Adelaide Kennel Club Inc (SA)

Date of Show : 30-Jun-2019 (Sunday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Anna Lane (VIC)

Best in Show & Open in Show: English Springer Spaniel
Aust Sup Ch Birchlands Crown Royal (Imp NZ) (Merchant/Hartnett/Rasche/Parker)
Runner Up in Show: Siberian Husky
Aust Sup Ch Taejaan Poison Ivy (N J Rule-Steele / A & T Wittenberg)
Minor in Show: Dobermann
Preshusflick Bohemian Rhapsody (Debbie Heinze)
Junior in Show: Jack Russell Terrier
Aust Ch Winterbourne Irish Avenger (Annette Scott)
Intermediate in Show: Lhasa Apso
Aust Ch Amesen Cocaine Cassie (Amesen Kennels)
Aust Bred in Show: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Heiderst Step Out With Style (Heiderst Kennels & Miss M Jones)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Old English Sheepdog
Aust Neut Ch Hartwyn Pageants Prince On Ice (AI) (Ian & Wendy Hage)
Runner Up Neuter in Show: Pug
Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mr Tony Kyman (VIC)

Best in Group & Minor in Group: Lowchen
Kristarz No Fox Given (K Harding & C Harding)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: Lowchen
Aust Ch Kristarz Puff The Magic Dragon (K Harding & C Harding)
Junior in Group: Griffon Bruxellois
Aust Ch Armorgrif Up The Ante (R J & W J Baker)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Pug
Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)
Runner Up Neuter in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Reynosa Diamond Chip (Miriam Schiller)

Chihuahua (Smooth Coat)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Reynosa Diamond Chip (Miriam Schiller)

Griffon Bruxellois
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Armorgrif Up The Ante (R J & W J Baker)

Italian Greyhound
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Kosmos Argento Massicio (Clare Flattum)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Kosmos Capelli Dargento (Clare Flattum)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Kosmos Angel On My Shoulder (C Flattum & A Divola)
R/UP Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter (Bitch) of Breed: Aust Neut Ch Kosmos Heart of Eternity (Mrs C Flattum & Miss A Divola)

Japanese Chin
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kiseki Kotaro (Mrs L McArthur)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kiseki Himari (Mrs L McArthur)
Baby of Breed: Kiseki Kinuko (Mrs L McArthur)

Lowchen
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Kristarz No Fox Given (K Harding & C Harding)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kristarz Puff The Magic Dragon (K Harding & C Harding)

Maltese
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Telsmere One And Only (Mrs Edna Simmons)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Junior of Breed: Gemnova Image Of Zoro (L L Walker)
Dog CC & Minor of Breed: Soyeux Kashoggi (L L Walker)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Adawar Lady Cadillac (Cheryl Grant)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Adawar Hit The Magic (Nelly Jaehne)

Pug
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Los Chatos Del Norte Furst Love (Imp ESP) (Rodney J Connelly)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch & Neut Ch Alotinalitle Put A Spell On U (Tanya & Amber Beavis)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Anna Lane (VIC)

Best in Group & Junior in Group: Jack Russell Terrier
Aust Ch Winterbourne Irish Avenger (Annette Scott)
Runner Up in Group & Open in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Gr Ch Amstafomine Double Or Nothing (Deborah Hughes)
Baby in Group: Cairn Terrier
Natuska Dancing With The Devil (Kerryn Pearson)
Minor in Group: American Staffordshire Terrier
Amstafomine Heads I Win (Deborah Hughes)
Puppy in Group: West Highland White Terrier
Bobbinray High Hopes (Cathy Kuchel)
Intermediate in Group: Australian Terrier
Cumalong Sir Roly Poly (Moira Hicks)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Amstafomine Double Or Nothing (Deborah Hughes)
Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Manfreds Queen Of The Night (J Watson)
Baby of Breed: Manfreds Acting Like U Dont No (J Watson)
Minor of Breed: Amstafomine Heads I Win (Deborah Hughes)
Aust Bred of Breed: Aust Ch Manfreds Doubleblastfromthepast (J Watson)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Cumalong Sir Roly Poly (Moira Hicks)

Border Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Fernbrook Risky Business SE (T McClelland)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Guilcroft Waltz With Matilda JE (T McClelland)

Bull Terrier (Miniature)
BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Prefurabull Ice Man (Mr E & Mrs M Bannear)

