissa Baileys N Ice (R & M Clancy)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup Ch Paceaway Tuxedo (Belinda McAlpine)

Papillon
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wyngay Gift of an Angel (G D Whiley)
Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Le-Petit Bonheir De Costalina (Imp BEL) (G D Whiley)
Res Bitch CC: Aust Ch Toysfus Our China Doll (G D Whiley)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Seyoso Anchor (Mr Ray Leech)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Neut Ch Seyoso My Candy Latte (Mr Ray Leech)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Delrunda Lord O The Manor (Yvette Rolfe)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ferona Bellezza Mediterranea (Yvette Rolfe)
Baby of Breed: Ferona Diamonds R Forever (Yvette Rolfe)
Minor of Breed: Ferona Destined To Be Famous (Yvette Rolfe)
Puppy of Breed: Ferona Follow Your Dreams (Yvette Rolfe)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Kimico Prince Nehmar (John Pritchard)

Pug
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Kabova True Lies (Jenny Whitney)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Triseter Mopsi Martini (Esther Joseph & Denise MacCallum)
Open of Breed: Th / Am / Aust Ch Diamond Sand & Coral Bay's Clash Of Clan (Imp THA) (Esther Joseph)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Carol Beckett (NT)

Best in Group & Intermediate in Group: Kerry Blue Terrier
Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Irish Terrier
Aust Ch Shannawonna Man Of My Dreams (AI) (Ruth Elkner)
Baby in Group: Tenterfield Terrier
Ldentae Walkin Onsunshine (Mrs C & Mr P Weatherley)
Minor in Group: Staffordshire Bull Terrier
Ourgang The Greatest Showman (Annabel Wolf)
Puppy in Group: Scottish Terrier
Aust Ch Shortblak Get into the Groove (Stacey Sullivan)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Sup & Neut Ch Ourgang Bang On (AI) FDX (Annabel Wolf)
Runner Up Neuter in Group: Jack Russell Terrier
Aust Gr Ch Whatajack Lucy (Cadddarra knls)

Airedale Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Clydebrook Gaelic Star (Robert Brooks)

Border Terrier
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Guilcroft Dame Alice of Dibley (Mrs P & G Harding)
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Guilcroft Early At The Croft (Mrs P & G Harding)
Baby of Breed: Guilcroft Fifty Shades Of Blue (Mrs P & G Harding)

Fox Terrier (Smooth)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Ecirp Requiem (R and K A Price)

Irish Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shannawonna Man Of My Dreams (AI) (Ruth Elkner)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Whatajack Days Of Thunder (Caddarra Knls)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Riverlands Written Inth Stars (Kelly Sokolinski)
Res Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Accolade He'll Break Hearts (Imp NZ) (Kelly Sokolinski)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Whatajack Lucy (Cadddarra knls)

Kerry Blue Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Legeartis Carte Blanche (Imp NZ) (Mrs Rhonda Dearnaley)

Manchester Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Dixiedaly True Heart (Val Adams)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Rosemerta Chyna Black (Janet Palmer)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Dixiedaly Savvy Gal CD RA (Janet Palmer)

Scottish Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Shortblak Get into the Groove (Stacey Sullivan)

Staffordshire Bull Terrier
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Seighford Luna Lovedog (Dr D & Mrs F Lowe)
Res Dog CC & Minor of Breed: Ourgang The Greatest Showman (Annabel Wolf)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ourgang Dirty Bang (Annabel Wolf)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Sup & Neut Ch Ourgang Bang On (AI) FDX (Annabel Wolf)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Ldentae Back to Black (Mrs C & Mr P Weatherley)
Baby of Breed: Ldentae Walkin Onsunshine (Mrs C & Mr P Weatherley)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Glen Vernon (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Hungarian Vizsla
Aust Ch Graebrook Colour Me Happy (Mrs Alison Cox)
Runner Up in Group & Open in Group: Gordon Setter
Aust Sup Ch Triseter Celtic Seal (Triseter Kennels)
Minor in Group: Curly Coated Retriever
Curltriever Born To Be Alive (Chris Kelly)
Puppy in Group: Labrador Retriever
Aust Ch Lindiant Royal Descent (Mrs A Scott)
Junior in Group: Golden Retriever
Fantango Poker Face (Mr P Middleton & Ms J Salvestrin)
Aust Bred in Group: Curly Coated Retriever
Aust Sup Ch Curltriever Time After Time (Christine Kelly)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust & Neut Ch Liverpoint All About Me (Liverpoint Kennels)
Runner Up Neuter in Group: Labrador Retriever
Aust CH & Aust Neut CH Jollab Winchester (AI) (Ben & Robyn van Maanen)

