Bunbury & Districts Dog Club of WA Inc (WA)

Date of Show : 17-Aug-2019 (Saturday)

Championship Show

The following show results have been submitted to our results system for the above show. It is FREE to submit results.

General Specials

Specials Judge: Mrs Sandra Mashford (VIC)

Best in Show & Open in Show: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Staryanks Alabama Dreaming (P M & D R Wilkes / Miss P Hopkins)
Runner Up in Show & State Bred in Show: Miniature Pinscher
Aust Ch Callme I Select (Steve Rhodes)
Baby in Show: Samoyed
Samooka Fridaylicious (K M Micke)
Minor in Show: Dachshund (Wire Haired)
Cayugaridge Canterbury (Beverley Christmas)
Puppy in Show: Border Collie
Aust Ch Edenbrae Too Cool To Tango (Mr L & Mrs C Jensen)
Intermediate in Show: Australian Terrier
NZ & Aust Ch Tasdale Boo Guess Who (Imp NZ) (N Sharrett & S Honnery)
Aust Bred in Show: Samoyed
Aust Ch Samooka Hide N Seek (K M Micke)
Best Neuter in Show & Open Neuter in Show: Basenji
Aust Ch Kanibaru Heavenly Aurora (Mrs Leanne Cooper)
Runner Up Neuter in Show: American Staffordshire Terrier
Aust Neut Ch Iroq Fire N Ice (AI) (Mr S V & Mrs M Green)


Group 1 - Toys

Specials Judge : Mrs Robyn Wallis (VIC)

Best in Group & State Bred in Group: Miniature Pinscher
Aust Ch Callme I Select (Steve Rhodes)
Runner Up in Group & Open in Group: Pug
Aust Gr Ch Toorork Billy Bob (Deborah & Darryl Barker)
Puppy in Group: Chihuahua (Smooth Coat)
Grandimage Tougha Thanth Rest (Mrs V McKelvie)
Junior in Group: Pomeranian
Aventura Isla (Aventura Kennels)
Aust Bred in Group: Pomeranian
Mmdivine Fast And Furious (Michele Triplett)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Miniature Pinscher
Aust & Neut Ch Callme I Believe (Steve Rhodes)
Runner Up Neuter in Group: Pug
Aust Neut Ch Toorork Black Rosie (T Quinn/ D & D Barker)

Cavalier King Charles Spaniel
Minor of Breed: Trescaval Izzabella (Mal & Julia Logan)

Chihuahua (Smooth Coat)
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Grandimage Tougha Thanth Rest (Mrs V McKelvie)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Cutizele Velvet Missy (Michele Triplett)
Baby of Breed: Poochiekoo Hoochi Koochi (Mrs V Mckelvie)

Chinese Crested Dog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Mohawk Whiter Shade Of Pale (Miss L E Barnes)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Mohawk Midnight Serenade (Miss L E Barnes)

Miniature Pinscher
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Callme I Select (Steve Rhodes)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Callme I Believe (Steve Rhodes)

Pomeranian
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Mmdivine Fast And Furious (Michele Triplett)
R/UP BOB, Res Dog CC & Minor of Breed: Aventura Dolce (Aventura Kennels)
Bitch CC & Junior of Breed: Aventura Isla (Aventura Kennels)
State Bred of Breed: Cutizele Showtime Shanty (Michele Triplett)
Open of Breed: Aristic Fox On The Run (ARISTIC KENNELS)

Pug
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Gr Ch Toorork Billy Bob (Deborah & Darryl Barker)
Res Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Toorork Sky Is The Limit (Deborah & Darryl Barker)
Puppy (Dog) of Breed: Chelzchugelz Lil Timberz (M Sinclair)
Junior of Breed: Toorork Chipper Gipper (Deborah & Darryl Barker)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Toorork Black Rosie (T Quinn/ D & D Barker)

Russian Toy (Long Haired)
Baby (Dog) of Breed: Nightwood Moscow After Dark (Debra Simpson)

Tibetan Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Kabita Akaru (Imp SVN) (Kay Marshall)


Group 2 - Terriers

Specials Judge : Mrs Robyn Wallis (VIC)