Cairn Terrier
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Panta Rhei Seglavi (Imp POL) (Kerryn Pearson & Christa Guntendorfer)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Natuska Catcher In The Rye (Kerryn Pearson)
Res Dog CC & Open of Breed: Pick A Lucky Number Seglavi (Imp POL) (Kerryn Pearson & Christa Guntendorfer)
Baby of Breed: Natuska Dancing With The Devil (Kerryn Pearson)

Jack Russell Terrier
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Winterbourne Irish Avenger (Annette Scott)

Staffordshire Bull Terrier
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Anvilhart License To Chill (Jo Rasche & D Tomney)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Sup Ch Vanstaff Penny Black (J Rasche & D Tomney)
Res Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Anvilhart Big Girlie Pants (J Rasche & D Tomney)
Baby of Breed: Anvilhart Pray For The Wicked (Anvilhart Staffords)

Tenterfield Terrier
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Skalawag Oh Wow Its Mr Brown (Maureen Schutt)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Gumhaven Malt N Honey (Maureen Schutt)
Baby of Breed: Gumhaven Just Joey (Maureen Schutt)
Baby (Bitch) of Breed: Gumhaven Just Iz (Maureen Schutt)

West Highland White Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Bobbinray High Hopes (Cathy Kuchel)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Ravenswood Bet Ya Sweet Bippy (J L & A H Griffin)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mr Wayne Douglas OAM (VIC)

Best in Group & Open in Group: English Springer Spaniel
Aust Sup Ch Birchlands Crown Royal (Imp NZ) (Merchant/Hartnett/Rasche/Parker)
Runner Up in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
Baby in Group: Labrador Retriever
AlpyneAir The Equalizer (S & B Washington)
Minor in Group: Pointer
Aspyre Tongue in Cheek (Miss J Manser / Mr J & Mrs A Lumsden)
Puppy in Group: Pointer
Aspyre Watch UR Tongue (Miss J Manser / Mr J & Mrs A Lumsden)
Junior in Group: Pointer
Aspyre Extravagance (AI) (J & A Lumsden / J Manser)
Aust Bred in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Heiderst Step Out With Style (Heiderst Kennels & Miss M Jones)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Golden Retriever
Aust Gr & Neut Ch Baradav Noble Affair (AI) (Barb & David Joseph)
Runner Up Neuter in Group: Sussex Spaniel
Aust & Neut Ch Sunfire Hannah Montana (P Stevens & M McCaffery)

Brittany
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Tendayi Bobs Ya Uncle (P Marsh & A Rogers)

Curly Coated Retriever
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Dizzyki DY Wexford (Dizzyki Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Dizzyki SC A Kind Hush (Dizzyki Kennels)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Markable Charronnii (Monika Purdie)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Birchlands Crown Royal (Imp NZ) (Merchant/Hartnett/Rasche/Parker)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Kinsheran Monkey Business (Mr V McPhee)
Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Glenkinchie Royal Choice (Rasche/Merchant/Parker/Hartnett)

German Shorthaired Pointer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Arosa UR A Class Act (Imp NZ) (Heiderst & M Reichmuth)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Heiderst Step Out With Style (Heiderst Kennels & Miss M Jones)
Bitch CC & Puppy of Breed: Heiderst Play That Funky Music (AI) (Heiderst Kennels)
Res Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Zenchar Pieces Of You (AI) (Heiderst Kennels)

Golden Retriever
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Baradav A Reason To Smile (AI) (Mr D M & Mrs B A Joseph)
Minor of Breed: Morningmyst Reason To Believe (AI) (Paige MacDonald)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Baradav Noble Affair (AI) (Barb & David Joseph)

Irish Water Spaniel
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Tirriki Cassidy Annstyle (AI)(Imp NZ) (Peter/ Robyn & Bianca van Haasteren)

Labrador Retriever
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch AlpyneAir Born Supremacy (AI) (S & B Washington/ D Venables)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Kirkdell Watch Me (Bev Jones)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Kirkdell Maestra (B Jones)
Baby of Breed: AlpyneAir The Equalizer (S & B Washington)

Pointer
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aspyre Extravagance (AI) (J & A Lumsden / J Manser)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aspyre Watch UR Tongue (Miss J Manser / Mr J & Mrs A Lumsden)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Aspyre Tongue in Cheek (Miss J Manser / Mr J & Mrs A Lumsden)

Sussex Spaniel
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Marquell Yachtsman (Imp UK) (M McCaffery)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Sunfire Hannah Montana (P Stevens & M McCaffery)