Brittany
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tobenlee U Take My Breath Away (AI) (Mr P & Mrs C Reyment)

Chesapeake Bay Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kabova Tru Calling (J Whitney)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Ashmere Arrow (Ms Amanda Bray & Mrs Julie Burbidge)
Res Bitch CC: Occuli Night Whisper (Janna G Wayenberg)
Intermediate of Breed: Aust Ch Occuli Distinctive Look (Gerda Wayenberg)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Sanparti's Finnish Vigie Festival (Imp Fin) (Mrs T Smith & Mrs H Pereyra)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Azel Look Whostalking Now (Miss K M Tranby)

Curly Coated Retriever
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Curltriever Time After Time (Christine Kelly)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Curltriever Misstfy Me (Curltriever Kennels)
Minor of Breed: Curltriever Born To Be Alive (Chris Kelly)
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust Ch Kalonakurl First And Foremost (S Slater)

English Setter
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Orwin Prince Of Polaris (E Reid)

English Springer Spaniel
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Calvdale Smooth Criminal (Imp UK) (S & E Raine / Glass / L & K Brown)

Field Spaniel
Minor of Breed: Spanfield Follow My Lead (M Perry & B Ray)

German Shorthaired Pointer
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Demorz To Paris With Love (Deb Moran)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Liverpoint Brown Eyed Girl (Liverpoint Kennels)
Baby of Breed: Acewild Making Magic (Deb Moran)
Minor of Breed: Liverpoint Call Me Miss Harry (AI) (Liverpoint Kennels)
Junior of Breed: Canawindra Ready When Ur (Raelene Trimble)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Liverpoint All About Me (Liverpoint Kennels)

German Wirehaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Korskote Foreign Exchange (IID UK) (Gary & Liz Lovell)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Lovewyre Diamond Jack (Gary & Liz Lovell)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Lovewyre Don't Need Diamonds (Gary & Liz Lovell)

Golden Retriever
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Fantango Double Take (Mr P Middleton & Ms J Salvestrin)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Fantango Poker Face (Mr P Middleton & Ms J Salvestrin)
Baby of Breed: Fernfall The Sound of Music (Christine Pulis)

Gordon Setter
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Triseter Celtic Seal (Triseter Kennels)
Baby of Breed: Triseter Celtic Yale of Brodruggan (AI) (Triseter Kennels)

Hungarian Vizsla
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Graebrook Colour Me Happy (Mrs Alison Cox)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Graebrook Cut Me Loose (Graebrook Kennels)

Irish Setter
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Rhiannon Science N Faith (Marina & Jacinta Scott)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Sup Ch Fantango Red Bull (Mr P Middleton & Ms J Salvestrin)

Labrador Retriever
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Bradorla Bombshell (Miss Kirsty Houston)
Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Lindiant Royal Descent (Mrs A Scott)
Baby of Breed: Devinelea Maleficent (AI) (Ben & Robyn van Maanen)
Intermediate of Breed: Aust Ch Devinelea Jive Talking (Ben & Robyn van Maanen)
Neuter BOB and Neuter Dog CC: Aust CH & Aust Neut CH Jollab Winchester (AI) (Ben & Robyn van Maanen)

Lagotto Romagnolo
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Richuto Primavera Viola (Ms J Ward & Ms C Ward-Jackson)

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Glenmave War Hawk (AI) (G Forster)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Glenmave Renaissance Girl (AI) (G Forster)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Glenmave Californian Twist (AI) (G Forster)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Tarshona Celestial Nova (B McAlpine)

Welsh Springer Spaniel
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Tazlon Quill Of Dycity TD (Mrs M & Mr B Myers)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Carol Beckett (NT)

Best in Group & Intermediate in Group: Whippet
Aust Ch Taejaan Birds Of Tokyo (N J Rule-Steele/Sonia Turay)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Beagle
Aust Ch Ariahgrove Secret Addition (Rhonda Dearnaley)
Baby in Group: Beagle
Ariahgrove Limited Edition (Rhonda Dearnaley)
Puppy in Group: Whippet
Taejaan Killer Queen (Sonia Turay/N J Rule-Steele)
Junior in Group: Basenji
Tambuzi Land Of Legends (Claire Warrell)