Best in Group & Intermediate in Group: Australian Terrier
NZ & Aust Ch Tasdale Boo Guess Who (Imp NZ) (N Sharrett & S Honnery)
Baby in Group: Soft Coated Wheaten Terrier
Ozwheat Storm Angel (D Sue)
Puppy in Group: Irish Terrier
Anluan Oh Errol (Neridah Sharrett/ Stan Honnery / Lauren Ferguson)
State Bred in Group: Staffordshire Bull Terrier
Aust Ch Bullitproof The Assassin (Christine Allen)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: American Staffordshire Terrier
Aust Neut Ch Iroq Fire N Ice (AI) (Mr S V & Mrs M Green)
Runner Up Neuter in Group: Soft Coated Wheaten Terrier
Shaneca Some Like It Hot (D Sue)

American Staffordshire Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Iroq Code Of Honour (Mr S V & Mrs M Green)
R/UP BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Iroq Miss Independence (Mr S V & Mrs M Green)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Iroq Fire N Ice (AI) (Mr S V & Mrs M Green)

Australian Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ & Aust Ch Tasdale Boo Guess Who (Imp NZ) (N Sharrett & S Honnery)

Bull Terrier
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Cyclop River Of Dreams (E Harrower)
Baby of Breed: Staunchbull California Girl (Leanne Taylor)

Irish Terrier
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Anluan Oh Errol (Neridah Sharrett/ Stan Honnery / Lauren Ferguson)

Soft Coated Wheaten Terrier
Baby of Breed: Ozwheat Storm Angel (D Sue)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Shaneca Some Like It Hot (D Sue)

Staffordshire Bull Terrier
R/UP BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Bullitproof The Assassin (Christine Allen)
Minor of Breed: Bullitproof Disturbed (Mrs C & Mr M Allen)


Group 3 - Gundogs

Specials Judge : Mrs Sandra Mashford (VIC)

Best in Group & Open in Group: Cocker Spaniel (American)
Aust Ch Staryanks Alabama Dreaming (P M & D R Wilkes / Miss P Hopkins)
Puppy in Group: Cocker Spaniel
Watervaal Just In Time (Mrs Jody Maunder)
Intermediate in Group: Flat Coated Retriever
Aust Ch Sherepoint Green Ivy (Christine Murray)
Aust Bred in Group: English Springer Spaniel
Aust Sup Ch Cardhu Dare to Dream (AI) (Natalie Boekelman & Sue Dilley)
Runner Up Neuter in Group: German Shorthaired Pointer
Aust Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) (Joy H Hunter)

Clumber Spaniel
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Taniwha Kaimata (Dr L Brain)

Cocker Spaniel
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Watervaal Just In Time (Mrs Jody Maunder)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Tarrendayle Hamishn impossible (Karen Crickmore)
Junior of Breed: Irishclan Empires Sun (Mrs M Riley & Mr H Dunstan)

Cocker Spaniel (American)
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Staryanks Alabama Dreaming (P M & D R Wilkes / Miss P Hopkins)

English Springer Spaniel
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Cardhu Dare to Dream (AI) (Natalie Boekelman & Sue Dilley)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate (Dog) of Breed: Cardhu Dare To Chase (Ms Kim Wilson)
Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Barecho B Witched (Imp SWE) (Carey Curtis)

Flat Coated Retriever
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Sherepoint Green Ivy (Christine Murray)
Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Kellick Song Sung Blue RN (C Murray)

German Shorthaired Pointer
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: Kobidan Quick Smart (Mrs J Cattell & Mrs S Nichols)
Baby of Breed: Makapoynt Lannister (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)
Baby (Dog) of Breed: Makapoynt Clegane (Dr L Brain & Miss A Keulen-Brain)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Treufreund Bella's Journey (Imp NZ) (Joy H Hunter)

Golden Retriever
R/UP BOB, Dog CC & Junior of Breed: Bluebreeze Behind The Legend (Peter Andrew)

Pointer
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Lakewinds Rogue Trader (N J Boekelman & S Dilley)


Group 4 - Hounds

Specials Judge : Mrs Robyn Wallis (VIC)