Weimaraner
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Waldwiese Point Of No Return (AI) (Waldwiese knls)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Waldwieze Game Keepa At Poshvwei (Imp NZ) ET CD RE ORA QND (Jessie Hughes)
Res Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Aust Ch Waldwiese Please Be Sirius (AI) (Waldwiese knls)
Res Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Waldwieze Graevelvet At Poshvwei (Imp NZ) ET CDX ORA RAE QND NRD (Jessie Hughes)
Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Waldwiese In A League Ofmy Own (AI) (Waldwiese Kennels)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Waldwiese Locked Out Of Heaven (Waldwiese Kennels)

Weimaraner (Long-haired)
Baby of Breed: Waldwiese Rain On Your Parade (Waldwiese Kennels)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Ms Diane Stratton (SA)

Runner Up in Group & Open in Group: Afghan Hound
Aust Sup Ch Suliman Poetic Justice (K / K & R Hutchings)
Baby in Group: Basset Hound
Beauchasseur Gorgeous George (Chris Lawrence)
Minor in Group: Afghan Hound
Suliman Rewrite The Stars (AI) (K/ K & R Hutchings)
Intermediate in Group: Borzoi
Aust Ch Mistraka Zachary Smith (Mr P Cottrell & Mr R Moag)
Aust Bred in Group: Dachshund (Smooth Haired)
Aust Ch Boskahun Big Bucks (AI) (Sue Packer)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Dachshund (Long Haired)
Aust & Neut Ch Frieden Dressed In Red Satin (Mrs C A Tonkin)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Suliman Poetic Justice (K / K & R Hutchings)
Bitch CC & Minor of Breed: Suliman Rewrite The Stars (AI) (K/ K & R Hutchings)

Basenji
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Tamsala Plymouth Roadrunner (AI) (Heather A Budd)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior (Bitch) of Breed: Aust Ch Tamsala Chevy Chevelle (AI) (Heather A Budd)

Basset Hound
Baby of Breed: Beauchasseur Gorgeous George (Chris Lawrence)

Borzoi
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mistraka Zachary Smith (Mr P Cottrell & Mr R Moag)

Dachshund (Long Haired)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Frieden Dressed In Red Satin (Mrs C A Tonkin)

Dachshund (Smooth Haired)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Boskahun Billion Dollar Baby (AI) (Sue Packer)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Boskahun Big Bucks (AI) (Sue Packer)

Petit Basset Griffon Vendeen
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mistypoint Let It Go (T L Edwards)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Mistypoint Firstime in Forever (T Edwards)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Mistypoint Bobby Dazzler (T L Edwards)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Mistypoint Glitz N Glamour (T L Edwards)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Shakuru Here I Go Again (Rebecca Lamb)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Shakuru Beat It (Rebecca Lamb)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mrs Carole Doherty (NSW)

Best in Group & Open in Group: Welsh Corgi (Pembroke)
Aust Gr & NZ Ch Dwynella High Roller (Imp NZ) (P & K Flynn)
Puppy in Group: Australian Kelpie
Kalan Spirit In The Sky (Miriam Schiller)
Junior in Group: Briard
Aust Ch Carmandy Amazin Coco Chanel (C Rau & A Holzwarth)
Intermediate in Group: Australian Shepherd
Aust Ch Ellagant Most Wanted (Sarah McInerney/Ana Richardson)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Old English Sheepdog
Aust Neut Ch Hartwyn Pageants Prince On Ice (AI) (Ian & Wendy Hage)
Runner Up Neuter in Group: Shetland Sheepdog
Aust Ch Ronashill Sweet Heart (J Rainey)

Australian Kelpie
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Kalan Spirit In The Sky (Miriam Schiller)
R/UP BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Kalan Southern Skye (Miriam Schiller)

Australian Shepherd
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ellagant Most Wanted (Sarah McInerney/Ana Richardson)
Bitch CC & Junior of Breed: Thistledust Black Velvet (Karen Davis)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Gr & Neut Ch Sutter So Bedazzled (Imp NZ) (K Davis)

Bouvier des Flandres
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bearpark Tiki Charm (AI) (Imp NZ) (J Parker)

Briard
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Carmandy Amazin Coco Chanel (C Rau & A Holzwarth)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Narbrisse Ooh La La (Ms E Bennett)
Dog CC & Junior (Dog) of Breed: Narbrisse One So Lucky (Ms E Bennett)
Minor of Breed: Only For You De La Manoliere (Imp FRA) (Ms E Bennett)
Puppy of Breed: Obelix de la Manoliere (Imp FRA) (Ms E Bennett)

Collie (Rough)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Cathgarry Splash of Silk (M / J & D Ryan)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred (Dog) of Breed: Aust Ch Tasgall Son Of A Rich Man (M / J & D Ryan)
Puppy of Breed: Tasgall Skyes The Limit (M & J Ryan / D Ryan)