Afghan Hound
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Tahkira Manhatten Moccha (Miss E Bray)

Basenji
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tambuzi Seven Streams Of Soma (Adam Druce)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Tambuzi Land Of Legends (Claire Warrell)
Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Tambuzi Makaria (Adam Druce)

Beagle
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ariahgrove Secret Addition (Rhonda Dearnaley)
Baby of Breed: Ariahgrove Limited Edition (Rhonda Dearnaley)

Dachshund (Miniature Long Haired)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Maharlikah Tru Succesor (B K & Y J Shaw)

Whippet
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Taejaan Birds Of Tokyo (N J Rule-Steele/Sonia Turay)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Puppy of Breed: Taejaan Killer Queen (Sonia Turay/N J Rule-Steele)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr John Rowles (NSW)

Best in Group & Intermediate in Group: Australian Shepherd
Aust Sup & Am Ch Regal Reign Hightide Hit The Jackpot HT (Imp USA) (A Petersen / J Karras / B Moore / A Reid)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Shetland Sheepdog
Aust Sup Ch Sheldow Charlie Brown (Sharndah Knls)
Baby in Group: Shetland Sheepdog
Lyndream Imperial Moet (Lyn Pearson)
Junior in Group: Shetland Sheepdog
Hartly Jewel Of Fire (Christine Klempel/ Nicole Pearson)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust & Neut Gr Ch Sharndah U Make My Heart Sing (T Walters)

Australian Cattle Dog
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Erudite Magic Meg (AI) (N Hale & B Carter)
R/UP Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust Ch Darshu Red Diva (Nicky Hale)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Sup & Am Ch Regal Reign Hightide Hit The Jackpot HT (Imp USA) (A Petersen / J Karras / B Moore / A Reid)

Border Collie
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Quinora Tell Me More (Carole Hately)
R/UP Neuter BOB & Res Neuter Bitch CC: Aust Neut Ch Quinora Lennox Vision (Carole Hately)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Sheldow Charlie Brown (Sharndah Knls)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hartly How About That (Nicole Pearson)
Bitch CC & Junior of Breed: Hartly Jewel Of Fire (Christine Klempel/ Nicole Pearson)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Laureate Cloudberry (Imp SING) (Sharndah Kennels)
Baby of Breed: Lyndream Imperial Moet (Lyn Pearson)
Minor of Breed: Hartly That's That (Nicole Pearson)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Gr Ch Sharndah U Make My Heart Sing (T Walters)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Purdella Double Sequel (NBT) (P M & G A Grant)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Samiha Friday On My Mind (Miss S & Mr G Chick)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Lianne Rowles (NSW)

Best in Group & Junior in Group: Siberian Husky
Aust Ch Aeukanmanuva Boy IM Hot (Caroline Yate)
Baby in Group: Siberian Husky
Aeukanmanuva Hot As Bro (C Yate)
Intermediate in Group: Boxer
Aust Ch Boxberry Real Gone Kid (AI) (Mr D W Halliday)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Boxer
Aust Ch Boxberry When I Grow Up (Mr D W Halliday & Mrs S J Badman)
Runner Up Neuter in Group: Rottweiler
Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)

Boxer
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Boxberry Dont Eat The Car (Ms N Tetley)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Boxberry Real Gone Kid (AI) (Mr D W Halliday)
Res Dog CC & Open (Dog) of Breed: Boxberry Cut The Mustard (AI) DMN (Ms N Tetley)
Baby of Breed: Boxberry Hot Chickie Babe CC DMN (Ms N Tetley & Ms L Opbroek)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Boxberry When I Grow Up (Mr D W Halliday & Mrs S J Badman)

Bullmastiff
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Banobrae Hell or High Water (G & P Barber / J Karena)
Baby of Breed: Banobrae Circles of Hell (AI) (Gregory Barber)

Rottweiler
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Stolzsein October Spirit (D & E Gold / Samantha Bradley)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Stolzsein Follow Your Dreams TDX (Samantha Bradley)