Best in Group & Open in Group: Whippet
Aust Sup Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)
Runner Up in Group: Beagle
Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
Baby in Group: Whippet
Harroway Wrapped In Love (Taleen Riley)
Minor in Group: Dachshund (Wire Haired)
Cayugaridge Canterbury (Beverley Christmas)
Junior in Group: Beagle
Aust Ch Sligrachan Desis Lally Broch (Sligrachan Kennels)
State Bred in Group: Rhodesian Ridgeback
Kalypsy Winter Blossom (Kim Taylor)
Aust Bred in Group: Whippet
Aust Ch Allgard Just An Angel (Mrs S Hantzis)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Basenji
Aust Ch Kanibaru Heavenly Aurora (Mrs Leanne Cooper)

Afghan Hound
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Zazzera My Heart Skips Abeat (R A & L M Fenwick)
R/UP BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Zazzera Heart Beat Song (R A & L M Fenwick)

Basenji
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Eurabbie Katos (Mrs Leanne Cooper)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust Ch Kanibaru Heavenly Aurora (Mrs Leanne Cooper)

Beagle
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Sligrachan Tyberius Kirk (Sligrachan Kennels)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Sligrachan Desis Lally Broch (Sligrachan Kennels)
Res Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Mayster Mahogany (B & M Birkenshaw)
Res Bitch CC & Minor of Breed: Sligrachan Desis Paradidle (AI) (Sligrchan Kennels)
Baby of Breed: Karakush Glass Half Full (Imp NZ) (Sligrachan Kennels / L Gibson / K Mangus)

Dachshund (Long Haired)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Mornoble In The Festive Spirit (M Comley)

Dachshund (Wire Haired)
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Cayugaridge Canterbury (Beverley Christmas)

Irish Wolfhound
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Fleetwood Lia At Cumocroi (AI) (Imp NZ) (S & D Runciman)

Rhodesian Ridgeback
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Umkimzulu DarkWings DarkWords (Mrs Julie Carr)
Bitch CC & State Bred of Breed: Kalypsy Winter Blossom (Kim Taylor)
Baby of Breed: Huntingridge Under the Tuscan sun (Kim Taylor)
Intermediate of Breed: Aust Ch Chilolo Is White Lion Ranger (S & P Gleeson / Miss R Green)

Whippet
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Chakrata Mistress Matilda (Ms Jo Kramer & Mrs Anne-Marie Curan)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Allgard Just An Angel (Mrs S Hantzis)
Baby of Breed: Harroway Wrapped In Love (Taleen Riley)
Baby (Dog) of Breed: Argorazi Strikeit Whileits Hot (Mrs Stavroula Hantzis)


Group 5 - Working Dogs

Specials Judge : Mr Peter Frost (VIC)

Best in Group & State Bred in Group: German Shepherd Dog
Aust Ch Volscaro Hypnotic Poison (T Roberts & L Pearson)
Runner Up in Group & Puppy in Group: Border Collie
Aust Ch Edenbrae Too Cool To Tango (Mr L & Mrs C Jensen)
Baby in Group: German Shepherd Dog
Volscaro RicRaf Raffy (T Roberts & L Pearson)
Minor in Group: Australian Kelpie
Sandsprite Calamity Jane (S Einam)
Intermediate in Group: Shetland Sheepdog
Lurikeen Game Set Match (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Border Collie
Winpara Delta V HT (C Mews)

Australian Kelpie
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Huntarush Blossom Point (Mrs J Hayne)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Sandsprite Calamity Jane (S Einam)

Australian Shepherd
Bitch CC: Ochaye Dont Stop Me Now (Belinda West)
Res Bitch CC & Intermediate (Bitch) of Breed: Blueamble Run Silent Run Deep (J & A Lamberton)
Puppy of Breed: Jedabun Good Golly Miss Molly (Paula Baker)

Belgian Shepherd Dog (Groenendael)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Tarraray Mischievous Angel (Cindy Didsman & Jenine Glenn)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Minor of Breed: Myzchev Forever Magic (Lynnette Barstch & Cindy Didsman)

Border Collie
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Aust Ch Edenbrae Too Cool To Tango (Mr L & Mrs C Jensen)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Winpara Delta V HT (C Mews)

Collie (Rough)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Barcoo Tell Em All I Said Hi (Miss Kirsty Post)

German Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & State Bred of Breed: Aust Ch Volscaro Hypnotic Poison (T Roberts & L Pearson)
Baby of Breed: Volscaro RicRaf Raffy (T Roberts & L Pearson)