Old English Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Hartwyn Pageants Royal Encore (AI) (W Hage & P A Hartwell)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Hartwyn Pageants Prince On Ice (AI) (Ian & Wendy Hage)

Shetland Sheepdog
Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Aust Ch Abacel Nite Cruiser (Mr J & Mrs M Rice / Miss B Musolino)
Baby of Breed: Shelsian Eye Candy (I R & C E Spangler)
Neuter BOB & Neuter Bitch CC: Aust Ch Ronashill Sweet Heart (J Rainey)

Welsh Corgi (Pembroke)
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr & NZ Ch Dwynella High Roller (Imp NZ) (P & K Flynn)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Pemvale Fox N Sox (Mrs K Flynn & Miss B Bonham)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Ms Jeanette Lees (VIC)

Best in Group & Open in Group: Siberian Husky
Aust Sup Ch Taejaan Poison Ivy (N J Rule-Steele / A & T Wittenberg)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Dobermann
Aust Ch Ikons Sensational By Design (Imp NZ) (Christine Spry)
Minor in Group: Dobermann
Preshusflick Bohemian Rhapsody (Debbie Heinze)
Junior in Group: Newfoundland
Aust Ch Amblebrook Bliss Bomb (A & L Buitenhuis)
Intermediate in Group: Rottweiler
Aust Ch Khingsahl Patriot Games (W & J Grundy)

Akita (Japanese)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Toukon Samurai Shinichi (Nicky Edwards)

Dobermann
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Ikons Sensational By Design (Imp NZ) (Christine Spry)
Res Dog CC & Minor of Breed: Preshusflick Bohemian Rhapsody (Debbie Heinze)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Ikons Visual Sensation (Imp NZ) (Christine Spry)
Junior of Breed: Martyn Make My Mark at Bravadobe (Mrs D Jackson & Bravadobe Debermanns)

Newfoundland
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Amblebrook Bliss Bomb (A & L Buitenhuis)
R/UP BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Amblebrook The Main Event (A & L Buitenhuis)

Rottweiler
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Khingsahl Patriot Games (W & J Grundy)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Sollerus Norwegian Wood (W & J Grundy)
Bitch CC & Minor of Breed: Kormeister Vanquish (Brigetta Palmer)

Samoyed
R/UP BOB: Snowbrook Pretty In Pink (Ernest and Jeanette Bosustow)

Schnauzer
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kahurangi Diamond Hunter (J V & M Payne)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Remporter Wild Fire Memories (Mr J & Mrs M Payne)

Schnauzer (Giant)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: Aust Ch Munchener Ragnar Von Mooni (Mr J & Mrs M Payne)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Taejaan Poison Ivy (N J Rule-Steele / A & T Wittenberg)
R/UP BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Asryn Technical Knockout (A Wittenberg & K Bryant)
Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Aeukanmanuva Theforceawakens (J & C Aranyos)

St Bernard
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Beamzstar Beau Zam (Michael & Julie Ross)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Methusela Beamz star Madeline (Michael & Julie Ross)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Ms Noreen Harris (VIC)

Best in Group & Intermediate in Group: Lhasa Apso
Aust Ch Amesen Cocaine Cassie (Amesen Kennels)
Runner Up in Group & Aust Bred in Group: French Bulldog
Aust Sup Ch Reyserlea Kill Bill (Rebecca King)
Minor in Group: French Bulldog
Kiangsi I am Jaguar (Mandy Cadd)
Puppy in Group: Great Dane
Heradane Honour T'Knight (Tracy Whiter)

British Bulldog
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Bettabull Candy Crush (Bullyack Kennels)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Reyserlea Kill Bill (Rebecca King)
Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Ch Barjarz What About Me (J L & A H Griffin)
Minor of Breed: Kiangsi I am Jaguar (Mandy Cadd)
Junior of Breed: Kiangsi Hit the Jackpot (Mandy Cadd)

Great Dane
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Heradane Honour T'Knight (Tracy Whiter)

Keeshond
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Hunkeedori Ta Daaaaaaahhhhhhh (Katrina Santas)

Lhasa Apso
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Amesen Cocaine Cassie (Amesen Kennels)

Peruvian Hairless Dog (Large)
BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Xioma Wicked At Heart (Mrs T & Miss A Beavis)

Shar Pei
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Sharboop Wolverines Avatar (AI) (W & J Walloscheck)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sharboop Becoz Youre Worth It (AI) (W & J Walloscheck)