Siberian Husky
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Aeukanmanuva Boy IM Hot (Caroline Yate)
Baby of Breed: Aeukanmanuva Hot As Bro (C Yate)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mrs Lianne Rowles (NSW)

Runner Up in Group & Open in Group: Poodle (Toy)
Aust Gr Ch Garwey Tin Soldier (Garwey Kennels)
Baby in Group: British Bulldog
Zerachiel Playin With Dreams (Nicole Zealley)
Minor in Group: Dalmatian
Dimadal Zzimrah (Deb Brearley)
Junior in Group: Poodle (Toy)
Aust Ch Jojoe Time And Secrets (Mrs J Seiter)
Intermediate in Group: Poodle (Toy)
Aust Gr Ch Garwey Social Butterfly (Garwey Kennels)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dalmatian
Aust Ch Thunderspot Violets Are Blue (Melissa O'Brien)
Runner Up Neuter in Group: German Spitz (Mittel)
Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)

Boston Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Louveteau Cosmik Strike (Mrs K Ewing)
Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Louveteau Fantasy N Fairytales (Mrs K Ewing)
Junior of Breed: Zamenhof Madjik Julia (Caddarra Knls)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Tamad Chasing Dreams (Nicole Zealley)
Bitch CC & Minor of Breed: Zerachiel Chasing Rainbows (Nicole Zealley)
Baby of Breed: Zerachiel Playin With Dreams (Nicole Zealley)
Baby (Bitch) of Breed: Zerachiel Charleys Angels (Nicole Zealley)

Chow Chow
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Rynkls Roaring in the Mist (Mrs M & Mr K Foster)

Dalmatian
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Dimadal Zzimrah (Deb Brearley)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: Telde First Special Envoy (AI) (Dimadal Knls)
Baby of Breed: Edelevlek Soul and Spirit (AI) (Ellenah Anders)
Minor (Dog) of Breed: Thunderspot All Fired Up (Ms C Porter)
Puppy (Bitch) of Breed: Thunderspot take it to the sky (Melissa O'Brien)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Thunderspot Violets Are Blue (Melissa O'Brien)

French Bulldog
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Mambilou I Have A Dream (Mambilou Kennels)
Res Dog CC & Open of Breed: Multi Ch/ Bul Jr Gr Ch Samuel Rada Han (Imp POL) (Mambilou Kennels)
Baby of Breed: Mambilou La Gueuledeloup (IID POL) (Mambilou Kennels)
Baby (Bitch) of Breed: Mambilou Ma Choupinet (IID POL) (Mambilou Kennels)
Aust Bred of Breed: Mambilou Stir It Up (Mambilou Kennels)

German Spitz (Klein)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Mibuddi Devil in Disguise (B & K Alexander / Vickie Reynolds)

German Spitz (Mittel)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Borndownunda Dfenda Oth Realm (Diane Russell)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Knightfyre Halleys Comet (Diane Russell)

Keeshond
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Keezansur Touch ODutch (Doreen Groves)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Mysticrafael DestinedToBFamous (Mysticrafael Kennels)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Mysticrafael Phantomoftheopera (Vickie Reynolds)
Baby of Breed: Kraddoell Yabshi (V Reynolds)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr Ch Zaland Let Your Hair Hang Down (Melissa Obrien)
R/UP Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter (Dog) of Breed: Aust Ch Mysticrafael Pop The Bubbly (Mysticrafael Kennels)
Reserve Neuter Bitch CC: Aust Ch Mysticrafael Absolute Diamond (Mysticrafael Kennels)

Poodle (Standard)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Blaquemayl King Of Cool (Mrs Janine Male)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Blaquemayle Fashion Icon (Mrs Janine Male)

Poodle (Toy)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Garwey Tin Soldier (Garwey Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Gr Ch Garwey Social Butterfly (Garwey Kennels)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Jojoe Time And Secrets (Mrs J Seiter)
Puppy of Breed: Garwey Comedy Capers (Garwey Kennels)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Proclaim Kateishas Secret (Mrs J Seiter)

Shih Tzu
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Beltzu Rewrite The Stars (Belinda Heersema)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Beltzu Stepping Out In Style (Belinda Heersema)

Xoloitzcuintle (Intermediate)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wazzat Gaspara (IID) (L Lanser & J Dinis)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Wazzat Bucanero (AI) (Jacqi Dinis)