German Shepherd Dog (Long Stock Coat)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Wohlstand Drivin Miss Daisy (Susan Smith)
Dog CC & Minor (Dog) of Breed: Nighthaven King of Hearts (Hayley Cusato)
Res Dog CC: Pantathean Xandu (Ms H Cusato)

Shetland Sheepdog
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Jmell Mambo (Alannah Edmondson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Junior of Breed: Louanda Hot Summer Nights (Heather Hawkins)
Bitch CC & State Bred of Breed: Jmell Hollywood Glamour Girl (Greg Mellor & Alannah Edmondson)
Baby of Breed: Lurikeen Lil Bit Of Glam (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Puppy (Bitch) of Breed: Nightwood Single N Sassy (Debra Simpson)
Intermediate of Breed: Lurikeen Game Set Match (Ms J Harris & Ms A Stanton)
Intermediate (Bitch) of Breed: Nightwood To The Manor Born (Ms Debra Simpson)

White Swiss Shepherd Dog
BOB, Bitch CC & Open of Breed: Rosamontana Daisy Mae (Hayley Cusato)
Dog CC & State Bred (Dog) of Breed: Rosamontana Ace of Hearts (Hayley Cusato)
Res Bitch CC: Ublong Lucy Lawless (H Cusato)


Group 6 - Utility Dogs

Specials Judge : Mrs Sandra Mashford (VIC)

Best in Group & Open in Group: Boxer
Aust Ch Chizack Maxed Out At Taswest (Imp NZ) (M Roberts & A Hobday)
Runner Up in Group: Samoyed
Aust Sup Ch Kalaska Thank God Its Friday (D Klaaysen/ J Beard & K O'Riley)
Baby in Group: Samoyed
Samooka Fridaylicious (K M Micke)
Intermediate in Group: Newfoundland
Aust Ch Newfcastle Shine Like It Does (Mrs Allison Maka)
Aust Bred in Group: Samoyed
Aust Ch Samooka Hide N Seek (K M Micke)
Best Neuter in Group & Open Neuter in Group: Bernese Mountain Dog
Aust & Neut Ch Bernabout Blaze Of Glory (Miss J Versteeg & Mrs C Hancock)

Alaskan Malamute
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Diomede Poetry in Motion (R A & D J Wells)

Bernese Mountain Dog
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Bernabout Black Label (Miss J Versteeg)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Bernabout Blaze Of Glory (Miss J Versteeg & Mrs C Hancock)

Boxer
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Chizack Maxed Out At Taswest (Imp NZ) (M Roberts & A Hobday)

Cane Corso
Baby of Breed: Sebpietro Ammo (Belinda Allen)

Dobermann
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Vansitar Go For Gold (Imp NZ) (Vansitar Dobermanns)
R/UP BOB, Res Bitch CC & Open of Breed: Aust Ch Vansitar Good As Gold (Imp NZ) (Vansitar Dobermanns)
Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Vansitar It's Now Or Never (Imp NZ) (Vansitar Dobermanns)
Baby of Breed: Vansitar Glimmer in the Fire (AI) (IID NZ) (Vansitar Dobermanns)
Intermediate of Breed: Aust Ch Vansitar Suspicious Minds (Imp NZ) (The Late VP Brennan & Vansitar Dobermann)

Newfoundland
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Newfcastle Shine Like It Does (Mrs Allison Maka)

Rottweiler
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Ubersein Lucky Star (J Griffiths-Lumbis & L Russell)
R/UP BOB, Dog CC & Open (Dog) of Breed: Aust Ch Kuhnheit El Diablo Da Gonsalo (Mrs L Cooke & Mrs M Freiberger)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Jamzaaba Heaven Is (AI) (Sharon Gossage)
State Bred of Breed: Jamzaaba Deadly Venom (Sharon Gossage)

Samoyed
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kalaska Thank God Its Friday (D Klaaysen/ J Beard & K O'Riley)
R/UP BOB, Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Ch Samooka Fare Dinkum Ozi (K M Micke)
Res Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Samooka Hide N Seek (K M Micke)
Baby of Breed: Samooka Fridaylicious (K M Micke)

Shiba Inu
BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Aust Ch Wolfworx Dai Etsu at Diomede (R A & D J Wells)

Siberian Husky
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Sup Ch Koolmove Watch Me Shine (Desiree & Stephen Case)
Res Bitch CC & Intermediate of Breed: Koolmove Serendipity (Desiree & Stephen Case)

St Bernard
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Ch Allsaint Iwriggle Bring It On (AI) (Mrs K & Mr M Slender)
Baby of Breed: Chrystlepark Houston (Val Kenning)


Group 7 - Non-Sporting Dogs

Specials Judge : Mr Peter Frost (VIC)

Runner Up in Group & Aust Bred in Group: Xoloitzcuintle (Standard)
Aust Gr Ch Wazzat Chamuco (J Dinis)
Baby in Group: French Bulldog
Galerie Maybe Baby (Caroline Roberts)
Minor in Group: Keeshond
Arranbrae Wish Upon A Star (T & S J Mallia)
Puppy in Group: French Bulldog
Greybull some like it hot (G & O Meyer)
Intermediate in Group: British Bulldog
Aust Ch Paseya rise to the stars (G & O Meyer)
Runner Up Neuter in Group: Xoloitzcuintle (Standard)
Aust & Neut Ch Besitos Taha Daha (Imp) RN (J Z Dinis)

British Bulldog
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Paseya rise to the stars (G & O Meyer)
R/UP BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Bratrice queen bee (G & O Meyer)

Chow Chow
BOB, Dog CC & Puppy of Breed: Gliztum Black Dragon (Linda Tilbrook)

French Bulldog
BOB, Dog CC & Minor of Breed: Greybull chubby checker (G & O Meyer)
Res Bitch CC & Puppy of Breed: Greybull some like it hot (G & O Meyer)
Baby of Breed: Galerie Maybe Baby (Caroline Roberts)

Great Dane
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Ch Ahmanvondane Legend Of Th Ark (AI) (Justine Boreham)
Res Bitch CC & Minor of Breed: TuxDanes Lady Luck (Ai) (A & M Furst)

Japanese Spitz
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Aust Ch Morsha Odiluk Jinlee Snow (Miss M Le)
R/UP BOB, Dog CC & Minor of Breed: Morsha Nermak In The Macon (Mrs L Dwyer)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Aust Neut Ch Mannerking Toro (Miss M Le)

Keeshond
BOB, Dog CC & Open of Breed: Aust Sup Ch Kahnhond Touch O Magic (Sue Mallia)
R/UP BOB, Res Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Kahnhond Rise Of The Pheonix (Sue Mallia)
Bitch CC & Open (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Kahnhond City Of Angels (Sue & Tony Mallia / David & Denise Wall)
Res Bitch CC & Aust Bred (Bitch) of Breed: Aust Gr Ch Kahnhond Southern Saphire (T & S J Mallia / D & D Wall)
Minor of Breed: Arranbrae Wish Upon A Star (T & S J Mallia)
Puppy of Breed: Arranbrae Name Of The Game (T & S J Mallia)
Neuter BOB, Neuter Dog CC & Open Neuter of Breed: Kahnhond Hunter Of Hearts (T & S J Mallia)

Lhasa Apso
BOB, Dog CC & State Bred of Breed: Aust Gr Ch Anoki Rueben James (Ms L Taylor)
R/UP BOB, Bitch CC & Minor of Breed: Zaland Black Velvet (L Taylor / B Beves / N Estatheo)

Poodle (Toy)
BOB, Bitch CC & Aust Bred of Breed: Aust Ch Jenuin Lily Black (Linda Nicholls)
Baby of Breed: Remari Just My Style (Linda Nicholls)

Tibetan Terrier
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Gengala Born To Boogie (Mrs S Y Langford)

Xoloitzcuintle (Miniature)
BOB, Bitch CC & Intermediate of Breed: Aust Ch Wazzat Gotzone (IID NOR) (J Z Dinis)

Xoloitzcuintle (Standard)
BOB, Dog CC & Aust Bred of Breed: Aust Gr Ch Wazzat Chamuco (J Dinis)
Bitch CC & Puppy of Breed: Wazzat Iliana (E Richards & J Dinis)
Neuter BOB, Neuter Bitch CC & Open Neuter of Breed: Aust & Neut Ch Besitos Taha Daha (Imp) RN (J Z Dinis)